שיחת משתמש:Pashute

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משתמש:פשוט

למרות שבויקיפדיה אי אפשר להיות משתמש:פשוט כי זה תפוס עבור מושג ויקיפדי...

-- קיבל אותי לויקיפדיה: odedee שיחה‏ 01:11, 28 מרץ 2006 (UTC)

שמרתי את הדיונים האחרונים באוצר - ב.
-- שלום וברכה משה. (משתמש:פשוטשיחה) • ט"ז בתמוז ה'תשס"ט • 12:52, 8 ביולי 2009 (IDT)
פתחתי דף ע. שם ואין כאן המספר על השתלשלות העריכות והגילויים שלי.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ' בסיוון ה'תשע"א • 11:32, 22 ביוני 2011 (IDT)

כרגע לקראת דיון על הערך אדירנה בדף השיחה שם, לאחר השקעה ומאמצים רבים שם.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ב באייר ה'תשע"ג • 18:08, 21 באפריל 2013 (IDT)

אנופול[עריכת קוד מקור]

ההוספות שלך שגויות. אניפולי החסידית היא באוקראינה. [1]. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אם כן אנופול-ראחוב האוקראינית היא זו החסידית. השגיאה איננה שלי אלא של אתר יד ושם. ור' את שני המקורות בשני הערכים.
לא יהיה לי קשה לתקן זאת. ועם זאת אני צריך מקור. אודה מאוד לכך.
שימו לב גם שממש ברגעים האחרונים הבאתי כמה מקורות המדברים בדיוק על הבלבול הזה (באנגלית). ושוב תודה, ותודה מראש לכל מי שיכול לעזור בעניין!
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"א באייר ה'תשע"ג • 21:22, 30 באפריל 2013 (IDT)
הבאתי לך לינק לערך האוקראיני. זו לא אנופול-ראחוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
תודה לפלונימי אלמונימי!! (שם המתאים לעושה חסדים בתקופת מועד הַרֶגל הממשמש הבא)!! עכשיו זה עוד יותר מעניין. שלש 'אנופול'ים ובהם אוכלוסיה יהודית ניכרת, שנכחדה (מתוך כעשרה "אנופול"ים במזרח אירופה.) אשתדל להגיע לזה בתחילת השבוע הבא. וכדברי החוזה מלובלין על נפוליאון: אם מזרע היהודים הוא, נפול תיפול לפניו - ההסטוריה של אנופול ותולדות היהודים שם סופו שיתברר לפרטיו הנכונים.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ב באייר ה'תשע"ג • 15:50, 2 במאי 2013 (IDT)

יום רביעי העקוב מדם[עריכת קוד מקור]

שלום! בהמשך למה שכתבת בדף השיחה שלי - אתה מוזמן לערוך את הערך יום רביעי העקוב מדם. תודה רבה! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 18:41, 7 במאי 2013 (IDT)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
כל הכבוד על העבודה היפה בערך השפלת אולקוץ'. ביצעת עבודת ליקוט מעולה שעושה חסד עם האירוע והתמונה. כה לחי! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:32, 8 במאי 2013 (IDT)

שלום משה[עריכת קוד מקור]

אנא הבט במזנון של ויקיטקסט. אשמח אם תגיב. בברכה, רונן [ידוע בויקיטקסט כ ahituvrs]

תודה!
אגב, למרות שמי המלא בדף המשתמש, מעדיף להקטין ההכרזה על כך. שיניתי לפיכך את הכותרת, ברשותך.
האם אתה רונן א' מורי לחשבון בכיתה ט' ה'תשל"ט, בנתיב מאיר בירושלים?
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 03:00, 3 ביוני 2013 (IDT)

עריכת דף השיחה[עריכת קוד מקור]

