יש 190 ערכים שדנים בשינוי שמם

שיחת משתמש:יונה בנדלאק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הפניה החד-שבועית שלי[עריכת קוד מקור]

לילה טוב יונה בנדלאק,
כתבת שאני יכול לפנות אליך בנושא "מדעים".
להבנתי יש חשיבות אנציקלופדית להציב בערך עודד כרמלי בפיסקה "קישורים חיצוניים", מאמר מעמיק של נשוא הערך בנושא משבר האקלים. אם גם אתה סבור כך, בבקשה תעתיק לשם את המאמר דלהלן:

תודה רבה בן נחום - שיחה 18:28, 8 בינואר 2020 (IST)
המאמר לא מדבר על משבר האקלים אלא על הצורך בהרתמות כולם לטיפול במשבר האקלים ושזו לא סוגייה של ימין או שמאל. המאמר מעניין אבל השאלה היא האם זה נושא חשוב בכתיבתו או לא, על זה אני לא יכול לענות. אם אתה סובר שכן, אתה מוזמן להוסיף את המאמר לרימת המאמרים שלו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:37, 8 בינואר 2020 (IST)

אכלוס ‏מזהה Find a Grave‏ (P535) בוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:Find a Grave בורה בורה - שיחה 19:48, 20 בינואר 2020 (IST)

אולימפיאדת השחמט 2018[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום יונה בנדלאק,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אולימפיאדת השחמט 2018" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 02:05, 24 בינואר 2020 (IST)

ידידיהצבאן כדאי שתבדוק שוב. שמתי תבנית בעבודה מתמשכת ולא תבנית בעבודה. ההבדל הוא שערך שהוא בעבודה מתמשכת ניתן גם לעורכים אחרים לערוך. מה שאומר שאתה מוזמן לערוך את הערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:14, 24 בינואר 2020 (IST)
אני עובר בתקופה האחרונה על התבניות במטרה להסיר את אלו שאינן בשימוש. לפי האמור בדף תב:בעבודה מתמשכת: "ויקיפדים ששמו תבנית זו, מתבקשים להקפיד להסירה עם סיום העבודה או ברגע שזיהו שאין ביכולתם להמשיך לעבוד על הערך." המשך יום טוב, ידידיה צבאןשיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 12:22, 24 בינואר 2020 (IST)
אם היא כל כך מפריעה לך, אתה מוזמן להסיר אותה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:39, 26 בינואר 2020 (IST)
תודה, בוצע. ידידיה צבאןשיחה • א' בשבט ה'תש"ף • 10:19, 27 בינואר 2020 (IST)

עזרה בהעתקת ציטוטים מויקיפדיה האנגלית לויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

שלום, אתה מופיע ברשימת החונכים ולכן אני פונה אלייך. תודה על הנכונות לעזור. אני לאחרונה נעזר בהעתקת הערות שוליים מויקיפדיה האנגלית. זה חוסך לי הרבה זמן בהזנת הנתונים בויקיפדיה העברית. אני משתמש בעריכת קוד מקור ומעתיק את ההערה. לשמחתי זה עובד גם כאשר שמות השדות נשארים באנגלית כפי שהם במקור, ref וכו'. לצערי נתקלתי בשני מצבים בהם זה לא עובד, כאשר מופיע שדה בשם vauthors הפתרון שמצאתי הוא להפוך אותו ל authors. המצב השני הוא ציטוט מילולי שנמצא ב footnote ומכיל ציטוטים מסוג ref בתוכו. קל יותר להסביר על ידי דוגמא: {{efn |name= "SinghErnst2008" |Singh & Ernst (2008) stated, "Scientists are still unable to find a shred of evidence to support the existence of meridians or Ch'i",<ref>{{harvnb|Singh & Ernst|2008|page = 72}}</ref> "The traditional principles of acupuncture are deeply flawed, as there is no evidence at all to demonstrate the existence of Ch'i or meridians"<ref>{{harvnb|Singh & Ernst|2008|page = 107}}</ref> and "Acupuncture points and meridians are not a reality, but merely the product of an ancient Chinese philosophy".<ref>{{harvnb|Singh & Ernst|2008|page= 387}}</ref>}}<nowiki> אני מקבל את השגיאה: שגיאת ציטוט: <nowiki>קיימים תגי <ref> עבור קבוצה בשם "lower-alpha", אך לא נמצא תג <references group="lower-alpha"/> מתאים. אני פונה אלייך לאחר שחיפשתי לא מעט אחר פתרון בשתי הויקיפדיות וגם באינטרנט באופן כללי. האם יש דרך פשוטה לשנות קלות את הנ"ל כך שיובן כהלכה בויקיפדיה העברית? בתודה מראש --Oriho - שיחה 23:34, 3 בפברואר 2020 (IST)

האם ניסית להוסיף <references group="lower-alpha"/> בסוף הערך? IKhitron אתה מבין בהערות שוליים יותר ממני, אולי אתה יכול להבין מה הבעיה ומה פתרונה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:58, 4 בפברואר 2020 (IST)
זה כי לא משתמשים בקבוצה הזאת אצלנו. במידת הצורך מתרגמים את זה, לביאור וביאורים, נגיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:12, 4 בפברואר 2020 (IST)

לשם הדוגמה - פסקה להוספת ה"footnote"[עריכת קוד מקור]

תודה רבה! הוספתי לפי עצתך וזה עבד. עכשיו נשארה רק הבעיה האסתטית שההפניה בטקסט נראית כך [lower-alpha 1] בעוד שבויקיפדיה האנגלית מופיע כך [a]. אם יש לך רעיון לפתרון אנא שתף אותי. --Oriho - שיחה 13:05, 4 בפברואר 2020 (IST)


הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

מזהה OEIS[עריכת קוד מקור]

תזכורת לעצמי (או לבדיקת מישהו מבאי הדף). האם ניתן וכדאי לשלב את ‏מזהה OEIS‏ (P829) בתבנית:OEIS. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:33, 10 בפברואר 2020 (IST)

חברת סלינה[עריכת קוד מקור]

מאיזה סיבה נמחק הערך סלינה(חברה)? החברה היא חברת המלונות הישראלית כנראה הכי נפוצה בעולם עם 70 הוסטלים/מתחמי אירוח, שווי של 850 מליון וגידול של עשרות מקומות כל שנה? Elihirsh (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

Elihirsh הערך לא נמחק בינתיים הוא הועבר לשם סלינה (חברה). מה שכן, מתנהל בשיחה:סלינה (חברה) דיון לחשיבות הערך. שם תה מוזמן לכתוב את מה שכתבת כאן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:19, 26 בפברואר 2020 (IST)

ספוילרים[עריכת קוד מקור]

ערב טוב
תראה את זה, ויקיפדיה באמת אמורה למנוע ספוילרים? --דוד-- Cumputer guyשיחה • ו' באדר ה'תש"ף • 22:24, 1 במרץ 2020 (IST)

לא. בעבר היתה תבנית לזה אבל גם בתבנית הוחלט לא להשתמש עוד. בקיצור, הסרת מידע מטעמי קלקלן - לא מקובל בוויקיפדיה. האלה היא עד כמה פריט המידע הזה חיוני לערך (אני לא מכיר את הסדרה ולא יכול לענות על השאלה הזו). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:28, 1 במרץ 2020 (IST)
טוב תודה, אני לא יכול לשחזר את זה כי אני עם אינטרנט מסונן. אז תעשה עם ה מה שאתה רוצה. (דרך אגב זה גם חזרה על עריכה). --דוד-- Cumputer guyשיחה • ו' באדר ה'תש"ף • 22:31, 1 במרץ 2020 (IST)
אבל ככל שידוע לי, מומלץ להמנע מספוילרים במבוא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:04, 2 במרץ 2020 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 32[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לאחר הפסקה קצרה, יצא גיליון חדש של העלון הוויקיפדי, "הטילדה הרביעית". אתם מוזמנים ליהנות ממנו ולעיין בו בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 12:33, 6 במרץ 2020 (IST)

תבניות "לקריאה נוספת"[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, האם אכן תוכל ותהיה מעוניין לסייע בשיפור התבניות שקשורות לחלק הזה? העליתי המון עניינים, ואני לא בטוחה איזה מהם תרצה לקחת על עצמך, אבל הכוונה הכללית היא א. ליצור אחידות בחלק הזה = ע"י שיפור תבניות צ-ספר וצ-מאמר מבחינת סדר השדות (רלוונטי במיוחד למאמר, שם חלק מהשדות הכי חשובים מופיעים רק בלחיצה על "עוד") והגדרת חלק מהשדות כחובה וב. שיפור של החלק הזה, ע"י שילוב תבניות רלוונטיות בתוך בתבניות הללו. הכי מתבקש זה uli, אבל אפשר לחשוב גם על isbn ומאגר כותר (ואולי גם הספרייה הדיגיטלית) בספרים ועל רמבי ו-Jstor (שדורש טיפול בנפרד) במאמרים... ג. עוד רעיון שהעליתי שהוא ממש מסובך אבל מזכירה אותו כאן בכל זאת, הוא ליצור מחולל שיודע ליצור את פרטי הספר / המאמר לפי uli / isbn / רמב"י... כמובן שאין לי צל של מושג איך עושים דבר כזה, אבל יודעת שבוצע בכל מיני תבניות אחרות. כל תרומה מאלה תעזור לשפר את החלק הזה, ואז גם אפיץ אותה לכל הויקי-ספרנים כדי שיידעו לעשות בתבניות האלה שימוש. תודה רבה ובריאות --DoritG - שיחה 08:54, 18 במרץ 2020 (IST)

פנייה בנושא 'מדעי'[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב יונה, מה שלומך?
בעבר הרחוק (עוד לפני פרוץ ה'קורונה'קריצה) הבעת הסכמה שאפנה אליך בבקשה להעתיק טקסט בנושא 'מדעי'. אם גם בעיניך הטקסט דלהלן בעל חשיבות אנציקלופדית, בבקשה תעתיק אותו כמפורט להלן.

בערך מאט רידלי בפסקה "עמדותיו":

רידלי תומך בהפקת נפט וגז מפצלי שמן. במאמר שפרסם רידלי במגזין "הקריטיק" בדצמבר 2019 כתב רידלי כי מתנגדי הפקת פצלי שמן בבריטניה הפיצו דיס-אינפורמציה, ונתמכו ב-95 מיליון דולר בידי רוסיה, שלה אינטרס כלכלי שבריטניה תמשיך להזדקק לאספקת גז מרוסיה[1].

 1. ^ ישי פלג, ‏"הסביבתנים שתקעו את בריטניה", השילוח 18, פברואר 2020
תודה רבה ובשורות טובות! בן נחום - שיחה 10:28, 19 במרץ 2020 (IST)
ראשית, אתה לא חייב להזכיר לי כל פעם שהסכמתי. שנית, אני לא ממש תומך בהצגת מישהו שטען שמישהו טען משהו. כי בסוף אין אפשרות לבדוק את הטענה המקורית גם האם היא באמת נאמרה וגם האם לטענה המקורית יש מקור. אותי למשל יותר מעניין לדעת מה הנתונים מהם ניתן לראות שיש תמיכה של 95 מיליון דולר בידי רוסיה ופחות שישי פלג כתב שרידלי כתב ש... חוץ מהסוגיה הזו, עד כמה אתה חושב שפצלי השמן או הטענה הזו היא חשובה במשנתו של רידלי? אני לא מוצא את המידע בויקיפדיה האנגלית, הרחב יחסית לערך העיברי, ולכן אני לא חושב שיש טעם להוסיף את זה אצלנו כשפרטי מידע חשובים יותר של משנתו לא נמצאים בערך. כי גם אם זה נכון, זה עשוי ליצור הטייה לקורא העברי בנוגע למשנתו.
לסיכום, לדעתי אין טעם למידע הזה בערך על רידלי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:35, 19 במרץ 2020 (IST)
OK. קיבלתי, ותודה רבה על המענה הברור והמהיר. בן נחום - שיחה 10:39, 19 במרץ 2020 (IST)

שוב ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

היי. אנא שים לב למשתמש:MovieFex, שנראה לי משחית ויקינתונים סדרתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:14, 29 במרץ 2020 (IDT)

אפשר דוגמאות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:54, 29 במרץ 2020 (IDT)
ראה את העריכות שביטלתי היום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:04, 30 במרץ 2020 (IDT)
אני לא חושב הוא משחית. הוא גם הוסיף נתונים לפריט שם. על גישתו (P800 לא מיועד לסרטים) ניתן לערער בדפי השיחה הרלוונטיים (בין השאר לשאול אותו איזה פריט יכול לשמש לסרטים מצד שני שים לב שגם לספילברג אין רשימה של סרטים כמו מקישור לערך על פילמוגרפיה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:30, 30 במרץ 2020 (IDT)
או קיי, אתה הבוס. אבל מוזר, במיוחד לאור היסטוריית ההרשאות שלו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:26, 30 במרץ 2020 (IDT)

פנייה בנושא 'מדעי'[עריכת קוד מקור]

צהרים טובים יונה, מה שלומך?
אם גם בעיניך הטקסט דלהלן בעל חשיבות אנציקלופדית, בבקשה תעתיק אותו כמפורט להלן.

בערך CRISPR (קריספר) בפיסקה "במאה ה-21":

באפריל 2018 פרסם ביל גייטס כי קרן הצדקה שלו תומכת במחקר על שימושי עריכת גנים בחקלאות ובפרט ב-CRISPR, וכי הוא מאמין שטכנולוגית CRISPR תעזור לאנושות למגר כמה מבעיות הבריאות וההתפתחות הקשות והעיקשות ביותר. ביל גיטס אף כתב כי כבר כיום טכנולוגיית עריכת הגנים מסייעת להשביח יבולים וגידולי עופות באזורים באפריקה הסובלים מתת-תזונה[1].

