שיחת משתמש:בריאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית:החץ הירוק[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב. הסרת את בקשתי לשחזר את התבנית בנימוק "הוסבר". ההסבר לצערי היה מנוגד לכללים - התבקשתי להבהיר את חשיבות התבנית כדי שתשוחזר. זה הנוהל לדף שנמחק לאחר דיון חשיבות מסודר או הצבעת מחיקה. הדיון בדף השיחה שהוביל לבקשת המחיקה שאושרה התנהל בלי תבנית ולא יכלו להגיע מבהירי חשיבות. אם אציב תבנית חשיבות כעת לא יראו את התבנית כי היא נמחקה. דיון על דף מחוק הוא הנוהל לשיחזור אחרי שחל שינוי שהוביל לחשיבות ולא למצב של תיקון דיון לא מסודר. לפי הכללים יש לבטל את המחיקה והמתנגדים לתבנית צריכים להציב תבנית חשיבות שתזמין דעות שונות ולא לנהל דיון פנימי ביניהם - מעין בעלות קבוצתית על ערכי ותבניות הקומיקס. בתקווה להבנת המצב. 20:37, 2 במאי 2020 (IDT)

קרא שוב את שני חלקי תשובתו של קובץ על יד. מעבר לזה אין לי מה להוסיף. בריאן - שיחה 22:21, 2 במאי 2020 (IDT)
מדוע אתה חושב שלא קראתי? קראתי. עדיין יש כללים והדיון לא היה מסודר. ההצעה שלו לנמק חשיבות עכשיו לא מתאימה למצב ולא מאפשרת להזמין משתמשים שיראו את התבנית ויבהירו חשיבות. מזמין לשיחה את Dovno שכן הניח תבנית ואיפשר למשתמשים להגיע ולהביע דעה. 141.226.62.167 22:56, 2 במאי 2020 (IDT)
לא ברור לי ההקשר. איזו תבנית הנחתי והיכן? Dovno - שיחה 00:15, 3 במאי 2020 (IDT)
כמי שלקח חלק בדיון זה, אציין כי אף אחד לא לקח בעלות קבוצתית על ערכי ותבניות הקומיקס. אינני יודע מי כותב ההודעה כאן (שים שלום?), אך אצייר את המצב מנקודת מבטי - התנהל דיון, לא הובהרה בו חשיבות התבנית ועבר שבוע מבלי שנכתבה תגובה נוספת - ולכן, לאחר דיון ארוך - התבנית נמחקה. מו סיזלאקהטברנה 02:02, 3 במאי 2020 (IDT)
כמו כן, אציין שבאותו דיון לא הגענו להסכמה על מחיקת {{באטמן}} ולכן היא נשארה לעמוד על כנה - בעוד ל{{החץ הירוק}} כלל לא הובהרה חשיבות. מו סיזלאקהטברנה 02:02, 3 במאי 2020 (IDT)
צר לי על חשדותיך הגובלות בילדותיות The Turtle Ninja, אך אני לא נוהג להסתיר את זהותי, שמור בבקשה את עוינותך למקומות עניינים וכבד את נימוסה של האכסניה, רק להזכרת העובדות: לא תמכתי בהחץ הירוק אלא בתבניות פרטיות, דבר התואם לשיטתו של Arimis, התנגדותך לתבנית באטמן תמוהה בעיני אך איני מוצא טעם לדון עמך בנושא שים שלום - שיחה 09:28, 3 במאי 2020 (IDT)
חבר, יש סיבה שהצבתי את סימן השאלה בתוך הסוגריים. העליתי שאלה, כי אתה זה שרצה להשאיר את התבנית - ולא היו עוד בדיון ההוא. זו שאלנ לגיטימית, אל תתקוף אותי. לא האשמתי ולא חשדתי. מו סיזלאקהטברנה 13:50, 3 במאי 2020 (IDT)
לא היו עוד כי לא היה דיון מסודר עם תבנית שתזמין עוד. היה דיון בין מתויגים ואז מחקת את הקישורים לתבנית וביקשת מחיקה שלא לפי הנוהל וממחיקות הקישורים גיליתי. אם התבנית תשוחזר ואז תשים תבנית חשיבות ולא תגיע הבהרה מנומקת או שיהיה רוב בהצבעת מחיקה - בסדר גמור! אבל לא כך. Dovno: שיחת תבנית:החץ הירוק. 141.226.59.196 14:13, 3 במאי 2020 (IDT)
התקיים דיון, בו לא הובהרה שום חשיבות ל{{החץ הירוק}} אבל גם לא הושגה הסכמה בנוגע ל{{באטמן}}. עבר שבוע מאז התגובה האחרונה בדיון - פעלנו בהתאם. מו סיזלאקהטברנה 15:11, 3 במאי 2020 (IDT)
עכשיו ראיתי את דיון החשיבות הקודם שהיה שם (שאני פתחתי, וסגרתי) בשנה שעברה. אכן, להבנתי הדרך הנכונה היא להציב תבנית חשיבות אם רוצים להציע למחוק תבנית ניווט המשמשת במספר ערכים. נכון שניהלתם דיון שבוע, אולם לא הנחתם תבנית חשיבות, שהיתה אולי מיידעת עוד עורכים על עצם קיום הדיון (כפי שזה נוהל, רק מי שהתבנית ברשימת המעקב שלו היה נחשף לדיון החשיבות). Lostam, דעתך? Dovno - שיחה 15:21, 3 במאי 2020 (IDT)
מודה בטעות, שרק עכשיו שמתי לב אליה. אין לי בעיה לקיים דיון מחודש, על אף שהתוצאה תהיה זהה לדעתי. מו סיזלאקהטברנה 15:54, 3 במאי 2020 (IDT)
בהתבוננות יותר מעמיקה, אני רואה שבדיון החשיבות הקודם (מ-2019), 3 משתמשים ותיקים תמכו בחשיבות התבנית ולא השתתפו כלל בדיון החשיבות המחודש. לפיכך אני חושב שנהוג לראות את התנגדותם למחיקה כעומדת וקיימת כל עוד לא כתבו שהשתכנעו מהנימוקים למחיקה שעלו בדיון המחודש. אלא אם Lostam או בריאן חושבים אחרת, בכוונתי לשחזר את התבנית ולנהל עליה דיון חשיבות מסודר. Dovno - שיחה 16:09, 3 במאי 2020 (IDT)
אני לא מתנגד לעצם קיומו של דיון מחודש, אך הייתי מעדיף שהתבנית תישאר מחוקה לעת עתה - ותשוחזר בהתאם לדיון, או לתוצאות הצבעה במידה ותהיה. מו סיזלאקהטברנה 17:10, 3 במאי 2020 (IDT)
מקווה שהבנתי נכון את הנקודות הדורשות התייחסות: 1. לא ניתן לקיים דיון חשיבות רשמי ומסודר, מבלי להניח תבנית חשיבות על הערך. זה תוחם בזמן ונותן אפשרות לוויקיפדים שמעוניינים להשתתף בדיוני חשיבות לדעת על אילו ערכים יש דיון בכל זמן נתון. 2. אם התקיים בעבר דיון חשיבות מסודר, ובו היו ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שהבהירו חשיבות, לא ניתן למחוק ערך במחיקה מהירה ללא הצבעה לאחר דיון חשיבות נוסף, אלא אם בדיון האחרון כל מי שהביע תמיכה בהשארת הערך בדיון הראשון חזר בו מעמדתו. דיון חשיבות חדש לא מבטל הבהרת חשיבות מדיון חשיבות קודם. Lostam - שיחה 22:52, 3 במאי 2020 (IDT)
האם כל הנ"ל תקף לתבנית ניווט? דגש חזק - שיחה 22:59, 3 במאי 2020 (IDT)
אני לא מכיר נהלים נפרדים לדיוני חשיבות על תבניות. Lostam - שיחה 01:45, 4 במאי 2020 (IDT)
אני משחזר את התבנית ואפתח דיון חשיבות מסודר. Dovno - שיחה 09:05, 4 במאי 2020 (IDT)

רותי אלסטר - בקשה לשחרור כתובת IP 185.94.192.196[עריכת קוד מקור]

שלום, לפני מספר שנים חסם https://meta.wikimedia.org/wiki/User:Vituzzu טווח כתובות עד שנת 2023. לפי תאורו

Steward globally, admin and bureaucrat at it.wiki, checkuser and admin at meta. I'm often on the irc as Vito@freenode. I use this nickname (Vituzzu) on Wikimedia's projects only, I do not use it on any other website from those hosted by the Wikimedia Foundation. I'm used to break the Internet. I believe in a strictly based upon volunteering wiki. I am a deletionist, meaning I collect knowledge rather than information.