עקב ההפניה הלא ברורה, הלכתי תחילה למזנון כאן, וקראתי בעניין רב את תלונותיהם של בני ישראל על קשיי הכניסה לארץ.
חשבתי לחזור אליך ולשאול איך אני שייך לעניין, אם כי הזדהיתי אתם עמוקות.
אז הנה עניין שאני מעלה, לכל הקוראים הנכבדים. (ומעולם לא הצלחתי למצוא את דרכי במבוכי המזנון/באר הכפר/לוח המודעות/דלפק הייעוץ):
הריני מסכים בכל לב, שיש בעיה ביחס הניתן לגבי דף שיחת המשתמש. לדעתי לא צריכה להיות בעיה כאשר מישהו מוחק ועורך את דף שיחתו, וכך גם דף המשתמש שלו עצמו. אין זה מנומס, אין זה מן הרצוי, אבל בכל זאת יש לאפשר למשתמש לערוך שני דפים אלו כרצונו. הדברים נשמרים בהסטוריית הדף ואין צורך בארכיב. אפשר לציין זאת בדפי הדיון גם אם יש דיון חריף. ההתערבות הגסה בדף שיחת משתמש פשוט לא מכבדת.

ואני כותב זאת עכשיו כשאין (למיטב ידיעתי, כרגע) שום מלחמה או ערעור על העריכות שלי.

ונא, אל תענו לי: זהו התקנון. אם כן, בדיוק זאת הבעיה. אם לא, עוד יותר גרוע!
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 03:00, 3 ביוני 2013 (IDT)

משתמש:Pashute/אבגנסיון[עריכת קוד מקור]

העברתי את הדף שיצרת למשתמש:Pashute/אבגנסיוןגיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 00:23, 30 ביוני 2013 (IDT)

כן, לא הספקתי לתקן את הטעות. הייתי עסוק בקודמת. אגב, באמת יש בעיה לגבי ארגז חול לתבניות. מציע תבנית:ארגז חול ואז אנשים יכולים לנסות אותה בויקיפדיה:ארגז חול. כל קידומת אחרת מסירה את הפעלתה של התבנית. אכתוב זאת במזנון. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 00:33, 30 ביוני 2013 (IDT)
אין שום צורך בתבנית ארגז חול. אתה יכול להניח בצורה {{משתמש:Pashute/אבגנסיון}} וזה יחזיר לך את פעולת התבנית. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 09:55, 30 ביוני 2013 (IDT)
אם כך, כדאי לרשום זאת בדף העזרה של 'תבנית'. שכן שם מסבירים ומדגימים איך לנסות תבנית בארגז החול, אבל לא איך לנסות כתיבה של תבנית (במרחב המשתמש) -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 11:09, 30 ביוני 2013 (IDT)

יוסף בן שלום אשכנזי[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה שמת על זה תבנית קצרמר? זה 6kb. ‏cheshin61‏ • שיחה • ט' באב ה'תשע"ג • 21:23, 15 ביולי 2013 (IDT)

משה בן יצחק בונמש[עריכת קוד מקור]

אני כתבתי את הערך ואני מודה לך על העריכה אך יש לך טעות גדולה, ר' משה אב"ד לובלין אכן ערך את חידושי חותנו המהרש"א וצירף את שני חלקי הספר חידושי הלכות וחידושי אגדות זה לצד זה, אך הספר חידושי הלכות מהדורא בתרא שנדפס בש"ס וילנא אחרי המהרש"א הוא ספר אחר לחלוטין שנדפס לראשונה בלובלין ת"ל, הספר מכיל גם חידושים של המהרש"א מן המהדורא בתרא (-מהדורה אחרונה) שלו ואלו כתבים מאוחרים שלא נדפסו עד אז בספרו של המהרש"א, אך הוא מכיל גם חידושים מקוריים של ר' משה כאשר ישנו סימון מיוחד בספר (צורת יד) שנועד להבדיל בין חידושיו לחידושי חותנו, למעשה רובו של הספר הוא משל ר' משה. בש"ס וילנא נדפסו שני החלקים במעורבב, לרוב בהשמטת הסימן המבדיל ביניהם, בחלק ממהדורות התלמוד החדשות הוחזרו הסימונים למקומם. חבל על השגיאה המצערת הזאת שבמחי עריכה העלימה את כל יצירתו של מחבר חשוב. צבי פשד - שיחה 18:22, 6 בנובמבר 2013 (IST)

