שיחה:רימון בית ספר למוסיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רשימת בוגרים[עריכת קוד מקור]

אני מוחק לאור התקדים שנקבע בשיחה:המוט השחור#בוררות. עמית 23:46, 10 במרץ 2007 (IST)

עמית, לא מדובר כאן על רשימת בעלי משרה טקסית כלשהי, אלא רשימת בוגרים בולטים/מפורסמים של מוסד לימודי. אינני מבין מה הקשר בין "המוט השחור" לבית ספר רימון או כל מוסד אקדמי אחר. בנוסף, אינני מבין מדוע אתה מתנגד לקיומה של רשימה כזאת במסגרת הערך, ובמיוחד שרשימות אחרות קיימות בערכים של מוסדות לימודיים אחרים - ראה למשל אוניברסיטת תל אביב או הטכניון. מאחר שרבים מבוגרי רימון הם אנשים מוכרים ואף אנשי מפתח בתרבות הישראלית, אינני רואה סיבה שלא לציין אותם או לפחות את החשובים מביניהם בערך על בית הספר. שים לב - לרבים מהבוגרים יש אפילו דפים על שמם בויקיפדיה. בכל הדפים האלה רשום בפירוש שהם בוגרי רימון. האם לא הגיוני שזה יעבוד גם בכיוון ההפוך? בינתיים החזרתי את הרשימה, כי לאור הסיבות שרשמתי למעלה ובמיוחד התקדימים הקיימים בערכים של מוסדות לימוד מפורסמים אחרים, אינני רואה סיבה למחוק אותה. ברק שושני 01:35, 11 במרץ 2007 (IST)

אני לא מקבל את דעתך. יש הרבה יותר בוגרים של אוניברסיטת ת"א מאשר לבי"ס רימון, ובערך ציינו את הקרם דה לה קרם (ותאמין לי, יש הרבה יותר בוגרים "כחולים" כמעט לכל מוסד חינוך שמצויין בויקיפדיה מאשר לבי"ס רימון. מה לעשות, עניין של ותק). ולגבי האיזכורים בתקשורת, לא ממש ענית מה החשיבות לערך. קצת מגוחך להציע את רחל כבוררת, כי תשובתה ידועה. האם תקבל את דוד שי כבורר? עמית 14:51, 11 במרץ 2007 (IST)
מסכים, אם כי לאור מה שכתבת אני מוכן לוותר בכלל על עניין הבוררות ובמקום זאת להשאיר רק את בוגרי רימון "הכחולים", אם הדבר מקובל עליך. רוב "האדומים" אינם מוכרים וממילא אין סיבה שיהיו ערכים על שמם בויקיפדיה, אולי למעט עמוס בן דוד ושמוליק נויפלד. כרגע מחקתי את כל "האדומים" למעט השניים הנ"ל והרשימה צומצמה במידה ניכרת. לגבי האיזכורים בתקשורת, לא שמתי לב שמחקת את זה בכלל - מבחינתי זה קטע מיותר שיכול להימחק. אני הכנסתי את הטקסט לאחר שמישהו כתב בטעות את דריה פלג ברשימת הבוגרים. ברק שושני 17:55, 12 במרץ 2007 (IST)
הנה עוד סיבה למה לא צריך רשימות בוגרים... לא, בסיכומו של דבר, רשימות שאינן "סגורות" הן בעיתיות במהותן. נחכה לתשובתו של דוד אם ככה. עמית 22:09, 13 במרץ 2007 (IST)


ממש יופי של ערך על בית הספר. ‏ יוסאריאן‏ • שיחה 13:09, 25 באפריל 2007 (IDT)


אולי כדאי לעשות זאת במסגרת קטגוריה? כפי שיש קטגוריה לבוגרי תלמה ילין למשל (וזה אפילו תיכון, לא בית ספר גבוה למוזיקה). Trilliane - שיחה 17:18, 13 באוקטובר 2011 (IST)

בית ספר גבוה?[עריכת קוד מקור]

מה פשר התואר "בית ספר גבוה"? נשמע לי סובייקטיבי לחלוטין -- לא מדובר במוסד שמחלק תארים אקדמיים, והוא אפילו לא מתהדר בתואר שכזה (אליבא דאתר שלו). לדעתי יש להוריד את המילה הזו.

