שיחת קטגוריה:ישיבות ציוניות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קט' משנה לישיבות גבוהות[עריכת קוד מקור]

האם יש מקום לקט' משנה לישיבות גבוהות ? מי-נהר - שיחה 15:12, 21 בספטמבר 2010 (IST)

יש לנו תקדים של קטגוריה:ישיבות גדולות אם אתה רוצה לעשות שיוך לפי גילאים. האמת היא שאני לא לא אוהב את הרעיון ל]צל בין ישיבות גדולות לישיבות גבוהות על בסיס אידאולוגי ומעדיף למצוא דרך לאחדן כך ששניהן תתבססנה על גיל בשוליים בלבד (זה גם יפתור את שאלת ישיבת שיח ידידיה הלא מזדהה). אגב, אני מכיר ישיבות "שחורות" שקוראות לעצמן גבוהות וישיבות "לבנות" שקוראות לעצמן גדולות. זה לא נפוץ (כפי שהכינוי המקביל "ישיבה הרמה" קיים אך נדיר), אך זה גם שיקול. ‏DGtal‏ 15:56, 21 בספטמבר 2010 (IST)
אני באמת לא בטוח בעניין מה גם שיש ישיבות גבוהות שיש בהן גם מסלול הסדר. לגבי הישיבות הגדולות קיבלתי את הרושם שמופיעות בהן ישיבות שאינן מופיעות בקט' ישיבות ציוניות (שאני לא אוהב גם את ההבדלה הזו שחורות/חרדיות/ציוניות), ובהקשר של חלוקה לפי סוגי ישיבות הרי שישיבה גבוהה "ציונית" היא בעלת מסלול לימודים והסדר אחר מול הצבא השונה מישיבת הסדר וגם מישיבה גדולה , תקן אות אם אני טועה מי-נהר - שיחה 16:03, 21 בספטמבר 2010 (IST)
בעניין האחרון אתה ודאי טועה. מסלול הלימודים בישיבה ציונית גבוהה בישראל זהה לישיבה חרדית, ושתיהן מבוססות על דחיית תורתו אומנותו. יש אנשים שמתגייסים באמצע לצה"ל דרך הסדר מרכז ותוכניות אחרות, אבל זה עניין אישי שלהם, גם אם נפוץ מאוד יחסית. תוכנית הלימודים היא כמובן בעיקר גמרא והלכה, אך יש גם לימודי תנ"ך, מחשבה וכו', שזה לא באמת באמת שונה משיעורי מוסר או חסידות למשל בישיבות חרדיות רבות. ‏DGtal‏ 10:07, 27 בספטמבר 2010 (IST)
אבל זו קטגוריה שנקראת שיבות ציוניות כלומר גם אם אתה אומר שישיבה גדולה וישיבה גבוהה זה אותו דבר הרי שפה המטרה היא לציין את הישיבות הציוניות הנקראות בפי מסיימי השמינית בשם ישיבה גבוהה. 11:41, 27 בספטמבר 2010 (IST)
ובכל מקרה סדרת הישיבות הנ"ל אינן מוזכרות בקט' ישיבות גדולות מי-נהר - שיחה 11:42, 27 בספטמבר 2010 (IST)

כפילות בקטגוריות[עריכת קוד מקור]

מה בין קטגוריה זו לקטגוריה:ישיבות גבוהות בישראל? יזהר ברקשיחה • ה' באלול ה'תשע"ו • 14:19, 8 בספטמבר 2016 (IDT)