 1. ^ דוד וינברג, ‏"גייטס בגן הגנטיקה", השילוח 10, יוני 2018
תודה רבה ובשורות טובות! בן נחום - שיחה 14:37, 2 באפריל 2020 (IDT)
אתה יכול להוסיף את המידע הזה לערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:30, 2 באפריל 2020 (IDT)
גם אני מסכים בהחלט להוספה. בורה בורה - שיחה 02:30, 4 באפריל 2020 (IDT)

פונקציה לא עובדת[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מדינה בורה בורה - שיחה 05:50, 12 באפריל 2020 (IDT)

התערבות של מפעיל נוסף[עריכת קוד מקור]

אהלן, רציתי לדעת אם תוכל לעקוב במה שקרה בערך של אלטון ג'ון שמשתמש שהוא מפעיל מערכת החליט לנעול את הערך שאי אפשר יהיה לערוך אותו בשל מלחמת עריכה של משתמש אנונימי שאינה ברורה בעליל כלל. עכשיו החלטת המפעיל נעשתה בלי לכתוב לפני לי לפחות היה מונע ממני ביטול עריכה שבאתי לשים שעבדתי עליו הרבה זמן בניסיון לשיפור הערך ולמראה נקי יותר. המשתמש האנונימי שנכנס איתי למלחמה מבטל את העריכות שלי לאחר שביטלתי לו עריכות שלא ראיתי אותן מוצדקות או תוספות לא ראויות שהוסיף, ניסיתי לדבר עם המשתמש האנונימי בדף שיחותו אך הוא החליט להתעלם והמשיך בביטול שלו וגם דיבר בצורה מזלזלת בדף בקשות ממפעילים. אשמח במידה ותתערב ותנסה לסדר את הבלגן שפה קורה כי זה הורס לי את העבודה על הערך שניסיתי לעשות וזה פוגע שהכל מתנהל כך. King G.A - נא הקלד לשיחה 17:08, 6 באפריל 2020 (IDT)

לא יותר פשוט לפתוח דיון בדף השיחה של הערך? דגש חזק - שיחה 17:11, 6 באפריל 2020 (IDT)
דגש חזק, מעדיף לבקש התערבות נוספת וגם לפתוח שמה את הדיון. קצת פוגע כל מה שקרה ברגעים אלו. King G.A - נא הקלד לשיחה 17:14, 6 באפריל 2020 (IDT)
לא ברור איזו התערבות אתה מבקש. אם ההתערבות המבוקשת היא חסימה, אז יש לחסום את שניכם; אם הבעיה היא ההגנה, אז זה בדיוק מה שהיה צריך לעשות: אף אחד לא נוגע בערך כשיש ויכוח. דגש חזק - שיחה 17:17, 6 באפריל 2020 (IDT)
ממש לא עושים זאת ככה כאשר הוא סתם עושה את זה בכוונה כבר וזה בולט. במיוחד לא מפעילים הגנה כזו כפי שכשיו בלי לעדכן לפחות ולהרוס לי עריכה שישבתי ועשיתי אותה לפחות חצי שעה! --King G.A - נא הקלד לשיחה 17:19, 6 באפריל 2020 (IDT)
אני מצטער שנפגעת מההתנהלות שם אבל פעולת ההגנה היתה מוצדקת. הערך הוחזר לגרסה שלך מ15:33 כך שאין לך סיבה להתלונן גם על זה. ברגע שיש מלחמת עריכה כל הצדדים צריכים להפסיק לערוך את הערך וממש לא מקובל להציב תבנית בעבודה באמצע מלחמת עריכה ואז להתלונן על זה. מה שכן, על מנת שהעריכה שלך לא תאבד, אתה מוזמן לשמור את הגרסה שלך במשתמש:King G.A/אלטון ג'ון ולאחר הסכמה, להעביר את המידע לערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:24, 6 באפריל 2020 (IDT)
הביטול שלו בעריכות אינו מוצדק, כל זה נעשה בערך של הזמר בגלל ששינתי את שם השיר מסטן לשם של השיר באנגלית כפי שנהוג לשם של השיר בשפתו ואנונימי החליט שזה לא אמור להיות כך בערך ומבטל מחדש כל פעם ולא עונה על כך לא בדף שיחתו ולא בדף שיחת הזמר. King G.A - נא הקלד לשיחה 17:29, 6 באפריל 2020 (IDT)
בדף שיחתו של הזמר - יש לדון לגוף העריכות (מה שכתבת כאן) ולא להתלונן על הגנה שלדעתך לא מוצדקת (את זה יש לעשות בדף בקשות ממפעילים). וזה שהוא לא מגיב מידי זה לא עילה למלחמת עריכה, גם אם ממש בוער לך בדיוק עכשיו לשנות את זה. דרך אגב, אם אתה חושב שהאלמוני פעל שלא כשורה, אתה מוזמן לבקש את חסימתו (ואת שחרור הערך). לי כרגע אין זמן להתעמק יותר במקרה, אבל את העריכות המועילות שלך תעשה בדף טיוטה במקביל לדיון, אם האנונימי לא יענה ואם תהיה הסכמה לעריכותיך אז הערך ישוחרר לעריכה במהרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:44, 6 באפריל 2020 (IDT)
אין לי בעיה במידה והייתי מקבל את אותו הסבר כמו שלך בדף השיחה ישר, ולא עורך ועובד ומנסה לשמור ובום הכל נעלם לו לטמיון. King G.A - נא הקלד לשיחה 18:48, 6 באפריל 2020 (IDT)
יש אפשרות להוסיף לי פה משתמש:King G.A/ארגז חול את הערך עצמו לפני הביטול והורדת התבנית ? אני לא מצליח לעשות זאת . King G.A - נא הקלד לשיחה 22:13, 6 באפריל 2020 (IDT)
King G.A הסתדרת או שאתה עוד צריך עזרה בזה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:22, 7 באפריל 2020 (IDT)

בבקשה דעתך[עריכת קוד מקור]

ישנו דיון שיחה:גלקסיית העין השחורה#שינוי שם הערך. אשמח לדעתך שם (אפשר כאן, אבל עדיף שם). !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 06:16, 11 באפריל 2020 (IDT)

האם תסכים לתמוך בהצעה חדשה שלי?[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה יונה,
חשבתי על יצירת הסדר חדש שיאפשר לי לתרום באיכות וביעילות רבה יותר לויקיפדיה, לפיו:

 1. אעשה עריכה שמבוססת על "השילוח" רק אחרי שויקיפד ותיק אחר יאשר שהעריכה ראויה בעיניו.
 2. אפנה לכל ויקיפד (שיסכים לכך) רק פעם או פעמיים בשבוע.
 3. כמובן אם ויקיפד עמו אתייעץ יחשוב שאין מספיק חשיבות אנציקלופדית, ארד מהעניין ולא אתייעץ עם ויקיפד נוסף
  מה דעתך? תסכים לתמוך בהצעה הזו? בן נחום - שיחה 09:46, 13 באפריל 2020 (IDT)
 1. במה זה שונה מהמצב הנוכחי? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:21, 13 באפריל 2020 (IDT)
ההבדל העיקרי הוא שבהסדר הנוכחי, גם אחרי שויקיפד ותיק אחר מאשר שהעריכה ראויה בעיניו - כעיקרון עלי לבקש ממנו שיבצע את העריכה בעצמו. וזה גורם לסרבול מיותר שסתם מכביד על כולנו.
ויש עוד משהו חשוב - יש שני ויקיפדים שלאחרונה תמיד מתווכחים איתי על ה-5 עריכות שמותר לי לעשות ללא התייעצות. ברגע שירד הסרבול הנ"ל של לבקש מהמתנדבים לעשות את העריכות בעצמם, אתייעץ תמיד גם לגבי ה-5 עריכות האם ואיך לבצע אותם בצורה הטובה ביותר ואולי זה יאיין או לפחות יפחית את הויכוחים עם אותם שני ויקיפדים.
זה הפתרון הכי מעמיק שהצלחתי לחשוב עליו. אם יש לך רעיון לפתרון מעמיק יותר, אשמח מאוד לשמוע! בן נחום (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
אם זה ההבדל אני בעדו. ברגע שויקיפד אישר את התוספת, אז אין בעיה שתוסיף אותה לבד. אולי תוסיף להצעה שבתקציר העריכה תוסיף את שמו של הויקיפד שאישר את ההוספה, כך שאם מישהו יערער על התוספת, תהיה לו כתובת של מי שאישר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:28, 13 באפריל 2020 (IDT)
Like Thumbup.svg בן נחום - שיחה 10:30, 13 באפריל 2020 (IDT)

אימייל[עריכת קוד מקור]

מו סיזלאקהטברנה 16:07, 13 באפריל 2020 (IDT)

בשנה שחלפה כנראה ששחכת שמקבלים תזכורות על מיילים, כך שלא צריך גם ליידע בדף השיחה. בכל מקרה, עניתי למייל אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:16, 13 באפריל 2020 (IDT)
תלוי איך מגדירים בהעדפות => הודעות, אם כי ברירת המחדל היא כן להודיע על כך. דגש חזק - שיחה 17:22, 13 באפריל 2020 (IDT)
עכשיו אתה קטנוני Face-smile.svg. בכל מקרה, אפשר לתת זמן סביר לראות עם עונים לפני שכותבים גם בדף השיחה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:28, 13 באפריל 2020 (IDT)

עזרה קלה[עריכת קוד מקור]

אני כרגע תחת מסנן, ולא יכול לערוך את דף השיחה שלי עקב פסקאות מסוימות.

אשמח אם תוכל לארכב את פסקאות 1–37 (כולל) לארכיון 8. תודה, דגש חזק - שיחה 10:19, 19 באפריל 2020 (IDT)

בוצע בוצע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:21, 19 באפריל 2020 (IDT)
תודה. יום טוב, דגש חזק - שיחה 10:24, 19 באפריל 2020 (IDT)

שיחת משתמש:קורות העתים[עריכת קוד מקור]

סורי, לא המשכתי לעקוב אחרי הדיון "המרתק" שם. חזרתישיחה 09:23, 21 באפריל 2020 (IDT)

לא נורה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:58, 21 באפריל 2020 (IDT)

סולומון נורתאפ[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה תוכל לעזור לי בערך סולומון נורתאפ--מגזין יהלום - שיחה 21:38, 26 באפריל 2020 (IDT)

איזה סוג של עזרה אתה צריך מגזין יהלום? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 00:32, 27 באפריל 2020 (IDT)

שינוי הזחות במזנון[עריכת קוד מקור]

קרא בעיון את ויקיפדיה:הזחה.

תגובתי (וגם תגובתך) לא הייתה לדברי המקיסט, אלא לדברי יהודי מהשומרון. לכן, ההזחה צריכה להיות נקודתיים אחד יותר מדבריו (0+1). דגש חזק - שיחה 11:54, 28 באפריל 2020 (IDT)

זה לא מה שנהוג, זה רק מבלבל ויוצר בלגן. הצורה המקובלת היא לשרשר אחד אחרי השני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:04, 28 באפריל 2020 (IDT)
זו שגיאה מוכרת, אבל אני חולק לחלוטין על כך ש"הצורה המקובלת היא לשרשר אחד אחרי השני". קרא דיונים שוב, ועכשיו תבין למה לפעמים מישהו שם הזחה של 3 אחרי הזחה של 6.
ולמען השעשוע ארשה לעצמי לנקץ קלות: גם לדבריך, הצורה המקובלת היא לא לשרשר אחד אחרי השני; אם כבר, לשרשר שני אחרי האחד... הנכון יותר היה לומר "לשרשר בזה אחר זה".
בכל אופן, זו צורת ההזחה. מצורת הזחתך היה נראה כאילו _אני_ קובל על ערך שלי שנמחק, ולא היא. דגש חזק - שיחה 18:42, 28 באפריל 2020 (IDT)

Nobelprize[עריכת קוד מקור]

See also T251055 - Salgo60 - שיחה 14:32, 5 במאי 2020 (IDT)

Salgo60 I saw it. but I don't really understand if or what you need from us about that. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:52, 5 במאי 2020 (IDT)
I maybe can create an english Template on he:WIkipedia and you translate the text..... I am a litte bit scared that the text moves in the "wrong direction" ;-) Salgo60 - שיחה 14:54, 5 במאי 2020 (IDT)
lol. you mean the right(-to-left) direction. If you want to create a template like en:Template:Nobelprize, you don't need to do it, I create a test template few hour ago in תבנית:ביו-נובל2. After testing it will be integrate to תבנית:ביו-נובל after the testing. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:44, 5 במאי 2020 (IDT)

פתרון מחלוקות בויקי האנגלית[עריכת קוד מקור]

היי, פונה אליך בהקשר לדיון במזנון.
ניסיתי למצוא ולא הצלחתי - אולי אתה מכיר ויכול להפנות אותי לדף מדיניות בויקיפדיה האנגלית שמתאר את השיטה שלהם שהזכרת לפתרון בעיות? לחלופין, אם במקרה יש לך אפשרות לאתר דיון ישן במזנון שעסק בנושא זה ללא הצלחה? הנושא הזה מסקרן אותי ואשמח ללמוד עליו עוד אם אוכל. איש השום (Theshumai) - שיחה 23:19, 5 במאי 2020 (IDT)

