שיחה:עוזי דן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מקורות[עריכת קוד מקור]

מאיפה כל המידע שבערך הזה? חיפשתי ונברתי באינטרנט ולא מצאתי. מנין לנו היכן שירת והיכן ומה למד? מישהו הלך ובדק? מי? זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 13:53, 25 בינואר 2010 (IST)

זה משונה מאוד שהורדתי את תאריך הלידה המדוייק ופתאום אדון זוהר מטיל ספק בכל פרט שיש פה. עבדתי עם כמה עיתונאים כולל עוזי בעבר והפרטים מדוייקים ונכונים. לא הכל יש באינטרנט מר זוהר. יואב.

שלום יואב. ראשית, אנא - שמי זהר, ללא וי"ו.
אנו צריכים מקור מוסמך. לא חובה אינטרנט, וערכים רבים אצלנו אכן מתבססים על נתונים ממקורות אחרים, אך זה היחיד שעומד בפני כעת. בכל אופן, יש צורך במשהו יותר גדול ממשתמש לא רשום שאיננו מכירים שטוען להיכרות אישית עם מושא הערך. הרי כל אדם יכול לבוא ולטעון הדברים - כיצד נדע שהם נכונים?
לגבי העיתוי - אין זה משונה. השינוי הופיע ברשימת השינויים האחרונים ותפס את עיני. כשהתסכלתי בערך גיליתי שאין כל מקור לכמעט כל פרטי הביוגרפיה. דבר שכזה איננו אפשרי. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 13:40, 26 בינואר 2010 (IST)

זהר - מעניין שבערכים דומים יש בדיוק את אותם הדברים, אבל אתה לא מבקש נתונים. זה מוזר מאוד. האם אתה מצפה לתעודת לידה? אני מכיר את האיש יודע מתי נולד, אתה יודע בכמה ערכים יש טעויות בתאריכי לידה של אנשים מפורסמים יותר ואתה לא מציין שם מקור? יואב

זה לא מוזר - פשוט לא שמתי לב אליהם עד עכשיו. אני משתדל, אבל אני לא יכול לטפל בכל הערכים לבדי. אם אתה מוצא מידע בערכים שאיננו מבוסס - נשמח לשמוע על כך. אתה אפילו מוזמן לשים בעצמך תבנית מקור. שים לב שלעיתים המידע מופיע באחד הקישורים החיצוניים שמופיעים בסוף הערך.
אם נצמד לנושא, לא צריך תעודת לידה, צריך פשוט איזשהו מקור חיצוני שמציין את הפרטים. שים לב כמובן ששנת הלידה היא רק חלק מהדברים שאין להם מקור בערך. שים לב - אני לא אומר שהדברים שכתובים אינם נכונים, אני פשוט מציין שאנו חייבים להתבסס על איזשהו מקור חיצוני. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 13:52, 26 בינואר 2010 (IST)

כמו במיליון ערכים אחרים בויקיפדיה. אני מכיר לא מעט אנשי תקשורת מעבודתי בעבר בכמה גופי תקשורת. עברתי על ערכים לגביהם. אצל אף אחד - אף אחד - אין מקור לשנת לידה או תאריך לידה, שירות צבאי, לימודים וכו'. באף אחד אין 'דרוש מקור'. באף אחד. אבל כידוע לך ברשת אפשר למצוא הרבה דברים ואם מקישים את המלים הרלוונטיות אפשר למצוא בעיתון הארץ ביקורת של עוזי דן על ויקיפדיה בעברית, וגם תגובה שלך במדור שלו לביקורת וגם שיחה בויקיפדיה תחת הערך רוני רוזנטל שהיה הנושא המדובר. מאוד מעניין. גם מאוד לא מפליא שמכל העיתונאים שיש עליהם ערכים בויקיפדיה בחרת לדרוש מקור לשנת לידה, שירות צבאי! וכו' דווקא פה. כנראה שגם בעניין ויקפדיה בעברית עוזי ידע על מה הוא מדבר.

