שיחה:קהילת יהודי דומביה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
WIKI AND ACADEMIA.PNG

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית בקורס "ויקישטעטל - שואה, שורשים וזיכרון: למידה משמעותית עם הפנים לקהילה

ויקישטעטל לוגו.jpg

" במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות במכללה ירושלים - 2017

הצלחת להוסיף תמונות - מצוין, כל הכבוד. כמה שאלות בכל זאת: - אני מבינה שאין כאן בעיה של זכויות יוצרים, כיוון שצילמת זאת בעצמך? - האם סרקת את התמונות המקוריות, או שהיה לך את המקור בקובץ במחשב? כיוון שלא יצא כ"כ ברור, קשה לקרוא את הטקסט. - יש לך תמונות נוספות? האם יש כאלה שלא את צילמת בפעול? אם כן, ברור לך מה את צריכה לעשות מבחינת זכויות היוצרים? בהצלחה רבה וכל הכבוד, תהלה - שיחה 19:03, 19 בפברואר 2017 (IST)

מצטרפת לאיחולים והברכות של תהלה. הוספתי קישורים פנימיים ואני מציעה שתמשיכו להוסיף עוד קישורים פנימיים. יש נקודה אחת מעניינת מאוד בערך שנראה לי שכדאי להרחיב. המעבר של היהודים מהקמת תעשייה, בית החרושת לאריגים, לפעילות אריכה בבית. מדוע קרה המעבר זה? בהצלחה בהמשך כתיבת ערך מיכל לסטר - שיחה 20:23, 19 בפברואר 2017 (IST)
דינה, יש לכן מידע על השאלה המעניינת שהעלתה לסטר? אולי יש גם מידע משפחתי בעניין.
בקשר לתמונות אשמח לדעת אם הסתדרת. בשיחתנו היום הבנתי שניסית להעלות תמונה שצולמה על ידך, במקום התמונות הקודמות. כעת אני רואה תמונה אחרת מויקישיתוף. אשמח לדעת אם הסתדרת. האם זו התמונה שתכננת להעלות? תהלה - שיחה 19:54, 20 בפברואר 2017 (IST)
קצת ערכתי לשונית והוספתי קישורים בסעיף גורל יהודי הקהילה, שתוכלו לראות את המבנה הרצוי לקישורים. בשביל להוסיף קישורים בצורה יעילה, חישבו בראש של הקורא: מה יעניין אותו? על מה הוא עשוי לרצות מידע נוסף? איזה מונח עשוי להיות לא מוכר לו? זהו אחד היתרונות הגדולים של הויקיפדיה כאינציקלופדיה אינטרנטית, שאנחנו הכותבים יכולים להפוך את כל המידע הנוגע לנושא הערך לנגיש לקורא. בהצלחה וכל הכבוד על ההתקדמות! תהלה - שיחה 11:30, 21 בפברואר 2017 (IST)
כל הכבוד הערך התקדם. סידרתי לכן את הכיתובים - פשוט כתבתן ב"טקסט חלופי" במקום ב"כיתוב". גם קצת ערכתי לשונית. כדאי להוסיך קישורים פנימיים בתוך הויקיפדיה. שימו לב שבשוקלי השקל הציוני שנת 1933 כתובה פעמיים - יש לתקן זאת. בהצלחה! תהלה - שיחה 19:36, 22 בפברואר 2017 (IST):::::חזרנו למקור לגבי השוקלים ושם יש טעות שכתבו 1933 פעמיים. נצטרך לברר איפה אפשר למצוא את המידע המדוייק בלו סקאי - שיחה 15:35, 23 בפברואר 2017 (IST)

בית הכנסת בדומביה[עריכת קוד מקור]

שלום לכן תהלה, בלו סקאי ורותי. אשמח אם יורחב מעט על בית הכנסת ה"עשוק". גם ראוי לצרף כמה תמונות מתוך בית הכנסת. אני מודע שגם בדף בוויקישיתוף אין תמונות מתוך בית הכנסת, אבל "קפצתי רגע" לבית הפולשים וביקשתי מהם שיניחו לי לצלם קצת את המבנה שלנו. כבר ארחיב את הקטגוריה בתמונות. אם אין מספיק תוכן לעומת התמונות, ניתן לפתוח גלריה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 00:38, 5 באפריל 2017 (IDT)