תודה, ערכתי בכמה מקומות ואתקן. האם יש לך צילום או הפנייה לדף זה? תודה, משה -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בכסלו ה'תשע"ד • 23:00, 6 בנובמבר 2013 (IST)
ראה בקטלוג הספריה הלאומית את כותר הספר ותיאורו כאן:

http://aleph.nli.org.il:80/F/Q3P8NK8D4TX8365241ALHMQ2NVTNFXSETG35RL1RNN18YSCRKU-24775?func=find-acc&acc_sequence=014540281 אם הקישור לא נפתח לך פשוט תיכנס לקטלוג הספריה הלאומית ותחפש ״ספר חידושי הלכות מהדורי בתרא״. צבי פשד - שיחה 03:53, 7 בנובמבר 2013 (IST)

כן כבר מצאתי בעצמי, ועוד ערכתי וכתבתי. כבר מסיים את העריכה. תודה -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בכסלו ה'תשע"ד • 10:27, 7 בנובמבר 2013 (IST)
מן העריכה שלך ראיתי שעדיין לא הוברר העניין כל צורכו, הספר "חידושי הלכות מהדורי בתרא" אינו כולל את ספרו המפורסם של המהרש"א על שני חלקיו חידושי הלכות וחידושי אגדות, שני חלקים אלו הודפסו על ידי המהרש"א בעצמו, הספר "חידושי הלכות מהדורי בתרא" כולל אך ורק תוספות לחידושי הלכות של המהרש"א ממהדורה מאוחרת שנכתבה על ידי המהרש"א אחרי הדפסת ספרו, אך אין בו שום תוספות של חידושי אגדות משל המהרש"א, בנוסף לזה כולל הספר חידושי הלכות וחידושי אגדות מרבי משה עצמו. בתקווה שעכשיו הדברים מבוררים. אני רוצה להתנצל על כך שאני מטריח אותך ולא מתקן בעצמי, פשוט אין לי זמן כעת לעריכה וניסוח אז אני מסתפק בלהבהיר כאן את הפרטים. צבי פשד - שיחה 13:08, 7 בנובמבר 2013 (IST)
תשובתי: בא נדון בכך בדף השיחה שם. יש לי שאלות אליך. (תיקון)-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בכסלו ה'תשע"ד • 16:36, 7 בנובמבר 2013 (IST)

כלי ליצירה אוטומטית של קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

משה שלום,

ממליץ לך על שימוש בויקיפדיה:בוקמרקלטים ליצירת קישורים חיצוניים לכתבות (הנחיות מפורטות שם). נויקלן 17:38, 15 בינואר 2014 (IST)

אנופול ראחוב[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אנופול ראחוב" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Uziel302 - שיחה 08:57, 13 בפברואר 2014 (IST)

כן, אני מתקשה למצוא זמן לכך. אשתדל. הסתבכתי בעבודה בויקיפדיה האנגלית, כשגיליתי שהאניפולי, אנופול, ואנופול ראחוב הם כנראה שלש מקומות שונים, עם סיפור יהודי ארוך שנים, (לפחות אחד מהם עוד מתקופת התלמוד) ולכולם סוף קשה וכואב, אך שונים מאוד אלו מאלו. הבלבול חל גם באתר יד ושם, ובמקומות נוספים. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ז באדר א' ה'תשע"ד • 01:58, 17 בפברואר 2014 (IST)

לצוד פילים[עריכת קוד מקור]

שמחתי לראות את התוספת שלך לערך "לצוד פילים". דוד שי - שיחה 07:18, 20 במרץ 2014 (IST)

