שיחת משתמש:Jaakobou

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ברוך בואך לוויקיפדיה![עריכת קוד מקור]

If you can't read Hebrew, click here.

שלום Jaakobou, וברוך בואך לוויקיפדיה – האנציקלופדיה העברית החופשית הראשונה.
ויקיפדיה היא אנציקלופדיה חופשית, שיתופית ופתוחה שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע שיהיה לך לתועלת:

Noia 64 apps kontour.png

עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. נא להסביר את מהות השינוי בתקציר העריכה, ובמקרה הצורך להוסיף פרטים בדף השיחה של הערך. למידע נוסף: איך לערוך דף, סיוע לגבי עריכות "נעלמות", איך לעצב דפים.

Noia 64 apps xclipboard.png

דפי שיחה: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. בדפי השיחה יש להקפיד על כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה.

Noia 64 apps kword.png

חתימות: בוויקיפדיה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת יש להוסיף ארבעה סימני ~ (זרקא) בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.

Noia 64 apps kmail.png

דפי משתמש והודעות אישית: לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש, שאליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש, משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה.

Noia 64 apps knotes.png

לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיפדיה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.

Noia 64 apps help index.png

מומלץ לעיין במדריך הכתיבה המקוצר שמסביר את כללי הכתיבה הבסיסיים. אם ברצונך בעזרה נוספת, ניתן לקרוא את דפי העזרה. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה לוויקיפדיה (מדיניות, נהלים וכדומה), יש לעשות זאת במזנון. אם יש לך שאלה ספציפית, או שברצונך לקבל עזרה בנושא מסוים, ניתן לפנות לדלפק הייעוץ. אם ברצונך לבקש חונכות מוויקיפד בעל נסיון, תוכל למצוא עזרה בחממה.

אני אישית אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיפדים.

בהנאה!
Shambler‏ 14:07, 5 ביולי 2007 (IDT)

העברת אוניברסיטת סיינט פטרבורג[עריכת קוד מקור]

שלום
שים לב שהתקיים דיון בשסופו שם העיר הוא סנקט פטרבורג ועל כן עושה הרושם שההפנייה אינה במקומה כי אם להפך • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 13:11, 11 בפברואר 2009 (IST)

נשמע כמו בדיחה רעה... איפה השיחה הזו הייתה? (לינק בבקשה) Jaakobou - שיחה 13:12, 11 בפברואר 2009 (IST)
אני בדיוק מנסה לאתר - תתחיל בשיחה:סיינט פטרבורג.
על כל הפנים, לפני העברת ערכים שכזו נהוג לפתוח דיון בנושא • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 13:13, 11 בפברואר 2009 (IST)
בדרך כלל אני לא פותח בשבועיים בירוקרטיה כשאני רואה משהו שטותי. ממתי קיימת מילה כזו "סנקט" בכלל?! אפילו המילה 'סיינט' היא לא עברית אבל שם עיר הוא שם עיר ולא נשנה ל'קדוש פטרבורג'. בכל מקרה, אני אמתין עם עריכות נוספות עד שהנושא יובהר. Jaakobou - שיחה 13:18, 11 בפברואר 2009 (IST)
למען האמת לי אין כל דעה בנושא. אבל אני יודע כי הנושא רגיש ביותר אצל קבוצה מתוך הקהילה. תודה על ההבנה • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 13:21, 11 בפברואר 2009 (IST)
ושוב תודה על ההבנה Face-smile.svgעודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 13:31, 11 בפברואר 2009 (IST)