שיחת משתמשת:Galp

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Galp, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:32, 17 בינואר 2012 (IST)

חתימה והזחה[עריכת קוד מקור]

כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בברכה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:58, 18 בינואר 2012 (IST)

קישור למיזם ויקיפדיה אוניברסיטת חיפה[עריכת קוד מקור]

שלום גל. ראה בבקשה ויקיפדיה:כתיבה בוויקיפדיה כמטלה אקדמית/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה. בדף זה אני רושמת את כל הערכים המועלים במסגרת המיזם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:58, 18 בינואר 2012 (IST)

משתמש -> משתמשת[עריכת קוד מקור]

שלום גל, אם את מעוניינת את יכולה לשנות את ההגדרות שלך במערכת ממשתמש למשתמשת. הדרך לעשות זאת היא לגשת ללחצן "העדפות שלי" למעלה במסך משמאל, כמו שהראיתי לכם בשיעור, בלשונית הראשונה "פרטי המשתמש" (איתה נפתח המסך) יש אפשרות מגדר. ברירת המחדל במערכת הוא "משתמש". החליפי למשתמשת, ותשמרי על לידי לחיצה על כפתור "שמירת העדפות" מימין למטה. בהצלחה Face-smile.svg. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:31, 19 בינואר 2012 (IST)

מדריך לכתיבה טכנית בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הדרכה טכנית בכתיבה בויקיפדיה - מיזם אוניברסיטת חיפה.pdf

אני מזכירה שלעזרתך עומד המדריך המרכז את עיקרי ההנחיות החשובות לכותב ערך בויקיפדיה, והוא עוזר ומסייע בויקיזציה של הערך. לחיצה על קובץ המדריך תעלה אותו, ניתן לדפדף בין הדפים. המדריך נותן דוגמה בסיסית לעריכה, וכן קישור למדריך מפורט יותר בויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:56, 23 בינואר 2012 (IST)

עפיפון מדבר - תמונות ועוד[עריכת קוד מקור]

שלום גל, ראיתי שהעלית תמונות לערך. לידיעתך קיבלתי מגיא 4 תמונות שהוא צילם ואני אעלה אותן לויקישיתוף. יש לו תמונות המראות את כל העפיפון ומומלץ להשתמש בהן או לפחות בחלקן. יצרתי שם קטגוריה המאחדת את כל התמונות (בויקישיתוף מקשרים תמונות לקטגוריה המקלה למצוא את התמונות). את הקטגוריה קישרתי לערך. את יכולה לראות את הקטגוריה כאן. האם את כל התמונות שהעלית את צילמת?

שימי לב שלא הכנסת בערך הסבר לתמונות ומתחת לתמונה מופיע הטקסט כיתוב תמונה. את צריכה להחליף זאת במצב עריכה בטקסט המסביר מהי התמונה שרואים. חשוב לציין את המקום שבו צולמה התמונה. לא הכנסת גם מידע מספיק כשהעלית את התמונות לויקישיתוף. לא מספיק לכתוב עפיפון מדבר, חשוב גם לציין היכן הוא צולם, זה מידע חשוב. אם תעלי תמונה למשל מתל דור הרי לא תסתפקי בטקטס אתר ארכאולוגי, אלא תצייני שההאתר הוא תל דור, ורצוי כמובן גם להוסיף מידע מה בדיוק צולם שם. יש לזכור שתמונות צריכות לעמוד בפני עצמן. מי שמסתכל על התמונה צריך לדעת במה היא עוסקת ולהבינה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 03:49, 1 במרץ 2012 (IST)

בנוסף, כפי שהסברתי בכיתה, בויקיפדיה לא כותבים פסקת סיכום. זה לא מאמר. אני ממליצה שתמצאי דרך אחרת לשלב את המידע שנמצא בפסקת הסיכום בערך. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 03:55, 1 במרץ 2012 (IST)
שלום גל, טיפלתי קצת בנושא התמונות בערך. אין צורך להעלות לערך תמונות מאד דומות. לשם כך יש את הקישור לויקישיתוף. בערך נשארו עדיין שתי תמונות ללא כיתוב, כי איני יודעת באיזה עפיפון מדובר, לא סיפקת את המידע כשהעלית אותן לויקישיתוף. אשמח אם תשלימי את המידע. בברכה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:19, 2 במרץ 2012 (IST)
שלום גל, האם תוכלי להביא את השם המלא של מייטלנד (Maitland) ו-ריז (Rees). צריך לציין את השם המלא בערך, אולי פעם ייכתב עליהם ערך ובויקיפדיה האנגלית יש רבים עם שם המשפחה הזה. חשוב שנדע במדויק מי היו אלה המופיעים בערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:03, 2 במרץ 2012 (IST)