שיחת משתמש:בריאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

מחיקת הדף יחידת הכלבנים לישראל [עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:OTRS/פניות#יחידת הכלבנים לישראל

מחיקת הדף "אריח גמיש מאבן טבעית"[עריכת קוד מקור]

אני רק התחלתי לכתוב את העמוד. היגרסה הראשונה היתה אכן קצרה ואני רואה איך אפשר היה לחשוב שהיא לא אינציקלופדית, אבל אני תכננתי להמשיך.... אבקש לשחזר את הכתבה כדי שאוכל להשלים אותה Krubaks (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

Krubaks, אכתוב לך בדף שיחתך. בריאן - שיחה 11:34, 31 ביולי 2017 (IDT)

צמחונות וטבעונות ביהדות[עריכת קוד מקור]

היי בריאן, אני מבקש את התערבותך כמו פעם, כי אתה מאלה שקוראים לפני שהם עושים פעולה בירוקרטית. כרגע משתולל בערך "אלמוני" (קל לנחש מיהו) שמשחזר בלי הרף, ואני מחכה שייחסם.
הערך הזה מבוצר כבר שנים ואי אפשרר להכניס בו שינויים כי מיד מתחילה השתוללות. היחיד שמכניס בו שינויים ללא הפרעה הוא - כמה "מפתיע" - דין נוזאור.
המחלוקת היא בכלל ביני לבין יחיאל והיא מתמקדת במשפט אחד: "יחס היהדות לאכילת בשר מתחלק לשני תחומים: אכילת בשר מתוך בחירה אישית, לעומת אכילת בשר כחלק מעבודת האל".
יחיאל לא חולק על כך שאכילת בשר קודש (קורבנות) היא מצווה, ואכילת בשר סתם איננה מצווה. אבל הוא לא מוכן שהמשפט יופיע, כי משתמע ממנו שצמחונות אינה סותרת את היהדות.
כרגיל הטרמפיסטים הקבועים קופצים על העגלה ואי אפשר להתקדם. אז בבקשה תעשה מאמץ, תודה. PelicanTwo - שיחה 22:10, 31 ביולי 2017 (IDT)

התקיימה מלחמת עריכה ולכן טוב עשתה המפעילה ששחזרה לגרסה יציבה ונעלה את הערך. קראתי חלק מהדברים וגם אם אני מסכים עם צד אחד, לא מסמכותי לכפות תוכן מסוים לערך. מקסימום אני יכול להשתתף בדיון בדף השיחה כמו כל אחד אחר. כשאני רואה בדף השיחה הסכמות בינך לבין אחרים שלערך כולו אין זכות קיום במצב הזה, אני חושב שזה יהיה בזבוז זמן לדון על משפט בודד בו. צריך להציע בדף השיחה מתווה מפורט וברור מה יש לעשות עם הערך הזה, ואז לדון במתווה עצמו כמכלול ולא על כל משפט בנפרד. בריאן - שיחה 12:39, 1 באוגוסט 2017 (IDT)

היסטוריית גרסאות של הדף "שיחה:יהדות רקונסטרוקטיבית"[עריכת קוד מקור]

שלום, סתם העתקת טקסט חלקי מאתר פרטי. ביקשתי שחזור ומיזוג, יש למפעילים כלים לזה. תודה. חזרתישיחה 00:16, 4 באוגוסט 2017 (IDT)

אודה להתייחסותך. חזרתישיחה 22:06, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
ניסיתי לעשות זאת, לא הצלחתי. לא נראה לי שתמיד אפשר למזג אחרי שהדף נמחק ונוצר שוב עם תוכן אחר. אם אתה יודע איך כן אפשר לעשות זאת, אשמח אם תראה לי, לכן זה הפתרון הכי טוב שמצאתי. בריאן - שיחה 12:45, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
אולי: גבה את קוד המקור של דף השיחה הנוכחי, מחק אותו, שחזר את הדף לגרסתו האחרונה שלפני המחיקה הקודמת והוסף בסופו את קוד המקור שגיבית. התייעץ עם מפעילים אחרים. תודה. חזרתישיחה 00:39, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אבל גם אז, היסטוריית הגרסאות תהיה חסרה. למה עדיפות הגרסאות הישנות בהיסטוריה על פני החדשות? בריאן - שיחה 08:17, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אחרי שתשחזר את הישנות תוסיף למטה את קוד המקור של החדשות שתגבה תחילה. התייעץ בבקשה עם מפעילים אחרים, זו לא פעולה חריגה. חזרתישיחה 23:14, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
זה בדיוק מה שעשיתי, אבל הפוך. כלומר, במקום למחוק את הגרסאות החדשות ולהוסיף את התוכן החדש ללא שישמרו הגרסאות, אלא רק כטקסט, אני שמרתי את הגרסאות החדשות והוספתי את התוכן הישן כטקסט. אני באמת לא מבין למה האופציה שאתה מציע עדיפה על פני זו שביצעתי. בכל מקרה נוותר פה על היסטוריה מסוימת ועדיף לדעתי לשמור היסטוריה חדשה על פני ישנה. בריאן - שיחה 09:50, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
ראשית תודה, נראה בסדר גמור. שנית – לא ההיסטוריה חשובה – אלא התוכן, שנמחק בעת מחיקה שגויה של הערך. ב"שחזור" הראשון - פשוט העתקת טקסט מאינטרנט ארכיב, שזה לא ויקיפדיה ולא כל דף השיחה שנמחק אלא רק מה שהיה שמור באינטרנט ארכיב לתאריך כלשהו. העתקה כזו היא בלי קוד המקור אלא סתם טקסט. עכשיו זה נראה בסדר, תודה. חזרתישיחה 21:36, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

שאלה בנוגע להעברת הדף יהדות רקונסטרוקטיבית לדף חדש בשם יהדות רקונסטרוקציוניסטית[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן, ראיתי שכתבת לי שטרם שינוי שם ערך יש לנהל דיון בדף השיחה ולהגיע להסכמה. השאלה שלי היא כזו - כתבתי כמה פעמים בדף השיחה כי יש לשנות את שם הערך, כמו כן כתבתי בעבר בדף בקשות למפעילים והועברתי משם שוב לדף השיחה של הערך. בפעם האחרונה אף הוספתי הסבר ארוך יותר עם שורת נימוקים בדבר הצורך בשינוי השם. איש לא הביע תמיכה או התנגדות ולמעט התייחסות אחת נייטראלית גם איש לא הגיב. כיצד אמורה להתקבל החלטה בעניין אם אף אחד לא מגיב או מביע דעה? האם אמורים להצביע על כך בפורום מסוים? האם זוהי החלטה שאמור לקבל אחד מהביורוקרטים? NewKnowNow - שיחה 05:01, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

לא, זאת החלטה שמתקבלת ברוב קולות רגיל. שמת תבנית שינוי שם? גילגמש שיחה 13:56, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
NewKnowNow, השתמש בתבנית שינוי שם וכתוב לאיזה שם אתה מציע להעביר. אציין שהשמות שהעברת אליהם כגון "יהדות - רקונסטרוקציוניסטית" אינם מקובלים (בגלל המקף). ראה ויקיפדיה:מתן שם לערך וכן את הפסקה "תיקון שמות שגויים ושינוי שם ערך" באותו דף. בריאן - שיחה 09:48, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

בריאן, פתחתי תבנית שם. אני מציע לשנות ליהדות רקונסטרוקציוניסטית. הסיבה ששמתי מקף כששיניתי בעבר הייתה כי ויקיפדיה לא אפשרה לי לשנות את השם ללא המקף, לא יודע למה. NewKnowNow - שיחה 02:28, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

השתדל לא להעביר לשמות אחרים גם במקרים כאלה. אם יש בעיה, התייעץ עם אחרים, אל תנסה לפתור את זה בדרכים יצירתיות, כי זה מראה שיש בעיה מהותית שצריך לפתור ולא לעקוף. בריאן - שיחה 09:45, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

בריאן בדף השיחה לא הייתה היענות רבה להבעת עמדה בסוגיה ורוב אלו שענו תמכו בשינוי השם (יש שם שני דיונים נפרדים באותו הנושא, אחד תחת הכותרת "שם הערך" ואחת תחת הכותרת "שינוי שם"). מה עושים עכשיו? האם אפשר לשנות את השם? NewKnowNow - שיחה 03:13, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

NewKnowNow, אני רואה שאנשים עדיין עונים שם. בוא נחכה ליום ראשון הקרוב ונעביר אם לא יהיו התנגדויות. אני אעביר בעצמי, על מנת למנוע העברות שגויות שנעשו בעבר. בריאן - שיחה 10:13, 24 באוגוסט 2017 (IDT)

אוקיי בריאן, תודה NewKnowNow - שיחה 06:18, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

היי בריאן, אתה רוצה לשנות את השם של הערך ליהדות רקונסטרוקציוניסטית בעצמך? NewKnowNow - שיחה 07:49, 30 באוגוסט 2017 (IDT)

בוצע בוצע בריאן - שיחה 09:22, 30 באוגוסט 2017 (IDT)

בריאן תודה NewKnowNow - שיחה 21:20, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

לגבי הטיוטה[עריכת קוד מקור]

אז היי, ראיתי את עריכותיך בטיוטה הפרטית שלי על הערך העתידי "הפרסים של ריהאנה". אנכי יודע כי כוונות עריכותיך הן טובות, אך אין צורך לערוך את דף הטיוטה הנ"ל. כל יום אני משכתב חלקים ממנו. שוב, תודה לך ולאחרים על עריכותיכם אבל אין צורך כרגע. Hello513 - שיחה 16:58, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

