ויקיפדיה:חממה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
KWrite icon.svg KWallet icon.svg Konqueror 4 Oxygen-3.svg Adresse-blatt.png Oxygen480-apps-akregator.svg
החממה: סיוע למשתמשים חדשים
אחראי: גארפילד - שיחה

דף זה מאפשר למשתמשים חדשים לאתר משתמשים ותיקים ומנוסים שיסייעו להם.

בחירת חונך בקשה לליווי אישי של חונך ייעוץ
באפשרותכם לבחור ולפנות לאחד החונכים מטה. אתרו חונך שיכול לענות על שאלתכם על פי תחום הסיוע שבו אתם צריכים עזרה. החונך יענה לשאלתכם באותו הדף בו השארתם את פנייתכם.
לשאלות בנושאים נקודתיים ניתן לפנות לדף המתאים.

במידה וברצונכם ליצור קשר דרך מייל, ניתן להיעזר בדף - סיוע לעורכים חדשים.
כדי להגיע לדף בו השארתם שאלה לחונך, לחצו על שמו ברשימה המופיעה מטה. פרסמו בקשה לליווי אישי של חונך ואחד החונכים יפנה אליכם בדף השיחה שלכם

למשתמשים חדשים:

  • מומלץ להוסיף דף זה, ואת דף המשתמש של החונך שלכם לרשימת המעקב שלכם, בכדי לקבל עדכונים על שינויים שנעשו בדפים אלו.
  • בנוסף אנו ממליצים להסתכל על דוגמאות לא ארוכות מידי של ערכים בנושאים שונים הנחשבים ערכים טובים.

רשימת החונכים[עריכת קוד מקור]

הצטרפות לרשימת החונכים
Glasshouse crops 1.jpg קובץ על יד (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: תנ"ך, יהדות, הלכה, היסטוריה, ספרות, עריכה לשונית והתנהלות כללית בוויקיפדיה.
אליעד. לפנייה במייל - כאן. בהצלחה!

Leirhnjukur.jpg Ofek j (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מדע המדינה, גאוגרפיה, פוליטיקה והתנהלות ויקיפדית - אתם יכולים לשלוח דוא"ל לכתובת המייל שלי או לפנות לדף שיחתי.
אני מתחייב לעזור לכל משתמש חדש שפונה אלי בצורה לא תוקפנית למעט מקרים חריגים, שמח לעזור לכל אחד

Garfield.gif גארפילד (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: היסטוריה של העת העתיקה, היסטוריה אמריקאית, תרבות פופולרית.
אני אוהב להתעסק בשיפור של ערכי סרטים, מוזיקה ומוזיקאים.
כמו כן אשמח בכלליות לסייע למי שמחפש את דרכו בוויקיפדיה (זה קשה בהתחלה אין מה לעשות)

Wikimedia Friends.png שיר (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: ספורט כללי - בדגש על כדורסל, תורה והלכה, חינוך, היסטוריה. התנהלות במיזם וחוקיו וכתיבה נכונה, אחרי 1,000,000 פעמים של מענה על השאלה "מי מנהל את ויקיפדיה".
מייל כאן

Nuvola apps kdmconfig.png עדירל (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: התנהלות ויקיפדית.
אם אתה מרגיש שקופחת (מחקו לך ערך, שחזרו את עריכותיך, דברו אליך לא יפה) אשתדל לסייע לך, בין אם בהסבר מדוע זה נעשה ובין אם בתיקון המצב

Vulpes vulpes laying in snow.jpg davidg (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: בעיקר טבע, אישים, אסטרונומיה ומדעי המחשב. אפשר לפנות למייל שלי, במקרה וזה יותר פרטי Face-smile.svg.

Wiknic054 ST 07.JPG שלומית קדם (פנייה למשתמשת זו)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מוזיקה קלאסית, אנטארקטיקה והתנהלות כללית בכתיבה ויקיפדית (לא בנושאים טכניים מובהקים) ובמסתרי הקהילה המקומית Face-smile.svg..

Arachis hypogaea 005.JPG Botend (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: ספורט, ובעיקר תחום ה-NBA.
אשמח לסייע לכל מי שרוצה ללמוד על דרכי העבודה בוויקיפדיה, התנהלות באתר וכדו'

.