מצפה הילה[עריכת קוד מקור]

ביטלתי את גרסתך, אני סבור שהיא לא אנציקלופדית, סליחה על התבנית, עכבר סורר. מתניה שיחה 16:01, 8 במאי 2014 (IDT)

קראתי ואני מקבל את דברי משתמש:דוד שי בדף השיחה שם. -- הוספתי קישורים חיצונים, חלקם חסרי חשיבות, וחלקם אולי עם חשיבות אך ראויים להיכנס לערך עצמו. תיקנתי ושיניתי כעת. יחד עם זאת, אני מבקש משניכם לדון עם כותבים (ביחוד עם מדובר בכותבים ותיקים שאתם מכירים) ולא לרוץ למחוק. הייתי מוחק אותם בעצמי וזה יותר נעים, (זה לא היה לאחר "חיפוש פשוט בגוגל". הקדשתי לזה מעט זמן, צפיתי בסרטים ותיארתי גם מה המידע הקשור לערך...) -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז באייר ה'תשע"ד • 16:51, 16 במאי 2014 (IDT)

מחקר מקורי[עריכת קוד מקור]

שלום משה. ראיתי את תגובתך בבקשות ממפעילים. כמו שכתבתי שם, אני מצטער שביקשתי את הסרת הרשאת "בדוק עריכות אוטומטית" מבלי לפנות אליך קודם (לא ראיתי עריכות שלך מהימים האחרונים והנחתי שאתה בהפסקה). משכתי בינתיים את הבקשה להסיר את ההרשאה. בהמשך היום אסביר לך בפירוט את הבעיות שראיתי בעריכותיך. ‏nevuer‏ • שיחה 18:49, 13 ביולי 2014 (IDT)