תתחיל מ־en:Wikipedia:Consensus. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 00:19, 6 במאי 2020 (IDT)
היי יונה. הנושא מאוד מדבר אלי, ומצא חן בעיני גם הרעיון שלך להתמקד בהפצת הבשורה והגברת המודעות לנושא מבלי בהכרח לקדם כרגע מדיניות ספציפית. לאחר שאכן התחלתי עם דף המדיניות על קונצנזוס והמשכתי לזה שעוסק בסגירת דיונים, רשמתי בטיוטת משתמש שפתחתי מספר הרהורים שעלו לי בהקשר הזה. אני שוקל להפנות לטיוטת משתמש זו מדף המשתמש שלי ומהחתימה שלי. לפני שאני ממשיך להתגלגל עם הנושא, רציתי לבקש אם תוכל להעיף מבט ולכתוב לי, מהיכרותך עם הנהוג בויקיפדיה האנגלית, האם ישנן הטעיות בניסוח, או רעיונות שהיית לוקח לכיוון אחר ממה שתיארתי בדף. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:42, 20 ביולי 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai) זה נראה לי טוב. אבל יש לי שני דברים. האחד, לאורך כל הטיוטה אתה כותב מה יש בוויקיפדיה האנגלית, הטענה שתעלה היא שאנחנו לא ויקיפדיה האנגלית, וזה נכון. אז אם ההצעה שלך היא להצמד למה שיש בויקיפדיה האנגלית אז תכתוב את זה פעם אחת מהתחלה וזהו. אם המטרה היא לקחת חלק מהדברים משם וחלק ממקום אחר אז לכתוב את זה במפורש פעם אחת בהתחלה וזהו. תנסח את הסעיפים לא לפי מה שיש בויקיפדיה האנגלית אלא לפי מה שאתה חוש שצריך להיות אצלנו (למשל: במקום לכתוב שבויקיפדיה האנגלית יש לוח מודעות לסוגרי דיונים ותבנית לדיון לא סגור. תכתוב שאצלנו ניצור לוח מודעות ייעודי למי שמעוניין לעקוב אחרי דיונים לא סגורים וכן תבנית שתשייך לקטגוריה ייעודית לדיונים לא סגורים.). הדבר השני, אולי זה לא מתאים לדף שלך שהוא החזון, בכל מדיניות חדשה צריך לחשוב מה קורה בתקופת המעבר. אני מקווה שברור לך שלא ניתן לעבור משיטה אחת לשנייה ללא תקופת מעבר וצריך לחשוב מה קורה באותה תקופת מעבר. זה יכול להיות דרך הסברים וסבלנות רבה יותר (מי שמוחק XYZ במקום רק X לא יחסם אלא יוזהר ויובהר לו מה צריך לעשות, למשל) או להיפך ענישה מוגברת. זה יכול להיות גם על ידי קביעת כללים נוקשים לדיון כמו מחיקה של תוכן שחוזר על עצמו שוב ושוב או מחיקה של מי שרק מגיב בתמיכה או התנגדות ללא נימוק (על מנת להדגיש את חשיבות הנימוק ולא את הכמות) וכדומה. אבל בגדול כחזון זה אכן נראה לי הכיוון הנכון. אם יהיו לי רעיונות נוספים לתוספות, אני אכתוב לך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:10, 23 ביולי 2020 (IDT)
תודה על המשוב! שכתבתי את הדף בהתאם למה שכתבת. תכתוב לי אם יעלה לך פידבק נוסף. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:27, 25 ביולי 2020 (IDT)

פירושונים[עריכת קוד מקור]

היי. ראיתי שיצרת הפניה "הנוקמים". מכיוון שהערך הראשי של המושג בעולם שונה מיעד ההפניה, מפריע לך אם אהפוך את ההפניה לדף הפירושונים? במבט ראשון אני רואה שבעה מושגים אפשריים, אבל אבדוק אם יש עוד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:48, 6 במאי 2020 (IDT)

ראה בבקשות ממפעילים. אני ממתין שיסימו לשנות את כל הקישורים ואז יש להעביר לשם את הנוקמים (פירושונים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:08, 6 במאי 2020 (IDT)
מצויין. תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:38, 6 במאי 2020 (IDT)
בוצע בוצע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:45, 6 במאי 2020 (IDT)

petscan[עריכת קוד מקור]

ידיעה חיובית. petscan חזר לחיים והוא עכשיו מהיר אש! הרצתי כמה בוטים חודשייים שנופלים כבר מינואר והם גמרו כל כך מהר שחשבתי שהם נפלו שוב... בורה בורה - שיחה 06:56, 13 במאי 2020 (IDT)

אני שמח לשמוע. אבל אני לא אחראי על שום דבר שקשור לזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:41, 13 במאי 2020 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

היי, שלחתי לך בקשה במייל, תוכל להסתכל בבקשה? Shinaimm - שיחה 18:55, 20 במאי 2020 (IDT)

קטגוריות מבוקשות[עריכת קוד מקור]

תוך כמה זמן קטגוריות אדומות צצות שם? בורה בורה - שיחה 02:09, 21 במאי 2020 (IDT)

הרשימה מתעדכנת פעמיים בשבוע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:16, 21 במאי 2020 (IDT)

למה אני לא אומר[עריכת קוד מקור]

שאלת למה אני לא רוצה לגלות את שם המשתמש הקודם שלי, הסיבה היא שאם אני יגיד מה שם המשתמש שלי ייחשף גם השם שלי, ואני רוצה לשמור על פרטיות. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 15:17, 24 במאי 2020 (IDT)

אין שום בעיה, אתה לא חייב. אני כתבתי שם את מה שאני חושב. כרגע אין לי מה להוסיף. אני לא נוטה להסכים לכל בדיקה, אם אני לא חושב שהיא נדרשת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:37, 24 במאי 2020 (IDT)
שלום זה ממש חדירה לפרטיות מה שקורה בדף בקשה לבדיקה, שכל פעם מזכירים את שם המשתמש של אחות שלי. כולם צריכים לדעת מי אני?. אחרת לא הייתי נרשם בשם אנונימי. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 19:16, 24 במאי 2020 (IDT)
תודה רבה שהרגעת את הרוחות. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 13:26, 25 במאי 2020 (IDT)
אתה אופטימי, זה טוב. אבל בנושאים האלה אני יותר פסימי ממך. נקווה לטוב, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:53, 25 במאי 2020 (IDT)
מקווה. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 14:39, 25 במאי 2020 (IDT)
מגזין יהלום. רוצה שזה יצליח? פשוט תפסיק להגיב להם. שימשיכו לאיים עליך, זה לא יעזור להם. אתה לא חייב להם שום תשובה מעבר למה שכבר אמרת ומה שכבר יצא מהבדיקה. אם הם לא מרוצים להמצב יש להם שני דברים שהם יכולים לעשות, לאיים עליך זה לא אחד מהם. לכן זה שאתה ממשיך להגיב להם רק יחמיר את המצב. תחזור ליצור ולערוך ערכים, רק ככה הרוחות ישקטו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:22, 25 במאי 2020 (IDT)

תודה, אני יפסיק להתיחס. ואני מקווה שהם גם יפסיקו. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 21:49, 25 במאי 2020 (IDT)

כן אני רוצה ואני יפסיק להתיחס. ואני מקווה שגם הם יפסיקו. ותודה רבה. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 21:51, 25 במאי 2020 (IDT)

ביטול העריכה שלי בדף שבלולי יבשה[עריכת קוד מקור]

מדוע ביטלת את העריכה שלי בדף שבנדון? חלזון הגינה הוא דף הפנייה השולח את הקורא אל הדף שבלול הגינה, והעובדה שהעורך המקורי בחר לפרט את שני הביטוים האפשריים לא הופכת את זה לשני קישורים נפרדים. חלזון הגינה הוא ביטוי הזהה לחלוטין לחלזון הגינה מנקודת מבטו של הקורא, אבל הוא מדויק יותר מבחינה טכנית ואינו משאיר פתח לתקלות של הפנייה שגויה בעתיד. RimerMoshe - שיחה 11:27, 26 במאי 2020 (IDT)

אני לא בטוח שאני מסכים איתך. אבל גם אם כן, אין טעם לשני קישורים לאותו ערך בצמידות שכזו. אז או משאירים קישור להפנייה או שמסירים את הקישור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:31, 26 במאי 2020 (IDT)

עוצמה יהודית מפלגת ימין רדיקלי - כמה שאלות, הערות והארות.[עריכת קוד מקור]

שלום יונה,

במקביל לבקשה לבירור שהגשתי בדף בירורים בנוגע להתנהלותו של דגש חזק אני רוצה להפנות את תשומת ליבך להתנהלות מסוימת המתייחסת לערך המדובר וגם כמה מילים על התנהלות כללית. בערך של המפלגה עוצמה יהודית הוצבה הודעה שהתקבלה החלטה לא לרשום רדיקלי ושכל ניסיון לרשום ישוחזר.

ב-7.10.2019 הערך שונה ע"י אנונימי 188.64.207.242 ובה השמטה של המילה רדיקלי, ללא כל דיון רלוונטי. אשקול לבקש בדיקה של IP ביחס למשתמשים ותיקים. את ההבדל בגרסאות ניתן לראות כאן. כרגע הערך נשאר עם עריכתו של אנונימי שאולי קשור ואולי לא קשור למשתמשים ותיקים ומוכרים. כלומר לא התקיים דיון מסודר, לא בורר ובוודאי שלא הצבעה. שאלתי מי שם הודעה שכזאת ועל סמך מה? האם יש הודעות דומות בערכים אחרים?

הגישה המחקנית מציבה יתרון ברור למוחק, מותר לו לפי הכללים, המחקן הסדרתי ממהר להסתתר מאחורי גרסה יציבה ואם נדרש דיון הרי שיש את חברי הקליקה שנחלצים לעזרתו ומנסים במקצועיות להכשיל בלשון ולהפוך את הדיון לארוך במיוחד ולטרחני עד כדי פיליבסטריות שבעיניי אסורה. ההתנהלות הזאת המעוותת מביאה לבריחה של עורכים, להמנעות מעריכה ולהפיכת ויקיפדיה העברית לאט ובביטחון לאנציקלופדיה המבוססת אג'נדה ותפיסות פוליטיות.

לידיעתך, שא ברכה ושה' יהא בעזרינו, להביט לאופק - שיחה 13:56, 26 במאי 2020 (IDT)

בעיה ידועה. זו אחת הסיבות שאני לא עורך ערכים פוליטיים ובמיוחד לא עכשוויים. ויקיפדיה היא אינציקלופדיה ולכן שואפת לתאר את הידע האנושי ההיסטורי. כל קשר בין ערכים על מפלגות בהווה, פוליטיקאים, דוגמניות ושאר אישים בהווה ובין אינציקלופדיה הוא מקרי בהחלט. לכן לדעתי אין ליצור ערכים על שירים חדשים כי אין מספיק פרספקטיבה לדעת האם השיר חשוב וכנ"ל בנודע לזוכי ריאלטי, דוגמניות וכדומה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:23, 26 במאי 2020 (IDT)
תודה על התגובה. אתה בעצם מציע לי להמנע מכל מקום שבו יש חילוקי דעות ובמקביל נמנע מלהביע את דעתך על ההתנהלות עליה הצבעתי. בהחלט אפשרי שלחלק מהקהילה המצב הזה לא מהווה בעיה ואולי אפילו רצוי. דעתי שאנציקלופדיה שמבוססת על אג'נדה, רצון לשמר כבודם של רבנים ו/או תפיסות פוליטיות, אין לה זכות קיום. בכל זאת, ברשותך, אבקש ממך להתייחס להערתי בנוגע לעריכתו של אנונימי ולשאר הנושאים שציינתי. בנוסף שלחתי לך דוא"ל. בברכה, להביט לאופק - שיחה 14:56, 26 במאי 2020 (IDT)
לא. אני בעצם אומר שאני לא מעוניין להתעסק עם זה. זכותך לעשות בכל נושא שנראה לך לנכון. אני לא מבין את הבעיה שלך עם האנונימי, הרי הוא קיים את ההחלטה והסיר כל אזכור ל"רדיקלי" כפי שכנראה הוחלט בדף השיחה (נוסף בעריכה הזו, כנראה שהיה בערך עצמו לפני כן).
בנוגע לזה שהוא משתמש ותיק, אין איסור לעשות את הפעולה הזו, כל עוד האנונימי ואותו מתמש ותיק שאתה חושד בו לא השתתפו באותו דיון. אבל אתה מוזמן לבקש בדיקה ל ה-IP.
בנוגע לגישה המחקנית. זה לא קשור למחקן או לא. זו הגישה המשמרת או גישת הגרסה היציבה. הגישה שגויה ובערכים סובייקטיביים הנושא עולה שוב ושוב. זה בגלל שכוללם תקועים באג'נדה שלהם ולא מנסים להגיע לפשרה.
ראיתי את המייל שלך אבל אני לא מבין את הבקשה. אם יש לך שאלה אתה מוזמן לשאול בדף שיחתי, ראית שאני עונה (אני לא מתחייב למענה מהיר כמו שקיבלת היום). אם זה משהו שאתה מעדיף להשאיר חסוי, אתה מוזמן לשאול אותי במייל, אני מתחייב לתת לך תשובה, גם אם התשובה היא שאני לא מעוניין לענות. אין צורך לשאול אם אתה יכול לשאול, זה בזבוז של מייל Face-smile.svg אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:13, 26 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אותו אנונימי לכאורה, עשה שינוי והסיר את המילה רדיקלי (לפני השינוי הביטוי היה באופן קבוע בערך). עצם השינוי לא מפריע למעט קשר פוטנציאלי למשתמש ותיק. העניין הוא הצבת ההודעה והעובדה שהתקבלה לכאורה החלטה בהליך לא תקין ללא בורר או הצבעת מחלוקת. עצם הצבת ההודעה מראה על סוג של תפיסת בעלות והשאלה שלי הדי פשוטה האם הדבר הוא לפי הכללים בקהילה. אז למען הסדר הטוב אני מדבר על 3 דברים:

1. עריכת אנונימי בנושא נפיץ ללא דיון + בדיקת קשר בין אנונימי למשתמש ותיק ומוכר.

