שיחת משתמש:Shayso

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Shayso, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
DGtal‏ 11:04, 29 בינואר 2008 (IST)

חסידות חב"ד[עריכת קוד מקור]

נא לא לשנות את הקישורים החיצוניים שוב ללא דיון (והיו על זה כבר כמה דיונים בדף השיחה). ‏DGtal‏ 11:04, 29 בינואר 2008 (IST)

מקובל להמשיך שיחה במקום בו החלה, אז הנה תגובתי. התייחסתי בעיקר לשיחה:חסידות חב"ד#הבהרת השינויים שעשיתי שממנו עולה שהאתר האחר הוא הרשמי וממילא יש להעדיף אותו על פני אתרים אחרים. לעניין האובייקטיביות, אין ספק שהערך בעייתי וגם חסר בו לא מעט (למשל, כל התקופה מאדמו"ר האמצעי לריי"צ, לרבות תיאור הפיצולים שהיו, כדוגמת חב"ד-קאפוסט). יש עדיין המון עבודה בנושא, אך מומלץ בערך רגיש זה להתייעץ בדף השיחה בטרם תעשה שינויים משמעותיים. בהצלחה, ‏DGtal‏ 11:32, 29 בינואר 2008 (IST)

אני מתייחס למה שכתבת כאן - חב"ד אינפו מביא חדשות בעיקר של הפלג המשיחי, האחרים בעיקר את הפלג השני (היחס המספרי בין הקבוצות הוא לא רחוק מ-1:1 כשבאמצע הרבה לא מזדהים), כך שהאתרים האלה משלימים זה את זה (מה גם שהוא באיכות חדשותית דומה לאלו האחרים). אתה בעצמך טענת שיש בקישור שמחקת שלוחים שאינם רשמיים ואינם באתר צא"ח ולכן גם הוא מוסיף מידע שלא קיים באתרים אחרים, כך שגם אותו אין למחוק, אלא רק להעיר לגביו. גוט שאבס

ובכל זאת האתר המדובר אינו מופיע תחת שלוחי "ובתי חב"ד" וכנראה שנשמט בטעות א"כ אנא להוסיף את התוכן

בברכה שי

הטענה חמורה קצת יותר: מי שלא שליח רשמי של צא"י הוא לכאורה לא שליח של החסידות, שצא"י הוא הגוף המוסמך בה לקבוע לשליחים, אז יש סיבה אקטיבית לא לקשר לשם. לי זה כלל לא משנה אם האתר השני משיחיסט או לא, הוא פשוט לא רשמי ופה זה מה שחשוב (כמובן שאני לא תמיד צודק, ואפשר לבקש דעה נוספת בדף השיחה). ‏DGtal‏ 12:02, 29 בינואר 2008 (IST)

איני יודע מי הוא צא"י וכנראה שכ' מתכוון לצא"ח שהם צעירי אגודת חב"ד ולהם סמכות לשלוח שליחים באה"ק, עם זאת ישנם גופים נוספים שיכולים לשלוח שליחים באה"ק והם ניידות חב"ד בראשות הרב דוד נחשון וכן בעולם יש את אגו"ח וכן הרב סימפסאן וכו'

הרשימה שמובאת בקישור הינה רשימת בתי חב"ד ופעילי חב"ד בעולם, לאו דווקא רק אלו שיצאו תחת צא"ח אלא גם כאלו שתחת המרכז לענייני חינוך וכן פעילים שהקימו מוסדות פורחים שראויים לאזכור בערך על חב"ד ואין זה סביר שלא תהיה כל אזכרה שם . גם בעוד שהרבי שלח שליחים באופן שהוא בחר את השליח ומקום שליחותו היו כאלו שלא נקראו שליחים ועם כל זה עשו עבודת קודש שזכתה לעידודו של הרבי .

אגב גם צא"ח באה"ק מכירים במעמד שנקרא פעיל חב"ד - הוא מי שעוסק גם בעניין אחר מלבד השליחות ובד"כ לפרנסתו (שלפי החוקים אותם קבע הרבי אין זה מקובל).

כדי לצאת לכל הדעות רצוי לרשום את המינוח "רשימת בתי חב"ד ופעילי חב"ד בעולם"

צודק, התכוונתי לצעירי אגודת חב"ד. אני לא מכיר את הפוליטיקה הפנימית או את הנחיות הרבי בצורה מספקת בשביל להגיב בצורה אמיתית ולכן אני מציע לך להעביר את הדיון לדף השיחה. ‏DGtal‏ 19:15, 29 בינואר 2008 (IST)