שיחת משתמש:נעם דובב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, נעם דובב, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
--אילילה - שיחה 14:03, 14 בספטמבר 2013 (IDT)

תודות :) נעם דובב - שיחה 14:09, 14 בספטמבר 2013 (IDT)

מועדון השחמט[עריכת קוד מקור]

(הועבר מדף השיחה של הערך "אשדוד"):
נועם, לעניות דעתי, זה לא המקום לציין שמות שחקנים והישגים. זה דף כללי על העיר.

שים לב - בשום מקום בדף אשדוד לא מציינים שמות אנשים (למעט שמו של מעצב הסמל). תשקול לשכתב או לפתוח ערך נפרד ורחב על פעילות שחמט בעיר.

חד שמח Mr.Shoval - שיחה 15:07, 21 בספטמבר 2013 (IDT)

קיבלתי, תודה וחג שמח. נעם דובב - שיחה 23:57, 21 בספטמבר 2013 (IDT)
(תיקנתי הפעם, אולם לידיעתך:) בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Ldorfmanשיחה 00:59, 22 בספטמבר 2013 (IDT)
כל הזמן אני לומד כאן דברים חדשים. חן-חן. נעם דובב - שיחה 01:17, 22 בספטמבר 2013 (IDT)

דירוג השחמטאים הישראלים הבכירים במד כושר[עריכת קוד מקור]

נועם, הכנסת את הטבלה לערך על שחמטאים ישראלים. לדעתי צריך להעביר את הטבלה לערך שחמט בישראל. בערך על שחמטאי מספיק לציין שהוא "נמצא במקום # בין השחמטאים ישראלים (נכון ל-XX)". דוד א. - שיחה

דוד, תודה. קיבלתי ויישמתי את עצתך. נעם דובב - שיחה 00:00, 22 בספטמבר 2013 (IDT)

סיוע "טכני" לעבודתך.[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה. ראה עזרה:Gadget-HotCat. יתכן ויעזור לך בעבודתך הנאה כאן. Assayas שיחה 15:13, 24 בספטמבר 2013 (IDT)

מועדים לשמחה, אסיאס ותודה רבה על הטיפ והמחמאה. בהחלט עשוי להיות לי לעזר. נעם דובב - שיחה 18:51, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
בבקשה Assayas שיחה 18:37, 24 בספטמבר 2013 (IDT)

ערכים קצרים על תחרויות שחמט[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה
ראיתי שהעלית ערכים על תחרויות שחמט, האם תוכל להרחיב קצת יותר על התחרויות עצמן בערך. טבלה של תוצאות המשחקים היא חשובה אבל אני לא יודעת עד כמה היא יכולה לעמוד בפני עצמה כערך.•אור שפירא • כ' בתשרי ה'תשע"ד • 17:12, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
הכוונה היא לערכים: תחרות זמרינג באדן 1937, תחרות הייסטיגנס 1934-1935אור שפירא • כ' בתשרי ה'תשע"ד • 17:13, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
ערכים כאלה הם די חסרי ערך ולא עוזרים לקורא. יתכן שיש טעם בערך מרוכז עם נתונים סטטיסטיים בתחום השחמט. גילגמש שיחה 20:33, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
אור, תודה על פנייתך. הרחבתי באופן ניכר את אחד הערכים תחרות זמרינג באדן 1937 (את מוזמנת להיווכח בעצמך), אותו בכוונתי להמשיך להרחיב ואף לשפר (בנוסף, Yoavd ציין בדף השיחה כי הוא מתכוון להרחיב בקרוב את הערך). את הערך השני טרם הספקתי להרחיב, אך אני מתעתד בקרוב לעשות כן.
הבחנתי בכך שהצבת את הערך הנ"ל כמועמד למחיקה. אשמח אם תשקלי זאת שוב, לאור גרסתו העדכנית המורחבת (יחסית) של הערך ולאור ארבעה נימוקים נוספים (כבדי משקל, לעניות דעתי) בדבר חשיבותו שכתבתי בדף השיחה של הערך - שיחה:תחרות זמרינג באדן 1937. נעם דובב - שיחה 05:17, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
גילגמש, מכבד את דעתך, אך חולק עליה לחלוטין. אין מדובר בנתונים סטטיסטיים וכל תחרות, חשובה מאוד כגון זו, עומדת בפני עצמה. מוזמן גם אתה לקרוא את הנימוקים המפורטים שכתבתי בדבר חשיבות הערך (והיותו בעל ערך) בדף השיחה שלו - שיחה:תחרות זמרינג באדן 1937 ואף להתרשם מגרסתו העדכנית - תחרות זמרינג באדן 1937. אשמח להתייחסותך. נעם דובב - שיחה 05:17, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
אני חושב שקודם יצירת ערכים מפורטים על תוצאות שנתיות יש ליצור ערך כללי על התחרות עצמה. ד"א, אתה מתכוון ליצור ערכים על כל התחרויות ? גיא - שיחה 13:56, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
אור, תודה על הסרת תבנית החשיבות. גיא, לא מדובר בתוצאות שנתיות, אני מניח שאתה מתכוון לטבלת התוצאות בסיום התחרות. אם כן, אני מבין (בדיעבד) שאתה צודק ועדיף שהייתי מעלה את הערך תחרות זמרינג באדן 1937 בגרסתו הנוכחית הנוכחית המורחבת. להבא, אפעל כך.
ולשאלתך, איני מתכוון ליצור ערכים על כל התחרויות (זה בלתי אפשרי, ישנן רבות מספור). אני מתמקד כרגע בתחרויות מרכזיות לפני מלחמת העולם השנייה. אחר כך, יש בכוונתי להעלות תחרויות על מהשנים האחרונות. נעם דובב - שיחה 14:08, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

שחמט[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לתחום השחמט בוויקיפדיה, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה,Botend - שיחה 05:59, 27 בספטמבר 2013 (IDT)

תודה רבה בוטנד, נחמד מאוד מצידך. בכלל זה משמח אותי, ובפרט כשזה בא מעורך מוערך מאוד בעיניי :) נעם דובב - שיחה 08:44, 27 בספטמבר 2013 (IDT)

שינוי שם ערך טל בר און[עריכת קוד מקור]

היי נועם. רק רציתי להעיר 2 דברים בעקבות שינוי שעשית. אחד - צריך לעדכן קישורים בויקינתונים. שתיים - בדרך כלל לפני שינוי שם צריך לשים תבנית {{{שינוי שם}}} ולהמתין שבוע לדיון בנושא. זה באופן כללי. במקרה של טל בראון כנראה שלא תהיה התנגדות. גיא - שיחה 09:38, 29 בספטמבר 2013 (IDT)

אהלן גיא. תודה רבה על הערותיך הבונות, להבא אנהג כמקובל (ובהזדמנות זאת, חן-חן על המלצתך בדבר אמינות עריכותיי). נעם דובב - שיחה 23:13, 29 בספטמבר 2013 (IDT)

פרקי "תחרויות בהן השתתף"[עריכת קוד מקור]

ראיתי את הפרקים האלה שהוספת בערכי שחמטאים. אני חושב שלא נכון לעשות את זה בצורה שכתבת. קודם כל, תבנית "ערך מורחב" נועדה למשהו אחר ושימוש בה כאן לא מתאים. ובנוסף, נראה לי שצריך לשים בפרקים האלה טבלאות, כמו בערך מיכאל בוטביניק#התמודדויות. אם כבר אתה כותב על "תחרויות בהן השתתף" מישהו, אז יש למנות את כולן ולא רק את אלה שיש עליהן ערך בעברית. ולא מספיק לתת רשימה של תחרויות, צריך גם לתת תוצאה ומקום ואולי מידע נוסף. גיא - שיחה 15:51, 30 בספטמבר 2013 (IDT)

היי גיא. בשל הנוחות אענה לך בנקודות:
* לא אני המצאתי את הרעיון, אלא הרחבתי יישום קיים בויקיפדיה עוד טרם זמני כאן (שבועיים) הנוגע להפנייה לערכים מורחבים בנושא לתחרויות שחמט, בדיוק באותו אופן.
* אשמח לדעת למה "ערך מורחב" לא נועד לכך, ולמה הוא כן הוא מיועד (והאם זה כלל ברור בויקיפדיה, או נתון לפרשנות).
* תוצאה שצבר השחמטאי (ורק אותו שחמטאי) בתחרות מסוימת הושארה בערך. לעניות דעתי, אין טעם לתת טבלאות של תחרויות בערך (כפי שעדיין קיים במספר ערכים לא מבוטל), משום שהטבלאות האלה חוזרות על עצמן (לעיתים באנגלית) בערכים של עוד משתתפי תחרויות, ובדיוק לשם כך, לטעמי, קיים ערך מורחב, בו מופיעה הטבלה (אותה הרחבתי, הוספתי מדינה ודגל) ומידע מורחב על התחרות.
* אי אפשר לרשום את כל התחרויות שהשחמטאי שיחק בהן: אין מיפוי שלם לגבי רוב השחקנים. בנוסף, חלק מהתחרויות זניחות, חלקן לא משמעותיות עבור אותו השחמטאי (למשל כאלה שהוא נכשל בהן, או לחילופין כאלה שהוא שיחק בגיל צעיר בו רמתו היתה נמוכה ועוד).
* אי אפשר להשוות, לדעתי, בין התמודדות מול מתחרה אחד, במסגרת דו-קרב, לבין התמודדות בתחרות רבת משתתפים, שם, כאמור, החזרה על טבלת התוצאות בערכים של כלל המשתתפים מיותרת.
כמו כן, אשמח להתייחסותך לגבי חשיבות תחרות הייסטיגנס 1934-1935.
כמו שכתוב בדף תבנית:הפניה לערך מורחב, תבנית ערך מורחב "נועדה להפנות את הקוראים לערכים מורחבים, כאשר בערך הראשי יש רק תקציר של הערך המורחב". דוגמאות לשימוש אפשר לראות למשל כאן.
עכשיו נשאלת השאלה - אז מה לכתוב ? אני חושב שאפשר לתת רשימה של תחרויות ותוצאות בצורה של טבלה. דוגמא מויקי רוסית - ru:Каспаров, Гарри Кимович#Турниры. לא חייבים לתת את כל התוצאות אבל אם כבר כותבים את הפרק אז צריך לתת נתונים. גיא - שיחה 18:30, 30 בספטמבר 2013 (IDT)

שחמטאים באולימפיאדות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

בוויקיפדיה "סתם" אולימפיאדה זה מושג שמיועד בראש ובראשונה למשחקים האולימפיים. לכן, תיקנתי את הקטגוריות בהתאם לשם הערך הראשי (אולימפיאדת השחמט) כדי למנוע הטעיה של הקוראים (שחמט אינו ענף אולימפי כידוע). קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:49, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

מבין את דבריך, אך אין כאן הטעיה. שחמט הוא סוג של ספורט ואולימפיאדת השחמט היא סוג של אולימפיאדה. זה לגמרי ברור, בעיניי, ששחמטאים משתתפים באולימפיאדת השחמט. היית יכול להוסיף הבהרה בפתיח של הקטגוריה. דוקא בשם בו שינית קיימת בעייתיות והיא הכפילות. למה הדבר דומה? לכתוב: נכים שהשתתפו באולימפיאדת הנכים. חבל. מציע לשנות את שם הקטגוריה שוב לשם טוב יותר: "שחמטאים אולימפיים", שיהווה תת- קטגוריה של "ספורטאים אולימפיים". מה דעתך? (היית שמח אם גם אתה היית שואל לדעתי, טרם השינוי). נעם דובב - שיחה 08:35, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
במקרים כאלה לא נהוג לדון על השינוי. ברוקולי צדק בשינוי שלו. לקורא המזדמן שאיננו שחמטאי הדבר בהחלט לא ברור. יתרה מכך, שחמט איננו ספורט אולימפי וקט' אלה שייכות אך ורק לאולימפיאדה. לכן, לא ניתן לבקל את הצעתך. גילגמש שיחה 08:42, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
תודה על ההבהרה. אני עדיין סבור, כפי שהסברתי, שישנה בעייתיות בשם החדש. נעם דובב - שיחה 08:48, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
אין בעיה עם שינוי לשם אחר, מתאים יותר, אך כזה שיהיה ברור שאין קשר בינו לבין האולימפיאדה ה"רגילה". כמו כן, שים בבקשה לב: לא מקשרים לחודשים בתאריכים. מקשרים אך ורק לתאריך מדויק. כמו למשל: ב4 באפריל אבל לא "באפריל". גילגמש שיחה 08:51, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
מקבל את דברייך. מה דעתך על השם: "משתתפי אולימפיאדת השחמט"? ולגבי החלק השני, ראיתי בערכים רבים קישורים לחודשים, ולכן גם אני קישרתי (לרוב), אך אני מקבל את דברייך ואפנים זאת, להבא. האם ניתן להגדיר בוט שיוריד קישורים אלה? נעם דובב - שיחה 08:59, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
לגבי חודשים - לא, כי לפעמים אלה קישורים רלוונטיים. למשל במשפט הבא: חודש אפריל הוא גשום במיוחד במדינת לה לה לנד. לגבי הקט' - יש בעיה כי יש אלפי שחמטאים. במקרים כאלה נוהגים לבנות עצי קט' לפי תחום עיסוק ולאום. ראה לדוגמה: קטגוריה:סופרים צרפתים. אחר כך "סופרים צרפתים" יקושרים ל"סופרים" ול"אנשים לפי מקצוע" ול"צרפתים" וכו'. ככה נבנה עץ עם ענפים רבים שלקורא המזדמן קל לגלוש בו. גילגמש שיחה 09:03, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
האפ ישנם מקרים נוספים בהם לא מתבצע קישור או שזה תלוי בהקשר המשפט? בהתאם לדבריך, ניתן ליצור תחת הקטגוריה שהצעתי, "משתתפי אולימפיאדת השחמט" תתי-קטגוריה בהתאם ללאום, כמו תת-קטגוריה שכבר בניתי, ששמה שוּנה ל-"ישראלים שהשתתפו באולימפיאדת השחמט". נעם דובב - שיחה 09:15, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
כן, יש מקרים רבים שבהם לא מתבצע קישור: מקשרים רק פעם אחת לערך מסוים ולא יותר מזה. כמו כן, לא מקשרים לערכים שלא צפויים להכתב. לגבי הקט' - אפשר לבנות קט' כללית של "משתתפי אולימפיאדת שחמט" שתיהיה קט' הגג של כל השחמטאים שהשתתפו באוליפיאדת שחמט. לקט' גג אפשר לקשר רק מהקטגוריות ולא נהוג לקשר מתוך הערכים אחרת הקטגוריה תוצף באלפי ערכים ותיהיה בלתי שמישה לחלוטין. גילגמש שיחה 09:19, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
קישור פעם אחת ורק לערכים שצפויים להיכתב - מכיר. שאלתי אם יש מילים או קטגוריות מילים נוספות שלא נהוג לקשר אליהן (אלא אם ההקשר מובהק) כמו במקרים של חודשים. לגבי הקט' - לזו היתה כוונתי, עשיתי כך בקטגוריות אחרות בעץ שבניתי, כמו לדוגמא קטגוריה:אלופים לאומיים בשחמט (משום מה הקישור לא עובד לי), שתחתיה בניתי תתי קטגוריות לפי מדינה, ומהערכים קישרתי כמובן לתתי-הקטגוריה. ושאלה אחרת: האם עודך סבור שהערך שיצרתי : תחרות זמרינג באדן 1937 הינו חסר-ערך? (כפי שהבעת דעתך מוקדם יותר בדף השיחה שלי) נעם דובב - שיחה 09:31, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
אני לא נזכר כרגע במשהו ספציפי שלא מקשרים אליו. לגבי הערך: הוא לא תקין. ראשית, לא מקשרים לוויקיפדיה בשפה זרה, שנית: לא מוסיפים כותרות כמו "מידע כללי". חוץ מזה, הערך עדיין קצר. הוא טוב יותר ממה שהיה, אבל עדיין לא ברור למה דווקא התחרות הזאת היא "החשובות שהתקיימו טרם פרוץ מלחמת העולם השנייה." צריך להרחיב את הערך כדי שחשיבות התחרות תיהיה ברורה. האם היו חידושים בתאוריית השחמט בתחרות? האם היה משחק מיוחד? צריך להרחיב על המשחקים האחרים בתחרות ולספק ניתוח משחק ממוסמך (יש איסור על מחקר מקורי אז אי אפשר ניתוח שלך). אם זה יכתב הערך באמת יהיה בעל חשיבות. כמו כן, לא כותבים "יש לציין" או "חשוב לציין" וכו. אם חשוב לציין דבר מה, פשוט כותבים וזהו זה. המילים "יש לציין" מיותרות. לגבי הקט' - חשוב לפעול בהתאם לשמות המקובלים. זה מה שהקורא רגיל לו מימים ימימה. ראה לדוגמה את קטגוריה:ספורטאים. זה עץ המבנה שצריך להיות גם בשחמטאים. אציין שזה המנהג גם בוויקיפדיות בשפות אחרות. גילגמש שיחה 09:41, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
תודה, מקבל את הערותייך. הורדתי קישור לויקיפדיה באנגלית וגם את הכותרת: "מידע כללי". אשתדל בקרוב להרחיב את הערך, ולהבהיר יותר את חשיבותו. האם אתה יכול בבקשה לשנות את שם הקטגוריה: "שחמטאים שהשתתפו באולימפיאדת השחמט" ל-"שחמטאים באולימפיאדת השחמט", תחתיו אבנה תתי קטגוריות לפי לאום? אשמח לדעתך לערך אחר שכתבתי לאחרונה: עוזי גלר. נבצר מבינתי מדוע העמדת את הקטגוריה: "אלופי בריטניה בשחמט" למחיקה, התכוונתי לשייך לשם ערכים (האין זה ברור?!) נעם דובב - שיחה 09:55, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לגבי שינוי שם הקט': אני לא מתעסק עם הדברים האלה. ברוקולי בוודאי ידע לעשות את זה עם הכלי הטכני הזה שהוא השתמש בו. לגבי עוזי גלר - הערך טוב, אך קצר מאוד. לגבי הקט' שנמחקה - לא נהוג להשאיר קט' ריקה. הנחתי שיצרת בטעות ושכחת. אני מתנצל על הטרחה. כמו כן, אני מציע לך לעבוד בשיתוף פעולה עם משתמש:Yoavd. הוא משתמש ותיק שמבין היטב בנושא שחמט. הוא יוכל לסייע לך יותר ממני בתחום זה. גילגמש שיחה 10:09, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום,

אי אפשר להשאיר הערות כמו "זמני" בתוך קט'. כל מה שמופיע במרחב הערכים זמין לקורא. לכן, אי אפשר להשאיר קט' ריקות, זמניות וכו'. אם אתה רוצה לעבוד על דף טיוטא זמני, יש לעשות את זה במרחב המשתמש. ראה בבקשה: ויקיפדיה:דף משנה. גילגמש שיחה 07:42, 5 באוקטובר 2013 (IDT)

תודה על הערתך. קיבלתי. נעם דובב - שיחה 12:48, 5 באוקטובר 2013 (IDT)

סבב הגרנד פרי בשחמט[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, הצעתי לאחד את הערך עם אלופי העולם בשחמט כדי ליצור ערך יותר בשר ויותר מעניין שיספר גם את הרקע מסביב לבחירת אלופי העולם. אשמח לשמוע את דעתך בשיחה:סבב הגרנד פרי בשחמט. בברכה, ערן - שיחה 07:08, 7 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום ערן, תודה על פנייתך. השבתי לך בשיחה הנ"ל. האם אפשר מבחינתך להסיר את התבנית? נעם דובב - שיחה 02:34, 10 באוקטובר 2013 (IDT)
הגבתי בדף ההשיחה והסרתי את התבנית. בברכה, ערן - שיחה 07:09, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

הודיני[עריכת קוד מקור]

למקרים כאלו בדיוק יש את התבנית {{פירוש נוסף}}, יש להשאיר את ההפניה לקוסם (הרי ברור שהוא מפורסם יותר) ולהשאיר בראש הדף הצעה לערך על תכנת השחמט וגם זאת רק לאחר שיכתב ערך כזה, בברכה, Nurick - שיחה 01:10, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

מצטער על הטרחה, ותודה על ההבהרה. נעם דובב - שיחה 01:13, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות רקות ועוד על קטגוריות[עריכת קוד מקור]

יצרת את קטגוריה:נציגי הונגריה באולימפיאדת השחמט ששנשראה ריקה. לא נהוג ליצור קטגוריות ריקות ולכן תוסיף לשם את הערכים שנראה לך. באם הקטגוריה נוצרה בטעות או שכרגע היא מיותרת, אתה יכול לבקש את מחיקת בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
אני רואה שאתה יוצר קטגוריות רבות, אני רק רוצה לציין בפניך שאם אתה יוצר שתי קטגוריות שבהן אותם ערכים (סתם דוגמא אם לא הערכים על אלופי צ'כיה הם גם נציגי צ'כיה האולימפיאדה אז אחת הקטגוריות מיותרת). כמו כן קטגוריות בהן יש ערך אחד או שניים הם בדרך כלל קטגוריות מיותרות. המטרה של קטגוריה היא לרכז ערכים משותפים אך עם בכל קטגוריה של שחמטים במדינה יש ערכים בודדים, עדיף להשאיר את כל השחמטאים בקטגוריה אחת. לשיקולך האם יש צורך בכך (אולי ליצור קטגוריה רק למדינות בהם שחמטאים רבים ולא לכל מדינה שיש לה שחמטאי או שניים). לתשומת לבך, יונה בנדלאק - שיחה 09:00, 9 באוקטובר 2013 (IDT)

בוגרי אוניברסיטאות[עריכת קוד מקור]

ראה נא דיון שפתחתי בשיחת קטגוריה:בוגרי אוניברסיטאות. ‏DGtal‏ 12:30, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

תודה, השבתי לך בדיון שם. נעם דובב - שיחה 13:17, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות אלופים לאומיים לפי מקצוע[עריכת קוד מקור]

יצרת קטגוריות כדוגמת קטגוריה:אלופות ישראל בטניס, שלדעתי מיותרת. נעזוב רגע את השאלה האם זו קטגוריה מיותרת או לא. בכל מקרה, את הטניסאיות שהוספת לקטגוריה, לא היה צריך להסיר מהקטגוריה קטגוריה:טניסאיות ישראליות. אלא להשאיר את הקטלוג הכפול (זה אחד המקרים שבו הקטלוג הכפול תקין ואף מומלץ). תיקנתי את זה לטניסאיות, אשמח עם תתקן את זה לכל הספורטאים ששינית. תודה מראש, יונה בנדלאק - שיחה 11:45, 11 באוקטובר 2013 (IDT)

עוד משהו, הנשים שזכו באליפות מדינתן הן אלופות מדינה לנשים בשחמט או אלופות מדינה בשחמט (ל)נשים? וכן בשחמט סניורים או סניורים בשחמט? מה לדעתך צריך להיות שם הקטגוריות כי יצרת שמות קטגוריות בשני הצורות? יונה בנדלאק - שיחה 09:37, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
היי יונה, אענה לך בערב באופן מרוכז על ענייני הקטגוריות (יש לי הרבה מה לכתוב בנושא). בינתיים אומר שחבל שעל פי רוב אתה מוחק ומשנה קטגוריות שיצרתי בטרם אתה מתייעץ איתי. איני מסכים עם חלק גדול מהשינויים שאתה עושה - חלקם הלא מבוטל מיותרים וחלקם האחר שגויים בעיניי, ויש המאלצים אותי לעבודה מיותרת. אשמח לעבודה בשיתוף פעולה. נעם דובב - שיחה 09:50, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
כפי שאולי שמת לב, הפסקתי. אשמח לשמוע את דעתך הנרחבת (אני ממתין כבר מיום שישי אבל אין לי בעיה להמתין עוד קצת). יונה בנדלאק - שיחה 11:09, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
אענה לך, בשם הנוחיות, בנקודות:
 1. הפסקת מאוחר, מדי לצערי (אך עדיף מאשר אף פעם). בכל אופן, מברך על השינוי. הגישה שלך עד עתה כלפיי היתה התנשאות וחוסר כבוד (בעיניי). מקווה שגם נקודה זו בתהליך שינוי. אני מודה לך על אורך-הרוח שאתה מפגין בהמתנה לתגובתי במשך יום וחצי. לידיעתך, אני עושה עוד (הרבה) דברים ביום-יום בכלל, ובסוף שבוע בפרט, ולמיטב זכרוני, איני עובד אצלך. זאת ועוד: דיונים (מתישים) כגון אלה, על אף חשיבותם, באים, בהכרח, על חשבון עריכת ערכים מצידי, פעילות בה אני מנסה להתמקד מיום התחלת פעילותי בויקיפדיה (לפני פחות מחודש).
 2. רבי אמנים לנשים -> רבי אמנים נשים - השינוי שגוי. תואר WGM מתורגם בעברית לתואר רב אמן לנשים רב אמן#תוארי רב-אמן נוספים וזאת כדי להבדיל מתואר רב אמן (כללי), בו אוחזים לרוב גברים). "רבי אמנים נשים" הן נשים שאוחזות בתואר רב אמן (כללי), לא לזאת כיוונתי, אלא למחזיקות בתואר רב-אמן לנשים. השינוי שעשית גורם לנתונים בקטגוריה להיות לא נכונים. אבקשך לבטל את השינוי שעשית.
 3. אלופים לאומיים בספורט - איני מבין מדוע ביטלת את הקטגוריה, אף על פי שהיו בה ערכים. התחלתי עם אלופים לאומיים בשחמט, והתכוונתי בהמשך לשייך אלופים לאומיים בתחומי ספורט נוספים. פעולה זו לוקחת זמן.
 4. לא נימקת מדוע קטגוריה כגון קטגוריה:אלופות ישראל בטניס מיותרת לדעתך, רק זרקת הכרזה. לא אוכל להתייחס לכך ברצינות. עוד כתבת שאת הטניסאיות שהוספתי לקטגוריה, לא היה צריך להסיר מהקטגוריה קטגוריה:טניסאיות ישראליות. גם כאן, לצערי, לא סיפקת הסבר, אלא בחרת לכתוב דברים סתומים: "זה אחד המקרים שבו הקטלוג הכפול תקין ואף מומלץ". האם זו מדיניות? האם התקבלה החלטה בנושא? האם זו פרשנות להחלטה או דעה שלך? לא כתבת. מובן שלא אשנה את כל הספורטאים ששיניתי (אף שהדבר ישמח אותך) לאחר שינוי שהוא מוטעה בעיניי, ושלא הובאה לו כל הצדקה (הדבר אף גובל בעזות-מצח בעיניי). נהפוך הוא: עד אשר לא תביא ראייה התומכת בדברייך, אני מצפה ממך לא לעשות את השינוי (שוב, באופן חד-צדדי), ומשכבר עשית לתקן אותו חזרה.
 5. לגבי הנשים והסניורים בנקודה האחרונה שלך, אבקש שתיתן קישור לקטגוריות הרלוונטיות.
 6. קטגוריות ריקות - השארתי בודדות לזמן קצר, ולאחר בניית המיפוי (הנרחב למדי שעשיתי) שייכתי לקטגוריות. ברוב הקטגוריות שבניתי יש מספר ערכים (לעיתים רב), ועם הזמן (לאחר השלמת המיפוי) יתווספו ערכים נוספים.
 7. יש חפיפה חלקית בין קטגוריות שיצרתי, כגון נציגי צ'כיה באולימפיאדת השחמט ובין אלופי צ'כיה בשחמט, אך בהחלט לא זהות.
 8. דף השיחה שלי אינו המקום המתאים בעיניי לדון בעניינים אלה, אלא בדפי השיחה של הקטגוריות הרלוונטיות, כפי שעשית (באופן חריג) בשיחת קטגוריה:שחמטאים ישראלים. אני סבור שיש מקום לשמוע דעות נוספות, ולפחות בחלק מהמקרים, לעניות דעתי, העניין בשינויים / מחיקות חורג משנינו בלבד.
 9. אבקשך לא לערוך את דף המשתמש שלי (במיוחד אחרי שינוי שגוי שערכת, באופן חד-צדדי, כמו במקרה זה). תודה, נעם דובב - שיחה 19:03, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
לפני שאני מתחיל לענות לך רק הערה אחת. למה משמשות הקטגוריות? בוויקיפדיה הקטגוריות משמשות כדי לאחד ערכים שיש ביניהם נושא משותף כך ניתן להיכנס לטקגוריה ולראות את כל הערכים הקשורים. ברגע שאתה מאחד תחת קטגוריה הרבה מאוד ערכים שאין להם ממש קשר אלא רק כי הם נולדו באותה שנה או למדו באותה אוניברסיטה, הקטגוריה לא תועיל ולכן מיותרת. לחילופין, נניח שיש 50 ערכים על שחמטאים, אין טעם להפריד אותם לשחמטאים לפי מדינה שבכל מדינה יהיו 2-3 שחמטאים כי זה רק מסרבל את הקטלוג. עדיף לפתוח קטגוריות רק למדינות בהם יש 3 שחמטאים ויותר. לאחר שהסברתי את המטרה של הקטגוריות, אפשר להתחיל לענות לטענותיך:
 1. אני שמח שאתה סוף סוף עונה. אינך עובד אצלי ואני איני עובד אצלך (עוד נגיע לזה). אתה טוען שהצורה בה אתה עובד היא הנכונה וטוען שאני גורם לך לעבודה נוספת, זאת אמירה דו-צדדית. כי אם הצורה בא אתה עושה את הקטגוריות לא טובה אז אתה גורם לעבודה כפולה. אם הרגשת שאני מתנשא מעליך, צר לי על תחושתך זו אך לא התנשאתי, להיפך, פניתי אליך בדף שיחתך והסברתי את דברי, תוך אי-תגובה ממך.
 2. אכן לא ידעתי שכך שתואר מתורגם, אני אשנה זאת. אך לא מדובר על ביטול שינוי אלא אל יצירה מחדש של הקטגוריות והחזרת הערכים לשם (אעשה זאת עתה).
 3. אלופים לאומיים, השם של הקטגוריה לא נכון. למה לא להסתפק באלופים לאומיים? לא יצרתי קטגוריה חדשה כי אני לא משוכנע שזה נחוץ. בכל מקרה, אין לי בעיה שתיצור קטגוריה מחדש ולאחד שם את כל האלופים הלאומיים.
 4. לא נימקתי כי אני גם לא בטוח שזה לגמרי מיותר (גם לא מחקתי שום קטגוריה כזו). בנוגע לקטלוג כפול, הכוונה היא שבקטגוריה ובקטגוריה משנה שלה נמצא אותו הערך. כאן ברגע שיש פחות מ-10 ערכים על טניסאיות ישראליות ומתוכן 4 מועברות לאלופות ישראל אז נשארים שני ערכים בקטגורית הטניסאיות ולכן מגיעים למצב של קטגוריות לא יעילות, לכן עדיף להשאירם בקטגוריה ובקטגורית המשנה. יש מקרים כאלו במיון בעלי חיים וגם במקצועות כמו למשל פרנצ'סקו טולדו שמשוייך גם לקטגוריה של כדורגלנים איטלקיים וגם לשוערים איטלקיים. ואתה יכול להמשיך לטעון שאני פועל בעזות מצח, אם זה עושה לך טוב. אך טענה זו אינה תורמת. ועוד משהו, אני לא עובד אצלך, אם אתה לא מתכוון לשנות, גם אני לא מתכוון לשנות. כרגע אין צורך לשנות כלום עד שתהיה הסכמה ואז נראה איך משנה ומה.
 5. אני מתכוון למשל לקטגוריה:אלופי עולם לסניורים בשחמט‏ האם זה לא צריך להיות קטגוריה:אלופי עולם בשחמט‏ לסניורים? ובנוגע לנשים. מצד אחד יצרת קטגוריה:אלופות ברית המועצות לנשים בשחמט ומצד שני יצרת את קטגוריה:אלופות ישראל בשחמט לנשים, אז תחליט אלו אלופות ב"שחמט לנשים" או אלופות לנשים בשחמט?
 6. אני מקווה שיהיו הרבה ערכים בקטגוריות כי כרגע זה לא נראה כך.
 7. האומנם? האם לא כל אלופי צ'כיה ייצגו את צ'כיה באולימפיאדה? ואם יש בודדים חריגים, האם זה מצדיק את שתי הקטגוריות?
 8. דף שיחתך הוא המקום המתאים יש לי בעיה עם כל הקטגוריות שאתה יוצר לא עם מקרה בדיד אלא על הכל, ולכן כאן זה המקום לשאול אותך למה עשית את זה ושתסביר למה. אם זה ממש מפריע לך, תעביר את זה לאן שבא לך. (ועוד עקיצה שלך, למה לא, הרי אני הוא המתנשא)
 9. מקובל עלי. לא אערוך את דף המשתמש שלך. יונה בנדלאק - שיחה 19:59, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
 1. חסוך ממני, בבקשה, את ההסבר שלך לגבי הקטגוריות. אני מבין טוב מאוד למה הן משמשות, ואני פועל בהתאם לכך. התנשאות, כבר אמרתי?!
 2. "אני שמח שאתה סוף סוף עונה" - אמירה שחוטאת לאמת ומקוממת. העמסת אותי בעבודה (כמעט לגבי כל דבר שאני מבצע, שקשור בקטגוריות, יש לך מה להעיר / לשאול / למחוק / לשנות [שתי האפשרויות האחרונות פעמים רבות באופן שגוי - מה שמייצר לי עוד עבודה מיותרת, ואגיע לכך בהמשך]). נראה כאילו אתה "עוקב" אחריי בצורה אובססיבית. תחילה, כפי שהודית קודם לא שאלת אותי, פשוט שינית/מחקת, וכאמור באופן חד-צדדי ומוטעה, לא פעם ולא פעמיים. בכך ייצרת אנטגוניזם, מלבד עבודה רבה כפולה ומיותרת מצידי, לתיקון הנזקים שגרמת. רק אחרי מספר שינויים / מחיקות חד-צדדיות שלא במקומם, טרחת לפנות אליי. וגם כשפנית הפגנת חוסר כבוד. יומיים (בסופ"ש) לקח לי לענות לכל הנקודות שהפגזת אותי בהם וכבר האצת בי, לאחר שכתבתי לך שאענה לך בהרחבה, הגבת בצורה מעוררת חוסר נוחות, בסגנון לא מכובד - "אני ממתין כבר מיום שישי אבל אין לי בעיה להמתין עוד קצת". וגם עכשיו לאחר, שכתבתי לך שאני עושה עוד אי-אילו דברים בויקיפדיה עצמה ומחוצה לה, אתה כותב לי: "אני שמח שאתה סוף-סוף עונה". לתחושתי זו חוצפה. הגדלת לעשות כשפתחת היום עוד פסקה בדף המשתמש שלי, תוך האצה בי לענות לך על המגילה מאתמול בשמונה. עוד פעם הפגנת חוסר סבלנות משווע, העמסת יתר, ושוב מתן תחושה כאילו אני עובד אצלך. וכתבת שאתה עדיין ממתין לתגובתי, לאחר שכתבת לי תשובה עוד כתבת עכשיו: "לא התנשאתי, להיפך, פניתי אליך בדף שיחתך והסברתי את דברי, תוך אי-תגובה ממך". הסברת מאוחר מדי, לאחר פעולה חד צדדית ומוטעית מצידך, וללא אורך-רוח מינימלי לתגובתי.
 3. כתבת במקום אחד שאתה מומחה בתחום השחמט. לעניות דעתי, דרגת רב-אמן לנשים (שם הקטגוריה שיצרתי) היא דרגה ידועה למי שמצוי בתחום (בלי קשר לתרגום מהביטוי האנגלי), זה דבר ממש בסיסי. ואם לא ידעת אותו, יכולת לקרוא בערך רב אמן, אליו הפניתי אותך בתגובתי הקודמת. אמרת שתתקן את מה שעשית לאלתר, אך לדאבון ליבי לא עשית זאת. לא מספיק שתיקנת פעולות נכונות, לא עמדת במילתך וגרמת לי לעבודה כפולה של שינוי ומחיקה - בכמה רמות: מחיקת הקטגוריה המוטעית שיצרת, יצירת הקטגוריה הנכונה שמחקת לי מחדש, שיוך השחמטאיות לקטגוריה הנכונה וביטול שיוכן לקטגוריה המוטעית, שינוי דף המשתמש שלי לגרסה הנכונה בטרם שיבשת גם אותו. אני רואה את פעילותך זו בחומרה.
 4. כתבת: "אלופים לאומיים, השם של הקטגוריה לא נכון. למה לא להסתפק באלופים לאומיים?" חזרת פעמיים על הביטוי "אלופים לאומיים" וסתרת את עצמך. מניח שהיתה לך תקלדה, אך איני מבין למה התכוונת. כתבת: "בכל מקרה, אין לי בעיה שתיצור קטגוריה מחדש ולאחד שם את כל האלופים הלאומיים". שוב אתה מייצר לי עבודה כפולה - אני יצרתי את הקטגוריה, ושייכתי אליה ואתה מחקת. עכשיו פתאום אין לך בעיה שאני אצור אותה מחדש. תודה רבה, באמת. אני מצפה ממך לעשות זאת, ולא לייצר לי עבודה כפולה, פעם נוספת, בשל טעות נוספת שלך.
 5. בנוגע לקטלוג הכפול, כמו לגבי הטניסאיות, אשקול את הצעתך בהמשך.
 6. לגבי הסניורים / סניוריות - אתה צודק. אך בינתיים, בניגוד להערכתי הראשונית, לא אוכל למלא את הקטגוריות הללו, ולכן אמחק אותם בקרוב. לגבי מיקום המילה "נשים" ו"שחמט" במשפט - אתה צודק, צריכה להיות אחידות - אדאג לכך בקרוב.
 7. כתבת: "אני מקווה שיהיו הרבה ערכים בקטגוריות כי כרגע זה לא נראה כך". גם כאן, אתה מפגין חוסר סבלנות משווע. כמו שאמרתי לך קודם, השלמת המיפוי דורשת זמן לא מבוטל. במקום להשלים אותה, אני עסוק בלענות לך, ולעשות עבודה נוספת שאתה מייצר לי.
 8. לגבי אלופים לאומיים בשחמט ונציגי אולימפיאדה של אותה מדינה (צ'כיה ניתנה כדוגמא) - אם כל האלופים השתתפו באולימפיאדה, איני חושב שצריך לוותר על אחת הקטגוריות. נכון יותר, לדעתי, להפוך את קטגורית: "נציגי <שם המדינה> באולימפיאדות השחמט" לתת-קטגוריית של "אלופי <<שם המדינה>> בשחמט".
 9. קיבלתי את דברייך, אתה מוזמן לכתוב לי בדף השיחה, כאוות נפשך (רק גלה בבקשה "מעט" סבלנות לזמן התגובה שלי).
 10. שמח שמקובל עלייך לא לערוך את דף השיחה שלי. מה שהפריע לי שביצעת טעות בעריכה, וגם כאן יצרת עבודה מיותרת. נעם דובב - שיחה 19:58, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
בגלל שאנו מסכימים ברוב הנקודות אני מוותר על הנקודות. רק כמה הערות, ההסבר על הקטגוריות היה כי יש כאלו שחושבים שמטרת הקטגוריות הוא לרכז תחת מכנה משותף כלשהו ולא שמטרתם היא לאפשר חיפוש של ערכים קשורים ולכן הסברתי מה הרציונל של הקטגוריות. שנית,אני לא "מומחה" לשחמט אלא שחמטאי חובבן, מכיר את החוקים ויודע לשחק טוב (יחסית לחובבן לא למקצוען), אף פעם לא התעמקתי בדרגות ולכן חשבתי ש"רב אומן נשים" זו הדרגה ולא שזו דרגת "רב אמן" לנשים. אני שמח שלא נותרה בינינו מחלוקת וזה נוגע רק לסדר פעולות. אני חושב שעדיף קודם לכתוב את הערכים של השחמטאים שכולם יהיו בקטגוריה אחת ורק לאחר שתהיה מסה רצינית של שחמטאים יש טעם לחלק לקטגוריות משנה לפי מדינות ולמלא אותן, אתה פועל הפוך אבל כל עוד אתה בטוח שיהיו הרבה שחמטאים - אין לי התנגדות, להפך תמשיך כך. אם בעתיד יתברר כי זה לא המצב, נדון האם יש צורך בחלוקה כזו או לא.
מה שאתה רואה כהתנשאות היא מבחינתי עזרה לוויקיפד חשב שלא בקיא בכל הכללים. המטרה היא להסביר ולא חלילה להתנשא, העבודה המיותרת בדף המשתמש שלך היא בדיוק לחיצה על כפתור (ביטול העריכה שלי) שלא כמו העבודה על הקטגוריות שם אין אפשרות ביטול אלא יצירה מחדש אם כי שימוש בכלי cat-a-lot שהציעו לך למעלה מקל מאוד (שינוי הקטגוריה בסעיף הבא נעשה במספר שניות בודדות בזכות כלי זה). יונה בנדלאק - שיחה 16:08, 15 באוקטובר 2013 (IDT)

