שיחה:סת (סדרת ספרים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

רשמתי הפעם באופן מבוקר ואחראי ואני מקווה שלא ימחקו לי את הערך החשיבות של הערך הוא בכך שהוא מפרט על ספר שהשפיע מאוד על התפיסה והרעיון המערבי של גלגול נשמות הביא לפריחת הספרים בזאנר ספרות העידן החדש ומלבד זאת הוא מאוד פופלרי וחשוב לציין אותו כשם שמציינים סופרים וספרים משפיעים אחרים ששינו את העולם ליצור דפוס כלשהו של ההשפעות הסיפרותיות של הספרים על העולם ולספר הזה יש השפעה מאוד גדולה


אשמח לעזרה אם מישהו יכול לעזור לי לשכתב את הערך בצורה יעילה כי אני יחסית חדש

שלום לך. להגיד על ספר שהוא ממש חשוב לא מסביר את חשיבותו. צריך להראות זאת בעזרת קישורים, ציטוטים, אישים ואירועים הקשורים אליו, כשלכל אלה צריכים להיות סימוכין. yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 00:44, 6 ביולי 2010 (IDT)


אוקיי אז הנה :

[1] [2] [3] [4] [5] כפי שאתה רואה יש אותו במלא אתרים של מתקשרים שונים ואנשי ניו אייג' רק שתדע אני עצמי לא מאמין ברוב הדברים הללוא אבל בעבר מאוד האמנתי והרגשתי שחשוב להעביר את הידע לויקיפדיה זה ספר שרבים מצטטים אותו כמו באתרים שהבאתי והוא נמכר בהרבה חנויות ונחשב לספר מאוד מאוד משפיע . Aviax1 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

אנא ממך. קרא מספר ערכים בנושאים קרובים וראה איך הם כתובים. שלב את המקורות בערך אם הם רלוונטים ותן לדיון כאן להתפתח. yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 00:54, 6 ביולי 2010 (IDT)
אני מצטער, אבל מתוך חמשת הקישורים למעלה אחד הוא לפורום (לא נהוג כאן), שניים הם לאתרים שמוכרים את הספר ורק אחד (YNET) נראה רציני. ברור לך, אני מניח, שקישור לאתר שרק מוכר את הספר לא מעיד על חשיבות. אנא הבא מקורות רציניים יותר. yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 01:08, 6 ביולי 2010 (IDT)


הנה אפילו עוד : http://www.nrg.co.il/online/15/ART/992/028.html http://www.ima-adama.co.il/info/books/books_details/messages_mirkam02_seth-validity_jein-roberts.htm

והנה קישור על תולדות הניו אייג' ובו כמובן מוזכר הספר סת : http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/007/480.html

אולי היה כדאי לכתוב ערך על ג'יין רוברטס ולשלב את החומר שם. רנאטו - שיחה 01:25, 6 ביולי 2010 (IDT)

אבל זה ספר חשוב שמאוד השפיע על החיים שלי ואני מרגיש זה חשוב שמלבד ספרי מדע בדיוני יהיה כאן גם מידע על ספרים מסוג אחר כמו ניו אייג' ומלבד זאת שיש סופרת שכותבת על תקשורים עם סת בשנת 2000 ומשהו בארץ ויש לזה השפעה שקשה לי להביא אותה מהאינטרנט כיוון שזה פשוט ספר נמכר אני לא יודע מאיפה אני אמור להביא קישורים אבל אני יודע שזה השפיע מאוד על ההיסטוריה של הניו אייג'.


