שיחה:תפוזי ג'אפה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הועבר מדף שיחה שלי ‏Daniel Ventura‏ 13:41, 14 באוקטובר 2007 (IST)

אני שמח שהרמת את הכפפה (אני זה שהציב את הקישור בתבנית לטיפול דחוף) וכל הכבוד. יש עוד מידע בערך יפו ונמל יפו בעיקר על התקופה בה הטמפלרים היו היצרנים אך אני לא בקיא מספיק בעניין הזה כדי לטפל בו בעצמי. יצרתי קישורים מכמה ערכים בהם התפוזים מוזכרים אבל אני חושב שכדאי לקשר ולהרחיב קצת על הנושא גם מתוך ערכים נוספים כגון שרונה (מושבה) ומתפוז כמובן. שבוע טוב! השמח בחלקו (-: הצטרפו למיזם הפורטלים! 13:29, 14 באוקטובר 2007 (IST)

לא הייתי רוצה להעמק מזה יותר מדי. אני מניח כי הטמפלרים החלו בזה, אבל הקרדיט הגדול הוא של ערביי יפו, עם הפרדסים שלהם - אני עדין זוכר את ריח ההדרים המשכר שעלה מהפרדסים הנטושים ביפו. ( מעט שמוטי אורגינל יש באזור קלקיליה ואני טועם ממנו כל שנה) אחר כך באו היהודים ומילאו את שפלת יהודה ואת השרון בהדרים (דרושה אדמת חול עם ניקוז משובח לכנות החושחש. אני סבור כי את כל הפרטים יש לכלול בערך הדל תפוז . תפוזי Jaffa הוא רק המותג. הוספתי מעט "בשר" מסביב לזה . ‏Daniel Ventura‏ 13:41, 14 באוקטובר 2007 (IST)

הטמפלרים והתפוזים[עריכת קוד מקור]

יש להפריד בין המותג "Jaffa Orange" הטמפלרי משנת 1925, לבין פרדסי הערבים ביפו והסביבה.
ערביי יפו לא שיווקו לחו"ל את תוצרתם תחת שם המותג Jaffa, היו אלה הטמפלרים. אגב, הייתה תחרות בין המותג הטמפלרי לבין תוצרת היישוב היהודי שגם הוא שיווק תוצרת הדרים לחו"ל. אביא ציטוט מראיון עם טל עמית[1], ראש ענף ההדרים במועצת הצמחים:

על ארגזי הפרי של חברת 'פרדס' היה איור של גמלים. על ארגזי הפרי של חברת 'פולני' היה איור של עץ. כל חברה ארזה את הפרי שלה תחת מותג אחר". העדויות הראשונות ליצוא פרי הדר מארץ ישראל תחת המותג "Jaffa" הן מהשנים 1925-1920.

העדויות הראשונות מתייחסות לשיווק התפוזים בידי הטמפלרים.

הבשלת הפרי בחודשי האביב והקיץ???[עריכת קוד מקור]

כאן http://www.hanutk.co.il/article.asp?CategoryID=6&SubCategoryID=12&ArticleID=479 כתוב שהוא מבשיל בחודשים ינואר - מרץ, שזה לא אביב ובטח לא קיץ.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:35, 9 ביולי 2013 (IDT)