שיחה:מולדת (מפלגה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

טרנספר "מרצון" מהערך זאבי[עריכת קוד מקור]

בערך על זאבי נאמר (דגשים שלי): "בשנת 1987 הודיע זאבי על תמיכתו ברעיון ארץ ישראל השלמה ובטרנספר שאותו תיאר "מרצון" או "בהסכמה" לאוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון ורצועת עזה. הוא טען שזו הדרך היחידה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. את הטרנספר הציע להשיג באמצעות הגבלת יכולתם של הפלסטינים לנהל חיים תקינים בשטחים - איסור על יציאה לעבודה בישראל, סגירת אוניברסיטאות ואי-עידוד תעשייה, בתקווה שיעזבו את השטחים. בנוסף הציע לתמרץ את העזיבה באמצעות עידוד כספי. אפשרות אחרת שהעלה הייתה של מה שכינה "טרנספר בהסכמה": העברת אוכלוסין כפויה במסגרת הסכם שלום עם מדינה ערבית שכנה, בהסכמה של המדינה האחרת לקבל אותם. זאבי סבר שמערכת הביטחון של ישראל חזקה, והיא מסוגלת לגבות מהלכים לאומיים כמו סיפוח שטחי יהודה, שומרון ועזה וביצוע טרנספר לאוכלוסייה הערבית שם. בשנת 1988 הקים את מפלגת מולדת ועמד בראשה עד יום הירצחו בידי מחבלים."

כך זה צריך להופיע גם פה, ללא מכבסה. Dangling Reference - שיחה 16:31, 27 במאי 2010 (IDT)

מרתק. ביקשתי מקורות לדברים הכתובים בערך. יורי - שיחה 16:39, 27 במאי 2010 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

למה "מפלגת מולדת", ולא בצורה המוכרת מולדת (מפלגה)? השם המקורי של המפלגה לא כולל את המילה "מפלגת" בתוכו. טוסברהינדי (שיחה) 08:05, 13 בדצמבר 2012 (IST)

רעיון טוב. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 08:23, 13 בדצמבר 2012 (IST)
הצבתי בקשה אצל המפעילים. טוסברהינדי (שיחה) 08:49, 28 בדצמבר 2012 (IST)

מולדת 2013[עריכת קוד מקור]

בררתי לאחרונה עם אורי בנק, מי שכיום יו"ר מולדת, בנוגע למצבה של מולדת, ואני מציג את הממצאים, שבעקבותיהם אשנה ערכים קשורים. א) בבחירות לכנסת ה-18 היה בנק המועמד היחיד ברשימת האיחוד הלאומי שייצג את מולדת. הוא הוצב במקום 5 ולא נבחר לכנסת, אך מונה כמנהל הסיעה. המפלגה עצמה, בעקבות היעלמותה מהכנסת וחוסר תפקוד מוסדותיה, חדלה בפועל מלהתקיים. ב) לקראת הכנסת ה-19 התפרק האיחוד הלאומי למרכיביו ומולדת כמפלגה לא הגישה רשימה לכנסת. אורי בנק הופיע במקום ה-19 ברשימת הבית היהודי, לא כנציג מולדת אלא כנציג מספר 8 מטעם האיחוד הלאומי-תקומה (שמה החדש של תקומה) ברשימה המשותפת עם המפד"ל. ניתן עם זאת לראותו כנציג לא רשמי של מולדת ברשימה. בנק גם מונה לאחר הבחירות, בהן זכה הבית היהודי ב-12 מנדטים, למנהל סיעת הבית היהודי בכנסת ה-19. ‏DGtal‏ 13:36, 13 במרץ 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 12:06, 15 במאי 2013 (IDT)