שיחת משתמשת:Tal ben

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Tal ben, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:35, 17 בינואר 2012 (IST)

קישור למיזם ויקיפדיה אוניברסיטת חיפה[עריכת קוד מקור]

שלום טל. ראה בבקשה ויקיפדיה:כתיבה בוויקיפדיה כמטלה אקדמית/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה. בדף זה אני רושמת את כל הערכים המועלים במסגרת המיזם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:54, 17 בינואר 2012 (IST)

בית בד בארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום טל, עברתי ברפרוף על הערך, אני אקרא אותו ביסודיות בהמשך היום. להלן הערות ראשונות על ויקזציה של הערך (ויקזציה=כתיבה לפי הכללים של ויקיפדיה)

 1. שם הערך - נראה לי שבמקרה הזה השם המתאים לערך הוא בתי בד בארץ ישראל כי הערך אינו עוסק בבית בד ספציפי. כשהסברתי ששם הערך צריך להיות ביחיד, התכוונתי לערכים העוסקים במונח מסוים, בפעם הבאה אסביר טוב יותר Face-smile.svg. לאחר שאקרא את הערך ביסודיות אציע שמם מתאים יותר בדף השיחה של הערך.
 2. מכיוון שנמצאים בויקיפדיה ויש לנו קישוריות, אנחנו מנצלים זאת לא לחזור על הסברים שנמצאים בערכים אחרים. יש ערך על בית בד אין צורך לחזור על ההסברים האלה, מסבירים הסבר קצר תוך קישור לערך הקיים.
 3. פסקת הפתיחה של הערך צריכה לעסוק בבנושא הערך: בתי בד בארץ ישראל. ולא במושג בית בד. והיא צריכה להתחיל בשם הערך למשל בתי בד בארץ ישראל מאופינים ב...
 4. אין מקום לפסקת מבוא, פסקת סיכום. זה ההבדל בין עבודה באוניברסיטה וערך בויקיפדיה.
 5. את כל הקישורים החיצוניים לערכים בויקיפדיה יש להפוך לקישורים פנימיים. תיקנתי לך את הקישור למילה חקלאות, תעברי על כולם. אין צורך בכתובת אינטרנט. כל מה שצריך לכתוב הוא חקלאות. שנראה בשפת ויקי כך [[חקלאות]]
 6. קישור לערכים שאינם קיימים, במיוחד שמות אנשים. ערכים על אנשים נפתחים תמיד בלי תואר לכן צריך להיות למשל רפאל פרנקל ולא ד"ר רפאל פרנקל.
 7. שמות פרקים - ביצירת פרק חדש, שם הפרק לא כולל אף פעם קישור פנימי לערך אחר. קישורים פנימיים רק בגוף הטקסט.
 8. ספרור - בויקיפדיה משתמשים בסולמית לספרור # ללא רווח בין השורות ולא ב- 1. 2. .... הסולמית הופכת למספר.
 9. ירידת שורה - אין צורך להשתמש בסימן <br>. בין פסקאות יוצרים רווח של שתי שורות ונוצרת פסקה חדשה. הסירי בבקשה את כל הסימנים האלה.
 10. הערות שוליים: ניתן להשתמש בסימן <ref> ליצירת הערת שוליים, אבל אנחנו מעדיפים את התבנית בעברית שמקלה הרבה יותר על עריכה. להסברים ראי עזרה:הערת שוליים
 11. תמונות - ראיתי שהעלית לויקישיתוף את התמונה הזאת: קובץ:בית בד.jpg. לפי מה שכתבת מקור הקובץ בויקיפדיה. אין כל צורך שתעלי אותה שוב. גם הפרטים שכתבת על התמונה אינם מלאים והתמונה תמחק. כתבי לי כאן היכן מצאת את התמונה? באיזה ערך ואראה לך איך משתמשים בתמונות הנמצאות בויקפדיה העברית ובויקישיתוף להוספה לערך. אם יש לך תמונות שאת צלמת ואת רוצה לעלות לויקישיתוף כדי להוסיפן לערך, תצלצלי אלי ונעשה זאת במקביל כשאת מעלה את הקובץ ואני מלווה אותך בטלפון בהנחיות. אסור לעלות תמונות שהורדת מהאינטרנט מאתרים אחרים. אנחנו מקפידים על זכויות היוצרים.

עד כאן לבינתיים, יש לך מספיק עבודה... קריצה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 07:49, 18 בינואר 2012 (IST)

טל, יש להוסיף לערך קטגוריה. הקטגוריה משייכת ערכים לקבוצות נושאים. אני מציעה את הקטגוריה:ארכאולוגיה של ארץ ישראל. את הקטגוריה יש להוסיף בסוף הערך לאחר הערות השוליים בדרך הבאה: [[הקטגוריה:ארכאולוגיה של ארץ ישראל]]. שלחתי אליך את הדוא"ל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:43, 18 בינואר 2012 (IST)
הערות לגבי כתיבת תאריכים, בעברית כותבים תאריכים מימין לשמאל, כלומר מימין נמצא הקדום ומשמאל המאוחר, לכן יש לתקן בכל מקום למשל 4300-3500 לפנה"ס, יש לרשום 3500-4300 לפנה"ס. יש בעיה טכנית בויקיפדיה העברית כשכותבים תאריכים, אז הפטנט הוא לכתוב קודם את התאריך שיופיע משמאל למקף ואחר כך את זה שמימין למקף וזה מסתדר. בנוסף אנחנו נוהגים לקשר לערכי השנים: 3500-4300 לפנה"ס ובשפת ויקי [[האלף ה-4 לפנה"ס|3500]]-[[האלף ה-5 לפנה"ס|4300 לפנה"ס]]
הערה נוספת: בפרק "מקורות כתובים על בתי בד", כתוב בטקסט (איור 36). אני מתארת לעצמי שזה מספר האיור המופיע בספר. אין מקום לכתוב זאת בטקסט עצמו, אלא בתוך הערת השוליים ששם את מפנה לספר. אם תעלי את איור 36 כמו שידברנו, אז תכניסי את האיור לפרק. את עובדת יפה מאד, וכיף להסביר לך. תמשיכי כך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 06:51, 19 בינואר 2012 (IST)

חתימה והזחה[עריכת קוד מקור]

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:43, 18 בינואר 2012 (IST)

משתמש -> משתמשת[עריכת קוד מקור]

שלום טל, אם את מעוניינת את יכולה לשנות את ההגדרות שלך במערכת ממשתמש למשתמשת. הדרך לעשות זאת היא לגשת ללחצן "העדפות שלי" למעלה במסך משמאל, כמו שהראיתי לכם בשיעור, בלשונית הראשונה "פרטי המשתמש" (איתה נפתח המסך) יש אפשרות מגדר. ברירת המחדל במערכת הוא "משתמש". החליפי למשתמשת, ותשמרי על לידי לחיצה על כפתור "שמירת העדפות" מימין למטה. בהצלחה Face-smile.svg. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:00, 19 בינואר 2012 (IST)

מדריך לכתיבה טכנית בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הדרכה טכנית בכתיבה בויקיפדיה - מיזם אוניברסיטת חיפה.pdf

אני מזכירה שלעזרתך עומד המדריך המרכז את עיקרי ההנחיות החשובות לכותב ערך בויקיפדיה, והוא עוזר ומסייע בויקיזציה של הערך. לחיצה על קובץ המדריך תעלה אותו, ניתן לדפדף בין הדפים. המדריך נותן דוגמה בסיסית לעריכה, וכן קישור למדריך מפורט יותר בויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:54, 23 בינואר 2012 (IST)