אני מבין, עם זאת שים לב שגם לטיוטה שאתה עורך יש השפעה מחוץ לטיוטה. כשהיא מכילה תבניות לא טובות או קטגוריות לא קיימות, צצות אזהרות בכל מיני מקומות. לכן, גם כשמתרגמים דף, עדיף להסיר את כל הקוד הלא רלוונטי ולהחזיק רק את התוכן הרלוונטי. בריאן - שיחה 09:44, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

העברה מוק:במ[עריכת קוד מקור]

ראשית, הוא לא אמר על מה הוא מתנצל ובפני מי, שניים מתנאי היסוד של כל התנצלות. שנית, לטענך עבירה חמורה על כללי ההתנהגות אינה דורשת חסימה מיוחדת, ומחיקת הודעות מדפי שיחת משתמש בניגוד לנהלים אינה דורשת חסימה רגילה. טוב לדעת, אעדכן את הנהלים בקרוב אם יתברר שגם שאר הבירוקרטים מחזיקים בעמדתך. חצי חציל 10:34, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

על ראשית: אני חושב שהתנצלות ברורה לפחות כמו כוונת הדברים שעליהם הוא התנצל. כמו שכתבתי, אין צורך להכתיב לו התנצלות ולהשפיל אותו. על שנית: לא טענתי דבר כזה, אל תשים מילים בפי. בריאן - שיחה 08:28, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
על ראשית: אתה טועה. ראה בדף שיחתי מהי התנצלות ברורה ומה הפער בינה לבין מה שהרשית לעצמך להגדיר כהתנצלות ברורה של מישהו אחד למישהו אחר (שאינו אתה). כמו כן, עצוב מאד לגלות שהתנצלות הינה השפלה לתפיסתך. על שנית: לא טענת כך במילים אלא במעשים, שכידוע חשובים בהרבה, במיוחד כשאלו מעשים של בעל תפקיד. הסיבה היחידה שאיני מעדכן את הנהלים ומתחיל לפעול לפי ההלכה החדשה שקבעת בפועל, היא שהבטחתי לאלי לשים את כל הפרשה מאחורי, ואני מתכוון לעמוד בהבטחתי. יום טוב. חצי חציל 08:39, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

תן כיף[עריכת קוד מקור]

בריאן שלום, במידה ואתה מתפנה לעניין, כבר הרבה זמן שאלת שינוי השם של הערך היי פייב (כרגע) עומדת ותלויה, איני מצליח להבין האם ניתן לכל הפחות להעביר תחילה הערך לשם "כיף (מחווה)"... תודה, דב.Dovole - שיחה 01:10, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

לדעתי אפשר. אני את דעתי הבעתי, אבל דעתי אינה הקובעת בהכרח. בריאן - שיחה 15:00, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

חסימת משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן, אני מבקשת את אישורך לחסום את אדם מה לשבוע. חסמתי אותו ליום, אבל כעורך שכבר נחסם בעבר והתעקשותו להשאיר שפה פוגענית בדף השיחה, מראה שיש לפעול כאן בדרך של חסימה ארוכה יותר. ראה שיחת משתמש:אדם מה#שימוש בשפה לא ראויה בדיונים. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 11:59, 6 באוקטובר 2017 (IDT)

החסימה היתה בלתי ראוייה. אדם מה הביע את דעתו על הערך ולא היתה שום סיבה לחסום אותו. בדיון הזה יש האשמות אישיות כלפיו וכמעט לא שלו. עדירל - שיחה 15:11, 6 באוקטובר 2017 (IDT)
אמנם המשתמש עבר על כללי ההתנהגות (סעיף 2), אבל נראה לי שחסימה של יום הספיקה כדי להבהיר את הנקודה. מקווה שלא נידרש לכך שוב. בריאן - שיחה 12:33, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
בריאן, הוא עשה דברים נוספים מעבר להפרה של כללי ההתנהלות בקהילה, כתבתי הסבר מפורט בדף השיחה שלו ראה שיחת משתמש:אדם מה#חסימה. איני רוצה לנהל דיון כפול, רק אומר לך: מתגובתו של אדם מה, ברור שההתנהלות שלו תחזור על עצמה, מה שלא תעשו עכשיו כביורוקרטים, תצטרכו לעשות בשלב מאוחר יותר. צריף אפס סובלנות לתוקפנות ולשימוש בתבניות הבהרה כדי להקשות, בלי להשקיע מאמץ מינימלי לבדוק. תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 04:28, 8 באוקטובר 2017 (IDT)
אני רק אציין שמוזר שפתאום ההפרה העיקרית בעינייך שעשיתי, זה שימוש ב"תבנית הבהרה כדי להקשות" (טענה מופרכת, עובדה שהתנהל דיון בדף השיחה על השימוש בשני המושגים, "אושיית רשת/פייסבוק", ו"אופנאית"). הרי לא היה זכר לסיבה זו לפני כן, בין שאר הסיבות המעורפלות שכתבת לי בדף השיחה, שבעקבותן החלטת לחסום אותי. אדם מה - שיחה 13:34, 8 באוקטובר 2017 (IDT)

"ויקיזציה" של הערך ניהול מחזור חיי מוצר[עריכת קוד מקור]

בריאן שלום במסגרת ויקיזציה של הערך הסרת לינקים להסברים מפורטים יותר של הערכים הרלוונטיים באנגלית הסרה שאינה תורמת להבהרת הערך. ההסברים לערכים באנגלית הם קצרים והלינקים נועדו למי שרוצה להרחיב ידע. בשיחה לגבי ערך זה גם הוזכר הנושא באופן מפורט בכדי למנוע הסרה של הלינקים. מבקש להחזיר את הלינקים חזרה. ד"ר אריה קרניאל. ariek - שיחה 22:28, 12 באוקטובר 2017 (IDT)

הלינקים מיותרים, כיוון שבצד נמצא קישור לערך באנגלית ולכן אין צורך לקשר לערך ההוא מגוף הערך, ודאי לא מספר פעמים. גם חלק משאר המושגים מקושרים כבר לערכים בעברית ולכן אין צורך לקשר לאנגלית. אם יש צורך בכל זאת לקשר לאנגלית (רק לאחר שוידאת שאין ערך מקביל בעברית), יש לקשר בצורה הבאה: {{אנ|שם הערך}} ולא כפי שבוצע. ראה עוד בדף עזרה:קישורים#קישורים מתוך הערך לוויקיפדיות בשפות אחרות. בריאן - שיחה 18:10, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

בוצע. תודה ariek - שיחה 13:24, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

בקשות חסימה מרובות?[עריכת קוד מקור]

היי בריאן. לאור תגובתך בבקשות ממפעילים:

לא הצפתי. בבקשה אל תזלזל בשיקול הדעת שלי:) תוכל למחוק את הפנייה אחר תגובתך. תודה. eli - שיחה 15:20, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
מעבר פשוט על העריכות ודפי השיחה של 3 הכתובות שנתת פה מראות שאתה לא צודק (לא המשכתי כבר הלאה, זה הספיק לי). לגבי משתמשים שנרשמו, עריכה אחת שאינה קללות או גסויות או השחתה חמורה אחרת, אינה מצדיקה חסימה לדעתי. תתפלא לשמוע כמה משתמשים הופכים לתורמים לאחר שבתחילה עשו מעט ניסויים או שטויות. בריאן - שיחה 16:01, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

הי, שאלה, אם כבר חסמת את המשתמש מה דעתך על שלל עריכותיו בזמן האחרון? אמא של גולן - שיחה 16:00, 16 באוקטובר 2017 (IDT)

אני כבר שחזרתי חלק מהם. הוא הוסיף פרטים שונים ללא מקור, ובניסוחים לא טובים. במקרה אחד, הוא ביצע טעות ודאית (בערך יצחק אברג'יל- הראיון איתו ב"מעגל" היה ב-1997, ולא ב-1994)[1]. לדעתי צריך לחזור אפילו יותר אחורה ולבדוק את העריכות שלו. אדם מה - שיחה 17:34, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
חסמתי את המשתמש בגלל חוסר התקשורת שלו, שנראה נחוץ. לא התפניתי לבדוק ולאמת כל עריכה שלו. אני מאמין שאם היתה לו תשובה טובה לשאלה שלך, הוא היה עונה. כשהוא לא עונה זה אכן חשוד. בריאן - שיחה 15:58, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

מזל טוב ליום הולדתך[עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Assayas - שיחה 07:56, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Mbkv717שיחה • ו' בחשוון ה'תשע"ח • 18:24, 26 באוקטובר 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120! ‏Lionster‏ • שיחה 18:26, 26 באוקטובר 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:43, 26 באוקטובר 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! eli - שיחה 00:46, 27 באוקטובר 2017 (IDT)
המון מזל טוב ליום הולדתך! ‏Ovedcשיחה 10:32, 27 באוקטובר 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלדדשיחה 12:14, 27 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה לכולם! בריאן - שיחה 15:06, 27 באוקטובר 2017 (IDT)
מזל טוב, אושר ושמחה בחיים והרבה הנאה מתרומתך למיזם בו אנו כותבים. Ldorfmanשיחה 15:16, 27 באוקטובר 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! (וסליחה על האיחור) אלעדב. - שיחה 09:38, 29 באוקטובר 2017 (IST)
מצטרפת באיחור ומאחלת כמובן מזלטוב. אילי - שיחה 18:54, 29 באוקטובר 2017 (IST)
מצטרף למאחלרים: מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! קובץ על ידשיחה ♦ 19:09, 29 באוקטובר 2017 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ליום הולדתך ומצטער על האיחור האסטרונומי. את הדברים הכי חשובים אני בדרך כלל מפספס Face-smile.svg כתבתי לך בפרטי. BE - שיחה 19:04, 22 בנובמבר 2017 (IST)

