שיחת משתמש:Guy Good

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Guy Good, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:28, 17 בינואר 2012 (IST)

תעשיית ייצור וצביעת הארגמן בחופי ארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום גיא, עברתי קלות על הערך, והוא דורש ויקיזציה, המבנה שלו לא תואם ערך בויקיפדיה.:

 1. כל הערות השוליים צריכים להיות בסוף הערך.
 2. אנחנו לא נוהגים לכתוב פרק א, פרק ב. התכנה בונה תוכן עניינים באופן אוטומטי ונותנת להם מספרים.
 3. פרק בבליוגרפיה נקרא "לקריאה נוספת" והוא תמיד לפני פרק קישורים חיצוניים ופרק הערות שוליים. אני מציעה שתסתכל על הערך תל אבו הואם ותראה מהו מבנה הפרקים בויקיפדיה.
 4. לגבי התמונות, כל הקבצים צריכים להיות בויקיפדיה או בויקישיתוף כדי שאפשר יהיה להוסיפם לערך. מחוק את כל התבניות של הקבצים מהערך, ולאחר מכן צור איתי קשר ונשוחח ואסביר לך את הנושא, היכן מחפשים את הקבצים, איך מעלים קבצים שלך, ואיך מכניסים לערך.

בנוסף ראה בנוסף את הדף ויקיפדיה:כתיבה בוויקיפדיה כמטלה אקדמית/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה. בדף זה אני רושמת את כל הערכים המועלים במסגרת המיזם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:34, 17 בינואר 2012 (IST)

הערות נוספות[עריכת קוד מקור]

 1. בפסקת הפתיחה, כל הפרק המתחיל במילים "בעבודה זו ייבחנו שלבי הייצור של צבע הארגמן ..., יש להסיר. לא מתאים לערך בויקיפדיה
 2. פרק סיכום, יש להסיר, לא מתאים לערך בויקיפדיה.
 3. יש ליצור קישורים פנימיים לערכים בויקיפדיה. קישור נעשה בדרך הבאה למשל: "תעשיית ייצור הארגמן" -> [[ארגמן]]. יש להסיר את כל הקישורים לערכים בויקיפדיה הכוללים כתובות אינטרנט. בתוך ויקיפדיה איננו זקוקים לכך. ראה בבקשה גם ויקיפדיה:קישורים פנימיים.
 4. בויקיפדיה נוהגים לכתוב המאה ה-14 לפנה"ס ולא המאה ה-14 לפסה"נ
 5. הערות שוליים של כל הפרקים בסוף הערך. התוכנה מספררת אותם אוטומטית ראה עזרה:הערת שוליים
 6. אני מציעה גם שתחשוב על מבנה הפרקים, נראה שיש כאן יותר מידי תתי פרקים
 7. יש ערך בויקיפדיה ארגמון קהה קוצים. אז כמובן חשוב לקשר אליו. צילמתי תמונה ליד תל שקמונה של ארגמון חי. אני אעלה אותו לויקישיתוף, ותוכל להשתמש בו אם תרצה. יש גם תמונות מהמתקנים בתל.
 8. שם הערך - ראיתי שהערך עוסק גם בתעשיה בלבאנט ולא רק חופי ארץ ישראל, אז יש מקום לחשוב על שינוי שם הערך לתעשיית ייצור וצביעת הארגמן בחופי המזרח הקרוב או תעשיית ייצור וצביעת הארגמן בחופי הלבאנט. שם הערך צריך לשקף את תוכנו.
 9. בערך חוזרת תבנית

. אין לה משמעות בויקיפדיה, ויש להסירה.

וחוץ מזה רואים שהשקעת רבות בעבודה, ולאחר שתשלים את העבודה על הערך ותסתיים הויקיזציה, יהיה לך ערך למופת. הערות ועזרה נוספת בהתאם להתקדמות העבודה על הערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 09:17, 19 בינואר 2012 (IST)

שלום גיא, עשיתי ויקיזציה קלה בפרק לקריאה נוספת, והעברתי את פרק קישורים חיצוניים לפני הערות שוליים, זה סדר הפרקים בויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:41, 22 בינואר 2012 (IST)

הערות נוספות 2[עריכת קוד מקור]