מצד אחד, זה לא סתם "בית ספר למוסיקה" במתנ"ס השכונתי באור-עקיבא. זה בי"ס שהלימודים בו הם במתכונת של מכללה (עם תוכניות לימודים המבוססות על צבירת נקודות זכות בקורסים), שרוב הקורסים בו הם ברמה אקדמית לכל דבר (רובם מקבילים מבחינת רמתם לקורסים הנלמדים בקולג' ברקלי למוסיקה בארה"ב, שהוא מוסד אקדמי שאף מחלק תארים) ושתעודת הבוגר שלו נחשבת ליוקרתית מאוד. מצד שני, זו גם לא מכללה, כי היא אינה מחלקת תארים אקדמים. לכן, אני חושב שהמונח "בית ספר גבוה" הוא המתאים ביותר. ברק שושני 21:55, 23 בספטמבר 2007 (IST)
לדעתי הכוונה היא שזה לא חטיבת ביניים או תיכון עם התמחות במוזיקה, אלא בית-ספר שהולכים אליו *אחרי* שגומרים בית ספר תיכון. אני לא יודע אם "בית ספר גבוה" הוא מושג רשמי, אבל סתם "בית ספר" לא מעביר את הכוונה.

מירי מסיקה לא בוגרת רימון[עריכת קוד מקור]

מירי מסיקה היא לא בוגרת רימון. היא לקחה כמה קורסים בבית הספר ולא קיבלה תעודת סיום. לראייה ראו עובדה זאת מאתר "מימה"- http://www.mima.co.il/fact_page.php?song_id=673.

ולכן כתוב בכותרת שזו רשימת בוגרי בית הספר או תלמידיו. טוסברהינדי (שיחה) 00:38, 29 ביולי 2009 (IDT)
כרגע ברשימה דווקא כן כתוב "בוגרי בית הספר", ולא "או תלמידיו"....

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

הערך צריך להיקרא רימון (בית ספר) או רימון (בית ספר למוסיקה)ℬ𝐴ℛשיחה ★ 00:08, 1 בינואר 2017 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד. שם הערך צריך להיות רימון - בית ספר למוסיקה או בית ספר רימון למוזיקה. כך זה מופיע באתר הרשמי שלהם. ממילא יש דף פירושונים רימון. יוניון ג'ק - שיחה 19:36, 6 בינואר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד אפשר לראות את הלוגו של בית הספר. דוד שי - שיחה 20:12, 6 בינואר 2017 (IST)
דוד שי בלוגו לא כתוב מקף. אני חושב שיוניון ג'ק צודק, בית ספר רימון למוזיקה הוא השם. כך ניתן לראות גם בעמוד היוטיוב של בית הספר. ★ ℬ𝐴ℛשיחה ★ 20:25, 6 בינואר 2017 (IST)
נכון, בלוגו אין מקף, וגם בשם הרשמי, המופיע ברשם העמותות, השם הוא "רימון בית ספר למוסיקה" (עמותה 580085371). אפשר להסיר את המקף משם הערך. כל שינוי אחר אינו ראוי. עמוד באתר יוטיוב בוודאי אינו אסמכתא לשם בית הספר, אלא לחוסר ההקפדה של יוצרי העמוד. דוד שי - שיחה 20:35, 6 בינואר 2017 (IST)
יש לקרוא לערך בשמו הרשמי של בית הספר: "רימון בית ספר למוסיקה". דוג'רית - שיחה 15:33, 7 בינואר 2017 (IST)

בוצע בוצעℬ𝐴ℛשיחה ★ 15:57, 7 בינואר 2017 (IST)