שיחה:פטהפור סיקרי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זה לא ערך על עיר?[עריכת קוד מקור]

אז על מה בדיוק הערך הזה? חיים שם 30,000 תושבים וזה גם אתר מורשת. באנגלי, ברוסי, באיטלקי ובעוד כמה יש רק תבנית עיר או תבניות כפולות. אבקש הסבר למה אנו צריכים להיות שונים. מה, נפצל לשני ערכים? הקוראים צריכים מידע גם על העיר. היות וכבר היינו בסרט הזה במקומות אחרים, כגון מאוריטניה, והבורר דוד שי פסק בשיחת תבנית:עיר/ארכיון 2#בורר על שתי תבניות, אני מחזיר את התבנית. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ז' באב ה'תשס"ט • 08:01, 28 ביולי 2009 (IDT)

לכל מי שקורא את הערך (המלל הזה שמסביב לתבנית) התשובה לשאלה "על מה בדיוק הערך הזה?" אמורה להיות ברורה, כך אני מקווה - בירת האימפריה המוגולית במאה ה-16, שיושבה לאחרונה ב-1619, ומאז היא נטושה ונותרו רק שרידיה. נכון, לידה יש עיר בשם זה (וזה אפילו, לא יאמן, כתוב בערך) אבל הערך לא עוסק בעיר זו, כשם שמגידו ותל מגידו אינם עוסקים באותו יישוב. הבוררות יפה במקום שמדובר בעיר שהיא גם אתר מורשת. הערך הזה אינו עוסק בעיר קיימת, ולכן אינה רלוונטית. הצבת התבנית מטעה את הקורא לחשוב שכן מדובר באותו דבר. עידושיחה 11:35, 28 ביולי 2009 (IDT)
לא ענית לי על השאלה. אם אני רוצה לכתוב עכשיו ערך על העיר כיום, האם אני מנוע מכך? אני צריך לפתוח ערך נפרד? אני צריך לבקש ממך רשות? איך בדיוק אתה רואה את זה ולמה זה שונה מהערים האחרות בהן עסק הבורר. אם תאמר לי ערך נפרד, מיד יצוצו תמיהות למה נפרד? באף ויקי זה לא כך. וחובבי האיחודים מיד יעוטו על השלל. בקיצור, ממתין לתשובתך המנומקת. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ז' באב ה'תשס"ט • 15:22, 28 ביולי 2009 (IDT)
החיים הם לא שחור ולבן, יש הרבה אפור. אם אפשר לכתוב ערך נורמלי על העיר הזאת, אני לא רואה מניעה שיהיה בנפרד, בדיוק כמו מגידו ותל מגידו. אם כל מה שיש להגיד עליה הוא כמה תושבים התגוררו בה ב-2001, אז יש להסתפק באזכור קטן בערך, כפי שמופיע כיום. אזכור זה כשלעצמו, אין בו כדי להצדיק קיומה של תבנית, שמטעה לחשוב כאילו הערך עוסק בעיר. כמו כן, לגבי ויקיפדיות זרות - איני יודע מה נהוג ומה מקובל בהן, וזה שוויקיפדיות כאלה החליטו כך וויקיפידיות אחרות החליטו אחרת יכול להאיר את עינינו, אבל ודאי שאנחנו לא חייבים ללכת בעקבותיהן. מה שכן, אם כבר הזכרת את הוויקיפדיות האנגלית, הרוסית והאיטלקית (ואעזור לך - גם ההינדית והפינית) שהחליטו בדרך אחת, מין הראוי היה להזכיר גם 10 ויקיפדיות אחרות - היפנית, הספרדית, ההולנדית, הקוריאנית, הפורטוגזית, הצ'כית, באספרנטו, הוויטנאמית, הטאמילית ועוד שפה שלא זיהיתי - שהחליטו אחרת. אבל כמו שאמרתי, זה שהם החליטו כך או אחרת זה עניין שלהם, ואני גם לא יודע מה כתוב בערכים שלהם. עידושיחה 17:11, 28 ביולי 2009 (IDT)

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

שלומות, אם אין התנגדויות, אשנה את שם הערך מ"פאטפור סיקרי" ל"פַטֶהְפּוּר סיקרי", הנאמן הרבה יותר למקור ההינדי (או למעשה ההינדוסטני). תודה, Tomn - שיחה 19:14, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

שונה, תודה. Tomn - שיחה 21:44, 16 בספטמבר 2012 (IDT)

דאולת ח'אנה (מילולית: מקום המזל)[עריכת קוד מקור]

מתוך הערך. אפשר הסבר? פירוש? מקור? לפי המילון של שטיינגאס: دولتخانه daulat-ḵẖāna, A palace; a house. את המשמעות השאולה של המונח כדאי להסביר. ובכלל, הערך ירוויח מהוספת מראי מקום והפניות. סיון ל - שיחה 14:40, 14 ביולי 2016 (IDT)