שיחת טיוטה:מקמיליונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Face-glasses.svg
ערך זה נכתב או נערך כחלק ממיזם "בית ספר ויקיפדיה"


משהו מוזר[עריכת קוד מקור]

שלום, פעם ראשונה שאני כותב בדף השיחה. אני מקווה שאני עושה את זה בסדר. אמנם לא ראיתי את הסדרה בעצמי ולכן אני לא מתקן את הערך ישירות, אבל כן קראתי את הערך באנגלית והוא שונה במהותו מהערך בעברית. הערך באנגלית מדבר על משחק בסגנון "מונופול" שהחברה מקדולנדס מריצה לקידום מכירות, ואיך אנשים חיצוניים רימו את חברת מקדונלדס על מנת לזכות בפרס הגדול. לעומת זאת הערך בעברית מדבר על איך שחברת מקדולנדס רימתה בשביל להפוך למונופול. מישהו, או העורך באנגלית, או העורך בעברית, לגמרי לא הבין את הסדרה, שכן הם מתארים שתי סדרות שונות לגמרי. Anibar E - שיחה 20:21, 4 בינואר 2021 (IST)

מחקתי. מישהו מוזמן לכתוב, אין לי זמן לזה.

הערך הוא גיבוב של שטויות!![עריכת קוד מקור]

אין לשחזר!! מוזמנים להסתכל בערך באנגלית.

שלום. מהן בדיוק אותן שטויות ומה יש באנגלית? הערך מתורגם ממש משם. ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 22:25, 1 במאי 2021 (IDT)
אתה צוחק עלי נכון? לא יודע מה הקטע שלכם פה, אבל אתם מתנהלים כמו דיקטטורים. אתם מעדיפים להטעות את הקוראים פה מאשר למחוק את התוכן. הנה פסקת הפתיחה של הערך. "מקמיליונים (באנגלית: McMillions) היא מיני סדרה אמריקאית העוסקת ברשת המזון המהיר מקדונלד'ס. הסדרה מתמקדת בכמה ראיות ועדויות של בכירים בתעשייה המעידים על הונאה שקיימה הנהלת הרשת בזמן מכרזים, ובכך זכתה באופן לא הוגן בעשרות מכרזים שהפכו אותה למונופול תעשייתי כביר. " והנה פסקת הפתיחה של הערך באנגלית: "McMillions (stylized as McMillion$) is a documentary miniseries about the McDonald's Monopoly promotion scam that occurred between 1989 and 2001. Directed by James Lee Hernandez and Brian Lazarte, the series details how the scam was perpetrated by Jerry Jacobson,[1] the head of security for the agency that ran the promotion, and how he recruited a wide range of accomplices. The series premiered in the US on February 3, 2020, on HBO, and all episodes were made available in the UK on May 27, 2020, on Sky Documentaries. McMillions was nominated for five Primetime Creative Arts Emmy Awards, including Outstanding Documentary or Nonfiction Series. " אני ראיתי את הסדרה ואני יכול להבטיח לך שהערך באנגלית הוא הנכון.
אנונימי, לתקוף אותנו ולהאשים אותנו שאנחנו דיקטטורה (וויקיפדיה אינה מוסד מדיני שיש צורך להגדיר מה הוא, זו אנצקלופדיה). יש דרך לכתוב הודעה בה אתה חושב, בין אם בצדק ובין אם לא ולא בצורה שכתבת כרגע. בברכה רבה דזרטשיחה 22:54, 3 במאי 2021 (IDT)
יש לי רעיון, במקום ההטפות המיותרות שלך, תלך לערך באנגלית, ותעיף כבר את הגיבוב שטויות שמופיע כאן.

הגנה על הערך[עריכת קוד מקור]

מציע לשים הגנה בסיסית, שכן, יש לי תחושה שהולכות להיות מחיקות חוזרות ונשנות של מידע מערך זה. Ølafur lilíjours - שיחה 22:55, 3 במאי 2021 (IDT)

תגיד אתה רציני? אתה או מישהו מוכן להתנהג כמו בן אדם הגיוני, ללכת לערך באנגלית ולקרוא, או להסתכל על הסדרה בIMDB או לכל מקור מידע מהימן אחר, ולהבין שמה שכתוב כאן זה קשקוש? או שאתה מעדיף להכנס למלחמות עריכה?
Ølafur lilíjours מישהו בדיוק הוסיף תבנית על הערך, רוצה לשחזר גם את העריכה שלו בלי שום הסבר הגיוני?
Symbol oppose vote.svg נגד חזק אין להשית הגנה בסיסית על ערך זה משום שהגרסה הנוכחית סובלת מבעיית תרגמת העולה כדי השחתה של מרחב הערכים. אני מודה לאלמוני על שלא עמד מנגד נוכח ההשחתה. עלי - שיחה 23:13, 3 במאי 2021 (IDT)

הערך הזה מכיל מידע שגוי ומטעה ובאופן שאינו ניתן לפרשנות אחרת[עריכת קוד מקור]

https://www.imdb.com/title/tt9148598/ https://www.cnbc.com/2020/02/07/how-mcmillions-scam-rigged-the-mcdonalds-monopoly-game.html https://en.wikipedia.org/wiki/McMillions

סליחה גדולה[עריכת קוד מקור]

אם הטעיתי מישהו כשתירגמתי לא נכון מאנגלית. אם האנונימי מעוניין לשנות את הערך בהתאם לסדרה, אשמח שיעשה זאת. ושוב סליחה על המידע השגוי לטענת האנונימי, אם הטעיתי מישהו זה היה בתום לב מוחלט, אבל אני לוקח אחריות מלאה. ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 14:43, 4 במאי 2021 (IDT)

תרומתך מוערכת, אך במידה שאינך שולט ברזי השפה האנגלית, רצוי שתבקש מעורכת או עורך שיבדקו את התרגום שיצא תחת ידך. אני לא חושב שיש צורך בהתנצלות, לפחות לא שלך – אתה שאלת "מהן בדיוק אותן שטויות ומה יש באנגלית?" בזמן שאחרים כלל לא התעניינו בתוכן אלא בהנחת תבניות אזהרה בדף השיחה של האלמוני ובדרישה לא צודקת בעליל שייחסם – אלא יש צורך בתיקון הערך לפני שיוחזר למרחב הערכים. עלי - שיחה 15:17, 4 במאי 2021 (IDT)