לטיפולך[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהדף לירון חיון עלה שוב. לטיפולך. התו השמיני - שיחה 10:16, 16 בנובמבר 2017 (IST)

בטעות מחקתי חלק מהדף פרטיזן בלגרד, ובעיה במכשיר שלי מונעת אותו מלשחזר. אתה יכול בבקשה לשחזר לעריכה הקודמת? בתודה מראש! התו השמיני - שיחה 15:02, 16 בנובמבר 2017 (IST)

אני כבר שחזרתי. בקרה וייעוץשיחה • כ"ז בחשוון ה'תשע"ח • 15:05, 16 בנובמבר 2017 (IST)

דחוף![עריכת קוד מקור]

הרוחות בדף השיחה של אלימות מינית בחברה החילונית מתלהטות וביקשו להסב לכך אץ תשומת הלב של הבירוקרטים. תוכל בבקשה להתייחס לנושא? בתודה מראש! התו השמיניבא ונדבר על זה... 23:18, 5 בדצמבר 2017 (IST)

בשעה שפנית כבר הייתי שקוע בשינה. ראיתי הבוקר וטיפלתי. תודה. בריאן - שיחה 07:53, 6 בדצמבר 2017 (IST)

דואר אלקטרוני[עריכת קוד מקור]

אני מבקש להסיב את תשומת לבך לשתי הודעות דואר אלקטרוני ששלחתי לחשבונך. האחת מ27.12.2017 והשניה מ30.12.2017. תודה. • בקרה וייעוץשיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ח • 15:12, 2 בינואר 2018 (IST)

ראיתי והגבתי. בריאן - שיחה 16:14, 2 בינואר 2018 (IST)

פילה[עריכת קוד מקור]

תגיד הסתכלת מה כתוב כבר בערך שאתה רץ לתקן אותי? בסוף הערך כתוב בכל מקרה שהמילה מגורם מקורה באקדמיה. למה זה אמור להיות בסוף? 2A01:6500:A043:4492:B641:72A9:B064:A032 13:48, 31 בינואר 2018 (IST)

אני כתבתי את זה. אם תקרא את הערך, תווכח שהמשמעות הראשית של המילה פילה היא נתח מסוים בבקר. המילה מגורם שהאקדמיה אישרה היא לפילה במובן השני, כלומר נתח בשר או דג ללא עצמות (גרם=עצם בעברית). לכן הקישור לאקדמיה הוא על המובן השני של המילה ולא על הראשון. בריאן - שיחה 13:53, 31 בינואר 2018 (IST)
פילה זה לא רק לבקר. 2A01:6500:A043:4492:B641:72A9:B064:A032 13:58, 31 בינואר 2018 (IST)
ממליץ לך לקרוא את הערך ואז לשאול על מה שלא הבנת. בריאן - שיחה 13:59, 31 בינואר 2018 (IST)

שחרור חסימה תיכונט[עריכת קוד מקור]

שלום בראין, בבקשה לשחרר בדחיפות את החסימה על 81.218.117.130. אנחנו בסדנת עריכה של ויקימדיה. תודה--Itamar-WMIL - שיחה 10:27, 7 בפברואר 2018 (IST)

בוצע בוצעLionster‏ • שיחה 10:56, 7 בפברואר 2018 (IST)

על הקטגוריה שהחזרת[עריכת קוד מקור]

בדף יעניים, איך אני מקשר את הערך לקטגורהי עם שם שונה מאיך מהשם הראשי שלה (יען במקום יעניים)? 2A01:6500:A051:9A37:E0E3:6445:46FC:8C49 19:48, 18 במרץ 2018 (IST)

אני לא חושב שאפשר לעשות כזה דבר. בריאן - שיחה 19:50, 18 במרץ 2018 (IST)
כמעט בטוח שראיתי מקום כזה. 2A01:6500:A051:9A37:E0E3:6445:46FC:8C49 19:51, 18 במרץ 2018 (IST)
אם תמצא שוב, תראה לי וננסה לעשות את זה גם פה. בריאן - שיחה 19:55, 18 במרץ 2018 (IST)

מחיקת דף שיחת משתמש[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב בריאן. ראיתי שמחקת את שיחת משתמש:יוניון ג'ק/ארכיון 2, מן הסתם לפי בקשתו של יוניון ג'ק. ייתכן שלא שמת לב, אבל אין מדובר בארכיון תקני אלא בדף השיחה עצמו, שהועבר (לא הועתק) לדפי משנה עם שמות כמו ארכיון 1[2] או ארכיון 2.[3] העברות כאלה מקשות על מציאת ההיסטוריה של דף השיחה, ומחיקת הדף הופכת זאת לבלתי אפשרי לכל מי שאינו מפעיל. זאת בניגוד למדיניות, ובפרט שמדובר במשתמש פעיל ובמחיקת כל הדיונים. אלא אם יש לכך סיבה מאוד חריגה שאני לא מודע אליה, אני מבקש לשחזר את דפי המשנה האלו. בברכה, גנדלף - 09:31, 09/05/18

לא נמחקו שום דיונים. הכל נמצא כאן. יוניון ג'ק - שיחה 18:36, 9 במאי 2018 (IDT)
בסדר. תודה על ההבהרה. בברכה, גנדלף - 22:33, 09/05/18
יכולת פשוט לשאול. יוניון ג'ק - שיחה 00:07, 10 במאי 2018 (IDT)
אסתפק בלומר שלאחרונה התרשמתי שיש לנו תפיסה שונה של איזו פרוצדורה תקינה ואיזו לא. בברכה, גנדלף - 00:41, 10/05/18

מחיקה בדף "בקשות ממפעילים"[עריכת קוד מקור]

בריאן שלום, אשמח להבין מדוע מחקת את בקשתי לטפל בשחזור לא תקין של Yossi Kimchi (אני זה שביקשתי את חסימתו וטיפול בעריכה הזו שלו).

כי אין צורך לחסום אותו. בריאן - שיחה 11:18, 13 במאי 2018 (IDT)
לעניות דעתי מחיקה ללא נימוק של בקשת חסימה היא בעייתית, אבל בעייתית לא פחות זו העובדה שלא טיפלת בבקשה לשחזר עריכה אלא התעלמת ממנה או יותר נכון העלמת אותה. אולי כבירוקרט תשמח לדעת שלא ציפיתי ליחס הרבה יותר טוב כלפי אנונימיים.
ראה בראש הדף שם, תפקידי הוא או לבצע את הבקשה, או להסיר אותה, על פי שיקול דעתי. אני מבין שזה לא מוצא חן בעיניך, אבל כך המערכת עובדת ואין לזה קשר לאנונימיות. בריאן - שיחה 14:09, 13 במאי 2018 (IDT)

קטגוריות בדפי משתמש[עריכת קוד מקור]

לא ידעתי שזה פעיל גם כאן. הייתי צריך למחוק. אני מתקשה בתרגום הערך כלי התרגום לא עבד לי. ובכלל היצעתי למשתמש אחר לתרגם אותו, ייתכן שכדאי למחוק את הדף הזה. אבל לא היה נעים לי להכניס אותו שוב בוק:במ נראה לי שבעיקר קובץ על יד פעיל שם והוא כבר מחק בשבילי את הדף. תודה--יהודהשיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ח • 01:35, 18 במאי 2018 (IDT)

אוקי. בריאן - שיחה 12:15, 19 במאי 2018 (IDT)

מחוז אל-מנופיה[עריכת קוד מקור]

שלום לך. זה לא מאוד קריטי לי, אבל אני לא חושב שהיא מיותרת. בהרבה מקרים ויקיפדים כותבים שמות בצורה "מחוז X", וכמה מיתר מחוזות מצרים אכן איתרתי קישורים למחוזות בצורה הזו. Mbkv717שיחה • י"ז בסיוון ה'תשע"ח • 23:32, 31 במאי 2018 (IDT)

תנועת אור[עריכת קוד מקור]

שלום. לא הבנתי את עריכתך זו. לא עבר שבוע מהנחת תבנית הפרת זכויות יוצרים. אך גם אם מחליטים לא לחכות שבוע, לא ברור לי מהו "השחזור העמוק" שציינת בתקציר העריכה, שכן החומר החשוד בהפרה לא נמחק מהיסטוריית הערך. תודה, Dovno - שיחה 12:04, 14 ביוני 2018 (IDT)

כשמניחים תבנית הז"י, זה אומר שצריך למחוק את כל הערך (כפי שכתוב בתבנית עצמה). אם לא כל הערך מפר ז"י, אין טעם להניח את התבנית, אלא פשוט להסיר את הטקסט הבעייתי. למיטב הבנתי, טקסט שנמצא רק בגרסאות קודמות לא מהווה בעיה מבחינת הפרת ז"י. בריאן - שיחה 12:17, 14 ביוני 2018 (IDT)
צריך להסתיר אותו. (ויקיפדיה:מדיניות_המחיקה#מחיקת_תקצירי_עריכה,_גרסאות_ופעולות_יומן) • דגש חזקשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ח • 12:19, 14 ביוני 2018 (IDT)
אפשר להסתיר אותו. לדעתי לא קריטי. בריאן - שיחה 12:31, 14 ביוני 2018 (IDT)
כהבנתך. אני יודע שיש מפעילים שמתעקשים על זה, אבל שוב, כל אחד ודעתו הוא. יום טוב. • דגש חזקשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ח • 12:34, 14 ביוני 2018 (IDT)
ביקורת ביקש זאת במפורש לא מזמן במזנון. Dovno - שיחה 12:40, 14 ביוני 2018 (IDT)

