שיחה:תסריט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש סיבה שזה תסריט קולנוע ולא תסריט (שהוא כרגע דף הפנייה)? וכנ"ל גם לגבי תסריטאי קולנוע שתסריטאי הוא הפנייה אליו. תסריט יכול להיות גם לטלוויזיה והנושאים מאוד מאוד חופפים. מלך הג'ונגל 10:53, 27 יוני 2006 (IDT)

כנ"ל גם לגבי מפיק קולנוע. צריך להעביר אותו למפיק ואת מה ששם לדף פירושונים (מפיק (פירושונים). מלך הג'ונגל 10:55, 27 יוני 2006 (IDT)
העברתי. Yonidebest Ω Talk 17:55, 27 יוני 2006 (IDT)

מחיקת ערך שהעלתי.[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמי אסף וניסיתי להוסיף את דף הבית של תוכנת "דיאלוג" שהיא תוכנה לתסריטאים המאפשרת כתיבת תסריט בפורמט תקין ומקובל (הן הסטנדרט הרגיל והן הסטנדרט של קרן הקולנוע הישראלי). התוכנה מאפשרת כתיבה קורקטית של תסריט גם עבור הדיוטות בתחום וגם מאפשרת ניתוח תסריט ורצף נכון. בנוסף לכך באתר התוכנה קיימים ערכים רבים הכוללים מדריכים לכתיבת תסריט, מדריכי הגשות תסריט והמון פיצ'רים אחרים שכל תסריטאי יכול להיתרם מהם. האתר אינו אתר מסחרי לחלוטין.

לאחר שהוספתי את הערך קיבלתי הודעה שאני מעלה ערך פרסומי והדבר נחשב להשחתה. אז ראשית התוכנה ניתנת גם בגירסת התנסות בחינם, שנית יש ערך מוסף לאתר ובנוסף לאלו הערך "תסריט" גם כולל קישור לאתרים לימודיים וקישור זה אושר. עד כמה שידוע לי הלימודים אינם בחינם ועדיין הערך התקבל, כנראה בגלל שאכן יש לו ערך מוסף, כמו גם לאתר דיאלוג.

על כן אני מבקש מאוד לאפשר לי להוסיף את הערך, כמובן שאשמח לנסח מחדש ואפילו להפנות את הגולש לעמודים הספציפיים באתר המהווים מדריכים הגשה וכתיבה ולא לעמוד הראשי.

להלן קישורים לדפים האינפורמטיביים באתר:

מדריך כתיבת תסריטים

מדריך חנויות תסריטאים בינלאומי

בתודה, אסף קוזובסקי.

נ.ב שימו לב שהתוכנה פותחה בעזרת תקציבים של קרן הקולנוע הישראלית. מדובר בפרוייקט שנועד להיטיב עם תעשיית הקולנוע הישראלית.

פירושונים[עריכת קוד מקור]

נראה לי שיש צורך לעשות דף פירשונים בשביל תסריט (אני חשבתי על תסריט בתכנות אבל נראה שבויקיפדיה האנגלית יש רשימה ארוכה של דברים שנקראים script) • שי שי שי שיחה • כ"א באייר ה'תשס"ח 18:47, 25 במאי 2008 (IDT)

טעות[עריכת קוד מקור]

התסריטים נבחנים גם על פי כלל האצבע המקובל של אורכם -- כשעמוד תסריט נחשב בדרך כלל למייצג דקת סרט. מאחר שרוב סרטי הקולנוע נמשכים 90 עד 120 דקות, זהו בדרך כלל גם אורכם, בדפים, של תסריטי קולנוע

על פי הידוע לי ובהכרותי עם עולם הקולונע משפט זה איננו נכון!!! כשיש סרט באורך של 120 דקות למשל, יכתבו בדרך כלל יותר מ- 120 דפי תסריט!!! (מכיוון שנשענים על כך שחלקים מזה ירדו לאחר מכן בכתיבת הסרט)

תמונה[עריכת קוד מקור]

ממליץ להוסיף תמונה לערך. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 17:15, 21 ביולי 2015 (IDT)