אני לא חושב שבמסמכותי או בכלל באפשרותי לשחררו. מה עושים במקרה כזה? --‏Yoavd‏ • שיחה 16:11, 3 במאי 2020 (IDT)


פשוט כעת באמצע הדרכה וזו כנראה בעיה של אחד המודרכים. --‏Yoavd‏ • שיחה 16:14, 3 במאי 2020 (IDT)

נראה שאפשר לשחרר אותה מקומית. לבצע זאת? בריאן - שיחה 16:20, 3 במאי 2020 (IDT)
בבקשה! היא תשמח --‏Yoavd‏ • שיחה 17:08, 3 במאי 2020 (IDT)
נראה שאי אפשר לשחרר כתובת בודדת ללא שחרור הטווח כולו. הייתי מעדיף שלא לעשות זאת. בריאן - שיחה 17:25, 3 במאי 2020 (IDT)
תודה בכל אופן! --‏Yoavd‏ • שיחה 17:58, 3 במאי 2020 (IDT)

מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

אתה מוזמן לראות את הבעיה בעצמך, בשיחה על הערך יוסיפון (ספר) םםלםם - שיחה 16:28, 6 במאי 2020 (IDT)

םםלםם, אפשר להניח שראיתי הכל לפני שכתבתי לך, אחרת לא הייתי כותב. בריאן - שיחה 17:04, 6 במאי 2020 (IDT)

מחיקת בקשה שלי לחסימת ויקיפד עקב מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן, מחקת את הבקשה שלי לחסימה של משתמש 'נרו יאיר' בעקבות מלחמת עריכה שהנ"ל ביצע בערך "נאמני תורה ועבודה", בנימוק "טענה קנטרנית ומטעה". אשמח אם תסביר לי את עמדתך בעניין הזה. כל טוב. להביט לאופק - שיחה 09:11, 10 במאי 2020 (IDT)

מהיסטוריית גרסאות הערך קל לראות שנרו יאיר לא ערך בדף מאז 6 במאי. כבר אז העלית בקשה בנושא בדף הבקשות ממפעילים, ובשביל לטפל בה, פניתי לדף שיחת הערך והזהרתי אותו (גם את זה קל לראות). בכל זאת, החלטת להעלות בקשת חסימה חדשה, כאילו משהו חדש קרה מאז, או כאילו הנושא לא טופל. איזה תיאור היית נותן לבקשה של נרו יאיר במקרה דומה שהוא היה מעלה אותה נגדך בערך שלא ערכת 4 ימים? בריאן - שיחה 09:17, 10 במאי 2020 (IDT)
בריאן, מעולם לא ביקשתי דבר מדף מפעילים למעט בקשה זו. תייגתי אותך לפתור את מלחמת העריכה ומסיבה שאינה מובנת לי העריכה של מי שמנהל מלחמת עריכה נשארה בתוקף למרות בקשתי מהמשתמש 'נרו יאיר'. בנוסף הכותרת שרשמתי בשיחה ושציינה את מלחמת העריכה של האיש שונתה על ידו בניגוד לכללים. בקשתי פשוטה. להחזיר את המצב כפי שהיה לפני מלחמת העריכה (בכל הקשור לרב הירשנזון והקשר שלו לתנועת המזרחי ולדון עליה בדף השיחה). בנוסף אני מבקש שהכותרת שרשמתי תחזור להיות כפי שהייתה. מכיון שכל זה לא נעשה למרות בקשתי פניתי בבקשת חסימה. הייתי שמח אם היית מחזיר את בקשת החסימה וחושב עליה בכובד ראש. תודה לך. להביט לאופק - שיחה 09:41, 10 במאי 2020 (IDT)
אוקיי,תייגת אותי ולא העלית בקשה. זו לא הנקודה.הנקודה היא שהמקרה טופל וגם מתנהל דיון בדף השיחה. אז במקום לבקש חסימה על מקרה שטופל כבר, עדיף שתביע דעתך בדיון שם, כדי שזה יראה כאילו באמת מעניין אותך מה כתוב בערך. בריאן - שיחה 10:20, 10 במאי 2020 (IDT)
סלח לי, אבל אני לא עם מחשב כעת והעריכה מהטלפון אינה נוחה לי. אחזור לפעילות מאוחר יותר. בריאן - שיחה 10:23, 10 במאי 2020 (IDT)
הכל בסדר. אחכה להתייחסותך המסודרת בעניין, יום טוב. להביט לאופק - שיחה 10:49, 10 במאי 2020 (IDT)
לעניין העריכה עצמה, כפי שכתבתי, הנושא טופל ואין לבקש חסימה על מה שכבר טופל. אם הטיפול לא מוצא חן בעיניך, זכותך כמובן לפנות למפעיל אחר שיחווה דעתו, אבל באופן הוגן שמתאר את הסיפור כולו ולא בצורה חלקית. לעניין שינוי הכותרת, אני לא זוכר אם יש נהלים כתובים, אבל לפחות בדף הבירורים, שנועד במיוחד לתלונות, אין לכתוב בכותרת את שם הנילון, אז אני מניח שזה תקדים מספיק בשביל כותרות של תלונות בדפים אחרים. אם הכותרת הנוכחית לא מספקת אותך, אתה יכול לערוך אותה, אבל ללא ציון שם העורך. בריאן - שיחה 14:30, 10 במאי 2020 (IDT)
ההגינות מחייבת שכותרת לא תכלול התקפה אישית סובייקטיבית נגד מי שחולקים עליו, אחרת גם הוא יכול לענות בכותרת מקבילה משלו. מי שמעוניין בדיון ענייני ולא בפרובוקציות יתמקד בתוכן ולא בהפרות הנוראות של הצד השני. נרו יאירשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ף • 14:40, 10 במאי 2020 (IDT)
בסדר בריאן, הורדתי את שמו גם בכותרת זו. אם אלו הכללים אני מחויב אליהם כמו כולם. אני רק יכול להבטיח לך שבכוונתי לעשות דוקטורט בכללים של ויקיפדיה. בנוגע לערך 'נאמני תורה ועבודה' אני סבור שיש להשאיר את הקשר שצוין בין הרב הירשנזון לתנועת המזרחי כפי שהיה לפני מלחמת העריכה ואז לנהל דיון מסודר בנושא. להבנתי אלו הכללים בויקיפדיה. כרגע המצב אינו כזה. יום נעים. להביט לאופק - שיחה 14:45, 10 במאי 2020 (IDT)
תודה על שיתוף הפעולה. כפי שאני כותב בדפי שיחה רבים בזמן האחרון, תמיד צריך לזכור שמטרתנו היא לא להיות צודקים בהשקפתנו, אלא ליצור אנציקלופדיה מאוזנת (בין השאר). אתה מבקש דיון בדף השיחה, אבל כפי שציינתי כבר, דיון כזה מתקיים כבר. אני ממליץ לך לשטוח שם את טענתך הרלוונטית לנושא. בנתיים יצרתי פשרה זמנית עד לסיום הדיון הענייני בנושא. בריאן - שיחה 14:54, 10 במאי 2020 (IDT)
בסדר גמור, נדון בנושא, תודה. להביט לאופק - שיחה 15:10, 10 במאי 2020 (IDT)
אוף טופיק קל: לגבי בירורים יש נוהל שלא כותבים את שם המשתמש בכותרת, אבל זה נוהל לדף הבירורים שלא משליך לדפים אחרים. הנקודה בכותרת (שבדפי שיחה) היא שהטענה "אסור לשנות כותרת שפתחתי" לא מחזיקה מים: אף אחד לא חתום על הכותרת, והכותרת היא נושא הדיון – כמובן שכותרת בדיון רב משתתפים לא אמורה ולא יכולה לשקף צד אחד. אם היא לא נייטרלית או לחלופין תוקפנית ניתן ורצוי לשנות אותה. דגש חזק - שיחה 21:48, 10 במאי 2020 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה לך על האסרטיביות שאתה מגלה, ועל הנחישות לפתור בעיות; על צעידה לקראת מוקשים ללא חת תוך חתירה לנטרולם; וגם – על תרומתך למרחב התוכן. ירבו כמותך במפעילינו. דגש חזק - שיחה 20:24, 10 במאי 2020 (IDT)

תודה על הדברים Face-smile.svg בריאן - שיחה 22:41, 10 במאי 2020 (IDT)

חסימה בהתאמה אישית.[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן. אני שוקל לעבור לחצי חופשת ויקי, ושוקל לבקש בשביל זה חסימה חלקית. אתה מבין בכל הנושא של חסימה מערכים בודדים, מרחבים בודדים וכו'?david7031שיחה • י"ז באייר ה'תש"ף • 10:11, 11 במאי 2020 (IDT)

לא רואה מה יש הרבה להבין. כשאני מבצע חסימה, יש לי שם אופציה לסמן דפים מסוימים או מרחבי שם. אתה רוצה משהו מורכב או רק מרחבים מסוימים? בריאן - שיחה 10:16, 11 במאי 2020 (IDT)
האמת שקצת מורכב. אבל בסדר. דגש פנה אליי, והגענו למסקנא שהוא ייצור לי מסנן השחתות ייעודי. תודה.david7031שיחה • י"ז באייר ה'תש"ף • 11:00, 11 במאי 2020 (IDT)

תחליף תיוג[עריכת קוד מקור]

היי, ראה בבקשה מה שכתבתי כאן.[1] בברכה, גנדלף - 15:05, 12/05/20

תודה על הפעולה הזריזה. אני מצטרף לדברי דגש חזק למעלה! בברכה, גנדלף - 15:57, 12/05/20

יצירת דף בעזרת תרגום[עריכת קוד מקור]

היי, לפני כמה ימים גיליתי שיש אפשרות בויקיפדיה ליצור דף שויקיפדיה מתרגמת בצורה אוטומטית. כיצד אפשר לעשות זאת?

