שיחה:מחוזות צרפת מעבר לים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

אולי מוטב מחוז שמעבר לים או מחוז שמעבר לים (צרפת)? אביעדוסשיחה כ"ח באייר ה'תשע"א, 17:21, 1 ביוני 2011 (IDT)

מחוז שמעבר לים אני לא בטוח שרק לצרפת יש למשל לספרד יש את האיים הכנריים לדנמרק את גרינלנד לבריטניה מלא איים ועוד. לא בטוח שיש עוד מעמד של מחוז כמו בצרפת אבל את זה אני לא יודע. אין לי התנגדות למחוז מעבר לים (צרפת) (בלי ה ש___). -יונה בנדלאק - שיחה 18:01, 1 ביוני 2011 (IDT)
הנה דוגמא en:Autonomous regions of Portugal איך היתה קורא לערך עברי תואם, חבל אוטונומי (פורטוגל) או חבלי פורטוגל האוטונומיים? ולפי ההצעה שלך צריך לשנות גם את השם של הטריטוריות הבריטיות שמעבר לים -יונה בנדלאק - שיחה 18:21, 1 ביוני 2011 (IDT)
בצרפת מבחינים היטב בין שתי קבוצות שהן במעמד אדמיניסטרטיבי שונה לחלוטין:
אני מציעה לבדוק את המעמד בכל מדינה, כדי להימנע מטעויות. Rebecca - שיחה 01:58, 17 ביוני 2011 (IDT)
עד עכשיו לא תקלתי בטעויות. מחוזות וקולקטיבים (ערך לא קיים) בצרפת מכונים כך. בבריטניה הם מתיחסים לטריטוריות בפורטוגל באוטונומיות וכדומה. השאלה שפה הועלתה זה האם שם המדינה יהיה בשם הערך בסוגריים בסופה או באמצע המלל. לדוגמא מחוזות צרפת מעבר לים או מחוזות מעבר לים (צרפת) -18:38, 17 ביוני 2011 (IDT)
אולי עדיף לתת שם כללי, "גג", שאינו מגדיר מלכתחילה מעמד מנהלי מסוים (כמו "מחוז", "חבל" וכד'). מציעה "חבל ארץ שמעבר לים". ראו ערך בוויקיפדיה הצרפתית Liste des dépendances et territoires à souveraineté spéciale. בוויקיפדיה באנגלית Dependent territory. בערך בצרפתית יש טבלה מסודרת. להגדרה כללית כזאת אפשר להוסיף את שם המדינה, אחרי קו מפריד ולא סוגריים. "חבלי ארץ שמעבר לים - צרפת"; "חבלי ארץ שמעבר לים - הולנד" וגו'. Rebecca - שיחה 00:06, 21 ביוני 2011 (IDT)
ראשית חבל הוא ל שם גג כי בצרפת יש גם חבלים וגם מחוזות. שנית בצרפת יש כמה מעמדים כפי שציינת אז אם נמצא שם גג מה נעשה כאשר יהיה ערך לקולקטיבים מעבר לים בנוסף למחוזות מעבר לים? אני חושב שהבעיה היא רק בצרפת, אבל יתכן והיא גם במדינות אחרות. -יונה בנדלאק - שיחה 21:08, 21 ביוני 2011 (IDT)
״חבל ארץ״ שונה מ״חבל״ ולכן הצעתי את המונח ״חבל ארץ״ אשר יכיל את החלוקות המינהליות השונות, לא רק בצרפת. אולי תעביר את הדיון לדף ייעוץ לשוני. אינני יודעת לעשות זאת. Rebecca - שיחה 21:42, 22 ביוני 2011 (IDT)

ריבונות צרפת[עריכת קוד מקור]

האם המקום נחשב כשטח ריבוני של צרפת? כלומר -הרם ניתן לרשום בסעיף "יבשת" בדף של צרפת אירופה ואמריקה הדרומית? ייהליזיושמר - שיחה 12:59, 21 ביוני 2016 (IDT)

אם אתה מתכוון לגיאנה הצרפתית אז כן. מדובר על שטח בריבונות צרפתית בה חלים כל חוקי צרפת. אני לא חושב שיש לשנות את סעיף היבשת בצרפת. אם כן, אז להוסיף גם אפריקה (מיוט וראוניון) ואולי גם אסיה (וליס ופוטונה ואחרים) ואנקארטיקה (ארץ אדלי). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:11, 21 ביוני 2016 (IDT)