שיחה:קיימות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מועדון ריקודים בהולנד[עריכת קוד מקור]

לטעמי הדוגמא של המועדון לא מייצגת את המושג "קיימות". זוהי דוגמא זניחה לנושא גדול כ"כ.

ואתה כנראה צודק. אתה מוזמן להרחיב כאוות נפשך. ינון - שיחה 08:33, 22 באוקטובר 2009 (IST)

פרפטום מובילה[עריכת קוד מקור]

מישהו יכול להסביר את ההבדל? עמית - שיחה - האלבומים 22:26, 21 בדצמבר 2009 (IST)

קיימות זה קונספט הרבה יותר רחב מפרפטום מובילה, שמתייחסת רק להיבט האנרגטי לפי מיטב הבנתי --ינון - שיחה 13:41, 22 בדצמבר 2009 (IST)
פרפטום מובילה היא הרבה יותר מקונספט אנרגטי - היא אלגוריה לכל הסיסטמות שאינן זקוקות לתשומות אקסטרניות לקיומן האינרציאלי. עמית - שיחה - האלבומים 00:18, 25 בדצמבר 2009 (IST)
פרפטום מובילה אינה נזקקת לאקסרגיה (אנרגיה זמינה לעבודה) מבחוץ. קיימות על כדור הארץ נזקקת לאקסרגיה כזו ומקבלת אותה כל יום - על ידי קרינת השמש (שיוצרת גם את אנרגיית הרוח ואנרגיית הגלים). בלי אור השמש לא היו חיים בכדור הארץ - היה קר וחשוך בהתאם לחוק השני של התרמודינמיקה. האזרח דרור - שיחה 09:22, 4 באוקטובר 2010 (IST)

מישהו יכול להסביר[עריכת קוד מקור]

את התמונה שנמצאת בראש הערך? זה קטע דקורטיבי, כאילו?

הערך כולו מתורגם מאנגלית, וגם התמונה הגיעה משם. היא דווקא די מתאימה לערך, לדעתי, אבל בהחלט אפשר גם בלעדיה. עפרה הוד - שיחה 19:42, 15 במאי 2011 (IDT)

הערות לערך קיימות - תעשית בעלי-חיים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, 2 בעיות עיקריות בעיני בערך זה - 1. דגש על פתרונות קטנים ומקומיים שאינם מסוגלים להוות פתרונות כוללים (כפר אקולוגי,איסוף עצמי של מי גשם וכד') , חסר פירוט פתרונות כוללים יותר (או הפניות לערכים רלבנטיים). 2. חסרה התיחסות לנזק העצום שגורמת "חקלאות" מתועשת של בעלי-חיים לכדה"א. מלבד האכזריות הנוראה הכרוכה בתעשיה זו, והשפעותיה המוסריות על החברה, התרבות, הכלכלה, המשפט ועוד - יש בה פגיעה קשה בסביבה מכמה היבטים: גידול בעלי-חיים בתנאים המקובלים בתעשיה מחייב שימוש בכמויות אדירות של תרופות המופרשות ונשטפות לאדמה ולמים, כמו גם מאיצות ברירה טבעית של חידקים ותורמת להגדלת עמידותם לתרופות. גידול בעלי-חיים במספרים עצומים והריגתם יוצר כמויות אדירות של שפכים ופסולת, ופליטת מתאן לאטמוספירה באחוזים ניכרים מכלל הפליטות. האכלת כמויות גדולות של בעלי-חיים מחייבת גידול כמויות ענק של מוצרים חקלאיים, אשר יכלו להאכיל כמות גדולה בהרבה של בני-אדם מהכמות שתיזון מהבשר ה"מיוצר" ממנה. הכמויות הללו יוצרות מציאות של בירוא יערות והשתלטות שטחים לחקלאות על שטחים טבעיים. כמו-כן, מטעמים כלכליים צרים מגדלים גידולים שאינם מזונן הטבעי של החיות (תירס לפרות), מה שיוצר אצלן בעיות עיכול ומחלות הפוגעות בהן ובמי שאוכל אותן. מאותה סיבה מגדלים תירס לצרכים שונים של האדם באופן שאינו בריא לו ומזהם. אני מניחה שיש סיבות נוספות שלא מניתי. חשוב להדגישן. כמו כן, חסר אזכור המושג "טביעת-רגל אקולוגית". מקוה שהייתי לעזר. בברכה ענבל גדיש 89.139.201.66 17:03, 28 בפברואר 2012 (IST)

רק הרס??[עריכת קוד מקור]

בפסקה של השפעת בני האדם מופיע: "השפעתם של בני האדם על כדור הארץ מתבטאת בהרס של משאבים ביופיזיים ושל מערכות אקולוגיות...." האם מדובר רק בהרס???? בני האדם לא מועילים בשום צורה ובשום אופן? אשמח לשמוע ממישהו מבין...Lirushkli - שיחה 22:12, 11 בפברואר 2015 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

יש פרסומת שמסתירה את התוכן

מקור:לילוש תומכת בי דווח על ידי: עינב טולדנו 188.120.148.179 17:29, 23 בפברואר 2015 (IST)