שחמט בהתכתבות[עריכת קוד מקור]

אם השם של התחרות היא שחמט בהתכתבות. הקטגוריה לא צליחה להיות קטגוריה:רבי אמנים בשחמט בהתכתבות ולא קטגוריה:רבי אמנים בשחמט בכתב? בנוסף, אשמח אם תגיב על מה שעניתי לך, יש שם כמה שאלות שמופנות אליך (סעיפים 3, 4, 5 ו-7). יונה בנדלאק - שיחה 13:12, 14 באוקטובר 2013 (IDT)

אתה מעלה כאן נקודה מעניינת. חשבתי עליה עכשיו שוב. למרות שבויקיפדיה מופיעה לרוב הצורה: "שחמט בכתב" (אתה יכול לראות מופעים לא-מעטים של ביטוי זה במנוע החיפוש הפנימי), לדעתי הצורה הנכונה יותר (אף שהיא ארוכה מעט יותר), הבהירה גם למי שאינו מהתחום, היא "שחמט בהתכתבות". בנוסף, כדאי לשמור על אחידות. אתה מעוניין לשנות את שם הקטגוריה או שאתה מעדיף שאני אעשה זאת?! ולגבי החלק השני של המשפט שלך - הוא לדעתי ממש מיותר (בשל חוסר הסבלנות, חוסר הכבוד, והנדנוד שהוא מפגין ולא בפעם הראשונה, וגם לא השניה. אני רואה שכתבת לי, אתה לא צריך שוב ושוב להאיץ בי. במיוחד שאני צריך לענות ל"מגילה" שכתבת לי אך אתמול בערב, דבר הדורש ממני זמן ואנרגיה מרובים. כבר כתבתי לך זאת, מקווה שלא אדרש שוב לעניין זה), אך בכל זאת עניתי לך בהרחבה למעלה בדף זה. יש שם מספר נקודות שמופנות אליך :) מציע שתאחד את פניותייך אליי ותתאזר בסבלנות. נעם דובב - שיחה 20:16, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
אני השנה את הקטגוריה אבל זה יהיה רק מחר. ואני מתאזר בסבלנות, כל עוד אתה לא עושה משהו שקשור לנקודות אלו לפני שאתה מתייחס עליהם - יש לי סבלנות Face-smile.svg. יונה בנדלאק - שיחה 23:16, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
מברך על הגישה החדשה, מקווה שתזכור להתמיד בה Face-smile.svg. האם קראת את תגובתי הנוספת, הנרחבת למעלה?! נעם דובב - שיחה 23:56, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
שיניתי את הקטגוריות. זו לא גישה חדשה אלא אופן ההתנהגות כאשר יש דו שיח בין הצדדים, לצערי קיבלת עלי רושם מוטעה ואני מקווה שיישתנה בעתיד. בכל מקרה, אם תצטרך עזרה במשהו אתה תמיד מוזמן לפנות אלי. יונה בנדלאק - שיחה 16:11, 15 באוקטובר 2013 (IDT)

הצבעתך לגבי הערך רחוב ויה דולורוזה[עריכת קוד מקור]

Emblem-WikiVote.svg

תודה לך על השתתפותך בהצבעה שבדף ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:רחוב ויה דולורוזה. לפי בדיקתי הצבעתך לא תיספר במנין ההצבעות, מכיוון שעליך לעמוד בדרישות להשתתפות בהצבעה: ותק של 30 ימים ו-100 עריכות במרחבי התוכן ב-90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה. אף שהצבעתך לא תיספר, דבריך לא נמחקו, כי אם הועברו מפרק ההצבעה לפרק הצבעת המשתתפים ללא זכות הצבעה.

באפשרותך לבדוק האם יש לך זכות הצבעה באמצעות תוסף (גאדג'ט) בהעדפות. בלשונית "גאדג'טים", תחת הפסקה "שונות", יש לבחור באפשרות "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" (הוראות נוספות).

אם מבדיקתך עולה כי בעת פתיחת ההצבעה כן הייתה לך זכות הצבעה, באפשרותך לפנות אלי כדי שאבדוק את הנושא שנית.

בברכה, דגיג - שיחה 13:25, 16 באוקטובר 2013 (IDT)

בלי בגץ ובלי בצלם[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

כשיש טקסט קיים כלשהו ואתה מוסיף לו פרט מסוים והפרט שהוספת משוחזר, אל תחזיר אותו בבקשה. דבר כזה נקרא "מלחמת עריכה". הגרסה הקיימת ברגע נתון היא "גרסה יציבה" (בתנאי שהיא התקיימה פרק זמן סביר). לכן, במקרה הזה ניהלת מלחמת עריכה עם בן נחום. לגבי הטענה שלך להעדר נימוק זה לא נכון - הוא נימק וטען שזה לא קשור. במקרה כזה (גם אם לא היה מנמק) אסור לך להחזיר את העריכה שלך. עליך לפנות לדף שיחת הערך ולהמנע משחזור. השחזור הדדי נחשב לפעולה כוחנית ופסולה. מלחמת עריכה היא גרועה עד כדי כך שפעמים רבות חוסמים בגינה. גילגמש שיחה 02:52, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום גילגמש,
תודה על ההבהרה. לא ידעתי. אמנע מכך בעתיד. "לא קשור" - זה "נימוק" לא מנומק בעיניי. למה לא קשור?! פניתי לויקיפד בדף השיחה שלו, עם נימוקים התומכים בדעתי, ולא נעניתי. מבין שהייתי צריך לנהוג אחרת. נעם דובב - שיחה 07:24, 22 באוקטובר 2013 (IDT)
לא יודע כמה זמן חלף בין הפנייה שלך להעדר התגובה שלו. בהתחשב בכך שאנחנו לא נמצאים פה 24-7 נהוג להמתין זמן מה (לעתים גם כמה ימים או שבוע) לתשובה. תקציר העריכה לא אמור לשמש כ"נימוק מנומק" אלא כשמו כן הוא: תקציר העריכה. אין גם אפשרות לכתוב יותר מכמה מילים בתקציר - הממשק לא מאפשר את זה. דיון עורכים בדף שיחה ולא בתקציר. אם הוא לא משיב לפניה שלך, יש לך מספר אפשרויות. אתה יכול להניח שהוא מסכים עם העמדה שלך ולהחזיר את התוכן שלך (פעם אחת) וזה יהיה כבר שתי עריכות מצדך. אם אתה לא רואה שחזור נוסף סימן שאכן שינה את דעתו. האופציה הטובה יותר היא פניה בדף שיחת הערך. תלוי כמובן גם מה חשיבות השינוי. במקרה זה היה שינוי קל ולא משמעותי של פרק "ראו גם" שהוא בלאו הכי פרק בעל חשיבות פחותה. אני לא היתי מתעקש. האמת היא שאני מסכים עם ההסרה, אבל לא הסרתי בעצמי כי בעיני זה שולי. אם יש מישהו שחושב שזה קשור, שישאר - למה לי להכנס למאבק על דבר פעוט ושולי בעיני ואולי אני בכלל טועה ולא מבין משהו והשני כן מבין. אם השינוי היה מהותי יותר יתכן שכן היתי פועל. פעמים רבות ויתור בעניין פעוט עדיף על מאבק, אפילו צודק, שיגרום לקבלת הגרסה שלך אבל בסופו של דבר יגרום לך עוגמת נפש. שמתי לב שאתה גם כותב בלהט רב בדיוני חשיבות והצבעות מחיקה. בשביל מה לך? אל תקח ללב. אז ימחק או לא ימחק ערך זוטר על דבר מה פעוט? כתוב את דעתך. התקבלה - טוב ויפה. לא התקבלה? לא נורא... עבור הלאה. יש עוד מיליון דברים שאפשר לעשות. גילגמש שיחה 07:34, 22 באוקטובר 2013 (IDT)
מקבל את דברייך במלואם. תודה על ההערות וההארות. יום טוב. נעם דובב - שיחה 07:41, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריה user SQL-4[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הוספת את הקטגוריה הזו ידנית. רק שתדע שאתה יכול להוסיף תיבת כישורי שפה גם לשפות תכנות על ידי הקוד: {{תיבת כישורי שפה|שפה=SQL|רמה=4|ערך=SQL|כיווניות=rtl|טקסט=משתמש זה מסוגל לתרום ברמה קרובה לשפת אם של [[SQL]].}} קוד זה יוסיף את שימך אוטומטית לקטגוריות המתאימות. יונה בנדלאק - שיחה 08:08, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום יונה, מעריך את פנייתך. תודה על דברייך וגם על טיפולך בענייני הקטגוריות האחרונות הנוגעות לשחמט. יום טוב. נעם דובב - שיחה 08:16, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

אבבא[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

נתקלתי במקרה בעריכתך בערך אבבא וביטלתי אותה משום שלדעתי אין לה מקום, ובמיוחד לא בפתיח של הערך. לפי מיטב הבנתי השיר לא זכה לפרסום משום ששמו פלינדרומי, והלהקה לא בחרה שם במטרה ליצור פלינדרום. בסה"כ מדובר בקוריוזים, ולא במידע אנציקלופדי במיוחד.

בכל מקרה, כיף מאוד לראות את השתלבותך איתנו והמשך בתרומתך הברוכה. מקווה שנאים השכנים בעיניך. Face-smile.svg Botend - שיחה 22:59, 23 באוקטובר 2013 (IDT)

היי Botend,
שמח על פנייתך אליי. יחסי לדברייך הוא דו-ערכי. מחד גיסא, אתה נוהג בי מידה של כבוד בעצם הפנייה אליי וההסבר ומסייג את דברייך ב"לדעתי" ו-"למיטב הבנתי", ומאידך גיסא, אף על פי שאינך בטוח בצדקתך מחקת את עריכתי. אם אינך בטוח (ומילות הנימוס לא היו רק בשם הנימוס) מדוע אתה לא מנהל עמי דיון (כאן או בדף הערך עצמו) כדי שאוכל לשכנע אותך שיש מקום לדברים אלו?! תמהני (הפנייה אלי פוסטמורטם נותנת תחושה של לצאת ידי חובה, או לחילופין התנשאות, אף על פי שברור לי שלא זאת היתה הכוונה המודעת שלך).
בדף שלך משתמש:Botend/מיזם_פאראלימפי כתבת: "...ומתוך השקפה כי לא צריך להיות הבדל רעיוני בין המשחקים האולימפיים לפאראלימפיים התחלתי לכתוב את הערכים אודות המדינות במשחקים הפאראלימפיים". אני מסיר בפניך את הכובע על מיזם חשוב זה, יש בכך, בעיניי, אמירה חברתית מהמעלה הראשונה. בצד הדברים האלה, אתה מקדם, כדברייך, השקפה (שאפשר לכנות אותה גם אג'נדה) מסוימת. אפשר להתווכח עם דברייך (למשל על ידי העלאת הנימוק שמאגר הספורטאים הנכים מצומצם הרבה יותר ממאגר הספורטאים ה"רגילים" ולכן אין להשוות בין ההישגים), ודרך פעולתך לקדם את האג'נדה (המקום שניתן על ידך למשחקים והשחקנים הפאראלימפיים גדול לאין שיעור מזה שיש באנציקלופדיות מסורתיות. האם יש מקום לקידום אג'נדות פרטיות בויקיפדיה ((איני יודע אם התייעצת בנושא עם הקהילה)) וכו').
אף אני מקדם אג'נדות אישיות בויקיפדיה. אחת מהן, היא שפלינדרום אינו קוריוז (איני כותב בערך עצמו, מטעמים אתיים - שני קישורים חיצוניים בערך קשורים בי). בעיניי לפלינדרום יש ערך בפני עצמו (אם כי ערכו פחות לאין שיעור מהמשחקים הפאראלימפי. לדאבון ליבי, איני מרגיש שבתחום זה אוכל לתרום), מעבר לשעשוע לשוני. ולעצם העניין, לדעתי, היה מקום לעריכתי (ודוקא כאן גישתך שמרנית, ומזלזלת קמעה - "בסה"כ מדובר בקוריוזים, ולא במידע אנציקלופדי במיוחד" - הפוכה מזו שאתה מפגין בתחום שקרוב לליבך). לשם הנוחות אעזר בנקודות, להלן:
 1. ABBA-Logo.svg - זהו הלוגו של הלהקה, המופיע בערך אבבא. שים לב שה-B הראשונה הפוכה. אין הדבר מקרי, וברור שהדבר משחק על הפלינדרומיות שבשם, ומוסיף לו נדבך של סימטריה צורנית.
 2. בערך השיר הנדון בויקיפדיה האנגלית, מצויינים בפתיח הדברים שכתבתי ואף בהרחבה יתרה, תוך הדגשה עד כמה הדבר נדיר. בויקיפדיה העברית לא קיים, נכון לעכשיו, ערך לשיר. לכן, לכתוב את הדברים בפתיח, אך בתמצות ובסוגריים, כפי שעשיתי, נראה לי איזון נכון ובמקומו.
האם שכנעתי אותך בדבריי?! סביר להניח, באופו אפריורי, שלא. מדוע?! משום שאם היית חושב באמת שאתה יכול להשתכנע היית פונה אליי, כאמור, לפני שאתה מוחק את עריכתי. ובכל זאת, אשמח לדעת האם חידשתי לך בדבריי, והאם אתה רואה בהם ערך (תרתי משמע). אם אתה עדיין איתן בדעתך (קרוב לוודאי), האם לאור דבריי אתה סבור שיש מקום לאזכור הדברים בגוף הערך?
תודה על קבלת הפנים הנעימה והמחמיאה. כן, נאים (רוב) השכנים בעיניי, אך מספר נוהגים כאן (כמו היד הקלה על לחצן המחיקה) - לא, ובכל זאת אשב "איתכם". מעריך את תרומתך הרבה לויקיפדיה. תודה, נעם דובב - שיחה 01:22, 24 באוקטובר 2013 (IDT)
חלילה לא הייתה לי כוונה לפגוע או לזלזל בתרומתך, ואם כך התפרשו דבריי - הרי שאני מתנצל.
פלינדרום מכוון כמובן שאינו קוריוז, אך כוונתי הייתה שלהבנתי דווקא כאן בחירת השם הן של הלהקה (שהרי מדובר בראשי תיבות של חבריה) והן של שם השיר לא הייתה במטרה ליצור פלינדרום, כך שכנראה אכן מדובר בפיקנטריה נחמדה שניתן לכתוב בגוף הערך אך לדעתי לא בפתיח.
איני חובב של הלהקה, וערך זה אינו קרוב לליבי. ביטלתי את עריכתי, והחזרתי את הדברים אך אשמח אם תעביר אותם למקום רלוונטי בערך, או לחילופין - אם דבריי לא שכנעו אותך - תפתח דיון בנושא בדף השיחה שיוכלו החברים להביע דעתם. בנוגע למיזם הפאראלימפי - לא דנתי עם הקהילה בטרם פתחתי את המיזם הזה, אך בשנתיים שהוא פעיל לא נתקלתי בהתנגדות אליו. אני תמיד מוכן לשמוע ביקורת והערות בונות. Botend - שיחה 01:51, 24 באוקטובר 2013 (IDT)
מעריך מאוד את דברייך ופעולתך המעידה, לתחושתי, על גדלות נפש. ראשי התיבות של חברי הלהקה הם גם באותה מידה, BABA או ABAB. כאמור, יש גם את עניין הלוגו (וזאת, בלי לדבר על SOS עצמו). "ת'כלס", קיבלתי את הצעתך ההגיונית והעברתי את המידע הנ"ל לגוף הערך. מתוך סקרנות, אם אינך חובב של הלהקה והערך אינו קרוב לליבך, איך נתקלת בעריכתי?! לגבי המיזם הפאראלימפי - קח בחשבון שלבקר אותו זה ממש לא פוליטקלי קורקט (קיימת כמובן גם האפשרות שכל מי שנתקל בו תמך ללא סייג). לילה טוב, נעם דובב - שיחה 02:19, 24 באוקטובר 2013 (IDT)

ציון פלינדרומים[עריכת קוד מקור]

שלום נועם, אני מבקש ממך להפסיק לציין את העובדה שמילה מסוימת היא פלינדרום בערכים שבהם הדבר אינו רלוונטי. ויקיפדיה אינה מקום ריכוז של פרטי טריוויה, ומעבר לכך, הערכים עוסקים במהות ולא במילים שמתארות אותם. אולי, ואני בספק גדול, זה רלוונטי בערך אבבא, אבל זה בהחלט לא רלוונטי בערכים אחרים. תודה ושבוע טוב, Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • כ"ג בחשוון ה'תשע"ד • 00:02, 27 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום Kulystab, צר לי, אך אני חולק על דעתך. בעיניי, המידע הנ"ל הוא רלוונטי ובעל ערך. מדוע אתה סבור כי דעתך טובה משלי, דבר המקנה לך זכות לבטל את עריכותיי, ועוד לבקש ממני בקשות בעניין?! תמהני. אני מבקש ממך לקיים דיון בנושא בטרם ביצוע פעולות אלו או לחילופין, אבקשך להחזיר את עריכותיי אלו. ושמי אינו "נועם", אלא נעם דובב - שיחה 00:12, 27 באוקטובר 2013 (IDT)
פתחתי ברגל שמאל, אז אני מבקש קודם כול להתנצל על עניין שיבוש השם; לא שמתי לב. אין לי כל בעיה לדון בכך ולהזמין משתתפים נוספים לדיון. גם אינני סבור שדעתי טובה משלך, ואני לא בא להוכיח אותך. אני כן מבקש שתתחשב בכך שאני משתמש מנוסה יותר ממך. בכל זאת, אחזור על בקשתי שלא תמשיך בעריכות מסוג זה עד למיצוי הדיון, כדי שאם נחליט שאין מקום לציון הפלינדרומים, תיחסך מאיתנו מלאכת הביטול.
ולענייננו, אני מבין מדוע יש מקום לציין פלינדרומיות בשמות אם יש לכך משמעות מעבר לציון העובדה גרידא. למשל, נדיב אבידן בעצמו עסק בשעשועי מילים ואת תשבציו בידיעות אחרונות ליווה סמליל זכויות היוצרים. אתה יכול בבקשה להסביר מדוע אתה חושב שיש מקום בערכים על מונחים אחרים לציון היותם של מושאיהם פלינדרומים רק בשל היותם פלינדרומים?
אסביר לך את דעתי. אנחנו כותבים אנציקלופדיה, וחומר הגלם שלנו הוא מילים. לכן לא נכתוב בהגדרה בערך מיטה, שמיטה היא מונח המתאר רהיט המיועד לשינה. גם בנושא הפלינדרומיות, המילה "וו" היא פלינדרום, לא מושא הערך וו. חוץ מזה, מדובר בפרט טריוויה ולא במידע בעל חשיבות אנציקלופדית. כשם שאין צורך לציין בערך על מדינה X שהיא המדינה ה-116 בעולם במספר חתני הנובל שיצאו ממנה. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • כ"ג בחשוון ה'תשע"ד • 00:56, 27 באוקטובר 2013 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום נעם דובב,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, --אילילה - שיחה 00:12, 2 בנובמבר 2013 (IST)

אילילה, תודה. נעם דובב - שיחה 23:17, 2 בנובמבר 2013 (IST)
אני אמנם הענקתי את ההרשאה, אך תודה מגיעה לאריה ענבר שהמליץ עליך. --אילילה - שיחה 09:29, 3 בנובמבר 2013 (IST)
אריה, תודה :) נעם דובב - שיחה 14:20, 3 בנובמבר 2013 (IST)

ביכורים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה. אין ספק, שמים לב לפעילות האינטנסיבית שלך כאן בזמן האחרון.
רציתי להזמין אותך להשתתף בפרויקט "ויקיפדיה:ביכורים", המארח פעם בחודש ויקיפדים בשנה הראשונה לפעילותם, ונותן להם במה להציג את עצמם. נשמח מאוד אם תרצה להשתתף ולכתוב כמה מילים, למשל על תחומים בהם אתה תורם בוויקיפדיה, על צעדיך הראשונים וחוויית ההתאקלמות כאן ואולי הערות על כך, תכנוניך להמשך, אולי נושא שהיית רוצה לקדם בוויקי ולשתף את הקהילה לגביו — הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים. אפשר להסתכל בדף הפרויקט ולקבל השראה מוויקיפדים קודמים שהשתתפו.
אם מתאים לך, תוכל לכתוב טיוטה בדף משתמש:נעם דובב/ביכורים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה.
אז מה דעתך?...
תודה, Ravit - שיחה 23:21, 9 בנובמבר 2013 (IST)

שלום רוית, תודה על הפנייה והמחמאה. שמח שמצאת אותי ראוי. בלי קשר לכך, מעריך מאוד את פועלך בויקיפדיה. פרויקט ביכורים חביב למדי, בעיניי. האם אוכל להשתתף בפרויקט בחודשים הקרובים (אני פחות מחודשיים כאן)?! סבורני שבמהלך תקופה זו אוכל להתגבש ולתרום יותר לפרויקט המבורך. נעם דובב - שיחה 00:22, 10 בנובמבר 2013 (IST)
בכיף, מתי שתרצה, תעדכן אותי Face-smile.svg. Ravit - שיחה 14:06, 10 בנובמבר 2013 (IST)

מסתדר?[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

אתה מסתדר עם העריכה בוויקיפדיה? היו לך קצת קשיים בהתחלה. עכשיו הכל ברור לך? אם יש לך שאלות, אז אתה מוזמן לשאול. יש לנו גם מדורים רבים לייעוץ והכוונה אולי ראית אותם. לוח מודעות להפניית ויקיפדים לדיון, דלפק ייעוץ לשאולות טכניות, מזנון לקביעת מדיניות והערות כלליות, ייעוץ לשוני לשאלות תעתיק ותרגום וכיוצא באלה. יש גם המון מדריכים ודפי עזרה טכניים. את ההצבעות אני רואה שגילית כבר :) גילגמש שיחה 11:30, 10 בנובמבר 2013 (IST)

היי גילגמש. סליחה על השיהוי בתגובה. מעריך את דאגתך / עזרתך. דווקא לא חשתי קושי בעריכה בהתחלה. להרגשתי, אני אני מסתדר בסדר גמור :) נחשפתי לייעוץ והכוונה ואף התרחבתי לתחומי פעילות נוספים. בעניין הצבעות המחיקה - כן, זו דמוקרטיה בהתגלמותה, ולכן אני חש צורך להצביע (למרות שאני בדעה כי מנגנון המחיקה דורש שיפור, ואם יורשה לי ידך שלך, לתחושתי, קלה, לעיתים על לחצן המחיקה). תודה, ושבוע טוב. נעם דובב - שיחה 16:35, 17 בנובמבר 2013 (IST)
ככה זה בדמוקרטיה :) יש המחמירים ויש המקלים - אני בין המחמירים. לא רק בהצבעות מחיקה, גם בדרישות איכות, שהן לרוב גבוהות למדי. בכל אופן, אני שמח שאתה מסתדר. האם גילית את מדור הערכים המומלצים? יש שם דיונים מעניינים מאוד וגם הצבעה בסופם (ללא נימוקים או נימוקים קצרים בלבד). גילגמש שיחה

אליפות העולם בשחמט[עריכת קוד מקור]

האם הצלחת למצוא מקור לקרן הפרסים? אני לא מצאתי מקור מוסמך לכך.... --Yoavd - שיחה 15:08, 17 בנובמבר 2013 (IST)

כן, למשל כאן (בפסקה Prize fund & venue). נעם דובב - שיחה 16:15, 17 בנובמבר 2013 (IST)
תודה לשניכם על הערך. נועם: אם מתרגמים לעברית, רצוי להוסיף לפרטים [Direction "rtl"], כדי שהם יופיעו צמודים לימין. כמו כן, אין לבלבל בין "אירוע" ובין Round, ולא לרשום בתור "אירוע" "סיבוב 1", "סיבוב 2" וכן הלאה. כמו כן, לדעתי חלק מהמידע שהסרת היה אינפורמטיבי וראוי, כמו סוג הפתיחה, מספר המסעים והתוצאה. ניתן לתרגם את הכותרות עצמן, בלי להסיר את המידע. (נדמלי שזה לא בדיוק "מסעים" אלא "תנועות" - לא ידוע לי מה המונח הנכון בעברית). יתכן שבאמת כדאי להסיר פרטים שחוזרים על עצמם, כמו תאריך האירוע (להבדיל מתאריך המשחק) ומד הכושר של השחקנים. קיפודנחש 00:58, 22 בנובמבר 2013 (IST)

הוספת קטגוריה לקטעים בפורטל[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהוספת קטגוריות לפורטל:שחמט/הידעת?/7. זה לא נהוג, מוסיפים קטגוריות רק לערכים ולקטגוריות (ישנם קטגוריות מיוחדות לתבניות אבל זה כבר סיפור אחר). נא המנע מזה בעתיד, יונה ב. - שיחה 19:19, 21 בנובמבר 2013 (IST)

לא ידעתי, אך אדע להבא. תודה על הערתך. נעם דובב - שיחה 23:56, 21 בנובמבר 2013 (IST)

אביטל בורוחובסקי[עריכת קוד מקור]

קיימים 2 משפטים שיכולים להיות שימושיים, בניכוי קטעי ההבל:

שמו של אמו הוא אלינה והיא מהנדסת בנינם, לעומתה, אביו של אביטל בורוחובסקי הוא טכנאי מחשבים ושמו הוא גיל.

הוא אלוף הארץ בשחמט עד גיל 14 ואלוף אירופה הפתוחה עד גיל 11.

בהצלחה. ‏Lionster‏ • שיחה 07:48, 4 בדצמבר 2013 (IST)

תודה (באיחור רב), Lionster. הערך הוקם. נעם דובב - שיחה 11:38, 7 ביוני 2015 (IDT)

קירה רדינסקי[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. בבקשה אל תסיר בעצמך תבניות חשיבות מעל ערכים שכתבת. השאר זאת לאחרים. תבנית החשיבות בערך ספציפי זה תוסר מחר, כשיסתיים שבוע הדיון. Lostam - שיחה 23:31, 4 בדצמבר 2013 (IST)

ערב טוב גם לך. קיבלתי, תודה. נעם דובב - שיחה 23:48, 4 בדצמבר 2013 (IST)

שיאן פלינדרומים[עריכת קוד מקור]

שלום, אני הוא המשתמש שהזכיר אותך בערך "פלינדרום". אני מדבר מכאן מפני שאיני יכול לדבר איתך באימייל, פייסבוק, או אתרים אחרים. אתה יכול לייעץ לי שיטה למציאת משפטים פלינדרומיים, או להמצאת סיפור פלינרומי? בינתיים בניתי לעצמי טבלה של מילים פלינרומיים אחד לשני, כמו אלף-פלא, נטש-שטן, דלי-ילד, נקז-זקן ועוד, שמתארת כל מילים בתור הסוג שלה: שם-עצם מוחשי, אנשים, תואר, פועל, מקום, זמן ועוד. בכל מקרה, תוכל לייעץ לי מספר שיטות? Fr.dror - שיחה 08:57, 18 באוקטובר 2014 (IDT)

שלום דרור. תודה על הפנייה והאזכור בערך "פלינדרום". מתרשם מאוד מפועלך בויקיפדיה. אתה יכול למצוא אותי בפייסבוק בקישור הזה - https://www.facebook.com/noam.dovev. אשמח לשוחח בנושא. נעם דובב - שיחה 20:33, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אנסטסיה וולר[עריכת קוד מקור]

נועם שלום. כמו שאתה זוכר, היה לנו ויכוח נוקב לגבי הערך הנ"ל. אני חייב לפרגן ולציין לטובה ומכל הלב, שזה אחד הערכים היפים ביותר בוויקיפיה, אחד המושקעים והמרשימים בעיניי וגם המלמדים ביותר. אני גם רואה כיצד אתה מעדכן את ערכי השחמטאים, כולל חייהם הפרטיים למשל ואני באופן אישי נהנה מכך. אולם, הישגים יפים של ילדים בספורט בין ילדים, אינם הישגים שצריך להתמקד בהם או להתפאר בהם, אלא אם כן הם הושגו בתחרות בין מבוגרים וכן, אם היה להישגים אלו המשך דומה וראוי כבוגרים (ילד פלא). "אליפות עולם לילדות" זה ממש שום דבר, זה נחמד וזהו. ישחקו הנערים לפנינו וכאן ישחקו הילדות לפנינו. מד הכושר של וולר כניראה הגיע לשיא שאינו משביע רצון, ברמה העולמית והארצית (ביננו, הלוואי עליי ועל כולנו). מד הכושר שלה, הולך ויורד וכך גם הישגיה וכניראה כך גם המוטיבציה שלה ושל הסביבה שלה. לכן, אם יקרה השינוי והיא תחזור ותפרוץ, אני זה שאבקש ממך את חידושו של הערך. אני עובד שנים רבות עם ילדות וילדים תחרותיים ועם בוגרות ובוגרים תחרותיים. אני מגיע לכנסים וסמינרים שמדברים בדיוק על זה, על איך להוביל ילדים בכלל וילדות בפרט להצלחה בבגרותם. שוב אנו רואים עוד נסיון של ילדים מקסימים שהובלו במסלול הלא נכון, ילדים שאולצו לפרוץ קדימה ולקחת את התהילה ולא עמדו במשימה, כי הם בסך הכל רק ילדים. זהו כמובן כישלון ידוע מראש של המערכת, של מאמניה ושל משפחתה אבל לא שלה ממש לא. הנתונים היבשים מספרים, בשחייה תחרותית למשל, על פחות מעשרה אחוזים של ילדות שהיו "כוכבות" בילדותן, הממשיכות וזוכות להישגים נאים גם בבגרותן ועוד פחות, הזוכות בהישגים דומים. אני מבקש ממך, בכל לשון של בקשה, את מחיקת הערך. BAswim - שיחה 11:17, 4 בנובמבר 2014 (IST)

BAswim - בשנה וחצי האחרונה אנסטסיה עלתה בכ-150 נקודות דירוג, השג לא מבוטל. לא נראה שהיא דורכת במקום או נסוגה. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:29, 6 ביוני 2015 (IDT)
אתה כל כל טועה. יש לה ירידה כללית בכל הפרמטרים. התקדמות מזערית לילדה בגיל 12, שנמצאת בגיל ההתבגרות, אוו החלה מאוד מוקדם. כל הילדים מתקדמים ובמיוחד בגיל ההתבגרות, שלב ה- s. לצערי הרבה היא מתקדמת בקצב איטי מלווה בירידות. אפילו בישראל היא כבר אינה מדורגת במקום ראשון לגילה (שניה). מקום 51 לגילה באירופה וכו'. הערך מיועד למחיקה. זה היה כל כך צפוי. אינה ראויה לערך. חבל בכלל שנכתב. בשנה הבאה אעלה אותו להצבעת מחיקה כי אז המדדים יהיו הרבה יותר ברורים. BAswim - שיחה 13:10, 6 ביוני 2015 (IDT)
יהיה מעניין לראות מי צודק יותר בטווח של שנה מהיום. אני מבין שאתה מתמחה בשחייה, ולא הייתי מחווה את דעתי לגבי כישורי שחיין זה או אחר כי מלבד ילדי ששחו בבני הרצליה ועקבתי אחרי התקדמותם, ובתי שהיתה טריאתלטית מהטובות בבנות הנוער אין לי מידע נוסף. לעומת זאת בשחמט אני עוקב אחרי רבים בארץ, והערכתי היא כי הסיכויים הסטטיסטיים שלי לצדוק משופרים משלך. נחיה ונראה. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:25, 7 ביוני 2015 (IDT)
BAswim, מצטער על התגובה המאוחרת. תודה על המחמאות על הערך. אני סבור שהתקדמותה של אנסטסיה וולר (שאכן פחותה מזו של רונית לויטן, שצעירה ממנה בשנה וזכתה השנה באליפות הארץ עד גיל 12, בהקדימה את אנסטסיה) אינה רלוונטית לדיון, שמוצה לדעתי בדף השיחה בערך (בתמצית: לדעתי אנסטסיה ראויה לערך על הישגה באליפות אירופה עד גיל 10 על ההד התקשורתי והמדיני שנלווה לו). אני מסכים עם Yoavd שצריך לבחון את ההתקדמות לאורך זמן, ולדעתי אם תתמיד אנסטסיה היא תגיע בעוד מספר שנים לנבחרת ישראל לנשים. ימים יגידו.
אחד הנימוקים שהעלית בדף השיחה נגד הערך היה שאין ערך לישי עוליאל. והנה, גם לו קיים ערך על הישג דומה בתחרות בינלאומית לנוער (ולא ראיתי אותך או אחרים מלינים על כך). בנוסף, ביקשת ממני למחוק את הערך - אין לי סמכות לכך (ואני גם לא זה שהקמתי אותו). נעם דובב - שיחה 11:13, 7 ביוני 2015 (IDT)
עדכון: כיום אנסטסיה בת ה-13 מדורגת שנייה בארץ עד גיל 16 לבנות (אחרי רונית לויטן בת ה-12), אך אינה מדורגת בין 100 הראשונות עד גיל 13 בעולם לבנות. אפשר כעת לומר בסבירות גבוהה מאוד, שהישגה באליפות אירופה ב-2010 הוא חד-פעמי. הלוואי, כמובן, שאתבדה. נעם דובב - שיחה 20:43, 16 באפריל 2016 (IDT)

בורוחובסקי[עריכת קוד מקור]

על מה אתה מסתמך? זה חשוב, כי אם יש סימוכין, אשנה את שם הערך. אבל השם היהודי נגזר מ"ברוך", ולכן הוא בדרך כלל בורוכובסקי. ביקורת - שיחה 00:44, 5 בנובמבר 2014 (IST)

אתר האיגוד הישראלי לשחמט, "מבחן גוגל" (וכן אני פשוט יודע). נעם דובב - שיחה 00:51, 5 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצע. מצויין. לילה טוב. ביקורת - שיחה 01:02, 5 בנובמבר 2014 (IST)
תודה, גם לך :) נעם דובב - שיחה 01:13, 5 בנובמבר 2014 (IST)

שחמטאית סוזאן פולגאר[עריכת קוד מקור]

היי נעם. עקב ספקות, בדיוק בררתי עם Yoavd לגבי התואר 'רב אמן לנשים', והבנתי שהיא אכן זכתה בתואר הזה. לתשומת ליבך, למקרה שתשקול להחזיר את הקטגוריה. תודה. דוג'רית - שיחה 01:38, 20 במאי 2015 (IDT)

היי דוג'רית. סוזאן פולגאר, כמו שחמטאיות אחרות אותן קטלגת בקטגוריה זו, אכן זכו בתואר רב אמן לנשים. אין על כך ויכוח. אך זו לא הנקודה הרלוונטית לדיון. משום שסוזאן פולגאר כמו האחרות, זכו לאחר מכן בתואר "רב אמן" הבכיר יותר - תחתיו הן כבר מקוטלגות - אין צורך לקטלג אותן תחת התואר "רב אמן לנשים". לשחמטאי/ת נהוג להתייחס בדרגה הבכירה יותר שהשיג/ה. נעם דובב - שיחה 09:19, 20 במאי 2015 (IDT)
OK דוג'רית - שיחה 17:29, 20 במאי 2015 (IDT)
זו בדיוק היתה גם תשובתי לשואלת. בנוסף פרטתי לה את השנים, כך שתראה כמה שנים לקח לה להשיג רב אמן לגברים...--‏Yoavd‏ • שיחה 08:26, 6 ביוני 2015 (IDT)

Invitation to Medical Translation[עריכת קוד מקור]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

אליפות אירופה בשחמט 2015[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על הערך שבנית. הוספתי קטגוריה מתאימה לתחרות וכן קישור חיצוני לאתר התחרות. תמיד מומלץ להוסיף קישור כזה. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:25, 6 ביוני 2015 (IDT)

תודה, Yoavd. התכוונתי לשים קישור לאתר התחרות, אך הקדמת אותי :-) (אני ממשיך לפתח את הערך). לגבי הקטגוריה, התלבטתי לגבי הקמתה - משום שאין בה עוד ערכים כרגע, פרט לערך זה. נעם דובב - שיחה 11:42, 7 ביוני 2015 (IDT)

Bots[עריכת קוד מקור]

I apologize for sending this message in English.