מרדכי צבי גרינגולד[עריכת קוד מקור]

הוא היה לוחם לח"י בזמנו. היה דובר בהרבה מערבי חב"ד. מסר שיעורים לאסירים. היה המנחה הקבוע של חגיגת הבר מצווה לילדי הגיבורים (יתומים),במשך שנים הנחה גם את ההתוועדות המרכזית המסורתית לכבוד י"ט כסלו בכפר חב"ד שבה השתתפו בכל שנה אלפי אנשים. מסר שיעור קבוע בבית כנסת בחולון, לימד בבית הספר למלאכה. שימש כמגיד שיעור בכולל 'תפארת זקנים'. ועוד הרבה וכו' אני קיבלתי אישור להעתיק את הערך מחבדפדיה לויקיפדיה השאלה היא אם יש לזה חשיבות לי נראה שכן והיה עוד לוחם לח"י מחכה לתשובה אמריקה לא שונה - שיחה 15:06, 23 ביולי 2018 (IDT)

צריך להבין מי בעל זכויות היוצרים ואם יש ממנו אישור, צריך לשלוח בהתאם להוראות בדף ויקיפדיה:OTRS. דיון על חשיבות צריך לנהל בדף שיחת הערך. בריאן - שיחה 08:47, 24 ביולי 2018 (IDT)

התערבות[עריכת קוד מקור]

אבקש את התערבותך כביורוקרט, ראה בדף שיחת משתמש:דוד שי#רדיפה אחר הערכים שאני כותבת. סקרלט - שיחה 04:33, 7 באוגוסט 2018 (IDT)

אבי טנג'י[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תשחזר את הגירסה האחרונה של הערך הנ"ל ותחזיר את התבניות על מנת לאפשר דיון מסודר בדף השיחה של הערך. יוניון ג'ק - שיחה 12:58, 7 באוגוסט 2018 (IDT)

שלחתי לך מייל בריאן. סקרלט - שיחה 13:06, 7 באוגוסט 2018 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלחתי מייל (לא דרך המערכת) • דגש חזקשיחה • כ"ז באב ה'תשע"ח • 09:51, 8 באוגוסט 2018 (IDT)

בקשה לאישור העברת תוכן למקומו ממרחב הערכים למרחב דיוני ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

בריאן שלום רב.

לאחרונה העברת דיון שהתקיים ב-וק:במ, למרחב הערכים במקרה זה לשיחת קטגוריה:ישיבות היסטוריות באירופה. הסיבה והצורך בכך מובנים אם כי ישנה מחלוקת לא מהיום על האם ראוי וניתן להעביר תוכן מוק:במ שאמור להימחק משקיפות מרחב הערכים והדיונים אליהם בניגוד לאופיים הייחודי וקצר המועד.
ברצוני לבקש את רשותך להעביר את התוכן הנ"ל וגם את המשך הדיון עליו אל שיחת ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:ישיבות היסטוריות עם הפניות כמובן לשם מהיכן שדנים כעת. (בכך לפחות יועבר התוכן למרחב דיוני ויקיפדיה וגם משתתפי הדיון המקורי יוכלו בכך להתעדכן כנדרש שהרי אינם עוקבים אחרי דפים אחרים אלו בהכרח).
העברת התוכן הנ"ל קרי החלק מ-וק:במ והדיון שעליו לאחר מכן, לשיחת ההצבעה, יאפשר למי שיבחרו בכך להמשיכו שם. ויפנה את דפי שיחות הקטגוריה לדיונים המהותיים שנפתחו בו שהם החשיבות ושינוי שם. סבורני שאין בתוכן המדובר, התייחסות לעצם השאלות הנ"ל ואינו מבטל את הדיונים עליהם.
אם אתה סבור שיש לדון גם על כך בדף השיחה שם אנא אמור לי ואכתוב זאת שם במקום כאן. בברכה, מי-נהר - שיחה 17:14, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
בריאן שוב שלום. החלטתי בלנ"ד לאחר שעשיתי מה שיכולתי כדי לאפשר לקהילה ללכת בצורה המקדמת את המצב ואת הצרכים של התוכן שלא להמשיך להתערב יותר. יעשו כקהילה מה שיבינו. לכן כנראה לא אהיה כאן כדי להתייחס לתגובתך ולכן תוכל לראות את פנייתי זו כלא רלוונטית. תודה לך ושנה טובה. מי-נהר - שיחה 20:00, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

זקוק לעזרתך בגיבוש רשימת מאה אטרקציות התיירות הפופולריות בארצות הברית[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן. שמתי לב שאתה אחד מהעורכים הכי פוריים בערך ארצות הברית. משום כך, החלטתי לפנות אליך בנושא זה... אני מנסה בימים אלו לגבש רשימה מוצלחת של מאה אטרקציות התיירות הפופולריות ביותר בארצות הברית עבור המדריך שעוסק בארצות הברית בויקימסע העברי. אודה לך אם תוכל לבחון את הרשימה שיצרתי עד כה, ולהציע בדף השיחה של המדריך איזה אטרקציות תיירות לפי דעתך עדיף להסיר מהרשימה ואיזה אטרקציות תיירות לפי דעתך כדאי להוסיף לרשימה. WikiJunkie - שיחה 00:32, 23 באוגוסט 2018 (IDT)

טיפול המרה[עריכת קוד מקור]

משהו לא טוב קורה בדף השיחה של הערך הזה... אני חושב שצריך התערבות של מבוגר אחראי, על מנת להרגיע את הרוחות. יוניון ג'ק - שיחה 20:10, 2 בספטמבר 2018 (IDT)

תודה יוניון ג'ק. בריאן - שיחה 08:46, 4 בספטמבר 2018 (IDT)

דיון אודותיך בבירורים[עריכת קוד מקור]

שלום. בהמשך לשיחתנו, ובהתאם לויקיפדיה:בירורים/פתיח, אני מודיע לך על דיון בעניינך שפתחתי בדף בירורים. דגש - שיחה 15:00, 2 באוקטובר 2018 (IDT)

מחיקת דיון בדף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

בעקבות בקשתך שאנסח מחדש את דבריי, בשיחה:טיפול המרה#הערך כולו הינו בושה לויקיפדיה, אותה בקשה הפכה לשיח הומפובי בדף השיחה הפרטי שלי, אבקשך להעלים אותו. BAswim - שיחה 22:45, 4 באוקטובר 2018 (IDT)

BAswim, סליחה על המענה המאוחר. למה שלא תארכב אותו פשוט? בריאן - שיחה 07:56, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

כללי ההתנהגות[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן. בעקבות הדיון השבוע בבירורים, אני מבקש להפנות את תשומת לבך להתבטאות הבאה: "למראית עין נראה שיש פה ויקיפדים שרוצים לזרוע רוע ולהשליט טרור בויקיפדיה". תודה. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ט • 01:57, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

דיברתי עם המשתמש בדף שיחתו, הדברים נאמרו בלהט הנסיון להשאיר את הערך, והמשתמש התנצל בפני כל מי שראה עצמו נפגע. ביקורת - שיחה 17:34, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה לשניכם. בריאן - שיחה 11:43, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

שלום בריאן[עריכת קוד מקור]

ייתכן שפספסתי זאת בכללים אבל איפה הכלל שאוסר על אנונימי לפתוח דיון בבירורים? בהיעדר כלל כתוב ומפורש כזה - אני לא רואה סיבה למה קהילה זו (ממנה אינני חלק), לא תתן גם לאנונימיים לדון בדף זה. תודה. גורו הפיליפינים 12:59, 21 באוקטובר 2018 (IDT)

