שיחה:קנאביס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תרמית ה"מין הרביעי"[עריכת קוד מקור]

כאן. --‏Meni181818 שיחה • ג' בשבט ה'תשע"ה 14:36, 23 בינואר 2015 (IST)

קנאביס וסרטן[עריכת קוד מקור]

משתמש:אילן שמעוני: הבאת שתי מקורות לגבי אפקטיביות של קנאביס בטיפול בסרטן. הראשון שמפנה ל-web.archive.org - לא ברור מה מנסה לומר. השני עוסק בהשפעה של קנאביס על תאי סרטן השד. למיטב הבנתי, המחקר לא עוסק בטיפול בחולות סרטן השד ממש על ידי קנאביס. מודה שהרבה מושגים במאמר הנ"ל הם מאד ספציפיים וזרים לי. אך ארשה לי לשאול - האם אתה יודע על מה המאמר מדבר? אם כן, אנא עדכן את המשפט אליו צירפת את המחקר הזה. משום שיש הבדל גדול בין "טיפול בסרטן" - טיפול בחולי סרטן ממשיים עם תוצאות משמעותיות, לבין ניסויים שונים שנערכים על תאי סרטן במעבדה.

לידיעתך, חולי סרטן רבים מחפשים ברשת כל חומר קיים אודות טיפולים חילופיים בסרטן. הם נואשים ומוכנים לנסות כל דבר. אם אתה מכניס הערה כזו, תהיה אחראי ותגבה אותה במקורות ראויים וקשורים, ותדייק במילותיך. לא מדובר כאן רק בקידום אג'נדה. לתגובתך אודה. • צִבְיָהשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ו 21:26, 12 בדצמבר 2015 (IST)

המאמר הזה: http://www.haaretz.co.il/news/health/.premium-1.2610653 , עוסק במחקר שדומה למחקר שאתה הבאת. לדברי המאמר, הצליחו במעבדה לגרום לתאים סרטניים של סרטן המוח וסרטן השד להרוג את עצמם.
רק מה, גם כימותרפיה הורגת תאים סרטניים. אבל עדיין היא לא תמיד מצליחה לגרום למחלה להיעלם לגמרי, אלא רק להתכווצות זמנית של הגידולים או הגרורות - מה שמתבטא בהעלאת תוחלת החיים, אבל לא בריפוי של החולה.
משכך, הדרך ארוכה מאד מאד מתוצאה מוצלחת בתנאי מעבדה לטיפול מוצלח לאורך זמן בחולי סרטן.
לפיכך, הייתי ממליצה על משפט כמו, "מחקרים שונים הוכיחו על פעילות אנטי-סרטנית בתאי סרטן במעבדה", או משהו כזה. רחוק מאד מ"עדויות לאפקטיביות בטיפול בסרטן". • צִבְיָהשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ו 21:39, 12 בדצמבר 2015 (IST)
שיניתי לניסוח שלך. לא אני ניסחתי את המשפט שהיה בערך, אבל זכרתי שקראתי על זה משהו בעיתונות, וחיפוש קצר העלה את המקורות האלה. מן הסתם יש מקורות מקיפים מהם. אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 22:14, 12 בדצמבר 2015 (IST)
לגבי המקור השני - א. זהו ארכוב מאתר של מכון מחקר ממשלתי ומוכר, וב. יש בו את המשפט Cannabis has been shown to kill cancer cells in the laboratory. אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 22:18, 12 בדצמבר 2015 (IST)
הייתי צריך לומר ולא אמרתי: אני מקבל לגמרי את הערתך חולי סרטן רבים מחפשים ברשת כל חומר קיים אודות טיפולים חילופיים בסרטן. הם נואשים ומוכנים לנסות כל דבר. איבדתי את אמי לסרטן (קנאביס הקל עליה את התגובה לכימו, אבל בזה זה נגמר) ולצערי ראיתי בעצמי. רק בריאות. אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 05:26, 14 בדצמבר 2015 (IST)
אתה בחברה טובה. גם אני איבדתי את אבי למחלה. רק בריאות גם לך (עד שהאישור לקנאביס הגיע, כבר השתמשנו בו אנחנו...). • צִבְיָהשיחה • ב' בטבת ה'תשע"ו 18:46, 14 בדצמבר 2015 (IST)