Earth-and-flask-logo.png יונה בנדלאק (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מתמטיקה ואלקטרוניקה בפרט ומדעים בכלל, בעלי חיים, צמחים וגאוגרפיה.
אפשר לפנות בכל שאלה.

Nuvola apps kdmconfig.png david7031 (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: בעיקר ערכי יהדות עם דגש על ערכי המקדש. אשמח לעזור גם בהתנהלות בתוך ויקיפדיה ובהוראות עריכה..

Mac OS-based free icon.svg המקיסט (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מחשבים, טכנולוגיה והתנהלות בויקיפדיה.
אשמח לעזור לוויקיפדים חדשים להתסדר ולמצוא את הידיים והרגליים שלהם בוויקיפדיה. אפשר לפנות אליי בכל שאלה ואעזור כמה שאפשר. לשליחת מייל אליי

Flag of Switzerland (Pantone).svg אלי גודין (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: כלכלה, מנהל עסקים, המשפט הישראלי, ממשל, וכל מה שתרצו לדעת בעניין כתיבה אנציקלופדית והתנהלות בתוך המיזם שלנו. אני נחוש להוכיח לכל מי שטוען ל"עוינות ויקיפדית" שזה טעות, אז עזרו לי! הבהרה: אני עלול להיות מוטה חד צדדית לטובת משתמשים חדשיםFace-smile.svg. לכל שאלה תוכלו לפנות לדף שיחתי או לכתובת המייל שלי. עד אז שיהיה לכם בהצלחה עם זה!.

מצוקידרגות2.jpg Tamir Kalman (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מלחמת העולם השנייה, יחסים בינלאומיים, תקשורת, וגם התנהגות בקהילת ויקיפדיה ועריכה באופן כללי.
אני מכיר את ההתחלה בוויקיפדיה, ומכיר את הדחף של משתמש חדש לתרום כמה שיותר

מבט על אגם פוקאקי והר קוק.jpg Elad221 (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: כדורסל, איסלאם, כדורגל, תרבות ערבית והעולם הערבי, פוליטיקה, אלבומי מוזיקה ואמנים, סיוע בתרגום ערכים והתמצאות במרחב וויקפדיה.
אשמח לסייע בעריכה ראשונית והכרות עם הדרך לערוך, מפעולות טכניות כמו חתימה וקישורים ועד בניית ערך בקלות. לי באופן אישי זה היה מאד קשה בהתחלה אבל בעזרתם של כמה ויקיפדים מקסימים התקדמתי. מוזמנים לתייג אותי או לכתוב בדף השיחה שלי

Plato-raphael.jpg האלקושי (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: פסיכולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה, יהדות, התנהלות בכתיבה ויקיפדית ובצעדים ראשונים.

Florence tower view.JPG אמא של גולן (פנייה למשתמשת זו)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: חלל, הנדסה, ייעוץ טכני, התנהלות בכתיבה ויקיפדית ובצעדים ראשונים. מוזמנים לתייג אותי או לכתוב בדף השיחה שלי.

Partnership - The Noun Project.svg Dovno (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: מדעי המחשב, משחקי מחשב, קולנוע, מדע בדיוני ופנטזיה והתנהלות כללית בוויקיפדיה (כולל עזרה עם פעולות טכניות). אפשר לפנות אלי בדף שיחתי או לתייג אותי.

Portrait of 17 year old Earl Solomon - Tallahassee, Florida (38068975132).jpg הוספתי תוכן (פנייה למשתמש זה)

אשמח לסייע בתחומי הידע שלי, שהם: תנ"ך, יהדות, וספרות.
כמו כן אשמח לעזור לעורכים חדשים המתקשים להסתדר עם כלי העריכה בוויקיפדיה, ובכלל- אשמח לעזור לכל עורך הנתקל בבעיה.הבקשות[עריכת קוד מקור]

בקשה להסבר על כתיבת מקור אינטרנטי בעריכת קוד מקור[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה אני עורך רק בעריכת קוד מקור בגלל 'באג רימון'. אני מתקשה בסידור מקור מאתר אינטרנט בצורה המקובלת כיום בוויקי. למעשה הבעיה שלי היא תמיד עם הקישור לאתר. אני רואה בקוד מקור שבתבנית החדשה הוא מקודד במספרים. איך עושים זאת? תודה מראש למסייעים פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 10:40, 3 במאי 2019 (IDT)

