שיחה:קלמן שולמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רמא"ג[עריכת קוד מקור]

שלא כיל"ג, מיכ"ל, אחד העם, רש"י פין - מרדכי אהרון גינצבורג ידוע בשמו המלא, ולא בראשי התיבות שלו, (רמא"ג) שבוודאי יזכירו יותר לקוראים את רמת אביב ג', מאשר את מחבר "אביעזר". אני מציעה במקרים כאלו לא לכתוב ראשי תיבות, אלא לנקוב בשם המלא. --Tmima5 - שיחה 16:44, 3 בפברואר 2016 (IST)

לי מוכר רמא"ג, ולאחרים לא מוכר יל"ג וודאי לא מיכ"ל. לכן חשובה סטנדרטיזציה, בטקסט שבו ההקשר לא ברור, כמו אזכור ראשון בפרק, מוטב שיבוא השם במלואו וכמובן עדיף עם קישור. ביקורת - שיחה 17:10, 3 בפברואר 2016 (IST)
יש להבחין בין ראשי תיבות שמוכרים רק ל"יודעי ח"ן", ובין שם ספרותי / שם עט / שם בדוי. יל"ג הוא שם ספרותי. אחד העם הוא שם ספרותי. ס. יזהר הוא שם ספרותי. כך נהוג לקרוא להם, ולא בשמות המלאים או האמיתיים שלהם. רמא"ג = ראשי תיבות. ריז"ש = ראשי תיבות. אז יתכן שסקטורים שונים בציבור משתמשים בראשי תיבות, אבל לרוב האנשים הם לא אומרים כלום. ולכן, לדעתי יש לומר יל"ג, ס. יזהר, מיכ"ל, לצד קלמן שולמן, נפתלי הירץ וייזל, נחום סוקולוב וכדומה. לעומת זאת כדאי להימנע מראשי תיבות שלרוב הקוראים אינם מוכרים. --Tmima5 - שיחה 23:44, 3 בפברואר 2016 (IST)
מקבל את ההבחנה. מסכים עם המסקנה המתבקשת. את צודקת לגמרי. ביקורת - שיחה 00:26, 4 בפברואר 2016 (IST)