אין לי שמץ של מושג על מה יצא קצפך כאן. אם יש בעיות בערכים אחרים שטרם שמנו לב אליהן - נשמח אם תאיר את תשומת לבנו. זה נושא חשוב מאוד לנו, ואם פספסנו במקומות אחרים יש לתקן. בשום אופן אין לציין שפלוני נולד בתאריך זה או אחר, או ששירת בחיל זה או אחר, ללא שיש מקור חיצוני להתבסס על כך. האם אתה כועס עלינו שאנו רוצים להיות אמינים?
אני בטח לא נטפל דווקא לעוזי דן, עיתונאי שאני מאוד מחבב וקורא באדיקות ואף עזר לנו בכמה מקרים בהם מישהו טען טענה ללא מקור (למשל ביוסי בניון - אז פניתי אליו בעצמי). אינני צריך להצטדק בפניך, אבל למען הדיון אציין שבשבועות האחרונים שמתי דרישות מקור או הסרתי טענות שלא סופק להן מקור זמן מה ממספר ערכים, בהם (רשימה מקרית לחלוטין): ארוחת בוקר, Hisense, קיוב, מהומות הר הבית (1990), כיכר צרפת, אוננות, יהדות טג'יקיסטן, רייצ'ל קורי ועוד. כל ערך שצד את עיני ואני מוצא בו אמירה שלא ברור לי על מה היא מסתמכת - אני דורש מקור, או אם היא נשמעת לי גם מופרכת - מסיר אותה לחלוטין.
אנחנו צריכים לשאוף לאמינות מירבית, וערך זה - כלל לא ברור על מה הוא מסתמך. האם עלינו לקבל דברים שכתב אדם שאפילו איננו יודעים את שמו או מנין הגיע למידע. אתה מתלונן על כך שאנו שואפים לאמינות? זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 14:44, 26 בינואר 2010 (IST)
אתה כמובן סוטה מהנושא. אמינות חשובה ביותר, אבל אתה נותן לי רשימת ערכים שאינה על אנשים. אתה כותב: "בשום אופן אין לציין שפלוני נולד בתאריך זה או אחר, או ששירת בחיל זה או אחר, ללא שיש מקור חיצוני להתבסס על כך" וקשה לי לדעת אם אתה רציני או שזו סוג של עזות מצח. יש תחת הקטגוריה 'עיתונאים עבריים' בויקיפדיה 334 עיתונאים. עברתי רנדומלית על ערכים של כ-50 מהם, באף אחד לא מבוקש מקור לשנת הלידה (או תאריך הלידה המדויק), באף אחד מהם לא מבוקש מקור למקום לארץ או עיר הלידה, באף אחד לא נדרש מקור ללימודים, באף אחד לא לשירות צבאי. אצל האחד שמתח ביקורת על ויקיפדיה ואתה התנצחת איתו, אתה דורש מקור לכל הדברים הללו. הייתי אומר שזה צירוף מקרים מופלא במיוחד.
כי זו באמת רשימה מקרית (שדווקא כוללת אישיות אחת). אני בטח לא התנצחתי עם עוזי דן, אלא כתבתי לו מכתב אדיב והוא פרסם אותו והסכים עם הנאמר ומאז התכתבנו עוד מספר פעמים לגבי ויקיפדיה. הייתי שואל אותו בעצמי על הנושא אם לא הייתי מרגיש כי מדובר בחטטנות לא ראויה. אומר שוב - אם אתה רואה ערך שבו יש עובדות שלא ברור על מה הן מתבססות, ולא משנה אם מדובר על עיתונאים או חסות - נשמח אם תעיר את תשומת לבנו לנושא או, יותר טוב, תמצא מקור לאשש או להפריך את הדברים (הדבר הזה שאתה לא עושה כרגע ומעדיף להתווכח במקום זאת). זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 15:25, 26 בינואר 2010 (IST)

מי שמתווכח זהר מכובדי זה אתה. נתתי לך 333 ערכים שאין בהם הוכחות לשנת לידה וכו', בדקתי ב-50 שרפרפתי בהם קודם, באף אחד לא תיקנת ודרשת מקור. זה אומר דרשני. אני לא אמשיך להגיב פה על זה שאתה אומ 'נשמח אם תעיר את תשומת לבנו וכו' כשזה מה שאני עושה ואתה לא מגיב לעניין.

כשאתה לא אומר לנו אילו ערכים יש בעיות, בלתי אפשרי לתקן. הלכתי לערך רנדומלי - אמנון אברמוביץ', ומצאתי מקור לשנת הלידה. אני מניח שיש ערכים בהם אין, אנחנו לא מושלמים. אם תוכל לכוון אותי לערכים אשמח. הדיון הזה, אגב, מזמן סטה מהנושא של דן - ואתה יכול לכתוב לי את הרשימה בדף השיחה שלי (קישור בסוף החתימה שלי, לפני התאריך). אני מבטיח לך שכל ערך שתמצא שאין בו מקור לדבר מה שיש מקום לספק לגביו - אדאג לטפל בו, ומזמין אותך שוב לעשות זאת גם בעצמך. מה שאני לא מבין זה מה בדיוק אתה רוצה? אתה בעד שנציג מידע שאנו לא יודעים מהיכן הוא? זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 16:47, 26 בינואר 2010 (IST)

נשלח מייל לעוזי דן[עריכת קוד מקור]

עם בקשה לאמת את הפרטים. אל תמחקו בנתיים שום דבר מהערך. אנדר-ויקפורט"ל להט"ב חוגג שנה, וקורא לך לתרום ערך 21:16, 23 באפריל 2010 (IDT)

הפרטים בגרסא זו אושרו ע"י עוזי דן. אנדר-ויקפורט"ל להט"ב חוגג שנה, וקורא לך לתרום ערך 06:09, 24 באפריל 2010 (IDT)
כל הכבוד! זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 14:15, 25 באפריל 2010 (IDT)
ואפילו קיבלנו תמונה. אנדר-ויקפורט"ל להט"ב חוגג שנה, וקורא לך לתרום ערך 14:18, 25 באפריל 2010 (IDT)
הזורעים בדמעה ברינה יקצרו. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 14:21, 25 באפריל 2010 (IDT)