2. הצבת הודעה בדף שיחה, בקשה לבירור האם הודעה זו הוצבה לפי הכללים.

3. קבלת החלטה שלא בהליך תקין. ללא בורר וללא הצבעת מחלוקת.

סידור הפנייה בנקודות אולי תקל על התייחסות ממוקדת. אשמח להתייחסותך בעניינים אלו, בברכה, להביט לאופק - שיחה 15:32, 26 במאי 2020 (IDT)

אני לא יודע למה אתה חושב שזה התרחש שם, בכל מקרה אני אענה הן בשאלות העקרוניות והן שמה שאני מבין שקרה שם:
 1. לא רואה את זה כעילה לבדיקה. יש עוד 4 בודקים ואולי הם סבורים אחרת כך שאתה מוזמן לבקש את זה בויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה
 2. אתה מוזמן לברר את זה בדף השיחה של הערך. אני מניח שזה מבוסס על הדיונים שהיו שם באיזור אוקטובר. בכל מקרה, הודעה כזו היא לא דבר חריג, יש לנו הודעות מערכת שאמורות לעשות את זה ולא הודעה מהסוג הזה. אם אתה לא יודע מה זה הודעת מערכת אז ראה למשל קווין דה בראונה במצב עריכה ותראה הודעה מעל לחלון העריכה. בכל מקרה, הודעה כזו, אם הוחלט לגביה, היא לא "בעלות על הערך" אלא הודעה לעורכים בדבר החלטה של הקהילה.
 3. החלטה יכולה להתקבל בקונסנצוס בדף השיחה ולא חייבים בירור או הצבעה. האמת שזו הדרך העדיפה. לא יודע מה שקרה שם. אבל אם אתה חושב שהיה שם הליך קבלת החלטה לא תקין, אתה מוזמן להעלות את זה שם.
אני באמת לא רוצה להיכנס לשאלה הספציפית שם, כי אני אומר כבר פעם שלישית, אני לא עוסק בערכים פוליטיים. אני לא חושב שיש סיבה לבירור מול משתמש מסויים בשלוש השאלות ששאלת כאן. מה גם שאת ההודעה אני לא חושב שדגש חזק הציב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:04, 26 במאי 2020 (IDT)
אולי לא הסברתי את עצמי. פעילות של אנונימי במידה וקשורה למשתמש רשום היא פעילות חמורה. החלטות קהילה הן החלטות שמתקבלות בהבנה או לחילופין בהצבעת מחלוקת. לא היה כדבר הזה שם גם לא קונצנזוס בדף שיחה. הודעת מערכת שכזאת היא יחסית חריגה ואני לא רואה סיבה שתמשיך להיות שם במיוחד לאור העובדה שהקהילה המחקנית בויקיפדיה היא פעילה ביותר ובעלת הספקים מרשימים ומייתרת את הצורך בהודעה שכזו. לא התייחסתי לדגש חזק בנוגע לאנונימי. בברכה, להביט לאופק - שיחה 20:55, 26 במאי 2020 (IDT)

חניכה[עריכת קוד מקור]

שלום אתה תוכל לעשות לי את החניכה אם אף אחד לא יוכל?. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 11:13, 31 במאי 2020 (IDT)

לאחרונה אני מסרב בגלל שאין לי זמן. כך אני ממליץ לך למצוא מישהו אחר. אם לא תמצא, אין החנוך אבל זה אומר שיתכנו זמני תגובה ארוכים בין בקשה שלך למענה שלי (למשל, אם תכתוב ערך במרחב טיוטה, יקח לי כמה ימים לבדוק אותו ולהעיר עליו), אם אתה חושב שזה יכול לעבוד, אז ננסה. אבל אני ממש חושב שאתה צריך למצוא מישהו זמין יותר ממני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:10, 31 במאי 2020 (IDT)
על מי אתה ממליץ?. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 13:11, 31 במאי 2020 (IDT)
אני לא מכיר מישהו שעושה חונכויות שאני יכול להמליץ עליו. אבל יש לי כמה וכמה עוקבים שיכולים להתאים, אולי מישהו מהם יתנדב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:16, 31 במאי 2020 (IDT)
בסדר. אבל עד שאני לא אמצא חונך אני יהיה חסום?. מגזין יַהֲלֹם - שיחה 13:18, 31 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

בנוגע לתיבות המשתמש[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תעיין בדף השיחה שלי, בתודה מראש. הפצצת המעיינות - שיחה 14:16, 2 ביוני 2020 (IDT)

פרלמנט[עריכת קוד מקור]

היי. אני רוצה להעלות לפרלמנט את ההצבעה על ניסוח מדיניות בנוגע ליצירת ערכים אודות מוזיקאים. הדיון על הנוסח במזנון נמצא כאן. הטיוטה להצבעה נמצאת כאן. האם תוכל להסביר לי איך עושים את זה? יוניון ג'ק - שיחה 16:41, 2 ביוני 2020 (IDT)

זה כתוב במפורש בדף של הפרלמנט: "לפני שהצעה מועלית לפרלמנט, יש לגבש את הנוסח שלה בארגז חול (טיוטה) ולגייס חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיצהירו על הסכמתם להצעה ככתבה. לאחר שנאספו החתימות, יינתן קישור לארגז החול בפרלמנט, ויינתן פרק זמן של לפחות שלושה ימים (72 שעות; מבלי לכלול שבתות וחגים) לוויקיפדים להעיר הערות על נוסח ההצעה. ההערות יצביעו למשל על מקרי קצה שלא נלקחו בחשבון, על אפשרויות סותרות בהצעה, על תקינות שיטת ההצבעה ביחס לנהלים (למשל, איזה רוב דרוש כדי לקבוע שהיא התקבלה) וכדומה. רק בתנאי שלא נמצאו בעיות מהותיות בנוסח ההצעה, וההצעה נמצאה תקינה מבחינה ניסוחית, יוכל מפעיל מערכת לפתוח את ההצבעה בפרלמנט, וזאת לאחר שגויסו מחדש חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה לנוסח הסופי."
כך שהשלב הבא הוא לגייס 5 חתימות על ההצעה ואז לבקש ממפעיל לשים קישור לטיוטת ההצעה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:46, 2 ביוני 2020 (IDT)
תודה. כבר נאספו למעלה מ-5 חתימות במזנון. ביקשתי מהחותמים לאשרר שוב את תמיכתם כאן. אתה מוזמן גם לתמוך (אם תמצא לנכון). יוניון ג'ק - שיחה 21:17, 2 ביוני 2020 (IDT)
אני לא נוהג לצרף חתימות לפרלמנט (או לפתוח הצבעות). מה שכן, לפרלמנט עדיף להביא הצעה בקונסנצוס והעובדה שיש שתי הצעות ואתם לא מנסים להגיע להצעה אחידה היא כבר בעיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:40, 3 ביוני 2020 (IDT)
ההצעה שלי מבוססת על המדיניות המקובלת בויקיפדיה האנגלית, היא התגבשה בעקבות דיונים בדפי השיחה, ולאחר מכן במזנון. המקיסט התעקש על מילה אחת בנוסח הזה, שלא מצאה חן בעיניו, ועל כן העתיק את מה שאני כתבתי, ושינה כראות עיניו. על הדרך - הוא עשה סלט מכל ההצעה, בכך שהכניס גם את נושא המוזיקה הקלאסית לדף מדיניות זה. ובאמת שצר לי שכך בחר לעשות. יוניון ג'ק - שיחה 13:50, 3 ביוני 2020 (IDT)
ויקיפדיה היא אינציקלופדיה שיתופית וכדאי שתשתפו פעולה ותסגרו ביניכם על הצעה אחת שתביאו להחלטת הקהילה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 ביוני 2020 (IDT)

ההצעה לא ברורה. לא כתוב בהסבר להצעה איך מצביעים (בעד כל שורה או בעד חטיבה אחת של הצעה), מהו הרוב הנדרש להעברת ההצעה. דגש חזק - שיחה 13:54, 3 ביוני 2020 (IDT)

על איזו הצבעה אתה מדבר? של יוניון ג'ק? ראה את דף ההצבעה שם מפורט שההצבעה על כל שורה ומפורט שם גם שיטת ההצבעה על כל סעיף. בכל מקרה, דיונים כאלו יש לקיים בדף השיחה של טיוטת ההצעה ולא כאן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 ביוני 2020 (IDT)
אני לא רואה את זה בטיוטה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/מוזיקאים. זה הדף שאליו קישר יוניון כ"הטיוטה להצבעה". דגש חזק - שיחה 14:04, 3 ביוני 2020 (IDT)
נכון והוא יצר את טיוטה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/מוזיקאים/הצבעה להצבעה. זה כתוב בדף השיחה של הטיוטה בפסקה על גיוס תומכים להצבעה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:07, 3 ביוני 2020 (IDT)
אהה. לא כתוב שם מה עושים במקרה שמספר המצביעים זוגי. דגש חזק - שיחה 15:21, 3 ביוני 2020 (IDT)
צריך רוב על מנת שסעיף מסוים יתקבל. אם יש תיקו - הסעיף לא מתקבל. יוניון ג'ק - שיחה 15:23, 3 ביוני 2020 (IDT)
יוניון ג'ק, נראה לי שזה היה בציניות. נראה לי שתגובה כזו היתה מתאימה יותר: "אם מספר המצביעים זוגי אז ההצעה שנבחרת היא של המקיסט ואם אי זוגי אז של יוניון ג'ק. במקרה של מספר לא שלם של מצביעים, מעלים בחזקה ומעגלים לשלם הכי קרוב. Face-smile.svg" אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:25, 3 ביוני 2020 (IDT)
אני לא ציני. יש בהצבעה גם הצבעה מדורגת שמשוקללת בשיטת החציון. מה קורה אם מספר המצביעים זוגי והחציון נופל בין שני מספרים שונים? דגש חזק - שיחה 17:12, 3 ביוני 2020 (IDT)
דגש חזק, קרא בערך חציון. יש מספר דרכים ליישב זאת. בכל אופן, תיקנתי את נוסח ההצבעה, על מנת שיהיה ברור וחד-משמעי איך יקבע החציון במקרה של מספר זוגי של מצביעים. עכשיו זה בסדר? יוניון ג'ק - שיחה 19:40, 3 ביוני 2020 (IDT)
אני כמובן יודע מהו חציון, ולכן חשוב להבהיר זאת מראש. הנוסח שהצעת לא נכון, משום שבהצבעה נדרש "רוב" ולא דעת "חצי" מהמצביעים (כפי שכתבת, בתיקו ההצבעה נופלת). אם מדובר בדרישת סף מסוימת שתהווה חשיבות, אז התוצאה תהיה המספר הגבוה מבין שני המספרים (לדוגמה: 9 ו־10). הסיבה: אין רוב לכך ש־9 משהו מהווים חשיבות, אבל יש רוב לכך ש־10 משהו מהווים חשיבות. נא תקן בהתאם. דגש חזק - שיחה 20:11, 3 ביוני 2020 (IDT)
קיבלתי את ההערה שלך. תוקן. יוניון ג'ק - שיחה 20:24, 3 ביוני 2020 (IDT)
אבל למה כאן? דגש חזק, אני חושב שגם אתה יודע שהמקום לזה הוא בדף השיחה של הטיוטה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:16, 3 ביוני 2020 (IDT)

שיחת קטגוריה:נולדים לפי מאה/אכלוס מלא/פלט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת קטגוריה:נולדים לפי מאה/אכלוס מלא בורה בורה - שיחה 03:14, 12 ביוני 2020 (IDT)

בקשות אחרות[עריכת קוד מקור]

שלום לך, כתבת בשיחה לגבי חונכות. לא זכור לי שאני חונך של האלמוני. היחיד שאני אמור לחנוך הוא בן-נחום, ואמנם יש שם הפניה להשילוח, אבל לא ממנו...אז למה בדיוק התכוונת? --‏Yoavd‏ • שיחה 11:06, 4 ביוני 2020 (IDT)

השאלה היא האם אתה חושב שבן נחום הוסיף כאנונימי הפניה לשילוח? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:08, 4 ביוני 2020 (IDT)
בדקתי יותר ואני רואה שהאנונמי ובן נחום לא כותבים באותו סגנון. אז גם אני לא בטוח שזה הוא. Yoavd אם אתה לא חושב שזה הוא, אני (או אתה) אסיר את הבקשה בדף בקשות ממפעילים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:41, 4 ביוני 2020 (IDT)
אנא הסר הבקשה. אני מאוד מקווה שבן נחום לא יערוך כאנונימי כי אז ודאי שייחסם לצמיתות. --‏Yoavd‏ • שיחה 11:43, 4 ביוני 2020 (IDT)

בקשר לדיון במזנון[עריכת קוד מקור]

שלום. עקב בעיות שרת וסנן יש לי בעיה לכתוב שם, אז אשמח אם תעתיק את דבריי שבמסגרת לדיון הרלבנטי בעניין תבנית מחק.