אנא כתוב בדפי השיחה של הערכים את השגותיך. ראיתי שהשארת חלקים ניכרים מעריכותיי, והורדת משפטים קצרים שהיו ללא מקור. אשמח אם להבא תעמיד את הציון "דרוש מקור" תקופה מסויימת לפני מחיקות מסוג זה, זה מכבד יותר את העבודה הרבה שהשקעתי, כמוך בנבירה בספריות, והתעמקות בהבנת סוגיות מקראיות. אגב, נראה לי שיעניין אותך הסבר נוסף לחידת שמשון אכתוב אותו בדף השיחה שם. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז בתמוז ה'תשע"ד • 19:36, 13 ביולי 2014 (IDT)
לאחרונה ביטלתי או שיניתי מספר עריכות שלך, שקשורות לאטימולוגיה או למשמעות משוחזרת של מילים: [2], [3], [4], [5] - ואולי יש עוד ששכחתי. אנא אמור לי אילו עריכות אני מתבקש לנמק. אם תרצה אנמק את כולן בדפי השיחה המתאימים. באופן כללי, אני מפנה אותך למה שכתבתי לך לפני כשנה בוויקימילון לגבי אטימולוגיה עממית. וכמובן, אשמח אם תרחיב את הערך חידת שמשון על סמך מקורות ראויים, או אם תפנה אותי למקורות כאלה. ‏nevuer‏ • שיחה 20:43, 13 ביולי 2014 (IDT)
ואל תחשוב שאני מזלזל במאמצים שהשקעת. יש לי רקע מסוים בתחום האטימולוגיה, וחלק מהתכנים שהוספת יכולתי לפסול על סמך טביעת עין בלבד, אבל ליתר ביטחון טרחתי ובדקתי אותם במקורות המחקריים הזמינים לי. ומדובר בטענות שלא סיפקת להן מקור. ‏nevuer‏ • שיחה 20:55, 13 ביולי 2014 (IDT)
לגבי חידת שמשון, המדובר בפירוש מקורי לפשוטם של דברים, הנסמך על פרשנות ומחקרים ידועים - שיעניין אותך בוודאי, בלי קשר לויקיפדיה. יקח לי מעט זמן לכתוב את זה... (בדף השיחה של הערך, לא בערך עצמו) בגלל פשטותו, סביר שויקיפדים נוספים יוכלו לעזור לי למצוא אסמכתאות לפירוש זה.
לגבי חרטום - זה פשוט משמעות המילה בערבית, וראה נא: חרטום. לצערי, רק עכשיו ראיתי שבמשך תקופה היה שם 'דרוש מקור'. אפשר להביא את המילון הערבי עברי כמקור (או לרשום חרטום באותיות ערביות ולהגיד את תרגומו). ראיתי שאכן ביקשת הוכחה. לגבי מחיקת מה שכתבתי על "רמה בים" הדברים למעשה נמצאים במדרש שאותו הבאתי בהמשך (אם אוסף המשמעויות האפשריות, כולל ההפנייה לארמית). הרחבתי מעט לגבי משמעותם והפניתי לספרות עם המקורות בסעיף ההרחבה שבו הסמכתי כמעט כל מילה שכתבתי. בהזדמנות נדון על זה בדף השיחה. תודה על ההבהרה לגבי המאמצים שלי. אדון אחת לאחת באלו, בדפי השיחה (כשיתפנה לי קצת זמן). -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז בתמוז ה'תשע"ד • 11:13, 14 ביולי 2014 (IDT)
אגיב מחר מפאת קוצר זמן. רק בקצרה, לגבי "חרטום": זאת בדיוק דוגמה למחקר המקורי שאתה נוהג לעשות בנושאי אטימולוגיה. אין שום בסיס להנחה שיש קשר בין המילה העברית "חרטומים" לבין "חרטום" הערבית, וזהו מחקר מקורי. ‏nevuer‏ • שיחה 11:23, 14 ביולי 2014 (IDT)
זאת בדיוק הדוגמא למשהו שצריך להידון בדף השיחה של הערך ולא בדף השיחה האישית שלי, ובכל מקרה לשים 'דרוש מקור' לפני המחיקה. האם המחקר המקורי של יעקב עציון לפני ארבע שנים הוא מקור טוב מספיק? ובכל מקרה אמרתי שאפשר היה לרשום זאת אחרת, כמידע ראוי לציון. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז בתמוז ה'תשע"ד • 17:35, 14 ביולי 2014 (IDT)
עציון עצמו כותב: "ברם, למרות כל האמור – הסברה המקובלת היא שדווקא אין קשר בין שני החרטומים". אוקיי, אז זה לא מחקר מקורי (לא ציינת מקור, אז אין לי דרך לדעת זאת) אלא רק סברה אזוטרית. אנציקלופדיה היא לא המקום לסברות כאלה. דע לך שלפני שביטלתי את העריכה הזאת בדקתי את המילה ב"מילון העברית המקראית" של מ"צ קדרי, ולא הסתפקתי בכך אלא גם עיינתי במאמר של למבדין מ-JAOS שקדרי הפנה אליו. אין לי שום התנגדות לדיון בדף השיחה, להפך. אבל אני ביטלתי את העריכה על סמך בדיקה רצינית, ולא ברור לי למה דווקא העריכה חסרת המקור שלך היא זו שצריכה להופיע בערך בזמן שהדיון מתקיים. בגרסה היציבה האטימולוגיה לא הופיעה. אני לא חייב לנמק בדף השיחה את הביטול, בדיוק כפי שאתה לא נדרשת לנמק בדף השיחה את התוספת. הנימוק מופיע בתקציר העריכה, ודי בכך. אתה אמור לעקוב אחר השינויים בערכים שתרמת להם, ולהגיב בדף השיחה אם יש לך השגות. ‏nevuer‏ • שיחה 23:13, 14 ביולי 2014 (IDT)
מפני שכאשר רוב העריכה שלי איננה אותה הסברה האזוטרית אלא הרחבה ממוסמכת, ויש ארבעה מלים או פחות שאינם, וכאשר מדובר בעורך שקיבל גם תודות על חלק מעריכותיו ומחקריו, והמתכתב ומדבר עם חלק מהחוקרים הדגולים יותר החיים כיום, יהיה זה נחמד מצידך, ואכן אינך חייב, להתכתב אתי ולשאול. לא השתכנעת מהוכחותיו של עציון כמו פירושו של אליעזר בן יהודה, הרב קאפח, הרב אפשטיין בנבנישתי בעל 'התורה תמימה', ולכן קראת לכך סברה אזוטרית, או שחיפשת את התנצלותו על כך שהוא מעלה אפשרות אחרת שלא נדונה במחקר עד כה? -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ז בתמוז ה'תשע"ד • 02:07, 15 ביולי 2014 (IDT)
אני מכבד את בקשתך. להבא אתייעץ איתך לפני שינויים כאלה. ‏nevuer‏ • שיחה 16:56, 15 ביולי 2014 (IDT)