You are receiving this message because a technical change may affect a bot, gadget, or user script you have been using. The breaking change involves API calls. This change has been planned for two years. The WMF will start making this change on 30 June 2015. A partial list of affected bots can be seen here: https://lists.wikimedia.org/pipermail/wikitech-l/2015-June/081931.html This includes all bots that are using pywikibot compat. Some of these bots have already been fixed. However, if you write user scripts or operate a bot that uses the API, then you should check your code, to make sure that it will not break.

What, exactly, is breaking? The "default continuation mode" for action=query requests to api.php will be changing to be easier for new coders to use correctly. To find out whether your script or bot may be affected, then search the source code (including any frameworks or libraries) for the string "query-continue". If that is not present, then the script or bot is not affected. In a few cases, the code will be present but not used. In that case, the script or bot will continue working.

This change will be part of 1.26wmf12. It will be deployed to test wikis (including mediawiki.org) on 30 June, to non-Wikipedias (such as Wiktionary) on 1 July, and to all Wikipedias on 2 July 2015.

If your bot or script is receiving the warning about this upcoming change (as seen at https://www.mediawiki.org/w/api.php?action=query&list=allpages ), it's time to fix your code!

Either of the above solutions may be tested immediately, you'll know it works because you stop seeing the warning.

Do you need help with your own bot or script? Ask questions in e-mail on the mediawiki-api or wikitech-l mailing lists. Volunteers at m:Tech or w:en:WP:Village pump (technical) or w:en:Wikipedia:Bot owners' noticeboard may also be able to help you.

Are you using someone else's gadgets or user scripts? Most scripts are not affected. To find out if a script you use needs to be updated, then post a note at the discussion page for the gadget or the talk page of the user who originally made the script. Whatamidoing (WMF) (talk) 22:03, 17 ביוני 2015 (IDT)

ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

אתה מכיר את מדור הערכים המומלצים שלנו? גילגמש שיחה 21:52, 27 ביוני 2015 (IDT)

היי גילגמש. מכיר. נעם דובב - שיחה 21:59, 27 ביוני 2015 (IDT)
לא ראיתי אותך שם אף פעם :)
אשמח אם תקח חלק בדיונים ובהצבעות. יש כל הזמן ערכים רבים בנושאים שונים, אולי ערך כלשהו ימצא חן בעיניך ותרצה להוסיף ביקורת עמיתים או להצביע בעד המלצתו או לחלופין בעד הסרת המלצתו. כמו כן, אם אתה נתקל בערך מעניין שעומד בקריטריונים, אתה תמיד יכול להוסיף אותו לרשימת ההמתנה. גילגמש שיחה 22:02, 27 ביוני 2015 (IDT)
תודה על הפניית תשומת הלב והאכפתיות. אשתדל לקפוץ לביקור במדור זה בקרוב. נעם דובב - שיחה 22:38, 5 ביולי 2015 (IDT)

מדהים[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראיתי את מה שעשית בערך על תחרות השחמט שאתה כותב עם התבנית של המשחק. זה ממש מצוין. מה דעתך לכתוב ערך מומלץ על משחק שחמט היסטורי חשוב? למשל ערך על משחק אליפות? גילגמש שיחה 07:58, 3 ביולי 2015 (IDT)

אני לא בטוח שערך על משחק בודד יקבל חשיבות בויקיפדיה העברית. אבל אם אתה מתכוון לתחרות מלאה על אליפות העולם יש את אליפות העולם בשחמט 2014 ואת קטגוריה:אליפויות עולם בשחמט. אני חושב שזה אפשרי אולי בשיתוף פעולה עם Yoavd שכתב את הערכים על אליפות העולם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:51, 5 ביולי 2015 (IDT)
למה לא? אם יש שם תוכן של ממש וניתוח המסעים זה נראה לי ראוי ביותר. יש הרי ספרי ניתוח אפשר להשתמש בהם כמקורות. גילגמש שיחה 22:42, 5 ביולי 2015 (IDT)
מסכים עם גילגמש. רעיון טוב למדי. גם בויקיפדיה באנגלית נמצא לכך מקום Category:Chess games. אעשה מאמץ בעניין. נעם דובב - שיחה 22:47, 5 ביולי 2015 (IDT)
מצוין. ועשה שימוש באנימציה המדהימה הזאת. זה ממש יפה. גילגמש שיחה 22:52, 5 ביולי 2015 (IDT)
אם גם בויקיאנגלית מצאו מקום לפחות מ-20 משחקים אז גם אצלנו אין ממש מקום למשחק בודד. כמובן שיש כמה משחקים בודדים (עשרות בודדות) שזכאים לערך עצמאי אך אולי יהיה יותר מידע וקל יותר ליצור ערך מומלץ על תחרות אליפות עולם, זו דעתי. כמובן שניתן גם וגם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:47, 6 ביולי 2015 (IDT)
כמובן, ניתן גם וגם. גילגמש שיחה 10:01, 6 ביולי 2015 (IDT)

קטגוריה:אלופים פאראלימפיים ישראלים[עריכת קוד מקור]

היי נעם

אפשר לשאול למה להסיר? Botend - שיחה 00:13, 9 ביולי 2015 (IDT)

אהלן. הוסר בשוגג, ותוקן. סליחה ותודה. נעם דובב - שיחה 00:17, 9 ביולי 2015 (IDT)
תודה! Botend - שיחה 00:20, 9 ביולי 2015 (IDT)

SHA-3[עריכת קוד מקור]

ומה עם קרדיט לזה שבזכותו ראית בפייסבוק שהתקן פורסם החודש? Im-yahoo.svg תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 09:12, 13 באוגוסט 2015 (IDT)

ננה דזאגנידזה[עריכת קוד מקור]

היי,
שמתי לב שהסרת מהערך הנ"ל את התבנית "קצרמר:גאורגיה". הייתה סיבה? אלדדשיחה 13:08, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

היי, לכל דבר בחיים ישנה סיבה. :-) קטלגתי את הערך ל"קצרמר:שחמט", שנראה לי עדיף. נעם דובב - שיחה 13:12, 6 בספטמבר 2015 (IDT)
כן, ודאי, רק רציתי לדעת מהי :) אבל, לטעמי, כדאי להוסיף גם קצרמר:גאורגיה - בכל הערכים שהשמטת את התבנית מהם. בסך הכול אנחנו מקלים על הקורא בכך שאנחנו מאפשרים למצוא את הערך בקטגוריות שונות. אלדדשיחה 13:16, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

השתתפות בהצבעות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

ראיתי שאתה משתתף בהצבעה והדבר אסור על עורכים בתשלום. אבקשך למחוק את הצבעתך. בברכה. ליש - שיחה 17:46, 26 בפברואר 2016 (IST)
שלום אריה, לא ידעתי. תודה על הערתך. הסרתי את הצבעתי. נעם דובב - שיחה 20:02, 26 בפברואר 2016 (IST)

תחרות כתיבת ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, נראה לי שלפי תקנון התחרות "משתתפים בתחרות רק ערכים המופיעים ברשימת הערכים לתחרות", אינך יכול להוסיף שמות לתחרות הנוכחית בשלב הזה. ביקורת - שיחה 16:52, 9 במרץ 2016 (IST)

היי. תודה. צודק, לא שמתי לב שעבר התאריך. תוקן. נעם דובב - שיחה 13:33, 11 במרץ 2016 (IST)

קישורים לערכי שנים[עריכת קוד מקור]

שלום, ותודה על תרומותיך.

לגבי עריכה זו: יש לי אי נחת ממנהג הקהילה להוסיף קישורים לא מועילים לערכי שנים. במקרה הזה, גם אם נעזוב לרגע את הוויכוח על נחיצות הקישור, הרי שעדיף בערך מסוג זה לא לקשר ל-1999, אלא ל1999 בספורט (וכמובן, אם ביום מן הימים יהיה ערך כזה, אז 1999 בשחמט אפילו יותר מתאים): כמובן שבחירתו של הוגו צ'אווס לנשיאות ונצואלה, ורעידת אדמה בקולומביה הם אירועים חשובים מאד, אבל הקשר שלהם לתחרות העל טאטא סטיל ב-2013 מפוקפק... (הדוגמה שנתתי לא מאד מוצלחת, משום שב1999 בספורט אין פסקת שחמט, אבל תמיד אפשר לקוות, ואולי מתישהו "מישהו" (רמז דק) יוסיף פסקאות שחמט לערכי "שנה בספורט". תודה - קיפודנחש 17:23, 18 במרץ 2016 (IST)

דרוג השחמטאים[עריכת קוד מקור]

מי השחמטאי שנפטר? BAswim - שיחה 10:57, 13 באפריל 2016 (IDT)

זבולון (לאוניד) גופשטיין. תודה על יצירת הערכים אלון גרינפלד וגד רכליס. נעם דובב - שיחה 12:37, 13 באפריל 2016 (IDT)
עצוב. BAswim - שיחה 15:00, 13 באפריל 2016 (IDT)

זבולון (לאוניד) גופשטיין‏[עריכת קוד מקור]

ערך לזכרו. יצאתי לכמה שעות לאמן וראיתי שכבר הרחבת כל כך יפה את הערך. כל הכבוד ותודה. BAswim - שיחה 20:07, 13 באפריל 2016 (IDT)

בשמחה. תודה לך. נעם דובב - שיחה 20:29, 16 באפריל 2016 (IDT)
הוספתי כמה משחקים שלו. מקווה שמקובל עליך. --‏Yoavd‏ • שיחה 18:41, 26 באפריל 2016 (IDT)
היי יואב. בוודאי שמקובל. זה משדרג את הערך. תודה. ההתלבטות היחידה שלי היא בנוגע לכותרת, שמעט מסורבלת לטעמי. מציע לשנות ל"משחקים נבחרים" או ל"נצחונות נבחרים". נעם דובב - שיחה 00:03, 27 באפריל 2016 (IDT)

דיון בנושא הוספת לינק מאתר מסוים לערך שחמטאי בויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

שלום

אשמח אם תוכל להביע דעתך בקישור Wikipedia talk:WikiProject Chess#wtharvey.com links. תודה --‏Yoavd‏ • שיחה 12:29, 20 באפריל 2016 (IDT)

הוספת קטגוריה:קצרמר שחמט באמצעות HotCat[עריכת קוד מקור]

לפני חצי שנה הוספת בערכים את הקטגוריה קצרמר שחמט. יצרתי היום את הקצרמר שחמט ולכן מעכשיו אתה יכול וצריך להשתמש ב-{{קצרמר|שחמט}}. בנוגע לערכים שכבר שמת בהם קטגוריית קצרמר בצורה ישירה, אני אבדוק אם צריך לשנותם ידנית או שאפשר לעשות זאת על ידי בוט. לידיעתך, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 20 באפריל 2016 (IDT)

תודה לך. אפעל בהתאם. נעם דובב - שיחה 16:12, 20 באפריל 2016 (IDT)

אורתודוקסים לוד[עריכת קוד מקור]

שלום, הכתיב החדש, אותו הגדרת כ"הכתיב הנכון" סותר את הכתיב שקיים באתר ההתאחדות הרשמי. מה המקור שלך? ‏DGtal‏ - שיחה 12:36, 22 באפריל 2016 (IDT)

היי. לא בדקתי מקור. "אורתודוקסים" היא מילה שכך נכתבת בעברית. יתרה מכך, אתה יכול לראות ערכים אחרים שמכילים את המילה / השורש נכתבים כך. מספר דוגמאות: אורתודוקסי, אורתודוקסים, אורתודוקסיה מודרנית, יהדות אורתודוקסית, יהדות אורתודוקסית בתל אביב, נצרות אורתודוקסית, הכנסייה האורתודוקסית הסרבית וכו'. מעבר לכך, גם בגוף הערך עצמו נכתב "אורתודוקסים" והטיות נוספות ב-ק'. נעם דובב - שיחה 14:42, 22 באפריל 2016 (IDT)
צורת הכתיב התקנית לא כל כך רלוונטית במקרה הזה (אין לי במקרה הספציפית הזה מושג ירוק מדוע ק ולא כ או להיפך). אם יש תאגיד שקורא לעצמו בצורה אחת אנחנו בדרך כלל מכבדים את זה גם אם הצורה לא נחשבת תקנית. ‏DGtal‏ - שיחה 00:46, 24 באפריל 2016 (IDT)

ציון נוישטל[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
הצעתי בדף השיחה של הערך לתקן את שמו, או לשנות אותו לחלוטין (במקרה שהשם נוישטאטל/נוישטאטדל לא מתאים). מה דעתך? ראיתי שתיקנת את הערך, אבל השם נשאר עדיין כפי שהיה בעבר (שגוי). אלדדשיחה 01:55, 23 באפריל 2016 (IDT)

היי אלדד. כפי שהגבתי לך בדף השיחה (ויואב דותן הסכים עימי) אני בעד לשנות את שם הערך לשיטת ברגר. יש צורך להיעזר במפעילים לשם כך, משום שהדף כבר קיים ומפנה לציון נוישטל. עדיין לדעתי כדאי להזכיר גם את השם הנוכחי בגוף הערך, אך מציע, בהזדמנות זאת (למרות שכמובן אין חובה), לברר מהו התעתיק הנכון.נעם דובב - שיחה 03:31, 23 באפריל 2016 (IDT)
אכן, קראתי את הערתך-תגובתך בדף השיחה בזמנה, ומשלא נעשה דבר בהמשך, פשוט שכחתי. אני בספק אם נמצא תעתיק מסוים, מקובל, לשם Neustadtl בעברית. בעצם, בדקתי עכשיו בגוגל, ומסתבר שהכתיב הרווח בעברית (ולמעשה, אם אינני טועה, גם היחיד) הוא נוישטטל. אפשר יהיה, כמובן, גם לתעתק את השם ל"נוישטאטל" בגוף הערך. אטפל עכשיו בהעברת השם. אלדדשיחה 10:19, 23 באפריל 2016 (IDT)
תודה, ערכתי את הערך. עוד אחזור אליו בעתיד על מנת להרחיבו, אני מקווה. נעם דובב - שיחה 08:14, 24 באפריל 2016 (IDT)
תודה רבה. אלדדשיחה 11:36, 25 באפריל 2016 (IDT)

אולגה וסילייב[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מבקשת להזכיר כי נרשמת לתחרות יוצרות ערך . התחרות מסתיימת ב- 20.5.16 תודה וכל טוב, מיכל לסטר - שיחה 11:31, 25 באפריל 2016 (IDT)

עדה יונת[עריכת קוד מקור]

לשם מה אותה מעתיק אותה ושכמותה לקטגוריה:מדעניות כשהיא כבר נמצאת שם? בורה בורה - שיחה 10:09, 13 במאי 2016 (IDT)

אני מבצע העברה קבוצתית מקטגוריות שונות. איני בודק אחת-אחת מי כבר נמצאת בקבוצה. אם יש מדענית שכבר נמצאת בקבוצה - לא קרה דבר. נעם דובב - שיחה 10:12, 13 במאי 2016 (IDT)
כן קרה דבר. אתה עושה עבודה לא יסודית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:22, 13 במאי 2016 (IDT)
מתנצל. שגיתי. למדתי את הלקח. נעם דובב - שיחה 20:56, 16 במאי 2016 (IDT)

הסרה מקטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום רב. שים לב שבמקרים רבים הסרת מדעניות מהקטגוריות המקצועיות הספציפיות במקביל להכנסה לקטגוריית מדעניות. אני מבקש שתתקן את זה. נרו יאירשיחה • ה' באייר ה'תשע"ו • 10:13, 13 במאי 2016 (IDT)

שלום. כוונתי היא לבנות תמונת ראי של הקטגוריות המקצועיות של הגברים המדענים לאלה של הנשים המדעניות (לדוגמה: ביולוגים ישראלים - ביולוגיות ישראליות) אך זה תהליך שיקח מעט זמן. נעם דובב - שיחה 10:19, 13 במאי 2016 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: נעם, אני מבקשת שתפסיק להסיר קטגוריות מקצועיות מערכי מדעניות. קטגוריה:מדעניות היא בנוסף לקטגוריה המקצועית. אתה פועל לא נכון. אני מבקשת שתתקן את בפעולות שעשית. בנוסף רק מי שפועלת כמדענית יש להוסיפה לקטגוריה, לאה נס היא פעילת ציבור, אין כל מידע בערך שלה על פעילותה כמדענית, גם אם היא עשתה דוקטורט. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:22, 13 במאי 2016 (IDT)
לגבי תמונת הראי, אני ממליצה שתבדוק את הנושא לפני שאתה עושה שינוי כזה גדול. ובכל מקרה, אין להסיר קטגוריה מקצועית, לפני שהנושא סגור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:23, 13 במאי 2016 (IDT)
דוגמה נוספת רודיקה רדיאן-גורדון, היא לא מדענית. אתה גורם לזילות הקטגוריה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:30, 13 במאי 2016 (IDT)
מסכים עם נרו יאיר וחנה. אנא בצע שחזור גורף. בורה בורה - שיחה 10:31, 13 במאי 2016 (IDT)
כנ"ל אביבה מולר-לנצט, היא לא מדענית. עשית פעולות שגויות רבות, התחלתי לתקן אבל זאת עבודה רבה. אני מבקשת שתבדוק כל ערך שנגעת בו בקשר לנושא זה. תחזיר קטגוריות מקצועיות שהוסרו, ותוודא שאמנם מדובר במדענית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:46, 13 במאי 2016 (IDT)

דרמתי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

הכתיב "דרמתי" אינו שגוי, זה מה שאומר המילון עליו: "כתיב מלא תקני: דרמתי", אך לא אשחזר את תיקונך, כי גם "דרמטי" תקני והנושא אינו כל כך דרמתי... בברכה. ליש - שיחה 10:55, 13 במאי 2016 (IDT)
שלום, ליש. מקבל את דברייך. במקור שאני הסתמכתי עליו, כתוב שרק הצורה "דרמטי" תקנית. תודה על הערתך.נעם דובב - שיחה 14:40, 13 במאי 2016 (IDT)

קטגוריה[עריכת קוד מקור]

שלום. אנא הסברך באשר לשינוי הקטגוריה בערך שרון רוסטורף-זמיר‏, הרי מדובר בזמרת של מוסיקה קלאסית גם כן. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 20:46, 16 במאי 2016 (IDT)

שלום ותודה על הערתך. זו הייתה טעות והיא תוקנה. נעם דובב - שיחה 20:55, 16 במאי 2016 (IDT)

זמרות[עריכת קוד מקור]

ברשותך, הוספתי בינוויקי לקטגוריה וקטגוריות הבת דרך ויקינתונים. בברכה, ‏DGtal‏ - שיחה 23:55, 17 במאי 2016 (IDT)

אטיוד - העמותה לקידום ענף השחמט בגוש דן[עריכת קוד מקור]

מה מידת ההשפעה של עמותה זו? בורה בורה - שיחה 22:36, 20 במאי 2016 (IDT)

השפעה גדולה בתחום הנוער. עם זאת, הערך נראה פרסומי ובנוסף מכיל שגיאות כתיב. נעם דובב - שיחה 22:42, 20 במאי 2016 (IDT)

הפרדה מגדרית[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה עוסק במרץ בפיצול קטגוריות לפי מגדר. האם התקבלה החלטה גורפת בעניין זה? דוד שי - שיחה 19:38, 21 במאי 2016 (IDT)

לא ידוע לי על כך, אך הדבר קיים זמן רב בקטגוריות שונות (שאני לא יצרתי), כגון (רשימה חלקית): כדורסלניות, כדורגלניות, טניסאיות, דוגמניות, חברות כנסת, רבניות וכו'. לאחרונה גם עברה הצבעה לגבי מדעניות. האם צריך להעביר את הנושא להצבעה? בעיניי אין הבדל בין קטגוריות אלו לקטגוריות אותן יצרתי. נעם דובב - שיחה 19:53, 21 במאי 2016 (IDT)
בחלק מהקטגוריות שהזכרת, כגון כדורסלניות, ההפרדה קיימת בטבע - יש הפרדה בין כדורסל נשים לכדורסל גברים. אין הפרדה טבעית כזו בין חברי הכנסת, ואני לא רוצה שנגיע למצב שבו יש קטגוריה:ביולוגיות - בחקר הביולוגיה אין הבדל בין חוקר לחוקרת. אינני רואה בהצבעה לגבי מדעניות תקדים מספק. נראה לי שלפני כל הפרדה מגדרית שאינה משקפת הפרדה ברורה בטבע ראוי לקיים הצבעה, או להעלות להצבעה בפרלמנט החלטה גורפת (שאתנגד לה) לפיצול כל קטגוריית אישים לקטגוריה נפרדת לנשים. דוד שי - שיחה 20:10, 21 במאי 2016 (IDT)
אוקיי, אפעל כך להבא, בינתיים עצרתי את פעילותי בנושא. החלתי ליצור הצבעת מחיקה על הקטגוריות החדשות שיצרתי בהן הפרדה, אך בתור יוזם ההצבעה אני אמור לנמק מדוע אני בעד מחיקה ולהצביע בהתאם וזה כמובן לא מתאים לעמדתי בנושא. אשמח להנחייתך איך להמשיך מכאן. לגבי הדוגמא שהבאת, קטגוריה:ביולוגים מוכלת בקטגוריה:מדענים ואם הוסכם ליצור קטגוריה:מדעניות איני רואה סיבה מדוע לא ליצור תת-קטגוריה של ביולוגיות בדיוק באותו יחס. אתה כותב: "בחקר הביולוגיה אין הבדל בין חוקר לחוקרת". את אותו משפט אפשר לומר גם לגבי מדענים ככלל, פרט לעובדה שישנן מלגות ופרסים ייחודיים רק למדעניות (אך מדעניות, כאמור, מכילות את הביולוגיות). מלבד זאת באקדמיה ככלל, יש הרבה פחות נשים במשרות בכירות (אני מניח שכך גם הדבר במקרה הביולוגיות, אף על פי שלא בדקתי). ומכאן, שנשים הן קבוצת מיעוט (כמו, להבדיל, להט"בים, שלהם יש קטגוריות בכל תחום אפשרי כמעט). נעם דובב - שיחה 20:39, 21 במאי 2016 (IDT)
אני לא מרגיש צורך בהצבעות מחיקה לקטגוריות שפתחת, רק רציתי לבלום את המשך המגמה ללא החלטה מפורשת. מי שירגיש צורך למחוק, שיפתח הצבעה. דוד שי - שיחה 21:33, 21 במאי 2016 (IDT)
שלום. גם לעניות דעתי הפרדה מגדרית זו צורמת. אינני יודע כיצד פותחים את הנושא להצבעת מחיקה?... בכבוד רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:46, 22 במאי 2016 (IDT)
שלום שלום. אוקיי. היכנס לקטגוריה הרלוונטית והוסף את התבנית "הצבעת מחיקה" (אך במקום מרכאות רשום משני הצדדים סוגריים מסולסלים), אח"כ לחץ על תצוגה מקדימה. ערוך את העמוד בקישור שבו ייכתב כי מתבצעת הצבעת מחיקה ואז חזור לעמוד הקטגוריה ושמור את הדף. נעם דובב - שיחה 08:19, 22 במאי 2016 (IDT)
עדכון: על אחת הקטגוריות, קטגוריה:סופרות ישראליות, הונחה תבנית חשיבות. נעם דובב - שיחה 22:03, 22 במאי 2016 (IDT)

נורית צור[עריכת קוד מקור]

על פי הנהלים יש להבהיר חשיבות לפני יצירה חוזרת, לכן נמחק הערך. בריאן - שיחה 10:55, 25 במאי 2016 (IDT)

אוקיי. לא הכרתי את הנהלים. אפשר להעלות את הערך שוב עם הבהרה? נעם דובב - שיחה 18:50, 25 במאי 2016 (IDT)

אופס, אנכרוניזם, בתקופות מסויימות בעבר ראשה ייצגה רק אבן ראשה[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, פתחתי דיון בויקיפדיה:ייעוץ לשוני#גולדה מאיר הייתה ראשת ממשלת ישראל?, ראה שם. רק עכשיו אני רואה שממש בימים אלו אתה פועל להחדרת התחדיש המוזר של האקדמיה, אז קבל את התנצלותי, וראה את הדיון. המשך יום נהדר. ביקורת - שיחה 19:53, 25 במאי 2016 (IDT)

שלום, ביקורת. מעריך ומודה לך על פנייתך, הסבת תשומת ליבי והתנצלותך. עניתי לך בדיון עצמו. ערב טוב, נעם דובב - שיחה 20:41, 25 במאי 2016 (IDT)
ביקורת, אבקש את התייחסותך לטיעונים שהעליתי בדיון (במיוחד למבחן גוגל, שהבאתי את תוצאותיו היום). נעם דובב - שיחה 13:06, 27 במאי 2016 (IDT)
נעם שלום, אני לא ממש בקיא בחומר, מחכה לראות מה יענו ויטענו אחרים ואחר כך אגבש עמדה, זה נושא חשוב וכל החלטה שתתקבל תהיה מקובלת עלי, אגב - אחד התיקונים שלי עסק באשה שכיהנה בראשות ישיבה (אני כתבתי את הערך), התואר ראשת ישיבה הוא ממש חריג. לא כן? ביקורת - שיחה 14:45, 27 במאי 2016 (IDT)

המהפכה הצרפתית[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע באיזה כלי (אוטומטי?) אתה משתמש, אבל מלבד שינוי "אסיפה" ל"אספה", הפכת את "אדריכל" ל"אדרהיה יכול" ו"היכל" ל"ההיה יכול" ועוד אילו באגים דומים. AddMore-III - שיחה 09:53, 27 במאי 2016 (IDT)

 • ההגהה שיפרה הרבה דברים, הרבה מעבר ל"אספה", אך אני מסכים איתך שגם גרמה לשגיאות לא צפויות, שלצערי לא תפסתי. אני משתמש בכלי אוטומטי של ויקיפדיה, שניסיתי ליעל את עבודתו (אך בהצלחה חלקית מאוד, מסתבר). מצטער על העניין. תיקנתי ואף בדקתי. שאפו על תרומתך לערך זה ובכלל. בברכה, נעם דובב - שיחה 10:47, 27 במאי 2016 (IDT)

תקציר עריכה ברור[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
אני מציע, במקרה שאתה מתקן שגיאת לשון, שתכתוב את התיקון באופן ברור בתקציר העריכה, כך שהדבר יהיה שקוף גם לבאים אחריך, ועורכים אחרים יוכלו לתקן גם בעתיד. למשל, תקציר בנוסח הבא: אבחנה => הבחנה. תודה מראש, אלדדשיחה 20:46, 2 ביוני 2016 (IDT)

למשל, בדקות האחרונות תיקנתי מספר ערכים. אז לא כתבתי "תיקון שם" או "שם משובש", אלא: ארזרום => ארזורום. באופן הזה יש סיכוי שאחרים יוכלו לתקן את השם השגוי גם בעתיד, כשייתקלו בו. אלדדשיחה 20:49, 2 ביוני 2016 (IDT)
היי אלדד. מקובל, קיבלתי את הערתך ואשתדל ליישמה. נעם דובב - שיחה 20:55, 2 ביוני 2016 (IDT)

מה ההבדל בין "למרות" ו-"אף על פי"?[עריכת קוד מקור]

בערך מלחמת העצמאות של ארגנטינה החלפת את כל המופעים של "למרות" ב-"אף על פי". מה בדיוק הבעייה ב"למרות"? גרי רשף - שיחה 21:13, 4 ביוני 2016 (IDT)

ההמלצה של ויקיפדיה היא להשתמש ב"אף על פי ש" במקום "למרות ש". נעם דובב - שיחה 21:15, 4 ביוני 2016 (IDT)
גרי, במקרה ראיתי את השאלה שלך כאן, ואת תשובתו של נעם. ראשית, אציין שאני משתמש ב"למרות ש", למרות שזה מנוגד, לכאורה, לכללי האקדמיה. אני רואה בכך ביטוי שעבר שינוי, מבחינת השימוש הנרחב בו בציבור. אבל ספציפית לשאלתך, הסיבה שממליצים להשתמש ב"אף על פי" במקום ב"למרות" היא שעל פי העברית התקנית, אחרי "למרות" יבוא [רק] שם עצם; אחרי "אף על פי" יבוא ש- + פועל. למרות התנגדותו, הוא נבחר להנהלה. אף על פי שהתנגד, בחרו בו להנהלה. אלדדשיחה 21:32, 4 ביוני 2016 (IDT)
אלדד - תודה רבה על ההסבר, החכמתי. גרי רשף - שיחה 20:51, 7 ביוני 2016 (IDT)

שימוש זהיר בסקריפט ההחלפות[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, בעריכה האחרונה שלך בערך המהפכה הצרפתית נוצר המשפט הבא "הוכרזו הקרקעות כ"טובינלאומיים" (biens nationaux)"... Face-smile.svg, טעות לעולם חוזרת, אבל כדאי לבדוק שינויים לפני שמירה בעת שימוש בסקריפט, וגם סתם כך. ביקורת - שיחה 00:23, 6 ביוני 2016 (IDT)

היי ביקורת. צודק, איישם זאת בעתיד. נעם דובב - שיחה 08:30, 6 ביוני 2016 (IDT)

הערת שוליים[עריכת קוד מקור]

ממתי שמים הערת שוליים אחרי נקודה ופסיק? Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ' בסיוון ה'תשע"ו 23:49, 25 ביוני 2016 (IDT)

ממתי משאירים הודעה לא נעימה בעמוד שיחת המשתמש ללא אמירת שלום וללא קישור רלוונטי?נעם דובב - שיחה 07:24, 26 ביוני 2016 (IDT)
Meni yuzevich, יש מדיניות (אולי אפילו החלטת פרלמנט. לא זוכר) שאפשר לפני ואפשר אחרי, ובלבד שתהיה אחידות בכל הערך. יזהר ברקשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ו • 22:13, 4 ביולי 2016 (IDT)
נעם ממתי שמבטלים עריכה שלי בנושא (ואני אפילו לא זוכר איפה זה היה...). תודה יזהר ברק. לילה טוב לשניכם‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ט בסיוון ה'תשע"ו 22:15, 4 ביולי 2016 (IDT)
היי, מני. בהמשך לדבריו הנכונים של יזהר (תודה!) יש כלי אוטומטי (בשם צ'קטי) שמסייע ליצור, בין היתר, אחידות בין הערות שוליים, ובו השתמשתי (לא זכור לי שביטלתי ספיציפית עריכה שלך). לילה טוב. נעם דובב - שיחה 23:04, 4 ביולי 2016 (IDT)

קטגוריות לפי מגדר[עריכת קוד מקור]

ראיתי עכשיו שאתה מפצל קטגוריות לפי מגדר, כגון "שרי משפטים בישראל" ו"שרות משפטים בישראל" וכן ב"פעילים פוליטיים ישראליים" ו"פעילות פוליטיות ישראליות". זה שינוי נרחב, ואני תוהה - למה הוא נחוץ? אני מבין שבמקצועות כגון ספורט, דוגמנות או שירה יש השפעה ברורה של המגדר ויש צורך להפריד, אבל במקצועות כמו משפטים, פוליטיקה, מדע, ספרות - למה? זה שינוי כללי נרחב במיוחד ואני מבקש שתפתח דיון בויקיפדיה:מזנון בנושא לפני שתמשיך הלאה. ‏ MathKnight (שיחה) 14:45, 9 ביולי 2016 (IDT)

תחרות העל בבילבאו 2016[עריכת קוד מקור]

תודה על הערותיך בערך! יישמתי אותן בערך תחרות העל בבילבאו 2015. אתה מוזמן לעיין. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:21, 26 ביולי 2016 (IDT)

בשמחה. חן-חן לך על המשוב. נראה טוב, ביצעתי עוד מספר עריכות בשני הערכים, כמו גם בתחרות העל בבילבאו 2011. בנוסף, יצרתי קטגוריה המאגדת את ערכים אלה: תחרות העל בבילבאו נעם דובב - שיחה 08:45, 28 ביולי 2016 (IDT)
תודה על ההערות בערך תחרות העל בבילבאו 2015 - האם בדקת את המיקום בדירוג העולמי נכון לאותו תאריך? --‏Yoavd‏ • שיחה 11:02, 28 ביולי 2016 (IDT)
בבקשה. בוודאי. נעם דובב - שיחה 14:23, 28 ביולי 2016 (IDT)

אורי וידיסלבסקי[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אורי וידיסלבסקי" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 15:46, 10 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום Daniel. העניין טופל. תודה. נעם דובב - שיחה 07:03, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

נופר סיני[עריכת קוד מקור]

לבקשתך הערך המחוק

נופר סיני ילידת 1975, כתבת בתחום הצרכנות הפיננסית והתקשורת, כותבת לידיעות אחרונות

בגיל 32 הספיקה סיני לככב כחושפת התחקירים הצרכניים המובילים בתחום התקשורת הסלולארית והצרכנות כשהיא מובילה קו כתיבתי המאופיין בהומור מושחז.

סיני החלה את דרכה ברשת מקומוני שוקן משם המשיכה לעיתון הארץ ובמשך מספר שנים שימשה ככתבת הצרכנות של theMarker, (מוסף הכלכלה של עיתון הארץ, בשנת 2007 זכתה סיני בתואר כתבת מצטיינת על פועלה במשך השנה במקביל לפינה אישית שהנחתה בתוכנית התחקירים "המשמר האזרחי" בערוץ 2.