אני מתנגד לשימוש בתבנית במרחב הערכים, מכמה סיבות

 • התבנית כותבת בפירוש במרחב הערכים שהערך הזה הוא ערך הבל. מי שמחליט אם הערך הוא ערך הבל או לא הוא המפעיל
 • צריך לתת מקום לדון למה הערך הזה הוא ערך הבל (או ראוי למחיקה מהירה). המקום הסביר להגיב בו הוא בצמוד לבקשת המחיקה.
 • במקרה שהערך אכן נמחק מחיקה בקשת המחיקה לא מתועדת (כי העריכות בדף מחוק מוסתרות מעיני הציבור)
 • מי שרוצה לעקוב אחרי בקשות מחיקה מתקשה לעשות זאת. מעקב אחרי קטגוריה הוא קשה יותר מאשר מעקב אחרי דף הבקשות.
 • המנטרים והמפעילים שעובדים ביום־יום על ניטור (לא כאלו שבאים פעם בכמה זמן כדי להצדיק את ההרשאות שלהם) יסכימו אתי, כמעט בוודאות. בברכה, דגש חזק - שיחה 11:11, 7 ביוני 2020 (IDT)

תודה, דגש חזק - שיחה 11:11, 7 ביוני 2020 (IDT)

בוצע בוצע. טוב לדעת שאם אני רוצה קצת שקט ממך מספיק לפתוח כאן את נושא הפו*****יה Face-smile.svg. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:15, 7 ביוני 2020 (IDT)
תודה. זה זמני, לא הייתי ממליץ לך לבנות על זה. דגש חזק - שיחה
באסה. למרות הכל אאלץ לחסום אותך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:22, 7 ביוני 2020 (IDT)

תבניות עזר למפות לא-שטוחות[עריכת קוד מקור]

שלום יונה. ייתכן שיש לך מושג כיצד תבניות כמו תבנית:נקודת מיקום/חישוב קנדה (שעוזרת ל{{מפת מיקום/קנדה}}) עובדות? ברמה שאתה תוכל ליצור אחת חדשה/לייבא מגרמנית בהתאמה לסטנדרטים שלנו? Mbkv717שיחה • כ"ה בסיוון ה'תש"ף • 20:47, 17 ביוני 2020 (IDT)

Mbkv717 לדעתי לא צריך לשנות כלום. מדובר על חישוב ל"סידור" עקמומיות כדור הארץ ביחס למפה אורטוגונלית כך שגם אם גבולות המפה יהיו שונות, אז החישוב יהיה דומה. שנית, מה שיש אצלנו בחישוב קנדה ומה שיש בתחילת הדף de:Vorlage:Positionskarte Kanada זהה. שים לב שב-Y בסוף הם מכפילים ב־*100*1.17826087 וניתן לחשב ש -0.14714022140221*100*1.17826087=-17.336956521739 וב-x הם מכפילים ב-100 ומגיעים לערך אצלנו. כך שמה שיש לנו ולהם זהה לחלוטין.
אם מדובר על מפה חדשה בשם XX, צריך להעתיק את החישוב מויקיפדיה הגרמנית לתבנית:נקודת מיקום/חישוב XX לשנות y ופרמטר 2 לרוחב ו־x ופרמטר 3 לאורך ובמפה עצמה להוסיף |חישוב=XX. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:28, 18 ביוני 2020 (IDT)
אז זהו, שמדובר במפה חדשה. הייתה לפני כמה חודשים בנורווגיה רפורמה במחוזות, וראיתי שהגרמנים עשו מפה מעודכנת, אז חשבתי לעדכן את {{מפת מיקום/נורווגיה}}, אבל מתברר שהם עברו ממפה שטוחה לעקמומית (אתה יכול לראות את הקבצים החדשים בגרסה הגרמנית). ואז ראיתי שהמקבילה הגרמנית בנורווגיה בנויה אחרת מהמקבילה בקנדה. אני מנסה לפנות ליוצר הגרמני בשביל הסברים, ראה כאן. עד שהוא יענה לי, יש לך אולי מושג למה בדיוק הוא מתכוון? Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 09:38, 18 ביוני 2020 (IDT)
אני רואה שהם עברו לחישוב אחר שמבוסס על de:Vorlage:Positionskarte/Lineare Kegelprojektion. נראה לי שהם פשוט עושים חישובי משנה בתבניות עזר אז או אפשר לנסות לייבא את התבנית ולקרוא לה או שצריך לעבור מתבנית לתבנית משנה ולהבין מה הערכים שצריכים להיות שם. בכל מקרה, הבאת לו דוגמה טובה, נראה אם הוא יכול לספק את הנוסחה המתאימה לנורווגיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:55, 18 ביוני 2020 (IDT)
Mbkv717 עקבתי אחרי החישובים שלהם ויצרתי את תבנית:נקודת מיקום/חישוב נורווגיה אתה מוזמן ליצור תבנית:מפת מיקום/נורווגיה1 ולנסות לראות אם זה נכון. בדקתי את החישוב לפי תבנית:נקודת מיקום/חישוב פינלנד ויצא שהחישוב שלנו נכון לפי גבולות המפה של ויקיפדיה הגרמנית. (נראה שצריך לעדכן אצלנו ל-21.3113565350153 ול־10.9 כי הגבול העליון אצלנו שונה משם. האם אתה מכיר תלונות על אי דיוקים במפת פינלנד?)

לצורך העתיד, זה החישוב שמתבצע:

 • חישוב אורך:
 • חישוב רוחב:
 • פרמטרים:

לדעתי כדאי להעביר את זה לתתי תבניות על מנת שלא צריך יהיה לחשב את זה כל פעם מחדש (אם כי זה נמצא אצלי באקסל ודי פשוט לשנות 5 פרמטרים ראשיים ולקבל את המספרים הנדרשים למילוי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:26, 18 ביוני 2020 (IDT)

ובכן, קודם כל לפי מה שהוא ענה לי נראה שגם אצלם אנשים קריטיים בעולם המפות כבר לא פעילים והוא לא ידע לענות. יצרתי את תבנית:מפת מיקום/נורווגיה1, ובדקתי אותה כאן עם נקודות הקיצון של נורווגיה ברזולוציה מקסימלית. הכמה נקודות שנראות שיוצאות מהתחום הם במקרה גם איים קטנטנים, אז זה לא מדאיג אותי. מה דעתך? באשר לפינלנד, אני לא מכיר טענות כאלו אבל אפשר לעשות את אותו הניסוי. באשר למה שהצעת בסוף - נשמע טוב, אישית אין לי מושג איך לעשות את זה. Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 15:42, 18 ביוני 2020 (IDT)
השינוי שעשית עשיו הוציא את נקודת הקיצון הדרומית (ג') מחוץ לתחום. Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 16:02, 18 ביוני 2020 (IDT)
ראיתי. זה מוזר. זה הגבולות של המפה שמופיעות בוויקישיתוף, אני טועה? (זה גם הפרמטרים שאני השתמשתי בהם לחישוב). אם תרצה הוספתי בדף השיחה מפות בדיקה, אתה יכול להוסיף גם את שלך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:10, 18 ביוני 2020 (IDT)
Mbkv717 דרך אגב, אם הבעיה בדיוק הוא בנקודות ז ו-ח, נראה לי שבמפה הנוכחית (תבנית:מפת מיקום/נורווגיה יש את אותה בעיה. מוזמן לבדוק בדף הבדיקות שלך (תשנה את גודל התצוגה ל-1100 על מנת לראות את נקודות ד וה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:18, 18 ביוני 2020 (IDT)
כתבתי ל-NNW שאלה בקשר לגבול התחתון. זה מוזר כי הוא עשה גם מפה של המחוז הדרומי ושם הוא שם את הגבול התחתון ב-57.9. ולא הבנתי מה הבעיה עם ז' ו-ח'? 16:39, 18 ביוני 2020 (IDT)
Mbkv717 כתבת יש אי דיוקים באיים. האם הכוונה ל־ז ו־ח? בתכלס ניסיתי למצוא הבדלים במפת הבדיקה שלך בין מפת נורווגיה למפת נורווגיה1. אני לא רואה הבדלים. תסתכל גם אתה, אם אתה לא רואה הבדלים, לדעתי אפשר להחליף את המפה. הפן הטכני יותר, הוא מעניין ונחמד יהיה להבין אבל הוא לא אמור לעקב את הבדיקה האם המפה החדשה תואמת מספיק למפה הישנה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:52, 18 ביוני 2020 (IDT)
אה, מהבחינה הזו הטרידו אותי בעיקר ז' וג'. באמת ניסיתי עכשיו להחליף מפה וזה נראה אותו דבר, אפילו ה' נראה רחוק יותר מהיבשה. אבל לפי הערך האנגלי חלק גדול מהנקודות האלו הם איונים קטנטנים, אז הגיוני שהם לא יופיעו או כמעט לא יופיעו במפה. בכל אופן, הדבקתי את התוכן של נורווגיה1 בתבנית המקורית. אני אעשה עכשיו את הניסוי על פינלנד בשביל לבדוק אם אפשר לסמוך על החישובים אצלנו. Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 17:06, 18 ביוני 2020 (IDT)
הוספתי את הניסוי של פינלנד. ג' וה' תקינים, בדקתי והאיונים האלה כל-כך קטנים שהם לא מופיעים בקובץ. כל השאר נראים לי גבוליים כאלה, בעיקר ז' ו-ו', אבל בתחום האפשרי. Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 17:20, 18 ביוני 2020 (IDT)
שיניתי לפרמטרים שחישבתי והנקודות העליונות זזו למטה. בקיצור אי משאיר כך, אבל זה רק אומר שהגבולות יהיו בעייתיים במפות עתידיות. לפחות עד שנכניס תמיכה כמו בויקיפדיה הגרמנית. וכרגע אין לי כוונה לעשות את זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:26, 18 ביוני 2020 (IDT)
בסדר גמור, תודה רבה על ההשקעה! חוץ מזה, הוא ענה לי על הקטע של ה-58 בנורווגיה, מתברר שזה לא מה שחשבנו שזה. המספר שם מייצג את קו הרוחב של הנקודה הכי דרומית בקו האורך של מרכז המפה, ראה כאן את התשובה שלו ואת הטיוטה שלו בוויקי' הגרמנית שהוא הפנה אליה. נראה שהגבולות במודל הגרמני עובדים בצורה אחרת, ניסיתי להכניס לשם נקודה דרומית יותר והוא פשוט מסמן על המפה את הנקודה הכי דרומית שאפשר ולא עושה שגיאה כמו אצלנו. זה אומר שבתכלס אפשר להשאיר את הגבולות שהיו קודם לכן. רק הארכתי קצת את הגבול המזרחי בשביל שיהיה יותר מקום לקישור לרוסיה. Mbkv717שיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 17:40, 18 ביוני 2020 (IDT)

הצעה למיזם חדש[עריכת קוד מקור]

קבל: מיזם הנחלים - מיזם שהקמתי שמטרתו היא כתיבת ערכים על נחלים (חשבתי שאם הקמת את "הבה נכחילה" אולי תאהב את המיזם הזה) תחתום (כך:~~~) בתחתית הדף לפני ההודעה המודגשת כדי שאני אדע שהצטרפת. בברכה,Eitanbb - שיחה - תרומות - מיזם הנחלים 18:40, 21 ביוני 2020 (IDT)

Eitanbb בגלל מיעוט זמן אני לא אצטרף. כמו כן, לא הייתי מצטרף למיזם שהוא רק על נחלי ישראל. יש הרבה נהרות ברחבי העולם שממתינים להיכתב ואותם אולי כן הייתי כותב. אבל לא כמשתתף במיזם אלא אולי ערך או שניים מבחוץ. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:03, 21 ביוני 2020 (IDT)
שלום. אתה יכול להוסיף כותרת "נהרות" ולשים נהרות רצויים. לא אמרתי שהנחלים הם רק בישראל, המיזם נועד לכתיבת ערכים על נחלים בכללי. אינג.Face-smile.svgEitanbb - שיחה - תרומות - מיזם הנחלים 22:07, 21 ביוני 2020 (IDT)

קבצים שנמחקו[עריכת קוד מקור]

מה זה רלוונטי לדעת את המידע לאחר שהקבצים כבר נמחקו • חיים 7שיחה • 22:38, 21 ביוני 2020 (IDT)