נפתלי כ"ץ[עריכת קוד מקור]

תודה על עריכתך המחכימה, לשימושך: תבנית:HebrewBooks; תבנית:HebrewBooksPage. תודה מראש. ביקורת - שיחה 16:51, 7 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה על התודות.
האתר כתב בעבר ששמו "כתבים עבריים". לעג לרש הוא שדווקא אתר הקורא בשמו ספרי עברית יירשם אצלנו בשמו האנגלי - הִיבְּרוּ. וכבר אמר משה רבנו, לאמור: 'היברו מתוך העם...'
עם הזמן איבדתי את הקישור ולא הצלחתי למצוא אותו שוב. מכיוון שלרוב הקישורים שלי אני נותן מידע שלא מתאים לשתי תבניות אלו, אני מעדיף פשוט לדלג עליהם. לדוגמה: בתוספת שערכתי לאחרונה לכתבי רבי משה חגיז, (כהכנה לעריכה זו של הרב כ"ץ) יצרתי חלק נפרד לכל הספרים באתר כתבים עבריים, ואין טעם לחזור פעם אחר פעם בהפניה לאתר זה. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"א באב ה'תשע"ד • 17:24, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
לא הבנתי כלום. הטענה שלך כמייצג "דברו עברית בעברית" מתקבלת על הדעת, ועליך לפתוח על כך דיון בדף התבנית.
מה זאת אומרת "לא מתאים לתבניות", אתה לא מפנה לספר או לעמוד ספציפי? או שאתה לא מכיר את הפרמטר "ללא" המאפשר להסיר את הסיומת "באתר XX"?
התבניות קריטיות למקרה של שינוי באתר, שישאיר את כל עמלך לתוהו. כי הקישורים יהפכו לקישבורים. ביקורת - שיחה 17:42, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
"עם הזמן איבדתי את הקישור..." ולכן אם אעלה את העניין דינו להידחות כיום. אין לי זמן למלחמות אבודות, ואני את שלי עשיתי. לגבי הדאגה לקישבורים - בכנות? -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ב באב ה'תשע"ד • 07:05, 8 באוגוסט 2014 (IDT)


שים לב מה כתוב עכשיו בשורה הראשונה של הערך. ביקורת - שיחה 22:20, 9 באוגוסט 2014 (IDT)

לא יודע מה היה, אבל כעת זה בדיוק כמו שעזבתי אותו. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ו באייר ה'תשע"ו • 11:26, 3 ביוני 2016 (IDT)

ערכים בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום Pashute,
הצבת בעבר תבנית {{בעבודה}} על הערכים הלוח העברי, אנופול ראחוב, וזמן מה לא ערכת אותם.
לנוחותך, ישנה רשימה שמתעדכנת באופן תדיר, שמרכזת את הערכים עליהם הצבת את התבנית ואותם לא ערכת כבר תקופה. ניתן למצוא רשימה זו כאן.
יש לשים לב: אם טעיתי, והתבנית הונחה על ידי אחר/ת, אשמח להודעה בדף שיחתי. ניתן לבטל את ההודעה בעתיד על ידי הוספת שם המשתמש בדף הזה.
בברכה, OfekBot - שיחה 09:31, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