כתבתי טיוטה איך מפרסמים כערך?[עריכת קוד מקור]

כתבתי טיוטה איך מפרסמים כערך? הילה בר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום הילה בר. נא לכתוב בקשה בדף ויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ולקשר לטיוטה שיצרת.
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה.
בברכה, Dovno - שיחה 09:36, 4 ביוני 2019 (IDT)

החזר ערך ששוחזר ונערך מחדש אל מרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

שלום, אני חדשה בויקיפדיה ואשמח לעזרה בהבאת הערך חוות סוסי אדמה בחזרה למרחב הערכים Liat shenhav (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום ליאת, הערך קיים כרגע במרחב המשתמש שלך. עלייך לשפרו בהתאם להנחיות שקיבלת בדף שיחתך. לאחר שהערך יהיה מוכן, תוכלי לפנות בבקשה להחזירו למרחב הערכים בדף - ויקיפדיה:העברת דפי טיוטה. בהצלחה, Amiroשיחה 12:38, 12 ביוני 2019 (IDT)

משתמש:Natietietie/פקחיי התיקון הראשון (ארה"ב)[עריכת קוד מקור]

ערב טוב, אשמח אם תתנו ביקורת על הערך שאני עומד לפרסם, פקחיי התיקון הראשון, מציין שעדיין לא סיימתי, אבל אשמח לביקורת מוקדמת של הערך המתורגם הנמצא ב"ארגז חול", משתמש:Natietietie/פקחיי התיקון הראשון (ארה"ב)

Natietietie - שיחה 17:00, 6 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Ldorfman