האם כוונתך לזה: דף עזרה:הרחבה:תרגום תוכן – מדריך למשתמש? בריאן - שיחה 17:33, 12 במאי 2020 (IDT)

מלחמת העריכה שהואשמתי בה ע"י גנדלף בערך עצת נפש[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן.
לגבי טענת גנדלף והאזהרה שלך כלפיי בשיחת הערך עצת נפש.
שים לב שהוספתי שורת סיכום לשני הדיונים הרלוונטיים:
1. המשפט הראשון בפסקת אנשי בריאות הנפש
2. הצגת הרב צבי טאו והרב מרדכי אלון בין התומכים בארגון
אני עורך בהתאם לדעת הרוב ולהבנתי זו אני לא עשיתי מלחמת עריכה. האם אתה חולק על כך?
שנית, יש לי טענות נגדיות כלפי גנדלף ונרו יאיר, אך אני רוצה להיות ממוקד ולא להטריח אותך. אני סבור שההוכחות חותכות לעת עתה.
בבקשה תניח שיש לי תשובה לכל טענה. אני מזמין אותך לשאול אותי ואשתדל לענות לך בתכליתיות, קיצור נמרץ ושיתוף פעולה, כמו שאני מתאמץ לעשות בעריכותיי ובדפי השיחה.
תודה לך. גילגול - שיחה 00:05, 13 במאי 2020 (IDT)

אם יש לך רוב פשוט תמנה אותו באופן מסודר בדף השיחה. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תש"ף • 00:07, 13 במאי 2020 (IDT)
משתמש:Freddy9, תניח שכמו שלך יש תשובה לכל דבר, כך גם לאלה שחולקים עליך יש תשובה לכל דבר. אין לי שום שאלות אליך או לאחרים, יש לי הנחיות להזכיר לכם: אין להיכנס למלחמת עריכה, גם אם אתם בטוחים שאתם צודקים. כל נקודה שדורשת שינוי בערך, פתחו לה פסקה בדף השיחה, דונו שם, סכמו את המסקנה ואם גם למסקנה אין התנגדות במשך 72 שעות לפחות, יהיה אפשר לשנות בערך. נכון שזה מסורבל, אבל זה מה שקורה כששני הצדדים מתעקשים לריב, במקום לדבר. בריאן - שיחה 07:52, 13 במאי 2020 (IDT)

שלום שוב בריאן, פעלתי כפי שאמרת, הרוב נותר בעינו. איך ממשיכים מכאן? תודה, גילגול - שיחה 17:36, 26 במאי 2020 (IDT)

אני מודה לך על הפניה. תוכל רק לכוון אותי לאיזה פסקה או פסקאות של דף השיחה אתה מתכוון? בריאן - שיחה 17:46, 26 במאי 2020 (IDT)
גילגול? בריאן - שיחה 11:00, 27 במאי 2020 (IDT)
הי בריאן, בוודאי:
1. המשפט הראשון בפסקת אנשי בריאות הנפש
2. הצגת הרב צבי טאו והרב מרדכי אלון בין התומכים בארגון
בברכה, גילגול - שיחה 12:00, 27 במאי 2020 (IDT)
גילגול, הסרתי את ההגנה כדי שתוכל להכניס את השינויים האלה. אנא הכנס בשלב ראשון רק את השינויים האלה בדיוק כפי שסוכם בדף השיחה, כדי שלא יהיה ערבוב עם נושאים אחרים. בריאן - שיחה 13:30, 27 במאי 2020 (IDT)
בוצע 1, 2. תודה בריאן, וחג שמח. גילגול - שיחה 22:34, 27 במאי 2020 (IDT)

משתמש:אילון גבירצר[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן, אודה להחלטתך כי משתמש:אילון גבירצר הוא טרול. הוא ממשיך להטריד וצריכים כלים להתמודד איתו. תודה רבה, אמירושיחה 11:36, 13 במאי 2020 (IDT)

בסדר גמור, חשבתי שזה נפסק, אבל אני רואה שהוא ממשיך ולא מתעייף גם לאחר זמן רב, שזו אחת ההגדרות שלנו לטרול. בריאן - שיחה 11:43, 13 במאי 2020 (IDT)
הגיע הזמן. אני חושב שכל ההיטפלות שלו למשפחת רמון זה דבר שגובל בהטרדה ומקווה שיטופל בהתאם. TheStriker - שיחה 22:20, 13 במאי 2020 (IDT)

לא בדיוק[עריכת קוד מקור]

אז נמשיך בדיון המעניין כאן. ההפך משנאת נשים זו לא אהבת נשים (לא משנה אם מבחינה מינית או לא - באמת לא רלוונטי למונח). ההפך משנאת נשים - לא לשנוא אותן.

זה מזכיר לי שיש אנשים שחושבים שההפך מפמינסט זה שובינסט. זה לא נכון. שובינסט מאמין בהעדפת המין הגברי; פמיניסט מאמין באי-העדפה של מין אחד על משנהו. ולכן פמיניזם אמיתי אמור להיות חזון האנושות, ולא "צד" של מגדר מסוים. תלם - בואו להצטרף לוויקישטעטל! 12:20, 14 במאי 2020 (IDT)

את נותנת פה חידוש מסוים בשפה. עד היום היכרתי שיש מושג של מילה וההיפך ממנה: גבוה - נמוך, קטן - גדול וכו'. את אומרת שההיפך מגבוה זה לאו דווקא נמוך, אלא "לא גבוה", וההיפך מקטן זה "לא קטן". למעשה החידוש הזה מעקר מתוכן את המושג "היפך". זהו חידוש שרוב דוברי השפה לא מכירים או לא משתמשים בו, אז אני לא משתמש בו. בהצעתי שם השתמשתי בשפה ה"רגילה" שנמצאת בשימוש, בה ההיפך משנאה היא חיבה. בריאן - שיחה 12:25, 14 במאי 2020 (IDT)
מה שכתבתי אולי לא עומד בכללי השפה המקובלים, אך נראה לי שאפשר להבין אותו במסגרת ההתבוננות ההגיונית על המציאות. וכמו שאומרים באליסית, מי אמר שזה פחות חשוב או הגיוני. תלם - בואו להצטרף לוויקישטעטל! 12:53, 14 במאי 2020 (IDT)
אני לא אומר שזה פחות חשוב, רק ניסיתי להסביר מה היתה כוונתי שם. גם אני סבור שהעיקר הוא אהבת האדם באשר הוא אדם, בלי קשר למין או מגדר, אבל בסופו של דבר יש לנו מילים ושפה כדי שנוכל לתקשר אחד עם השני בקלות, ואם יהיו לכל אחד משמעויות שונות לאותן מילים, זה יגרום להרבה חוסר הבנה ואי נעימות. בריאן - שיחה 13:05, 14 במאי 2020 (IDT)
אולי היה צריך לנסח "הערך שעומד כנגדו". תודה בכל אופן! תלם - בואו להצטרף לוויקישטעטל! 13:13, 14 במאי 2020 (IDT)

קישור שפות[עריכת קוד מקור]

היי מה קורה? שמתי לב שמהבוקר אין אפשרות לקשר ערכים לשפות שונות זה לא פעיל ולא מצליח כלל אלא אם אתה מצבע זאת מהערך בשפה של אותו ערך. King G.A - נא התנהגו בהתאם 19:56, 14 במאי 2020 (IDT)

אין לי מושג. ראיתי את זה בערך אחד ותיקנתי ע"י התחברות מהערך באנגלית. אני לא יודע איך זה עובד בדרך כלל. בריאן - שיחה 21:26, 14 במאי 2020 (IDT)

דף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

האלקושי ראה ששתקת לו על מלחמת העריכה הקודמת, אז הוא מנסה עוד אחת. אם לא כולם יתקדמו הלאה, גם אני אחזור בכיף אחורה. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 00:04, 15 במאי 2020 (IDT)

ביטלתי את החזרתו של האלקושי, תחליט אתה כביורוקט. --דוד-- Cumputer guy - שיחה ‏ 00:07, 15 במאי 2020 (IDT) (מחוץ לחשבון)
ושוב, שני הדתיים הרשעים, האלקושי וגיברס שהולעטו, מבקשים עוד כי ממשיכים להלעיט אותם. אין בעיה, הצד החשוך הפר את ההתקדמות ולכן היא בטלה ומבוטלת. בשם יהוה. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 11:32, 15 במאי 2020 (IDT)

אתה וחבריך המפעילים מטפחים קהילה רקובה שבה החשוכים יודעים שלא תחסמו אותם לא משנה מה יעוללו. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 11:38, 15 במאי 2020 (IDT)

