שיחה:מיניות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום שמעון, תודה על הקישורים למאמריך ב"האייל הקורא", אבל אתה יכול לתרום יותר מכך: ליצור ערכים בויקיפדיה על בסיס הידע שאיפשר לך כתיבת מאמרים אלה, ואולי על בסיס התוכן שלהם. כדאי לזכור שויקיפדיה אינה אינדקס - היא אנציקלופדיה, ולכן רצוי שהקישורים יופיעו לאחר שיש תוכן, ולא במקומו. דוד שי 22:53, 12 נוב' 2003 (UTC)

לבן טבע: האם לא החמרת מדי בעריכתך? המידע שהורדת הוא תמצית המאמרים, ואיני מוצא בו כל רע. דוד שי 08:46, 13 נוב' 2003 (UTC)

לא החמרתי ולא הקלתי, אם שמעון רוצה, יכול הוא לכתוב ערכים העוסקים במאמריו כל עוד הם ענייניים. פירוט המאמרים כלל לא קשור לערך מיניות. הרי זה כמו לכתוב ערך על העיר בת ים ולמסור מידע על הים התיכון. אגב, האם הצצת במאמרים שלו באייל הקורא? עשה זאת נא. בן הטבע 09:59, 13 נוב' 2003 (UTC)

שלום דוד ושלום בן טבע,

לא בכדי הוספתי תיאור קצר של המאמרים העוסקים במיניות בחברה הטכנולוגית (אם תבדקו בערכים "פוסט מודרניזם", "בודריאר", "סטלין" שאליהם צרפתי קישורים למאמריי תראו ששם לא עשיתי זאת). הסיבה לפירוט הקצר הוא, שהמהלך הטיעוני במאמרים שקישרתי לערך מיניות אינו טריוויאלי. הטענה היא שחלה תזוזה בדפוסי המיניות מהעידן הוויקטוריאני ועד לימינו, ובשני החלקים הראשונים של סדרת המאמרים אני עוקב אחר השינוי הזה בעד האספקלריה של ספרות המד"ב. יש טעם במהלך הזה מכיוון שכאשר אני מגיע לזמננו (שני החלקים האחרונים בסדרה) מתברר כי המיניות כפי שהיא מתפתחת כיום ברשת (סייברסקס וטכנולוגיות טלדילדוניקס) ממשיכה במידה לא מעטה את הכיוון המד"בי.

הוספתי את התיאור הקצר כדי להכין מעט את קוראי ויקיפדיה למהלך שאני מבצע בסדרה ולכך שאני משתמש בפריזמת המד"ב כדי לבחון את המיניות בחברה הטכנולוגית, ובכך לחסוך מקוראים שמחפשים תשובות קצרות, מהירות ואנטיספטיות לשאלת המיניות את הטרחה שבקריאת המאמרים. שמעון 16:00, 13 נוב' 2003 (UTC)

שלום שמעון, נראה לי שהדרך הנכונה להשיג את מטרתך היא לכתוב את דבריך לא כהערה ארוכה לקישורים, שזו דרך שאינה מקובלת בויקיפדיה, אלא בגוף הערך. הטיעונים שאתה מציג בהחלט רלבנטיים לערך שלפנינו, ולכן יש להם מקום בגוף הערך. אם תרגיש צורך, תוכל לתת הערה שאומרת שהרחבה מופיעה במאמרים המפורטים למטה. מצפה לראות תרומות שלך לא רק בקישורים ל"אייל הקורא", שהוא בעיני אתר משלים לויקיפדיה, אלא גם בערכים שלמים שתכתוב (בעצם כבר התחלת ב"סטלין", שקצת הרחבתי, אבל אני רוצה יותר). דוד שי 16:09, 13 נוב' 2003 (UTC)
שלום דוד,

תודה על העידוד, ותודה על השיפוץ שערכת בערך "סטלין". שמעון 19:00, 13 נוב' 2003 (UTC)


שחזרתי ערך זה לגרסה קודמת, לאחר שויקיפד אחר מצא לנכון למחוק ממנו את ההפניות לערכים (שעדיין אינם קיימים) אורגזמה ומין אורלי, בנימוק "לא הייתי רוצה שילדים ייחשפו או דתיים יסבלו". אף שקל להבין נימוק זה, המעיד על התחשבות בזולת, דומני שאנו חייבים לדחותו. שתי השורות שנמחקו הן חלק בלתי נפרד מהנושא מיניות, ואני מקווה שיזכו לתוכן תרבותי. אני מאמין שדתיים החוששים מפגיעה לא ייכנסו לערך זה, כפי שלא ייכנסו לערכים בריאתנות, אלוהים, נצרות ועוד. ילדים שמתעניינים בנושא זה, מוטב שייחשפו אליו בויקיפדיה מאשר בחלופות אחרות. דוד שי 00:08, 4 ינו' 2004 (UTC)

החלטתי לקיים דדיון ראשוני במזנון. הערכים שהוסרו קשורים מבחינת תוכנם ליחסי מין. אין להם כל קשר להגדרה של מיניות. הרי מדובר במשהו ביולוגי, הלא כן?

אני חושב שבמאמרים בנושאים אלו יהיה צורך להתחיל ב הערה: ערך זה צונזר בכדי לא לפגוע במגזרים מסוימים, אם ברצונך לראות את הערך הבלתי מצונזר לחץ כאן וזה יפנה למאמר מפורט יותר בנושא.

אני שולל הצעה זו מכל וכל, כי יישומה יחייב "ויקיפדיה ימנית", ויקפדיה שמאלית", "ויקיפדיה של מצביעי שינוי" וכו'. ראו תגובה מפורטת שלי בויקיפדיה:מזנון. דוד שי 08:12, 4 ינו' 2004 (UTC)

ישנה כאן טעות. התירגום של הערך מיניות הינו Sexuality ולא sex כפי שנכתב. תיקון זה תקף גם לגבי תוכן הערך, שככל הנראה תורגם מהערך סקס מהויקי האנגלית.
כמו כן אני מציעה להעביר את כל קטגוריה:מיניות: לקטגוריה חדשה, קטגוריה:מין,מיניות ומגדר: --אר 17:52, 24 פבר' 2005 (UTC)

נעילה[עריכת קוד מקור]

אני מציע לנעול את הערך מפני עריכה לעת עתה דלמוזיאן - שיחה 07:24, 3 אפריל 2006 (UTC) (ראה גרסאות קודמות)

אני לא חושב שיש סיבה לנעול עכשיו. הייתה מיני "מתקפה" על הערך אתמול - שטופלה באופן מיידי על ידי מספר מפעילים וויקיפדים, הדבר המוזר הוא- אם תסתכל ברשימת השינויים החארונים, שהשינוי שנשאר לבסוף (לפני השחזור שלך) התבצע כ45 דקות לפני העריכה שלפניו, כלומר - או שהשינוי התבצע מאוחר יותר ונרשם כאילו התבצע מוקדם יותר - או שבאג כלשהו בוויקיפדיה גרם לשיחזור של גילגמש להיבלע בין שתי עריכות אנונימיות. Costello 07:45, 3 אפריל 2006 (UTC)

לגבי התמונה קאגה סטרהץף.[עריכת קוד מקור]

כדאי להסיר את התמונה קאגמה סטרה.

אני שואל את העורכים של וויקיפדיה אם אני יכול להסיר? ענו לי במהרה! Salvn - שיחה 20:26, 15 במרץ 2016 (IST)

לא, אין סיבה להסיר. בריאן - שיחה 11:06, 16 במרץ 2016 (IST)