שיחה:מס ערך מוסף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם הצרכן נושא בפועל בעלות המס?[עריכת קוד מקור]

אין זה נכון לומר שהצרכן נושא בפועל בעלות המס. לפי חוקי הכלכלה, מיסוי עקיף כזה מתחלק בין היצרן לצרכן בפרופורציה הפוכה ליחס בין גמישות ההצע לגמישות הייצור. לכן הן היצרן והן הצרכן נושאים בעלות המס, והיחס בין חלקיהם בנטל תלוי בגמישויות הרלוונטיות. עודד לבנה (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

מה זה "גמישות הייצור"? שמא התכוונת גמישות הביקוש? מגיסטרשיחה 04:30, 29 באוגוסט 2009 (IDT)

האם נעשה מחטף בעת החלת חוק המע"מ?[עריכת קוד מקור]

עיתוי התחלת חוק מע"מ בישראל היה בזמן שהחטופים היו בידי המחבלים באנטבה וכל עם ישראל היה טרוד בדאגה לחטופים, אחרי שחרור החטופים דיברו בתיעוב על הניצול הציני של הממשלה ברגשות העם. ראוי להכניס את השורה הזו בתחילת הערך בזף המקור קישור למבצע אנטבה [[1]]

רישום השיעור העדכני[עריכת קוד מקור]

כמדומני ישנה טעות בטקסט. תחת הכותרת 'מס ערך מוסף בישראל' כתוב "שיעורו הנוכחי של המע"מ הוא 15.5% מהערך המוסף". למיטב ידיעתי שיעור המע"מ נכון לתאריך 23.08.2010 הוא 16%.

תודה על תשומת הלב, תוקן Tomtom - שיחה 00:06, 24 באוגוסט 2010 (IDT)
בערך רשום השיעור הנכון להיום. האם יש מקום שבוט יעקוב ויעדכן? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 26 בינואר 2015, 11:45 IST

מחשבון לחישוב מע"מ[עריכת קוד מקור]

לערך נוסף קישור ל"מחשבון לחישוב מע"מ", והדבר הוא בעיני מעשה ליצנות. מדובר בדף שאינו נותן מידע כלשהו, אלא מספק כלי טריוויאלי לחישוב מע"מ. אין כל טעם לקשר לכלי זה, ואפילו אין טעם להסביר בערך כיצד עורכים חישוב זה (אפשר לעסוק בכך בערך אחוז). דוד שי - שיחה 07:42, 25 באוקטובר 2010 (IST)

מחיר לא כולל מע"מ[עריכת קוד מקור]

בישראל, בדומה למדינות אירופה, החוק מחייב שכל מחיר אשר מוצג לצרכן בנקודת המכירה או בכל פרסום כלשהו, יכלול את כל התשלומים והמיסים, ובכללם גם את המע"מ, כך שהמחיר המוצג לצרכן הינו מחיר סופי. בקנדה המחירים המוצגים לצרכן אינם כוללים מע"מ: המע"מ מוסף בקופה בעת התשלום. הסיבה לכך היא חישוב המע"מ השונה ממקום למקום באותה מדינה. באופן מעשי, הדבר מפריע מאוד ומבלבל את הצרכנים, אשר צריכים לבצע חישובים שונים בעת הקניה על מנת להגיע למחיר הסופי.

ההערה על כך שזה מפריע לצרכנים לא מוצדקת. בארצות הברית נהוג מס דומה (מס מכירות) וגם שם המחירים נקובים ללא מס. המטרה היא להזכיר לצרכן בעת כל קניה כמה מס גובים ממנו.

נכון שזה קיים גם בארצות הברית. שם המס שונה בין מחוז ל מחוז אפילו באותה מדינה. זה בהחלט מפריע לצרכנים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:18, 23 בספטמבר 2015 (IDT)
מי אמר לך שזו המטרה בארצות הברית? בארצות הברית מס הקנייה שונה מתחום עירוני של עירייה אחת לשנייה ולכן, הרבה פעמים, אותו מוצר יכול לקבל מסי קניה שונים, אם הקונה חוצה את הכביש והולך למכולת שמול המכולת הקודמת. 94.159.183.243 13:23, 23 בספטמבר 2015 (IDT)
איני יודעת מה עבר בראשם של הפוליטיקאים כשהם החליטו על המס ועל הדרך בה הם גובים זאת. אבל בטוח שזה מקשה על הצרכנים. גם בארץ זה היה כך עד שהחליטו לתקן את החוק. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:20, 23 בספטמבר 2015 (IDT)