שיחה:פייסל חוסייני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

התבטאות[עריכת קוד מקור]

למה אין אזכור להתבטאותו החשובה שהסכמי אוסלו היו סוס טרויאני? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:47, 23 בדצמבר 2006 (IST)

כנראה כי אין לנו את הציטוט המדויק... טרול רפאים 18:43, 23 בדצמבר 2006 (IST)
למזלי שמרתי על המחשב את המאמר שכתב בני בגין בהארץ ב-2002.

פייסל חוסייני, מועדון הנוער הערבי ברמת עמון ירדן, אל ראי, ירדן, 12.11.92: "בתחום הפעולה המדינית מתקיימות בחיי כל העמים שתי אסטרטגיות: א. אסטרטגיית על. ב. אסטרטגיה מדינית עכשווית. עלינו לדעת שסיסמת השלב הנוכחי איננה 'מהים עד הנהר'... לא ויתרנו ולא נוותר על מחויבות מן המחויבויות הקיימות זה למעלה מ 70 שנה... יש לנו בתוך חברתנו הפלשתינית והערבית המאוחדת היכולות להתמודד עם החברה הישראלית המפוצלת... עלינו לאלץ את החברה הישראלית לשתף פעולה עם... חברתנו הערבית, ובהמשך להביא להמסתה של 'הישות הציונית' בהדרגה." (באדיבות ממר"י)

פייסל חוסייני, אוניברסיטת ירדן, 22.7.95: "הפתרון הפוליטי שאנו מציעים כעת הוא במסגרת האסטרטגיה הפוליטית ולא אסטרטגית העם. מדיניותנו בנוגע (לאסטרטגיה) מהסוג השני ידועה. אם תשאל כל פלשתינאי הוא היה אומר לך שגבולות פלשתין משתרעים מהנהר ועד לים. אין חילוקי דעות בנוגע לכך. אנו עלולים לשגות בנוגע לאסטרטגיה הפוליטית שלנו, אך איננו שוגים לעולם בנוגע לאסטרטגיית העל הקבוע שלנו."

פייסל חוסייני, אל-ערבי, מצריים, 24.6.2001: "אנחנו מבחינים בין המטרות האסטרטגיות ארוכות הטווח לבין המטרות הפוליטיות השלביות... גבולות פלשתין באסטרטגיית העל (הם) 'מן הנהר ועד הים', כולה אדמה ערבית... שאין למוכרה או לקנותה ולא ניתן לעבור בשתיקה על כך שמישהו גוזל אותה, גם אם הדבר מצריך זמן ומחירו יקר." בהמשך אותו ראיון חשף חוסייני את הטקטיקה של אש"ף לגבי הסכם אוסלו: "אנשי טרויה שמחו בחושבם שהגייסות היווניים הובסו ונסוגו והותירו מאחוריהם שלל תמים עשוי עץ. הם פתחו את החומות והכניסו אותו לעירם. אחר כך קרה מה שקרה."

בני בגין, הארץ, 6.9.2002
בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:54, 23 בדצמבר 2006 (IST)
תודה מת', אתמצת מידע זה ואשלבו בערך. אתה יכול אבל לבדוק שוב את מועד הציטוט האחרון? לפי מה שכתבת, זה נאמר כחודש לאחר מותו... מגיסטר 22:02, 23 בדצמבר 2006 (IST)
זה התאריך שהופיע בכתבה. כנראה העיתון המצרי פרסם את דבריו לאחר מותו. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:51, 24 בדצמבר 2006 (IST)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:16, 16 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:36, 17 ביוני 2013 (IDT)

הוספת קישור לעבודת המאסטר שלי[עריכת קוד מקור]

הוספתי קישור לעבודת המאסטר שלי שמופיעה כמשאב אלקטורני בספריה הלאומית. מדובר בביוגרפיה פוליטית של פייסל חוסייני ולמעשה בעבודה המקיפה היחידה שנכתבה בעברית על פייסל חוסייני בהנחיית הלל כהן ואלי פודה. אולם חן סרוב המכונה גילגמש הוריד את הקישור בטענה שאין להשתמש בעבודות מאסטר בויקיפדיה. ניחא, נניח לחוק הזה. מדוע לא לאפשר למי שמתעניין באיש גישה מקוונת לעבודה הזו ולתת לאנשים לבחור בעצמם ? זה לא מרגיש מאוד חופשי ופתוח.

