שיחה:שומר (מקצוע)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מי החליט שמידע על בעלי חיים ששומרים על העדר שהם חברים בו אינו רלוונטי? מה ההבדל בכלל בין אדם בעמדת שמירה לבין שפן הסלע שניצב בשמירה ולא עושה דבר חוץ מלתצפת ולהזהיר את חבריו שעסוקים באכילה, כאשר בא טורף? לא כל דבר יחודי לבני אדם. רואה חשבון חייב להיות אדם אבל שומר יכול להיות גם כלב.. עִדוֹ (Eddau) - שיחה 01:14, 11 בפברואר 2009 (IST)

"מקצוע", לפי מילון אבן שושן, הוא "אומנות שאדם התמחה בה או שהוא עוסק בה לפרנסתו". פעולת השמירה, כמו פעולת האכילה, משותפת לאדם ולחיה, אך מקצוע יש רק לאדם, ועוף המביא אוכל לגוזליו אינו מלצר.
כיוון שהוזכר כאן רואה חשבון, אביא שאלה מעולמו של רואה החשבון: האם הכנסתו של כוכב הטלוויזיה טוליפ, כלבו של דליק ווליניץ, היא הכנסה מיגיעה אישית, ויש לשום אותה כמקובל, תוך התחשבות במצבו המשפחתי של טוליפ ועובדת היותו תושב ישראל? דוד שי - שיחה 07:34, 11 בפברואר 2009 (IST)
סבבה, יש כבר ערך הנקרא אבטחה, יש ערך שומר (מקצוע), פתח ערכים גם עבור שומר (עיסוק) ועבור שמירה. זה יפתור לנו את כל בעיות הסיווג. כל הערכים האלה הם קצרמרים כמעט זהים.. עִדוֹ (Eddau) - שיחה 14:53, 11 בפברואר 2009 (IST)
כמובן, אין כל הבדל בין שמירה של כלב או שפן, לבין שמירה של אדם. למען האמת, שמעתי שבקרב השפנים יש נוהל מעצר חשוד מפורט ביותר, ושפן שהועמד לדין פלילי על נשיכת חתול שלא חטא עתר לבגצ"ש (בית הדין הגבוה לצדק לקהילת השפנים) ויצר תקדים לאחר שהביא כעדים שלושה חלזונות שהיו בסביבה. דוד שי - שיחה 15:10, 11 בפברואר 2009 (IST)