בחודשים האחרונים משמשת סיני כתבת הצרכנות של ידיעות אחרונות, וכן ככתבת התקשורת של מוסף הכלכלה בידיעות אחרונות

קישורים לפעילותה של נופר סיני: http://www.keshet-tv.com/CivilGuard/lobbyvideo.aspx

http://themarker.captain.co.il/captain/pages/ShArtCaptain.jhtml?contrassID=11&subContrassID=0&itemNo=560959


http://www.cfb.co.il/SmarTrade/Ext/Section/Articles/ExtSecArticle_Print/1,1733,,00.html?articleId=400564

http://heshev.co.il/press_education.htm

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%95%D7%A7_%D7%A8%D7%91_%D7%A9%D7%9B%D7%91%D7%AA%D7%99


קישור לכרטיס נופר סיני ברשת החברתית דה מרקר קפה http://cafe.themarker.com/view.php?u=14980&DPSLogout=true

בברכה, אילי - שיחה 08:41, 14 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה, אילי. היה לי לעזר. נעם דובב - שיחה 07:04, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

יעל חנין[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יעל חנין" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 12:57, 16 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום Daniel. העניין טופל. תודה. נעם דובב - שיחה 07:02, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

קטגוריות[עריכת קוד מקור]

עשית בלאגן בקטגוריות, העברת לקטגוריות לא קיימות, למשל בפיית' קיפייגון, אסבל קיפרופ נא לתקן, תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:37, 20 באוגוסט 2016 (IDT)

לא ברור למה אין תגובה. תיקנתי בשני הערכים המצוינים, יש לתקן את הנזק גם בשאר. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:48, 21 באוגוסט 2016 (IDT)

קו מפריד בין מספריים[עריכת קוד מקור]

ההחלפה האוטומטית המבוצעת למשל בקרוליינה פנתרס ובגולדן סטייט ווריורס שגויה בחלק המקרים, יש להימנע מביצועה בלי בדיקה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 12:34, 24 באוגוסט 2016 (IDT)

צודק, לוקח לתשומת ליבי. נעם דובב - שיחה 13:51, 24 באוגוסט 2016 (IDT)

עפרי אילני[עריכת קוד מקור]

מצאתי לנכון לעדכן אותך שבכוונתי לפתוח בהצבעת מחיקה. יוניון ג'ק - שיחה 12:00, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה על העדכון, מעריך את פנייתך. עם זאת, משום שהערך נמצא בעבודה ובתהליך התרחבות מתמשך, אשמח אם תוכל לחכות עם העניין ימים ספורים, שלאחריהם תבחן שוב אם אין חשיבות בעינייך לערך. נעם דובב - שיחה 12:05, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
אם סיימת לערוך את הערך, אנא הסר את תבנית העבודה שהנחת. יוניון ג'ק - שיחה 20:33, 28 באוגוסט 2016 (IDT)
עדיין לא סיימתי. כשאסיים, כמובן שאעשה זאת. זה צפוי כאמור לקרות בימים הקרובים. נעם דובב - שיחה 21:25, 28 באוגוסט 2016 (IDT)
שים לב - עבר כמעט חודש שלם, ותבנית "בעבודה" עדיין לא הוסרה. יוניון ג'ק - שיחה 01:32, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
צודק, לצערי זנחתי את עדכון הערך. תודה על התזכורת. ליתר דיוק עברו כשלושה שבועות. היום שבתי לערוך את הערך. למרות שיש לי עדיין מה להוסיף לערך, אתה "מוזמן" לאור הזמן שחלף, אם חשקה נפשך, להעמיד את הערך למחיקה. נעם דובב - שיחה 08:54, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא אעמיד את הערך למחיקה, כל עוד יש עליו תבנית "בעבודה". יוניון ג'ק - שיחה 13:01, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
מעריך זאת, אך לידיעתך - הערך הועלה להצבעת מחיקה על ידי ויקיפד אחר. נעם דובב - שיחה 23:54, 20 בספטמבר 2016 (IDT)

פסקל ברקוביץ[עריכת קוד מקור]

נעם, עצם העובדה שלא ניתן קרדיט לערך, לא סותרת את העובדה שהכתבה הועתקה (השוותי) מהערך. (שימנשמע?) מה, אין? 12:50, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

היי, שי. איני מתווכח איתך על עצם ההעתקה, אלא מתמקד באחד הקריטריונים המחייבים להצבת תבנית ציטוט, שאומר שניתן קרדיט לויקיפדיה בכתבה. אין זה המצב במקרה זה. נעם דובב - שיחה 13:01, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
אזז צריך תבית הועתק Face-smile.svg. (שימנשמע?) מה, אין? 13:02, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
זה כבר סיפור אחר Face-smile.svg נעם דובב - שיחה 13:22, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

אולימפיאדת השחמט 2016[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מניח שהבנת שרק התחלתי בהקמת הערך. אני מתכוון לתת סיקור של כל סיבוב, לאו דווקא של נבחרת ישראל וכן אוסיף את משחקי הצמרת. סבלנות....--‏Yoavd‏ • שיחה 11:23, 3 בספטמבר 2016 (IDT)

יקירי, אין לי בעיה שאתה עורך את הערך למרות שהוא בעבודה, אבל המשפט שמחקת מאוד רלבנטי. אין תקדים באולימפיאדה שמדינה מופיעה עם הרכב מוחלש. הבאתי את מד הכושר של ההרכב החזק שהיה אמור להיות לנו והמשפט בהחלט רלבנטי. נא לא למחוק אותו פעם נוספת. --‏Yoavd‏ • שיחה 21:32, 5 בספטמבר 2016 (IDT)

תבנית "בעבודה" בערך עפרי אילני[עריכת קוד מקור]

נעם דובב,

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "עפרי אילני" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,. 01iproject09 - שיחה 09:23, 19 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה על התזכורת. לאחר כשלושה שבועות שלא עדכנתי את הערך חזרתי לערוך אותו ואני מקווה להמשיך בכך בימים הקרובים. נעם דובב - שיחה 08:31, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
המון תודה, מקווה שהערך ישרוד את הצבעת המחיקה שנפתחה כנגדו. הצבעתי כמובן. 01iproject09 - שיחה 20:43, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
מעריך את דברייך. נעם דובב - שיחה 00:19, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

הצבעה במקבץ מומלץ[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לבחור רק ערך אחד בכל קטגוריה. שחזרתי את הצבעתך כי הצבעת פעמיים באותה קט'. גילגמש שיחה 22:52, 10 בדצמבר 2016 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום נעם דובב!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך ובהתבסס על הופעת שמך ברשימת תחומי עניין, נראה שתרומתך ממרחב הידע שלך במגוון התחומים, עשויה להעלות את הרמה בוויקפדיה באותם תחומים.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

המיזם בעצם חופף את ויקיפדיה:תחומי עניין, אלא שמעלה יתירה יש בו: תיוג בעלי הידע בשעת אמת.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. אף ההצצה בויקיפדיה:תחומי עניין לא תמיד עוזרת, שכן בתחומים מסוימים יש רשימה גדולה ונרחבת, שחלקה בכלל מכיל ויקיפדים שאינם פעילים. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה,

קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 19:45, 9 בינואר 2017 (IST)

אביטל שטיין[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אביטל שטיין" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, שיר § שיח § 16:16, 19 בינואר 2017 (IST)

[עריכת קוד מקור]

שלום, הונחה תבנית חשיבות. האם תוכל להסביר מה התועלת בקטגוריה? --‏Yoavd‏ • שיחה 12:20, 23 בינואר 2017 (IST)

ניקוי פרמטרים ריקים[עריכת קוד מקור]

היי נועם. ראיתי שאתה מנקה פרמטרים ריקים שאינם בשימוש, אז קודם כל תודה על הכוונהFace-smile.svg. אך האמת היא שהוערתי בכך בכך בעבר על ידי Tomtom‏ (ואני מסכים איתו) הדבר מקשה על אותם אלה שרוצים לתרום במקומות שהשדה לא מלא. אודה לך אם תואיל לשחזר את כל עריכותיך במקומות אלה. eli - שיחה 13:12, 7 באפריל 2017 (IDT)

היי אלי, אני חצוי בדעתי לגבי הנושא. מחד, יש משהו בדבריך ובדבריו של Tomtom. מאידך, הבוט מציע אפשרות זאת, ומציין כי יש מקרים של פרמטרים ישנים ומיותרים. לאור זאת, אין לי כוונה לשחזר את עריכותיי (הרבות) בנושא זה. אין החלטה בעניין, וכאמור הבוט מציע מזאת. בנוסף, דעה שלך (שהוחלפה כדבריך) ושל עוד משתמש בלבד, אינן מספיקות. היה ראוי בעיניי, שלא היית משחזר את עריכתי (קל וחומר בטרם פנית אליי), מקיים על זה דיון ומשיג רוב לדעתך. נעם דובב - שיחה 22:20, 7 באפריל 2017 (IDT)
ערב טוב, נעם,
בלי לנקוט עמדה בעניין הדיון שלך לעיל עם אלי, אני רוצה להביא לידיעתך שעניין ניקוי הפרמטרים הריקים על ידי הגאדג'ט שנוי במחלוקת, ואם יותר לי להוסיף, כנראה מחלוקת קשה. ערן ועוד מספר ויקיפדים מתנגדים למחיקת השורה הזאת מן הגאדג'ט, ולעומתם, ויקיפדים רבים מתנגדים לקיומה, כי היא מביאה למחיקת פרמטרים ריקים. הנה קישור לדיון הסוער, יחסית, שהתנהל – בעצם, לתוצאה שלו, כי הדיון הזה הועבר מדף הבקשות ממפעילים, ששם התבקשנו למחוק את השורה הזאת מן הגאדג'ט. היות שערן מתנגד לכך, הסקריפט נשאר כפי שהוא, וממשיך להמליץ על ניקוי פרמטרים ריקים. להלן קישור לדיון:
ראה בבקשה את הגרסה הזאת מתוך דף הבקשות ממפעילים, למטה, במורד הדף - קישור לדף השיחה של הגאדג'ט. אלדדשיחה 22:30, 7 באפריל 2017 (IDT)
הדיון המדובר נמצא בדף תחת הכותרת "בקשות עריכת דף מוגן או הודעת מערכת". כאמור, נמנעה מחיקת השורה מן הגאדג'ט עקב התנגדותו הנחרצת של ערן. אלדדשיחה 22:36, 7 באפריל 2017 (IDT)
תודה, אלדד. קראתי את הדיון והתרשמתי שהנושא שנוי במחלוקת. אי לכך, אני מפסיק מעתה ואילך לנקות פרמטרים מתבניות. נעם דובב - שיחה 01:11, 9 באפריל 2017 (IDT)
נועם, תוכל בבקשה לשחזר את כל עריכותיך? eli - שיחה 01:46, 9 באפריל 2017 (IDT)
לא, אלי. איני מבין מדוע אתה מתעקש בעניין. כפי שכתבתי קודם לכן במענה לשאלתך זו - לא התקבלה החלטה לבטל את ניקוי הפרמטרים בבוט. נעם דובב - שיחה 01:51, 9 באפריל 2017 (IDT)
האמת, סומך על שיקול דעתךFace-smile.svg. לילה טוב. eli - שיחה 02:00, 9 באפריל 2017 (IDT)

רומיאו[עריכת קוד מקור]

שים לב: [[1]]

‏«kotz» «שיחה» 11:40, 11 באפריל 2017 (IDT)

פרופ עיד[עריכת קוד מקור]

שלום.

פתיחת הערך מבורכת ונחוצה. פניתי אל פרופ עיד במייל (המופיע באתר בה"ח הדסה) בתקווה למידע ותמונה. מעניין אם הוא יענה לי. יש לי עוד דרך להשיג אותו ונראה אם איאלץ להשתמש בה...

בכל מקרה, אשמח אם תאשר לי לגעת בערך (למרות תבנית בעבודה).

עדי.

שלום עדי. תודה על המשוב. האם פרופסור עיד ענה לך? הערך פתוח לעריכה. נעם דובב - שיחה 10:33, 10 במאי 2017 (IDT)

פרופ' אריה צבן - נשיא אוניברסיטת בר אילן הבא[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בערך אודות "אריה צבן" כדאי להוסיף גם את המידע הבא: http://www1.biu.ac.il/index.php?id=11595&pt=20&pid=4&level=1&cPath=4&type=1&news=2953 ישר כוח על כתיבת הערך. Meir138 - שיחה 22:52, 16 במאי 2017 (IDT)

מצטרף לברכות. יצרתי רשומת ויקינתונים עבורו, כולל קישור לויקישיתוף (יש לו קטגוריה שם). בהצלחה, ‏DGtal‏ - שיחה 01:38, 17 במאי 2017 (IDT)
רוב תודות, Meir138, DGtal. מעריך את תגובתכם. נעם דובב - שיחה 16:48, 24 במאי 2017 (IDT)

אבתיסאם מראענה[עריכת קוד מקור]

שלום. השינוי שניסית לבצע בתמונתה לא בוצע. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 08:19, 19 במאי 2017 (IDT)

שלום, רפאל גורי Rafael Guri. לא הבנתי את כוונתך. נתתי לתמונה בערך שם. נעם דובב - שיחה 16:45, 24 במאי 2017 (IDT)

הפניה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. אפנה את תשומת לבך להצבעה המתקיימת כעת בפרלמנט, במידה ואינך מודע לה. יואב ר. - שיחה 20:39, 20 במאי 2017 (IDT)

שלום יואב. יוזמה מבורכת! תודה על ההפניה. הצבעתי. שבוע טוב. נעם דובב - שיחה 20:42, 20 במאי 2017 (IDT)

קטגוריות הפמיניסטים[עריכת קוד מקור]

למה ביקשת מחיקה מהירה של קטגוריות הפמיניסטים? יוניון ג'ק - שיחה 21:33, 20 במאי 2017 (IDT)

כי אין שם ערכים. כל הערכים שם היו נשים שהועברו לפמיניסטיות. נעם דובב - שיחה 22:04, 20 במאי 2017 (IDT)
למה הועברו? יוניון ג'ק - שיחה 22:28, 20 במאי 2017 (IDT)
כי הן נשים פמיניסטיות ולא גברים פמיניסטים. נעם דובב - שיחה 22:30, 20 במאי 2017 (IDT)
האם ראית את הודעתו של דוד שי, שנמצאת כאן? יוניון ג'ק - שיחה 22:32, 20 במאי 2017 (IDT)
הודעה זו אינה רלוונטית כי שם מדובר על רוב נשי ופה מדובר על כלל נשי. נעם דובב - שיחה 22:34, 20 במאי 2017 (IDT)

ג'יהאד אל-סאנע[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
העלית את שם הערך בכתיב ג`יהאד אל-סאנע, שאינו תקין מבחינת ויקיפדיה. צריך להחליף את הגרש בגרש הרגיל, כך שהשם יהיה "ג'יהאד אל-סאנע". בכתיב הנוכחי אין אפשרות להגיע לערך בוויקיפדיה, כי הגרש המיוחד ממקלדת סלולרית לא נמצא במקלדת המחשב הרגילה. לכן גם אנחנו נוהגים מאז ומתמיד להחליף כל גרש סלולרי בגרש הרגיל. אלדדשיחה 08:47, 21 במאי 2017 (IDT)

היי אלדד. תודה על הערתך, תיקנתי את השם. נעם דובב - שיחה 08:54, 21 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה. אלדדשיחה 08:56, 21 במאי 2017 (IDT)

קטגוריה:נפטרים לפי שנה[עריכת קוד מקור]

למה אתה עובד קשה? את כל אלה, ושאר השנים, אפשר להכניס אוטומטית בעזרת ויקינתונים או התבניות בערכים. דברתם על זה? בורה בורה - שיחה 06:30, 1 ביוני 2017 (IDT)

מתייג את משתמש:YoavR ומשתמש:Mikey641. בורה בורה - שיחה 06:31, 1 ביוני 2017 (IDT)
לא מכיר את האפשרות. אשמח לדעת איך עושים זאת. תודה נעם דובב - שיחה 08:12, 1 ביוני 2017 (IDT)
בעזרת תבנית, יישמנו משהו כזה בתבנית:ספר. ראה קטגוריה:ספרי שנות ה-2000 ובנותיה שמתאכלסת אוטומטית. אבל אני חושב שכאן צריך משהו יותר מתוחכם, על בסיס מידע מוויקינתונים. משתמש:יונה בנדלאק, מה אומר? בורה בורה - שיחה 09:19, 1 ביוני 2017 (IDT)
אפשרי אם התאריך נמצא בתבנית אז הקטלוג יהיה לפיו ואם לא אז לפי הנתון בוויקינתונים. זה לא משהו שאמור להיות קשה לביצוע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:46, 1 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק, אבל אני רוצה לתפוס גם ערכים כמו עלי שריעתי שאין בהם תבנית בכלל. בורה בורה - שיחה 10:02, 1 ביוני 2017 (IDT)
אולי ליצור יחידה יחודית לזה? איך עושים עכשיו עם המגדר? אם אין תבנית האם עדין הערך יופיע בקטגורית התחזוקה של חסרי המגדר בוויקינתונים? ערן יש לך רעיון? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:09, 1 ביוני 2017 (IDT)
המגדר אינו מושלם. אם אין תבנית פרמטרים כלשהי בערך או {{אין תמונה}} הוא לא מזהה את חוסר המגדר. צריך משהו משוכלל יותר. ואם יהיה משהו כזה, שיתפוס בהזדמנות גם את חסרי המגדר האחרים. בורה בורה - שיחה 10:22, 1 ביוני 2017 (IDT)

נעם, בנפרד מהתבניות - אפשר ללקט את השמות מויקינתונים בעזרת שאילתא שם ולהפעיל עליהם בוט שיכניס אותם לקטגוריות כאן. ראה שיחת משתמשת:Hanay/ארכיון35#חיו במאה השנייה לפני הספירה. יואב ר. - שיחה 13:56, 1 ביוני 2017 (IDT)

הנה למשל שאילתא על ישראלים שנפטרו ב-1960: [2]. אפשר לשנות את השנה שם לכל שנה אחרת. יואב ר. - שיחה 15:57, 1 ביוני 2017 (IDT)
שאילתה זה הרבה פחות טוב. היא מצלמת את המצב נכון ליום ההרצה ויום למחרת כבר הקטגוריה אינה מעודכנת. צריך משהו אוטומטי כמו שהצעתי. בורה בורה - שיחה 18:21, 1 ביוני 2017 (IDT)
אפשר להריץ שאילתה באופן קבוע. למשל ויקיפדיה:ערכים חדשים הוא תוצאה של שאילתה שמורצת פעמיים ביום. ערן - שיחה 21:16, 1 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:ערן, אבל איך מעבירים את תוצאות השאילתה לקטגוריה קבועה במערכת? בורה בורה - שיחה 21:43, 1 ביוני 2017 (IDT)
למשל עם בוט. ערן - שיחה 00:15, 2 ביוני 2017 (IDT)

קטגוריה:נשוררות?[עריכת קוד מקור]

שלום. כמדומני נפלה טעות הקלדה. נשוררות? בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 16:02, 11 ביוני 2017 (IDT)

שלום, רפאל, היכן אתה רואה "נשוררות"? נעם דובב - שיחה 16:11, 11 ביוני 2017 (IDT)
שלום. החל מזלדה ומטה, ברשימת המעקב. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 16:13, 11 ביוני 2017 (IDT)
תודה, צודק. אכן תקלדה. תוקן. נעם דובב - שיחה 16:19, 11 ביוני 2017 (IDT)

למיס עמאר[עריכת קוד מקור]

שלום. כדאי אולי לסיים את עריכתך בערך זה ולהסיר את תבנית העבודה. כעת אבצע ברשותך כמה עריכות קטנטנות. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:48, 19 ביוני 2017 (IDT)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם דובב, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:מוטי גוטמן, טיוטה:סבטלנה דמידוב.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

 • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
 • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
 • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
 • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
 • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 18:09, 23 ביוני 2017 (IDT)

שני הערכים נערכו והועברו למרחב הערכים. תודה. נעם דובב - שיחה 21:21, 24 ביוני 2017 (IDT)

החלפות אוטומטיות שגויות[עריכת קוד מקור]

בשעה האחרונה אתה מבצע החלפות אוטומטיות רבות ללא בקרה, וחלקן שגויות. למשל: במבצע צוק איתן החלפת בכתובת קישור את התו "-" שמופיע בכתובת הקישור במקף ארוך, ובכך הורס את הקישור (למרות שבתבנית {{דובר צה"ל}} הקישורים נשברו קודם לכן מסיבה אחרת). גם באיילת שקד ביצעת החלפה שגויה, כששינית את הפרמטר thumbtime ל"ממוזערtime". הראשון הוא פרמטר אוניברסלי לקבצי וידאו שטרם עוברת, השני פשוט לא קיים עדיין בתחביר ויקי. אנא הספק לעת עתה את העריכות האוטומטיות (אם אתה מפעיל בוט, עצור אותו) ועבור שנית על כל עריכותיך האחרונות וודא שלא ביצע החלפות אוטומטיות שגיאות, כגון אלה שהזכרתי פה. ‏MathKnight (שיחה) 22:29, 8 ביולי 2017 (IDT)

עיניים[עריכת קוד מקור]

למה העדפת את "עינים" על פני "עיניים"? ככל הידוע לי, זו שגיאה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 01:54, 9 ביולי 2017 (IDT)

רון מילוא[עריכת קוד מקור]

היי, האם סיימת את העבודה על הערך? אבנר - שיחה 12:34, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

עימאד יונס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "עימאד יונס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 20:20, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

כנס פינגווין[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

בהמשך להתכתבות שלנו בעבר לגבי כנס פינגווין, טרם העברת לי את כתובת המייל שלך על מנת לעדכן את פרטיך ולשמור לך כרטיס.

על מנת שאכן יהיה ניתן לשריין את הכרטיס החינמי שלך, אנא העבר לי עוד היום את כתובת הדוא"ל שלך (אפשר באמצעות שליחת מייל ישירות אלי).

תודה, Ranl-WMIL - שיחה 11:17, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

בוט החלפות[עריכת קוד מקור]

בוט ההחלפות "מתקן" צירופים כמו "ב4" ל-"ב-4". הבעיה היא שבשחמט דווקא האפשרות הראשונה היא הנכונה. עוזי ו. - שיחה 14:12, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

צודק, תודה נעם דובב - שיחה 20:25, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

קטגוריה:תחרויות שחמט לפי עשורים[עריכת קוד מקור]

מה בדיוק ניסית לעשות כי יש שם בעיה. ומה בדיוק זה משנה שיש תחרויות בשנות ה-30 ותחרויות לפי שנה בשנים האחרונות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:52, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

שחמטאים ישראלים צעירים[עריכת קוד מקור]

אני שמח לראות שאתה מתלהב ונהנה לכתוב על הצלחות של ילדים, נערים, ונוער ישראלי בשחמט, אותי באופן עקרוני זה ממש לא מרגש ולא משכנע. אינני עושה זאת לגבי שחיינים, אתלטים או כל ענף אחר שעליו אני כותב ערכים, אחרת מאות ערכים היו צריכים להיות כבר בתנור אבל מה לעשות וישנם מאות ערכים חשובים מהם שעדיין לא כתבתי (אלופי עולם, אלופים אולימפיים, אלופי ישראל לבוגרים וכו'). אצלי, אלופי אירופה לנוער לא זוכים לערך, בוודאי שלא אלופי אירופה לנערים בעקרון וזה בהחלט מקביל להישגים של הנוער הישראלי בשחמט. אני לא רואה בזה משהו פנומינלי כהגדרתך ולא משהו יחודי לישראל, להיפך אני רואה בזה כישלון ישראלי, אם אחוז המצליחים הולך ויורד עם הגיל באופן משמעותי ובאופן מעציב. ערכים על נוער, זה מקטין מהערכים של החשובים והראויים באמת לערך. על אף איכותו הגבוהה, אני מציע לך להוביל את המחיקה של הערך על אנסטסיה וולר. BAswim - שיחה 01:18, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

אני שמח בשמחתך :-) שחמט הוא ספורט יוצא דופן ובניגוד לענפי ספורט שהזכרת ילדים ונערים משחקים מול מבוגרים וצוברים הישגים בתחום "המבוגרים". פה קבור הכלב. העובדה היא שהשתכנעת בקיומו של חשיבות הערך אריאל ארנברג לאחר ששמת תבנית חשיבות על הערך. כל הערכים שכתבתי על שחמטאים בגיל הנוער עונים על הקריטריון שהזכרתי. בבקשה אל תדבר בהכללות, אמור לי איזה ערך לדעתך אינו עונה על הקריטריונים של ויקיפדיה, ואינו בעל חשיבות ונדון לגביו ספיציפית (מלבד הערך אנסטסיה וולר שנדון בנפרד ולא אני העליתי אותו). נעם דובב - שיחה 20:24, 24 בספטמבר 2017 (IDT)
מעולם לא העלתי תבנית חשיבות על הערכים שכתבת וגם לא ביקורת, אני בהחלט סומך על הידע שלך, רק על הערך של אנסטסיה וולר אני חולק עליך. על הערך של אביטל בורוחובסקי לא הסכמתי עם ההגדרה של ילד פלא, כי הוא לא ילד אלא נער. חסרים לנו ערכים רבים על אלופי ישראל ואלופות ישראל ועל שחקנים שחמט גדולים ערכים שעדיין לא נכתבו והיה אפשר לחכות עם הערכים האלה שנה שנתיים, זה לא היה מזיק ולא היה קורה דבר. דוגמא אישית: אני בכוונה לא כותב את הערך על רון פולונסקי בן ה-16 שזכה במדליות בפסטיבל האולימפי האירופי (זה כמו אליפות אירופה עד גיל 16 במספר ענפים, כי אין אליפות כזו רק מגיל 18) וכבר מדורג שני בישראל בבוגרים ומחכה שיזכה באליפות ישראל ואז הוא יראה ערך על עצמו. תתפלא, אבל גם בשחייה ילדים, נערים ונוער שוחים עם מבוגרים, באליפות ישראל בשחייה בנוסף למסגרות הגילאיות, ככה שזה ממש לא יחודי לשחמט. שלומית ניר, רבקה פרידלנדר ועדי ביכמן זכו בגיל 12 באליפות ישראל לבוגרים נטע יוסף, תמי מוניוז, הדר רובינשטיין היו אלופות ישראל בהיותן בנות 13 וכנ"ל אמיר גניאל שיאן ישראל לבוגרים בגיל 13. בברכה. BAswim - שיחה 23:03, 24 בספטמבר 2017 (IDT)
"מעולם לא העליתי תבנית חשיבות על הערכים שכתבת וגם לא ביקורת" - עשית את שניהם בימים אלו ממש לגבי הערך אריאל ארנברג. לגבי הערך אנסטסיה וולר אנהל איתך את הדיון כאמור בדף השיחה של הערך, ממילא פתחת שם את הדיון והוא מתנהל כבר שם, כך צריך. אין טעם לכפילות או לפיצול הדיון בעיניי. שוב אני מזכיר לך שלא אני פתחתי את הערך (לא חשבתי גם לעשות זאת), אך מרגע שעלה וזכה להצדקת חשיבות מצאתי באותה עת מקום לשפרו ולהרחיבו. דברים השתנו עקב שינוי הנסיבות.
אני חולק על דעתך במספר נקודות שאתה מעלה:
 1. מדוע צריך לחכות? אין טעם לחכות עם הערך אם הוא עובר את רף החשיבות (לצורך העניין, אמן בינלאומי בשחמט). בעיניי זו גילנות. אני יכול גם לטעון שאם שנים אין ערכים על אלופי ישראל מה הדחיפות להקימם עכשיו? אתה יכול לומר שהשתן יכול לעלות לנערים לראש אם נכתוב עליהם ערך. ייתכן, אבל לויקיפדיה אין מנדט בתחום זה. אתה בוחר לחכות עם הערך של רון פולונסקי? זכותך, ואני לא מבקר אותך על כך. אך אם אני או עורך אחר נעלה את הערך לא תוכל לטעון לחוסר חשיבות. מכאן שזה בסך הכל שאלה של עיתוי, שהיא זרה לאג'נדה של ויקיפדיה. נשמע כאילו אתה בא לחנך אותי. ועוד עניין - ייתכן ורון פולונסקי מכל מיני סיבות לא יזכה באליפות ישראל. ומה אז? יצא ש"סתם" קיפחת אותו. מה שמביא אותי לנקודות הבאות:
 2. הנקודה שהעלית לגבי תעדוף הכתיבה משונה בעיניי. חסר לך ערכים על אלופי ואלופות הארץ? אדרבה, שב וכתוב אותם. אל "תטיף" לאחרים שהם קודמים לערכים אחרים. לי מתאים יותר לקדם כרגע ערכים אלה. מדוע את מנסה להחיל את האג'נדה האישית שלך? (שתקן אותי אם אני טועה, אך אין לה כל גיבוי בהחלטות ויקיפדיה). אני עושה את התעדופים שלי לכתיבת ערכים, תודה.
 3. אתה נותן כדוגמה פעמים רבות את אליפות הארץ. רוב גדול של השחמטאים בישראל שיש עליהם ערך - לא זכו באליפות הארץ. זה יכול כמובן להוסיף חשיבות, אך לא ניתן לראות היום מצב שיזכה באליפות ישראל שחמטאי שעוד קודם לכן לא היה זכאי לערך ולו בשל דרגתו, שסביר מאוד להניח שתהיה של רב-אמן.
תודה על ההבהרה - אתה צודק לגבי הדמיון בין השחייה לשחמט מבחינת הישגי הנוער בקבוצת הבוגרים. אך זה עדיין ייחודי מול שאר ענפי הספורט, כמדומני. נעם דובב - שיחה 00:05, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
לגבי הערך אריאל ארנברג לא קראתי את הערך כמו שצריך והסרתי מיד את התבנית והתנצלתי על כך. אין כאן משהו אישי נגדך. אגב כתבתי שלושה ערכים על שחמטאים ישראלים ואני מקפיד לקרוא את היתר ולעזור בעריכה שלהם. BAswim - שיחה 00:11, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

ערן בוכבינדר[עריכת קוד מקור]

עדיין בעבודה? אמא של גולן - שיחה 12:52, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

כבר לא. לצערי, לא התפניתי לזה. הורדתי את התבנית. מוזמנת לערוך. נעם דובב - שיחה 13:27, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

גביע העולם בשחמט 2017[עריכת קוד מקור]

הוספתי את המשחקים האחרונים שהיו חסרים, וכן מספר הערות על שלוש עמדות שבהן ארוניאן היה יכול להגדיל את יתרונו (משחקים 1+4) והצגתי את העמדה הזכויה בה היה במשחק השני. היו עוד כמה עמדות זכויות במשחק זה, אבל כאן זה אמור להיות ברור לגמרי. נסה לבדוק מדוע הדיאגרמה הראשונה גדולה יותר. אני לא רואה שום הבדל....--‏Yoavd‏ • שיחה 16:39, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

נוסח בערך אודות תמר יסעור‎[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
אני לא יודע מדוע התעקשת להשאיר את הנוסח באותה שורה, אולם מצב בו שלוש שורות, אחת מתחת לשנייה, מתחילות באותן מילים בדיוק, אינו מצב מקובל אצלנו. הצעתי נוסח מסויים אך אם יש לך נוסח חלופי, אשמח אם תשנה את הדברים, כך שיכתבו בצורה שתמצא חן בעיניך, ובלבד שתהיה שונה מהשורות האחרות. המשפט, כפי שהוא מופיע כעת בערך הוא "ב-2001 מונתה לסמנכ"לית לקוחות ותכנון אסטרטגי במשרד הפרסום פוגל-אוגלבי ובשנים 2005–2007 כיהנה כמנכ"לית המשרד". מהנוסח הזה ברור (לפחות לדעתי) כי היא קודמה לתפקיד מנכ"לית המשרד לאחר ששימשה בתפקיד הקודם עד לאותו קידום. יש דרך אחרת להבין את הדברים? אם כן ואם לא, אודה לך על סיום מה שמסתמן כתחילתה של מלחמת עריכה, לטובת נוסח שיהיה מוסכם על שנינו. בברכת גמר חתימה טובה ושבוע טוב, Ldorfmanשיחה 21:48, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

תבנית:אין תמונה בערכי השחמטאים[עריכת קוד מקור]

אין בה צורך יותר. זה נכנס עתה אוטומטית כשאין תמונה. בוט יסיר אותה מכל הערכים כי אם יש אותה זה מונע כניסה אוטומטית של תמונה מוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 06:32, 1 באוקטובר 2017 (IDT)

מדליות לשחמטאים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:שחמטאי בורה בורה - שיחה 17:17, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

אליפויות אירופה בכדורסל[עריכת קוד מקור]

נעם, עריכות שעשית בהקשר ל"תבנית דגל" בערכים אלו אינם תואמות את דרישות התבנית. תבדוק איך זה נראה ותבנין שצריך לשחזר. דוד א. - שיחה 07:26, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

שינויים שעשית בערך AES[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אפשר בבקשה להחזיר לאחור את השינויים בהזחות של כל קטעי הקוד שנגעת בהם. זה היה בסדר גמור לפני שערכת, כעת הקוד מבולבל ולא קריא. זה לא טקסט רגיל שאתה יכול לבטל רווחים כפולים. יש להם מטרה, צריך אותם. תודה רבה.--יוסי א. - שיחה 10:44, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

שכחתי להודות לך על העריכות. אני שמח לקבל כל עזרה אפשרית. תודה. --יוסי א. - שיחה 11:07, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

קטגוריה: מנהלות ישראליות[עריכת קוד מקור]

שים לב, העברת שני גברים לקטגוריה זו. שנילי - שיחה 21:53, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

צודק. טעות. תודה על תשומת הלב והתיקון. נעם דובב - שיחה 23:40, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

תבנית עבודה[עריכת קוד מקור]

היי נעם. הסרתי כרגע את תבנית העבודה מהערך רבקה חוואלס ליכטנפלד וביצעתי עריכה קלה. לתשומת לבך. יום טוב! דוג'רית - שיחה 17:23, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

היי דוג'רית. תודה, מעריך מאוד את פועלך. נעם דובב - שיחה 22:06, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה רבה! SMirC-congrats.svg דוג'רית - שיחה 00:15, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

בעבודה מתיישנת[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יהודית יובל רקנאטי" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוד שי - שיחה 06:14, 2 בנובמבר 2017 (IST)

טופל. תודה נעם דובב - שיחה 16:34, 16 בנובמבר 2017 (IST)

אנגלית והערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ביטלתי בכמה עריכות הוספה של {{אנגלית}} לכותרת של הערות שוליים. התבנית לא מיועדת לכותרת של "הערות שוליים", בין היתר כיוון שהערות השוליים עשויות להשתנות ויכולים להוסיף הערות שוליים בשפות נוספות לאו דווקא אנגלית. ניתן בהחלט לציין את שפה הקישור/המקור בסמוך למקור. בברכה, ערן - שיחה 16:09, 11 בנובמבר 2017 (IST)

דוד אבידן?[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהוספת את דוד אבידן לערך Me Too. אם מישהי אחת או יותר תעיד שהוא הטריד אותה מינית, אני לא אפקפק לרגע, אבל עדיין לא ראיתי טענה כזו. אנא הוסף סימוכין מתאימים.

-- ‏גבי‏ • שיח 15:29, 16 בנובמבר 2017 (IST)

העלאת הצבעה מחודשת ערך ד"ר אהרן חולודנקו[עריכת קוד מקור]

אשמח לדעתך באשר לאפשרוץ להצביע מחדש על ערך אהרן חולודנקן. בתודה מראש ובברכת כל טוב! Zo1896 - שיחה 09:07, 22 בנובמבר 2017 (IST)

אנג'לה בורסוק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אנג'לה בורסוק" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,

(אפשר גם להחליף את התבנית בתבנית:בעבודה מתמשכת אם יש צורך בדבר...)

כנ"ל יערה בנבנישתי, אילנה דוד, אורן הוברמן, יעל וילה, טטיאנה זטולובסקיה, יעל חנין. בברכה, אוריאל, Orielno - שיחה 19:14, 23 בנובמבר 2017 (IST)

קטגוריה:חברות הכנסת[עריכת קוד מקור]

הי נעם, ראיתי שאתה מסיר ערכים מקטגוריה זאת, אשמח להבין למה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 21:31, 24 בנובמבר 2017 (IST)

היי חנה. תודה על הפניית תשומת הלב. הפכתי את הקטגוריה הזו לתת קטגוריה של קטגוריה:פעילות חברתיות ישראליות. תיקנתי את הטעות וכדי למנוע קטגור כפול הורדתי את חברות הכנסת מקטגוריית האם, פעילות חברתיות ישראליות. נעם דובב - שיחה 21:55, 24 בנובמבר 2017 (IST)
גם לי לא ברור. בקטגוריה חברות הכנסת אמורות להיות כל חברות הכנסת, במישרין. למה רחל כהן-כגן כן בשתיהן ועדי קול לא? חזרתישיחה 23:24, 24 בנובמבר 2017 (IST)
חזרתי מסכים. לגבי עדי קול זו הייתה טעות שתוקנה. נעם דובב - שיחה 10:19, 25 בנובמבר 2017 (IST)
אני מצטערת, אבל קטגוריה:חברות הכנסת היא חשובה . לא הבנתי את הפעולה שלך. אני מבקשת שתבטל את כל הסרת חברות הכנסת מהקטגוריה של חברות הכנסת. יש פעילות חברתיות ויש חברות כנסת, אני חושבת ששינוי כה מהותי צריך להיעשות אם בכלל, רק לאחר דיון. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 08:30, 25 בנובמבר 2017 (IST)
חנה, אכן לא הבנת. כל חברות הכנסת שהוסרו בטעות הוחזרו לקטגוריה הנ"ל. נעם דובב - שיחה 10:19, 25 בנובמבר 2017 (IST)
ולא הבנתי למה קטגוריה:חברות הכנסת נמצאת תחת קטגוריה:פעילות חברתיות ישראליות. חזרתישיחה 10:48, 25 בנובמבר 2017 (IST)
ראה דף השיח של קטגוריית האם. נעם דובב - שיחה 20:49, 25 בנובמבר 2017 (IST)
שמחה לשמוע שחזרו, אבל היום בבוקר החזרתי את שולמית אלוני, אז כדאי לבדוק אם הכל חזר. הכלי קאט א לוט, הוא כלי חזק. צריך להיזהר איתו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 11:12, 25 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים, וכאמור מספיק לנהל מולי דיון בערוץ אחד ישיר. נעם דובב - שיחה 20:49, 25 בנובמבר 2017 (IST)

היי,[עריכת קוד מקור]

אין לי מושג מה קרה בדף "דארין טאטור". בכל אופן, אם אני שחזרתי, לא התכוונתי לבצע שחזור (אני כמה ימים בלי מחשב, אז אולי לחצתי בטעות על השורה הלא-נכונה, ממחשב שאני לא רגיל אליו). מצטער. אלדדשיחה 13:38, 26 בינואר 2018 (IST)

היי אלדד. הצטערותך מתקבלת, זה לא נורא. מעריך את תגובתך. נעם דובב - שיחה 13:45, 26 בינואר 2018 (IST)

עהד תמימי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. זה נושא אקטואלי ויש הרבה מה לערוך. עוד כמה זמן אתה מתכנן להשאיר את תבנית העבודה? נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 16:24, 28 בינואר 2018 (IST)

שלום נרו, הערך הועלה בצורה לא בשלה על ידי עורך אנונימי. אני מתכוון לעבות אותו במשך מספר ימים (עד סוף השבוע, לכל המאוחר) ואז אוריד את תבנית העריכה. נעם דובב - שיחה 16:29, 28 בינואר 2018 (IST)
זה נראה לי קצת יותר מדי עבור ערך שהוא גם אקטואלי וגם תחת דיון חשיבות, מבקש שתרכז מאמץ או שתוריד את התבנית. אם אתה חושש מהצבעת מחיקה, לדעתי לא תהיה, וגם אם תהיה לא יהיה רוב לתומכי המחיקה. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 16:44, 28 בינואר 2018 (IST)
החשיבות כבר הובהרה על ידי מספר גדול יחסית של עורכים (בעוד שמספיק, כידוע לך, אחד), כך שזה non-issue. עם זאת, אשתדל לרכז מאמץ ולסיים עד יום חמישי ואז אוריד את התבנית. נעם דובב - שיחה 16:50, 28 בינואר 2018 (IST)
נרו יאיר, הערך פתוח לעריכה. נעם דובב - שיחה 10:07, 30 בינואר 2018 (IST)
תודה. נרו יאירשיחה • י"ד בשבט ה'תשע"ח • 11:19, 30 בינואר 2018 (IST)
תבנית "בעבודה" עדיין מתנוססת בראש הערך. דוד שי - שיחה 05:52, 3 בפברואר 2018 (IST)
עבדתי שוב על הערך באינטנסיביות. שחררתי בשנית לאחר מכן. נעם דובב - שיחה 21:49, 4 בפברואר 2018 (IST)

עהד תמימי X2[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף שיחה:עהד תמימי בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, מי שלא דן בדף שיחה - ומשחזר עריכות של משתמשים רבים - כמדומני כ3 עורכים שונים הלילה - ובניגוד לקונצנזוס ברור בנוגע לחלק מעריכותיו - לא צריך להזהיר אחרים.Icewhiz - שיחה 13:34, 19 בפברואר 2018 (IST)

עהד תמימי 3[עריכת קוד מקור]

שחזרתי בערך של עהד תמימי על פי הרוב הנראה בדף השיחה. אני מקווה שזה מקובל עבורך. כדאי להבא לנסות לפעול באופן מוסכם ומשותף כדי שהדברים המופיעים בוק:במ לא ישנו על עצמם. אני מעדיף כמה שפחות שמפעילים או אחרים יצטרכו להתערב בענייני תוכן ולפשר בין משתמשים. במקרים רבים שאני אישית נתקל במקרים כאלו, אני משתדל לשחרר את עצמי מהעניין ושב אליו כעבור זמן, כשאני רגוע יותר. אתה משתמש מוערך מאוד בעיניי, והיה קצת קשה לי לעשות זאת. מאחל לכולנו המשך עריכה נעימה במרחב, והוקרתי בזאת עבורך עבור תרומותיך המועילות. קובץ על ידשיחה ♦ 17:11, 19 בפברואר 2018 (IST)

התנגשויות עריכה על הערך בילי גראהם[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:נועם דובב ! נראה לי שאנחנו עורכים בו זמנית את הערך וישנה התנגשות עריכה. אתה רוצה להמשיך לערוך את הערך עד הסוף? אם לא אודה לך על החזרת הגרסה כפי שאני ערכתי אותה. ! בברכה ! בתודה מראש ! Emgaz - שיחה 18:28, 4 במרץ 2018 (IST) משתמש:EMGAZ

תחרויות העל[עריכת קוד מקור]

שלום. יש פה ערך בשם זה, אך לא מצאתי באף מקום אחר סימוכין ש-4 תחרויות שמוזכרות בערך אכן קיבלו מעמד של "תחרות על". האם ידוע לך משהו בנושא? דוד א. - שיחה 13:40, 21 במרץ 2018 (IST)

קובי ריכטר[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, צר לי אך שחזרתי עריכתך. ראה דף השיחה שם. אייל ההמ - שיחה 23:01, 31 במרץ 2018 (IDT)

טיפ[עריכת קוד מקור]

כאשר אתה רוצה לתייג את בעלי הידע, אל לך לטרוח ולהעתיק את הרשימה; פשוט כתוב {{בעלי ידע|לשון והגהה}} (תוצאה: בעלי הידע בלשון והגהה), והם כבר יקבלו חיווי אוטומטית.
כעת שאלה: אתה בכוונה מעוניין שכל הטקסט בדף כאן יופיע מלוכסן? זה קצת מציק בעיניים (לפחות לחלק מהאורחים שלך). קובץ על ידשיחה ♦ 14:49, 11 באפריל 2018 (IDT)

קובץ על יד, תודה על הטיפ. אני מודע לזה, אך בשתי הקבוצות הרלוונטיות שתייגתי של בעלי הידע, אני חבר, ומן הסתם לא רציתי לתייג את עצמי וששמי יופיע (ועוד פעמיים). לגבי השאלה: לא שמתי לב. תודה. מה דרוש כדי לשנות את זה? נעם דובב - שיחה 10:14, 12 באפריל 2018 (IDT)

שחמטאים הם ספורטאים?[עריכת קוד מקור]

אנו עובדים על תבנית:פרופילי ספורטאים שמייצרת אוטומטית קישורים לאתרים מובילים בתחומי ספורט שונים. האם שחמטאים הם ספורטאים? כך לפחות לפי הקטלוג הנוכחי של תבנית:שחמטאי. במידה וכן, אפשר להוסיף כמובן את כרטיס הפיד"ה של השחקן. מה עוד?

