שיחה:לוחית רישוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"....ובבדיקה יסודית שערכו מכסחי המיתוסים התברר שהתועלת בציפויים אפסית ומצלמות מהירות מודרניות מצלמות דרכם ללא בעיה"[עריכת קוד מקור]

לדעתי, "ואולם בבדיקה יסודית..."


ד"א איפה אפשר לקבל מידע על המשמעות של כל קבוצת מספרים במספר הרישוי הישראלי?

לוחיות רישוי ישראליות[עריכת קוד מקור]

מה משמעות המלבן הכחול בחלקן השמאלי של לוחיות רישוי ישראליות? (דוגמא) ומדוע לא כל המכוניות בארץ נושאות אותו?

האם בעת העברת מכונית ממדינה למדינה יש להחליף את לוחיות הרישוי? (האם אפשר להשתמש במכונית עם לוחיות רישוי ישראליות באירופה, למשל?) יובל מדר - שיחה 11:27, 9 באוקטובר 2008 (IST)

ממה שידוע לי, לא חובה להטביע את הדגל. חבר הכנסת אליהו גבאי הציע בעבר הצעת חוק שתחייב את כולם להטביע את הדגל, אבל אינני יודע אם החוק התקבל ומה מצבו.
לגבי החלפת הרישוי במדינה זרה - למיטב ידיעתי יש תקנות שונות בעניין זה. בדרך כלל קובעים מספר חודשים שבהם ניתן לנהוג במדינה זרה, למטרות ביקור. בישראל זה היה בעבר 6 חודשים, אינני יודע מה המצב היום. בקיצור, אין לי תשובות ;-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:22, 9 באוקטובר 2008 (IST)
שמעתי על ישראלי שנסע לירדן במכונית שלו ואכן היה צריך להחליף בכניסה ללוחית רישוי ירדנית (כמובן שזה גם עולה כסף). אסי אלקיים - שיחה 23:06, 9 באוקטובר 2008 (IST)

סיומת 81 היא גם ברכבים שנת 2016 בטיוטה וודאי.

היסטוריה של לוחות הרישוי בישראל[עריכת קוד מקור]

חסר מידע בערך. הנה קישור אינפורמטיבי באתר מושב עזריה. בן-חנוך - שיחה 13:12, 9 באפריל 2011 (IDT)

העברת הקטע הרלוונטי לישראל לערך נפרד[עריכת קוד מקור]

לדעתי יהיה נכון להפריד את המידע הנוגע ללוחיות רישוי בישראל לערך נפרד: לוחית רישוי בישראל, כך שניתן יהיה לקשר לערך הרלוונטי בויקיפדיה האנגלית en:Vehicle registration plates of Israel. מה דעתכם? אני רוצה בנוסף להוסיף ערך דומה ללוחית רישוי פלסטינית, כך שאלו יהיו ערכים סדרתיים. TaleleOrot (ש) 00:02, 23 ביוני 2016 (IDT)

לוחיות רישוי שלא מופיעות ברשימה[עריכת קוד מקור]

ראיתי לוחיות רישוי של רכבי אספנות שלא מופיעים ברשימה (מספרים עם 6 ספרות שמתחילים בספרה 1, בספרה 5 או בספרות 893 או 894). מה המשמעות של מספרים אלה מבחינת השנה, האיזור או התפקיד של הרכב? בנוסף, בחודשים האחרונים התחילו למחזר גם את סיומות 81 ו-84. לא בטוח שזה בקנה מידה שמצדיק הכנסה לטבלה, אבל כדאי לעקוב. 79.178.103.238 11:50, 24 בספטמבר 2016 (IDT)

דיווח שאורכב ב-10 במאי 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

עם קום המדינה המספר היה מורכב מאות לפי מחוזות משרד הרישוי של משרד התחבורה ( ח - מחוז חיפה והצפון, ת - מחוז תל אביב והמרכז , ים - מחוז ירושלים והדרום ) . צבע הלוחית רקע לבן , ספרות ואותיות שחור , לרכב תחבורה ציבורית רקע ירוק ואותיות לבן . המוסג מספר ירוק למונית מקורו ברקע הירוק של המספר למונית. עד שנות השישים , מספר הרכב היה משתנה בהתאם למחוז בעלות על הרכב למקום העברת מבחן הרישוי