אמנם איני חבר בצוות ה"חממה", אבל אם כבר תוייגתי, אכתוב כאן שיש בערך הפניות רבות לסימוכין-לכאורה מתוך ויקיפדיה. זה אינו תקין. הנוהל הוא שערכים בוויקיפדיה אחרת לא יוגדרו כסימוכין למידע בערך עברי. אם יש מידע הדורש תימוכין, הבא כאלה ממקורות אחרים ברשת ורצוי מאתרים רשמיים. לגבי התמונה, אין מקום לעיטור כזה. מעבר לזה, אם מדובר בצילום-מסך מקליפ שלא אתרת יצרת, הרי שהקובץ אינו פרי עבודתך... בקיצור, יש בעייתיות בהגדרת הקובץ, שבכל מקרה, כלל אינו נדרש. Ldorfmanשיחה 18:25, 6 ביולי 2019 (IDT)
אוקיי, הבנתי לגביי הערות שוליים, לגביי התמונה, אם אני יוצר תמונה שאין לה שום קשר למקור, רק בתור תמונה או כיתוב, על מנת לתת תיאור מסוים, אבל שקשורה במידה מסוימת למישהו או שנוסף לינק לדוגמה, יהיה אפשר לקבל את זה?Natietietie - שיחה 12:59, 7 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Ldorfman
מתנצל, נתי. קראתי פעמיים את דבריך ולא ממש הבנתי את כוונתך. תמונה אמורה להמחיש את אחד הנושאים המובאים בערך. אם אינה ממחישה משהו הקשור לערך, אלא מהווה סוג של "עיטור" בלבד, סביר שלא יהיה לה מקום בו. אשמח לקרוא הסבר קונקרטי יותר. אם אתה יוצר הקובץ, תוכל להעלותו לוויקישיתוף ללא שום בעיה (תוך ציון שאתה הוא היוצר) ואז, תוכל להביא קישור אליו בדיון פה (אל תשכח לתייג אותי פעם נוספת, כדי שאשוב אליו קריצה). בהצלחה. Ldorfmanשיחה 23:24, 8 ביולי 2019 (IDT)
שיניתי את התמונה, השאלה שלי אם זה בסדר? Natietietie - שיחה 11:54, 9 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Ldorfman
First Amendment Audits פקחיי התיקון הראשון .png
נתי, זה תלוי - מי יצר את הקובץ הזה? אם זה אתה, לא ציינת באילו קבצים נעזרת כדי ליצור את השילוב הזה (כלומר, מאיפה האיורים של השוטרים, הניידת...). אנו נוהגים לציין זאת בפרטי הקבצים (ואם הדבר נדרש ברישיון אותם קבצים, זה אפילו מתבקש). זה בהיבט של תקינות הקובץ עצמו לשימוש במיזמי קרן ויקימדיה. לגבי השאלה אם יש לזה מקום בערך, אני חושב שזה סביר. לא חייבים את זה, אבל אם כבר יש, לא יזיק. דבר אחרון: תיקנתי את הקטגוריות בוויקישיתוף. אין צורך לציין כל נושא הקשור לתמונה. לא מדובר פה במילות מפתח, אלא בשיוך ל"תיקיות" הקשורות לנושאים שונים. כך, במקרה זה, קישור לקטגוריה העוסקת במשטרת ישראל היה בהחלט מיותר לאור נושא התמונה (אם הבנתי נכון, מדובר בעניין אמריקאי בלבד. נכון?). Ldorfmanשיחה 01:15, 11 ביולי 2019 (IDT)
תודה, בקשר לאיורים, הכל נעשה וקטורית, כלומר שינוי האיורים או יצירתם Natietietie - שיחה 08:30, 11 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Ldorfman
פקחיי או פקחי? --א 158 - שיחה 14:24, 13 ביולי 2019 (IDT)
Natietietie, מהיכן מגיע שם הערך? זה לא תרגום ישיר (או מדוייק) למושג באנגלית. Dovno - שיחה 21:50, 13 ביולי 2019 (IDT)
לשם הערך, פקחיי התיקון הראשון הגעתי, מכיוון שפעולת קבוצות הפעילים עוסקת בביקורת על הגופים הציבוריים כמו: תחנות משטרה, עיריות, בכבי אש... שמקנים שירות ציבורי. מכיוון שלפי דעתי "מבקריי" פחות מתאים, הגעתי "לפקחים" מכיוון שהם מפקחים על השירותים הציבוריים, ראה את החפיפה בתרגום בלינק https://milog.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%97', וגם של האוניברסיטה העברית https://terms.hebrew-academy.org.il/?Filter.SearchString=audit ולפי דעתי "פקחיי" ולא "פקחי", מכיוון שלא ניתן להוסיף בכותרת הערך ניקוד. תודה ושבוע מעולה. Natietietie - שיחה 01:01, 14 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Dovno משתמש:א 158
ברשותכם, נמשיך בדיון הפרטני על שם הערך בדף השיחה שלו. Dovno - שיחה 01:13, 14 ביולי 2019 (IDT)

נתי, יפה שהכל נעשה תוך יצירת קובץ וקטורי, אבל אני התכוונתי לקבצים שבהם נעזרת ליצירת הקובץ הווקטורי. מה מקורם? Ldorfmanשיחה 13:42, 14 ביולי 2019 (IDT)

אני מניח שהייתי משתף את המקורות, אבל נראה לי שזה לא רלוונטי כרגע, אעדכן תמונה אחרת ללא חוסרים בקרוב. Natietietie - שיחה 13:37, 15 ביולי 2019 (IDT) משתמש:Ldorfman
OK. אז מה תרצה לעשות עם התמונה הזאת? אם יש לציין את יוצרי חלקים מהתמונה, יש לעשות זאת בפרטי הקובץ (גם כשאינו בשימוש בוויקיפדיה), או להבדיל, תוכל לבקש את מחיקתה (וזה חבל - לא?). Ldorfmanשיחה 14:00, 15 ביולי 2019 (IDT)

לערך אהבת ארץ ישראל שכתבתי, אשמח לעזרה לשונית ויקפדית[עריכת קוד מקור]

כתבתי ערך משתמש:אריה יונה/אהבת ארץ ישראל2 וטענו שהוא עדיין לא מתאים אשמח לעזרה, אודה מאוד לכל מי שיוכל להדריך אותי, כיצד לכתוב ערך זה כראוי אריה יונה - שיחה 00:08, 12 ביולי 2019 (IDT)

אשמח לחונך[עריכת קוד מקור]

שלום חברים. אשמח ללויוי אישי של חונך.