שיחה:שדרות הציונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 12 ביוני - סדרה 1

הפסקה הנוגעת לגנים הבהאים הועתקה בחלקה מהערך המרכז הבהאי העולמי. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 13:58, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

השלט[עריכת קוד מקור]

האם שלטי הרחובות השכיחים בחיפה באמת נראים כך, כמו בתל אביב וירושלים? ~השמח בחלקו :-) 21:59, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

עם חץ אדום בצד וגם שם בערבית שאפשר להכניס.. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 15:35, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

מדף השיחה של העיר התחתית[עריכת קוד מקור]

דרך ההר נסללה על ידי הטמפלרים עד רחוב אלנבי. בידי מפת בדקר (מדריך התיירים המוביל בזמנו) מתחילת המאה ה20. אשמח לשלוח למי שרוצה בכך. Shannen - שיחה 21:01, 12 באפריל 2009 (IDT)

הדרך נסללה כי הנזירים הצרפתיים גבו כסף עבור מעבר בדרך סטלה מאריס. Shannen - שיחה 08:22, 18 באפריל 2009 (IDT)

בעקבות הפנייתי הנה.[עריכת קוד מקור]

אין ספק שמישהו בתום לב עירב שני ערכים עירוניים זה בזה, לסטלה מאריס ישנו כבר ערך; וכאן אנו מבקשים לעסוק בשדרות הציונות, תוך הימנעות מ"לבלבל את הקורא" - שאם נחשוב על זה רגע, הוא לא האויב.

מוצע בזאת:

  • היריבות בין שתי הקבוצות הדתיות נסבה על השימוש בדרכים שעלו להר (זה כמובן מבוסס) - ואם לנקוב בדרך ספציפית - הלא זוהי דרך ההר החדשה
  • דרך סטלה מאריס אינה שייכת לשדרות הציונות (-היא מקבילה אליה ממערב, ו"תוקפת" את ההר מכיוון מנוגד - שתי הדרכים נפגשות בכרמל הצרפתי :) אולם היא נטולת רלוונטיות לפסוק המצומצם שעוסק ביריבות סביב שד' הציונות)
  • לרוצה בכך, נתונה האפשרות להרחיב מעט על מקומה של דרך סטלה מאריס - אולם לא בקונטקסט המיידי הנדון כאן, שכן הגרסה שלה אני מתנגד אינה לוגית ואינה מחוברת להקשר הנדון :-) (ארוע X התרחש בגלל ש-Y קשור ל-Z)
  • על העיסוק ביריבות בין שתי הקבוצות לצאת מהזווית העוסקת בדרך ההר (הציונות) ולא בדרך אחרת, כיוון שזה ערך על שדרות הציונות / ההר, ואת ההערה על סטלה מאריס ניתן להעביר אל הערך הרלוונטי, או, כאמור, לצרפה בערך הנוכחי שלא בצורה ובהקשר שזה נעשה עד לתיקון שלי.

/אורלינגשיחתרומותזה שהיה קודם 13:23, 19 באפריל 2009 (IDT)

"דרכים שעלו להר"? היתה דרך סטלה מאריס. הצרפתים דרשו מהגרמנים דמי מעבר. הגרמנים לא רצו לשם. הם קיבלו תרומה מברטה פון באוורט וחצבו את דרך ההר. ראו אלכס כרמל, תולדות חיפה בימי התורכים. 04:59, 21 באפריל 2009 (IDT)
מדוע הערך עדיין נעול? Shannen - שיחה 19:21, 12 במאי 2009 (IDT)

בית הקברות[עריכת קוד מקור]

בית הקברות בקצה הרחוב הוא יווני קתולי, ולא מוסלמי כפי שמצויין בערך.

אכן, שיניתי. כל המשפט הזה נראה בעיניי מפוקפק. היה בית קברות אחר (בצומת הבנקים ויפו) וכשרצו לבנות בניין פשוט העבירו את הבית קברות. לבריטים בטח לא הייתה שום בעייה להפקיע שטחים בחיפה אם רצו להמשיך כל כך את הכביש. בתב"ע שקשורה לרחוב לא ראיתי שום תכנון כזה. ובכלל אין מקור למשפט הזה מכאן שזוהי (אולי) השערה של אורלינג וזהו סתם מחקר מקורי שלו. Shannen - שיחה 06:17, 11 בספטמבר 2013 (IDT)

פיגוע ב1939[עריכת קוד מקור]

האם ניתן לקבל מקור על הפיגוע?

חוזר על השאלה. אין שום מידע על פיגוע באתר הזה http://www1.haifa.muni.il/NetProjects/teror/Default.aspx?x=2448 או הרוגים חיפאיים בשנת 1939 באתר הזה http://www.izkor.gov.il/SearchCity.aspx

מבנים בולטים ברחוב[עריכת קוד מקור]

2 בתים מעניינים במיוחד משכו את תשומת לבי ברחוב: מס' 26 ומס' 4 (בית הסתדרות הנוער העובד והלומד בחיפה). האם יש מידע אודותם? למה שימשו? שועל - שיחה 18:49, 30 בינואר 2014 (IST)