שיחת קטגוריה:נאצים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מה הקטגוריה הזו אמורה להכיל? בעיניי, היא בעייתית. כל מי שהיה חבר מפלגה? בעל תפקיד במערכת השלטונית? אוהד? מסמפט? חבר מפלגה בעל כורחו? חישבו לרגע כמה בעייתית יכולה להיות, להבדיל אלף הבדלות, הקטגוריה "יהודים", ותראו שגם הקטגוריה הזו בעייתית, אמורפית מדיי. ‏Harel‏ • שיחה 22:54, 27 במאי 2007 (IDT)

קט' זו אינה מקבילה כלל ל"יהודים"; היהודים הם עם, דת או 'קבוצת מוצא'. או כל הנ"ל. אבל הם וודאי לא תנועה פוליטית, כמו הנאציזם. אם כבר, תשווה אותו (עם אלף הבדלות) לתנועה פוליטית, שקמה כדי לעורר את ההמונים להזדהות עם ייחודם הלאומי, ולממש את ייעודו. שדרשה מרחב מחייה לעם, כדי לפתח בו את לאומיותם. תנועה פוליטית שהואשמה בגזענות. תשווה אותה לציונות.
ואז תשאל: "מה הקטגוריה הזו אמורה להכיל? כל מי שהיה חבר מפלגה? בעל תפקיד במערכת השלטונית? אוהד? מסמפט? חבר מפלגה בעל כורחו?
אם יש הצדקה ל"קטגוריה:ציונים", אז יש הצדקה גם לזו. אם אין הצדקה ל"קטגוריה:מתנגדים לציונות" (" "אנטי" זו בדרך-כלל לא אידאולוגיה אלא תוצר של אידאולוגיה אחרת"), אז גם אין הצדקה ל"קטגוריה:מתנגדים לנאצים".
בעיני קט' שקיימת באנגלית וב-6 שפות נוספות מצדיקה את קיומה כאן. מעניין שבשאר השפות לא היה עירעור על קיומה של הקט' (באנגלית יש שיחה קצרה לגבי הגדרתה בלבד) שילוני 12:31, 29 במאי 2007 (IDT)
גם הקטגוריה "ציונים" צריכה הייתה להיקרא "פעילים ציונים" או משהו כזה. זה גם תואם את מי שכלול בה. מי שהוא כך סתם ציוני - הרי לא נקטלג כל מי שאהד או הרגיש ציוני בקטגוריה. גם גל אמיר הוא ציוני, ובכל זאת איננו בקטגוריה. "פעילים נאצים", ולהבדיל -- "פעילים ציונים" זה כבר טוב יותר. ‏Harel‏ • שיחה 08:53, 31 במאי 2007 (IDT)

הצעה לאיחוד[עריכת קוד מקור]

אין הבדל משמעותי בין "פושע מלחמה נאצי" ו"נאצי", בין השאר כי במשפטי נירנברג לגבי חלק מהארגונים הרלוונטיים הוכרז כי עצם החברות מספיקה להרשעה (מי שלא חבר בארגונים אלו ולא הורשע מחמת מעשיו, גם סביר שלא יזכה לערך). ‏DGtal‏ 00:40, 31 במאי 2007 (IDT)

למרות שנוח לנו לעשות את ההכללה הזאת לא כל מי שהיה נאצי גם היה ו/או הורשע כפושעי מלחמה לכן אין לאחד את הקטגוריות. יות ≈שחייה≈ 19:51, 6 ביולי 2007 (IDT)
אין הגיון באיחוד, יש לא מעט נאצים שלא ביצעו פשעי מלחמה, בין אם כי לא הספיקו, בין אם לא רצו ובין אם היו עסוקים בפשעים נגד האנושות דווקא. טרול רפאים 21:08, 6 ביולי 2007 (IDT)
לא כל הנאצים (חברי המפלגה ההאצית) היו פושעי מלחמה. והיו גם פושעי מלחמה שלא היו נאצים. מה שברור הוא שהקטגוריה של פושעי מלחמה נאצים הייתה יכולה להיות תת קטגוריה תחת הקטגוריה נאצים אך מבחינת חשבותה של קטגוריה זאת אין כל טעם באיחוד הקטגוריות. --Schachar 07:19, 31 ביולי 2007 (IDT)