שלום גיא. ראיתי שהמשכת לעבוד על הערך והשלמת את הפרקים, יפה מאד. כתבת ערך מאד חשוב ומעניין ואני בטוחה שכולנו נהנה ממנו. להלן ההערות נוספות:

 1. השתמשת רבות בסימן <br />. אנחנו לא נוהגים להשתמש בו. אין בו כל צורך בויקיפדיה. לא נהוג רווח של שתי שורות בין סוף פרק לכותרת של פרק חדש. אנחנו התכנה בויקיפדיה מתקדמת הרבה יותר מהתכנה באוניברסיטה כי כל הזמן מפתחים אותה. הסרתי את כל הורדות השורה האלה.
 2. פרקים רבים הם גושי טקסט גדולים שקשים מאד לקריאה. ראה למשל הפרקים צור וצידון וספרטה. רצוי לחלק לפסקאות על ידי יצירה רווח של שורה בין פסקה לפסקה מבלי להשתמש ב<br />. פשוט לרדת שורה נוספת
 3. הבדל בין מאמר לערך - אין צורך לסיים את הפרק עדויות עתיקות - מסופוטמיה וצפון הלבאנט במילים כפי שיודגם להלן. זה טקסט למאמר לא לערך בויקיפדיה. אתה מדגים וזה ברור. כמו כן המשפט ניתן לסכם ולומר כי עריכת ניסויים הינה אפיק חשוב מתאים למאמר. אני מציעה להתחיל את הפסקה בעריכת ניסויים הינה אפיק חשוב לשחזור היבטים שונים של תעשיית הארגמן, בייחוד אותם היבטים . הרעיון לא משתנה. הסי
 4. חסר מאד קישורים פנימיים. הקישוריות היא מהותית לערכים בויקיפדיה.
 5. מצאתי קישורים חיצוניים בתוך הטקסט לאתרי אינטרנט. כאמור קישורים כאלה מקומם בהערות שוליים או בפרק קישורים חיצוניים. ראה למשל הקישור לאחר המשפט "(פליניוס הזקן, "תולדות הטבע", ספר תשיעי, פרק 60)". אולי יש נוספים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 09:39, 21 בפברואר 2012 (IST)

חתימה והזחה[עריכת קוד מקור]

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:55, 18 בינואר 2012 (IST)

מדריך לכתיבה טכנית בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הדרכה טכנית בכתיבה בויקיפדיה - מיזם אוניברסיטת חיפה.pdf

אני מזכירה שלעזרתך עומד המדריך המרכז את עיקרי ההנחיות החשובות לכותב ערך בויקיפדיה, והוא עוזר ומסייע בויקיזציה של הערך. לחיצה על קובץ המדריך תעלה אותו, ניתן לדפדף בין הדפים. המדריך נותן דוגמה בסיסית לעריכה, וכן קישור למדריך מפורט יותר בויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:57, 23 בינואר 2012 (IST)

תמונות של ארגמון קהה קוצים[עריכת קוד מקור]

שלום גיא, אם אתה זקוק לערך לתמונה של ארגמון חי, העליתי מספר תמונות של ארגמון שמצאתי מול תל שקמונה. ראה תמונות בויקישתוף בקישור הבא: כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:34, 24 בינואר 2012 (IST)


תודה רבה חנה!

בהחלט אשתדל לשלב את התמונות שהעלית בערך. עם זאת, אשמח אם תוכלי להדריך אותי כיצד למקם את התמונות כך שלא יזיזו את הטקסט. Guy Good - שיחה 15:21, 23 בפברואר 2012 (IST)

שלום גיא, הבעיה שלך לא כל כך ברורה לי, כשמכניסים תמונה אז הטקסט כמובן אינו על כל רוחב המסך. אני מציעה שתתקשר אלי ותסביר לי מה הבעיה נראה לי פשוט יותר. יש גם תמונות של המתקן בערך תל שקמונה. אתה יכול לשלבו בערך בפרק המתאים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:31, 23 בפברואר 2012 (IST)

תודה![עריכת קוד מקור]

שלום גיא :) הערך החדש שלך תעשיית ייצור וצביעת הארגמן בחופי ארץ ישראל עוזר מאוד לאחד הערכים שאני אוהבת צבעי המקרא ולערכים נוספים כל הכבוד! תודה רבה! יעל י 21:10, 11 בפברואר 2012 (IST)