 • אתה מבין שהשמרנים לא דואגים לכללים אלא מתאמצים לחרחר ריב ומלחמות, כן?
 • אתה מבין שהפחד של המפעילים מהם הוא הסיבה שהם ממשיכים, כן?
 • אתה מבין שמצדי זה היה סגור ולכן העברתי, אבל הם רוצים להמשיך, כן?
 • אתה מבין שהם ידעו שלא תחסום אותם על מלחמת העריכה הראשונה, לא תחסום אותם על השנייה, כן?
 • אתה מבין שלא הייתה שנייה רק כי לא המשכתי לבטל וחיכיתי שתתחבר, והראשונה מוכיחה מה הם רצו, כן?
 • אתה מבין שהם האש והמפעילים התומכים הם הדלק, כן?
 • אולי תרחיב את הדיפלומטיה שלך "כולם אשמים" אל המפעילים. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 16:25, 15 במאי 2020 (IDT)
ראיתי את התגובה, אבל אני אתעלם ממנה כרגע כדי לאפשר לך לשקול בראש שקט את הצעתי בדף שיחתך. אני צריך לעזוב כרגע את המחשב, אז אהיה פחות זמין כאן בשעות הקרובות. בריאן - שיחה 16:29, 15 במאי 2020 (IDT)
ההתעלמות הזאת מתעלמת גם מכך שפתחתי דף חדש עוד לפני "הצעתך בדף שיחתי", ושוב מתעלמת ממעוררי המהומות הסדרתיים שבאופן קבוע עושים את מה שאתה משאים אותי בו, וזוכים לגיבוי מהמפעילים. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 16:34, 15 במאי 2020 (IDT)
אורה, בוויקיפדיה אין אנשים רשעים. כולם תמימי לב וישרי דרך שרק לעיתים חולקים אחד על השני. נניח ואת צודקת בכל טענותייך. האם לדעתך הביטויים בהם עשית בהם שימוש תורמים להגשמת מטרותייך? את ודאי יודעת שמוטב להיות חכמה מאשר צודקת. מעבר לכך ניכר שהדיונים האלה משפיעים עלייך גם ברמה הרגשית, אז אולי כדאי להוריד גז? לא עליך המלאכה לגמור. ויקיפדיה רחבה דיה ויש מספיק נושאים בלתי נפיצים לתרום בהם. אם תבחרי שלא לקבל את עצתי, לכל הפחות השתדלתי לכתוב קצת פחות מליבך וקצת יותר מהראש. בכל מקרה הביטויים בהם השתמשת פוגעניים ואינם מקובלים פה. גם מי שבאופן כללי יסכים עם דברייך לא יסכים להעביר ביטויים אלה לסדר היום. לא מאוחר לתקן, אני מבקש ממך להסיר אותם. בר 👻 שיחה 00:37, 16 במאי 2020 (IDT)
אני גם חכמה וגם צודקת. תרגישו כמה שלווה ורוגע יש כאן בימי שבת. ציינתי כבר שהשלום לא תלוי רק בי.
אני מציעה למפעילים לשקול שאולי לא כדאי לחזק מחרחרי ריב שמתעקשים להיות קטנוניים, ועדיף להמשיך הלאה כמוני למען השלום, גם אם להתעמר בעורכת אחת מועילה קל יותר מלהסתבך עם קבוצת מתסיסים כוחניים. הם כבר קיבלו את שלהם פעם אחת, והדברים הפוגעניים ביותר שכתבו ונלחמו להחזיר לא הוסתרו, ובכל זאת הראיתי נכונות להמשיך הלאה, תראו גם אתם נכונות מזערית מצדכם ואל תחמשו את אלו שבשום שלב לא הראו נכונות כזאת ורק הפגינו רוח קרבית בכל הזדמנות. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 01:16, 16 במאי 2020 (IDT)
אין לי מושג באילו ערכים הסתכסכתם בכלל אבל אם תמשיכי להיות כל כך "צודקת" בסוף תמצאי את עצמך חסומה. משום שאת באמת עורכת מועילה זה צעד שאף אחד לא ירצה בו ולכן לא ננקט עד כה. בדבר אחד אני יודע בוודאות שאינך צודקת, וזה במילים הקשות אותן הפנית כנגד עורכים אחרים. אפילו אם היית צודקת לחלוטין ומדובר בעורכים רשעים ומרושעים (והם ממש לא) עדיין התבטאויות אלה אסורות. מה גם שהם בהחלט אינן מועילות למטרות אותן את מנסה לקדם. אני מנסה לסייע לך, לא תרוויחי שום דבר מחסימה ממושכת. אמת אמרת שהשלום לא תלוי רק בך - אך עשי את חלקך. אני מבקש שוב שתסירי את הדברים האמורים. בר 👻 שיחה 02:03, 16 במאי 2020 (IDT)
המילה "רשעים" הייתה חלק מפרפרזה על דימוי גועלי שהשתמשו בו בתירוצים דתיים שכלל את המילה "רשע". אז תהפוך את התגובה שלך עכשיו על מי שכתב אותו, על מי שהחזירו אותו ועל המפעילים שמסרבים להסתיר אותו ונכנעים לתירוצים הדתיים. אורה הפמיניסטית - שיחה פמיניסטית 02:07, 16 במאי 2020 (IDT)

הלוואי שירבו כמותך![עריכת קוד מקור]

Antiflame Barnstar Hires.png ירבו כמותך!
ירבו ביורוקרטים כמותך! המלך הכחולשלח לי הודעה! 15:55, 17 במאי 2020 (IDT)
תודה! בריאן - שיחה 16:35, 18 במאי 2020 (IDT)

שיחת משתמש:בן נחום[עריכת קוד מקור]

אנא עיין בדף השיחה. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:48, 23 במאי 2020 (IDT)

Yoavd, תוכל לפרט מה בדיוק? בריאן - שיחה 08:05, 24 במאי 2020 (IDT)
חשבתי שברור...הערתך מיום קודם כבר אורכבה. כמובן שזכותו לארכב, אבל על השיטה של ארכוב דיונים עוד במהלכם כתבתי לו ימים אחדים לפני כן. תוכל לעיין בארכיון בסמוך להודעה שלך ולקרוא. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:24, 24 במאי 2020 (IDT)
אתה מתכוון למה שכתבת לו בפסקה "ארכוב דיונים"? הוא שאל אם אתה רוצה שהוא יחזיר את הדיונים שאורכבו ולא ענית לו. תוכל לפרט בדיוק היכן תגובתי נדרשת? אני מצטער, אבל אני באמת לא מבין. בריאן - שיחה 09:28, 24 במאי 2020 (IDT)

אם זה לא מקולקל, אל תנסה לתקן[עריכת קוד מקור]

הודעה זו נשלחה ל-4 הבירוקרטים

שבוע טוב בריאן,
לאור כל הפעילות שלי בויקיפדיה ועד ל"הגבלות השניות" שהטלת עלי לאחרונה, היו שתי נקודות אור שבהם תרמתי בנחת ומעולם לא נרשמה התנגדות או ביקורת על התרומה שלי בהן:

 1. בערך של אישיות שב"קישורים חיצוניים" אין אפילו קישור אחד למאמר בעברית של נשוא הערך, הוספתי קישור אחד למאמר (לרבות תרגום ו/או סיכום מאמר) של נשוא הערך ב"קישורים חיצוניים".
 2. בערך על ספר, הוספתי ב"קישורים חיצוניים" ביקורת על הערך (המדיניות שקיימת בויקיפדיה לאורך שנים במאות(!) ערכים על ספרים, מסתפקת ברף מינימלי בו ברור שכותב הביקורת על הספר נותן ניתוח רהוט ומהימן על הספר...)
לאור זאת שכאמור מעולם לא נרשמה התנגדות או ביקורת על התרומה שלי בשתי סוגי העריכות הנ"ל, גם לאחר "ההגבלות הראשונות" שהטלת עלי, הבירוקרטים התירו לי להמשיך בשתי סוגי העריכות הנ"ל בחופשיות. כאמור, גם לאחר מכן - עד ה"הגבלות השניות" שהטלת עלי לאחרונה, לא נרשמה התנגדות או ביקורת על התרומה שלי בשתי סוגי העריכות הנ"ל.
לפי הכלל החשוב "אם זה לא מקולקל, אל תנסה לתקן", היה ראוי ונכון להשאיר על כנו את ההחרגה הנ"ל שקבעו הבירוקרטים לגבי שתי סוגי העריכות הנ"ל. חרף זאת לצערי נעשה "ניסיון לתקן" גם אותם ב"הגבלות השניות" שהטלת עלי, והתוצאות גרועות מאוד ולעיתים אף אבסורדיות - כפי שאשמח לפרט אם אתה מעוניין.
בהתאם לכל האמור, אבקש להחזיר לי את ההיתר של הבירוקרטים - לתרום בשתי סוגי העריכות הנ"ל בלי הגבלות מיוחדות.
בתודה, בן נחום - שיחה 22:46, 23 במאי 2020 (IDT)


