שיחת קטגוריה:פעילי מפלגת העצמאות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הקטגוריה[עריכת קוד מקור]

הופתעתי לראות שתוכן הקטגוריה הועבר לקטגוריה:פעילי מפלגת העצמאות, בלי שהתקיים דיון על כך. אין שם הצדקה לצעד זה, ולכן ביטלתי אותו. דוד שי - שיחה 09:14, 9 באוגוסט 2019 (IDT)

תגובתך היא המפתיעה ומעוררת תמיהה גדולה בעיני. קטגוריה זו נפתחה על ידי אתמול ב13:30. ב-13:58, פחות מחצי שעה לאחר מכך עשיתי העברתי את התוכן. אין גרסה יציבה ב-28 דקות. מעבר לכך, פרקטיקה מקובלת היא (שהבחנתי במאות מקרים מסוגה, ואף הייתי שותף לחלקן, ולמותר לציין שהן עברו "חלק") היא לשנות שם קטגוריה זמן קצר לאחר שהיא נפתחת על ידי מי שפותח אותה, ללא דיון. כך שלא היה לך שום סיבה להיות מופתע. יתרה מכך, בניגוד מוחלט לדבריך יש הצדקה ברורה לפעילותי, ואף נימקתי אותה בהעברה: "למרות ההצהרה המפלגה "ישראל דמוקרטית" לא קמה, והפעילים נרשמו תחת מפלגת "העצמאות" (ניתן לראות זאת באתר רשם המפלגות). זאת ועוד, בערך ישראל דמוקרטית כתוב, בין היתר: " בפועל לא הוקמה מפלגה וברק נשען על התשתית של מפלגת העצמאות אותה הקים ב-2011 לאחר הפילוג ממפלגת העבודה".
לסיכום, פעלת באופן לא תקין, ואבקש ממך לשחזר את עריכותיך. נעם דובב - שיחה 13:29, 9 באוגוסט 2019 (IDT)
המפלגה מוכרת בשם "ישראל דמוקרטית", וראוי לכבד את השם שבו היא מציגה את עצמה, ולא להיצמד לפורמליות. גם מפלגות אחרות אינן מוצגות בשמן הפורמלי. דוד שי - שיחה 19:01, 13 באוגוסט 2019 (IDT)
אילו עוד מפלגות ישראליות אינן מוצגות בשמן הפורמלי? נעם דובב - שיחה 19:08, 13 באוגוסט 2019 (IDT)
הליכוד ששמה הרשמי הוא "הליכוד – תנועה לאומית ליברלית". הבית היהודי, ששמה הרשמי הוא "הבית היהודי, מיסודה של המפד"ל – המפלגה הדתית לאומית המזרחי הפועל המזרחי בארץ ישראל". דגל התורה, ששמה הרשמי הוא "אגודת החרדים – דגל התורה". תוכל למצוא עוד דוגמאות אצל רשם המפלגות. דוד שי - שיחה 21:33, 13 באוגוסט 2019 (IDT)
כל הדוגמאות שנתת לא רלוונטיות. כולן, בלי יוצא מן הכלל, מכילות את שם המפלגה ומרחיבות אותו. יתרה מכך, כולן הוקמו. מפלגת ישראל דמוקרטית לא הוקמה בפועל והיא מתבססת על התשתית של מפלגת העצמאות, וכך גם נרשמה, ולפיכך השם שבו היא מציגה את עצמה הוא מצג שווא. נעם דובב - שיחה 22:32, 13 באוגוסט 2019 (IDT)