שיחה:נפת שדה מספרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נושא הסיבוכיות[עריכת קוד מקור]

עוזי, נכון שמה שערכת בנושא הסיבוכיות חשוב ומעניין, אבל יש כאן לדעתי התעסקות יתר בנושא הזה והתרחקות מנושא הערך, הרי הערך לא בא ללמד מהי סיבוכיות, אני הייתי מעביר את כל הפסקה המדברת על סיבוכיות לפירוק לגורמים זהו מקומה הראוי (או ליצור ערך נפרד, זה מספיק חשוב שיהיה לו ערך משלו), אפשר כאן להסתפק בקישור או בסיכום (ועכשיו שחיפשתי בויקיפדיה, שלא מצאתי ערך שמזכיר את זה, מעניין).

הערה נוספת, האם לא רצוי להשאיר גם את שמות המתמטיקאים באנגלית בסוגריים? הסיבה לכך לדעתי היא שייתכן ותרגום השמות לעברית רק מקשה על הגולשים לחפש מידע על אנשים אילו (אני הייתי משאיר רק את השמות הלועזיים). מה דעתך?--יוסי א. 10:57, 23 בנובמבר 2007 (IST)

האלגוריתם הזה זכאי לערך משום שהסיבוכיות שלו היא הטובה ביותר הידועה. אי אפשר לומר שהסיבוכיות היא "" בלי לומר מה זה, ובמה זה טוב יותר מ- ; אם היה לאן להפנות באופן ברור (למשל, ערך על המשפחה L), ניחא. שמות מתמטיקאים - אני הייתי מעדיף להשאיר באנגלית בלבד, אבל בויקיפדיה מקובל לתעתק את כל השמות לעברית. עוזי ו. 00:48, 25 בנובמבר 2007 (IST)

מספרי פרמה[עריכת קוד מקור]

הפרק עליהם (ועל המספרים מהצורה ) אינו שייך לערך הזה. עוזי ו. 01:02, 25 בנובמבר 2007 (IST)

אכן כדברי עוזי ו. - וכמו כן הוא כבר מופיע בערך פירוק לגורמים ינון גלעדי - שיחה 17:35, 30 בנובמבר 2010 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

האם שם הערך נפת שדה מספרים נכון, או שעדיף נפת שדות מספרים, ואולי גרסאות מיודעות של אחד מאלה?

רוב המופעים בערך עצמו משתמשים ב"המספרים", מה שמרמז על שדה אחד של המספרים - למרות שהיידוע הוא של הנפה ולא של המספרים. מתיאור האלגוריתם נראה לי שהוא משתמש במספר שדות מספרים שונים ולכן "נפת שדה המספרים" הוא תרגום לא נכון של The Number Field Sieve, ועדיף "נפת שדות המספרים".

אם התרגום כבר השתרש אז אין טעם להילחם בו. אבל אז נראה לי ששם הערך צריך להיות "נפת שדה המספרים". צחקשוח (Laugh Tough) - שיחה 11:40, 7 ביוני 2014 (IDT)

האלגוריתם מפרק לגורמים אידיאלים בחוג דדקינד קבוע () התלוי רק בפולינום f, שתלוי בתורו רק במספר n שאותו מבקשים לפרק. לכן אין כאן שדות מספרים אלא שדה מספרים אחד (לכל n). עוזי ו. - שיחה 20:51, 7 ביוני 2014 (IDT)