שיחה:מנחם בן-ששון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש שרואים את חברותו של מנחם בן ששון בכנסת ה-17 כמרכז חייו, ומציינים שהיה גם פרופסור ורקטור. זו ראייה מעוותת, ולא רק מפני שפרופ' בן ששון הוא חבר כנסת רק יומיים, ובאקדמיה היה 30 שנה. ראוי להרחיב בערך על פעילותו האקדמית, תחומי מחקרו, ספרים שפירסם. כשיהיה מה לספר על פעילותו בכנסת, נספר גם זאת. דוד שי 00:21, 20 אפריל 2006 (IDT)

אני מסכים עם הקו שאתה מוביל, בטח ובטח לאור היכרותי האישית עם פרופ' בן ששון. עם זאת אין בכך לשנות את העובדה שלצערי, לולא היה בן ששון חבר בכנסת, הסיכוי שלמרות פועלו החשוב היה נכתב עליו כאן ערך הוא כמעט אפסי, וכנראה רוב גולשי ויקיפדיה ודאי לא שמעו את שמו עד שנבחר לכנסת. אני לא חושב שהסדר בבחירת תאריו של האיש, הוא בהכרח סדר החשיבות של פועלו. כרגע, נכון ל2006 הוא חבר כנסת ולכן זה העניין שלדעתי הכי רלוונטי לתפקודו. אגב, שים לב לדוגמא לערך על רונית תירוש. תרבח ותסעד. --Hmbr 02:24, 20 אפריל 2006 (IDT)

יש לנו כבר ערכים אחדים על פרופסורים, כך שהייתה לפרופ' בן ששון תקווה גם אלמלא נבחר לכנסת, אם כי, למותר לציין, היה מצליח עוד יותר לוּ השתתף בכוכב נולד.
באשר לעובדה שכרגע הוא חבר כנסת: ערך אנציקלופדי איננו דפי זהב, ולכן הוא אינו צריך להתמקד בהווה, אלא במכלול מעשיו של אדם. אני מאחל לפרופ' בן ששון אריכות ימים, אבל כיוון שכולנו בני תמותה, הרי בערך העוסק במי שמת יש לכתוב, בהתמקדות בהווה, בתחילת הערך, למשל: "מאכל רימה ותולעה, היה נשיא". דוד שי 02:53, 20 אפריל 2006 (IDT)

נשיא האוניברסיטה[עריכת קוד מקור]

מנחם בן ששון עדיין לא מכהן כנשיא האוניברסיטה, לא לפי המקור בערך: "פרופ' מנחם בן ששון הוא שיתמנה לנשיא הבא של האוניברסיטה", ותגובת האוניברסיטה: "פרופ' מנחם בן ששון הומלץ על ידי ועדת החיפוש לכהן כנשיא האוניברסיטה הבא, והמלצה זו מותנית באישור סופי של מוסדות האוניברסיטה" (ההדגשות שלי) , ולא לפי מבנה האוניברסיטה המופיע באתר האוניברסיטה. חזרתי - שיחה 15:10, 21 באפריל 2009 (IDT)

צודק, תודה צחי לרנר - שיחה 03:49, 17 במאי 2009 (IDT)

מקף בשמו[עריכת קוד מקור]

לאור הערתה של שניונת, נמצא כי שמו מאוית ככל הנראה עם מקף מחבר: כך לפי אתר קדימה, אתר הכנסת, האוניברסיטה העבריתכאן) והאוניברסיטה הפתוחה. אביעדוסשיחה 16:37, 13 ביוני 2009 (IDT)


מהיכרות אישית איתו, הוא אכן מאיית את שמו עם מקף.