מתייג חברים בתחום: משתמש:Yoavd, משתמש:דוד55, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הנדב הנכון. בורה בורה - שיחה 10:11, 12 באפריל 2018 (IDT)

רעיון מצוין. כן, שחמט נחשב ספורט ולכן שחמטאים הם ספורטאים. אני מציע להוסיף את הכרטיס באתר האיגוד הישראלי לשחמט (אם רלוונטי) ומשחקים של השחמטאי מאתר צ'סגיימס וכן דירוג עולמי. נעם דובב - שיחה 10:17, 12 באפריל 2018 (IDT)
תוכל לתת את הקישורים לדף הבית. אנו כבר נמצא את המזהה הנכון. בורה בורה - שיחה 10:21, 12 באפריל 2018 (IDT)
בבקשה: צ'סגיימס, האיגוד הישראלי לשחמט, דירוג בפיד"ה. נעם דובב - שיחה 10:46, 12 באפריל 2018 (IDT)
מזהים בהתאמה: P1665 צ'סגיימס, P3867 האיגוד הישראלי לשחמט, P1440 דירוג בפיד"ה. בורה בורה - שיחה 11:21, 12 באפריל 2018 (IDT)
הוסף. ראו בוריס גלפנד. ועכשיו בוט על השאר. בורה בורה - שיחה 08:02, 13 באפריל 2018 (IDT)
מעולה. תודה. נעם דובב - שיחה 08:55, 13 באפריל 2018 (IDT)
נעם, ראה את הרשימה שיחת תבנית:Allmusic/הסרה/דוגמאות. לאלה יש בערך קישור ידני לצ'סגיימס אבל לא הוזן מזהה בוויקינתונים ולכן תבנית:פרופילי ספורטאים לא מציגה את הקישור. יש להוסיף מזהה עם הקישור ואח"כ אפשר להסיר הקישור הידני מהערך. עדכן אותי בסיום. אנו כמעט לקראת הסוף! בורה בורה - שיחה 03:22, 14 באפריל 2018 (IDT)
גמרנו את הכל! תקן את 7 הערכים האלה ואנו מסודרים. בורה בורה - שיחה 05:04, 15 באפריל 2018 (IDT)

בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 07:17, 15 באפריל 2018 (IDT)

הסרת קטגוריות[עריכת קוד מקור]

הקטגוריות של נפטרים לפי שנה נוספות אוטומטית על ידי בוט. אם תסיר אותן הן תחזורנה בריצה הבאה של הבוט. דבר עם מפעיל הבוט אם יש בעייה. ‏DGtal‏ - שיחה 11:11, 14 במאי 2018 (IDT)

הגבתי בדיון רלוונטי. תודה על הערתך. נעם דובב - שיחה 11:25, 14 במאי 2018 (IDT)

קטגוריה:אלופי הונגריה שחמט[עריכת קוד מקור]

אני חושב שצריך להיות קטגוריה:אלופי הונגריה בשחמט - כמו כל היתר. דוד א. - שיחה 20:32, 22 במאי 2018 (IDT)

צודק, תקלדה. טופל, תודה. נעם דובב - שיחה 20:46, 22 במאי 2018 (IDT)

ג'עפר פרח[עריכת קוד מקור]

היי, יצרת את הערך ג'עפר פרח והנחת תבנית {{בעבודה}}. הערך לא נערך מעל לשבוע. אשמח אם תסיר את התבנית. – אסף (Sokuya)שיחה 18:35, 1 ביוני 2018 (IDT)

קטגוריה:פעילי זכויות אדם[עריכת קוד מקור]

בטרם ההצבעה תוכל להיפתח, יש צורך באיסוף 5 חתימות. לפיכך, הסרתי את ההצבעה שלך, ואבקשך להוסיף חתימתך בעד פתיחת ההצבעה. יוניון ג'ק - שיחה 01:40, 13 ביוני 2018 (IDT)

היי יוניון ג'ק, קיבלתי ובינתיים כבר ההצבעה רצה. נעם דובב - שיחה 09:54, 17 ביוני 2018 (IDT)
הי נעם, שים לב, מלחמות העריכה שנכנסת אליהן אינן מקובלות. אתה מספיק ותיק לדעת שמה שאתה עשית לא מקובל, וצריך דיון בדף השיחה. כמו כן, אין להוסיף את הקטגוריה לפני שההצבעה עליה נגמרה. אמא של גולן - שיחה 09:10, 17 ביוני 2018 (IDT)
היי אמא של גולן, קיבלתי ולקחתי לתשומת ליבי (למרות שלא אני פתחתי במלחמת העריכה ולא הוספתי את הקטגוריה, אלא תת-קטגוריה שהייתה קיימת בטרם ההצבעה). נעם דובב - שיחה 09:54, 17 ביוני 2018 (IDT)

אליפות העולם לשחמט 1972[עריכת קוד מקור]

מחקתי את הערך - את המשחקים הוספתי לערך הקיים. --‏Yoavd‏ • שיחה 12:11, 17 ביולי 2018 (IDT)

מעולה, תודה. נעם דובב - שיחה 12:39, 17 ביולי 2018 (IDT)

במידה שמתקנים בוטומטית[עריכת קוד מקור]

מי קבע שיש "לתקן" את הצירוף "במידה ש-" ל"אם" (כמו כאן)?! זה משנה לגמרי את המשמעות. עוזי ו. - שיחה 23:23, 17 ביולי 2018 (IDT)

שדרניות ישראליות[עריכת קוד מקור]

היי נעם. ראיתי שהקטגוריה:שדרניות ישראליות נמחקה. האם היא נמחקה בטעות במקום הקטגוריה:שדרניות ישאליות? דוג'רית - שיחה 13:48, 25 ביולי 2018 (IDT)

היי, דוג'רית. לא, לאחר פתיחת הקטגוריה גיליתי שהקטגוריה ה"גברית" המקבילה היא שדרני רדיו ואין קטגוריה "שדרנים". משום שיש כבר קטגוריה:שדרניות רדיו ישראליות מציע להרחיב את שני הקטגוריות הנ"ל ולהוסיף לשמם "טלוויזיה", כך שיהיו מקבילות לקטגוריות קטגוריה:שדרני רדיו וטלוויזיה. נעם דובב - שיחה 14:12, 25 ביולי 2018 (IDT)

גילי איזיקוביץ[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "גילי איזיקוביץ" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 13:34, 30 ביולי 2018 (IDT)

אליפות ישראל בשחמט 1990[עריכת קוד מקור]

יש נתונים מפורטים ב[3]. למה אתה חושב שהם לא נכונים? דוד א. - שיחה 08:43, 15 באוגוסט 2018 (IDT)

הנתונים במקור שהבאת שגויים. כפי שכתבתי בתבנית שהצבתי בערך לא ייתכן (מבחינה מתמטית) שהזוכה במקום הראשון (כמו גם השניים הבאים אחריו) צברו פחות מ-50%: 4 נקודות מ-9 אפשריות (כאשר על ניצחון מקבלים נקודה ועל תיקו מחצית הנקודה). נעם דובב - שיחה 14:11, 15 באוגוסט 2018 (IDT)

מלכת היופי[עריכת קוד מקור]

אני בדיוק הוספתי פרטים לערך על מלכת היופי 1965, אבל לא הצלחתי לשמור בגלל התנגשות בעריכה. עכשיו שמתי לב שבדיוק הנחת תבנית עבודה. האם אפשר להוסיף את הטקסט? תודה. דוג'רית - שיחה 01:03, 19 באוגוסט 2018 (IDT)

היי דוג'רית. כן, מוזמנת להוסיף. נעם דובב - שיחה 01:04, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה. הוספתי. השארתי את תבנית העבודה שלך למקרה שאתה רוצה להמשיך לעבוד על הערך. דוג'רית - שיחה 01:08, 19 באוגוסט 2018 (IDT)

עבירה חמורה לדעתי על כללי התנהגות בין חברי הקהילה[עריכת קוד מקור]

שמתי לב לדברים הפוגעניים שכתבת בבקשות ממפעילים ביחס למשתמש דגש חזק. אני מבקש שתחזור בך מהדברים הפגועניים האלה לאלתר (למשל על ידי מחיקתם או כתיבת הודעה נוספת שבה תחזור בך מהדברים). אם לא תעשה כן, אפתח דיון בבירורים לחסימתך (ביקשתי כבר חסימת אזהרה קצרה בהמשך לדיון, כמקובל במקרים שכאלה). לא יתכן שתשתמש בביטויים פוגעניים כאלה כלפי משתמשים אחרים ולא חשוב אם אתה סבור שהמשתמש טועה. יש דרך להביע ביקורת, בלי שימוש בביטויים פסולים אלה, המנוגדים לקוד האתי שלנו, כפי שהוא כתוב בכללי התנהגות בין חברי הקהילה. גילגמש שיחה 07:25, 26 באוגוסט 2018 (IDT)

ערכתי את דבריי לבקשתך. אף על פי שהעורך הנ"ל עשה את כל הדברים שכתבתי, אך אני מבין מדבריך שאמירת אמת נתפסת פוגענית, ואילו מהמעשים הפוגעניים עצמם (אליהם לא התייחסת) ניתן להתעלם. והוא לא סתם "טעה" בדיון, הוא החזיר שוב ושוב (מלחמת עריכה בה פתח), ובניגוד לנהלים, דיבה שהייתה בדף השיחה, למרות שציינתי זאת מספר רב של פעמים. והראיה היא שערן מצא את דבריי אלו מוצדקים ושימר הגנה על הגרסה ללא הדיבה. נעם דובב - שיחה 07:33, 26 באוגוסט 2018 (IDT)
גילגמש, מצפה ממך שלאור עריכת דבריי תחזור בך מבקשת חסימתי בדף המפעילים. נעם דובב - שיחה 07:53, 26 באוגוסט 2018 (IDT)

כל הכבוד![עריכת קוד מקור]

הרשה לי להודות לך על יצירת הקטגוריה "מוזיקאיות ישראליות" תהיתי לעצמי עשרות פעמים למה לא קיימת קטגוריה כזו. כל הכבוד. Hello513 - שיחה 00:00, 1 בספטמבר 2018 (IDT)

תודה רבה, Hello513, על הפרגון. מחמם את הלב. נעם דובב - שיחה 22:48, 1 בספטמבר 2018 (IDT)

תבנית:משתמש כותב בתשלום[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. לאור הודעתך מהיום, הצב נא את התבנית הנ"ל בדף המשתמש שלך. כמו כן כידוע לך אינך רשאי להשתתף בהצבעות. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 22:40, 1 בספטמבר 2018 (IDT)

יואב ר., היי יואב. עדכון: העניין הפך לא רלוונטי - ירדתי מעניין העריכה בתשלום ולא אקח כסף (וגם לא לקחתי) עבור הערך שהיה הופך אותי לעורך בתשלום. נעם דובב - שיחה 00:15, 13 בספטמבר 2018 (IDT)

בעבודה מתיישנת[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "גילי איזיקוביץ" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,. כרגע הערך קצרמר קצר מאוד. חג שמח!. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 11:53, 9 בספטמבר 2018 (IDT)

? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 11:59, 20 בספטמבר 2018 (IDT)

זכית בחולצה![עריכת קוד מקור]

נעם דובב, שנה טובה!

אני מרכז את תחרות כתיבת הקטגוריות, וראיתי שאתה זכאי לקבל חולצה מויקימדיה!

אם אתה מעוניין, אנא כתוב לי מידת חולצה וכתובת למשלוח, ואעביר את הנתונים לעמותה.

מאחל לך שנה טובה ופורייה!

תודה רבה- ‏Ovedcשיחה 09:15, 20 בספטמבר 2018 (IDT)

תבניות קצרמר[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ראיתי כי אתה מוסיף תבניות קצרמר לערכים רבים, ובין היתר בתחום העיסוק שלי. אני רוצה לומר קודם כל תודה על הפעילות המבורכת שתורמת לוויקיפדיה בוודאי. אני רואה שאתה מוסיף המון תבניות לערכים ללא כל הבחנה ובחינה של המציאות - ערכים בשפות אחרות, כמות המידע שיש בנידון וכו'. אני חושב שערך כמו יחסי סין-סן מרינו מכיל מעל ומעבר בהתחשב בנסיבות ובמרחק בין שתי המדינות, או יחסי לסוטו-צרפת. אודה לך אם תפעל לפי הדברים שכתבתי להלן. חג שמח. אופק ~ מה שכיף כאן ~ חבל שאין יחבל! 12:29, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

היי אופק, מעריך ומודה לך על תרומתך העשירה והמגוונת לויקיפדיה בכלל, ובתחום יחסי החוץ בפרט. אני תורם למיזם הנ"ל באופן הבא: עדכון ערכים שנכתבו בדף המיזם, הפעלת הבוט (צ'קטי) על ערכי המיזם והוספת תבניות קצרמר. לעצם תבניות קצרמר, אתה טועה וחבל בעיניי שאתה קורא לפעילותי חיפזון כי לא כך הדבר (בעיניי החיפזון הוא שלך לא לחשוב לעמוק ולהגיע למסקנה זו, ולהאשים אותי בכך). אין קשר לערכים בשפות אחרות. כמות הידע בנושא אינה ידועה לך ואני בטוח שיש אנשים שים להם ידע בנושא שיכולים להרחיב. היחסים שהבאת כדוגמאות מוכיחים את צדקתי: הם בסביבות 3,000 בתים, כאשר מקובל שקצרמר הוא מתחת ל-5,000 בתים. זה דבר אבסולוטי ולא יחסי. יתרה מזו, התבנית תופסת חלק ניכר מהגודל. כך שבפועל הטקסט הכתוב הוא קצר למדי. עברתי על עשרות רבות של ערכים במיזם וחלקם הגדול קצרמרים מסוג זה. יתרה מזו, חבל ששחזרת את העריכה שלי שהוסיפה תבנית לאולטרה-קצרמר הגם שהינה טיוטה. לא כתוב עליה "בעבודה" ונכון לעכשיו (וקל וחומר על פי נסיון העבר בערכים מסוג זה, כפי שציינתי לעיל) היא גם תעלה למרחב הערכים כקצרמר. איני מעוניין להיכנס איתך למלחמת העריכה, אך יש מקום שתחזיר את התבנית למקומה. נעם דובב - שיחה 12:56, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
תבנית קצרמר לא מיועדת לסימון ערכים קצרים על פי אורך (3,000 בתים יכול להיות קצרמר ויכול לא להיות קצרמר) אלא לערך קצר שלא מכיל די מידע. ערך כזה עשוי להיות או כזה שיש בו מעט מידע ואפשר למצוא מידע במקורות אחרים (לאו דווקא ויקיפדיה אחרת) או כזה שבבירור מציג מידע חלקי (למשל תיאור של יחסי חוץ בשנתיים האחרונות כשיחסי החוץ מתקיימים כבר עשרות שנים). אני מסכים עם אופק בעניין יחסי לסוטו-צרפת למשל. כאשר אתה מוסיף תבנית קצרמר לערך קצר כדאי להוסיף באותה הזדמנות קישור חיצוני או הפניה לספר שבו אפשר למצוא מידע נוסף. ערן - שיחה 13:09, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
אוקיי, קיבלתי. נעם דובב - שיחה 17:47, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

נולדים ונפטרים[עריכת קוד מקור]

יש רוב ברור בדיון במזנון נגד הוספת בעלי חיים לקטגוריות נולדים ונפטרים. מדוע החזרת את בעלי החיים לקטגוריות אלה? דוד שי - שיחה 17:01, 13 באוקטובר 2018 (IDT)

מצטער, לא הייתי מודע לקיומו של דיון זה. לפיכך, אפעל להחזרת המצב להסרת קטגוריות אלו מבעלי החיים. נעם דובב - שיחה 18:42, 13 באוקטובר 2018 (IDT)

לאה נודלמן[עריכת קוד מקור]

איך זה ששחקנית ביכולות שלה לא זכתה בשום דרגה בינלאומית? האם אתה יכול למצוא מה היה מד הכושר המרבי שלה? BAswim - שיחה 12:46, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

BAswim, ‏ אפשר לראות בפרופיל שלה באתר פיד"ה שאין לה דרגה בינלאומית. מד הכושר המרבי שלה זהה למד הכושר האחרון שלה, 2175. ההישגים המשמעותיים שלה לא היו בשחמט סטנדרטי באופן אישי כבוגרת, אלא בקבוצתי, בשחמט בהתכתבות וכנערה. ניצחון במשחק בודד על סגנית אלופת ברית המועצות, יחד עם שאר התוצאות שהשיגה פשוט לא הספיקו כדי לזכות אותה בדרגה בינלאומית. בישראל היא מדורגת כיום (במד כושר השיא שלה) במקום ה-12-13 המשותף בין הנשים (כולל אלו הלא-פעילות כמותה) (שלא נחשב מרשים במיוחד, באופן יחסי). נעם דובב - שיחה 13:32, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

המון תודה על שאתה מסייע לי לעבוד על הטיוטה[עריכת קוד מקור]

חן חן. בברכה. 79.178.101.31 11:59, 17 באוקטובר 2018 (IDT)

בשמחה, ערך מעניין. נעם דובב - שיחה 12:37, 17 באוקטובר 2018 (IDT)

שיוך בעלי חיים לקטגוריה נפטרים ב־XXX[עריכת קוד מקור]

בעקבות העריכה הזו אתה באמת חושב שיש לקטלג בעלי חיים בקטגוריות נפטרים ב<שנה> או שזו טעות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:25, 17 באוקטובר 2018 (IDT)

בעקבות ההחלטה שהתקבלה במזנון ולא הייתי ער לה, החלטתי להסיר את העריכה הנ"ל. אני כן חושב שיש צורך לקטגר שנות לידה ופטירה של בעלי חיים, אך כל עוד אלו משויכים לאישים בלבד, אין מקום לערבב. נעם דובב - שיחה 12:36, 17 באוקטובר 2018 (IDT)
כמה ערכים על פריטי בעלי חיים יש לנו שצריך ליצור קטגוריות בשביל זה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:17, 18 באוקטובר 2018 (IDT)
ראה שאילתת petscan שכתבתי במזנון. "יש 36 בעלי חיים מפורסמים עם תאריך לידה. ראו petscan:6064010". בורה בורה - שיחה 12:51, 18 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה על עריכותיך[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שתמכת בשינויי הנוסח שהצעתי בערך על פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן. אני מקווה שיום אחד רוב העורכים יסכימו לניסוחים נייטרליים יותר בערכי ויקיפדיה. תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 12:04, 20 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה, גבי. מצטרף לתקוותך. נעם דובב - שיחה 09:12, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

יעל וילה[עריכת קוד מקור]

שלום. האם אפשר להסיר את תבנית "בעבודה" שבערך כבר יותר משנה (וכמעט לא נערך מאז)? תודה, Dovno - שיחה 08:44, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

היי, Dovno. תודה שהפנית את תשומת ליבי. הסרתי את התבנית. נעם דובב - שיחה 09:13, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה. כנ"ל ענת זכריה? Dovno - שיחה 13:15, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

אני שמח לעדכנך[עריכת קוד מקור]

שטיוטה:התפתחות הזהות המגדרית צמחה לכלול למעלה מ-120 מקורות. עבדתי מאד קשה על הערך הזה בימים האחרונים ומבחינתי די סיימתי את העבודה עליו; הצגתי שם את עיקר הידע המחקרי העדכני ביותר שאני מכיר מכל התחומים הרלוונטיים וזאת באופן הוליסטי המתאר את הידוע על תהליך התפתחותי מרתק זה מתחילתו ועד סופו (מן הינקות ועד הינקות או מן הינקות ועד תקופות חיים מאוחרות יותר). מכיוון שתרומתך לטיוטות המקוריות ניכרת ומכיוון ששיערתי שאולי תרצה לסייע לטפל בהגהות ותקלדות (ואולי אף מעבר לכך) אני מזמין אותך לסקור הטיוטה המשודרגת ואף לכתוב בדף השיחה אם לדעתך יש להעלותה כערך. תודה וברכה. 79.179.39.131 21:05, 23 באוקטובר 2018 (IDT)

ראית את הבדיחה הגרועה הזו? 79.182.27.198 20:58, 25 באוקטובר 2018 (IDT)

תבנית בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום. האם אפשר להסיר את תבנית "בעבודה" שבערך יום השחמט הבינלאומי מיולי (ולא ממש נערך מאז)? תודה, Dovno - שיחה 07:30, 29 באוקטובר 2018 (IST)

היי. הסרתי, תודה. נעם דובב - שיחה 09:56, 29 באוקטובר 2018 (IST)

תודה. וכן כרמית לוי (בעבודה ממאי 2017). Dovno - שיחה 13:52, 29 באוקטובר 2018 (IST)

כנ"ל מיכאיל ברודסקי (בעבודה ממאי). תודה, Dovno - שיחה 08:54, 1 בנובמבר 2018 (IST)
וכן ג'ון אורשל (בעבודה מאוגוסט שעבר, לאחרונה נערך באפריל). תודה, Dovno - שיחה 14:53, 4 בנובמבר 2018 (IST)
Dovno, הסרתי את תבנית העבודה מכרמית לוי וג'ון אורשל. תודה. לגבי מיכאיל ברודסקי - מי שכתב את הערך ושם את תבנית העריכה הוא דוד55 (אני ערכתי והוספתי אחר כך). נעם דובב - שיחה 12:44, 11 בנובמבר 2018 (IST)
נראה שהעבודה על "מיכאיל ברודסקי" נפסקה (כבר כמעט שנה) - מסיר את התבנית. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ד בטבת ה'תש"ף • 04:48, 21 בינואר 2020 (IST)

הערה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. שים לב שהנוהג הוא לא למחוק ערכים שנכתבו מתוך דפי מקבצים שבועיים, אלא רק להעביר עליהם קו (כדי שאפשר יהיה לדעת שהם היו ונכתבו במהלך שבוע המקבץ). זה שונה מויקיפדיה:ערכים לא קיימים/מקבץ שבועי, שבהם באמת יש להסיר ערכים שכבר קיימים. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 15:18, 3 בנובמבר 2018 (IST)

שלום יואב ר., תודה על הפניית תשומת הלב. קיבלתי. נעם דובב - שיחה 12:42, 11 בנובמבר 2018 (IST)

נדמה לי שהכללים כאן מתירים לי להגיד לך שהופתעתי[עריכת קוד מקור]

הופתעתי שהצבעת למחיקת שלושת הערכים (אף ללא סייג ביניהם) כאן, למרות שבמהלך החודש וחצי הזה טענת למשל שהערך מעניין (היה לי ברור שהתכוונת לערך שפוצל בזמנו), למרות העבודה (המועטה יחסית, שלא תגיד שאני לא נייטרלי ומניפולטיבי) שנתת על הטיוטות והערכים, ולמרות שהעברת בעצמך את טיוטה:התפתחות הזהות המגדרית לערך כשהייתה הרבה פחות מובנית, מבוססת ומושקעת מעכשיו, וזאת בנימוק "בשלות".

למרות שציינת שלדעתך אינני מטריל אך טענת שאולי אתה טועה, אגיד שאם אתה בכל זאת שוקל ואפילו בנקל את האופציה שאני מטריל אז עמדתי הנחרצת היא שאתה טועה; נתתי כאן במצטבר אולי חודש שלם מול המסך, מול ויקיפדיה העברית (שהיא לשמחתנו ממש לא המיזם הויקיפדי היחיד אלא זה שבו יש הכי פחות קישורים אדומים) ואשר ברוב הזמן הזה בכלל "נאבקתי" עם עורכים המכנים עצמם בחוצפה-לדעתי "פמיניסטיים" שהם לדעתי בכלל פוסט מודרניים רדיקליים (אולי תרצה לשאול את ג'ורדן פיטרסון כמו גם את ג'רמיין גריר, קמיל פאליה ואחרות על ההבדל האפשרי בין השניים) שלא עשו כלום בהקשר ערכים אלה מלבד למלא אותם בתבניות סרק עם תקצירם דרמטיים ולהסית נגדם ונגדי בדפי שיחה.

אם טרם עשית זאת אנא קרא את דברי עוזי ו. על מדוע מבנהו ותוכנו של הערך התפתחות הזהות המגדרית תקינים, הוא היטיב לסכם זאת אפילו יותר ממני. על כן, אני מזמין אותך באופן אישי, כמו שלא הזמנתי אף אחד אחר כאן באופן אישי (וקרא לי מניפולטור אם תחפוץ בכך), לשקול שוב את עמדתך לפחות בעניין ערך אחד מאד ספציפי שכתבתי שלא לחינם ההצבעה נושאת את שמו אך סעיף ההצבעה עליו מוקם בסופה ולא בתחילתה.

בכנות מלאה ובברכה. כותב הערך התפתחות הזהות המגדרית. 79.177.19.15 20:50, 12 בנובמבר 2018 (IST)

אליפות העולם בשחמט 2018[עריכת קוד מקור]

תודה על שיתוף הפעולה! הוספתי את המשחקים המהירים ואתה מוזמן לבדוק. דרך אגב, לא כדאי לארכב את השיחות שיהיה לך יותר נוח?--‏Yoavd‏ • שיחה 16:07, 29 בנובמבר 2018 (IST)

בחפץ לב, תודה גם לך :-) אעבור על המשחקים המהירים. אכן כדאי, מקווה לעשות זאת בקרוב. נעם דובב - שיחה 17:55, 29 בנובמבר 2018 (IST)

מתי לא להשתמש בצ'קטי[עריכת קוד מקור]

אני יודע שזה מאד באיחור, אבל שים לב שיש ערכים עם שגיאות מכוונות לשם הדגמה ואסור "לתקנם". בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ה בטבת ה'תשע"ט • 14:42, 2 בינואר 2019 (IST)

תיקון בערך דחיק[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ביצעת תיקון בערך דחיק, שנראה לי חסר פשר, ואודה לך אם תסביר אותו (כאן). בינתיים שחזרתי, כי חשבתי שזו שגגה (אין היגיון לקשר את האות הראשונה בלבד), אבל עכשיו משתמש:Euro know ביצע את אותו תיקון תמוה, אז אולי יש דברים בגו. תודה Ronam20 - שיחה 23:42, 3 בינואר 2019 (IST)

ההסבר הוא פשוט גם אם בפני עצמה העריכה מיותרת. קישור תמיד יכחיל את המשך המילה, וצורה זו קלה ונוחה יותר באופן טכני (והיא מבוצעת באופן אוטומטי על ידי צ'קטי. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ז בטבת ה'תשע"ט • 23:55, 3 בינואר 2019 (IST)
הבעיה שמכיוון שהמילה כוללת את התו ", הוא לא מכחיל את כל המילה אלא רק עד תו הגרשיים. Ronam20 - שיחה 00:09, 4 בינואר 2019 (IST)
נ"ב, האם החלפת המירכאות בגרשיים אמיתיים יפתור את הבעיה? גם החלפת המירכאות בגרשיים לא פותרת את הבעיה - עם מירכאות: רי , עם גרשיים: רי״ש. בעיה. . Ronam20 - שיחה 00:11, 4 בינואר 2019 (IST)
ערן, אם זה נכון אז צריך ללמד את צ'קטי לא לעשות טיפול כזה למילים עם התווים הבעייתיים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ז בטבת ה'תשע"ט • 11:17, 4 בינואר 2019 (IST)
תיקנתי בצ'קטי ופתחתי דיון בphab:T212923. ערן - שיחה 11:34, 4 בינואר 2019 (IST)
תודה Ronam20 - שיחה 13:46, 4 בינואר 2019 (IST)

בקשות מחיקה[עריכת קוד מקור]

שלום, כאשר מבקשים למחוק דף אנא עשה זאת באמצעות הוספה של שורה מתאימה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים ולא באמצעות {{מחיקה}}. כאשר אתה מחליף תוכן של דף בתבנית מחיקה לא ניתן לגשת בצורת מיידית לתוכן הדף הנמחק ולוודא את תקינות בקשת המחיקה. ערן - שיחה 19:24, 5 בינואר 2019 (IST)

שלום ערן, אוקיי אדע להבא. נעם דובב - שיחה 20:03, 5 בינואר 2019 (IST)

אליס גולדמן[עריכת קוד מקור]

היי נועם, מה שלומך?

ראיתי שהעלית שוב את הערך וביקשת את מחיקת ההפניה ממיזם חכ"ים פוטנציאליים, על אף שב-2016 הוא נמחק. משהו השתנה מאז? האם העובדה שהיא מתמודדת לפריימריז רלוונטית במקרה זה? eli - שיחה 15:55, 15 בינואר 2019 (IST)
הי אלי, שלומי טוב, תודה. מה איתך? הערך הורחב בצורה מאוד משמעותית (ואני עדיין עובד על הרחבתו ולכן שמתי תבנית "בעבודה") ואני סבור שהוא בעל חשיבות, המודגמת בערך, ללא כל קשר להיותה ח"כית פוטנציאלית, ומתמודדת בפריימריז. נעם דובב - שיחה 16:13, 15 בינואר 2019 (IST)

הערות שוליים לא תקינות[עריכת קוד מקור]

שים לב. העריכה הזו אינה תקינה. לא משנים את שם כותרת הפיסקה מהערות שוליים להערת שוליים. זה משבש כל מיני תהליכים אוטומטיים שאנו מריצים. למשל "בוט סדר הפרקים" מעביר עקב כך את פרק הערות שוליים לפני קישורים חיצוניים. אודה לך באם תשאיר את הכותרת התקנית הערות שוליים. לידיעת משתמש:Kotz. בורה בורה - שיחה 05:05, 18 בינואר 2019 (IST)

אוקיי, קיבלתי. נעם דובב - שיחה 11:06, 18 בינואר 2019 (IST)

כוכב לחרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
תודה רבה על הגמדות הטובה והאיכותית שאתה עושה בערכים שאני כותב! Amiroשיחהמיזם כדורסלני הנבחרת 17:56, 20 בינואר 2019 (IST)
חן-חן, Amiro, מעריך מאוד את פועלך במיזם. יישר כוח. נעם דובב - שיחה 22:50, 24 בינואר 2019 (IST)

פיצול מייסדי ומיסדות עמותות[עריכת קוד מקור]

ראית עכשיו שהעברת את צביה ולדן לקטגוריית נשים. אני מבין שיש רצון להציג את המים הנשי ולא תחת מייסדי אני חושב שזו פשוט חלוקה לא הגיונית. נניח ואני רוצה לראות את כל מייסדי העמותות, או קטגוריה דומה אחרת, אז זה הגיוני שזה יתחלק בין נשים וגברים? יש הבדל וחשיבות מי יצר? או שיש שיווין בין המינים?( לפחות בקטגוריה זו). אני מניח שלא תשנה את החלוקה אבל אני לא Shinaimm - שיחה 22:34, 24 בינואר 2019 (IST)

היי, חלוקה לקטגוריות נשים מקובלת לרוחב כל ויקיפדיה. יש גם חלוקה לפי לאום וגם להט"בים. נעם דובב - שיחה 22:49, 24 בינואר 2019 (IST)
עכשיו למשל העברת אותה לקטגוריה של ישראלים ילידי 1946 וזה מעולה, ככה כולם ביחד ואין הבדלי מין. ראיתי שהחלוקה מקובלת, אני פשוט חושב שלמעט תחרויות ספורט המחולקות ממש לפי מין אין צורך בחלוקה הזו. בכל מקרה תודה שאתה תורם לקישוריות ולקטגוריות בויקיפדיה! Shinaimm - שיחה 16:29, 2 בפברואר 2019 (IST)

אפשר לדבר לפני שאתה משחזר[עריכת קוד מקור]

ואפשר גם לתייג אותי כדי שאראה ואוכל לומר לך שהיה דיון במזנון וזה נעשה בערכי כל הוקיפדים. נוצרה תבנית מיוחדת והמידע עבר לדף השיחה. יש? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 00:17, 25 בינואר 2019 (IST)

לא, אתה לא היית בסדר. אל תנסה להפוך את היוצרות. לא ציינת דבר בתקציר העריכה, כמקובל. ללא הסבר, אך טבעי שאשחזר. איני אמור לעקוב אחרי כל דיוני המזנון ולנחש שפעלת לפי דיון במזנון. במיוחד שבאחד הערכים אחד העורכים כבר שחזר אותך, לא אמרת דבר, והיה נראה שפתחת במלחמת עריכה. נעם דובב - שיחה 00:21, 25 בינואר 2019 (IST)
בדיוק בשביל זה אני כאן. בשביל שתשאל אותי. אותו עורך ששחזר אותי עשה זאת מאותה סיבה שאתה עשית, אבל לפני כמה ימים. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 00:25, 25 בינואר 2019 (IST)
אתה חוזר וומטעה ומתעלם מדבריי ומהכללים המקובלים, אני לא צריך לשאול עורכים על פשר עריכותיהם. בשביל זה נועד תקציר העריכה. כל כך קשה לציין: "בהתאם לדיון במזנון"? נעם דובב - שיחה 00:31, 25 בינואר 2019 (IST)
אתה צודק, טעיתי, וגם אם טעיתי אפשר לנסות לדבר. אני לא חדש כאן. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 00:42, 25 בינואר 2019 (IST)
מעריך את זה שבסופו של דבר, לאחר הגישה התוקפנית והמאשימה הודית בטעות שלך. לוקח את דברייך לתשומת ליבי לפעם הבאה (בתקווה שלא תהיה אחת כזו). נעם דובב - שיחה 01:29, 27 בינואר 2019 (IST)
נשאיר את העבר בעבר קריצה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:48, 27 בינואר 2019 (IST)
מקובל :-) נעם דובב - שיחה 15:09, 27 בינואר 2019 (IST)

הערות שוליים בערך של נח קליגר[עריכת קוד מקור]

הי, ראית שאת הערות השוליים בערך מיקמת לפני ולא אחריי הנקודה. האם כך נהוג?--Yossipik - שיחה 13:13, 26 בינואר 2019 (IST)

היי. אין זה משנה אם הערות השוליים תהיינה לפני או אחרי הנקודה. העיקרון המנחה בהקשר זה הוא אחידות בנושא לאורך כל הערך. נעם דובב - שיחה 13:17, 26 בינואר 2019 (IST)
תודה. אני נוהג לשים אחרי הנקודה או הפסיק מכיוון שראיתי שכך מקובל. אבל אם אתה אומר שצריך לבדוק גם איך זה מופיע בערך עצמו כדי לשמור על אחידות אשתדל לעשות זאת.--Yossipik - שיחה 14:51, 26 בינואר 2019 (IST)
יש בוט שעושה את הבדיקה הזאת, ומאפשר לאחריה את כל ההערות להעביר לפני או אחרי. השתמשתי בזה גם בערך הנ"ל. נעם דובב - שיחה 21:00, 26 בינואר 2019 (IST)
Yossipik , העניין נידון בעבר בהרחבה במזנון והמסקנה הייתה שאפשרי להניח את הנקודה גם לפני וגם אחרי, ובלבד שההחלטה תהיה ערבית לאורך כל הערך. אני אישית חושב שיפה יותר להניח את הנקודה לפני הערת השוליים, אבל כל אחד ועניינו הוא. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:27, 27 בינואר 2019 (IST)
מסכים. נעם דובב - שיחה 01:30, 27 בינואר 2019 (IST)

נושאים מעוררי מחלוקת שקשה לנו כקהילה להכיל[עריכת קוד מקור]

שלום, מסתבר שהעיסוק בנושאים מעוררי מחלוקת, גדול עלינו כקהילה בשלב זה. המינימום האנציקלופדי ההכרחי הוא כורח בל-יגונה, אבל לא כדאי להציף את זה שוב ושוב בכל הזדמנות. אמליץ גם לאחרים לקחת נשימה ומחשבה לפני פתיחת דיון נוסף על פרט כזה או אחר בערכים אלו. בינתיים, כל דיון שולי כזה הציף מתחים, שנאות, דעות קדומות וקיטוב, ואלו דברים שלא נוכל להרשות לעצמנו כקהילה לאורך זמן. אני מתחנן בפניך לעשות ככל שביכלתך לעצור את זה בזמן. שני הצדדים בסיפור כאובים, ולכן חבל על הניסיון 'לשכנע'. ביקורת - שיחה 09:59, 27 בינואר 2019 (IST)

נ.ב. אולי הגיע הזמן לארכב את הדף? לקחתי טקסי כדי להגיע עד סופו. ביקורת - שיחה 09:59, 27 בינואר 2019 (IST)

