שיחה:צוואה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הסרתי הפנייה ל"נוסח לכתיבת צוואה באתר סיכומונה". אין דבר כזה נוסח לכתיבת צוואה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:14, 24 באוקטובר 2007 (IST)

קישור חיצוני[עריכת קוד מקור]

לאחר שפרסמתי קישור חיצוני, שלדעתי נותן מידע איכותי נוסף בנושא צוואה, החליטו למחוק אותו. לכן החלטתי לשאול פה, בעמוד שיחה מדוע מחקו את הקישור וגם את השיחה עצמה החליטו למחוק..

האם אני מפספס פה משהו? מדוע מוחקים ללא הרף כל שינוי החל בערך זה?

אשמח אם לא תמחקו את העמוד הזה ותענו לי על השאלות. אני אוהב את ויקיפדיה ומשתמש בה תכופות. אך גישה זו של מחיקת הערות בצורה לא רציונלית מאוד מוזרה לי, ולא תואמת לדעתי את הלך הרוח של האנציקלופדיה החופשית.

בוויקיפדיה אין מקום לפרסומות (גם לא בדפי שיחה), והיא איננה משפרת דירוג במנועי חיפוש. כמו כן, שימוש במילה דיקטטורה כדי להתייחס כאן לחבר קהילה (או לקהילה כולה) הוא הפרה של כללי ההתנהגות. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:54, 28 בפברואר 2010 (IST)

אני מודע לעובדה שויקיפדיה אינה משפרת את הדירוג במנועי חיפוש, וכן זו אינה כוונתי. הקישור שהוספתי איננו פרסומת, אלא עמוד מתוך פורטל המספק מידע איכותי ומעמיק בנושא דיני משפחה בכלל, ובנושא הצוואות בפרט. ראיתי לנכון לשים את הקישור משום שיש בו מידע שימושי בנושא, וראיתי אותו כהרחבה למה שכתוב בערך "צוואה" של ויקיפדיה. מאחר ואתם משתדלים לא להרחיב יותר מידי בתוך הערך, הקישור נראה לי רלוונטי. אני מבין כי קשה לעמוד בהצפות הפרסומיות והלא-אובייקטיביות, אך חבל לשלול מידע חשוב מקהל הקוראים, כמו בקישור שהוספתי אני. המידע בקישור חשוב מאוד עבור גולשים המעוניינים במידע טכני ומפורט על הקריטריונים לפסילת צוואה.

אודה אם תחזירו את הקישור, לטובת הכלל. פשפש - שיחה 21:01, 28 בפברואר 2010 (IST)

אבקשך להמשיך את הדיון אך ורק כאן ולא בדף שיחתי, מאחר וכאן מקומו.
לגופו של עניין: עברתי בשנית על תוכן הקישור. המידע הנוסף שהיה בו לא היה כל כך קריטי להבנת מושא הערך (אלא התייחס להיבט אחד בלבד של הנושא), ובשקלול עם הפרסומת הבולטת מאוד שבראש הדף אין מקומו של הקישור בערך.
האתר הוסף לרשימת הספאם לאחר שהתברר שקישורים לעמודים נוספים עם תוכן שאיננו מרחיב במידה מספקת התווספו באופן שיטתי לערכים אחרים. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:05, 1 במרץ 2010 (IST)

היית יכול לטעון טענה זו כבר בתחילת הדיון והיית חוסך את עוגמת הנפש. בכל זאת הייתי רוצה שתוציא את הקישור מרשימת הספאם מכיוון, שכמו שאמרתי כבר, המאמר שיש על אלימות במשפחה/נשים מוכות באתר, מוסיף ונותן מידע רב על הנושא מנקודת מבט משפטית (המאמר באתר תומצת ממאמר רחב יותר שעורכת דין ממשרדי כתבה)וקושר מערך אלימות נגד נשים אתה מוזמן להיכנס לערך אלימות במשפחה שנמצא באתר lawlife (הקישור נמצא בתפריט הימני אחרון מהסוף) אנני מנסה "להספאם" או לפרסם דבר דרך ויקיפדיה אלא לתת גישה למידע איכותי זה.. פשפש - שיחה 17:22, 1 במרץ 2010 (IST)

לא אמרתי שזה דווקא אתה (ייתכן ומדובר באחרים), אך הדבר הוא פרקטיקה מקובלת כשמזהים הוספת קישורים בעייתיים רבים מאותו אתר. אנסה לראות בערב (אני הולך עוד מעט) כיצד ניתן לטפל בסוגיית המאמר. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:27, 1 במרץ 2010 (IST)

היי קוריצה, רציתי לדעת אם החלטת כיצד ניתן לטפל בסוגיית המאמר? פשפש - שיחה 14:14, 5 במרץ 2010 (IST)

הקישור הוסף. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:48, 16 במרץ 2010 (IST)

העברה לצוואה (המשפט הישראלי)[עריכת קוד מקור]

ערך זה עוסק כל כולו בצוואה במשפט הישראלי ואינו עוסק כלל בצוואה במערכות משפט אחרות, בעקרונות משפטיים כלליים של הצוואה ובאספקטים סוציולוגיים, היסטוריים ולא רכושיים של הצוואה. הוא גם לא עוסק בצוואות מפורסמות. על כן יש להעבירו לערך צוואה (המשפט הישראלי). אם אין התנגדות, אעשה זאת בימים הקרובים. עדירל - שיחה 02:55, 8 באוגוסט 2010 (IDT)

הפסק להתנכל לערכים שכתבתי. מצא לך עיסוקים וחיים משלך. זו התנגדותי אלמוג 06:31, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
כמו אלמוג (רק שאני לא כותב הערך). קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 06:34, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
אכן בערך יש התייחסות גדולה מידי ובלתי פרופורציונית לנושא לצוואה במשפט הישראלי. אני תומך בפיצול הערך לפי הצעתו של עדירל. יורי - שיחה 08:22, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
הערך מציג כיאות צוואה במשפט הישראלי. בניגוד למתמטיקה ולפיזיקה, שכלליהן גלובליים, בנושאי משפט יש משמעות רבה למשפט מקומי, ולכן הערך מציג את הצוואה במשפט הישראלי. יש מקום להרחבת הערך, בנושאים מהמשפט העברי (המוזכר בקישורים חיצוניים אך לא בגוף הערך), המשפט הקונטיננטלי ועוד. בשלב זה אין צורך בערך נפרד צוואה (המשפט הישראלי), להפך: סביר שתימצא זיקה בין המשפט הישראלי וענפי משפט אחרים. דוד שי - שיחה 09:25, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
המושג צוואה הוא מושג רחב ביותר. הפתיח של הערך מורכב משני משפטים המפרטים בצורה קצרה וכללית ביותר מה זה צוואה. כל שאר הערך 95% בערך מתמקד במושג צוואה במשפט הישראלי. זו סיבה קלאסית להעברת הערך לשם "צוואה במשפט הישראלי" וזאת לאחר עריכה וויקזציה. גם אם בעתיד הערך יורחב, עדיין הנושא של "צוואה במשפט הישראלי" יסוקר בצורה נרחבת מידי ויהיה בחוסר פרופורציה לגבי שאר הפסקאות. יורי - שיחה 09:41, 8 באוגוסט 2010 (IDT)

התנאה או התנייה? על פניו אומרים התנייה הגם שבעולם המשפט (חוקים, פס"ד, מאמרים משפטיים וכו) לא פעם רואים "התנאה"..


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:13, 16 במאי 2013 (IDT)