שיחת ויקיפדיה:שאלות ותשובות/כללי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אני מוחה בתוקף לגבי השימוש המבהיל באיום "חוק המחשבים" - לגבי שלוש שנים מאסר:

"כדי להסיר ספק: אין כל בעיה בשינוי ערך בויקיפדיה מתוך כוונה לשפרו. אין כל בעיה בשינוי שנעשה בתום לב, גם אם הוא שגוי. אך שינוי שבא להרוס ולגרום נזק בזדון, "דינו - מאסר שלוש שנים" (כך אומר חוק המחשבים). אל תהיה הראשון שעליו יומחש כלל זה."

הדבר נוגד בצורה בוטה את הרוח החופשית שמלווה מיזם ויקי זה. אני הייתי מציע הסבר רך בהרבה, שאינו כולל את המילים "מאסר" "עונש" וכו'. - ואולי אפילו להשמיט את איום החסימה (ולאו דווקא לבטל את החסימה עצמה)

אין לנו סיבה לעסוק באיומים. אפשר לבקש יפה לא לגרום נזק, ולהסביר שאין לנו כל בעיה לשחזר ערך שהושחת - ובזה נגמר העניין. זה נכון, זה מדוייק, וזה לא מאיים על אף אחד.

אם לא יגיעו תגובות להערתי זו אקח זאת כתשובה חיובית ואעדכן פסקה נוראית זו, תודה! פלג

אני מתנגד לשינוי שאת מציעה. החוק צריך להיות ברור. דינו של משחית הוא שנות מאסר ארוכות, עדיף בכלא שהגו הקורסרים באי טורטוגה - תא בגודל של מטר על מטר על מטר. גילגמש שיחה
יש צורך לכתוב את הפסקה הזאת באיזשהו מקום בכללים של ויקיפדיה, זאת המציאות ואין מה להסתיר אותה. ככל שאני יודע, עד היום לא נתבע איש בחו"ל (בארץ בוודאי שלא) עקב פגיעה בויקיפדיה. עם זאת, אי ציון הנושא הזה יביא לאי אפשרות להפעיל את הסנקציה הזאת או לפחות לבעיות חמורות בהפעלתה, אי לכך יש להשאיר את הפסקה. טרול רפאים 21:57, 7 מאי 2005 (UTC)
וחבל מאוד. צריך לרדוף את המשחיתים ולהענישם. כלא הוא עונש קל מדי עבורם, אך בגלל לבי הרחום, אני מוכן להסתפק בעונש קל זה. גילגמש שיחה 21:59, 7 מאי 2005 (UTC)
אני ממליץ לך לכתוב את הערך מידתיות, נראה ששכחת ממנה. טרול רפאים 22:05, 7 מאי 2005 (UTC)
(-: גילגמש שיחה

חבל מאד שזה מה שאתם באמת מרגישים - כמו שאמרתם, אם זה לא יהיה כתוב לא יהיה אפשרי ליישם אפשרות זו - ואני אומר - טוב שכך!

אני לא מעוניין להכניס אף אחד לכלא בגלל שהוא פגע באנציקלופדיה וירטואלית. יש להכנס לפרופורציות! פלגיש לי שאלה שלא מופיע כאן , ואולי אי אפשר בכלל לענות עליה , אבל בכל זאת אני אשאל: יש אפשרות לדעת כמה ערכים ערכתי ומהם ? תודה Vagabondo 16:46, 30 דצמבר 2005 (UTC)

בשורה העליונה יש קישור לתרומות המשתמש. נדב 16:50, 30 דצמבר 2005 (UTC)

ויקיפדיה לעומת אנציקלופדיות אחרות[עריכת קוד מקור]

היכן ניתן למצוא מחקרים השוואתיים שמשוים בין ויקיפדיה לאנציקלופדיות רגילות, למשל מבחינת דיוק, היקף, עומק וכד'? --Erel Segal - שיחה 21:33, 26 באפריל 2009 (IDT)

האם עבודתי לא תרד לטמיון עם הזמן?[עריכת קוד מקור]

מטרידה אותי שאלה ואשמח אם מישהו ישיב עליה: אני משקיע זמן ומאמץ כדי לשפר ערכים, לתקן ולהוסיף. אבל כשם שאני מתקן דברים שכתבו קודמיי, יכולים לבוא מחר אחרים ויתקנו וימחקו (בצדק או שלא בצדק) את מה שאני כתבתי. האם לאורך זמן תישמר עבודתי, או שעלי לעמוד כל הזמן על המשמר? ואל תגידו לי שיתוקנו רק דברים הדורשים תיקון, כי יש הרבה דברים שהם ענין של תפיסה, השקפה, טעם וסגנון, ואין כאן אמת מוחלטת. בקיצור, האם אני לא כותב על הקרח? שמפו - שיחה 00:27, 9 בספטמבר 2009 (IDT)

מישהו יודע אם אפשר ליצור ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

אם נגד ומצאתי שפה שאין לויקיפדיה ואני רוצה שליצור ויקיפדיה בשפה הזו זה אפשרי מה אני עושה? מ.ג.ח - שיחה 01:35, 13 במרץ 2019 (IST)