בפתיח דף הבירורים יש מעין תיבה ירוקה שמסבירה על הדף. אם תלחץ על הלשונית "דיון", כתוב שם: "הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.". עם זאת, אני מניח שאם ירצה משתמש ותיק לפתוח דיון בשמך, זה אפשרי. בריאן - שיחה 16:17, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
לא נכון. לפני שיוני עיצב את הדף לטאבים, היה כתוב מפורש שיכולים להגיש תלונה כל אחד, _ואפילו אנונימיים_. אתה שוגה בין השתתפות בדיון לבין הגשת תלונה. דגש - שיחה 16:56, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
ראה גם ויקיפדיה:בירורים/ארכיון 13#מחיקה שרירותית. דגש - שיחה 16:57, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
בריאן, מה זאת אומרת "הדיון פתוח בפני חברים רשומים"? ראשית, צריך להגדיר מה זה "פתוח", הרי לי כאנונימי יש גישה אליו ונכון לעכשיו אני אפילו יכול להגיב בו במישרין, או לפחות בעקיפין על ידי פרסום תגובות בדף שיחתי ותיוג כל המשתמשים הרלוונטיים מבלי לעבור על החוקים. כמו כן, לא ברור לי מי הוא אותו יוני ומי נתן לו הסמכות לסגור את הדף בפני אנונימיים. אם אין החלטת קהילה מפורשת לסגור את הדף (או מדיניות לסגור דפי בירורים בקרן ויקימדיה העולמית, בהנחה שהם מכירים בכלל בקיומו של "קונספט" כזה) אז אני אטען אולי בחוצפה שאין כל תוקף ל"החלטה" הנ"ל. בברכה. 109.66.120.141 04:39, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
דגש, העובדה היא שהוא לא יכול לערוך את הדף, כך החל כל הדיון. הדרך היחידה שאני חושב עליה שמאפשרת לפתוח דיון בלי לערוך את הדף, היא להיעזר בעורך ותיק כפי שכתבתי לעיל.
לאנונימי, אני מקבל הרגשה שאתה רוצה לדון ולהתפלפל רק לשם הדיון. בריאן - שיחה 09:23, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
בריאן, ההרגשה שלך שגויה לחלוטין ואשמח להתייחסות רצינית לדברי. ה"מלחמות" שהתרחשו בעבר בין דגש לבינך (או בינך לבין דגש), לא נוגעות אלי. אני באמת מצפה שתתייחס ברצינות לנקודות שהעלתי (הגדרת המושג "פתוח" בהקשר זה, מי קבע שאנונימי לא יפתוח דיונים, למה אסרו על אנונימי לפתוח אבל לא אסרו עליו להגיב וכו'). תודה. 109.66.120.141 10:21, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
אנונימי, שאלת איפה בכללים כתוב ועניתי לך. כעת אתה פותח דיון נפרד, על מקור הסמכות, על אכיפה או עקיפה של הכללים ועוד דברים מרתקים שאינם ממין העניין. אם אתה רוצה לפעול כחבר בקהילה ולשנות דברים, הדלת פתוחה בפניך, אם אתה רוצה לחפש כללים והחלטות, שורת החיפוש תספק לך את אותן תוצאות שהיא תספק לי. כרגע הדיון הזה לא מועיל ולא רלוונטי. בריאן - שיחה 11:14, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
לצערי אני מתרשם שאתה מתעלם מבקשתי; לגבי הגדרת המושג "פתוח" בהקשר זה - לא התייחסת כלל למה שציינתי; לדעתי אם היה דיון בו הוחלט בצורה ברורה שאנונימיים לא יפתחו דיונים בדף, פשוט היית מקשר אליו. בברכה. 109.66.120.141 11:32, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
עובדה היא שאפשר. משהו השתבש אצל האנונימי. אין כל כלל כזה, ואם אראה משתמש שמסיר דיון ב"נימוק" זה אבטל את פעולתו. דגש - שיחה 18:40, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

יום הולדת שמח![עריכת קוד מקור]

שלום בריאן,

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ליום הולדתך Exclamation-orange.svgGuycn2 · ☎‏ 08:08, 26 באוקטובר 2018 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , ושפע SMirC-congrats.svg אלדדשיחה 18:42, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Itaygur - שיחה 20:54, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלעדב. - שיחה 00:00, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:01, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Mbkv717שיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ט • 19:11, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! --Assayas - שיחה 20:54, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
🎂 🍻 מזל טוב! דגש - שיחה 21:21, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
מזל טוב! גילגמש שיחה
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Ewan2 - שיחה 21:35, 27 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה לכולכם! בריאן - שיחה 07:32, 28 באוקטובר 2018 (IST)

מזל טוב מעומק הלב, הרבה בריאות, מיקוד ואור. ביקורת - שיחה 11:41, 28 באוקטובר 2018 (IST)

מצטרף למילותיו החמות של ביקורת. בנוסף מאחל המון אושר ושמחה. eli - שיחה 16:02, 28 באוקטובר 2018 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

היי בריאן,
בדרך כלל אני חוסם משחיתים ליום אחד, ולא לשעתיים, כי הם חוזרים כעבור שעתיים-שלוש, מנסים (בשיטת מצליח), ואם הם לא חסומים, הם מצליחים להמשיך להשחית. ראה בבקשה:
2.52.73.181 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS) - חסמת לשעתיים. פג מועד החסימה, והוא חזר להשחית. חסמתי אותו עכשיו ליום אחד. אלדדשיחה 14:26, 28 באוקטובר 2018 (IST)

אוקי, תודה. בריאן - שיחה 15:58, 28 באוקטובר 2018 (IST)

מעבר על כללי ההתנהגות[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן. משתמש:סהר שוקר מתבטא באופן חמור שוב ושוב כלפי אחרים שמפריעים לו לנהל אצלנו את מלחמותיו המשפטיות. הוא הוזהר על כך כמה פעמים, אולם ממשיך באותו דפוס התנהגות. אני סבור שיש מקום לחסום אותו כאזהרה. נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ט • 00:06, 2 בנובמבר 2018 (IST)

נרו יאיר, חסמתי אותו ליום. מוסיף שממעבר על תרומותיו נראה כי הסתברות נמוכה שחסימה זו תועיל. אם ישוב על כך יידע את הבירוקרטים. eli - שיחה 01:03, 2 בנובמבר 2018 (IST)
תודה. נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ט • 01:14, 2 בנובמבר 2018 (IST)
תודה נרו יאיר על ההודעה ולאלי על הטיפול. עדכנו אותי אם יש צורך בטיפול נוסף. בריאן - שיחה 08:37, 4 בנובמבר 2018 (IST)

משחית משתולל[עריכת קוד מקור]

הי בריאן. כיוון שאני רואה שאתה כאן, תוכל בבקשה לחסום את מיוחד:תרומות/Cab2X המשחית ללא הרף? תודה, Dovno - שיחה 10:05, 8 בנובמבר 2018 (IST)

נחסם, תודה. בריאן - שיחה 10:07, 8 בנובמבר 2018 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

(יומן מחיקות); 13:50 . . בריאן (שיחה | תרומות) מחק את הדף שיחה:מחסום רכבים ‏(התורם היחיד היה Dovno (ש), והתוכן היה:למחוק סיבה=התייתר
אני יצרתי את הדף הזה בטעות אז תודה--שלום1234321 - שיחה 09:17, 9 בנובמבר 2018 (IST)

בבקשה. בריאן - שיחה 08:47, 11 בנובמבר 2018 (IST)

הערך מבצעי מגבית[עריכת קוד מקור]

בריאן שלום, הערך מבצעי מגבית עובר התעללות על ידי דוד שי. יש צורך לשחזר עריכות מעוותות שמגמתן להעצים יוקרה של מפקד הזירה על חשבון מפקדים אחרים. קשה מאוד להשאר נימוסי כשרואים עבודה של חודשים יורדת לטמיון. כל העריכות של שי נובעות ממקור בעל ענין והן מוטות ושגויות. מבקש לקיים עליהן דיון ולשחזר אותן. קודקוד צהוב - שיחה 16:12, 15 בנובמבר 2018 (IST)

ועדיין באותו ערך. מפקד שייטת 13 גדי שפי ביצע שתי פעולות וקיבל אות המופת על הפעולה המוצלחת. זאב אלמוג הצטרף לפעולה כתב ספרים מאמרים וראיונות בהן הוא זוקף את העשייה לעצמו. שפי התראיין וכתב תצהיר במחאה על כך. לבקשת ביתו פרסמתי את התצהיר כמאמר באתר.
המאמר נמחק על ידי דוד שי בנימוקים טכניים. פתחנו דיון בדף השיחה, טיפלתי בנושאים הטכניים ופרסמתי מחדש ושוב נמחק. יש כאן משוא פנים זועק לשמים מבקש להכניס את הקישור למאמר של גדי שפי למקומו בין הקישורים בערך. קודקוד צהוב - שיחה 18:32, 21 בנובמבר 2018 (IST)

אכיפת וק:כה[עריכת קוד מקור]

שלום. אני לא חושב שההודעה הזו הולמת את כללי ההתנהגות (וזו לא פעם ראשונה מצד המגיבה). אשמח לטיפולך. תודה, ולילה טוב. דגש - שיחה 21:25, 18 בנובמבר 2018 (IST)

דובולה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש שתקראו לסדר את דובולה לאור התנהלותו בימים האחרונים, שהגיעה לשיא היום בדף שיחתו. איני חושב שסגנונו חמור פחות מזה שעליו נחסם יזהר. נרו יאירשיחה • ד' בטבת ה'תשע"ט • 21:11, 12 בדצמבר 2018 (IST)

תוכל בבקשה להפנות לעריכה מסוימת? בריאן - שיחה 10:23, 13 בדצמבר 2018 (IST)
אנא ראה פירוט קצר בשיחת משתמש:ביקורת. נרו יאירשיחה • ה' בטבת ה'תשע"ט • 13:28, 13 בדצמבר 2018 (IST)

עזרתך[עריכת קוד מקור]

שמש:אמא של גולן/בקשות ממפעילים. תודה מראש. — דגששיחה 13:50, 8 בינואר 2019 (IST)

משתמש:כנראהשאין[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אני מבקש להזהיר את הנ"ל בעקבות התקפתו האישית כלפיי כאן. תודה. נרו יאירשיחה • כ"א בשבט ה'תשע"ט • 21:06, 27 בינואר 2019 (IST)

תודה. נרו יאירשיחה • כ"ב בשבט ה'תשע"ט • 15:10, 28 בינואר 2019 (IST)

שוב שלום. הפעם משתמש:אילון אבנרי עובר באופן בוטה על כללי ההתנהגות, בכותרת פוגענית. מבקש להזהירו. תודה. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר א' ה'תשע"ט • 14:17, 5 במרץ 2019 (IST)

תודה על הפניית תשומת הלב, טופל. בריאן - שיחה 15:37, 5 במרץ 2019 (IST)

דף שיצרתי ומחק[עריכת קוד מקור]

יש לי שאלה... למה מחקת דף שיצרתי ???