זה הפוך. הבסיס הוא השארת המידע ואם צריך למחוק אז יש לנמק למה. המחיקה קראת בפועל כך שאי אפשר להגיד שזה מידע לא נכון או שגוי. האם המידע מיותר? אני חושב שלא. אני חושב שחשוב לדעת מה הקובץ שנמחק כי יתכן שאפשר לשחזר את הקובץ ולהעביר אלינו ברישיון שימוש הוגן או רישיון אחר שלא מתאים לויקישיתוף. וגם אם המידע מיותר, מה הבעיה שהוא יהיה שם? למה זה מפריע? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:42, 21 ביוני 2020 (IDT)
בדרך כלל זה משתמשים חדשים שמעלים קבצים מפירים זכויות יוצרים, באם יש צורך ניתן להעלות שוב לויקיפדיה ללא תלות במחיקה בשיתוף. במידע הזה אינו מוסיף מאומה, לטעמי הוא מיותר • חיים 7שיחה • 23:01, 21 ביוני 2020 (IDT)
אולי. ועדין, בעבר רץ בוט קישורים שבורים, שכתב בדפי שיחה שיש קישורים שבורים מאז או שהקישורים הוסרו או שהקישורים תוקנו ועדין תוכל למצוא את המידע הזה בדפי שיחה, למרות שהוא לא רלוונטי ולא מוסיף כלום. כי נהוד להשאיר שיחות, כל עוד הם לא הבל או השחתות והעריכות האלה אינן עונות להגדרה של מידע שיש למחוק מדף שיחה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:17, 22 ביוני 2020 (IDT)
יונה, תייגת אותי, אז אשמח אם תוכל להזכיר לי במה מדובר. קובץ על ידשיחה • 23:32, 21 ביוני 2020 (IDT)
קובץ על יד מחקת את שיחה:הנני_בידך לפי בקשתו של חיים 7 בבקשות ממפעילים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:17, 22 ביוני 2020 (IDT)
האם אנו מתעדים בדף שיחה כל קובץ שנמחק? קובץ על ידשיחה • 23:13, 22 ביוני 2020 (IDT)
קובץ על יד, לא. אבל אם מישהו כותב שנמחק קובץ האם אנחנו מוחקים את המידע הזה מדף השיחה? שוב פעם, צריך לזכור שמדובר על מחיקה של מידע שמישהו הוסיף לדף השיחה. מתי מוחקים מידע כזה? כשהמידע שם מיותר? כי עד כמה שאני יודע מוחקים רק השחתות או הבלים ולא מידע מיותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:52, 22 ביוני 2020 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד מחיקה! בדיוק השבוע קיימתי דיון עם משתמש:Geagea וקבלתי למה אין התרעת מחיקה של קבצים בערך ספי שאומן. זהו מידי חיוני לעולמי עד. בורה בורה - שיחה 01:14, 23 ביוני 2020 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. המידע המצוי בדף השיחה הוא מידע חיוני למניעת מחיקה וגם שחזור ובקשת אישור OTRS אם אפשר. לקח הרבה זמן עד שהגענו לתובנה שהמידע הזה חיוני. לדעתי בכלל לא צריך למחוק שום מידע שאיננו השחתה מדף השיחה. תמיד אפשר לארכב. Geagea - שיחה 01:26, 23 ביוני 2020 (IDT)

חונכות[עריכת קוד מקור]

Dovno הציע לי חונך. אתה הכי מתאים במקרה שלי. - Eitan - הערות והארות - יומנו של תורם - מיזם הנחלים: הצטרפו למיזם! 12:46, 28 ביוני 2020 (IDT)

אם לא אכפת לך שיש לי זמני תגובה ארוכים - אשמח. אבל זה אומר שיתכנו ערכים שתכתוב בטיוטה שישארו שם כמה ימים. כמו כן, אני ארצה שתשהה את מיזם הנחלים עד שתדע לכתוב ערכים ללא פגמים טכניים ושיצטרפו כמה ויקיפדים פעילים למיזם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:24, 28 ביוני 2020 (IDT)
זה לא רק אני - זה גם מגזין יהלום. תוכל לחסום אותי בבקשה? בא לי לקחת הפסקה מעריכות. - Eitan - הערות והארות - יומנו של תורם - מיזם הנחלים: הצטרפו למיזם! 14:25, 28 ביוני 2020 (IDT)

מדוזות עבריות[עריכת קוד מקור]

שלום יונה. זכור לי שאתה מבין יחסית בעניינים כאלה, אם אינך כתובת רלוונטית אשמח אם תפנה אותי למי שכן. ראיתי היום שהאקדמיה אישרה מילים חדשות, ובין היתר כמה שמות חדשים למדוזות. למיעוט מהמדוזות שקיבלו שם יש ערכים בוויקי' העברית:

האם השינויים אמורים להשפיע על שמות הערכים או שרק יש לציין את השם העברי של האקדמיה בפתיח? Mbkv717שיחה • ו' בתמוז ה'תש"ף • 14:28, 28 ביוני 2020 (IDT)

אנחנו נוהגים ששמות הערכים יהיו לפי המוכר ולאו דווקא לפי החלטת האקדמיה. אני מניח שחלק מהשמות הם תרגום של שם אנגלי ולכן ניתן יהיה לשנות את השם. בכל מקרה אני חושב שהמקום לדון על כך זה בדף ויקיפדיה:עברות שם מדעי או לפחות לדון בשאלה האם יש לדון פרטנית לכל ערך או שאפשר לדון באופן כללי על כל השמות יחד בדף שם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:52, 28 ביוני 2020 (IDT)

חונכות (2)[עריכת קוד מקור]

היי - אני בחונכות חובה עכשיו. אני יכול לבצע פעילויות ניטור כעת? - Eitan - הערות והארות - יומנו של תורם - מיזם הנחלים: הצטרפו למיזם! 21:20, 28 ביוני 2020 (IDT)

מי החליט? ולמה אתה רוצה לנטר? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:50, 28 ביוני 2020 (IDT)
יונה, ראה את דף שיחתו. על־פניו נראה שאני אקח את התפקיד על עצמי. דגש חזק - שיחה 22:51, 28 ביוני 2020 (IDT)
ראיתי. רק ששם ראיתי שדובנו החליט אבל אני לא זוכר שזו הסמכות שלו (או של כל מפעיל אחר) להחליט משהו כזה. לכן אשמח להפניה למקום המתאים בו הוחלט שהוא מחוייב בחונך (מה שנקרא חונכות מנדטורית). כמובן שאני מסכים שהוא צריך חונך ושזה לטובתו אבל בין מומלץ לעבוד עם חונך לחייב חונך יש מרחק.
ואיתן שלא תבין לא נכון. כרגע אם תמשיך בפעולות שלך אם או בלי חונך - אתה בכיוון של חסימה ולכן ההמלצה שלי שתעבו עם חונך היא קצת יותר מהמלצה.אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:53, 28 ביוני 2020 (IDT)
חונכות מנדטורית היא תחליף לחסימה ארוכת טווח. מאחר שהמשתמש אינו משתמש ותיק לעניין מדיניות החסימה הרי שמפעיל יכול להתנות עריכה בחונכות. דף המדיניות לא מסדיר הליך קבוע להטלת חונכות כך שבמקרה הזה אני רואה את הדרישה כמחייבת. דגש חזק - שיחה 22:57, 28 ביוני 2020 (IDT)
ואני כמפעיל שלא מסכים יכול לבטל את החסימה ולכן גם את החונכות המחייבת. בקיצור, אני לא חושב שזה עובד ככה. אבל בכל מקרה, שיעבוד עם חונך זה לטובתו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:05, 28 ביוני 2020 (IDT)
אדרבה, תגיד אתה: איך מכניסים מישהו לחונכות? החלטה של מפעיל? של בירוקרט? דיון במזנון? בבירורים? בכיכר העיר? בדף השיחה של חכם חנוכה? דגש חזק - שיחה 23:07, 28 ביוני 2020 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא בסמכותי להחליט על חונכות מנדטורית, אבל כן בסמכותי לחסום אותו על הפרעה מתמשכת למרחבים רבים בוויקיפדיה (ומחוץ לוויקיפדיה) ללא התייחסות או הפנמה של אזהרות רבות מאוד. חונכות היא חלופה לחסימה, ומה שכתבתי בדף שיחתו הוא שמבחינתי (לאחר כל הערות ואזהרות העבר) הגענו כבר למצב של או חסימה או עריכות רק "תחת תנאי חונכות מנדטורית" - כלומר, אני לא מטיל עליו חונכות מנדטורית, אלא אומר שאם יקבל על עצמו את אותם התנאים כמו בחונכות מנדטורית, אקבל זאת בינתיים כתחליף לחסימה. רשמית, זכותו להתנגד למתווה החונכות שהצגתי ואז נלך לדף הבירורים לתת לביורוקרט להטיל את החונכות בעצמו. (לדעתי עדיף גם לו בלי הצעד הזה). Dovno - שיחה 23:08, 28 ביוני 2020 (IDT)
אוסיף עוד שאינני מכיר שום נוהל המגדיר בדיוק למי יש או אין סמכות לכפות חונכות חובה. כל מה שכתוב בדף המדיניות הרלוונטי זה: "חונכות חובה או חונכות מנדטורית – תהליך של ליווי צמוד למשתמש אשר פעילותו במיזם אינה תקינה, וחונכות זו נדרשת ממנו כתחליף לחסימה ארוכת טווח". כיוון שהגענו למצב בו אני כמפעיל כבר בהחלט שקלתי חסימה ארוכת טווח, הצעתי חונכות מנדטורית כתחליף לכך, לפי הנוהל. Dovno - שיחה 23:13, 28 ביוני 2020 (IDT)
הכי קרוב זה בדף השיחה של חכם חנוכה (דרך אגב, היה משתמש בשם זה). וברצינות, ברוב המקרים חונכות מנדטורית הוחלטה על ידי המפעילים בבירורים או על ידי הביורוקרטים. בשאר המקרים מדובר על חונכות שאינה מנדטורית. (ישנם מקרים בהם גארפילד החליט בעצמו מי צריך חונכות אבל זו לא הסמכות שלו. הוא רק רשאי לאשר או לא לאשר חונך אבל לא להחליט מי צריך חונכות ומי לא.)
דובנו, גם אם למפעיל מותר להחליט על חונכות מנדטורית כחלופת חסימה למשתמש חדש. במקרה הזה מתניה, שהוא מפעיל, החליט להסתפק באזהרה אז למה שתחליט משהו אחר?
נב אני מדגיש שוב (בעיקר לאיתן) טוב שיהיה לו חונך והוא גם פנה אלי לפני שדובנו החליט שהוא צריך חונכות מנדטורית. ואין לי שום בעיה שאתה תהיה החונך שלו. אבל להגדיר את זה כחונכות מנדטורית זה לא תקין. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:17, 28 ביוני 2020 (IDT)
(אתה לא באמת חושב שאני לא מכיר את עלילות חכם חנוכה בוויקיפדיה העברית) דגש חזק - שיחה 23:22, 28 ביוני 2020 (IDT)
מתניה רק ביקש שהמשתמש יפסיק להטריד אותו בדף שיחתו במטה ובאימייל, ולא התייחס לכלל עריכות המשתמש. אם מתניה היה מגיב על מכלול המצב הקיים עם משתמש זה ומתספק באזהרה המצב היה כנראה שונה (אולם אף כך, אחרי הבקשה של מתניה שיפסיק להטריד אותו המשתמש המשיך בעריכות בעייתיות אחרות). Dovno - שיחה 23:26, 28 ביוני 2020 (IDT)
Dovno אני חושב שהפירוש שלך את דף המדיניות שם - שגוי. אם היו רוצים לתת סמכות למפעיל להחליט על חונכות מנדטורית אז היו כותבים את זה במפורש. אתה כמובן מוזמן כמפעיל להגיד לוויקיפד שהוא צריך להחסם ושאם הוא לא יערוך עם חונך הוא יחסם. אבל זה עדין לא מוגדר כחונכות חובה, על כל התנאים הקשים שיש שם. אם דגש חזק יהיה החונך של איתן, זכותו של דגש חזק להחליט להפעיל את אותם כללים ואף כללים מחמירים יותר אבל זה עדין לא מונכות חובה. הייתי שמח להמשיך לשוחח איתכם אבל אני צריך לישון קצת לפני שאני מתעורר עוד כמה שעות. אז לילה טוב, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:33, 28 ביוני 2020 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך מייל, אשמח לתגובתך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:07, 29 ביוני 2020 (IDT)

המקיסט התשובה היא כן. דיברתי על זה גם עם בריאן בזמנו. אם לאחר שבועיים נוספים לא היה שיתוף פעוה מצד יוניון ג'ק, אתה מוזמן להגיש את ההצעה שלך למדיניות בנוגע למוזיקאים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:14, 29 ביוני 2020 (IDT)

סיוע למשתמשים חדשים[עריכת קוד מקור]

היי, כתבת בכיכר העיר שתשמח לקחת חלק בסיוע למשתמשים חדשים במסגרת הפיצ'רים החדשים שאמורים להגיע אלינו מוויקימדיה העולמית. מוזמן להוסיף את עצמך לרשימת המתנדבים פה. תודה מראש :) המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:05, 2 ביולי 2020 (IDT)

בוצע בוצע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:17, 2 ביולי 2020 (IDT)

טיוטה:לינדה קרדליני[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב יונה,

ראיתי שאתה אחד מבעלי הידע בתעתוק. תוכל בבקשה לעבור על הטיוטה ולעזור לי לתעתק את שמות הדמויות בטבלה של הטלוויזיה ואת שמות הפרסים בטבלה של הפרסים? תודה, --דוד-- Cumputer guyשיחה • 09:10, 2 ביולי 2020 (IDT)

Cumputer guy ערכתי שם קצת. שים לב שבפרסים בכותרת כתוב "עמותה" צריך לשנות את זה לתיאור מתאים יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:17, 2 ביולי 2020 (IDT)
תודה. כן, אני עדיין מחפש תיאור. שמתי את זה לבנתיים כתרגום של Association מהערך האנגלי. --דוד-- Cumputer guyשיחה • 09:34, 2 ביולי 2020 (IDT)

קובץ[עריכת קוד מקור]

קבלת במייל? בורה בורה - שיחה 10:23, 2 ביולי 2020 (IDT)

כן, אבל לצערי אין לי זמן לנסות את זה. אני מקווה שהיום בערב אצליח לבדוק. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:21, 2 ביולי 2020 (IDT)

בקשת חונחות[עריכת קוד מקור]

אני מאיר ואני חדש בויקיפדיה התחלתי ליכתוב טיוטה של ערך בשם "מ-NAND לטטריס". היתי רוצה שתיה החונך שלי ותלוה אותי בכתיבת הערך. Meir2 - שיחה 10:11, 3 ביולי 2020 (IDT)