אני לא ביורוקרט, אבל הנה דעתי לאחר מספר שבועות שאני אחד מחברי הצוות שבודק את בקשותיו של בן-נחום לנושא שילוב קישורים מהשילוח: כל הבקשות נבדקות בתשומת לב על ידי שלושה ויקיפדים מנוסים. אני מציע להענות לבן-נחום ולאפשר לו שילוב ביקורות ספרים ממקורות טובים למעט מעיתון השילוח, שלגבי כל קישור כזה תמשיך להיות חובת בקשה. הספרים שאליהם מנסה בן נחום לקשר לא עונים לשום קריטריון מינימלי - לא רבי מכר (או בתפוצה של 10,000 עותקים), חלקם גם לא תורגמו לעברית, ברור שאין להם תרומה משמעותית לתרבות והטיעון היחיד של בן נחום הוא שיש עליהם ביקורת בעיתון יומי - המכנה המשותף של הספרים הוא אך ורק קיום ביקורת ספרים עליהם בהשילוח. לצורך זה הגדיל בן נחום והחל לכתוב ערכים על ספרים אלה, כאשר המטרה היחידה היא לצרף את הקישור מהשילוח. הדוגמה האחרונה היא הספר The Once and Future Liberal: After Identity Politics שהערך עליו עלה לויקיפדיה ב-17.5 ויומיים לאחר מכן צורפה לשיחת הערך בקשתו של בן נחום לצרף את הביקורת בהשילוח כקישור בערך. הטענה היא כי הספר נופל לתחום ""הספר הוא בעל חשיבות תרבותית או ספרותית יוצאת דופן – על כך צריך להעיד גורם חיצוני כלשהו – ביקורת בעיתון או באתר אינטרנט, כתבה על הספר או על הסופר הקובעת זאת בפירוש, וכיוצא בזה." - הערך באנגלית הוא בן שורה אחת בלבד, מה שיכול לרמז על חשיבות הספר. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:36, 24 במאי 2020 (IDT)
בריאן, אנא שים לב לנקודה חשובה מאוד:
אני מדבר על החשיבות של "הקישור מהשילוח", ויואב מתייחס רק לחשיבות של "הערך" שאליו אני מציע להכניס את הקישור!
אם יש כאן ניסיון לרמוז שכביכול אני כותב ערכים שאין בהם מספיק חשיבות - אשיב שבמשך השנה האחרונה כל הערכים שכתבתי ללא יוצא מן הכלל הוכרו כבעלי חשיבות!
הערבוב בין "חשיבות אנציקלופדית של הקישור", לבין דיון על החשיבות של הערך אליו מוצע להוסיף את הקישור, זה חלק מהקלקולים שיצר המצב החדש, בו כאמור נעשה ניסיון "לתקן מה שלא התקלקל"...
בברכת שבוע טוב וחודש (עברי) טוב בן נחום - שיחה 09:45, 24 במאי 2020 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: לגבי עצם הבקשה - התקיימו שני דיונים בבירורים לגבי הוספת הקישורים מהשילוח, כאשר בחודש 8.2019 דוד שי העיר בנושא היו 80 קישורים להשילוח - עד לדיון הראשון ב-11.2019 היו כבר 650 קישורים להשילוח ולפני הדיון החדש היו כבר 1200 קישורים למרות ההגבלות הקשות שהוטלו על ידי בריאן. זו היתה הסיבה לבירור השני שסגר את האפשרות של בן נחום לקישורים חדשים להשילוח ומינה צוות של שלושה לבדיקת בקשותיו. בקשתו של בן נחום אליכם היא נסיון נוסף לעקוף את המגבלות שהטיל בריאן בבירורים. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:36, 24 במאי 2020 (IDT)

חשוב להעמיד דברים על דיוקם: בין שני התאריכים הנ"ל, רוב מוחלט של התרומות שמבוססות על 'השילוח' בוצעו בידי ויקיפדים אחרים - בדוקי עריכות ומפעילי מערכת - שביצעו את העריכות ע"פ שיקול דעתם! (אחרי שהצעתי להם להפעיל את שיקול דעתם לגבי אותן עריכות). בן נחום - שיחה 09:48, 24 במאי 2020 (IDT)
אאמץ את הנאמר בכותרת וכיוון שאני סבור שההגבלות שהוטלו הן מצב של "לא מקולקל", לא אנסה לתקן אותן. בריאן - שיחה 11:20, 24 במאי 2020 (IDT)


כאן יש דוגמה לעוד מנהג מגונה שאני מנסה לשרש - בן נחום - בבקשה לא לקטוע פסקה שכתבתי , ולטעון התנגשות עריכה שארעה 10 דקות מאוחר יותר. אני כתבתי פסקה רצופה, שקטעת באמצע. ההיתממות ש"רוב מוחלט של התרומות שמבוססות על 'השילוח' בוצעו בידי ויקיפדים אחרים - בדוקי עריכות ומפעילי מערכת - שביצעו את העריכות ע"פ שיקול דעתם" - אתה ביקשת יפה, בנימוס - אגב - גם ממני - ואני הסכמתי ואכן הוספתי לבקשתך מספר קישורים עד שקלטתי מה אתה עושה בעצם וירדתי לעומקו של דבר. אף אחד מהקישורים הללו לא היה מתבצע על ידי אותם "ויקיפדים אחרים - בדוקי עריכות ומפעילי מערכת" באופן עצמאי - הכל היה לבקשתך בלבד. רובם המכריע מן הסתם הוסיפו את הקישורים ללא בדיקה, כ"טובה" לך. --‏Yoavd‏ • שיחה 14:26, 24 במאי 2020 (IDT)
בניגוד מוחלט למה שנכתב כאן, בכל פניה שלי לויקיפדים אחרים לגבי הוספה של תוכן מבוסס 'השילוח', כתבתי בפירוש שיפעילו את שיקול דעתם ויכניסו את העריכה רק אם לדעתם יש לה חשיבות אנציקלופדית!
לצערי יואב מזלזל בחברי קהילה רבים, ללא כל סיבה. בן נחום - שיחה 15:37, 24 במאי 2020 (IDT)
אני ממש לא מזלזל. אני עצמי מצר על כך שפעלתי באופן שתארתי, אמנם רק פעם אחת. ביקשת יפה ובנימוס, ולא התעמקתי בסיבה שויקיפד תורם מבקש ממני לסייע לו. רק כאשר ביקשת פעם שנייה התחלתי לבדוק את העניין. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:50, 25 במאי 2020 (IDT)

בקשה לקיום הצבעת 'מפעילי מערכת' בענייני[עריכת קוד מקור]

שלום מר בריאן,
יש שלושה דברים שאסרת עלי לבצע בהתבסס על "השילוח", בלי כל נימוק המתקבל על הדעת:

 1. להציע תרומה בדף שיחה של ערך (אפילו להציע פעם אחת ולהימנע מכל כתיבה נוספת בנושא)
 2. כאשר בערך של אישיות שב"קישורים חיצוניים" אין אפילו קישור אחד למאמר בעברית של נשוא הערך - להוסיף ב"קישורים חיצוניים" קישור אחד למאמר של נשוא הערך .
 3. בערך על ספר - להוסיף ב"קישורים חיצוניים" קישור לביקורת על הספר, כאשר הביקורת עומדת בבירור ברף המקובל בויקיפדיה.
לאור זאת, אבקש לקיים על כך הצבעה בין כלל 'מפעילי המערכת'.
מתייג את ביקורת, Eldad, ערן.
בתודה בן נחום - שיחה 19:51, 24 במאי 2020 (IDT)
אם תקרא שוב את הסיכום שכתבתי בזמנו בבירורים, תווכח שזה היה כתוב כבר שם, סיכום שאותו קיבלת בשעתו. אם אתה מעוניין לסגת מהסיכום, אמליץ לך לקרוא את דעתם של מפעילי המערכת שהשתתפו באותו דיון וכן את דעתם של משתמשים אחרים שביקרו את המאמצים שאני משקיע בהשארתך בויקיפדיה. בשני הבירורים שהתבצעו בעניינך, אני עמדתי מול דעת רבים בקהילה שסברו שיש להרחיק אותך לגמרי, או לפחות למנוע ממך לחלוטין הוספת קישורים להשילוח. דעתי היתה שבסופו של דבר אתה תשכיל ללמוד את הדרך הנכונה לפעול, אבל רבים חלקו עלי. לכן, אם אתה מעוניין, אפשר לבטל את הסיכום, משתמשים שיתנדבו, יסירו על פי שיקול דעתם את כל הקישורים להשילוח שאינם רלוונטיים, והצבעת מפעילים לחסימתך ללא הגבלת זמן תיפתח. האמן לי שהזמן שיתפנה לי ולעורכים אחרים שעוסקים בעניינך, לא יבוזבז והוא יושקע בצורה טובה הן בויקיפדיה והן מחוץ לה. בריאן - שיחה 21:24, 24 במאי 2020 (IDT)
אני דווקא סבור שיש הגיון רב בבקשתו של בן נחום - הוא למעשה מבקש דיון חוזר, מספר 3, בנושא שכבר נידון בבירורים פעמיים. אישית, השקעתי בחודש האחרון עשרות שעות (אולי אני מתקרב כבר למאה שעות, אם אצרף את החודש הקודם) בקריאת מאמרים מעיתון השילוח, שככל הנראה אף פעם לא הייתי מתקרב אליהם. בחלקם הם מזכירים לי עבודות ששלושת הילדים שלי הכינו בתיכון (מאז שניים מהם הפכו לרופאים והשלישי פרופסור למשפטים) כך שאין שום זלזול במה שכתבתי - אפשר לסכם כמעט את כל מה שקראתי ב"חובבים מוכשרים שכתבו את דעתם". במספר מקרים היו אלו כותבים שבזמן כתיבת המאמר היו סטודנטים לתואר ראשון או שני בתחום שהמאמר נכתב. מבחינת בן נחום זה מאמר של מומחה יוצא מן הכלל בתחום, וכל הנסיונות של שלושת חברי הצוות שמונה על ידי בריאן לשכנע את בן נחום שאין מדובר במומחה, וודאי שאין השילוח פרסום מקצועי בשום תחום שהוא לא הועילו. אולי הגיע הזמן לסיים את עבודת הצוות בהכרעת הקהילה, ואם רוב בהצבעה יכריע שקישורים לעיתון השילוח זה בדיוק מה שהויקיפדיה העברית זקוקה לו, יוכל בן נחום להגשים את חלומו המוצהר ולקשר כל גליון של השילוח ל"לפחות 100 ערכים". אגב הדפוס של נסיון לעקוף את החלטות הקהילה לא חדש ראו למשל "לאחרונה החל משתמש:בן נחום, המוכר לרבים מאיתנו בתור משתמש:בית השלום, לפעול למען הכנסת .... למרחב הערכים תוך התחכמויות ונסיונות להפר את החלטת הקהילה" במשתמש:בן_נחום/בירורים מ-6.4.2012. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:08, 25 במאי 2020 (IDT)
אני לא מעוניין לסגת מהסיכום. לא זכרתי שזה מופיע בסיכום שם... בן נחום - שיחה 09:26, 25 במאי 2020 (IDT)
שוב, בן נחום צודק: בסיכום כתוב "תחול על בן נחום חונכות לעניין עריכות שקשורות להשילוח. החונכות תתבצע על ידי 3 עורכים שהסכימו באדיבותם לפנות מזמנם וממרצם: Yoavd, Eman וDovno. בן נחום לא יוכל להוסיף קישורים להשילוח לדפים במרחב הערכים על דעת עצמו, וכן לא לבקש מעורכים אחרים לעשות זאת במקומו. במקום זאת, הוא יפתח דף משנה במרחב המשתמש שלו ושם יציג לחונכים הנ"ל (ע"י תיוגם) אלו קישורים או טקסט יש בדעתו להוסיף לערכים. החונכים יוכלו לאשר, לפסול או להציע שיפור. במקרה של אישור, בן נחום יכול להוסיף את מה שאושר. במקרה של פסילה, בן נחום לא יקיים ויכוח או משא ומתן, אלא יעזוב את ההצעה לחלוטין.
"