כי הוא אינו עומד בכללי העריכה בויקיפדיה. לא ניתן ליצור ערכים על אנשים או דברים שאינם עומדים בקריטריונים. ראי ויקיפדיה:חשיבות אנציקלופדית. בריאן - שיחה 15:16, 7 במרץ 2019 (IST)

מחיקת דף - המחלקה לניהול משאבי ים במרכז האקדמי רופין[עריכת קוד מקור]

היי שלום, מחקת לי את הדף הנ"ל בשל סיבת הפרת זכויות יוצרים - שלחתי מייל מסודר עם אישור חתום של בעלי התוכן כפי שהתבקשתי, המייל נשלח לפני כשבוע לכתובת permissions-he@wikimedia.org ועדיין לא זכה להענות, אודה לעזרתך בעניין. תודה, אריק.Arikberlo - שיחה 14:50, 7 במרץ 2019 (IST)

כפי שמוסבר בדף ויקיפדיה:OTRS, רק משתמשים מסוימים הם בעלי הרשאות כניסה למערכת. לצערי בגלל הגבלות טכניות, איני מחזיק עוד באותן הרשאות. בריאן - שיחה 15:16, 7 במרץ 2019 (IST)

חסמת משתמש שנכנס למלחמת עריכה בערך עמונה[עריכת קוד מקור]

השארתי הודעה בדף השיחה שלו הנווגעת לנושא. אני יכול להחזיר את השינויים? הוא מטעה את הקוראים ואין ויכוח על עובדות אלה על סגנון כתיבה אינציקלופדי. AdiN - שיחה 15:21, 7 במרץ 2019 (IST)

אם אין לכך התנגדות בדף השיחה. בריאן - שיחה 15:26, 7 במרץ 2019 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני שולחת ויקי אהבה כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים. כל הכבוד!!! יש לנו מזל שאתה בירוקרט שלנו!!!! דריה - שיחה 10:00, 12 במרץ 2019 (IST)
תודה על המילים החמות, אני מעריך את זה מאוד. בריאן - שיחה 10:03, 12 במרץ 2019 (IST)
תודה לך ולשאר העושים במלאכה על הטיפול המסור בפרשה העגומה.זר פרחים בשבילך בברכה, גנדלף - 10:50, 12/03/19
מצטרף לגנדלף. בברכה, מכה"כשלח הודעה ל-013-28143 • ה' באדר ב' ה'תשע"ט • 13:46, 12 במרץ 2019 (IST)

אבי שטיין[עריכת קוד מקור]

זה עובר כל גבול האלימות של הויקיפדים בן עדיראל, נרו יאיר וגנדלף. הטרנספוביה האלימות המילולית וההשתלחות. לא יתכן שיכנו אישה טרנסג'דנרית בלשון זכר. כדי להרגיז ודווקא. זו אלימות, זו השפלה, זה דיכוי. די אני לא יכול לסבול את זה יותר. מאז שאני במיזם הזה חוויתי ים של הומופוביה אני לא מוכן לשאת את זה יותר. BAswim - שיחה 22:45, 12 במרץ 2019 (IST)

מצטרף לדבריו של ברק. כמה ויקיפדים ספציפיים נטפלים באופן שיטתי לערכים העוסקים בלהט"ב/מגדר, ומטים אותם ככל האפשר כדי להתאימם להשקפת עולמם ההומופובית והטרנספובית. זו התנהגות בריונית. כשם שברק, אני, ושאר הוויקיפדים שכותבים על להט"ב לא נטפלים לערכים העוסקים ברבנים/דת ומטים אותם בכל הזדמנות אפשרית, כך מצופה גם מהצד השני להימנע מהיטפלות לערכים העוסקים בנושאים שבהם אין להם ידע. ברור שאי אפשר למנוע מוויקיפדים להשתתף בדיונים העוסקים בנושא מסוים, אבל הפעילות השתלטנית שלהם בערכים האלה כבר מזמן עברה כל גבול. הכי אבסורדי שהם מתקרבנים כשמכנים אותם טרנספובים. לא ברור למה הם מצפים כשהם מכפישים באופן קבוע קהילה שלמה בכל דיון העוסק בלהט"בים. הם מצפים שיגידו שהכפשות כאלו הן בגדר "הבעת דעה לגיטימית"? נראה שההתקרבנות וההיתממות שלהם מצליחות לעבוד על חלק מהמפעילים ולכן עד כה לא ננקטו נגד ההתנהגות שלהם שום סנקציות. ‏Guycn2 · ☎‏ 23:30, 12 במרץ 2019 (IST)
מדהים בעיני שוויקיפד משתלח מפורשות בשלושה ויקיפדים תוך שהוא מייחס להם טרנספוביה, אלימות, השפלה ודיכוי, בשישה דפי שיחה במקביל כולל דף הבקשות ממפעילים ודפי השיחה של ארבעת הביורוקרטים, בלי לתייג את הנילונים ובלי להציג אסמכתאות לדבריו, והכל בגלל שהעזו להביע עמדה עניינית, מנומקת ושונה מעמדתו בדף שיחה של ערך. אם דברי הבלע שלו לא ימחקו מכאן ויזכו לתגובה הולמת, אני לא חושב שלביורוקרטים תהיה זכות מוסרית להמשיך לטעון ש"אם נמצא בהמשך שאחד העורכים או אחת העורכות משתמשים בלשון פוגענית או מעליבה, נפעיל את הסנקציות המתבקשות."[4]
ולגיא: כתבתי את דעתי בשיחה:אבי שטיין אחרי שנודע לי אגב דיון אחר שהספק בובות קש/ספק בובות בשר פועלות להשתלט על ערך נוסף, שלא נכתב בידך או בידי ברק, אלא בידי ויקיפד שאינו מוכר כאקטיביסט, ושמצדד בגישתי. חוצמזה, ויקיפדיה אינה מחולקת למגזרים, ויש לא מעט ויקיפדים שמוטים נגד רבנים וגם מצביעים בהתאם. בברכה, גנדלף - 03:41, 13/03/19
BAswim, אני לא חושב שזה שמשתמש כותב שלדעתו טרנסג'נדר הוא גבר במקום אישה זו אלימות, וודאי לא דיכוי והשפלה. גם לא הבנתי מי המדוכא והמושפל, אתה או נשוא הערך שכלל לא יודע מה כתבו עליו? אם יש לך קישור לעריכה של אלימות מילולית או אחרת, נא לצרף זאת. אם לא, בבקשה כתוב את אשר על ליבך בלי להשתמש במילים כאלה. בריאן - שיחה 09:02, 13 במרץ 2019 (IST)
עצוב לי מאוד שזו דעתך! כי זו שיא האלימות. אם מישהו יפנה לויקיפד דתי בכוונה בשבת, למרות שהוא ביקש שלא יפנו אליו בשבת, זו אלימות וחוסר כבוד. אם אישה טרנסג'דרית יוצאת בגלוי ומספרת את סיפורה ואומרת שהיא היא אישה ברור שלשון הפניה תהיה אליה או עליה כאל אישה וכל צורה אחרת היא בטוי של אלימות, השפלה שלה ודיכוי שלה וכבר היו מחקרים רבים שנכתבו כאן על התוצאות של השיח הזה שמוכיל להמון מקרים של אובדנות ולאחוזים גדולים דיכאון. נמאס מחוסר הסובלנות. והם לא הקורבנות (ראה למעלה תגובה המביישת את האינטלגינציה). BAswim - שיחה 10:20, 13 במרץ 2019 (IST)
שוב, כפי שכתבתי, לכתוב על מישהי בדף שיחת ערך, בלי שהוא נוכחת, בלשון זכר זו לא אלימות. יש הבדל גדול בין לכתוב לה או לכתוב עליה. וגם אם אני אישית אעדיף לכבד כל זהות מגדרית, אני לא יכול לדרוש מאנשים עם השקפת עולם שונה לקבל מוסכמות שנוגדות את אמונתם. אז יש דברים שהוגדרו ככללי התנהגות בקהילה וכולם מחויבים לציית להם, אבל הנושא הזה עוד לא הוגדר כמשהו שמחייב את כולם ולכן יש לתת למשתמשים להתבטא בצורה חופשית בדיונים. בריאן - שיחה 10:30, 13 במרץ 2019 (IST)
אז הגיע הזמן שיוגדר כמחייב. כי יש אנשים שקוראים את מה שאנחנו כותבים וויקיפדים טרנסג'נדרים ולא יתכן שהם אלה שיחוו גם כאן בויקידפדיה את ההשפלה הזו. BAswim - שיחה 10:38, 13 במרץ 2019 (IST)
אפשר לקיים דיון על כך במקום המתאים, אבל עד שיוגדר כמחייב אי אפשר לכתוב את הדברים שכתבת על המשתמשים האחרים. בריאן - שיחה 10:51, 13 במרץ 2019 (IST)
בריאן יש הבדל בין לכתוב על לבין לפנות אל. משתמש:נרו יאיר הדגים בדיון שהשקפת עולמו אינה מאפשרת לו לפנות בצורה מכבדת אל משתמשת:YuvalNehemia (ולכתוב לה כאישה ולא בלשון זכר) וזו הפרה של כללי הקהילה. משתמש: בן עדריאל הציג את עמדתו ש"אין לי כוונה להכנע למישהו שהחליט שהוא אשה", "אין לי בעיה שאדם יחליט שהוא מכונית, אם זה מה שבא לו" ומבחינתו כל נסיון להתחשבות בנקודת המבט הטרנסג'נדרית היא "נסיגה חמורה של חלקים מהחברה המערבית". משתמשים שאמונתם אינה מאפשרת להם להתייחס בצורה מכבדת לחברי קהילה מסויימים צריכים להתרחק מהערכים שבהם אין להם אפשרות לפעול בשיתוף פעולה. Kershatz - שיחה 13:01, 13 במרץ 2019 (IST)
רק שיהיה ברור, לא התייחסתי לטרנסג'נדר בלשון זכר. (למרות שגם אם הייתי פונה אליו כך בפניו זה לא היה שונה מאשר לשלוח הודעה לשומר שבת בשבת, שחילונים אדוקים בקהילה הביעו התנגדות נחרצת לאיסור על כך, וגם אני סבור שאין לאסור זאת). כתבתי שכשאנו כותבים על מי שביולוגית הוא גבר, מזדהה כגבר, מתלבש כגבר ומכניס את אשתו להיריון כגבר, יש להציג אותו בלשון זכר גם אם בהמשך עבר שינוי מגדרי. בברכה, גנדלף - 11:10, 13/03/19
אתה לא, אבל נרו יאיר ובן עדריאל פנו בצורה זו למשתמשת:YuvalNehemia. אם משתמש היה פונה אלייך באופן עקבי ושיטתי בשבת בלי להתחשב מבקשותייך, ומתוך השקפה שאין לך זכות לחיות את חייך בצורה שבחרת, ואיתו היו באים עוד חבורה קבועה של אנשים שחושבים ככה, האם היית מרגיש שזהו מיזם שיתופי? Kershatz - שיחה 13:01, 13 במרץ 2019 (IST)
Kershatz, הגבתי לזה כבר בשיחת משתמש:BAswim. בריאן - שיחה 13:35, 13 במרץ 2019 (IST)
גם אם נתעלם מזה שפנייה לאחרים בשבת או בכינויי המגדר התואמים למינם הביולוגי לא מונעת מהם לחיות את חייהם כפי שירצו, לאיזה סוג של פנייה 'עקבית ושיטתית' בשבת אתה משווה? בן עדריאל (לגבי נרו יאיר אתה טועה לגמרי) פנה ליובל בלשון זכר בשביל לעצבן, או בגלל שהיה לו משהו להגיד והלשון העברית כפויית מגדר? ולפני שאתם דורשים להגביל את חופש הביטוי של ויקיפדים, בואו בטענות למדינה שמגדירה את יובל במרשם האוכלוסין כזכר. בברכה, גנדלף - 13:40, 13/03/19
זה לא שאלה של חופש ביטוי, זה הצורך ביחס מכבד בין חברי הקהילה שעומד בבסיס המיזם הזה. Kershatz - שיחה 13:55, 13 במרץ 2019 (IST)