שלום Meir2, אשמח לסייע למרות שנראה שאתה משתמש היטב בקוד־ויקי. מה שכן, לערך על קורס אין מקום בוויקיפדיה. אני בטוח שברחבי האינטרנט יש מקום מתאים יותר לערך כזה אבל לא כאן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:20, 5 ביולי 2020 (IDT)
שלום יונה. אני אבא של מאיר. אני המלצתי לו לפנות אליך כדי שהיה לו חונך ותיק ופעיל שילווה אותו בתחילת כתיבתו בויקיפדיה. אני שמח שהעלתה את עינין התאמת הנושא של הערך לויקיפדיה בשלב מוקדם, לפני שהושקעה בו עבודה רבה.
הוא גם התיעץ איתי ליפני שהתחיל לעבוד על הערך ואמרתי לא שאני חושב שהנושא מתאים לוויקיפדיה, אם כי לא ההיתי בטוח איך העינין יתקבל. אני מבין שעריכים על קורסים הם נדירים אם ביכלל קיימים אבל אני חושב שקבמקרה זה הדבר מוצדק מהסיבות הבאות:
 • הקורס מועבר במספר רב של אוניברסיטאות ובאינטרנט אם מספר רב של צופים\משתתפים.
 • הקורס כלל ספר לימוד, סידרת הרצאות בוידיו, חבילת תוכנה חופשית היוצרת פלטפורמת מחשוב שלמה (סימוטור חומרה, שפת תיכנות, קומפילר, מערכת הפעלה ועוד), ורשימת מטלות עם מערכת שבודקת אותן. למעשה רכיבים של הקורס יכולים להצדיק ערך בפני עצמם (למשל שפת התיכנות jack שפותחה כחלק מהקורס, ואולי גם המחשב hack או הספר של הקורס)
 • סביב הקורס ופלטפורמת המחשוב שלו התפתחה קהילה של מפתחים היוצרים תוכן נוסף. ראה לדוגמה https://www.youtube.com/watch?v=inFJ5EyOhpM.
אני חושב שנכון להשוות את הקורס לספר לימוד, אלה שמלבד ספר מדפס, הוא כלל גם מגוון חומרים נוספים. אם אתה חושש שכתיבת ערך על הקורס תיפתח סכר של ערכים על קורסים שלא מתאימים לויקיפדיה, אני יכול להציעה את הפיתרון הבא: מאיר יכתוב ערך על הספר במקום הקורס (יש ערכים רבים בויקיפדיה על ספרים). מדובר בשינוי סמנטי למדי, הקורס והספר חופפים, כך שלא יהיה הבדל מהותי בתוכן הערך. אני לא כל כך אוהב את הפיתרון הזה מיכיוון שהספר פחות מפורסם מהקורס, ולדעתי יותר נכון לחשוב על הספר כחלק מהקורס ולא על הקורס בתור ליווי לספר (אינני יודעה מה היה קודם הספר או הקורס). אבל מיכיון שאינני מכיר את הפן הניהולי של ויקיפדיה טוב כמוך, אני סומך על שיקול דעתך בנושא זה.
מספר הבהרות:
 • מאיר ואני לא קשורים למפתחי הקורס. חברים המליצו לי על הקורס ואני המלצתי עליו למאיר, שמאוד נהנה ממנו.
 • אני הצאתי למאיר ליכתוב בויקיפדיה כי חשבתי שזאת תהיה חוויה לימודית טובה בשבילו, אבל לא הצעתי לא שום נשא ספציפי לערך.
 • לכתוב ערך על הקורס היה רעיון שלו.
תודה רבה, רמי (Aizenr) - שיחה 10:25, 8 ביולי 2020 (IDT).
רמי (Aizenr) שלום, אני שמח על כל עורך חדש שמעוניין ב"נחיתה רכה" בוויקיפדיה. לרוב חוויה ראשונית טובה גורמת לעורכים החדשים להישאר יותר זמן ובכל לתרום יותר לוויקיפדיה, כך שהרעיון של החונכות היא מצויינת. בנוגע לתוכן, על מנת לבדוק האם באמת יש חשיבות לערך, בדקתי גם בויקיפדיה האנגלית שם אין ערך על הקורס ויש רק 2 הפניות לספר כך שאני עדין בספק עם יש חשיבות. לעומת זאת אם הערך אכן יכלול את כל מה שכתבת כאן, יתכן ויש חשיבות. אני מתייג את Bharel, saifunny, Ovedc, י.כצמן, Ijon, טבעת-זרם, Tshuva, Mysterion, CodeGuru, Dovno, Zardav, JewHyper, Tomer Tבעלי הידע בתכנות שיוכלו לחוות דעת מעט מקצועית יותר ממני בנוגע לחשיבות הנושא.
בנוגע לנקודה הכללית שהוא רוצה להתנסות בכתיבה בוויקיפדיה, אם תחום העניין שלו הוא מחשבים ותכנות יש לנו את קטגוריה:קצרמר מדעי המחשב וקטגוריה:קצרמר תוכנה עם קרוב ל-400 ערכים קצרים מאוד שצריך להרחיבם. אולי הוא ימצא שם ערך שמעניין אותו ושאותו הוא יכול להרחיב. אם זה המצב, אשמח לסייע בהרחבת הערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:18, 8 ביולי 2020 (IDT)
הקורס הוא מוכר וחביב, אבל גם לדעתי אין לו חשיבות אנציקלופדית בפני עצמו. יש קורסים רבים וותיקים שמלמדים בכל פקולטה בעולם ועדיין אין עליהם ערך. גם לספרי לימוד בדר"כ אין ערכים אנציקלופדיים למיטב ידיעתי - אלו צריכים להיות ספרי בסיס בתחומם. Dovno - שיחה 12:21, 8 ביולי 2020 (IDT)

לא הכרתי בויקיפדיה ערך שמציג את הנושא בצורה שהקורס מעביר ובחתך שהקורס מעביר. ההמלצה שלי היא לכתוב ערך על הנושא המקצועי עצמו ולפרט בו את כלל המרכיבים וההיבטים. טבעת-זרם - שיחה 14:31, 8 ביולי 2020 (IDT)

תודה לכולם על התשובות. יונה, אני כמובן מסכים שאם אכן יהיה ערך הוא צריך לפרט על כל הדברים שכתבתי. לצערי בינתים מסתמן שאין מספיק תמיחה לקייום הערך....
לגבי הקצרמרים, תודה על ההצאה, אני אציעה לו להסתכל (הוא כניראה יתפנה לעינין במהלך הסופ"ש). כרגע נראה לי שהרוב מסובך מידי, אבל אולי יהיה אפשר למצא משהוא.
טבעת-זרם, היחודיות של הקורס היא בכך שהוא מטפל בהרבה נושאים: מכלול הנשאים הקשורים לבנית מחשב מודרני מתפקד. לרובם יש עריכים בוויקיפדיה. כך שלא בידוק מבין מה זה אומר "ערך על הנושא המקצועי עצמו".
יש כמה ויקיפדים שלא ראיתי ברשימה שכיתבת, אבל אני זוכר, מהתכתבוית שהיו לי איתם בעבר, שהם מבינים במחשבים. אני אשמח לשמועה את דעתם: קיפודנחש, דוד שי, ערן.
להתראות, רמי (Aizenr) - שיחה 10:51, 10 ביולי 2020 (IDT).
עשיתי את הקורס המדובר בשנתי הראשונה באוניברסיטה העברית ונהניתי ממנו מאוד. אני מסכים שהבחירה האם להתייחס אליו כקורס או כספר היא סמנטית בעיקרה וכנראה שעדיף להתייחס אליו כספר. לעניין החשיבות - אני חושב שזה אחד הספרים הנמכרים בתחום.[1] ערן - שיחה 11:13, 10 ביולי 2020 (IDT)

ניסיון לחסימתי[עריכת קוד מקור]

היי יונה, כפי שראית, יוניון ג'ק מציע לחסום אותי. מהיכרותך איתי אני ויקיפד ידידותי בדרך כלל, אלא שהפעם מבחינתי יוניון ג'ק חצה כל גבול עם ההאשמות חסרות הבסיס. כפי שהבנת, עילתו של יוניון ג'ק לחסימתי אינה מבוססת משום שכפי שאמרתי, ה"גיוס" היה בתום לב ואף הכרתי בטעותי. מצפה שתיקח זאת בחשבון. תודה על כך שסיימת את הדיון שהתנהל כמו מלחמת התשה. אני מקווה שתבין את עמדתי לאור מה שכתבתי בדף החסימות. peledy - שיחה 23:22, 5 ביולי 2020 (IDT)

מיציתי את הריב ביניכם, ואני לא רואה מקום לבקשה כזו בדף שיחתי. את הדיון על בקשת החסימה אני מנהל בבקשות ממפעילים, שם מקומו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:25, 5 ביולי 2020 (IDT)
מצטער, לא ידעתי. תוכל רק לכתוב לי מי אחראי על עניין החסימות? peledy - שיחה 23:33, 5 ביולי 2020 (IDT)
כל מפעיל יכול החליט לחסום או לא. לכן הדיון מתנהל בדף בקשות ממפעילים ולא בדף השיחה שלי. אתה יותר ויותר מנסה לשחק את התמים וזה הופך להיות פחות ופחות אמין. כדי שתפסיק את כל ההתעסקות הלא רלוונטית הזו ותחזור להתעסק ביצירת ערכים ושיפור ערכים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:36, 5 ביולי 2020 (IDT)
איני מבין מדוע מבחינתך אי ידיעה היא פשע. מה אני יכול לעשות עם כך שיש לך ניסיון של למעלה מעשר שנים יותר ממני ולכן הידע שלי על ויקיפדיה קטן משלך משמעותית. יוניון ג'ק מנסה לסבך אותי ועצוב לי שאתה משתף איתו פעולה. איני מבין מדוע אתה מתייחס אליי בעוינות על אף שאני מנסה לשמור על כבודך (ויש לך הרבה כבוד כמפעיל מערכת ותיק). peledy - שיחה 23:41, 5 ביולי 2020 (IDT)

חוות דעתך[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:Amirosan/המסלול המהיר לקבלת החלטות#חוות דעתך

לגבי עריכתך בויקיפדיה:פרלמנט[עריכת קוד מקור]

שלום יונה. לא ברור לי למה לא פתחת את ההצבעה על המדיניות שלי, אפילו שהיא הייתה בפרלמנט בזמן הנדרש והיו כמה וכמה איסופי חתימות לפני, במהלך ואחרי הפרלמנט. כמו כן, כתבת שהמדיניות היא על "שחקנים" (זו ודאי טעות הקלדה, אך איני יכול לערוך את הדף). תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:35, 6 ביולי 2020 (IDT)

אני כבר לא עוקב. אחרי השינוי שעשית (הסרת התיחסות למוזיקה קלאסית ואחרים), אם ההצעה עברה לפרלמנט? אם לא, אז יש שינוי משמעותי בהצעה. בלי קשר לזה, לדעתי אתה צריך לשנות את הסדר בהצבעה. בכל סעיף קודם מצביעים בעד/נגד ורק לאחר מכן על X. זה לוגית נכון יותר (קודם מחליטים כן או לא ואז כמה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:08, 6 ביולי 2020 (IDT)
זה מה שאני מתכוון לעשות: קודם בעד/נגד ולאחר מכן על X (אפשר לעשות את שתי ההצבעות אחת אחרי השנייה באותו הזמן או את ההצבעה השנייה רק אחרי הצבעת הבעד/נגד, לא משנה לי). אחרי השינוי אספתי חתימות מחדש ואספתי חמישה תומכים. למה אני צריך לעשות מחדש דיון בנושא אם ראיתי מה קרה במדיניות של חברסודי ואת הדיון בנושא והפקתי לקחים מבעוד מועד (ולא הייתה שום התנגדות בנושא)? מתייג גם את בריאן כי באמת יש בלגן בכל הנוגע לפרלמנט.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:29, 6 ביולי 2020 (IDT)
אם כוונתך הייתה לסדר ההופעה בדף ההצבעה- סליחה, שיניתי כך שהצבעת הבעד/נגד תופיע קודם (לא רציתי לעשות את ההצבעה הכמותית קודם, אפילו שהכותרת שלה נכתבה קודם).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:21, 6 ביולי 2020 (IDT)
אוקיי הבנתי. אין לי זמן לסדר את זה עכשיו, אם מישהו יבוא ויפתח יופי. אם לא, אני אבדוק את ההצבעה מחר ואם הכל נראה לי תקין אני אפתח את ההצבעה בפרלמנט. בריאן היית קצת מעורב בזה, אז אולי לך יש זמן היום לטפל בבדיקת ההצבעה ופתיחתה בפרלמנט. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:35, 6 ביולי 2020 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

אתה יכול בבקשה לשחרר את החסימה שלי.77.138.61.41 10:13, 7 ביולי 2020 (IDT)