השפעות הספר :איזכורים לספר:

http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/210/015.html http://www.nrg.co.il/online/15/ART/852/804.html http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/525/859.html


בעברית אין הרבה מדי חומר אבל אני יכול להביא קישורים באנגלית : http://maya12-21-2012.com/2012forum/channeling-channelled-messages/jane-roberts-channeling-seth-(videos)/

http://en.wikipedia.org/wiki/Seth_Material

אוקיי ראיתי בויקיפדיה האנגלית שמפרטים בעיקר על החומר הכללי של ספרי סת כיחידה אחת הבעיה היא שיש לי הרבה מאוד מידע על הספר הזה ספיציפית אבל על הספרים האחרים יש לי קצת פחות מידע למישהו יש רעיון ...? חבל למחוק ערך שהשקעתי בו כל כך הרבה והוא על נושא חשוב לא ..? יש דרך אולי להעביר את זה לערך יותר גדול ? אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי אולי לתרגם חלק מהערך כך שאוכל לשים את הספר בתוך הקטגוריה החומר של סת.

שבירה[עריכת קוד מקור]

אני סבור שיש חשיבות, לא בדיוק לערך הזה אלא לערך שיאחד מידע על הסופרת וסדרת הספרים שלה, ראו באנגלית Seth Material. יש מידע אינציקלופדי רב על הספרים, והם זכו לביקורות רציניות והתייחסות, הם חשובים בהקשר של הניו-אייג'. לכותב - אם אין לך חומר עצמאי אנו ממליצים לתרגם את הערך מאנגלית. מצא מישהו שמבין אנגלית ברמה גבוהה ושמתעניין בנושא ובקש ממנו לתרגם. שים לב: לא בתרגום אוטומאטי וללא שימוש בכל תוכנת תרגום שכן האיכות שלהם ירודה והערך יימחק באופן מיידי.

הערה ל-Aviax1: כדי לענות באופן מסודר בדפי שיחה, אנא קרא את ההוראות לעריכה ב-ויקיפדיה:דף שיחה, במיוחד שים לב לחתימה (~~~~) ולהזחה (הוספת נקודותיים).

‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 11:47, 6 ביולי 2010 (IDT)

לקחתי את העצה שלכם[עריכת קוד מקור]

וכתבתי ערך אחד על כל סדרת הספרים מקווה שזה ערוך בסדר כי השקעתי בזה מלא מלא זמן . ורוב הסיכויים שהכל נכון כיוון שיש לי בבית את שלושת הספרים . Aviax1 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

Aviax1, אנא חתום בסוף דבריך בדפי שיחה, באמצעות הקלדת ארבע טילדות: ~~~~ שהופכות עם שמירת הדף באופן אוטומאטי לשם ותאריך.
יש הרבה שגיאות דקדוקיות בערך וניסוחים לא מוצלחים. האם תוכל לעבור עליו ולתקן? זה מאוד חשוב. לפעמים ערכים נמחקים בגלל שהם כתובים לא מספיק טוב.
אנא הוסף במדויק את השנים שבהן נכתב הספר, ונסה למצוא בכמה עותקים נמכר. זה ידרוש ממך מאמץ וחיפוש באינטרנט.
עוד דבר, בויקיפדיה האמינות היא במקום הראשון בחשיבותו. לכן כשכתבת "רוב הסיכויים שהכל נכון" זה לא מעודד. עליך לבדוק את כל הפרטים שאתה כותב, כי אחרת יהיו שגיאות, ואנשים יקבלו מידע מוטעה. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 19:29, 6 ביולי 2010 (IDT)
אוקיי אני יעבור על זה 87.70.45.37 19:46, 6 ביולי 2010 (IDT)
אוקיי עברתי על זה רק אשמח לעזרה הבאה
רשמתי ממש בהרחבה וממש ערכתי הכל לפי נקודות ,מבנה הספר ועשיתי את זה מסודר יחסית לא ...?
בכל מקרה מישהו יכול לעלות תמונות מהקישורים שהבאתי כיוון שאני לא מצליח לעלות תמונות דרך המחשב שלי Aviax1 - שיחה 20:10, 6 ביולי 2010 (IDT)

עריכה רדיקלית[עריכת קוד מקור]