בריאן, אשמח לתגובתך על הזלזול המשווע ועל הביטויים המגעילים שנאמרו בשיחה:אבי שטיין ו-שיחת משתמש:BAswim אחרי הפעם האחרונה שהגבת שם. כמו כן, אפשר לראות שהשיח לא מתקרב להסכמה, אלא מתרחק ממנו, עם אנשים שרוצים לשנות את כל הערך ללשון זכר, אשמח גם לעזרה שלך בעניין הזה. // מי אני: YuvalNehemia - מה עשיתי: תרומות - בואו נדבר: שיחה // 22:45, 13 במרץ 2019 (IST)

ממה שראיתי, נרו יאיר הודה שזה היה בטעות ואף התכוון להתנצל. את בחרת דווקא לראות בדבריו זלזול ופגיעה. זו זכותך כמובן להרגיש פגועה, אבל כדי לריב צריך 2 וכדי להשלים צריך 2 ואם לא תהיי מוכנה לקבל את הטעות שלו כטעות ואת ההתנצלות שלו, הויכוח הזה לא ייגמר. בדיוק כפי שאת רוצה שישמרו על כבודך, גם הצד השני רוצה, וכל צד צריך לוותר קצת. במקרה של נרו יאיר מולך, אני ראיתי ויתור מצידו ולא ראיתי שום נסיון הבנה או ויתור מצידך. אני לא אכריח אותך להבין אותו, אבל אני גם לא יכול לתווך בין 2 צדדים, אם צד אחד לא מעוניין לוותר או להתפשר כלל. בריאן - שיחה 08:57, 14 במרץ 2019 (IST)
אני לא זוכרת אף התנצלות שלו, וכשעברתי על השיחות גם לא ראיתי אחת, אבל כיוון שנראה שהדיון הגיע לקונצנזוס, אני אסלח לו בכל מקרה ואחזור לשם. // מי אני: YuvalNehemia - מה עשיתי: תרומות - בואו נדבר: שיחה // 10:31, 14 במרץ 2019 (IST)

התבטאות חמורה[עריכת קוד מקור]

שלום בריאן. אני מבקש שתזהיר את נעם דובב בגין התבטאותו זו. זה סגנון רגיל אצלו, וכפי שניתן לראות לא הייתה שם שום התקפה כלפיו. הוא פשוט חושב שמותר לתקוף ללא מעצורים את מי שחושב אחרת ממנו. נרו יאירשיחה • י' באדר ב' ה'תשע"ט • 12:00, 17 במרץ 2019 (IST)

