שיחה:פייסל חוסייני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למה אין אזכור להתבטאותו החשובה שהסכמי אוסלו היו סוס טרויאני? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:47, 23 בדצמבר 2006 (IST)

כנראה כי אין לנו את הציטוט המדויק... טרול רפאים 18:43, 23 בדצמבר 2006 (IST)
למזלי שמרתי על המחשב את המאמר שכתב בני בגין בהארץ ב-2002.

פייסל חוסייני, מועדון הנוער הערבי ברמת עמון ירדן, אל ראי, ירדן, 12.11.92: "בתחום הפעולה המדינית מתקיימות בחיי כל העמים שתי אסטרטגיות: א. אסטרטגיית על. ב. אסטרטגיה מדינית עכשווית. עלינו לדעת שסיסמת השלב הנוכחי איננה 'מהים עד הנהר'... לא ויתרנו ולא נוותר על מחויבות מן המחויבויות הקיימות זה למעלה מ 70 שנה... יש לנו בתוך חברתנו הפלשתינית והערבית המאוחדת היכולות להתמודד עם החברה הישראלית המפוצלת... עלינו לאלץ את החברה הישראלית לשתף פעולה עם... חברתנו הערבית, ובהמשך להביא להמסתה של 'הישות הציונית' בהדרגה." (באדיבות ממר"י)

פייסל חוסייני, אוניברסיטת ירדן, 22.7.95: "הפתרון הפוליטי שאנו מציעים כעת הוא במסגרת האסטרטגיה הפוליטית ולא אסטרטגית העם. מדיניותנו בנוגע (לאסטרטגיה) מהסוג השני ידועה. אם תשאל כל פלשתינאי הוא היה אומר לך שגבולות פלשתין משתרעים מהנהר ועד לים. אין חילוקי דעות בנוגע לכך. אנו עלולים לשגות בנוגע לאסטרטגיה הפוליטית שלנו, אך איננו שוגים לעולם בנוגע לאסטרטגיית העל הקבוע שלנו."

פייסל חוסייני, אל-ערבי, מצריים, 24.6.2001: "אנחנו מבחינים בין המטרות האסטרטגיות ארוכות הטווח לבין המטרות הפוליטיות השלביות... גבולות פלשתין באסטרטגיית העל (הם) 'מן הנהר ועד הים', כולה אדמה ערבית... שאין למוכרה או לקנותה ולא ניתן לעבור בשתיקה על כך שמישהו גוזל אותה, גם אם הדבר מצריך זמן ומחירו יקר." בהמשך אותו ראיון חשף חוסייני את הטקטיקה של אש"ף לגבי הסכם אוסלו: "אנשי טרויה שמחו בחושבם שהגייסות היווניים הובסו ונסוגו והותירו מאחוריהם שלל תמים עשוי עץ. הם פתחו את החומות והכניסו אותו לעירם. אחר כך קרה מה שקרה."

בני בגין, הארץ, 6.9.2002
בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:54, 23 בדצמבר 2006 (IST)
תודה מת', אתמצת מידע זה ואשלבו בערך. אתה יכול אבל לבדוק שוב את מועד הציטוט האחרון? לפי מה שכתבת, זה נאמר כחודש לאחר מותו... מגיסטר 22:02, 23 בדצמבר 2006 (IST)
זה התאריך שהופיע בכתבה. כנראה העיתון המצרי פרסם את דבריו לאחר מותו. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:51, 24 בדצמבר 2006 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:16, 16 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:36, 17 ביוני 2013 (IDT)