שלום ביקורת. יש עוולות שלנוכח קיומם אי אפשר לשתוק (לפחות לא אני). בעיניי זה המקרה שקורה מאי פלג. את הדעות החשוכות, המיזגניות / גזעניות / טרנספוביות (כפי שהדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בהצבעת הרוב על ערך זה), התנהגות בריונית של עורכים, מעבר על הכללים, השלטות אג'נדה ימנית ועוד - הקהילה יכולה להכיל ויציאה כנגדם, לא?! תמהני. זה לא דיון שולי בעיניי, אלא מהותי ומשקף מה שקורה בקהילה מזה זמן. וגם אני לא יוצא נגד זה בכל הזדמנות ומציף זאת שוב ושוב, אלא במקרה זה, וגם רק אחרי שבאמת הגיעו מים עד נפש. עם זאת, מקבל את עצתך לקחת נשימה עמוקה. למרות שאני סופג גינוי ותקיפה בעקבות דבריי בדיון, אשתדל מאוד (אלא אם כן ייחצו הגבולות האדומים) לא לענות ולהכיל זאת. לא ניסיתי לשכנע, אלא להביע את מחאתי ואת שאט הנפש שההחלטה הטרנספובית מעוררת בי. לגבי הארכוב, אתה צודק, אשתדל לארכב בקרוב. נעם דובב - שיחה 12:28, 27 בינואר 2019 (IST)
הבעיה היא ששני הצדדים מנקודת מבטם (ולא משנה דעתנו עליה) צודקים, וכשכולם צודקים - כולם מפסידים. ביקורת - שיחה 13:19, 27 בינואר 2019 (IST)
לא. לא כל הצדדים צודקים. צריך לנקוט עמדה, ויש דברים שאסור לקהילה להכיל - אותם מניתי לעיל - גבולות אדומים קוראים לזה. נעם דובב - שיחה 13:28, 27 בינואר 2019 (IST)
לא כתבתי שכל הצדדים צודקים, קרא שוב.
ליבת הוויכוח עלתה לדיון בצורה שכל אדם פתוח יכול, או אמור להיות יכול להכיל. אם מסננים את הכעסים והדעות הקדומות. הקהילה לא יכולה להכיל מריבות חוזרות ונשנות, וגם לא את מי ש"מרוויחים" לכאורה ממריבות אלו. אם אלה תמשכנה הפתרון היחיד (והגרוע) שיישאר לנו הוא נעילה לטווח ארוך של כל הערכים שבמחלוקת מהסוג הזה (אחרי כפייה של גרסה מצומצמת) ואולי גם חסימת אזהרה לעורכים המעורבים משני הצדדים. האזהרות הללו זה המינימום שאני אמור לעשות כביורוקרט, ולטובת כולם אני מעדיף להסתפק באזהרות. ביקורת - שיחה 17:45, 27 בינואר 2019 (IST)
אני חושב שגם לאדם פתוח צריכים שיהיו גבולות של יכולת הכלה. למשל לבריונות, הומופוביה, טרנספוביה, מיזוגניה וכו'. אני כאמור אשתדל מאוד לשמור על איפוק. אשמח אם אתה והביוקרטים האחרים תגלו פחות סובלנות לתופעות מהסוג שציינתי. נעם דובב - שיחה 18:02, 27 בינואר 2019 (IST)
בגדול אתה צודק, במסגרת המערכת הסגורה הנתונה הזו ששמה ויקיפדיה, הקהילה היא סך כל חלקיה ואם לא מדובר באיזה עוף בודד מוזר, זה נכנס להיות חלק מהמורכבות שלנו. זה חלק מהיופי של הקהילה, אם תרצה, אנשים נאלצים לצאת מאזור הנוחות שלהם ולהתמודד עם שוֹנוּת. בסך הכל שיתוף הפעולה פה בין מאמינים אדוקים לאתאיסטים, בין ימנים קיצוניים לקומוניסטים, עולה יפה ברוב ככל הזמן, ב-99.9% של מרחב הערכים שאינו טעון במטען שלילי. לא כל אחד יקבל בסוף היום את כל תאוותו, אבל בסוף תהיה לנו אנציקלופדיה למופת, ואם תחום מסוים יהיה מדי קשה ללעיסה, נזיז אותו הצידה (נעילה כאמור) ונחכה לעולם האמיתי שיכריע את הוויכוח בטרם ניכנס אליו כאנציקלופדיה. אנחנו חיים בעולם של ברירות וויתורים. ביקורת - שיחה 18:36, 27 בינואר 2019 (IST)

אד הומינם[עריכת קוד מקור]

ערב טוב נעם. מאד משעשע אותי שאתה מלין על קבוצה מגובשת בעלת אג'נדה משותפת להרחיק את ציפי מהזירה, ובעצם מאשים אותנו בפעילות לגופו של עורך. כאשר יחד עם האשמה זו אינך מתייחס כלל לטענות שעלו, ובכך בעצם פועל בדיוק כפי שאתה מאשים שאנו פעולים רק כנגד עורכים אחרים. אנא להבבא קרא גם את נימוקי מי שחולק עליך. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ל' בשבט ה'תשע"ט • 18:18, 4 בפברואר 2019 (IST)

וכפי שכתב נרו יאיר במקום אחר, נסה לחשוב מה היית עונה אילו היה מדובר בעורך מהצד השני של המתרס. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ל' בשבט ה'תשע"ט • 18:19, 4 בפברואר 2019 (IST)
לילה טוב, מלא כל הארץ כבודי. לא, אתה טועה בגדול. ישנה היסטוריה ארוכה של רדיפה של נרו יאיר, והתנכלויות לעורכים. בנוסף, נראה שהמחנה שלו, ניצב כאיש אחד מאחוריו באותה דעה, אם זה בהצבעות, ואם זה בבקשת הבירור. אם זה היה מישהו שדעתו הפוליטית שונה מדעתי, הייתי בוחן את העניין לגופו של עניין ולא רץ לצלוב אותו. לא התייחסתי לגופם של הטענות משום שנראה לי בבירור שהמטרה סומנה מראש, ועכשיו יורים את החצים. זה משחק מכור. נעם דובב - שיחה 00:46, 6 בפברואר 2019 (IST)
ומשום שאתה הזכרת את נרו יאיר, יש לו היסטוריה ארוכה של רדיפה (והתנכלויות) גם (אך לא רק) לTMagen. נעם דובב - שיחה 00:51, 6 בפברואר 2019 (IST)
הטענות החוזרות ונשנות בדבר רדיפה לא הופכות אותה למציאותית יותר. כן יש מחלוקת עקרונית בכמה נושאים שבהם כל צד רואה את השני המחזיק בנרטיב דמיוני, עם זאת לא אני, ולא נרו לא התנגדנו לטיעונים רק כי אתם נעם וציפי, אלא טענו טיעונים עניינים לפי המציאות כפי שאנו מחזיקים. בעוד אתם (שניכם, לא מדבר על אחרים מהמחנה שלכם) לא מרפים בכמעט אף תגובה נטענות לאלימות מילולית, התנפלות ורדיפות מהצד החולק.
ושוב אני מוצא את טיעונך לגבי "המחנה" של נרו יאיר מגוחך, אם כבר אתה טוען טענות אד הומינם שים לב מיהם העורכים, ביניהם עוזי ו., אילן שמעוני, יגאל (IKhitron) ומתניה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • א' באדר א' ה'תשע"ט • 01:15, 6 בפברואר 2019 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

נעם, יש קוים שלא חוצים. נרו יאיר ענה לך בצורה שלא חרגה מטון הדברים שאתה הטחת בו. זה לא הצדיק חריגה מקווים אדומים כמו שחזור דברי משתמש אחר. אנא שלוט ברוחך למרות האמוציות הטבעיות בסוג כזה של דיונים ובצורה כזו של התנהלות. אתה שם לב שאני מנסה לשלוט בגובה הלהבות ברגישות, אבל חריגות 'טכניות' שכאלו עשויות לגרור חסימה. אסתפק בפנייה זו לעת עתה. ביקורת - שיחה 20:41, 5 בפברואר 2019 (IST)

ביקורת, צודק. יש גבולות שלא חוצים, כמו דבריו המסיתים ומוציאי הדיבה של נרו יאיר והכשרת השרץ על ידיך והפיכת היוצרות והפיכתי מקורבן לאלימותו והסתתו לתוקפן. הגבתי לך בדף השיחה שלך. מצפה להתנצלותך בהקדם האפשרי וחזרה בך מהאזהרה, חסימת נרו והתנצלות בפניי, וזאת על מנת להימנע מבירור מולך. נעם דובב - שיחה 23:14, 5 בפברואר 2019 (IST)
כבר הולך לראות מה כתבת. אתה יכול ללכת לבירור מולי. אמת דיברתי, והייתי עדין. לילה טוב והמשך תרומה מועילה. ביקורת - שיחה 23:40, 5 בפברואר 2019 (IST)
צר לי, אך דבריך אינם עולים בקנה אחד עם האמת (וזו בלשון עדינה), ולא היית עדין, אלא הכי רחוק מכך שאפשר - נתת כאמור הכשר לתוקפנות יוצאת דופן, תוך חציית קווים אדומים והכשר להסתה, הוצאת דיבה ובריונות והוספת חטא על פשע והזהרת אותי, הקורבן להסתה זו. ראה זאת כהזמנה לבירור. נעם דובב - שיחה 23:43, 5 בפברואר 2019 (IST)
במצב דהיום, בירור מול הביורוקרטים לא יישא פירות, ללא שום קשר כרגע לנכונות טענתך או שגיותה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • א' באדר א' ה'תשע"ט • 00:32, 6 בפברואר 2019 (IST)
היי, מלא כל הארץ כבודי , תוכל בבקשה לנמק? נעם דובב - שיחה 00:41, 6 בפברואר 2019 (IST)

בפשטות, בבירורים האחרונים לא היתה התנצלות של הביורוקרטים והמפעילים המעורבים, הגם שרוב ככל המעורבים בדיון ראו בהתנהגותם התנהגות בעייתית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • א' באדר א' ה'תשע"ט • 01:15, 6 בפברואר 2019 (IST)

אם כך הדבר, מצער מאוד לשמוע. נשמע שהמשחק מכור. מבקש לציין לטובה, שלמרות שאנחנו חלוקים מאוד בדעותינו, אתה שומר על התנהגות מכובדת כאן (דבר שלא הרגשתי שקרה בדף השיחה של מאי פלג, בו חשתי שאתה תוקף אותי, אך אני שכנראה לקחת באופן אישי, דברים שהכללתי על קבוצה), וזאת בניגוד לעורכים אחרים. נעם דובב - שיחה 01:28, 6 בפברואר 2019 (IST)

קטגוריות תאריכי לידה[עריכת קוד מקור]

ראה את שיחת קטגוריה:אישים שחיו במאה/הסרת כפולים/פלט והעמודים הבאים שם. אלה ערכים שיש בהם קטגוריה:אישים במאה ה-20 או קטגוריה:אישים במאה ה-21 וגם תאריכי לידה או פטירה מדויקים בקטגוריה. אני עומד להסיר אותם אבל בחלק יש חוסרים, דהיינו רק תאריך לידה או פטירה. אביעזר גולן למשל יש את שניהם אז אין מה לגעת. אבל באבינועם הורביץ אין תאריך לידה וצריך לטפל בזה. אתה רוצה לטפל בזה? בורה בורה - שיחה 21:33, 8 בפברואר 2019 (IST)

היי, בורה בורה. אני רוצה לוודא שאני מבין: את קטגוריה:אישים במאה ה-20 וקטגוריה:אישים במאה ה-21 הוחלט להסיר?! אם כך, למה לא להשתמש בבוט לצורך זה? לגבי נושא תאריכי פטירה או לידה, אני גם כך עושה זאת, ואין לי בעיה לטפל בעניין. נעם דובב - שיחה 21:59, 8 בפברואר 2019 (IST)
זו החלטה עתיקת יומין שאין קטלוג כפול והבוט אכן מסיר. אבל אני לא מסיר היכן שאין קטלוג כפולץ אז באביעזר גולן הבוט אכן יסיר. אבל באבינועם הורביץ אני מעדיף שקודם תוסיף את התאריך החסר לפני שאני מסיר. בורה בורה - שיחה 22:58, 8 בפברואר 2019 (IST)
אוקיי, הבנתי. אטפל בזה ואעדכן לכשאסיים. נעם דובב - שיחה 23:01, 8 בפברואר 2019 (IST)
הסרתי את הקטלוגים הכפולים:
 • petscan:7642525 נותן את כל האישים שיש תאריך פטירה אך אין תאריך לידה שנפטרו במאה ה-20.
 • petscan:7642603 נותן את כל האישים שיש תאריך פטירה אך אין תאריך לידה שנפטרו במאה ה-21.

טפל בהם בזמנך החופשי. תודה. בורה בורה - שיחה 10:19, 10 בפברואר 2019 (IST)

בורה בורה, סיימתי עם שלוש הרשימות הראשונות. כששלחת את הרשימות הנוספות הייתי באמצע עבודה. האם אתה יכול להריץ שוב את השליפה? נעם דובב - שיחה 20:13, 11 בפברואר 2019 (IST)
שתי הסריקות האחרונות הן דינמיות. למשל אם אתה מעדכן את צפורה פוזין, היא לא תופיע יותר אחרי רענון. בורה בורה - שיחה 20:21, 11 בפברואר 2019 (IST)
אה, מעולה. נעם דובב - שיחה 20:23, 11 בפברואר 2019 (IST)
שים לה לא להסיר את קטגוריית המאות כמו קטגוריה:אישים במאה ה-20 באנשים שחיו שלוש מאות כמו יצחק כדורי. אין כאן קטלוג כפול כי לא מגיעים לשם משנת לידה / פטירה. בורה בורה - שיחה 01:56, 13 בפברואר 2019 (IST)
בורה בורה, הרצת שתי השאילתות עכשיו לא נותנת תוצאות. נעם דובב - שיחה 21:36, 22 ביוני 2019 (IDT)
מה כוונתך? הרצתי הרגע את petscan:7642525 ויצאו לי 406 תוצאות. ייתכן שמאגר הנתונים נפל כשהרצת. נסה שוב. בורה בורה - שיחה 07:06, 23 ביוני 2019 (IDT)

כוכב לתומך![עריכת קוד מקור]

Reviewer Barnstar Hires.png כוכב התומכים
על השקעה בקידום מהיר של ערכים בעייתיים (במקום להוסיף עליהם הערה). טוב שיש כמותך כאן. תלם - שיחה 22:36, 11 בפברואר 2019 (IST)

עריכת סרק[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, אנא הימנע מעריכות סרק כמו מיוחד:הבדל/24931787. תודה, ערן - שיחה 00:28, 18 בפברואר 2019 (IST)

שלום ערן. זו עריכה אחת, לא עריכות. בכל מקרה לא בכוונה. אשים לב יותר להבא. נעם דובב - שיחה 00:31, 18 בפברואר 2019 (IST)
תודה. ערן - שיחה 00:34, 18 בפברואר 2019 (IST)

פיסוק ביחס להערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום, שים לב שבעריכה הבאה שלך שינית את המיקום של הפיסוק לעומת הערות שוליים באופן מכוון. לפי ויקיפדיה:הערות_שוליים#מיקום_הערות_השוליים יש לשמור על המיקום לפי התוצרת המקורית בערך. לכן, עריכה כזאת היא פסולה. – אסף (Sokuya)שיחה 10:53, 21 בפברואר 2019 (IST)

קצרמרים[עריכת קוד מקור]

אתה מוסיף תבנית:קצרמר לערכים רבים, חלקם לא שייכים לאותו קצרמר עליו כתבת. תנסה לדייק בשם אם זה כ"כ חשוב לך להניח תבניות כאלה. 2A01:6500:A051:9A37:D0E8:6445:689:34CC 21:39, 26 בפברואר 2019 (IST)
שמתי לערכים עליהם אתה מדבר תבנית של קצרמר בעלי חיים, זה מתאים. התבנית של בעלי חיים פרה-היסטוריים יותר מתאימה אמנם, אך לא הייתי מודע לקיומה. נעם דובב - שיחה 21:41, 26 בפברואר 2019 (IST)
להבא שים לב. הקטגוריה הראשית (בעלי חיים) מנופחת הרבה מכדי מה שצריכה. 2A01:6500:A051:9A37:D0E8:6445:689:34CC 21:44, 26 בפברואר 2019 (IST)
להבא שים לב, אתה יכול להניח את התבנית הזו במקומי. נעם דובב - שיחה 21:45, 26 בפברואר 2019 (IST)

טיוטה:נוירוביולוגיה של שקר והונאה[עריכת קוד מקור]

אתה יודע שפשוט יכלת לשנות את הכיוון של תבנית הערות השוליים? david7031שיחה • כ"ו באדר א' ה'תשע"ט • 23:22, 2 במרץ 2019 (IST)

אני משתמש בבוט. נעם דובב - שיחה 23:23, 2 במרץ 2019 (IST)
דוד, שינוי כיוון הערות השוליים ייצור בעיות כשיתווספו הערות שוליים בעברית, לכן בכל מקרה עדי מה שנעם עשה (למרות שמן הראוי להפעיל שיקול דעת ביחס לשינויים של צ'קטי שלפעמים מיותרים או אפילו מזיקים). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ז באדר א' ה'תשע"ט • 16:08, 4 במרץ 2019 (IST)
מלא כל הארץ כבודי, אני לא מסכים איתך. בערך שרוב ההערות בו הן באנגלית, עדיף ליישר אוטומטית לשמאל, וידנית לימין. (אם כדבריך, למה בכלל יש אופציה של יישור לשמאל?) david7031שיחה • כ"ז באדר א' ה'תשע"ט • 17:52, 4 במרץ 2019 (IST)
ייתכן, לא עיינתי לעומק, נראה לי יותר עניין של נוחות, והעורך העברי יצפה שעברית תופיע אוטומטית ימין לשמאל (למה אפוציית היישור הכללית, לדעתי שלבי פיתוח, זה היה קיים לפני אופציית יישור נקודתית). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ח באדר א' ה'תשע"ט • 18:01, 4 במרץ 2019 (IST)

כוכב לשומר![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Reversion Hires.png כוכב שומרי ההשחתה
התלבטתי איזה כוכב להעניק לך על עבודתך הבלתי נלאית בערכים שסובלים מהשחתות והטיות - לצד עבודת גמדות רבה וחיונית, תחזוקה שוטפת ושמירה על איכות הערכים. חבל שצריך לבחור רק כוכב אחד Face-smile.svg מעריכה את תרומתך ומחזקת את ידיך. בברכה, Staval - שיחה 15:59, 3 במרץ 2019 (IST)

boston or la or 2 of them[עריכת קוד מקור]

נורית סירקיס בנק נולדה ב-12 במאי 1964 בבוסטון, שבארצות הברית לרפאל, קונסול כלכלי של ישראל בלוס-אנג'לס[1]; 129.69.140.138 19:34, 5 במרץ 2019 (IST)

לא הבנתי מה אתה רוצה. נעם דובב - שיחה 19:44, 5 במרץ 2019 (IST)

אם רפאל היה קונסול בלוס אנגלס איך היא נולדה בבוסטון? 129.69.140.138 20:11, 5 במרץ 2019 (IST)

זה לא בהכרח סותר, אך לא אני כתבתי את הערך ואת השורה הזו. מפנה את השאלה ל-ויקימנטור. נעם דובב - שיחה 20:13, 5 במרץ 2019 (IST)
נעם, המון תודה על עזרתך בשיפור הערך! אברר את הנושא ואתקן. תודה לשניכם! ויקימנטור - שיחה 07:18, 6 במרץ 2019 (IST)
קיבלתי הסבר ארוך, וזה תמציתו: "השאלה מצוינת והתשובה היא פערי הזמן. נולדתי בשנת 1964 בבוסטון - כאשר אבי קיבל מלגה מהטכניון לעשות תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטת "נורת' איסטרן" בבוסטון. לאחר סיום התואר של אבי הגענו לארץ. בשנת 1968 אבי מונה לקונסול הכלכלי של ישראל בלוס אנג'לס, ושירת בתפקיד זה עד שנת 1972. אז ההסבר הוא שלמעשה גרנו בארצות הברית במספר תקופות: תקופת הלימודים של אבי, ולאחר מכן שוב בתקופת השירות הדיפלומטי של אבי.". מקווה שזה עונה על השאלה. תודה וסליחה על הטירחה - ויקימנטור - שיחה 11:17, 6 במרץ 2019 (IST)

מחיקת טיוטות שהועברו למרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ראיתי שסימנת את טיוטה:אורי דייג למחיקה לאחר שהערך עלה למרחב הערכים. תודה על שמירת הסדר במרחב הטיוטה. מיזגתי את הגרסאות הקודמות של הטיוטה לערך הקיים ואחר כך מחקתי את הטיוטה. אודה לך אם להבא תבקש במקרים כאלו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים מיזוג גרסאות במקום לסמן את הטיוטה למחיקה - זה מעט פשוט יותר לטפל במיזוג של דף מאשר למזג אותו ולמחוק את הטיוטה וגם מאפשר לשמר את ההיסטוריה של הגרסאות הקודמות. תודה, ערן - שיחה 08:58, 9 במרץ 2019 (IST)

מלחמות עריכה[עריכת קוד מקור]

אנא חדל מכניסה למלחמות עריכה. בערך אבי שטיין אתה עורך שוב ושוב את הערך באופן שטרם שהסתיים עליו הדיון. אנא המתן מספר ימים עד לסיום הדיון וערוך את הערך בהתאם רק אחר כך. ערן - שיחה 23:22, 13 במרץ 2019 (IST)

הערך הוא טרנספובי. ערכתי בהתאם לעמדת הרוב בדף השיחה, שנתמכה גם על ידי הדעה שאתה עצמך הבעת שיש להתייחס לאבי שטיין כאישה. והדיון לא נגמר. נעם דובב - שיחה 23:25, 13 במרץ 2019 (IST)
אתה עורך שוב ושוב את הערך כשהדיון בנושא עדיין לא הסתיים. לאחר שיעברו 4-5 ימים מפתחית הדיון, ואם הרוב בדיון ישאר אפשר יהיה לתקן זאת בהתאם לדף השיחה, אבל עד אז אין טעם במלחמות עריכה בנושא. ערן - שיחה 23:29, 13 במרץ 2019 (IST)
אוקיי, אמתין. אך אני לא הצד היחיד בעניין. מעבר לזה לא התייחסת לכך שהערך טרנספובי, ולמרות ההתבטאות שלך בדף השיחה להרגיע את השיח גם בו נמשך השיח הטרנספובי. נעם דובב - שיחה 23:37, 13 במרץ 2019 (IST)

{{בעבודה}}[עריכת קוד מקור]

היי. שמתי לב שאתה נוהג לערוך ערכים שמוצבת עליהם תבנית {{בעבודה}} (למשל כאן, כאן, כאן וכאן). רצוי מאוד לכבד הכתוב בתבנית ולהימנע מעריכת הערך עד לסיום העבודה עליו. לא ברור מה הלהט להוסיף קטגוריות בזמן שיוצר הערך עדיין עובד עליו, וקרוב לוודאי יוסיף קטגוריות בעצמו. יש משתמשים שזה מאוד מפריע להם. התבנית נועדה למנוע מצבים כאלה, כך שרצוי לכבד אותה ואת המשתמשים שהניחו אותה. עמרישיחה 11:01, 15 במרץ 2019 (IST)

היי. אוקיי, לקחתי לתשומת ליבי. נעם דובב - שיחה 12:13, 15 במרץ 2019 (IST)
תודה. עמרישיחה 00:10, 17 במרץ 2019 (IST)

קטגוריה:פוליטיקאיות[עריכת קוד מקור]

שים לב שכבר קיימת קטגוריה:נשים בפוליטיקה. גיא - פתרון למחיקה 12:28, 15 במרץ 2019 (IST)

אחת משתי הקטגוריות מיותרת. גיא - פתרון למחיקה 01:12, 18 במרץ 2019 (IST)
לא בהכרח, כפי שיש קטגוריה:נשים בספורט] ותת קטגוריה מתחת אליה: קטגוריה:ספורטאיות. נעם דובב - שיחה 01:35, 18 במרץ 2019 (IST)
תוכל לחדד לי את ההבדלים ? מי מנשים בפוליטיקה שהן לא פוליטיקאיות ? גיא - פתרון למחיקה 09:19, 18 במרץ 2019 (IST)

רוית כהן-מיתר[עריכת קוד מקור]

הננת על הערך תבנית "בעבודה", אך לא ביצעת עריכות כבר יומיים. האם ניתן להסיר את התבנית? הענרך נמצא בדיון חשיבות ואני רוצה לבצע בו מספר עריכות. Eladti - שיחה 22:20, 16 במרץ 2019 (IST)

טיוטה:פאל מאסאי[עריכת קוד מקור]

הי, הערה כללית. הנחת תבנית מחיקה על הטיוטה כי היא נמצאת במרחב הערכים. במקרה כזה צריך לבדוק אם לא צריך לבצע איחוד גרסאות (כדי לשמר את ההיסטוריה של הכותבים), או אם יש נתון בטיוטה שלא נמצא במרחב הערכים. זאת גם כי דף השיחה מתייחס לטיוטה שאינה מוזכרת (כי הערך נוצר מחדש). בברכה אמא של גולן - שיחה 10:56, 17 במרץ 2019 (IST)

כיוון שיונה בנדלאק מחק לי את הטיוטה באמצע המיזוג, אוותר על מיזוג גרסאות כאן. קריצה אמא של גולן - שיחה 10:59, 17 במרץ 2019 (IST)
אכן מחקתי את הטיוטה ולא מיזגתי כי מדובר על ערכים שונים. רק בדקתי שהמידע מהטיוטה קיים בערך במרחב הערכים לפני שמחקתי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:14, 17 במרץ 2019 (IST)

דף הבקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

שלום לך. ביומיים האחרונים הרבית לערוך בדף זה. אבקשך לצמצם את הפעילות שלך בתחום, ואת חלוקת ההמלצות לחסימות. אם יש לך בקשה מסוימת, כתוב אותה שם פעם אחת, ותן למפעילים לטפל או לא לטפל על פי שיקול דעתם. ריבוי התגובות והדיונים שלך, לא מועילים לאף אחד. תודה, בריאן - שיחה 09:29, 20 במרץ 2019 (IST)

חסימת האתר tipulpsychology[עריכת קוד מקור]

האם לדעתך האתר tipulpsychology הוא פרסומי בעיקרו? אם כן, ניתן לבקש להוסיף אותו לרשימה השחורה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:53, 20 במרץ 2019 (IST)

שיחה:התאמה מגדרית[עריכת קוד מקור]

הי שוב. בשיחה:התאמה מגדרית כתבת "העולם מתקדם ואין טעם לחזור אחורה עם השם, תרתי משמע". כחלק מהנסיון שלי להחזיר את השיח בויקיפדיה לנעים יותר, אני סבור שהטיעון הזה עלול לפגוע בחלק מהאנשים ושעדיף להסיר אותו, או לפחות לשנות אותו כך שלא ירמוז דברים. תודה, בריאן - שיחה 14:05, 20 במרץ 2019 (IST)

באותו עניין: העריכה הזו שלך הסירה תגובה שלמה של סיון. מדוע? דגש — 16:04, 20 במרץ 2019 (IST)
בטעות, כמובן, נראה שעקב התנגשות עריכה. הוספתי חזרה. נעם דובב - שיחה 16:15, 20 במרץ 2019 (IST)

אישים ב־X[עריכת קוד מקור]

תוכל להביא לי דוגמאות? נשמע לי הזוי לשים בקטגוריה אחת את כל מי שהתגורר אי־פעם בניו־יורק או בתל־אביב. דגש — 12:07, 24 במרץ 2019 (IST)

אני עצמי הוספתי מאות פעמים באותו אופן שיוך של אנשים בהתאם למקומות בהם התגוררו, וראיתי שעוד עורכים עושים כך, ומעולם מלבד איש לא שחזר אותי על כך. אתה יכול לעבור על כל הערכים שכתבתי למשל, או לעבור לחלופין על הקטגוריה:תל אביב: אישים (או כל יישוב אחר שתבחר) ולראות דוגמאות רבות לכך. בכל מקרה, אם יש לך השגות על הנושא: א. מן הראוי שקודם תבדוק (כולל תשאל אותי כפי שעשית כאן) *לפני* שאתה משחזר אוטומטית; וב. הדיון לא צריך להיות בערך של אמי רובינגר, אלא דיון כללי על הקטגוריה. 12:33, 24 במרץ 2019 (IST)

בקשה להסרת "בעבודה" מהערך: "תכנית רוטשילד טכניון למצוינים"[עריכת קוד מקור]

שלום נועם, אני עכשיו במפגש של קורס העריכה. כאן הסבירו לי מקצת מהטעויות שעשיתי ושאתה, בצדק, מחקת. אני רוצה לתקן. למשל, לצרף את הטבלה בתבנית המתאימה . טבלה זו מופיעה באתרי המצוינות של האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת חיפה ובשני האתרים של תכניות המצוינים (לאוטמן) של אוניברסיטת תל-אביב. תודה גרי

שלום גרי, שמח לשמוע. הסרתי את תבנית בעבודה ששמתי על הערך, ואתה מוזמן להוסיף את הטבלה. יודע איך לעשות זאת? נעם דובב - שיחה 12:36, 25 במרץ 2019 (IST)
נעם דובב תודה נועם, גם על הצעת העזרה. אנסה להתמודד עם "העתק-הדבק". Gery.shachar - שיחה 12:46, 25 במרץ 2019 (IST)
נעם דובב שוב תודה על כל הסיוע להכנסת הערך. Gery.shachar - שיחה 13:45, 25 במרץ 2019 (IST)
Gery.shachar, בחפץ לב. שמח על הערך החשוב שכתבת, ועל התקדמותך בעריכה. מוזמן להיעזר בי גם בהמשך. נעם דובב - שיחה 13:47, 25 במרץ 2019 (IST)

שחזור[עריכת קוד מקור]

לפני שאתה משחזר, אני מציע שתסתכל על הנזקים שגרמת פעמיים: גם מחקת דברים שכתבתי לפנייך, גם הכנסת לתוך דף השיחה את כל התוכן של דף משתמש:ידידיהצבאן. פעם אחת זו טעות, פעם שנייה זו כבר השחתה מכוונת. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 12:06, 26 במרץ 2019 (IST)

אתה פועל כנגד הכללים, אוקיי, משהו נדפק בעריכה שלי, אתה יכול להעיר על כך בתקציר העריכה או אפילו כאן, אך לא לשחזר בלי ציון סיבה. מעבר לכך שאתה ממשיך לסלף ולעוות את הדברים בדף השיחה של הערך, ממשיך להזכיר "בובות קש", על אף שבריאן הסביר במפורש שלא היו בובות קש. יתרה מזו, כך כתבת תחילה בערך ושוחזרת. נעם דובב - שיחה 12:08, 26 במרץ 2019 (IST)
פועל נגד הכללים? אולי פשוט תתנצל ותפסיק להתחפר? אתה מחקת עריכה שלי והרסת את הדף, ועוד בא בטענות? תתבייש. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 12:11, 26 במרץ 2019 (IST)
תתבייש אתה! אכן כן, פעלת נגד הכללים, שאומרים שצריך לציין סיבות בתקציר עריכה. ומעבר לכך כתבת במכוון דברים שקריים וחזרת עליהם שוב ושוב. אבקשך לא להגיב כאן יותר, אינך רצוי פה. נעם דובב - שיחה 12:13, 26 במרץ 2019 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

רציתי להודות לך על עבודת העריכה בערך דו"ח קילגור-מטאס. ברכה חמה ממני, 79.179.23.251 20:13, 26 במרץ 2019 (IST)

בשמחה רבה, אנונימי/ת. תודה על המשוב, וכבוד על הערך החשוב והמושקע. נעם דובב - שיחה 20:15, 26 במרץ 2019 (IST)

עריכת דבריך בשיחת ויקיפדיה:פרשת השימוש של TMagen בחשבונות נוספים לשם הטיית דיונים והצבעות[עריכת קוד מקור]

נדנד צודק במקרה זה. שים לב שכשאתה משכתב באופן חד-צדדי את ההודעה שלך אתה משכתב את ההקשר של התגובות שנכתבו בעקבותיה, ובכך למעשה את הדיון כולו. במקרה הזה מדובר בשכתוב בוטה במיוחד, מכיוון שחלק מההערות בדיון מתייחסות ישירות למשפטים שמחקת. ההסבר שלך בתקצירי העריכה תמוה מאוד. למה שקורא אקראי יתעמק בהיסטוריית הגרסאות של דף השיחה, כשהתוכן שלו מונח לפניו? ראובן מ. - שיחה 00:54, 27 במרץ 2019 (IST)

כשאני שם קו, אני חצי מוחק. עדיין רואים זאת, והכוונה שלי היא למחוק לגמרי. הדבר מקובל ונעשה פעמים רבות על ידי עורכים שונים. אין חוק שסותר זאת, ומכאן שזכותי לעשות זאת. לכן נדנד אינו צודק, הוא סתם רוצה לקנטר, להיכנס למלחמות עריכה ולתקוף אותי, גם במקרה זה. הוא עושה זאת כל הזמן. ממילא יעבור זמן קצר עד שעוזי יבחין בכך ממילא (אם טרם זה קרה) והוא יכול לערוך את דבריו או להשאיר אותם. נעם דובב - שיחה 01:00, 27 במרץ 2019 (IST)

מהיכן או מאין?[עריכת קוד מקור]

נכון לגמרי לכתוב "מהיכן". מה שנכון במקורות, ראוי לגמרי בוויקיפדיה.--נדב - שיחה 21:55, 27 במרץ 2019 (IST)

בוויקיפדיה הוחלט שעדיף "מאין", ולכן הבוט מציע לתקן זאת. נעם דובב - שיחה 21:57, 27 במרץ 2019 (IST)
ב"וויקיפדיה הוחלט"? אני מבין שהאקדמיה ללשון עברית ומקורות השפה העברית כבר לא נחשבים. שמתי לך ראייה שאיש לא מערער עליה, ולמרות זאת "בוויקיפדיה הוחלט"? אוקיי. ניסיתי עוד פעם אחת, ונמאס כבר. תמשיכו להחליט כאוות נפשכם ולתקן זוטי-זוטות.--נדב - שיחה 23:35, 27 במרץ 2019 (IST)
עובדה שיש המערערים עליה. אני לא מבין: אם זה זוטי זוטות מה אכפת לך, בדף המשתמש שלך כתוב שפרשת מוויקיפדיה. אז באת לכאן לאחר שפרשת כדי להתנגח על זוטי זוטות? ועוד להכליל, להאשים ולתקוף?| אם אתה חלק מהקהילה תקבל את כלליה, אם לא - מוזמן לחזור לפרישתך. אין לי עניין עוד להתנצח איתך. נעם דובב - שיחה 23:45, 27 במרץ 2019 (IST)

זאב זאב[עריכת קוד מקור]

היי, בוודאי אתה מכיר את הסיפור זאב זאב. נזכרתי בו בהקשר לטענותיך שאותן אתה מרבה לטעון לאחרונה שהנן ברמת זאב זאב אודות טרנסופוביה, להטבופיה, והתנגדות לנשים המתקיימים כאן. לפעמים אתה צודק, לפעמים זה מוגזם Nirvadel - שיחה 22:01, 28 במרץ 2019 (IST)

היי, Nirvadel. שתי שאלות בעקבות דברייך: היכן זה מוגזם בעיניך? (דוגמה בבקשה) ומדוע היכן שאני צודק אינך מביע תמיכה בדבריי? נעם דובב - שיחה 01:23, 29 במרץ 2019 (IST)
מכיוון שלא באתי להגיד כמה אתה לא בסדר, אלא באתי ממקום חיובי, אין לי רצון לחפש וממילא אתה לא חושב שזה מוגזם. אם צריך אני אביע תמיכה בדבריך, פשוט כרגע זה נע לכיוון תחושה של הגזמה Nirvadel - שיחה 11:08, 29 במרץ 2019 (IDT)
אוקיי, לוקח את דברייך לתשומת ליבי. עם זאת, שים לב שמסע הציד נגד נשים עורכות וערכי נשים נמשך עכשיו במלוא העוז (אם לא הבחנת בזה אוכל לספק לך דוגמאות). 12:32, 30 במרץ 2019 (IDT)

מיכל שוורץ[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. יש לשייך לקטגוריה:מדעניות עצב ישראליות (ולהסיר את הקטגוריות 'מדעניות עצב' ו'מדענים ישראלים'). תודה על הערך! דוג'רית - שיחה 10:27, 29 במרץ 2019 (IDT)


ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מיכל שוורץ" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,. יום טוב, ידידיה צבאןשיחה • כ"ה בניסן ה'תש"ף • 14:26, 19 באפריל 2020 (IDT)

לינק שקישרת אליו[עריכת קוד מקור]

הוספת עכשיו לינק לשני דיוני חשיבות2 - ניסיתי להיכנס מהנייד אבל הלינק לא עולה לי בצורה טובה איש השום (Theshumai) - שיחה 12:06, 30 במרץ 2019 (IDT)

היי, איש השום (Theshumai). תודה. הקישור אצלי בנייח עובד. החלפתי לקישורים יותר נוחים, האם עכשיו אתה רואה? נעם דובב - שיחה 12:29, 30 במרץ 2019 (IDT)
היי, עכשיו אני על המחשב, והלינק כן מביא אותי מקום הגיוני, הוא הדף הראשי של "היסטוריית גרסאות של הדף "שיחת קטגוריה:קריקטוריסטיות ישראליות"". מניח שזו הייתה הכוונה בהפנייה שלך, ואם כן, אז עכשיו זה עובד Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - שיחה 22:41, 30 במרץ 2019 (IDT)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png אתה נהדר איחולים - שיחה 18:30, 30 במרץ 2019 (IDT)

צבי הירש דכוביץ[עריכת קוד מקור]

שלום נעם דובב,

החזרתי את תבנית רב לערך. אם יש שגיאה יש לטפל בה. כבר פניתי למשתמש ערן בנושא. כמו כן החזרתי את זצ"ל שהיה חלק משם קובץ ולא היה צריך להסירו. Geagea - שיחה 02:19, 1 באפריל 2019 (IDT)

היי, שיחה. לא ראיתי שפנית לערן בנושא, ועם זאת עד שהעניין מטופל לא חושב שצריך להשאיר את השגיאה שמופיעה בראשית הערך. לגבי החלק השני - אני מקבל. נעם דובב - שיחה 08:36, 1 באפריל 2019 (IDT)

הקטנת גובה הלהבות[עריכת קוד מקור]