האם חל שינוי כלשהו מאז שיחת משתמש: התו השמיני#משתמש 77.138.61.41 או שיחת משתמש:Ldorfman#בקשה מכותב חסום או שיחת משתמש:DMY#בקשה? אתה מנסה לעבור מפעיל, מפעיל עד שתמצא מישהו שלא יבדוק מספיק וישחרר אותך מחסימה? אני לא מכיר את פועלך אבל נראה שהיה עניין כלשהו באיכות הערכים שאתה יוצר ובאי שיתוף פעולה לשיפור הערכים שאתה יוצר. כדאי שתלבן את הנושא עם התו השמיני או מפעיל אחר שמכיר את פועלך וכנראה שכדאי שתמצא חונך שיסייע לך להביא את הערכים למצב טוב יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:33, 7 ביולי 2020 (IDT)
המשתמש שחסם אותי לא כל כך פעיל בזמן האחרון בויקיפדיה, וזה ממש לא נכון מה שאתה אומר, אני לא מנסה לעבור ממפעיל מערכת אחד לשני עד שמישהו שלא מכיר את עבודתי ישחרר אותי, אני באמת מרגיש שנפלתי קורבן, התו השמיני אמר לי שאם אכתוב עוד ערכים אז אחסם, כיבדתי את האמירה שלו (למרות שלא הבנתי למה) ולא רשמתי ערכים אלא רק טיוטות ובכל זאת הוא חסם אותי, בהגדרות של החסימה הוא גם לא אפשר לי להעביר את הטיוטות שלי לדף העברת דפי טיוטה, בנוסף לפני שחסמו אותי רשמו לי דברים בדף השיחה ולא התמדתי להגיב אליהם כי חשבתי שזה רשות ולא חובה ולא חשבתי שבגלל זה יחסמו אותי, ומספר מפעילים שאני פונה אליהם עונים לי את תשובה בסגנון "תדבר עם המפעיל שחסם אותך, לא בא לי להתעסק בזה" ואני די הרבה זמן חסום מבלי שאף אחד מעוניין ללכת לקראתי, אתה לא מסוגל להבין אותי?77.138.61.41 10:41, 7 ביולי 2020 (IDT)
לצערי אני לא אוכל לסייע לך בגלל מיעוט זמן לעבור על טיוטות של אחרים. כבר עכשיו אני לא עומד בקצב של המשימות השגרתיות שאני עוסק בהן בוויקיפדיה. ראיתי שLdorfman כתב לך שאם אין התקדמות עם התו השמיני שתפנה עליו שוב. למה אתה לא מנסה שוב?
gilgamesh וYoavd גם אתם ניסיתם בעבר לסייע לו. אני לא יודע למה זה הפסיק. האם אתם מוכנים לנסות לסייע לו? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:44, 7 ביולי 2020 (IDT)
לא, אני מצטער. אני לא פנוי לזה. גילגמש שיחה 12:17, 7 ביולי 2020 (IDT)
בסוף החודש החסימה שלי אמורה להסתיים (בתקווה שאף אחד לא יעריך אותה) אני בסך הכול מבקש להקדים זאת לעכשיו, זו בקשה גדולה מדי?, לגבי התו השמיני כפי שאתה יכול לראות בדף השיחה שלי דברים לא בדיוק מתקדמים איתו.77.138.61.41 13:17, 7 ביולי 2020 (IDT)
הבעיה היא לא מתי החסימה שלך מסתיימת או למה התו השמיני לא מתחבר. הבעיה היא שהערכים שאתה יוצר לא מספיק טובים ואתה צריך ליווי. כל זמן שהתו השמיני עשה את זה - לא היתה בעיה. אבל עכשיו זו בעיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:38, 7 ביולי 2020 (IDT)
הבנתי כבר שהערכים שלי לא מספיק טובים, לא אעשה את מה שעשיתי קודם לפני החסימה ואני מוכן אפילו להתחייב לא לשים ערכים במרחב אלא רק בטיוטה רק בבקשה תשחרר אותי.
למה? הרי אין לך הגבלה לערוך במרחב טיוטה, אז מה הבעיה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:12, 7 ביולי 2020 (IDT)
קודם כל כפי שציינתי אני לא יכול להעביר את הטיוטות שלי לדף הכללי של העברת דפי טיוטה, שנית יש דברים שאני רוצה לעשות כמו עריכת קטגוריות, תבניות או תרומה לערכים קיימים שאין לי אפשרות לעשות זאת.77.138.61.41 16:02, 7 ביולי 2020 (IDT)
אתה מוזמן לקרוא ב-שיחת_משתמש:Yoavd#בקשות_77.138.61.41_-_נכון_ל-14.6 בעיקר את החלק האחרון של חילופי הדברים. אני מניח ש-77.138.61.41 זוכר היטב את שכתבתי. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:19, 8 ביולי 2020 (IDT)
אופס פספסתי אותה. ראיתי רק את שיחת_משתמש:Yoavd#בקשות_77.138.61.41. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:46, 8 ביולי 2020 (IDT)
אני מחכה לתשובה.77.138.61.41 21:00, 8 ביולי 2020 (IDT)
כל עוד אין מישהו שיכול לחנוך אותך ולבדוק את העריכות שלך, אני לא חושב שיש להסיר את החסימה שלך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:56, 9 ביולי 2020 (IDT)
זה לא יפה, מה כבר ביקשתי, לא באתי להשחיט או להרוס, בסך הכול באתי לתרום, יכול להיות שהתרומות שלי לא היו בדרך תקינה אבל זה עדיין לא מצדיק את זה שאני חסום כל כך הרבה זמן.77.138.61.41 11:53, 9 ביולי 2020 (IDT)
הבעיה היא שלפי ההערות שקיבלת נראה שאתה לא לומד ממה שמעירים לך. הייתי שמח לתת לך עוד הזדמנות אבל צריך מישהו שיוכל לפקח על העריכות שלך. גילגמש ואני לא פנויים לעשות את זה. התו השמיני לא זמין ויואב לא מעוניין. אפשר לנסות למצוא מישהו אחר, עד אז אני לא מתכוון לשחרר אותך. אם זה לא מקובל עליך, אתה מוזמן לנסח פנייה לבקשות ממפעילים ואני העביר לשם את פנייתך, אולי מפעילים אחרים יסברו אחרת או אולי ימצא מישהו שם שיסכים לסייע לך במקום התו השמיני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:00, 9 ביולי 2020 (IDT)
אם אתה רוצה להעביר את מה שכתבתי לך לדף הקשות מפעילים אני אשמח, חוץ מזה נגיד שאני רוצה ללמוד מההערות אז איך אלמד אם אני חסום חצי שנה.77.138.61.41 12:16, 9 ביולי 2020 (IDT)
בשלב ראשון אתה אמור לעבוד במרחב טיוטה וכאשר העריכות שלך ישתפרו אז תפתח בפניך האפשרות לערוך במרחב הערכים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:30, 9 ביולי 2020 (IDT)
על איזה שלב ראשוני מדובר, אני כבר הרבה זמן כותב רק טיוטות, מעבר לכך אם תסתכל בדף השיחה של יואב הרבה מן הטיוטות שכתבתי הוא העביר למרחב הערכים כי הן היו כתובות בדרך מתאימה, מעבר לכך אתה גם יכול לראות שדברים שהוא העיר לי יישמתי ושיפרתי.77.138.61.41 12:39, 9 ביולי 2020 (IDT)

במ[עריכת קוד מקור]

זוהי טיוטה של משתמש חסום, הוא לא אמור לערוך אותה. קומפיוטר - שיחה 09:48, 8 ביולי 2020 (IDT)

אם כך, נא לפרט את הסיבה כולה בבקשת המחיקה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:50, 8 ביולי 2020 (IDT)

תודה לך על כך שהגנת על דף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

הטרול הידוע, ליאור רודיטי, הופיע היום שוב פעם בויקיפדיה, אך נמנע ממנו להשחית את דף השיחה שלי בזכות ההגנה עליו. זור987 - שיחה 20:50, 8 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:שיטות ממשל[עריכת קוד מקור]

אני סידרתי ועיצבתי את התבנית כרגע היא מוכנה ואני מחכה להעברה שלמה4 - שיחה 14:48, 12 ביולי 2020 (IDT)

קלי מקגיליס[עריכת קוד מקור]

שים לב לחישוב הגיל. הוא מפגר בשנה, לפחות בסלולרי שלי. יש לך מושג מה השתבש? משתמש:dovno, משתמש:ikhitron בורה בורה - שיחה 01:15, 13 ביולי 2020 (IDT)

משתמש:IKhitron סליחה. בורה בורה - שיחה 03:15, 13 ביולי 2020 (IDT)
אצלי הכל בסדר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 05:57, 13 ביולי 2020 (IDT)
גם אצלי נראה תקין. Dovno - שיחה 07:56, 13 ביולי 2020 (IDT)
בגלל שיום ההולדת שלה היה לפני 4 ימים, אני מנחש שמדובר על ענייני cache או אי רענון הערך (האם יתכן שהדף בגרסת הניידים והדף בגרסת המחשב האישי הם דפים שונים שצריכים רענונים בנפרד?). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:34, 13 ביולי 2020 (IDT)
אני לא משתמש הרבה בטלפון רק עכשיו שאין לי מחשב. זה ממש לא נראה לי סביר שערך שלא בקרתי בו שנים לא יקרא את הגרסה האחרונה ביותר. נסו להכנס אליו בנייד, אתם רואים תאריך תקין? בורה בורה - שיחה 18:15, 13 ביולי 2020 (IDT)
כבר אתמול נכנסתי לגרסת הניידים והגיל היה תקין. האם אצלך עדין יש בעיה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:58, 14 ביולי 2020 (IDT)

לא! בורה בורה - שיחה 06:27, 15 ביולי 2020 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

בודקים שלחתי לכם מייל אתמול ולא קיבלתי שום תגובה, אשמח שתענו לי או שתיידעו אותי אם לא קיבלתם את המייל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:26, 14 ביולי 2020 (IDT)

לא קיבלתי. מתניה שיחה 14:03, 14 ביולי 2020 (IDT)
מתניה שלחתי לך דרך מערכת המיילים של ויקיפדיה, אם כי בריאן ענה היום כך שזה היה אמור להגיע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:40, 14 ביולי 2020 (IDT)

A request for translation[עריכת קוד מקור]

Hi! I'm Szymon. I'm working with the Web team that is developing the Desktop Improvements.

We are planning to deploy the first functionalities on Hebrew Wikipedia in less than 2 weeks. Would it be possible for you to translate this message and give an advice - where exactly (which Village Pump sub-page) I should post the message?

If you've got any questions, please do write. There's more info on how to conact me on my user page.

SGrabarczuk (WMF) - שיחה 22:13, 15 ביולי 2020 (IDT)

SGrabarczuk (WMF), why you don't use the translation system in meta? we are some translator to hebrew and we can help each other to translate it and check the translation. anyway I tag Amire80 and IKhitron to help translate it.
The message can be post at ויקיפדיה:חדשות and ויקיפדיה:מזנון. ‎אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:15, 16 ביולי 2020 (IDT)
(Writing in English so that SGrabarczuk (WMF) will understand easily.)
It is now on mediawiki.org: mw:User:SGrabarczuk (WMF)/sandbox/1. I'm almost done translating it.
It would also be very nice to translate these pages:
I'll try to find time for them, but I really can't promise I can do them all quickly, so if you or anyone else can help, it will be very nice. Tagging some people: המקיסט, דגש חזק, IKhitron, דולב. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:11, 16 ביולי 2020 (IDT)
אמיר א׳ אהרוני, אתה יכול לתת לינק לקבוצת ההודעות לתרגום באתר טרנסלייט ויקי? אתר מדיה ויקי מאוד לא מסביר פנים. דגש חזק - שיחה 14:54, 16 ביולי 2020 (IDT)
דגש חזק, אני לא יכול, כי זה לא בטרנסלייטוויקי, אלא ב־mediawiki.org. בטרנסלייטוויקי מתרגמים הודעות של תוכנה וב־mediawiki.org מתרגמים דפי תיעוד.
אבל זה אותו ממשק תרגום. פשוט לוחצים על „Translate this page” מעל רשימת השפות בראש הדף ואז מקבלים ממשק כמו של טרנסלייטוויקי. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:28, 16 ביולי 2020 (IDT)

IKhitron אתה צודק. זה הופיע בדף השיחה שלי לפני שבועיים, ותוייגת על ידי. אבל גם כאן זה לא מוזכר שזה יהיה ברירת מחדל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:12, 29 ביולי 2020 (IDT)

בקשה לשינוי שם שלי[עריכת קוד מקור]

היי יונה אני ביקשתי לשנות את השם שלי בבקשות לשינוי שם, הסיבה לכך כי השם שלי בעייתי.


בברכה,

דוגקון - שיחה 17:16, 21 ביולי 2020 (IDT)

האמת שהשם שלך לא בעייתי. הוא קצר גם אם חסר משמעות וזה גם המצב של הבקשה מאתמול. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:56, 23 ביולי 2020 (IDT)

@2[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך מייל, אשמח אם תענה לי. Diamond Magazine מגזין יהלוםשיחה

לפני שאענה לך, אני רוצה להבין למה פנית במייל ולא בדף השיחה שלי? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:05, 23 ביולי 2020 (IDT)
אני חשבתי שככה עדיף. Diamond Magazine מגזין יהלוםשיחה 17:07, 23 ביולי 2020 (IDT)
אני לא רואה סיבה, אבל לא משנה. בעיקרון אם היה לי זמן הייתי עושה את זה בשמחה אבל אין לי יותר מידי זמן. אני אנסה בכל זאת, מדי פעם לבדוק. אבל אני לא יכול להתחייב. ניסית לבדוק עם ליאת? נדמה לי שהיא התנדבה בזמנו גם לסייע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:09, 23 ביולי 2020 (IDT)
לא שאלתי אותה על העלאת ערכים. Diamond Magazine מגזין יהלוםשיחה 17:12, 23 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי כדאי שתבדוק איתה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:20, 23 ביולי 2020 (IDT)
טוב. Diamond Magazine מגזין יהלוםשיחה 18:01, 23 ביולי 2020 (IDT)

קובץ:Yacob Buccara YBZ 0233 041.jpg[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת קובץ:Yacob Buccara YBZ 0233 041.jpg