היי יעל,

אין בעיה, שמחתי לעזור :]

Guy Good - שיחה 15:11, 23 בפברואר 2012 (IST)

תודה ושאלה[עריכת קוד מקור]

קודם כל, תודה רבה על הערך המפורט. זמן רב חיפשתי מידע מפורט בנושא הזה.
בערך ישנה התייחסות בעיקר לתעשיית הארגמן ולא לתעשיית התכלת, ישנה סיבה לכך? החבלןאשמח לתגובות מועדון החלל הוויקיפדי ממריא 12:08, 21 בפברואר 2012 (IST)

שלום החבלן,

על לא דבר :]

לשאלתך, יש סיבה לכך ש(כמעט) לא כתבתי גם על צבע התכלת, אבל לצערי לא סיבה טובה במיוחד: פשוט שיקול של זמן והיקף הערך ( העלאת הערך בוויקיפדיה היא חלק מדרישות לעבודת פרוסמינריון שאותה כתבתי במקביל, ומוגבלת ל-5,000 מילים). אם יש שאלות נוספות, אשמח לענות עליהן..

Guy Good - שיחה 15:16, 23 בפברואר 2012 (IST)

תמונות בערך[עריכת קוד מקור]

שרידי מבני תעשייה בתל שקמונה, ששימוש כנראה ליצור צבע הארגמן מארגמונים על רקע התל

שלום גיא, הסתכלתי בגרסאות קודמות ולא ראיתי בהן תמונות. האם שמרת את העלאת התמונות? אם לא שמרת אז בודאי שאי אפשר לראות את השימוש בהן בערך בויקישיתוף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:22, 26 בפברואר 2012 (IST)

הסתכלתי וראיתי שרואים בתמונות את בויקישיתוף שהן נמצאות בערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 02:41, 27 בפברואר 2012 (IST)
תודה חנה! טוב לדעת. Guy Good - שיחה 00:38, 28 בפברואר 2012 (IST)
הי גיא, האם צדקתי בהשערתי? כלומר לא שמרת את התמונות אלא בדקת רק במצב של תצוגה מקדימה? אני לא סתם מעוניינת בתשובה, כל שאלה של עורך חדש עוזרת לי במתן תשובות לעורכים חדשים אחרים. בנוסף אני מציעה שתכניס את התמונה הזאת מתל שקמונה בפרק העוסק בתעשייה בתל. הערך ארוך, ויש מקום לתמונות נוספות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:33, 28 בפברואר 2012 (IST)
מצוין! באמת חיפשתי תמונות עבור פרק ב'..תודה רבה חנה.Guy Good - שיחה 17:29, 28 בפברואר 2012 (IST)
תסתכל גם כאן שפע תמונות מתל דור אולי אחת מהן מתאימה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:39, 28 בפברואר 2012 (IST)
תודה חנה.Guy Good - שיחה 23:37, 28 בפברואר 2012 (IST)

שלום גיא, בויקיפדיה העברית לא יוצרים רווחים של יותר משורה ריקה אחת בין פסקאות, וגם לא נוהגים להשתמש בסימן <br />. כשצריכים רווח של שורה אחת, פשוט יורדים עוד שורה. הסרתי חלק מהרווחים המיותרים. בנוסף בערך מוזכר אתר בשם סרפטה, מכיוון שאין ערך על האתר בויקיפדיה העברית יש לציין ליד המקום הראשון בו אתה מזכיר את האתר את מקומו הגאוגרפי. ושוב אחלה של ערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 07:25, 29 בפברואר 2012 (IST)

חנה שלום, בדיוק קיבלתי את הודעתך והוספתי התייחסות למיקום של סרפטה. רציתי לשאול אותך אם את יודעת היכן בדיוק צולמה כל תמונה מדור. אם כן, מאוד אשמח אם תוכלי לעזור לי למצוא תמונה שצולמה בקרבת המתקנים החצובים המתוארים בערך. תודה מראש, Guy Good - שיחה 14:31, 29 בפברואר 2012 (IST)
אני מצטערת, חפרתי בתל דור אבל בתקופת הברונזה המאוחרת, לא בתקופה ההלניסטית, ואיני זוכרת את האתר ברמת פירוט כזה. מה דעתך לשאול את איילת גלבוע? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:23, 29 בפברואר 2012 (IST)