שיחה:נרודניקים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בעיה[עריכת קוד מקור]

יש הבדל ניכר בין הערך האנגלי לערך הרוסי. על פניו, הערך הרוסי נשמע אמין יותר. אני לא בטוח שהתרגום מהאנגלית הוא רעיון טוב כל כך. גילגמש שיחה 23:12, 22 באפריל 2007 (IDT)

איחוד[עריכת קוד מקור]

הקרבה בין שני הערכים, ריבוי המידע החופף בין שניהם והעובדה ששניהם ערכים קצרים. תקנו אותי אם אני טועה. יהיה נחמד אם מישהו קורא רוסית גם ירחיב על הנושא מתוך הוויקי הרוסית וגם ישפוך אור על משמעות\אי משמעות לקיום שני הערכים בנפרד. ניצן צבי כהן - שיחה 15:00, 29 באוגוסט 2010 (IDT)

השוני בין הערכים אכן קטן וזאת לאור המידע הדל שנכלל. למעשה קיים הבדל משמעותי. "נרודניקי" צריך להתייחס לאידאולוגיה שהייתה די נפוצה ברוסיה של המחצית השנייה של המאה ה-19. "נרודנייה ווליה" הינו אחד ארגונים שתמך באידאולוגיה זו. בכוונתי לטפל בהרחת הערכים. לדתעי לאחר הרחבתם ההבדלים יהיו ברורים ולא יהיה שום סיבה לאחד אותם. דוד55 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
אז הסרתי את תבנית האיחוד מהערך ותוכל להסיר גם מהערך השני. וזה יהיה גם נהדר שתרחיב כי זה ממש מעניין אותי :) ניצן צבי כהן - שיחה 21:54, 29 באוגוסט 2010 (IDT)

בעיה בערך[עריכת קוד מקור]

ההתנקשות באלכסנדר השני נמצאת משום מה גם בפסקה אודות שנות ה-60 ובזו של שנות ה-80. זה מבלבל ועלול לגרום לקוראים לחשוב שההתנקשות הייתה בשנות ה-60. הייתי מתקן, אבל אני לא בטוח אם יש איזו חשיבות לאזכור ההוא. כלב בגודל סביר - שיחה 04:33, 21 ביוני 2012 (IDT)

הוספתי הבהרה שבהתנקשות של שנת 1866 הצאר לא נפגע. דוד א. - שיחה 07:43, 21 ביוני 2012 (IDT)

שינוי[עריכת קוד מקור]

הורדתי את דוסטוייבסקי מרשימת הסופרים שהושפעו מהאידיאולוגיה הנרודניקית, וכתבתי במקומו את לב טולסטוי. ראשית, דוסטוייבסקי עוסק בחיבוריו בעיקר בחוגי האצולה הנמוכה והמעמד הבורגני (ראו האחים קרמאזוב ורודיון רסקולניקוב). מאידך, בספריו של טולסטוי אנו מוצאין את האידאליזציה של חיי הכפר הרוסי כמודל לחיים נכונים. הדוגמה המובהקת ביותר היא דמותו של קונסטנטין לבין, הגיבור האמיתי של הרומאן אננה קרנינה, וניסיונותיו לתיקון עולם ברוח זו. Ivri Alex, 31.7.2013