אם מישהו מסתכל. קריאה מתוסכלת לגבי אנאפול האניפולי... האם מישהו שהיה אכן באירופה וגם מכיר את ההסיטוריה היהודית והחסידית בפרט יכול להאיר את הנושא המבלבל הזה? ראו שם בדף השיחה את הסתייגויותי.
לעומת זאת לגבי הלוח העברי, אכן שכחתי שהתחלתי לעבוד על זה ולא סיימתי. בשנה הבאה. (הכוונה לחודש הקרוב). לשנה טובה תכתבו ותחתמו לאלתר לחיים טובים ולשלום. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ט באלול ה'תשע"ד • 17:00, 24 בספטמבר 2014 (IDT)
ארשום את הבקשה בלוח המודעות. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז בתשרי ה'תשע"ה • 12:34, 10 באוקטובר 2014 (IDT)

מדיניות לא אוכל לא שותה[עריכת קוד מקור]

נחשפתי לרעיון "לא אוכל לא שותה" בויקיפדיה האנגלית, וראיתי שגם כאן ישנה קבוצת ויקיפדים רציניים ותורמים, שמעדיפים מדיניות זו בויקיפדיה, לכן הוספתי תיבת משתמש זו בדף המשתמש שלי.

לאחרונה ביום ראשון (לפני יומיים) אולי בניגוד למדיניות ו"פ ואולי לא, (אבקש לא לדון בכך כאן) קיבלתי קריאה מדלתא (Delta739 - שיחה) לבחון קריאה שלו לשינוי מדיניות על פי קבוצת המשתמשים הנ"ל. לשונו:

הצעת וטו על מחיקת ערכים מרובי בינוויקי ותביע את הזדהותך. תודה רבה...

מצאתי עניין רב בהצעה, ומצד שני ברצוני להדגיש שאינני תומך בערכים רדודים, לא אנציקלופדיים, חסרי מקורות, או פשוט שקריים. אני רוצה ויקיפדיה אחראית, מלאת מידע נכון מעודכן ואמיתי. אני גם אינני תומך בויקיפדיה חסרת חוט שדרה, שבה קבוצות לחץ יכולים "להשתלט על המפה" ולכתוב בה כטוב בעיניהם תוך הטיה פוליטית והישענות על "נארטיבים" "חלופיים" (ואמנם ממוסמכים כראוי, אך נגועים מאוד). לא במדע, לא בהנדסה, לא ברפואה ולא בהסטוריה. על הערכים בו"פ לציין את המחלוקות, ולעדכן את הקורא על טענות של מזימות קשר, שיטות רפואה בלתי מקובלות או חלופיות, מערכות הנדסיות מפוקפקות וגישות מדעיות חסרות בסיס. וכך גם על מקומות ואירועים כפי שמוצגים בידי לא ישראלים וביחוד המתנגדים לישראל. אך כל זאת מבלי להטות את המאמר ל"סתמיות" (נייטרליות) כלפי עמדות הקצה.

אומר את זה שוב, הפעם בלשון חיובית: אני בעד מדיניות "לא אוכל לא שותה" מוגבלת, ובה בעת אני בעד ויקיפדיה אחראית, ובה מידע נכון עדכני ובדוק ככל האפשר, כשבראש ובראשונה הידוע והמקובל, בודאי מהבחינה הרפואית, ההנדסית, המדעית וההסטורית. בו"פ העברית במיוחד אני תומך בכך שהמקובל בתרבות היהודית והישראלית יקבל ביטוי - ראשית כפי שהוא מוכר ומקובל בתרבויות אלו, ומידע נוסף ומשני יוצג, אך יצויין ככזה במפורש.