העברתי את הערך עריכה רדיקלית (מאוד) ולא הותרתי אבן על אבן. הדגש הפך להיות לא על תכני הספרים האלה, אלא על החשיבות שלהם למדעי הדתות בתחום חקר האמונה בעידן החדש. אשמח לשמוע הערות והאם הערך צריך עדיין להיות שנוי במחלוקת. אני רק רוצה להגיד להגנתי (אם יש לכם ביקורת חריפה), שבאה אלי יישות קוסמית ואמרה לי לשנות את זה למצב הנוכחי. אני אגב לא הייתי מתעסקת עם היישות שלי - היא למדה קראטה במכון ליישויות קוסמיות ‏Karpada‏ 23:49, 10 ביולי 2010 (IDT)

אני מקבל את העריכה בברכה. כל הכבוד. רנאטו - שיחה 00:01, 11 ביולי 2010 (IDT)
עריכה מצוינת, כל הכבוד, הערך נראה טוב. יש מקום ליתר פירוט על תוכן הספרים עצמם, כמקובל בויקיפדיה. גם דרושים מקורות לערך, בעיקר למשפטים המסבירים את חשיבותו, ומצויים בשפע בערך באנגלית. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 01:17, 11 ביולי 2010 (IDT)
לאחר העריכה, נראה כי החשיבות יותר ברורה. יש להוסיף עוד מקורות, וניתן גם להרחיב קצת על כל ספר. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:00, 11 ביולי 2010 (IDT)

תגובה[עריכת קוד מקור]

תודה רבה שעזרת לערוך . יש לי בקשה קטנה אם אתה יכול פשוט השקעתי כמעט שעה וחצי רק בכתיבת הערך וההשלכות של הספרים ואני מרגיש שהורדת יותר מדי חומר אחרי הכל אחד הדברים המרתקים ביותר בסת הוא הרעיונות הפילוסופים שבו ואותם הוצאת לחלוטין. אשמח אם תוכל לשחזר חלק ממה שכתבתי כיוון שאני מרגיש קצת רע שמערך ארוך מאוד מאוד נשאר ממש מעט .

הרעיונות הפילוסופיים לא יכולים לבוא מהראש שלך. אתה חייב למצוא מקור חיצוני רציני ועצמאי שמונה את הרעיונות ולהביא את המידע משם. רנאטו - שיחה 00:46, 13 ביולי 2010 (IDT)
aviax1, עניתי לפניתך בדף שיחתי. רנאטו - שיחה 21:06, 16 ביולי 2010 (IDT)

הוספתי קטגוריה[עריכת קוד מקור]

של :הרעיונים הפילוסופים המוצגים בספרי סת

אשמח אם תכתבו על ההתנגדות לרעיונות בספר והסיבות להתנגדות וגם על התמיכה וההשפעה אני רשמתי את כל מה שאני יודע

להוריד תבנית שכתוב?[עריכת קוד מקור]

לדעתי, הערך טופל ולא צריך יותר תבנית שכתוב. מתנגדים? רנאטו - שיחה 17:00, 17 ביולי 2010 (IDT)

אין התנגדות אתה יכול להוריד את ה"שיכתוב"[עריכת קוד מקור]

הורדתי. עכשיו, הערך הזה כרגע "יתום" - ז"א שאין שום ערך אחר בויקיפדיה העברית שמקושר לכאן. כדאי לשקול את האפשרות לקשר מערכים אחרים לכאן, אם זה הגיוני.

נושא אחר. Aviax1, אתה בדרך כלל מגיב לאמירה עם לחיצה על "פסקה חדשה". אבל עושים את זה רק כשמתילים נושא חדש. כדי להגיב לאמירה קיימת, נא ללחוץ על "עריכה" ושים לב שמתחילים עם כמה סימני נקודותיים (כמספר הנקודותיים שהמשתמש הקודם הכנים ועוד אחד). ולא לשכוח לחתום עם התילדות. בברכה, רנאטו - שיחה 01:49, 19 ביולי 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 16:32, 17 ביוני 2013 (IDT)