שיחה:רואדיז

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דיון בשינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

אינני יודע אם הסדרה שודרה בישראל, ואם כן, איזה שם ניתן לה, ואני די סמוך ובטח שזה לא היה "רואדיז". הסבר: המילה Roadies (שהוגים: Ro-w-di-z), צורת ריבוי של Roadie, היא סלנג שמשמעותו: צוות פועלי הבמה שמצטרפים לנסיעותיו של זמר להופעות. באנגלית תקנית זה Road crew, צוות דרכים. ומכיוון שהמושג הסלנגי נגזר מהמילה Road = דרך, שבעברית נהגה ונתעתק "רוד", ולא "רואד", אזי בתעתיק לעברית זה רודיז, או רודי'ז, אם תרצו. having that said, אם נחפש בוויקיפדיה את השיר אבי רוד, ממילא נמצא שהדף הראשי הוא Abbey Road. אם כך, במידה שהסדרה לא שודרה בישראל, ואין לה תרגום עברי, מדוע לא להשאיר את שם הדף המקורי באנגלית?--נדב - שיחה 20:06, 14 במרץ 2021 (IST)

bynadav, אני מסכים על עניין התעתיק, אבל על עניין התעשייה הישראלית הגישה שלך אופטימית מדי. גיגול פשוט מעלה שהסדרה שודרה תחת השם רואדיז בשידורי הוט. Mbkv717שיחה • א' בניסן ה'תשפ"א • 21:50, 14 במרץ 2021 (IST)
Mbkv717 מודה שלא טרחתי לגגל, כי זה נראה אווילי למדי, וחוסר מחשבה של מי שאחראי למחדל הזה. בשולי הדברים, בעבר הערתי מספר פעמים להוט על שמות עבריים לקויים. בכמה מקרים אף תיקנו. מצד שני, מכיוון שהקלדת הכתוביות נעשית על ידי המתרגמים, בנפרד ממי שמקליד את פס המידע בטלוויזיה (כן, התעקשתי לבדוק את זה...) אז ייתכן שבגוף הסרט ובפס המידע יהיו הבדלים במופעי השם. בנוסף, מצאתי סרטים/סדרות שחברות הטלוויזיה העניקו להם שמות שונים.--נדב - שיחה 22:02, 14 במרץ 2021 (IST)
רואדיז זה תעתיק סביר לחלוטין. גם אם תיאורטיות קיימות אופציות נוספות, מרגע ששודר ונסקר בישראל תחת שם זה, לא לנו לדון על שינוי. רודי'ז, אגב, זו שגיאה מוחלטת - באנגלית אין מקדימים גרש ל-s של ריבוי. Magisterשיחה 11:27, 15 במרץ 2021 (IST)
Magister ברור שאין מקום לשינוי השם, מאחר שהסדרה שודרה בישראל בתעתיק הזה. כאשר העליתי את הסוגיה, לא ידעתי אם אכן שודרה ומה היה השם בעברית. בשולי הדברים, לגבי הצורה "רודי'ז", יש הנוהגים להוסיף את הגרש בתעתיק לעברית, כדי לציין שזו תוספת. אני אישית מסתייג מהנוהג הזה, אבל יודע שזה מקובל. לכן סייגתי ב"אם תרצו". בכל מקרה, כאמור, אין מקום לשנות את שם הערך, ואני מסיר את התבנית.--נדב - שיחה 11:44, 15 במרץ 2021 (IST)