גם כאשר אתה נסער מוויכוח, רצוי שתשתדל להנמיך את גובה הלהבות, ולהימנע מאמירות שעלולות לפגוע. דוד שי - שיחה 21:57, 1 באפריל 2019 (IDT)

אוקיי, אשתדל לקחת לתשומת ליבי, אבל כשמסע ההסתה והציד בעיצומו והשקרים והבריונות בצד השני משתוללת ללא מפריע זה לא פשוט. נעם דובב - שיחה 22:03, 1 באפריל 2019 (IDT)

בראוניס בשבילך![עריכת קוד מקור]

Brownie transparent.png תהנה! איחולים - שיחה 11:24, 2 באפריל 2019 (IDT)

בקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

לאחרונה מופיעות בקשות רבות בוק:במ, ודווקא מתוך משתמשים פעילים נגד עמיתיהם. המצב גורם לכך שהדף הופך לזירת קרב, בעוד תפקידו של הדף לבקשות טכניות ממוקדות. בקשת חסימת מאן דהוא כאקט של מחאה או גרירת דיון, פסולה היא. המאבק הממושך שמתקיים בינך וחבריך לבין נדנד וחבריו אמור להיפסק, מתוך כיבוד הדעות ופעולה במסגרת הלגיטימית. אם בכל אופן קיימת תביעת חסימה, מקומה בדף הבירורים. אנא, הניחו לדף בקשות ממפעילים את פעילותו הסדירה. השארתי הודעה זהה גם בדף השיחה של עמיתך, כדי שלא לנקוט כל צד במחלוקת, ושלא להיגרר כעת לוויכוח מי צודק ולמה. אני באתי רק לדרוש את תקינותו של הדף הנ"ל. תודה. קובץ על ידשיחה • 12:01, 2 באפריל 2019 (IDT)

קובץ על יד, אתה טועה טעות מרה. יש צד אחד שתוקף בעקביות, מסית ומשמיץ, מתנהל בבריונות, מתבטא בלהט"בפוביה וצד נשים וערכי נשים, ועובר על כללי הקהילה ותוקף אותי תדיר. מוחה על הניסיון לערוך סימטריה ביני לבין נדנד (או חבריו). נדנד נחסם חמש פעמים בחודשים האחרונים והמפעיל אלי גודין (שעמדתו לא נופלת מעמדתך כמפעיל) קורא בדף המפעילים לביקורת ולערן לחסום את נדנד לצמיתות. זה לא מאבק אישי שלי. כשהדף שלו (כמו הדף של ערן, של ביקורת ושל נרו יאיר, דף הבירורים ועוד דפי שיחה) הוא במה להסתה שלו ושל חבריו, והוא מוחק את דבריי בדף שלו כנגד ההסתה, אחרי שחזר מחסימה חמישית זה דורש חסימה לצמיתות, כפי שציין אלי. בניגוד מוחלט לדברייך, איני עושה זאת כאקט של מחאה או גרירת דיון -שזו כמובן הטקטיקה של הצד השני - אלא כמתן אפשרות לי להגיב על דברי ההסתה ומסע הצלב והציד המתנהל כנגדי. חולק על דעתך, המקום הוא לא בדף הבירורים, אלא בדף המפעילים. נעם דובב - שיחה 12:17, 2 באפריל 2019 (IDT)
אציין שרק לפני שבוע נדנד נחסם על על ידי ערן בעניין דומה של התקפה מולי ועריכות לא תקינות {התיוג בהודעה הקודמת לא נשלח). נעם דובב - שיחה 12:25, 2 באפריל 2019 (IDT)
קובץ על יד, אבקשך להחזיר לדף המפעילים את הבקשות העוסקות בחסימתו של נדנד (שנמחקו למרות קריאתו של אלי לחסום לצמיתות את נדנד ופעולותיו הלא חוקיות של Tomtom, שלא קיבלו מענה. נעם דובב - שיחה 12:54, 2 באפריל 2019 (IDT)
בדברים שאני ראיתי, היו האשמות הדדיות משני הצדדים. זה שציינת את אלי בצד שלך, זה יפה. אבל מלבד נדנד היו עוד אחרים שתקפו אותך. מכיוון שמדובר במשהו שאינו חד סטרי, ולא משנה כעת מהם ההבדלים בין הצדדים, מקום ההתגוששות אינו בוק:במ. הפעילות הזו שהשתרשה לאחרונה בדף הנ"ל הופכת אותו למקום מאבקים ומבריחה את המפעילים שבאים לעשות עבודה טכנית פשוטה. כך גם בעניין בקשות החסימה של נדנד או פעולותיו של טומטום, פני הדברים אינם חלקים כפי שאתה מציג אותם. אני מציע שתמצא מצע אחר בו תוכל להגיע להסכמה בדבר המתבקש לביצוע, ואחר שתהיה הסכמה כזו, יהיה ניתן לבקש אותה באופן טכני בבקשות ממפעילים. קובץ על ידשיחה • 13:39, 2 באפריל 2019 (IDT)
הצד השני הוא הצד התוקפן מלכתחילה, אז ברור שימשיך בלי מפריע לשקר ולהסית גם שם, כל עוד המפעילים והביוקרטים לא עוצרים אותו. וההבדל הוא שאלי, בניגוד לשאר האנשים שהזכרת, הוא מפעיל. האם דעתך כמפעיל עדיפה משל אלי? לא ענית לשאלה זו. מדוע עשית פעולה הסותרת את עמדתו של אלי? מצפה לתשובה. אין לי מצע אחר. זה המצע. נעם דובב - שיחה 13:53, 2 באפריל 2019 (IDT)
מלחמות בוויקיפדיה אינן מועילות. אני מציע שתתרגש פחות ממה שקורה כאן - שמירה על איכות התוכן בוויקיפדיה אינה מוטלת על כתפיך בלבד. תוכל להביע את דעתך בכל ויכוח ואף לנמק אותה (בלי התלהמות), אם תצליח לשכנע - מה טוב, ואם לא תצליח - השלם עם זה. בוויכוח שחשוב לך תוכל להזמין משתתפים נוספים באמצעות הודעה בלוח המודעות. דוד שי - שיחה 07:17, 4 באפריל 2019 (IDT)

מחיקת הודעות מדף שיחת משתמש[עריכת קוד מקור]

כשם שלך שמורה הזכות למחוק מדף השיחה שלך הודעות שאינן נעימות לך, כך זכותו של נדנד ביחס לדף השיחה שלו. אם אתה סבור שבדף השיחה שלו כתובים דברים המנוגדים לויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה תוכל לבקש את הסרתם בדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים - מלחמת עריכה אינה הפתרון. דוד שי - שיחה 18:34, 2 באפריל 2019 (IDT)

ביטול סדנת ויקי נתונים[עריכת קוד מקור]

שלום נועם, לצערנו בגלל מחלתה של ד"ר קרן שצמן, לא תתקיים הסדנה מחר. לסטר - שיחה 18:50, 2 באפריל 2019 (IDT)

לסטר, תודה על ההודעה. רפואה שלמה. נעם דובב - שיחה 23:54, 3 באפריל 2019 (IDT)

הודעת חסימה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. ההקדמה הבאה לא מיותרת, היא חשובה כדי להנגיש את הפרופורציות.

הערכתי אליך איננה מוטלת בספק. על הישגיך הערכיים והמקצועיים בויקי, היה ראוי להעניק לך פרס מפעל חיים. קידום ערכי נשים, להט"ב, הגנה על זכויות המיעוט, אתיקה מקצועית ראויה לציון ועוד כהנה וכהנה. אתה שחקן נשמה מבחינה מקצועית ורואים שאתה נותן את הנשמה למען המקצועיות העניינית.
כבני אדם יוצא לנו לחטוא פה ושם באמירות וביטויים שנהוג לתלות את הסברן בתיאור של 'עידנא דריתחא' (=שלא ביישוב הדעת). במסגרת טבענו כבני אדם החיים לצד חברת בני אנוש, חלק מזמן שהותנו ליד חברינו יוצא שאנו מצויים מפעם לפעם בכעס ממישהו או משהו. משכך, אך טבעי שאם נהיה בחברת אנשים שיגרמו לנו לכעוס מדי פעם - עדיין נמשיך לרצות בקרבתן. אלא, שבמקרה וסביבת העבודה או החברה תגרום לנו להיות במצב סיסטמטי של כעס או אי-נוחות ברמה גבוהה - נבקש להתנתק, במקרה הסטטי, או לפעול לשינוי האווירה במגוון הכלים שיש לנו. ובכן, שניים הם האנשים שבוחרים את דרכי הפעולה וכל אחד בדרכו יפעל כפי אופיו. משכך, ניתן לקבוע ברמה מוחלטת כי לא סביר אפוא שאדם יבחר בדרך שלישית - מחד, לחוות אי נוחות מתמשכת, ומאידך להמשיך בחברה זו ולא לעזוב או לגרום לשינוי אורחותיה בדרכים סבירות.
ניתן לקבוע בזהירות כי הובהרת או הוזהרת בעקבות מספר גבוה של התבטאויות ואמירות שנויות במחלוקת, כי הן פוגעות בפרט ובכלל, אך אתה, לצערי הגדול, לא השתת ליבך ולא עמדת מספיק על חומרת המעשים. נטית לחשוב (כך נודע לי הבוקר) כי ישנו קשר בין העמדות הפוליטיות שלך לבין חוסר האכיפה הקונקרטי כלפיך. משכך, חשוב לי, כמפעיל מערכת, להצהיר מעל במה זו כי כל אלימות מילולית תתקל בחוסרים גבוהים של סובלנות.
לא נתתי התייחסות לאופי הכימיה/התקשורת שלך בין משתמשים, שגם עליו ראוי לתן את הדעת.
כזכור, נפתח נגדך הליך בירור שדן בהתנהלותך מול עורכי ויקיפדיה. ברשותך, אביא חלק מאמירותיך הבלתי-סבירות שהטחת לאחרונה במשתמשים, חלקן נאמרו בזמן שמתנהל הדיון בעניינך:
1. כאן, האשמת משתמש ב"ציד נשים".
2. כאן הטחת במשתמש מילים חריפות שלא אשוב עליהן עוד לעולם - "הבריונות והאלימות הקיצונית היא מנת חלקך", לצד עוד שלל האשמות חריגות.
3. כאן פגעת במשתמש כשקבעת כי "שוב יש לך קשיים בתפישה".
יודגש: בחנתי את הקונטקסט בה נאמרו הדברים, ולא איתרתי כל הצדקה למתן האשמות אלה.
אתה נוהג כדרך קבע להיכנס לעימותים מכוונים מול משתמשים כשאתה לא בוחל בהטרדת המפעילים בבקשות חסימה המוניות בלתי-מוצדקות ברמה גבוהה, וכך מוביל אתה למהומות שמפרים את האיזון הרגיש שאני ואתה עמדנו על כך היטב באחד מההתכתבויות שלנו.
כידוע לך, בחודשים האחרונים פעלתי מולך רבות מאחורי הקלעים בניסיון להעביר מסרים של הידברות ורצון טוב, אך ללא הועיל.
מהתכתבות שלך, לאחרונה, מול אחת המשתמשות התעמרת בה ואיימת עליה באופן בלתי-מתקבל על הדעת, בין השאר, כי אם היא "תעז" למתוח עליך ביקורת, אתה תחכה לשעת כושר כדי להביא לחסימתה.
מבדיקה שערכתי עולה כי הקרע בינך לבין החברים נוצר בתחילת השנה שעברה, כשבמהלך החודשים האחרונים אף הוזהרת והובהרת על ידי מספר בירוקרטים להימנע מביטויים אלה.
הצעתי אליך כי תשקול ברצינות לקחת פסק זמן מהאתר ובמקביל תנסה לדלל את פעילותך היומיומית, דבר שמן הסתם יוביל לפחות עצבנות ויקי.
לאור האמור החלטתי על חסימתך באופן באופן מיידי למשך זמן של שעתיים. יידע כל עורך עברי כי יש דין ויש דיין, ויש מחיר להתבטאויות פוגעניות. כאמור, אם יזוהה כי אתה ממשיך בהתנהגותך הפסולה, תישקל חסימה לטווח ארוך. eli - שיחה 03:33, 5 באפריל 2019 (IDT)

תגובה להאשמות השווא ולפעולתך שחוטאת לתפקיד המפעיל[עריכת קוד מקור]

שלום אלי, תגובה ראשונית (בהמשך אוסיף נקודות וראיות נוספות):

 1. אני בהלם מהודעתך ופעולתך החד-צדדית, שאין לה בסיס, והלא הוגנת בצורה קיצונית. הודעתך מלאה בדברים שאינם נאמנים לאמת ובאי-דיוקים קשים ביותר (וזאת בלשון המעטה).
 2. עשית שימוש לרעה בסמכויות שהעניקה לך הקהילה ומעלת בתפקידך כמפעיל, הפגנת ליקוי קיצוני בשיקול דעת, ופעלת שלא מתוך ניקיון כפיים כפי שאראה בהמשך הודעתי זו, ואינך ראוי בעיניי עוד לשמש בתפקיד זה (ואציין שרבים התלוננו על שיקול הדעת הלוקה שלך בתפקיד, והסכמה בעניין זה חוצה מחנות).
 3. כפי שכתבת מתנהל מולי בירור, על ידי הצד הרודף האותי ומנהל מולי מסע צלב, כפי הידוע לך היטב, מהתכתבותנו בעבר. היית אמור לחכות לסיום הבירור, או לכל הפחות להגיב שם.
 4. בניגוד גמור לדברייך, בעוד אתה מנהל דיאלוג עם הצד הרודף אותי (וידוע לי על כמה עורכים כאלו שאתה בקשר עימם) ומנהל מולי מסע צלב (אחרי שהעלו אותך לבירור וצלבו אותך ומאז במקרים רבים אתה פועל לטובתם, בצורה חד-צדדית ולא הוגנת), אתה מתעלם כמעט לחלוטין, ובאופן מופגן במשך חודשים מפניותיי החוזרות ונשנות אליך. עשית את הלא-יעשה כדי לרצות את ההמון הזועם שעורך בי לינצ'טרנט.
 5. בפעמים הבודדות שהתייחסת לפניותיי בפרק זמן הבטחת הבטחות שווא שתבצע ולא ביצעת. כשהפניתי את תשומת ליבך לכך התעלמת או שאמרת שאתה בחופשת ויקי ושתחזור תפעל, מה שכמובן לא קרה. העלית שיחות פרטיות באופן שחוטא לאמת, לא הוגן וחד צדדי, אך יש לי תיעוד לכל ההתכתבויות בינינו והן מוכיחות שאתה פועל בצורה לא תקינה, וזו בלשון המעטה. החופשה לא הפריעה לך לעשות פעולות הפעלה לא מעטות, כולל חסימתי והודעתך זו.
 6. בניגוד גמור לדברייך, במהלך הפעם הזו אף לא פעם אחת לא הזהרת אותי (נהפוך הוא, הצדקת את דרכי) או כל מפעיל / ביוקרט אחר על התבטאותיי. פעם אחת בריאן העיר (ולא הזהיר) ובעקבות זאת מחקתי את דבריי (למרות שהם נכונים).
 7. לא נתת לי את הזכות המינימלית להגיב ולהתייחס למידע שהתקבל על ידך מאחורי הקלעים, וכפי שהצגת אותו הוא רצוף שקרים. בניגוד גמור לדברייך מי שפנתה אליי מלכתחילה ואיימה עליי היא יעלי, שעוסקת זמן רב בהתקפה עליי, ולא להיפך, הוצאת את הדברים מהקשרם, לאחר ששמעת רק את הצד התוקפן וראית תמונה חלקית מאוד, בלי קונטקסט שבאה כתגובה לאיומים שלה ולתוקפנותה במייל. גם דבריו לגבי הדעות הפוליטיות שהזכרתי לא היה ולא נברא.
 8. כל שכתבתי היה אמת, כולל הבריונות ומסעות ציד מכשפות, וטרנספוביה קשה ויש לי הוכחות לכך, והבאתי דוגמאות לא מעטות לניצודות בעמוד הבירור. עם זאת, בניגוד גמור למה שכתבת, ואף הדגשת, הדברים באו כתגובה לתוקפנות של הצד השני ואתה יודע זאת היטב.
 9. נחשפת לדוגמאות רבות בהם הצד השני מביע מולי הסתה, שקרים קשים ואמירות שעולות לאין ערוך בחומרתן לעומת הדברים האמיתיים שאני כתבתי על הצד השני, ולרוב באו בתגובה להאשמות השווא שלו ולתוקפנותו. הצד השני לא בוחל בשום אמצעי, ומתקיף אותי באופן חוזר, באמצעות עורכים רבים, בין היתר בדפים של ערן, בריאן, נדנד, נרו יאיר, בדף המפעילים, ובדפי שיחות רבים, אך שוב בחרת להתעלם.
 10. לגבי בקשות ממפעילים - שוב אתה מעוות את המציאות - לא הטרדתי מפעילים וכל בקשותיי היו מוצדקות מאין כמותן. אתה לא עשית את תפקידך כשבחרת להתעלם. ממש לאחרונה אף פנית בעקבות בקשתי לחסימת נדנד (לאחר שפעם קודמת בקשתי המוצדקת לחסימה התקבלה על ידי ערן) לבקשת אישור מערן וביקורת לחסום אותו לצמיתות, אך הבקשה אחרי זמן קצר הורדה, ולא עשית דבר בעניין, ונדנד לא נחסם מאז וממשיך במלחמות עריכה (רק היום יש נגדו בקשה לחסימה מעורך אחר, שאיני מכיר, באותו ערך בו הוא נכנס למלחמת עריכה מולי ובריאן העיר לו על כך) כמו, כאמור, בהבטחות אחרות שלך, בפומבי ובהתכתבויות עבר בינינו (שאתה יזמת, ובתקופה שעוד היית מתייחס לפניותיי, אך לא עמדת במילותייך פעם אחר פעם).
 11. הדבר האחרון שאפשר לומר על פעולתך הוא כפי שחתמת: "יש דין ויש דיין". דבריך ופעולתך מוכיחים את ההיפך. לתחושתי אינך ראוי עוד לשמש במפעיל לאחר פעולתך ודברייך אלו (ואיני היחיד שחושב כך).
 12. דוחה מכל וכל את הצעתך להתרחק מן המיזם (בדיוק כפי שהציעו לי שניים מתוקפיי בדף הבירורים, כולל יעלי, שלא טענה שם שום דבר ממה שהאשמת אותי שטענה בפניך), אני חושב שאתה צריך ליישם אותה על עצמך.
 13. אני מצפה שתחזור בך לאלתר מהאשמות השווא ותתנצל בפניי ותבטל רטרואקטיבית את המחיקה המקוממת והלא צודקת הזו בצורה כל כך קיצונית, ועשית את ההיפך. יתרה מזו, מבקש ממך להדיר את עצמך מכל החלטה בעניין שקשור בי, כי הוכחת שאינך יכול אובייקטיבי ולשפוט כהלכה. נעם דובב - שיחה 13:12, 5 באפריל 2019 (IDT)
אין לי אלא להביע צער על מה שאירע כאן, מבלי להיכנס לשיקוליו של המפעיל eli, או לשיקוליו של העורך נעם דובב, שהוביל במקום ראשון בעריכות בחודש מרץ 2019. כאן אציין שאני דוחה את הטענה כאילו חלק מהעריכות היה להעביר ערכים מקטגוריות כלליות לקטגוריות מגדריות.
חזרה לענייננו: אחרי שצלחה המלאכה ובריאן ביצע את מה שביצע, נפל בחלקו של נעם דובב ליפול באותה שוחה. דוריאןDGW – Talk 15:40, 5 באפריל 2019 (IDT)
דוריאן, מודה לך על התמיכה (אגב, הובלתי לא רק בחודש מרץ בתרומות אלא לאורך כל שנת 2019, ובכל חודש שהסתיים בנפרד, בפער גדול). לא הבנתי את משפטך האחרון, אשמח אם תסביר אותו. נעם דובב - שיחה 16:08, 5 באפריל 2019 (IDT)
ממה בדיוק אתה "בהלם"? נקנסת בלירה אחת. הדברים פשוטים בתכלית: איש אינו רשאי להפר את כללי ההתנהגות, גם אם הוא (משוכנע לחלוטין שהוא) צודק. אם נשכח את הכלל הזה יהיה פה כאוס. ראובן מ. - שיחה 15:55, 5 באפריל 2019 (IDT)
ראובן מ., אתה לא פעם התבטאת בצורה לא ראויה מולי ודעתך משוחדת. לא הפרתי את הכללים, אלא הצד השני ואלי בפעולתו זו. ראובן, אתה מתבקש שלא להגיב פה. נעם דובב - שיחה 16:08, 5 באפריל 2019 (IDT)
נעם, לא הייתי בטוח אם הובלת בעריכות בחודש מרץ או בכל שנת 2019, ואמרתי לעצמי שאם אטעה, קרוב לוודאי שיהיה עדכון. המשפט שלא הבנת נכתב לפני יותר משנה בדף שיחה של ערך: "גם המחיקות מערך זה נעשות על ידי משתמשים בלתי אמינים", והיה תגובה לדברי Icewhiz: "אחרי שמצאתי שהכוונה שלך היא דף פייסבוק (ושל גורם שאינו נייטרלי) - אז די ברור - שאין לך מקור אמין". כדי להסיר כל ספק, לא התכוונתי אל Icewhiz.
משפט זה הובא לידיעת עורך שאינו Icewhiz, והוא ציין אותו בבקשות ממפעילים. מפעיל העביר את הדיון לדף אחר, הדיון נמחק, משתמשת החזירה אותו אף על פי ש-Hanay כתבה בדף השיחה שהדיון לא צריך להיות שם, התפתח דיון, ובריאן פעל כפי שפעל. דוריאןDGW – Talk 16:33, 5 באפריל 2019 (IDT)
נעם, חשיפת תכתובת אישית לגיטימית רק במצבים קיצוניים, וזה ממש לא המקרה כאן, למרות שכרגע זה נראה לך כך. הנה עצה שכדאי לך לקבל וליישם: מחק את האיום בחשיפה ואת התוכן שכבר חשפת. לא רק בגרסה שהשארת, אלא גם בגרסה הקודמת. בקש את מחיקת הגרסה בבקשות ממפעילים כמה שיותר מהר, רצוי לפני צאת השבת. את העצה הקודמת שלי לא קבלת. העצה הזאת הרבה יותר חשובה. Liad Malone - שיחה 12:44, 6 באפריל 2019 (IDT)
אני מצטרף בחום לבקשה של ליעד. היה קשה לי לקרוא את החשיפה האישית הזו כאן, ואני לא חושב שהיא הייתה במקומה. אני חושב שרמות הוויכוח והדיון יכולות להיות גבוהות מזו, ואני חושב שזה חטא גדול לחשוף תכתובות אישיות ודברים אישיים שאלי בחר לשתף אותך בהם. מה גם שלאלי מותר לחשוב דברים מסויימים כאדם פרטי ולפעול באופן שונה מתוקף תפקידו, זה לגמרי תקין בעיניי. מבין את התסכול הגדול שלך, אבל אני חושב שלא זאת הדרך לפעול, והיחיד שנפגע ממנה זה אתה. Alon112 - שיחה 13:20, 6 באפריל 2019 (IDT)
Liad Malone, Alon112 תודה על הצעתכם הטובה, קיבלתי ויישמתי. אכן לא היה לכך מקום ואני מצר על כך. עם זאת, אלון, כוונתי לא הייתה להראות שיש פער בין מה שאלי חושב כאדם פרטי למה שעושה כמפעיל, אלא איפה ואיפה בה הוא נוקט, ושאינו עומד במילתו (בנוסף לכך שהוא זה שכתב על דברים לא נכונים שהתנהלו מאחורי הקלעים), ואת התעלמותו ממני, כולל אי מתן זכות התגובה. נעם דובב - שיחה 15:09, 6 באפריל 2019 (IDT)
נעם, מכבד אותך על הסרת הדברים ועל לקיחת הדברים לליבך. אינני נכנס בינך לבין אלי בעניינכם הפרטיים או באי אלו הבטחות שהוחלפו ביניכם שלא על גבי דפי האתר. אני בטוח שהמעשים פגעו בך, ואני לא מוריד מערך הדבר בעינייך - אני אפילו לא יודע אם אני עצמי הייתי פועל באותה הדרך. צריך גם לקחת בפרופורציות חסימה של שעתיים באמצע הלילה. עם זאת, חשוב לי להגיד שלי בעיקר קשה לראות את ההשתלחות מצד כולכם במפעילי המערכת בכל צעד שיעשו, בין אם יפעלו ובין אם לאו. כשהם פועלים לא על טעמכם אתם מזדעזעים ממעשיהם ומאבדים את אמונכם בהם, אבל גם כשהם לא פועלים אתם מזועזעים באותה המידה ומאבדים את אמונכם בהם. אז השאלה היא מה הציפייה? שיפעלו רק כשזה נוח לכם? שיאכפו באופן סלקטיבי? אכן תקופה מורכבת להיות בה בעל כוח/סמכות בקהילה כמו זו. אינני נכנס למי צודק ומי לא, נעם, כי אני חושב שכולכם טועים בדרך. אינני אומר שדעותייך או עמדותייך שגויות, ממש לא. אינני אומר שאתה ממציא את המסע שאתה מרגיש שמתנהל כנגדך באופן אישי. אני רק אומר שהייתי שמח אם היינו לומדים לכבד יותר אחד את השני על אף השוני התהומי שבהשקפותינו. אינני אומר שאתה האשם היחיד, בוודאי שלא, ואתה יכול לראות בדף הבירורים את דעתי, אבל בהרגשה שלי עכשיו, כולם אשמים במצב אליו הגענו, ואני חושב שאין זמן טוב יותר להתחיל בתיקון מאשר מיד. קשים בעיניי דברייך האלו - "מעלת בתפקידך כמפעיל, הפגנת ליקוי קיצוני בשיקול דעת, ופעלת שלא מתוך ניקיון כפיים", "אינך ראוי עוד לשמש במפעיל לאחר פעולתך ודברייך אלו (ואיני היחיד שחושב כך)" ו-"הוכחת שאינך יכול להיות אובייקטיבי ולשפוט כהלכה", בין אם הם נכונים ובין אם לאו, אני לא הייתי בוחר בהם, לא כל שכן בפומבי, מאחר שהם לא תורמים לדיון או לרמתו. אני הייתי בוחר לנסות ולהפנים את הדברים שאלי כתב, אפילו אם אני לא מסכים איתם, ולחשוב, כי אולי יש בהם ממש. אין לי פתרון קסם לבעיה שלכם ולסכסוך הגדול שנוצר פה, ואני רואה שאתה רואה בעצמך בתור שומר המפתן האחרון של דעותייך, אבל אני מבקש ממך, השתדל להתבטא ביתר מתינות. דרך ההתבטאות לא מוסיפה לך או למטרותייך, היא רק צועקת דרשני לגבי טיבן. אם אתה באמת צודק, אז הדרך שלך תנצח, אבל זו לא צריכה להיות מלחמת כל בכל בין מי שחושב ככה לבין מי שחושב אחרת. אני גם לא חושב שאתם לא מסכימים על הכל - אני בטוח אפילו שעל 70% לפחות מהדברים אתם מסכימים - אני הייתי מתמקד בהם. ברגע שתניח את הנשק, אני בטוח שזה יקרה גם בצד השני, והמרוויח העיקרי יהיה אתה, שלא תצטרך לעבור את מפח הנפש הזה כמעט כל יום מחדש. אומר את המלים מרצון עמוק שיהיה יותר טוב לכולנו, ואין בהם על מנת לפגוע בך חס וחלילה. Alon112 - שיחה 19:20, 6 באפריל 2019 (IDT)
אלון, זה לא העניין של השעתיים באמצע הלילה - זה העניין העקרוני. החסימה לא מוצדקת מכל בחינה אפשרית (בזמן בירור, חד צדדית, מסתמכת על דברים מסולפים ושקריים, שנעשו מאחורי הגב, הכוללים תכתובות פרטיות, בלא זכות תגובה, תוך התעלמות חוזרת ונשנית במהלך מסע צלב נגדי, שלא בוחל בשום אמצעי, וכותב דברים הרבה יותר קשים ממה שכתבתי, הכוללים שקרים והסתה, ובאופן מאורגן של עורכים רבים, וכנגד זה הוא עמד מנגד ולא עשה דבר, פעולתו זאת מראה שהוא רצה לרצות את ההמון המסית והתוקפן). אין לזה אח ורע. אני לא משתלח במפעיל מערכת, אני כותב מתוך פגיעות על עוול עצום שנעשה לי, שדגל שחור מתנוסס מעליו. אתה יכול להתווכח על סגנון, אך אני עומד מאחורי כל מילה שאמרתי. אלי פעל בחוסר נקיון כפיים משווע (ויש לי עוד הוכחות בעניין, שאפרסמם בהמשך), ומעל בתפקידו כמפעיל, לאור הדברים שציינתי. יש אחריות לתפקיד, שיקול דעת, איזון, מתינות, מתן זכות תגובה, המתנה לסיום בירור, ניקיון כפיים. אף אחת מאלו לא היו בפעולתו של אלי. לאור כל אלו, אין מה לחשוב פה, אין בדברים של אלי ממש, זה ברור כשמש. אתה מסית את הדיון שעוסק פה בחסימתי השערורייתית מאין כמותה (שאליה כמובן אתה לא רוצה להיכנס, ורק אומר שיש לקחת אותה בפרופורציות). אין מקום לסובלנות לדברים כאלו. אני במקום אלי, הייתי מבקש את הסרת הרשאותיי, מתנצל בפניי, ומבטל רטרואקטיבית את החסימה. ואתה טועה, אין לי 70% הסכמה אם עורכים שמבטאים עמדות להט"בופוביות ומיזוגניות ברורות, עוסקים במסע צלב נגדי ובציד מכשפות. אפילו לא אחוז חד ספרתי. אין לי פה נשק להניח כי איני תוקף, אלא זועק מתוך פגיעות כנגד פוגענות ותקיפות של הצד השני, שמפעיל מערכת בחר להצטרף אליו. ולגבי זה שאתה היית נוהג אחרת ולא היית מפרסם דברים ברוח הזאת, בטח לא בפומבי - א. קל להגיד, אתה לא במקומי ולא עובר את מה שאני עברתי ב. אתה לא מכיר את כל העובדות, ואת מסע הצלב לאורך זמן שאני עובר פה על ידי אותם עורכים ג. גם אתה היית יכול לכתוב לי בפרטי ולא בפומבי, היה אולי יותר מכובד. וכאמור, אתה לא מתמקד בעניין החשוב פה. ומבקש ממך לא להפוך את היוצרות, אני לא זה שלא בסדר בסיפור הזה. נעם דובב - שיחה 01:14, 7 באפריל 2019 (IDT)
מה שאלי עשה היה מוצדק לגמרי ואפילו הוא נהג במידת הרחמים. אני מתפלאת על חוסר הרצון לקבל הערות אפילו כשהן מופיעות יחד עם הערכה. יעלי - שיחה 00:19, 7 באפריל 2019 (IDT)
לא את טועה, הוא היה מופרך ומקומם וזועק מחוסר צדק, והושפע מאוד מתלונת השווא השקרית והנכלולית, שבמחשכים הגשת אליו, בה הפכת את היוצרות, וכמובן הוא לא פנה אליי לתגובה וכך היה רואה שאת יזמת את ההתקשרות, ואת המאיימת והמטרידה. מתבקשת לא להמשיך להגיב כאן, אינך רצויה. יש לך עזות מצח מהדרגה הראשונה לבוא לפה אחרי מה שעשית ולהגיב כך. נעם דובב - שיחה 02:06, 7 באפריל 2019 (IDT)
לא נמצא תקדים לכך שעורך יכול להדיר עורכים אחרים מדף שיחתו. לא היה ולא יהיה. לא נמצא שום פסול בתגובתה של המשתמשת ומשום כך היא הוחזרה על ידי. eli - שיחה 01:31, 7 באפריל 2019 (IDT)
ממש לא נכון. אתה שוב אומר דברים שכל קשר בינם לבין המציאות מקרי בהחלט, ומנצל את כוחך לרעה, תוך מלחמת עריכה והשמעת איום "ביקשתי ולא אבקש זאת שוב" (כלומר: תחסום אותי שוב). עורכים רבים מחקו דברים של עורכים אחרים. לפחות שני עורכים, נרו יאיר ונדנד, מחקו את דבריי מדף שיחתם (אתה יכול לראות זאת בדף היסטוריית הגרסאות של נדנד ובקישור לגרסה המחוקה בדף השיחה של נרו יאיר שצירפתי בדף הבירורים). בנוסף, כפי שכתבתי לך בתקציר העריכה שגם ממנו בחרת להתעלם, וכפי שכתבתי לך דוד שי התבטא גם בדף הבירורים שזו זכותו של כל עורך. תקן אותי אם אני טועה, אך אתה לא בסמכות גבוהה משלו. דוד, אבקשך להתערב. אם זה לא היה עצוב הייתי כותב שזה מצחיק, שאתה כותב בתקציר העריכה שעל הסרת דברים פוגעניים לפנות לדף המפעילים, אחרי שעשיתי זאת מספר פעמים לאחרונה, אך במקום לטפל בהם, כפי שמצופה מתפקידך, כתבת פה, בעזות מצח ובאופן שאינו נאמן לאמת בצורה קיצונית, שאני מטריד את המפעילים. אזכיר לך שאת בקשת החסימה המוקדמת של נדנד ערן קיבל, ולזו שבאה אחריה כתבת שאתה מעוניין לחסום אותו לצמיתות, אך לא עשית דבר בעניין, והוא לא נחסם אפילו לדקה נוספת. האם זה במסגרת "יש דין ויש דיין" עליו כתבת בתגובתך המופרכת והמקוממת?! תמהני. ווודאי שיש פסול בתגובתה של יעלי, אחרי שהובהר לה שהיא לא רצויה, אחרי תלונה שקרית שהגישה אליך מאחורי גבי, שלא טרחת לבדוק כמו שצריך (ולגלות מינימום הגינות ולבקשת את תגובתי, כי הרי אתה מתעלם סדרתי מפניותיי) והובילה לחסימתי, לאחר שהיא חלק ממסע צלב נגדי, ושהיא מובילה מסע של טרנספוביה, והיא משקרת ומעלילה גם בדף הבירורים, היא באה לכאן בחוצפתה כי רבה ומצדיקה את חסימתך המופרכת והמקוממת? בעיניי זו גרסה מודרנית של הרצחת וגם ירשת. שיקול הדעת שלך בענייני ממשיך להיות לא ענייני באופן קיצוני, אתה שוב מתבקש לא לפעול עוד בענייני (כפי שביקש ממך, בין היתר, בדף השיחה שלך גם נרו יאיר, להבדיל אלפי הבדלות), מלבד להכות על חטא, להתנצל, ולמחוק זכר לחסימתי המופרכת. נעם דובב - שיחה 02:06, 7 באפריל 2019 (IDT)
שלום אלון, אחזור על שני דברים שכתבת, ולטעמי הם מסכמים הכל: "המילים המושחזות במדויק האלו שאתם משחקים בהן בכזו מיומנות היא מתקפה אגרסיבית על דרך חייהם של אנשים אחרים" ו"אתה קורא לי מקשקש בשכל, ואינני מאשים אותך, כי לרוב זה נכון". המשפט השני מוגש על מגש של זהב, אחרי שבמשפט הראשון הוגדרה הסיטואציה. דוריאןDGW – Talk 01:43, 7 באפריל 2019 (IDT)
אלון, השיא היה שניסית להבהיר כי יש מקום לטעות בדבריך, ודבריך פורשו כ"קללה". דוריאןDGW – Talk 01:50, 7 באפריל 2019 (IDT)

אני ממליץ לכל המשתתפים בדיון זה להסתפק במה שנאמר עד כה ולחזור למרחב הערכים. דוד שי - שיחה 05:33, 7 באפריל 2019 (IDT)

קו מפריד בטווח מספרים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ביטלתי את עריכתך בדף פיאט 16-20 HP. הסיבה לביטול – העריכה שלך לקתה בשתי שגיאות: 1 – טווח מספרים *בעברית* נכתב עם קו מפריד ומימין לשמאל. בערך הספציפי הזה, זהו לא טווח מספרים (לא מדובר על 16 עד 20 משהו); 2 – באנגלית סימן המינוס הוא סימן תקני לכל דבר, ואין צורך להחליף אותו בקו מפריד. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הבהרה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם.