אקווה שהבהרתי את עמדתי. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ד בכסלו ה'תשע"ה • 13:31, 16 בדצמבר 2014 (IST)

אצלי בדף השיחה היתה הודעה שנמחקה כ"פרסומת" בידי Delta739 - שיחה 23:40, 13 בדצמבר 2014 (IST).

אכן תרגמתי פעם ערך מויקיפדיה האנגלית, הגרמנית, הצרפתית, האיטלקית, הרוסית ודומיהן, והערך נמחק כאן בויקיפדיה העברית. ערך שהוספתי לאתר וקיים ביותר מעשר ויקיפדיות אחרות אכן נמחק לי אחרי הצבעת מחיקה הזויה. אני תומך באמת במדיניות לא אוכל לא שותה?
מכיוון שעניתי כן לפחות לאחת מהשאלות הללו, אכנס להצעת וטו על מחיקת ערכים מרובי בינוויקי ואביע את הזדהותי. תודה רבה, ואני שמח שקיבלתי את ה"ספאם" הזה אחרי שנרשמתי כתומך במדיניות. מצד שני אני גם מודה למי שמנקה את דפי השיחה ודואג למניעת טביעתנו בים הודעות לא אישיות על ידי קבוצות. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ט"ז בסיוון ה'תשע"ה • 10:11, 3 ביוני 2015 (IDT)

המכון לטכנולוגיה על פי ההלכה[עריכת קוד מקור]

לא מצאתי ברשת שום אסמכתא לקיומו של מכון כזה. תוכל בבקשה להפנות? טבעת-זרם - שיחה 13:40, 23 ביולי 2015 (IDT)

שכחתי לציין, שזה בהקשר של גרמא בשבת טבעת-זרם - שיחה 13:40, 23 ביולי 2015 (IDT)
טבעת-זרם אחד המוכרים שבין מכונים אלו. אמור להיות לו ערך, אולי אכתוב אותו בעתיד. ביקורת - שיחה 15:11, 23 ביולי 2015 (IDT)
תודה -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ו באייר ה'תשע"ו •
יש את הערך מכון מדעי טכנולוגי להלכה (מכון שקדם אפילו למכון צומ"ת). אולי זה אותו מכון בשם אחר. ‏DGtal‏ - שיחה 09:56, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

מורינגה מכונפת[עריכת קוד מקור]

שלום,

הוספת תבנית חשיבות על פיסקה בערך. תבנית חשיבות מיועדת לערכים שלמים ולא לפסקאות. דיונים על חשיבות, נחיצות ולגיטימיות של פסקה מסויימת צריך בעיקרון בדף השיחה. במקרה הזה התשובה ברורה - הפרק הזה צריך להוות בסיס לערך מורינגה ולא לוהפיע בערך הזה. אני מציע שפשוט תמחק את הפיסקה הזו מהערך. אם יש לך כוח תיצור את הערך מורינגה ואם אין, תעתיק את המידע לדף טיוטה:מורינגה שם הוא ישמש מישהו ברבות הימים. בהצלחה, ‏DGtal‏ - שיחה 09:54, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

אכן. תודה. נא ראה מה שאכתוב בדף השיחה שם ועריכה מחודשת בקרוב.-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ט באלול ה'תשע"ו • 11:56, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

סטרטין[עריכת קוד מקור]

שלום. השארת את תבנית "בעבודה" על הערך... וכו' (מחקתי על מנת לחסוך מקום) בריאן - שיחה 14:36, 24 בינואר 2017 (IST)

תודה, טופל... -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 16:40, 15 בפברואר 2017 (IST)

גנייזנו[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "גנייזנו" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,יונתן - שיחה 03:22, 15 בפברואר 2017 (IST)

תודה, טופל... -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 16:40, 15 בפברואר 2017 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Pashute!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 01:22, 22 בפברואר 2017 (IST)