לא כתוב בסיכום דבר לגבי הוספת בקשות לעורכים אחרים במרחב שיחת הערך.

מ-5-6 שאלות שהצוות נשאל כבר בתחילת העבודה, ברור שמה שלא נכתב במפורש בסיכום הוא כר נרחב לפרשנות, שמפעם לפעם הולכת ומתרחבת, והדוגמה מעלה היא רק אחת מהן. --‏Yoavd‏ • שיחה 14:09, 25 במאי 2020 (IDT)

כשכתבתי שם, בכוונה לא פירטתי את כל המקומות שבהם חלים פרטי הסיכום. כתבתי "לא לבקש מעורכים אחרים לעשות זאת במקומו", ולא טרחתי לפרט את כל המרחבים והמדיות שבהם אפשר לבקש את זה, כי מבחינתי זה כולל הכל. אכן נראה שחלק מהבעיה של בן נחום היא לקבל ולכבד הסכמים, ותמיד יחפש איך לעקוף את ההסכם, שבסופו של דבר נכתב בשבילו. לכן, אם בן נחום או החונכים יגידו שההסדר לא עובד, אנחנו נסיים אותו ונקיים הצבעת מפעילים כפי שאמרתי. בריאן - שיחה 14:42, 25 במאי 2020 (IDT)
(רק הערה: הצבעת מפעילים היא לא תנאי לחסימה של משתמש. אם (1) חוסמים משתמש ותיק לפרק זמן העולה על שבועיים וגם (2) משתמש לא חסום דורש לקיים הצבעה בעניין אחרי שהופעלה החסימה – אז יש לפתוח בהצבעה. בהיעדר חסימה מקדימה אין תוקף להצבעה, ובהיעדר דרישה היא מיותרת.) דגש חזק - שיחה 14:47, 25 במאי 2020 (IDT)
מאיפה הבאת את זה ש"בהיעדר חסימה מקדימה אין תוקף להצבעה"? כמו כן, בהיעדר דרישה היא לא מיותרת, אלא לא נצרכת. אין מניעה לבצע אותה כדי למנוע טענות מאוחרות על הליך לא הוגן. בריאן - שיחה 15:03, 25 במאי 2020 (IDT)
 • הנוסח בדף המדיניות הוא "לאחר הפעלת חסימה ארוכה נגד משתמש ותיק, יכול לתבוע כל משתמש (שאינו חסום) עריכת הצבעה בעניינו." (ההדגשה שלי). אפשר לקיים הצבעות בוויקיפדיה על הרבה דברים, אבל הצבעת מפעילים לפי הספר (שההשתתפות בה מוגבלת לבעלי זכות חסימה, למשל) שמחייבת – היא זו שמופיעה בדפי המדיניות.
 • כמו־כן, בהצבעת הפרלמנט שהוסיפה הצבעה זו הדברים כתובים כמעט במפורש: תכלית הנוהל היא לאפשר ערעור על החלטת חסימה שבוצעה, ולא דיון מקדים לחסימה שלא התבצעה. לא הבנתי את הדקות שבין "לא נצרכת" לבין "מיותרת", אבל זה לא קריטי לדיון. דגש חזק - שיחה 15:10, 25 במאי 2020 (IDT)
המדיניות הזו נועדה למנוע מקרים של חסימה ממושכת ללא דיון ראוי. כפי שנכתב בפסקת ההסבר: "מטרת ההצעה היא להגביר את השקיפות במקרים שבהם יוחלט להרחיק משתמש מוכר מוויקיפדיה לתקופה ארוכה, ולעתים אף לצמיתות." אני בטוח שהן מציעי ההצעה בפרלמנט והן המצביעים בה, לא התכוונו להגביל הליך שעיקרו מתן צדק ושקיפות, רק לכאלה שכבר נחסמו. להיפך, מה שאני מציע, זה רק להגדיל את הצדק והשקיפות בתהליך החסימה. לא צריך להתנהל בצמידות כל כך גדולה לכתוב ולפספס את המטרה העיקרית של התקנה. בכל מקרה, אם יבוא עורך ויטען שהוא רוצה קודם להיחסם ל-15 יום ושרק אז תתחיל הצבעת החסימה בעניינו, זה משהו שקל לסדר. בריאן - שיחה 15:22, 25 במאי 2020 (IDT)
להבנתי, זה נועד לסכל הצבעות סרק (לא שאני אומר שהמקרה הזה הוא מקרה סרק. רחוק מכך.) שייפתחו בעקבות נודניק שידרוש הצבעה. שים לב שההצעה נוסחה במפורש שהיא עוסקת בשאלה לכמה זמן לחסום ולא האם לחסום, וכן שהאופציה היא "שחרור מיידי" ולא "לא לחסום" אם אתה רוצה להתייעץ עם הקהילה לפני שאתה חוסם – זה ודאי צעד מבורך במקרים רבים, אבל אם משתמשים בכלי שמגביל שחרור עתידי – אז בהתאם להוראות. דגש חזק - שיחה 15:31, 25 במאי 2020 (IDT)
הסברתי כבר מדוע ההבנה שלך אינה מדויקת, והוספתי גם ציטוט שמראה את זה. בריאן - שיחה 15:47, 25 במאי 2020 (IDT)
שיהיה. לא עקרוני לי. דגש חזק - שיחה 16:03, 25 במאי 2020 (IDT)
דגש חזק (ובריאן): להבנתי תוקף האיסורים שהוטלו על בן נחום ואחרים לבצע עריכות מסוגים מסויימים או שלא אושרו בידי חונך וכיוב', נובע מסמכות המפעילים, באישור הביורוקרטים במקרה של חסימה מיוחדת, לחסום אותם מעריכה באתר לגמרי. (יש לכך מקור אחר במדיניות???) ממילא משעה שבן נחום נחסם חלקית ללא הגבלת זמן, כל משתמש שאינו חסום רשאי לדרוש הצבעת מפעילים על תנאי החסימה שלו. לא צריך לחכות שבועיים בשביל לדרוש את ההצבעה. ההצבעה יכולה להוביל גם לחסימה מלאה. זה לא שונה ממקרה של משתמש שנחסם לחודש, מישהו דרש הצבעת מפעילים, ובעקבותיה נחסם ללא הגבלת זמן. בברכה, גנדלף - 09:03, 27/05/20
גנדלף, האם הכנסה של מישהו לחונכות מנדטורית מאפשרת פתיחת הצבעה? לדעתי לא. לבירו' יש שיקול דעת בהתנהלות האתר ובכלל זה הטלת הגבלות. התפקיד של הביורוקרטים לא מוגדר באתר (למעט פעולות טכניות של הרשאות בוט ועורך ממשק, וכפיית בוררות) ודה פקטו הוא לפקח על פעילות תקינה באתר. מחר יציעו הצבעת מפעילים על הגנת תבנית, האם זה קיים?
אני מסכים להערתך (שכוונה לדברי בריאן) שבמקרה של חסימה לא צריך להמתין שבועיים, אלא שהחסימה תוגדר לשבועיים ומעלה, ואז מייד אפשר לפתוח הצבעה. דגש חזק - שיחה 09:21, 27 במאי 2020 (IDT)
ראשית, לפי ויקיפדיה:חונכות, חונכות מנדטורית היא "תחליף לחסימה ארוכת טווח." שנית, חונכות כזו עשויה אפילו לאסור על משתמש לבצע כל עריכה שהיא מחוץ למרחב המשתמש האישי שלו (בדומה למה שנדרש מבן נחום לגבי קישורים ל"השילוח") וככזו היא קרובה מאוד לחסימה, והדעת נותנת שלא יהיה ניתן להימנע מהצבעת מפעילים או לעקוף הצבעת מפעילים שכבר התקיימה באמצעות הטלת חונכות, לו יצוייר אינה כפופה להצבעת מפעילים. שלישית, בין אם היא מאפשרת פתיחת הצבעת מפעילים ובין אם לאו, נדרש מנגנון כלשהו להכרעה במחלוקת היפותטית בין המפעילים/בירוקרטים לגבי חונכות חובה. שאלת לגבי מחלוקת על הגנת תבנית. ובכן, ויקיפדיה:מלחמה ביצועית קובע מנגנון של הצבעת מפעילים גם במקרה של מחלוקת על הגנת דף. אין סיבה שהגבלות עריכה על עורך לא ילקחו בפחות רצינות. ולסיום, כידוע הצבעות מפעילים הן נדירות ועל זוטות אינן קיימות. איני מזלזל בחשיבות תפקידם של הבירוקרטים בסיכום דיונים בבירורים, אבל הוא בלתי פורמלי ובראייתי נשען על האמון שהקהילה נותנת בהם ועל הסמכויות הפורמליות לחסום ויקיפדים לרבות בחסימה מיוחדת, למנות מפעילים ולכפות בוררות. בברכה, גנדלף - 09:58, 27/05/20