אכן, ביטלתי את התוספת שלך ואכן בגלל הסיבה שציינת. לא נהוג להשתמש בעבודות מאסטר כסימוכין ביביולגרפי בוויקיפדיה. אם העבודה תצא כספר אז בהחלט אשמח לתמוך בהוספת המקור הזה. כמו כן, לא נמנעה הגישה המקוונת לעבודה זו. העבודה עדיין זמינה באתר שאליו קישרת. אני מזכיר שלפי הכללים שלנו ויקיפדיה היא לא מאגר קישורים, לכן עצם קיומו של דבר מה ברשת לא מהווה סיבה מספקת כדי לקשר אליו. גילגמש שיחה 11:48, 31 בדצמבר 2018 (IST)


הי גילגמש, תודה על תשובתך. הוספתי את הקישור תחת הכותרת "קישורים חיצוניים" ולא כסימוכין ביבליוגרפי. ויקיפדיה בהחלט לא מאגר קישורים, אבל מה יותר רלוונטי מקישור אל עבודת המאסטר הזו בערך על הבנאדם? היא אכן תצא כספר מתישהו אבל גם אז יהיה צורך לרכוש את הספר וכו'. פה יש קישור זמין לכל דורש לעבודת מאסטר מקיפה על פייסל חוסייני בערך על פייסל חוסייני. אבל ניחא, נראה לי שאין טעם לנהל איתך דיון.

אגב הגעתי לעריכה הזו בעקבות פנייה של סטודנטית שכותבת על המנהיגות בירושלים המזרחית. היא מצאה אותי אישהו ברשת והגיעה אלי ולכן חשבתי שיהיה נכון להנגיש את זה לקוראים. מקריאה בערך הזה אני יכול בהחלט לומר שהוא ברמה נמוכה מאוד ושחשבתי בתור התחלה להניח פה את הקישור ובהמשך לערוך ולשפר את הערך, אבל ההתנהלות הזו של גילגמש די מרפה את ידי.

פרק הביבליוגרפיה בוויקיפדיה מחולק לשני חלקים. מקורות מודפסים מופיעים בפרק "לקריאה נוספת" ומקורות מקוונים מופיעים בפרק "קישורים חיצוניים". עבודה ברמת מאסטר לא אמורה להכלל ברשימת המקורות המומלצים לביוגרפיה היסטורית. כנ"ל גם עבודת דוקטור. אפשר לקשר למאמר אקדמי, לספר שיצא בפרסום אקדמי. לא מקשרים לעבודות מאסטר. אני לא יודע כמה עבודות מאסטר נכתבו על פייסל חוסייני אבל זה לא משנה לצורך העניין הזה. גילגמש שיחה 13:25, 31 בדצמבר 2018 (IST)
מיצית את הבעיה. שאתה לא יודע, ולא משנה לך.
במקום לומר תודה לאחד המומחים הכי חשובים בנושא של ההיסטוריה המוסלמית והפלסטינית של ירושלים שתורם לערך, אתה מוחק, כי יש איזה כלל (שמי יודע מי קבע אותו , מתי ואיך) "כאילו אובייקטיבי", אתה מתנהג בברוטליות ונותן לו סתירת לחי. שחו"ח לא יהיו פה אנשים שמבינים משהו במה שהם כותבים עליו. אני משחזר את מה שעשית, בתקווה שזה יתקן תא הנזק שגרמת. emanשיחה 15:20, 14 בינואר 2019 (IST)
משתמש:Tsidky ומשתמש:Eman, שלום. מבלי להכנס לעבי הקורה (למרות שלדעתי, בקיצור נמרץ, משתמשי ויקיפדיה נפגעים מהכלל ה"אוסר" באופן גורף גישה למאגרי המידע הגדולים והמעודכנים ביותר של עבודות מחקר) לא ניתן לקרוא את הקישור ‫ערן צדקיהו, נסיך ירושלים: פייסל חוסייני והמנהיגות הפלסטינית הלאומית בשטחים. מתקבלת הודעת שגיאה בכניסה. יאיר צפורי - שיחה 12:50, 15 בינואר 2019 (IST)