איזה חלק בהתבטאות צורם לך? בריאן - שיחה 15:06, 17 במרץ 2019 (IST)
ההתקפה האישית הבוטה נגד כל מי שחושב, בניגוד לדעתו, ששם הערך שהיה עד לפני כשבועיים הוא הנכון. נרו יאירשיחה • י' באדר ב' ה'תשע"ט • 20:09, 17 במרץ 2019 (IST)
את זה הבנתי, אבל כתבת "לא הייתה שם שום התקפה כלפיו". תגובה לפני כן מישהו כתב "המחטפים שנעשים ... ע"י הפרוגרסיבים הקיצוניים ... אינם ראויים", והוא כתב משהו דומה בתגובה לזה, אז אני מנסה להבין אם התגובה שלו חמורה בעיניך יותר מהדברים שאליהם הוא הגיב. בריאן - שיחה 08:48, 18 במרץ 2019 (IST)
אני מבין. התגובה שלו לדעתי בוטה הרבה יותר ממה שכתב בר כח (דובב כתב: "האשמות השווא של הימנים-דתיים, האולטרה-שמרניים הקיצוניים [...] התחזות של בורים [...] היטפלות חוזרת ונשנית"), אבל אדרבה, אולי יש מקום לפנות גם לבר כח. נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 11:03, 18 במרץ 2019 (IST)
והנה הוא מאשים משתמש אחר, ללא שום הצדקה, ב"השחתה", למעלה מעשר פעמים בתקצירי עריכה, כפי שניתן לראות ברשימת התרומות שלו. הוא עושה זאת גם בדפי שיחה. נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 14:46, 18 במרץ 2019 (IST)
תתבייש לך נרו יאיר. נעם צודק ב100%. קידום דיעות חשוכות בזויות ואלימות הוא הבעיה כאן. הויקי - שיחה 14:57, 18 במרץ 2019 (IST)
בבקשה. אני צריך להתבייש על הסגנון של שניכם? נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 15:16, 18 במרץ 2019 (IST)
לא על הסגנון אלא על הדיעות הלא לגיטימיות. הויקי - שיחה 15:17, 18 במרץ 2019 (IST)
תצטרכי ללמוד להכיל דעות שונות אם תרצי לעמוד בכללי ההתנהגות. מבקש מבריאן שיבהיר את זה גם לך. נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 15:21, 18 במרץ 2019 (IST)
יש דיעות שאין להן מקום בפומבי. הומופוביה וטרנסופוביה הן דיעות שאסור להשמיע כי הן אלימות באופין. הויקי - שיחה 15:23, 18 במרץ 2019 (IST)
זה נוח לכנות דעות שלא מתאימות לך בשמות גנאי ואז לומר שהן אסורות. מחר יוכל מישהו אחר לטעון שהדעות שלך אנטישמיות ולכן אלימות ואסורות (נשמע לך הזוי ומופרך? גם לי מה שכתבת עליי נשמע כך). בריאן, תחליט בבקשה באופן ברור אם התבטאויות כאלה לגיטימיות. נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 15:28, 18 במרץ 2019 (IST)
אם התבטאויות הומופוביות וטרנספוביות הן לגיטימיות (כן, הדעות שאתם מביעים בדיונים העוסקים בלהט"ב הן אכן לעיתים הומופוביות וטרנספוביות, לא תעזור ההיתממות), הרי שגם התגובות החריפות להתבטאויות כאלו הן לגיטימיות. לא ייתכן לסתום פה רק של צד אחד. ההתבטאויות (או הדעות) שלכם פוגעות בהרבה מאוד אנשים גם אם אינכם משתמשים בטון תקיף. ‏Guycn2 · ☎‏ 23:16, 18 במרץ 2019 (IST)
כלומר אתה תחליט אילו התבטאויות הן הומופוביות ולכן גם תגיב אליהן בחריפות. ומה אם מישהו אחר יחליט לפי שיקול דעתו שההתבטאויות שלך אנטישמיות (ואם תכחיש - יאמר שלא תעזור היתממות)? גם לו יהיה מותר לעשות את אותו מהלך? אזכיר עוד שלטענתכם רוב המצביעים בעניין מאי פלג, 35 משתמשים, הם טרנספובים. עד לשם הגעתם. נרו יאירשיחה • י"א באדר ב' ה'תשע"ט • 23:35, 18 במרץ 2019 (IST)
אם אביע דעה נגד העם היהודי – אז כן, איאלץ לשאת בתוצאות אם מישהו יגיד שדעתי אנטישמית. לגבי הטענה שרוב המצביעים בעניין מאי פלג הם טרנספובים – זו טענה חסרת כל שחר, שכנראה נועדה להציג אותי כקיצוני. מעולם לא טענתי ש־35 המשתמשים האלה הם טרנספובים, וכבר נימקתי זאת במזנון. ‏Guycn2 · ☎‏ 08:10, 19 במרץ 2019 (IST)
למרות הרשאות הביורוקרט שלי, אני לא בטוח שהן נותנות לי סמכות לקבוע אם לקרוא למישהו הומופוב או להשמיע דעות הומופוביות (בהנחה שהדעות המושמעות בדיונים הם אכן הומופוביות) מהוות עבירה על כללי ההתנהגות. אני חושב שדבר כזה צריך להיות מוסכמה של הקהילה. עם זאת, אני חושב שכל עוד לא הוחלט באופן רשמי מה כללי ההתנהגות בקהילה אומרים על זה, לומר על מתדיינים מהצד הדתי/שמרני (או כל כינוי אחר שמתאים יותר) שהם אלימים בגלל דעותיהם, זה לא תקין. אם נוציא את המילים "קיצוני" ו"אלים" מדפי שיחה, זה כבר יעזור לשיפור השיח משני הצדדים. בריאן - שיחה 11:36, 19 במרץ 2019 (IST)
אז החלטת לבחור צד. אסור לקרוא להם טרנסופובים, אבל מותר להם להביע דיעות שנאה טרנסופוביות מחליאות [5]. הויקי - שיחה 11:43, 19 במרץ 2019 (IST)
איפה ראית בדברי שאסור לקרוא להם טרנסופובים? קראי שוב את דברי ברוגע, ואז תגיבי. בריאן - שיחה 11:45, 19 במרץ 2019 (IST)
אמרת שאסור להגיד שהדיעות האלה הן אלימות. מאחר שטרנסופוביה היא סוג של אלימות, אני מסיקה שאי אפשר לומר שהם טרנסופובים. או שלא הבנתי נכון. הויקי - שיחה 11:46, 19 במרץ 2019 (IST)
אם מותר לקרוא לי טרנספוב בגלל שלדעתי, כמו רוב הקהילה בהצבעה שיוחדה לנושא, מאי פלג נולדה כזכר - אז אני סבור שמי שקורא לי כך הוא אנטישמי ואומר לו את זה בתגובה, ואעודד אחרים לעשות את זה. יש אישור? ומה לגבי השחתה ודעות חשוכות ובזויות ואלימות וקיצוניות, גם זה מותר לי להגיד על מי שחושב אחרת ממני? או שרק לתומכי הלהט"בים יש זכות כזאת? נרו יאירשיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ט • 11:52, 19 במרץ 2019 (IST)
אתה מבדיל את עצמך מתומכי להט"ב? אתה לא מחשיב את עצמך לתומך להט"ב? אז מה אתה? שונא להט"ב? מתנגד להט"ב? אתה יכול לכתוב במפורש. הויקי - שיחה 11:57, 19 במרץ 2019 (IST)
בערך כמו היחס שלך לדתיים וחרדים וימניים. מעבר לזה, ברשותך, אני מבקש להתדיין כאן עם בריאן ולא איתך. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ט • 12:04, 19 במרץ 2019 (IST)
נרו יאיר, כמו שכתבתי, לדעתי אין להשתמש במילים כמו שאמרת, לא לאלה שסוברים כמוך ולא לאלה שמתנגדים לך. אני לא חושב שיש קשר בין אנטישמיות והתנגדות להומוסקסאליות ולטרנסים, אז לא הבנתי למה שתקרא להם אנטישימים.
הויקי, לא הבנת נכון. יש הבדל בשפה העברית בין המילה המאויתת באותיות א', ל', מ', על שלל הטיותיה, לבין המילה הלועזית המאויתת באותיות ט', ר', נ', ס', וכו' על שלל הטיותיה. אני ביקשתי לא להשתמש במילה הראשונה, בעוד שאני סבור שרק לקהילה כולה יש יכולת לאסור שימוש במילה השניה. בריאן - שיחה 12:12, 19 במרץ 2019 (IST)
זה בסדר שאין להשתמש, אבל משתמשים. מה בדעתכם לעשות עם זה? את יזהר ברק חסמתם על כך שאמר פעם אחת "מר פלג". גם אני לא הבנתי למה הם קוראים לי ולרוב הקהילה (לפחות 35 משתמשים בהצבעה על פלג) טרנספוב. אני חושב שמי שעושה את זה הוא קיצוני ואנטישמי, ואם יש צורך אוכל להראות שרבים חושבים גם הם כך. אני מבקש שתקבלו החלטה ברורה בעניין. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ט • 12:19, 19 במרץ 2019 (IST)
אני מבין שאתה מבקש, אבל כפי שכתבתי, זה לא עניין להחלטת ביורוקרטים, אלא להצבעה של הקהילה. אם הקהילה תביע דעתה באופן ברור שהיא נותנת סמכות לביורוקרטים להחליט על כך, כנראה שנעשה זאת. עד אז אין טעם ללחוץ עוד. בריאן - שיחה 12:42, 19 במרץ 2019 (IST)
בריאן, באמת אני לא מבין. על סמך מה חסמתם בזמנו את יזהר וכן מקרים אחרים של חסימות על התבטאות קיצונית, שלא לדבר על אזהרות בדף שיחה? האם מותר או אסור להתקיף משתמשים בביטויים שפירטתי למעלה? ומה אתה רוצה, שהקהילה תצביע אם מותר לקרוא טרנספובים למי שאומר שמאי פלג נולדה כזכר? הרי היא כבר הצביעה והחליטה לכתוב שמאי פלג נולדה כזכר. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ט • 12:53, 19 במרץ 2019 (IST)
נדמה לי שמה שבריאן רוצה, בין השורות, הוא שנתווכח פחות, ונתמקד יותר בכתיבת האנציקלופדיה. יש לנו עוד המון עבודה. הויקי - שיחה 12:58, 19 במרץ 2019 (IST)
נרו יאיר, אמרתי כאן מס' פעמים שיש הבדל בין מילים בעברית. חלק מהן ניתנות לשימוש בעת ויכוח וחלק לא. לא הבנתי מה קשורה התבטאות א' של מישהו, להתבטאות ב' שנידונה כאן.
הויקי, תודה על דברייך האחרונים. אני באמת חושב שכל הדיון הזה עקר ונובע מהתמקדות יתר במרחבי שיחה במקום מרחב הערכים. בריאן - שיחה 13:00, 19 במרץ 2019 (IST)
הויקי, באמת יפה, רק חבל שלא הסברת את זה לעצמך כשהצטרפת למעלה לדיון כדי להאשים ב"דיעות חשוכות בזויות ואלימות" (ונראה אם עכשיו תתאפקי לא להגיב, כי צריך להתמקד בכתיבת אנציקלופדיה). בריאן, אני מבקש לקבל תשובה ברורה, האם מותר או אסור להשתמש בויקיפדיה העברית בעת ויכוח במילים כמו קיצוניים, בורים, חשוכים, בזויים, אלימים והשחתה. לא הייתי פותח את הדיון הזה אילולא ביטויים כאלה היו חוזרים ונשנים אצלנו. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ט • 13:34, 19 במרץ 2019 (IST)
אתה מבקש לקבל תשובה ברורה על דברים שאי אפשר לענות עליהם בצורה ברורה ולא ברור לי למה אתה נכנס לפינות כאלה, מלבד הצורך להקניט או להתווכח. לדעתי קיבלת תשובה מספקת למה שכתבת בתחילת הדיון, שני הצדדים השתמשו במילה "קיצוני" וסברתי שמוטב להניח לזה מאשר לחסום את שניהם. אם יש החמרה של השיח, יש להרגיע את המשתמשים ולעודד אותם להגיע להסכמה בצורה עניינית ולא לספור מילים ולדרג אותן על סקאלת חומרה. הבעתי דעתי כאדם ולא כביורוקרט לגבי מילים מסוימות שעלו בדיון, אבל אני לא מתכוון לנהל רשימה של מילים. אני סבור שהמשתמשים כאן מספיק בוגרים ואחראיים כדי לדעת באיזה מילים הם אמורים להשתמש. בריאן - שיחה 14:26, 19 במרץ 2019 (IST)

התנהלות לא ראויה[עריכת קוד מקור]

בשולי הדברים, אני חושב שההתנהלות של נעם דובב כלפי הייתה לא ראויה. זה התחיל מהדיון עצמו בדפים, המשיך בבקשת החסימה ההזויה על זה שהחזרתי את שמות הדפים לשם המקורי בטענה שזו הגירסה היציבה. גם אם עשיתי טעות (ואני חושב שלא עשיתי) - לא ידוע לי שפותחים בקשה לחסימה על טעות אחת ובלי שום הזהרה. וזה המשיך בבקשת החסימה עצמה, שבו הוא טען עלי כמה דברים הזויים, בין השאר שהשחתתי דפים (ועל גם אתה הערת לו). באופן כללי בכל הפרשיה הזו - אני לא מפסיק להיות מותקף ממנו, למרות שאני מתנהל בהגינות, בענייניות ובמתינות. אני לא יודע מה עושים במקרה כזה, אבל אני מבקש שהעניין יטופל. תודה רבה! Hagay1000 - שיחה 10:28, 20 במרץ 2019 (IST)

ועכשיו כשאני כאן, אני רואה שאני לא הנפגע היחיד... זה ברור שזה שיטתי אצלו. הבן-אדם חושב שהכללים לא חלים עליו. Hagay1000 - שיחה 10:30, 20 במרץ 2019 (IST)
אשתדל לפקוח עין ולעצור התפתחויות שליליות בדיונים. תודה שהסבת את תשומת ליבי. בריאן - שיחה 11:21, 20 במרץ 2019 (IST)

כוכב השלום[עריכת קוד מקור]

Mediator Barnstar Hires.png כוכב השלום
תהיה חזק בנסיונותיך להשכנת שלום! Amiroשיחה 16:10, 20 במרץ 2019 (IST)