בקשה לקיום הצבעת 'שאילנדרה שארמה'[עריכת קוד מקור]

שלום רב בריאן,

לפני כמה דקות הערך שלי נמחק, אתמול ציינתי בצ'אט את הסיבות ובבקשה למה הבקשה למחיקת הערך חסרת בסיס ולמה אין שום סיבה למחוק אותו. אשמח להבהרה והסבר למה הערך נמחק ואשמח להעלות את הבקשה להצבעה. תודה מראש.

08:46, 25 במאי 2020 (IDT) שיחה

אני לא יודע מה זה הצ'אט. בריאן - שיחה 08:47, 25 במאי 2020 (IDT)

לינק לצ'אט (https://webchat.freenode.net/?channels=#wikipedia-he)

בכל אופן אחזור על זה כאן, הסיבה העיקרית והחשובה ביותר שהמשתמשת שהגישה בקשת מחיקה מהירה לערך שתורגם על ידי כלל אינה דוברת עברית והיא הגישה בקשה נרחבת למחיקת הרבה קבצים שלי, הבקשה שלה נדחתה בויקישיתוף מאחר ואין ולא הייתה הפרת זכויות או כל דבר שהיא ציינה היה חסר בסיס כמו כן ציינתי שלא ייצרתי את הערך אלה תרגמתי אותו מערך מקור לשפה העברית ורק ערכתי כ 80 אחוז ממנו במטרות היגוי ותיקוני הגהה.

אנא ראה תשובת אדמין להשאיר את הקבצים https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Deletion_requests/Files_uploaded_by_Magicalreview

אבקש בבקשה להשאיר את הערך הקיים או במידה ולא אצליח להסביר ולשכנע אותך אשמח אם הערך יועלה להצבעת מחיקה, תודה מראש.

Magicalreview - שיחה 08:55, 25 במאי 2020 (IDT) Magicalreview - שיחה

על פי דף השיחה שלך בויקיפדיה אנגלית נחסמת על ספאם וקידום עצמי. כמו כן, ניכר שהערך שכתבת הוא תרגום מכונה. על כן איני רואה סיבה לשחזר את הערך. בריאן - שיחה 09:07, 25 במאי 2020 (IDT)


 • אנא שים לב השיחה בויקיפדיה האנגלית קשורה לערך אחר שנקרא The Yogi Graphic Novel

הערך שתרגמתי נקרא שאילנדרה שארמה. אין שום בסיס לספאם או קידום עצמי אינני שאילנדרה שארמה ואם תוכל לראות בתוכן הערך אין בתוכנו שום קידום. נצמדתי לתרגום מכונה על מנת למנוע עריכה שתצתייר כעריכה קידומית לכן נצמדתי לעריכת מכונה לערך שקיים מ2011 בשפה אחרת וב9 שנות קיום לא הוגדר כקידום או ספאם זו הסיבה היחידה בחרתי בדרך זו. אם לחקור לעומק נוכל למצוא הרבה הפרות מצד האנשים שחסמו אותי וממשיכים להתנהל בצורה שתלטנית וחסרת בסיס כלפי, הושפלתי ללא סיבה לאורך החודש האחרון וההתנכלויות רק גברו מצד גורמים שכנראה הסיבה שלהם לאי קיום ערך זה היא אישית ומגמתית, לערך קיים זיהוי משתמש וכל הנתונים על מנת להיות קיים בויקיפדיה במגוון שפות אפשר לראות את זה גם על ידי אישור הערך באופן מיידי על ידי משתמש ישראלי בכיר שמיד הוסיף את כל הנתונים לערך ללא בקשתי. לצערי ההתקפות על הקבצים ממשיכים ללא סיבה. אשמח אם תוכל להביט יותר לעומק ולראות את התמונה בכללותה, במידה ולא אשמח בבקשה להעלות את קיום הערך להצבעת בכירים. תודה רבה. Magicalreview - שיחה 09:16, 25 במאי 2020 (IDT) Magicalreview - שיחה


 • בוקר טוב בריאן,
  אתמול פירטתי לפרטים את את הסיבות שלכאורה נראו בעיניך כסיבה למחיקה. ברצוני גם לציין שוב שהגירסא בשפה ההינדית לא נמחקה וגם כמו שציינתי קודם לכן ויקישיתוף השאירו את כל הקבצים שהועלו לפי בקשת המשתמשת ששמה את התבנית גם בגרסא העברית. בנוסף ראיתי שויקימדיה העברית מקדמת דרך רשת חברתית וגם דרך הרצאות תרגום מכונה ואף מעודדת משתמשים לעשות כך.
   אשמח לשמוע את דעתך, תודה ואחלה יום!
Magicalreview - שיחה 09:58, 26 במאי 2020 (IDT) Magicalreview - שיחה


בהזדמנות זו כשאני ממתין בסבלנות לתשובתך בריאן אשמח גם לציין כמה עובדות לחשיבות ערך אינציקלופדי זה:

נצא מנקודת הנחה של מאמר אקראי שאין לי שום קשר אליו - על יהודי הודו - http://www.daat.ac.il/he-il/kehilot/yehudi-olami/hodu2.htm

כמה עובדות

 • האיש תומך בעובדה שיהודי הודו הם השבט האבוד.
 • חשיבותה של יוגה ויחסי תלמיד וגורו (מורה) על מנת להעביר ידע (כמו תורה שבעל פה) (ערך ניאנה יוגה בכתבה).
 • בהערותיו לספר בהגוט גיטה האיש מציין את מדינת ישראל וירושלים כחלק חשוב ליצירת גזע 'הברהמין' (כמו הכהנים) (אנא ראה כתבה למעלה ממה סובלים יהודי הודו, ערך מהדיגה או יהודי בכתבה).
 • עובדה אחרת שבספר הגיטה שנכתב ב 400 BCE יש שייכות לירושלים וישראל גם דרך הערותיו של האיש.
 • חשוב לציין שספריו נמצאים בספריית הקונגרס האמריקאי. (אנא ראה ויקידאטה)

לצערי בעולם המערבי יוגה נהפכה רק למשהו מסחרי משהו שמוכרים אותו בכל חדר כושר ובכל פינה אבל יוגה היא הרבה מעבר לזה, יוגה זו דרך חיים וידע עצום ועל מנת לקבל ידע אמין ואמיתי יש צורך במורה שעובר דרך שושלת (שישיה), וכאן בא חשיבותו של ערך זה לכל מי שמחפש את דרכו.

אשמח אם יצורף עורך (https://he.wikipedia.org/wiki/היוגה_סוטרות_של_פטנג%27לי) או (https://he.wikipedia.org/wiki/אופנישדות) במידה וערכים נעשו לא רק על ידי תרגום אלה מבוססי ידע אשמח לנהל שיחה ולהיכנס יותר לעומק עם העורכים.

בכל אופן אני מאמין שיש לי הרבה מה לתרום לויקיפדיה העברית בנושאים אלה ולא רק.

שוב תודה ומחכה בקוצר רוח לתגובתך והחלטתך הסופית.