הוספתי את התמונות. הנכן מוזמנות. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 00:45, 5 באפריל 2017 (IDT)
קובץ על יד, התמונות מצוינות! תודה רבה על השיתוף. אילו ידעת כמה חיפשת הסטודנטית תמונות אלה (היא צילמה כשהייתה במקום, אך התמונות אבדו). מסכימה בהחלט שיש להרחיב. אנסה לחפש מידע, ואבדוק עם הסטודנטיות האם הגיעו למידע נוסף. יכול להיות שיידחה לאחרי פסח, יש קצת עומס בימים אלה. שוב תודה ויישר כוח, תהלה - שיחה 12:31, 5 באפריל 2017 (IDT)
מה הכוונה אבדו? אצלה, או מוויקיפדיה. התמונה הזו היא שלה, והיא באמת הייתה בתוך קטגוריה אחרת. מצאתי אותה תועה ועשיתי לה השבת אבדה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 14:16, 5 באפריל 2017 (IDT)
לפי התמונות שהעלית בית הכנסת נבנה בשנת 1885 ולא 1890 כפי שנכתב בשלט שהוצב בחזית הבניין. תקנתי בערך. תהלה - שיחה 12:38, 5 באפריל 2017 (IDT)
לא מצאתי איפה אצלי נאמר שזה מ-85 (אולי לפי תארוך האבנים על פי צבען קריצה), אבל יכול להיות גם שיש תאריך תחילת בנייה ותאריך סיום. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 14:26, 5 באפריל 2017 (IDT)
דומביה, בית הכנסת לשעבר (7).jpg
ראה תמונה זו. תהלה - שיחה 14:39, 5 באפריל 2017 (IDT)
יפה. יש דברים ששמים לב אליהם רק כשמעיינים בתמונות (אחרי העלאתם לוויקישיתוף והצגתם לאחרים בוויקיפדיה :)). מעניין שהפולנים הספיקו לחרבש שם כל פינה, אבל להציב שלט כמו בנאדם לא הצליחו... טוב ששוב אנחנו לא שכנים. Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 15:17, 5 באפריל 2017 (IDT)
זו אחת הסיבות הקטנות יותר לכך שטוב שאנחנו לא שכנים. ולכן נאמר שתמונה אחת שווה אלף מילים, יש דברים שרק בתמונות ניתן להבחין בהם. אטפל בתמונות בהמשך, בעזרת ה'. חג שמח. תהלה - שיחה 00:05, 6 באפריל 2017 (IDT)
קובץ על יד, הוספתי פסקה וגלריה על בית הכנסת. תודה רבה על התמונות ששיתפת. נראה לי חשוב ביותר. אנסה בהמשך לראות ולבדוק גם עם הסטודנטיות האם הן נתקלו במידע נוסף או בתמונות מקוריות של בית הכנסת. בינתיים, אשמח אם תבדוק שפענחתי נכון את התמונות ואת המידע העולה מהן. אחרי הכל, אתה ביקרת במקום וצלמת את רוב התמונות. אני בטוחה שיש מידע נוסף שניתן לציין. אם תיזכר בזה, אשמח שתוסיף שם או תכתוב כאן. תודה רבה וחג שמח, תהלה - שיחה 11:14, 13 באפריל 2017 (IDT)
תהלה, מצאתי כעת קצת זמן להרחיב עוד מעט. מקווה שזה מספק, כי מעבר לזה אני לא זוכר הרבה. הביקור שם נערך בחופזה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 02:26, 18 באפריל 2017 (IDT)
קובץ על יד, תודה לך. הוספת פרטים חשובים, והקישור למפת גוגל מצוין. כעת הבנתי יותר את המבנה והשרידים שנותרו. תודה. ידוע לך מה היה בקומה הראשונה? בית המדרש? אגב כמה משפחות מתגוררות במקום - כלומר לכמה דירות הוא חולק? ויש בו שתי קומות מגורים? נראה כי אחת מהכניסות לבית הכנסת נאטמה - יש לך השערה מדוע? נראה מכך שהמבנה הפנימי שונה באופן משמעותי יותר משיפוצים קלים. גם המסדרון נותן תחושה כזו, על אף שאנו לא יודעים כרגע מה היה בקומה הראשונה המקורית. תהלה - שיחה 12:11, 18 באפריל 2017 (IDT)
על הקומה הראשונה אין לי מושג. בביקור זה לא קיבלה הקבוצה אפשרות כניסה לבתי המגורים, אלא רק עברה במסדרון ועלתה לעליית הגג. כפי שהבנתי, אכן יש שתי קומות מגורים. הכניסה בחזית נאטמה כדי לאפשר מגורים מאחורי הקיר. בשורה אחרונה זה הרי לא בית כנסת... לפי התרשמותי, התבצעה חלוקה פנימית, אך העצלנים הדלפונים שם כמעט לא נגעו במה שלא הפריע להם. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 12:17, 18 באפריל 2017 (IDT)

אדריכלות[עריכת קוד מקור]

netanel488‏, Avishay, Shaun The Sheepבעלי הידע באדריכלות, אשמח אם תוכלו להרחיב מעט בערך אודות בית הכנסת - באיזה סגנון בנייה נבנה ומהם מאפייניו. תודה מראש. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 01:27, 18 באפריל 2017 (IDT)

מידע[עריכת קוד מקור]

עוד מידע כאן. Just Visiting - שיחה 23:25, 21 בדצמבר 2017 (IST)