Magicalreview - שיחה 12:05, 26 במאי 2020 (IDT) Magicalreview

לבקשתך החזרתי את הערך. נא לנהל מעתה דיונים על הערך רק בדף השיחה שלו. בריאן - שיחה 13:33, 26 במאי 2020 (IDT)
 תודה רבה רבה בריאן. יום מדהים שיהיה! Magicalreview - שיחה 13:49, 26 במאי 2020 (IDT) שיחה

השחתה מעין מה שנעשה כעת ביעקב שבתאי[עריכת קוד מקור]

שלום, נעים להכיר. כשמשחית מבצע מספר עריכות ברצף, מהי הדרך לבטל אותן בבת אחת? פנטין - שיחה 09:15, 26 במאי 2020 (IDT)

ראי ויקיפדיה:שחזור גרסה#החזרת דף לגרסה קודמת. בריאן - שיחה 09:22, 26 במאי 2020 (IDT)
תודה. פנטין - שיחה 09:27, 26 במאי 2020 (IDT)

הצעה למינוי חונך חדש[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב בריאן,
יואב כתב לי שהוא מפסיק את פעילותו כחונך שלי. הטריגר מבחינתו היה שכביכול אני כותב ערכים שאינם ראויים - זאת למרות שכל הערכים שכתבתי בשנה האחרונה הוכרו כבעלי חשיבות אנציקלופדית! (על שנים מתקיים דיון כעת, ולהערכתי גם הם יוכרו כבעלי חשיבות אנציקלופדית מובהקת)
אבקש את רשותך להציע חונך חדש - בדוק עריכה אוטומטי, כלומר שהקהילה מעריכה את שיקול הדעת שלו - שיצטרף לצוות במקומו. בתודה בן נחום - שיחה 09:19, 26 במאי 2020 (IDT)

ראיתי, אתייעץ עם החונכים האחרים. בריאן - שיחה 09:30, 26 במאי 2020 (IDT)
אם אתה מעוניין, אשמח להרחיב ולהדגים מדוע יואב לא היה מתאים לתפקיד.
בקליפת אגוז אציין שגם במקרים שיואב עלב בי קשות שלא בצדק - ואף משתמש:דוד שי כתב לו שטעות בידו, יואב לא טרח להתנצל... בן נחום - שיחה 09:34, 26 במאי 2020 (IDT)
הייתי מעדיף שתוקיר תודה לאדם שלמרות שהיה סבור שיש להטיל עליך מגבלות חמורות יותר, התנדב ופינה מזמנו וממרצו כדי לסייע לך לתרום בצורה מועילה. לולא הוא, כנראה שמצבך בויקיפדיה היה פחות טוב. בריאן - שיחה 09:39, 26 במאי 2020 (IDT)
אתה צודק, ואכן הודיתי לו בדף שיחתי (שם כתבתי הבוקר ליואב: "אני מודה לך על הרצון הטוב שמתוכו קיבלת את ההצעה של בריאן. אכן למדתי רבות מהדרכתך.")
עם זאת, בניתוח צופה פני עתיד אין מנוס מלהכיר גם בפגמים שנפלו בפעילותו - כדי להקטין את הסיכון שאותם פגמים יחזרו על עצמם. --בן נחום - שיחה 10:19, 26 במאי 2020 (IDT)
מסכים עם בן נחום. חשוב להקטין את הסיכון שפגמים יחזרו על עצמם. כמו למשל הרעיון שלמאמרים של סטודנטים לתואר ראשון יש חשיבות רק כי הם התפרסמו ב"השילוח". חשוב לשים לב שמידת הרחמים לא חוטאת למטרה שלשמה אנחנו כאן. Eladti - שיחה 15:12, 27 במאי 2020 (IDT)

שאלה לגבי בדיקת IP[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן,

ראיתי את הדברים שלך בדף השיחה שלי והגבתי בחיוב.

לגבי הערך עוצמה יהודית. ב-7.10.2019 הערך שונה ע"י אנונימי 188.64.207.242 ובה השמטה של המילה רדיקלי, ללא כל דיון רלוונטי. אני שואל האם בדיקת IP אל מול משתמשים ותיקים רלוונטית במקרה כזה.

את ההבדל בגרסאות ניתן לראות כאן. כרגע הערך נשאר עם עריכתו של אנונימי שאולי קשור ואולי לא קשור למשתמשים ותיקים ומוכרים.

בנוסף יש בדף השיחה הודעה משונה על החלטה שהתקבלה כביכול ע"י הקהילה. החלטה שכזו מעולם לא התקבלה. הייתי שמח שתתייחס לעניין ואולי אפילו להוריד אותה. היא מיותרת. בברכה, להביט לאופק - שיחה 21:03, 26 במאי 2020 (IDT)

גם אם תבוצע בדיקה, אני בספק גדול שתצא תוצאה רלוונטית. לא הייתי הולך בכיוון הזה, גם מהסיבה הזו וגם מהסיבה שאין פה עילה אמיתית לבדיקה. אבדוק את ההודעה שם. בריאן - שיחה 08:22, 27 במאי 2020 (IDT)

אי אמון[עריכת קוד מקור]

אני פונה אליך כבירוקרט וכאדם הגון וישר, ומבקש את דעתך בעניין. לאור ההתפתחות האחרונה בדיון עם יגאל, מצאתי לנכון להביע בו אי אמון כמפעיל מערכת. לאחר סחבת מתישה של חודשיים, הבנתי כי טובת האינטרסים האישיים הצרים שלו גוברת על טובתה של האנציקלופדיה תוך כדי רמיסה של הדמוקרטיה ועקרון הכרעת הרוב. אני מחבב אותו באופן אישי ואף הצלחתי להגיע איתו להסכמות בנושא אחר, אך הוא אינו יכול לשמש עוד בתפקיד זה. אני לא מסתיר את כוונותיי ומעלה אותן בצורה גלויה, מתוך רצון לבצע את ההליך בצורה שקופה ונקייה. אני סבור כי כל ויקיפד בר דעת שייקרא את הערך המדובר וייכנס אל נבכי הדיון יבין את חומרת הסיטואציה, ועל כן אין פה שום עניין "אישי" ביני לבינו - אלא דאגה אכפתית וכנה לטובתה של האנציקלופדיה החופשית ומאבק עיקש למען השיח הנכון והראוי. אני נוטה להאמין כי אני מדבר גם בשמם של אחרים, ואני בטוח שבכל הצבעה שתהיה יוכח כי מדובר בעורכים רבים וטובים שמבקשים לגנות את התנהגותו ולהסיר את הרשאותיו. מו סיזלאקהטברנה 06:28, 27 במאי 2020 (IDT)

מהם לדעתך האינטרסים האישיים שלו בערך? בריאן - שיחה 08:23, 27 במאי 2020 (IDT)
השארה של כל התוכן העודף בערך המדובר, מתוך גחמה אישית בלבד. אחזור ואציין שלא מדובר בדעתו, אלא בהתנהגות הנלווית אליה. מו סיזלאקהטברנה 08:48, 27 במאי 2020 (IDT)
הדיון שם הולך כבר מעל חודשיים במעגלים וללא התקדמות, אולם אין לכך קשר להרשאות מפעיל: זו מחלוקת על תוכן בערך נתון - יגאל לא השתמש בהרשאות המפעיל שלו כחלק ממחלוקת זו. כתבתי שם והצעתי למעוניינים להציע אלטרנטיבה לתוכן הערך הראויה ביניהם כדי שאפשר יהיה לקבל החלטה בדף השיחה, כנהוג בכל מקרה של מחלוקת על תוכן. כל עוד שני הצדדים ממשיכים לדבר בקווים כלליים הדיון לא יתקדם לשום מקום. Dovno - שיחה 08:51, 27 במאי 2020 (IDT)
יגאל מציב את גחמותיו הפרטיות על פני טובתה של האנציקלופדיה. התואר "מפעיל מערכת" לא מקנה רק הרשאות, הוא אמור לשמש דוגמה לכלל הויקיפדיה:ויקיפדים ולנהוג בצורה אחראית ומושכלת. לצערי, אינני סומך על שיקול דעתו של יגאל. הוא לא צריך לשאת בהרשאות ובתואר, והוא חצה כל גבול בסחבת אותה הוא גרר את הדיון. מו סיזלאקהטברנה 09:00, 27 במאי 2020 (IDT)
אני מנסה להבין את משמעות דבריך. אני מבין שהנ"ל לא משמש לך דוגמה - נראה לי שזה בסדר, אתה יכול לקחת דוגמה משאר 30 ומשהו המפעילים האחרים. אני לא בטוח שאני מבין מהו אותו אי אמון שאתה מביע. אם הוא עבר על כללי התנהגות, או הפר כללים או נהלים אחרים, יש לדון בכך ולבדוק את הטענות. אם יש ויכוח מתיש על ערך שאתם לא מצליחים להגיע בו להסכמה, אפשר לבקש גישור, או אפשר לקיים הצבעה. אם בלי קשר לכך אתה מעוניין לפתוח בהצבעת הסרת הרשאות - אפשר לפעול לפי הדף ויקיפדיה:ביטול הרשאה. אם תמקד לי יותר את הנקודה שאתה מבקש שאביע עליה את דעתי, יהיה לי קל יותר לענות. בריאן - שיחה 10:59, 27 במאי 2020 (IDT)
היי. חבל שבמקום לנסות לקבוע את עמדתך אתה הולך למחוזות הללו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:38, 27 במאי 2020 (IDT)
יגאל, חבל שבמקום לנסות לקבוע את עמדתך אתה הולכת שולל את הקהילה בסחבת של חודשיים. לא נותרה לי ברירה, והצהרתי על כוונתי בגלוי למה ההגינות.
בריאן, אני מאמין כי יגאל אינו ראוי לשאת עוד בתואר ובהרשאות - ויש להסיר אותן ממנו. השאלה שלי היא אליך כיצד הפרוצדורה הזו עובדת - הצבעה בויקיפדיה:מפעיל נולד? בקשה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים? לזה התכוונתי. מו סיזלאקהטברנה 13:28, 27 במאי 2020 (IDT)
יש לפעול לפי ויקיפדיה:ביטול הרשאה#נוהל הצעה. בריאן - שיחה 13:33, 27 במאי 2020 (IDT)