כפי שהודעתי עתה בדף הבירורים, מעתה ואילך כל התבטאות ואמירה שלך, שבגינן נחסמת על ידי, שתיכתב על ידך כנגד עורכים - תטופל במלוא החומרה על ידי. כך או כך, אתה צריך ומוכרח להבין שכאן אתה לא תדבר כך כנגד אנשים. נקודה. eli - שיחה 02:05, 8 באפריל 2019 (IDT)
שלום, אלי. נחסמתי על ידך על דברים חסרי ביסוס, תגובות לפוגענות ושקרים והתנהלות לא הוגנת שלך, כפי שפירטתי בפירוט מעלה. ואתה יודע בתוך תוכך שאני צודק. אל תאיים עליי, כפי שאתה מרבה לעשות לאחרונה. אתה ממשיך לנצל לרעה את סמכויות המפעיל שלך ופועל בחוסר צדק, חוסר הגינות, באי ניקיון כפיים ובחד צדדיות משוועת תוך גרימת עוול עצום. לדעתי הוספת חטא על פשע כאשר נעלת את הדיון בו אמרת את המילה האחרונה, הלא הוגנת, בלי אפשרות לתת לי להגיב על דברי ההבל הללו. לדעתי ההתנהגות הלא מוסרית הנ"ל שלך היא מתחת לכל ביקורת ואני קורא לך לעשות חשבון נפש, להתנצל פומבית ולהסיר את הרשאות המפעיל שלך. במקום מתוקן אתה זה שהיית נחסם ומזמן לא היו לך הרשאות הפעלה. אני במקומך הייתי מתבייש. נעם דובב - שיחה 02:33, 8 באפריל 2019 (IDT)
תגובתך מחדדת את הבהרתי. אתה חייב ללמוד להסתדר עם כולם. אני מוחק כעת את צמד המילים שמשווה עורכים בויקיפדיה לצלבנים. מספיק זה מספיק. אני מבין שזה קשה אך אתה חייב להתחיל לדבר כמו בן אדם. eli - שיחה 03:31, 8 באפריל 2019 (IDT)
חד וחלק: בפעם הבאה שתתבטא כך אתה תחסם. eli - שיחה 03:35, 8 באפריל 2019 (IDT)

נחסמת ליום[עריכת קוד מקור]

בלתי מתקבל על הדעת שאתה ממשיך להתבטא בבוטות ומאשים עורכים ב"מסע ציד" למרות שהוזהרת בפירוש שלא להתבטא כן. חסימתך לא תשוחרר, ואף תוארך במקרה הצורך - כל עוד לא תוגש על ידך התחייבות מפורשת שלא להתבטא כך יותר. eli - שיחה 03:03, 9 באפריל 2019 (IDT)

בניגוד לדבריך, ששוב אינם נאמנים לאמת, לא אמרת לי קודם לא להגיד "מסע ציד", אמרת לי לא להשוות לצלבנים ולא השוויתי לצלבנים. עכשיו אתה לא רוצה שאגיד מסע ציד, אז לא אגיד מסע ציד. אם יש עוד מילים שיש עליהן צנזורה יהיה הוגן אם תעדכן אותי מראש. כל זה כמובן לא יעלים את העובדות. והגיע העת להפסיק עם ההתנכלות. נעם דובב - שיחה 03:39, 9 באפריל 2019 (IDT)
אני ממליץ שתימנע מהתייחסות לגופם של ויקיפדים, ותתמקד בדפי שיחה בהתייחסות לתוכנם של ערכים. גם אם אתה חש שיש מאבק מאורגן נגדך, נסה להתמקד בעיקר, שהוא תוכנם של ערכים. כל התייחסות שלך להתנהגותו של ויקיפד אינה מועילה. דוד שי - שיחה 04:35, 9 באפריל 2019 (IDT)
דוד שי, בסדר. לא אגיד "מסעות ציד" ואתמקד בעריכה. האם תוכל בבקשה לשחרר אותי מהחסימה כדי שאוכל להתמקד בעריכה? יש כמה ערכים שאני במהלך עריכתם. נעם דובב - שיחה 04:41, 9 באפריל 2019 (IDT)
לא המלצתי שלא תגיד "מסעות ציד", אלא שתימנע כליל מהתייחסות להתנהגותם של ויקיפדים. כל תגובתך בתחילת דיון זה היא דוגמה לאמירות מיותרות. גם פתיחת דיון ב"בירורים" הוא צעד מיותר. דוד שי - שיחה 04:49, 9 באפריל 2019 (IDT)
מקובל (בהנחה שזה יהיה נכון גם לצד השני, ואף אחד לא יתקוף אותי). מחקתי את רוב דבריי בתחילת הדיון. מקווה שזה בסדר עכשיו. האם עתה תוכל לשחרר אותי בגין התנהגות טובה? נעם דובב - שיחה 04:55, 9 באפריל 2019 (IDT)
דוד שי? נעם דובב - שיחה 05:02, 9 באפריל 2019 (IDT)
שחררתי אותך לאור התחייבותך. אוסיף שגם אם יתקפו אותך אישית, אל תגיב בהתקפה אישית. התעלם מהדברים, ותן למפעילים לטפל בכך. דוד שי - שיחה 05:05, 9 באפריל 2019 (IDT)
תודה. ניסיתי הרבה פעמים לפנות למפעילים, כולל, לאחרונה, אך לא רק שברוב מוחלט של המקרים המפעילים התעלמו ומחקו את בקשתי (כולל אלי), בקשתי הייתה כר לתקיפה אישית של הצד השני נגדי, כולל שקרים והסתה (שים לב שאני נזהר לומר מה שחל עליו איסור) ואלי אף העז לכתוב בדיון הקודם שאני "מטריד את המפעילים"!!! נעם דובב - שיחה 05:26, 9 באפריל 2019 (IDT)
אינך צריך לפנות למפעילים, הם הרי רואים מה מתרחש בוויקיפדיה, השאר להם לגלות בעצמם התנהגות לא הולמת ולהחליט על אופן הטיפול בה. דוד שי - שיחה 06:23, 9 באפריל 2019 (IDT)
משתמש:דוד שי, זה לא מדויק: המפעילים אינם עוקבים אחרי כל דף ודף בוויקיפדיה. זה לא אפשרי. עשויה להתפתח מחלוקת שהם לא יהיו מודעים אליה וצריכה להיות אפשרות להביא אותה לידיעתם באמצעות דף הבקשות ממפעילים (כמובן רק אם יש בקשה להתערבות מצדם). יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 07:32, 9 באפריל 2019 (IDT)
עקרונית אתה בוודאי צודק. מעשית, במקרה שלפנינו אני מעדיף את הדרך שהתוויתי, בבחינת "מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין". דוד שי - שיחה 08:54, 9 באפריל 2019 (IDT)
לא אשתוק אם יתקפו אותי, זה לא היה חלק מההסכם מבחינתי. נעם דובב - שיחה 08:59, 9 באפריל 2019 (IDT)
המלצתי היא שלא תגיב, אבל אם תגיב, עשה זאת בזהירות רבה מאוד. דוד שי - שיחה 10:45, 9 באפריל 2019 (IDT)
ובאותו נושא, גם העריכה הזו היא בניגוד לכללים המקובלים. יורי - שיחה 11:14, 9 באפריל 2019 (IDT)
החזרתי את החסימה ליום. לא נראה שאתה ממש מתרגש מהדברים שנאמרו. מתייחס לכותרות הודעותיי ששינת מקודם, בשלב זה הרחקתך מהאתר הינה צעד חיוני ראשון במעלה. שמחתי שהצהרת הבוקר בפני דוד על שיפור דרכך, והודיתי לו על כך. מאחר ושוב חזרת למעשיך, כביכול מעולם לא נקטתי דבר כלפיך - אני מבקש שתקח הפסקה מפעילות באתר. eli - שיחה 12:46, 9 באפריל 2019 (IDT)
לא חזרתי למעשיי (וגם קודם לא היה בהם פסול). עמדתי במה שסיכמתי עם דוד. פעם נוספת דבריך אינם נאמנים לאמת. מה עשיתי שמגיע לי החסימה הזאת?! החלפתי את הכותרות ל"חסימה שערורייתית" - א. אין לך בעלות על כותרות ב. אמת דיברתי (כפי שאמרתי אמת כשכתבתי "מסע ציד" ו"מסע צלב" קודם). החסימות אכן שערורייתיות ואתה יודע זאת היטב. ג. לא אמרת לי שאסור לי לשנות כותרות. מבקש שתפנה אותי למדיניות האוסרת זו. ד. כבר פעם שלישית שאתה מוצא סיבת שווא לחסום אותי
על אפך ועל חמתך (כמו על אפם וחמתם של אחרים) לא אתרחק מהמיזם. שוקל לפנות לוויקימדיה ולהציג להם את נתוני ההתנכלות שלך הסדרתיים שלך, אוכיח להם שאתה-אתה מזיק למיזם ואתה זה שתיחסם. אתה מפחד מבירור כי אתה יודע שידך תהיה על התחתונה. מבקש שתפסיק להתנכל לי. נעם דובב - שיחה 15:50, 9 באפריל 2019 (IDT)

קטגוריה:ישראליות שנולדו ב-1994[עריכת קוד מקור]

בקשתי ממך לדווח לי כל פעם שאתה יוצר "משפחה" חדשה כמו זו. אם אתה לא אומר לי ואני לא מעדכן את הבוט הוא עלול ליצור קטלוג כפול ובלגן. אלו קטגוריות חדשות יצרת? בורה בורה - שיחה 03:33, 15 באפריל 2019 (IDT)

לא זכרתי את בקשתך. קטגוריות אב עיקריות שיצרתי לאחרונה: קטגוריה:אישים לפי שנות חיים, קטגוריה:ילידות המאה ה-20, קטגוריה:ילידות המאה ה-21, קטגוריה:נולדות לפי מאה, קטגוריה:ישראליות לפי שנת לידה, קטגוריה:ישראליות לפי שנת פטירה, קטגוריה:אמריקאיות לפי שנת לידה, קטגוריה:אמריקאיות לפי שנת פטירה. מעבר לכך, הגדלתי את תתי הקטגוריות תחת קטגוריה:ישראלים לפי שנת לידה, קטגוריה:אמריקאים לפי שנת לידה את פירוט השנים בתת הקטגוריות תוכל למצוא תחת קטגוריות האב. נעם דובב - שיחה 03:43, 15 באפריל 2019 (IDT)
תודה. הבוט מכסה את כל אלה שציינת. הוא ימשיך לכסות כל עוד אתה שומר על תקני השם. קטגוריות נשים מותרות מבחינת הבוט כל עוד הן באות תחת קטגוריות הגברים. שם הקטגוריה ברמה הנמוכה ביותר חייב להכיל את "שנולדו ב" או "שנפטרו ב". מעבר לכך, כאמור, אם אתה יוצר קטגוריות על חדשות, ודא שהן בעץ מתנקזות לקטגוריה קיימת ברמה העליונה. אני ברור? בורה בורה - שיחה 14:44, 15 באפריל 2019 (IDT)

סימון תיקון כ"משני"[עריכת קוד מקור]

נועם שלום. אני מפנה אותך לעזרה:עריכה משנית. אין לסמן עריכה כ"משנית" אלא אם כן להערכתך מדובר על שינוי שטחי שאינו שנוי במחלוקת. שינית בערך מאי פלג את הקטגוריה מישראלים שנולדו לישראליות שנולדו וסימנת את העריכה כמשנית, למרות שאתה עצמך השתתפת בעבר בוויכוחים בערך שלה ביחס לסיווג שלה בלידה. תיקנתי בחזרה בהתאם לרוח ההחלטות הקודמות, גם בלידה וגם בפטירה. משה פרידמן - שיחה 20:52, 16 באפריל 2019 (IDT)

שלום, משה פרידמן. לא סימנתי את העריכה כמשנית, זה כנראה סימון שמתקבל אוטומטית מהבוט. ברוח הדברים שכתוב הערך, גם לאחר החלטות הקהילה, לאחר ההתאמה המגדרית הערך כתוב כנקבה, ומן הסתם היא נפטרה לאחר השינוי, מכאן נובע שהיא נפטרה כנקבה, ולכן עליך להחזיר לכל הפחות את סיווגה בעת הפטירה. נעם דובב - שיחה 20:57, 16 באפריל 2019 (IDT)
כפי שכתבתי לעיל, בעריכה שלי סיווגתי את הלידה והפטירה ברוח החלטות הקהילה. לכן אין צורך לתקן עוד. משה פרידמן - שיחה 21:01, 16 באפריל 2019 (IDT)
הבנתי עכשיו למה התכוונת. תודה. שים לב שהקטגוריה קטגוריה:ישראליות שנפטרו ב-2015 אליה שייכת לא הייתה קיימת (ולכן סומנה באדום). הקמתי אותה ואת קטגוריית האם שלה, וכן שייכתי אליה עוד נשים רלוונטיות. נעם דובב - שיחה 22:14, 16 באפריל 2019 (IDT)
יישר כוח. משה פרידמן - שיחה 00:00, 17 באפריל 2019 (IDT)
חן, חן. גם לך. נעם דובב - שיחה 00:01, 17 באפריל 2019 (IDT)

מנחם ציוני[עריכת קוד מקור]

שלום, ביטלתי את עריכתך בערך משום שכך הוא הציטוט. הניסיון להתאים רטרו-אקטיבית את כללי התחביר המקובלים היום על ציטוטים של אנשים אחרים אינו מוצלח, בלשון המעטה. 2A01:6500:A041:49E8:536B:8645:96C9:F1F5 23:45, 17 באפריל 2019 (IDT)

גרסאות[עריכת קוד מקור]

אני רואה שהשתתפת בעריכות בדף פמיליזם‎. אשמח אם תביע את דעתך בדיון בדף השיחה של הערך. 141.226.218.123 01:19, 20 באפריל 2019 (IDT)

רק הערה[עריכת קוד מקור]

רק מעיר - התיקון הזה היה שגוי. ההפנייה לדף הפירשונים נכונה. דרור - שיחה 23:22, 20 באפריל 2019 (IDT)

חסימה[עריכת קוד מקור]

נחסמת בעקבות דבריך במיוחד:הבדל/25337509 ‏שמפרים את ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. יש צורה להביע ביקורת ולא באמצעות תקיפה והאשמות של עורכים אחרים. ערן - שיחה 00:08, 23 באפריל 2019 (IDT)

ערן, מוחה על החסימה, שהיא חסימת שווא בעיניי. מצער שגם אתה הפכת את היוצרות. אמת דיברתי. היית צריך לחסום את נרו יאיר, שהוא זה שתוקף אותי ומכפיש לשווא, בכל במה אפשרית מזה שנים באובססיביות הוא מסית מולי, אם במקרה לא שמת לב, אתה יכול לראות דוגמאות לכך, בין היתר בדף השיחה שלך (בכמה פעמים, כולל בתגובה אליה הגבתי, שאותה באופן מתמיה השארת ולא התייחסת אליה), שלו, של ביקורת, של נדנד, בדפי בירורים (כולל בבירור מולי ומול נדנד), בדפי מפעילים, ובדפי שיחות של ערכים וקטגוריות. האם זה למשל (דוגמה אחת מני רבות) אינה הסתה, שקרים והתרת דם?! תמהני. נעם דובב - שיחה 00:19, 23 באפריל 2019 (IDT)
אחזור פעם נוספת על המלצתי לך להימנע מכל אמירה שיש בה התקפה אישית על ויקיפד, גם כאשר אתה משוכנע שנגרם לך עוול. דוד שי - שיחה 14:39, 24 באפריל 2019 (IDT)

וידיט גוג'ראתי[עריכת קוד מקור]

תודה על השיפורים בערך! --‏Yoavd‏ • שיחה 10:40, 24 באפריל 2019 (IDT)

Yoavd, תודה הן על הערכים הרבים והחשובים בתחום, וביניהם הערך הזה ועל המשוב הזה. שמח לשתף פעולה. נעם דובב - שיחה 00:10, 25 באפריל 2019 (IDT)

נוכל לשתף פעולה:[עריכת קוד מקור]

אחרי שיושרו ההדורים, אפילו שדעותינו שונות זו מזו, אני משער שנוכל לשתף פעולה באופן מיטיבי. שלומי חלוויעל - שיחה 23:25, 24 באפריל 2019 (IDT)

אציין, שמיטב ידיעותי הם בתחום הצבא (כפי שנוכחת לראות Face-smile.svg), תעופה, היסטוריה, יהדות, אסטרטגיה. אם נוכל ביחד לתרום באופן נפלא - אני משער שהיה שווה כל מה שהיה. שלומי חלוויעל - שיחה 23:40, 24 באפריל 2019 (IDT)
כפי שכתבתי אצל דוד, מעריך את שינוי הדרך בה בחרת. אשמח לשיתוף פעולה, אך איני מתמחה כמעט באף תחום שהזכרת, למעט אסטרטגיה, אך בצד העסקי. נעם דובב - שיחה 00:08, 25 באפריל 2019 (IDT)
כמובן שבזה נוכל לשתף פעולה. במה הנך כן מתמחה? שלומי חלוויעל - שיחה 13:45, 25 באפריל 2019 (IDT)
אבטחת מידע, ניתוח מערכות, ניהול פרויקטים, שחמט, לשון, שירה, פלינדרומים, משחקי מילים. נעם דובב - שיחה 13:50, 25 באפריל 2019 (IDT)
בשלושת הראשונים אני דיי מתמחה, בעיקר בעקבות שירותי הצבאי. וגם בשחמט אני מבין. נוכל לראות איך אפשר ביחד לערוך ערכים בנושאים הנ"ל. מה אתה אומר? אגב, איך אומרים: ליבריאות \להבריאות? שלומי חלוויעל - שיחה 15:21, 25 באפריל 2019 (IDT)
נועם דובב, אתה יודע איך אומרים? כתבת לי שאתה מתמחה בלשון...שלומי חלוויעל - שיחה 16:33, 28 באפריל 2019 (IDT)
נעם דובב אתה יודע? שלומי חלוויעל - שיחה 22:33, 1 במאי 2019 (IDT)

תבנית[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, אני מציע להוסיף תבנית {{רופא}} לערך שנמצאת בו תבנית "בעבודה". בתחתית התמונה יש כיתוב, ואני יכול להסירו בתמונה ספציפית לוויקיפדיה העברית. דוריאןDGW – Talk 22:42, 26 באפריל 2019 (IDT)

שלום דוריאן. התבנית הנ"ל לא מתאימה לדעתי בערך הנ"ל, הוספתי במקום תבנית אישיות. נעם דובב - שיחה 16:16, 27 באפריל 2019 (IDT)

תודה על תרומתך למיזם התקלדות[עריכת קוד מקור]

הי, תודה על תרומתך הרבה.

האם אתה משתמש בכפתורים עם המינוס או שמחכה שהדף יתרענן כל פעם? Uziel302 - שיחה 22:07, 27 באפריל 2019 (IDT)

היי עוזיאל, מיזם מעולה, שאפו! לפעמים כך ולפעמים כך. לידיעתך: אופציית "טפל" לא תמיד עובדת. נעם דובב - שיחה 22:11, 27 באפריל 2019 (IDT)
תוכל לפרט? לא נפתח פופאפ? הדף מרוענן לפני או שזה דף אחרי שינויים לא מרועננים? היו עורכים שערכו במקביל? לי היו בעיות כשמישהו ערך במקביל. Uziel302 - שיחה 06:46, 28 באפריל 2019 (IDT)
קרה לי שטפל לקח כמה שניות לפתוח את הפופאפ. יכול להיות שהבעיה אצלך גם הייתה עיכוב. אני לא מבין מספיק איך התזמון של דברים עובד. Uziel302 - שיחה 06:42, 30 באפריל 2019 (IDT)

ארכוב[עריכת קוד מקור]

היי נעם, בוקר טוב. אכפת לך שאני אארכב את דף שיחתך? eli - שיחה 11:17, 28 באפריל 2019 (IDT)

היי אלי, בוקר טוב. מדוע אתה חש צורך לעשות זאת? נעם דובב - שיחה 12:10, 28 באפריל 2019 (IDT)
זה טו מאצ' ולא סימפתי משהו:) eli - שיחה 12:47, 28 באפריל 2019 (IDT)
אארכב בעצמי, כשאמצא לנכון לעשות זאת. כמו כן, אני שמח שיש לך רצון לסימפטיה בדף השיחה שלי. לתחושתי, היית יכול לתרום לכך בצורה הרבה יותר משמעותית מאשר ארכוב. נעם דובב - שיחה 12:51, 28 באפריל 2019 (IDT)

בירורים[עריכת קוד מקור]

בהתאם לנהלי ויקיפדיה, אני מעדכן אותך כי פתחתי בירור בעניינך • חיים 7שיחה • 13:27, 28 באפריל 2019 (IDT)

משתמש:נעה אלון/עמאר יונס[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, מסב את תשומת לבך שהוספת קטגוריות לערך בטיוטה. Amiroשיחה 12:05, 30 באפריל 2019 (IDT)

שלום, אמיר. הערך בטיוטה עוד רגע קט יעבור למרחב הערכים. נעם דובב - שיחה 12:07, 30 באפריל 2019 (IDT)

כוכב למקטלג![עריכת קוד מקור]

Category Barnstar Hires.png כוכב המקטלגים
תודה רבה על עבודת הקטלוג המקיפה! Amiroשיחה 18:15, 5 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה אמיר, אף אני מעריך את פועלך. נעם דובב - שיחה 18:17, 5 במאי 2019 (IDT)

יקיר פלסנר[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יקיר פלסנר" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Alon112 - שיחה 03:29, 10 במאי 2019 (IDT)

היי אלון. תודה על התזכורת, ערכתי והסרתי את התבנית. נעם דובב - שיחה 10:43, 10 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה לך על ההתייחסות! Alon112 - שיחה 13:45, 10 במאי 2019 (IDT)

טעות בשנים בהעברת קטגוריות[עריכת קוד מקור]

שים לב להעברה זו. הקפצת אותו בשנה. כיוון שאתה מעביר במסות יתכן וכל קבוצת העברה זו שגויה. בדוק ותקן בשאר. בורה בורה - שיחה 15:44, 15 במאי 2019 (IDT)

תיקוני ויקיזציה ששוברים קישורים[עריכת קוד מקור]

שלום. שים לב בבקשה שבמספר עריכות שלך לאחרונה (למשל זו או זו), תיקוני הוויקיזציה שלך שברו למעשה קישורים לתמונות. בברכה, Dovno - שיחה 00:59, 17 במאי 2019 (IDT)

שלום, תודה שהפנית את תשומת לבי. אנקוט במשנה זהירות. נעם דובב - שיחה 01:00, 17 במאי 2019 (IDT)

ניטור מזיק[עריכת קוד מקור]

שלום רב כל הכבוד על עבודתך המסורה כמנטר, אולם שים לב כי לפעמים על ידי הניטור האוטומטי נמחקים גם תמונות וקבצים שאינם אמורים להימחק (ראה לדוגמא בערך מלחמת הירושה האוסטרית). בברכה. על הטוב - שיחה 12:25, 17 במאי 2019 (IDT)

שלום על הטוב. תודה על החלק הראשון ועל הפניית תשומת הלב (אך זה לא ניטור כי אם ויקיגמדות), אתן דעתי על כך. נעם דובב - שיחה 12:31, 17 במאי 2019 (IDT)
בכל מקרה תודה על התשומת לב מכאן ולהבא. בברכה. על הטוב - שיחה 13:41, 17 במאי 2019 (IDT)

הכפר בורין:[עריכת קוד מקור]

היי, נעם. בזמנו אמרתי לך שלא אוכל להביא לך מקור מוכח על ההתפרעיות בכפר בורין. כעת אני יכול לשלוח לך - רק בפרטי. זה לא לויקיפדיה. מטעמי חסיון מידע. תרצה? רק ברוח טובה, נעם. כי בסופו של דבר כולנו שרתנו בצבא וכולנו ישראלים. שלומי חלוויעל - שיחה 13:16, 17 במאי 2019 (IDT)

לא, שלומי. אני עדיין לא מבין למה זה לא לוויקיפדיה. יש הרבה מאוד ישראלים שלא שירתו בצבא, אז זה בטח לא "כולנו". נעם דובב - שיחה 13:23, 17 במאי 2019 (IDT)
צה"ל זה חובה לכל ישראלי. ומה טוב אם זה שירות מועיל. וזה לא לויקיפדיה, כפי שהסברתי, מטעמי ביטחון מידע. אז אם אכפת לך ממדינת ישראל - הרשה לי להעביר לך בפרטי ולא לכל העולם. שלומי חלוויעל - שיחה 20:50, 18 במאי 2019 (IDT)
תודה, אני מוותר. נעם דובב - שיחה 21:14, 18 במאי 2019 (IDT)
חבל שאתה מתחמק. לא חכמה גדולה לברוח מהאמת. שלומי חלוויעל - שיחה 21:16, 18 במאי 2019 (IDT)
האמת נחשפת במקורות פומביים ואמינים. אתה זה שמתחמק, מחזיק כביכול במידע סודי השמור לי. אם יש עניין של ביטחון מידע לא היית מציע לשלוח לי במייל מאותו טעם. נראה שיש נסיבות אחרות לכך שאתה לא רוצה לחשוף כאן את המידע ויש לך מה להסתיר. וצה"ל ממש לא חובה לכל ישראלי. בכל מקרה, איני מעוניין עוד בדיון זה כאן, תודה. משלב זה הודעות נוספות בעניין יימחקו. נעם דובב - שיחה 21:23, 18 במאי 2019 (IDT)
כרצונך. שלומי חלוויעל - שיחה 22:16, 18 במאי 2019 (IDT)

MQV[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
שים לב לעריכתך כאן. תיקנת בטעות את מה שהציע הסקריפט "תיקון תקלדות בקליק". אבל "המפחות" לא היה אמור להיות "המשפחות", אלא "המפתחות" (מדובר כאן בהצפנה). אלדדשיחה 11:49, 18 במאי 2019 (IDT)

במקרה שמתי לב לתקציר העריכה שלך, כשהפעלת את הסקריפט על הערך הזה. אלדדשיחה 11:52, 18 במאי 2019 (IDT)
היי אלדד, התכוונתי לתקן למפתחות. זה נלחץ כנראה בטעות. תודה על שהסבת את תשומת לבי. נעם דובב - שיחה 11:58, 18 במאי 2019 (IDT)
יופי, תודה (במקרה שמתי לב בדקות האחרונות לכמה תקצירי עריכה בעקבות תיקון התקלדות של הסקריפט, ותיקנתי בשלושה או ארבעה ערכים). אלדדשיחה 12:01, 18 במאי 2019 (IDT)

אשמח לעזרתך[עריכת קוד מקור]

העלתי לויקישיתוף תמונה של אביבית בר זוהר. אני לא מוצא את המקום בתבנית להעלאת התמונה. אשמח לעזרתך Nirvadel - שיחה 20:10, 20 במאי 2019 (IDT)

קטגוריה:ביסקסואליות ישראליות[עריכת קוד מקור]

אצטרך שוב לפנות לבירורים על התנהלותך? במידה ותמשיך ראה הודעה זו כהודעה על פתיחת בירור בענינך, בנוסף לבקשת חסימה על מלחמת עריכה • חיים 7שיחה • 22:04, 21 במאי 2019 (IDT)

הפסק להטריד אותי, ולעבור על כללי הקהילה, לפתוח במלחמות עריכה, לשחזר בניגוד לנהלים ולשנות ססטוס קוו בעץ הקטגוריות. אל תאיים. אני אבקש את חסימתך. אינך רצוי פה וכל הודעה נוספת מצידך תימחק. בירור השווא השערורייתי והמטריד הקודם שלך לא הניב דבר. נעם דובב - שיחה 22:07, 21 במאי 2019 (IDT)

בירור בעניינך[עריכת קוד מקור]

פתחתי בירור בעניינך. ידידיה צבאןשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ט • 14:23, 26 במאי 2019 (IDT)

כללי התנהגות ושיוך עורכים למחנות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, בוויקיפדיה משתמשים צריכים להיבחן לפי תרומתם, וגם במהלך ויכוח אין לתקוף עורכים אחרים בשל דת, מין או מאפיינים אישיים אחרים. זה לא במקום להשתמש בדת ובאמונות של עורכים אחרים כדי להטיל בהם דופי, וזה לא תורם לרוח עבודה שיתופית במיזם. אם יש לך הערה במחלוקת, גם אם עורכים אחרים מתגרים בך, הגב בצורה עניינית מבלי לשייך עורכים אחרים למחנות. כיוון שהוסבר כבר בדיון בבירורים לאחרונה שאתה צריך למתן את תגובותיך, וכדי להבהיר את רצינות הדברים חסמתי אותך למשך יום לחסימה חלקית ממרחבי ויקיפדיה ושיחת ויקיפדיה, שם נפלטו לך לאחרונה אמירות פוגעות כאלו. במהלך החסימה אתה מוזמן להמשיך בתרומתך הברוכה לערכים ולקטגוריות בפרט, ואני מצפה שתמתן את ההתבטאויות שלך על מנת שהקהילה תוכל לקיים יחסי רעות ורוח עבודה שיתופית במיזם. ערן - שיחה 23:37, 26 במאי 2019 (IDT)

שלום ערן, דברייך מנותקים מהמציאות. לא תקפתי אנשים בשל דתם, ואף הבהרתי זאת הבהר היטב, הן בדבריי לשמזן, והן בבירור השווא שפתח מולי ידידיה צבאן. אמרתי שיש מתאם בין אמונות להצבעות, ולמחנות, ושאני מכבד עורכים דתיים, ויש בוויקיפדיה עורכים דתיים הגונים רבים. בנוסף, אתה כמובן מתעלם מהקשר הדברים, ממסע הדה-לגיטימציה הבלתי-פוסק שנעשה לי כאן תחת כל במה ועץ רענן, כולל בדף השיחה שלך ושל ביוקרטים נוספים, בדפים של עורכים, בדפי הבירורים, הבקשות המפעילים, בדפי שיחות של ערכים וקטגוריות, באותו דיון עצמו אליו הפנית. אציין שפנית אליך באופן אישי במייל לאחרונה בעניין התנכלויות אליי, אך בחרת להתעלם. מצער אותי מאוד שפעם נוספת אתה חוסם אותי חסימת שווא, אני רואה בכך חד-צדדיות ועוול זועק לשמיים (מעניין שאת העורכים שמתבטאים בתוקפנות יתרה ומסיתים, מביעים מיזוגניה, להט"בפוביה וגזענות השכם וערב אתה לא חוסם, ובוחר לעצום עיניים), ליקוי חמור בשיקול דעת, ניצול לרעה של מנדט שניתן לך מהקהילה, ואי התאמה שלך לתפקיד הביוקרט. אתה כותב בכותרת "שיוך אנשים למחנות" - תמוה בעייני איך נסתר ממך שבאותו עמוד ממש שאליו הפנית כתבו "מחנה נעם דובב" והצד השני כל הזמן מדבר על מחנות. נעם דובב - שיחה 23:52, 26 במאי 2019 (IDT)
שלום נעם, בוקר טוב,
אנא התייחס בכובד ראש לדבריו של ערן. תרומתך מבורכת למרחב הערכים. עם זאת, אתה שוב ושוב תוקף אנשים על רקע השתייכות למחנה דתי וכו', והדבר פוגע שוב ושוב בעבודה התקינה במיזם השיתופי שלנו. נכון, קיבלת על עצמך להגן על קבוצות מסוימות באוכלוסיה, וזה טוב ויפה. ובכל זאת, בהתייחסותך לנושאים שונים, אנא הימנע מאַד הומינם ומסיווג עורכים על פי מאפיינים מסוימים לקבוצות שונות. עברת על עניין זה מספר פעמים, ואני לא מעוניין כרגע להיכנס לפירוט. בכל אופן, פגעת באופן זה לאחרונה במספר ויקיפדים. אני שוב חוזר ומבקש - ראשית, הקפד בבקשה למתן את התבטאויותיך (ואם אפשר, נסה להימנע מתגובות עד כמה שאפשר), ובעיקר אל תסווג אנשים לפי דעות, אמונות דתיות וכו'. בסיווגך באופן הזה עשית ואתה שוב ושוב עושה עוול ללא מעט עורכים. אני נמנעתי מלהגיב במקרים שקרו, אבל לאחרונה נוצרה מסה קריטית בעניין זה, ולא נוכל עוד להחריש. לכן, כפי שכתבתי לעיל, אנא התייחס בכובד ראש לדבריו של ערן, לדבריי, ובכלל, לדברי כל הפונים אליך. אנחנו מעוניינים להחזיר את הרוח הטובה למיזם. אלדדשיחה 06:52, 27 במאי 2019 (IDT)
בוקר טוב, אלדד. מפנה אותך לדבריו שכתב המפעיל גארפילד בבירור השווא כנגדי שבגינו נחסמתי חסימת שוא בעיניי: "נועם לא הלך לתקוף אף אחד. הוא הביע את דעתו בדף שכל תכליתו להביע דיעה על אנשים אחרים (מפעיל נולד). באופן טבעי, הרבה מחלוקות עולות בדף הזה, והרבה אי הסכמות ודם רע. אני אישית לא ראיתי בנוסחים שלו פער משמעותי מאלו של ברי הפלוגתה שלו. במידה ולא יובאו הוכחות חד משמעיות לתוקפנות ללא התגרות של נועם באחרים, מחוץ לדיון במפעיל נולד (בו כל הנוגעים לעניין כמעט נוגעים בקצה הגבול של הלגיטימי), אני אבקש למחוק את הדיון הזה ללא ארכוב, ולנפק אזהרה לידידה צבאן על התנהלות זו". ובהמשך לדבריו כמובן שלא הובאו שום דברי תוקפנות שלי כי לא היו כאלו. ובמקום לחסום את ידידיה צבאן ואת חיים 7 שפותחים נגדי בירורים ותלונות שווא סדרתיות (וחיים גם עבר על כל כללי הקהילה), ולארכב את בירורי השווא נגדי, כפי שהייתם אמורים לעשות וזה מה שציפיתי שתעשו, אתם חוסמים אותי. עולם הפוך.
התייחסתי לדבריו של ערן בכובד ראש, אך מה לעשות שהם חסרי שחר בעיניי, בדיוק כמו דבריך שלך. איבדתי אמון בביוקרטים ובמפעילים. כל חסימותיי שבוצעו על ידי אלי וערן, כולל זו הנוכחית, הן בעיניי חסימות שווא שערורייתיות מהדרגה הראשונה כתוצאה מבירורי שווא ומראים על אובדן דרך. כל הביוקרטים עוצמים עיניים כנגד התבטאויות להט"בפוביות, מיזוגניות, גזעניות, ונגד מסע הסתה ודה-לגיטמציה חסר תקדים כנגדי שמעורבים בו לא מעט עורכים, ומוביל אותו נרו יאיר (וצריך בעיניי להיות עיוור כדי לא לראות זאת. יתרה מזאת, הוכחתי זאת באותות ובמופתים, ואף בדיון מפעיל נולד המקביל של עוזיאל זה התרחש), ובכך למעשה מכשירים אותם. זה האד-הומינם המשמעותי שמתרחש פה ולא מה שאתה טוען כלפיי, אך כלפיו אתם אדישים. זוהי מעילה בתפקידכם ובמנדט שקיבלתם. אינכם ראויים להרשאות שלכם, בהם אתם עושים שימוש לרעה. חסימת שווא כמו זאת והקודמות היא בריונות בעיניי. אם אכן הייתם מעוניינים, כפי שאתה כותב, להחזיר את הרוח הטובה למיזם, הייתם מטפלים בכך (וזה-זה הדבר שפוגע במיזם השיתופי) ולא נטפלים אליי. עדיין לא מאוחר לעשות זאת. בנוסף, אתם מייחסים לי דברים שלא היו ולא נבראו. לא תקפתי איש על אמונתו, והסברתי זאת מספר פעמים, אך אתם ממשיכים לחזור על הדברים הלא נכונים הללו. רק כשאני מגיב, ועוד במתינות יחסית לאופן בו תוקפים אותי, אתם נזעקים וכמובן מתעלמים מכל מה שקדם לזה. אני רואה כאן עוול זועק לשמיים, אפליה חד-צדדית והפיכת היוצרות בין התוקפן לקורבן, וניסיונות השתקה. לא אתן לזה לעצור אותי, לא אשתוק ואחריש כנגד עוולות. עם זאת, אתבטא במתינות. כמו כן, אמשיך להוביל בגאון את התרומות למיזם מתחילת השנה. נעם דובב - שיחה 12:47, 27 במאי 2019 (IDT)
ומה גורם לך לחשוב שאתה ממציא הליברליזם? אני - ואני מניח שגם אלדד וערן - לא פחות ליברלים ממך, ושלושתנו מעירים לך פעם אחר פעם. בלתי סביר שכל מי שמעיר לך לוקה בחוסר שיקול דעת. בלתי סביר. זו קריאת השכמה לפני צעדים חד-צדדיים - תלמד איך לדבר כמו בן אדם. אדם ליברל לעולם לא ידבר כך. eli - שיחה 14:48, 27 במאי 2019 (IDT)
אתה מסלף, ולא בפעם הראשונה לצערי את דבריי - לא טענתי שאני ממציא הליברליזם וגם לא טענתי שכל מי שמעיר לי לוקה בחוסר שיקול דעת (יתרה מזו - לקחתי לתשומת ליבי הערות ענייניות של אחרים). אתה והביוקרטים - בהחלט כן. וזה בהחלט מצב בלתי סביר, אך הוא המציאות, לצערי. צעדים חד-צדדים, שערורייתים מאין כמותם, תוך ניצול סמכות לרעה, כבר הופעלו על ידיך ועל ידי ערן כנגדי. אתה לא מפחיד אותי באיומי ההשתקה וסתימת הפיות הנלוזים בעיניי שלך. תלמד אתה איך לדבר כמו בן אדם, לאור פעולותיך הבריוניות כלפיי אתה אינך יכול להטיף מוסר, אתה מזמן איבדת את סמכותך המוסרית. הרשה לי לגחך על היחס בין הליברליזם שלכם לעומתי. פעולותיכם ודבריכם מראים כמה רחוקים ערכי הליברליזם מכם. בל נשכח גם שהפעלת עליי צנזורה, ואסרת עליי לנקוט בביטויים מסוימים המשקפים את המציאות לאשורה. זה המקום לציין שאתה זה שדיברת עם דגש חזק שיתנצל בפניי על תוקפנותו הרבה. זה לא מנע ממך (בשם הליברליזם?! תמהני) לתמוך בהתלהבות מועמדותו למפעיל, למרות שכעשרים ויקיפדים דיברו על סגנונו התוקפני ומעבר שלו על מספר כללי קהילה. למרות כל הדברים הללו, ונגד הרוח הרעה שמשתוללת נגדי, אתבטא במתינות. נעם דובב - שיחה 15:01, 27 במאי 2019 (IDT)
אם כבר הזכרת אותי, אז כן. ההתנצלות שקיבלת ממני הייתה קשורה לאלי, אבל כל זה כלל לא משנה: התנצלתי בפניך כי אני לפני הכול בן אדם, ושנית – בגלל שרציתי יחסי עבודה תקינים במיזם העדפתי להתנצל על מה שקיבלת ממני, למרות שהתקיפות שלך כלפיי היו עשרת מונים (ומעולם לא חשבת אפילו להתנצל עליהן, גם אחרי שהתנצלתי אני). אבל לא זה הסיפור. בחצי השנה האחרונה ערכת את דף הבקשות ממפעילים כ־200 פעמים בענייני קטטות ומריבות. ביקשת לחסום לפחות 11 עורכים ותיקים (לא כולל נדנד) וגם אותי. את רובם ביקשת לחסום לצמיתות. אתה באמת רואה עצמך כליברל וכולם כאן בריונים? דגש — 15:35, 27 במאי 2019 (IDT)
כרגיל, דברי הבל ורעות רוח - לא תקפתי אותך מעולם, הגבתי לתוקפנותך האישית החד-צדדית וחסרת התקדים כנגדי במשך שנים (דבר שעולה בקנה אחד עם מה שכתבו זה עתה כעשרים עורכים ותיקים (שבפועל מספר העורכים שנפגעו ממך גדול פי כמה - אלו רק העורכים שהגיעו ל"מפעיל נולד" והיו מוכנים להתבטא בלי לפחד מההשלכות של התנכלות להם מצידך) על סגנונך והתנהלותך התוקפנית ומעבר על נהלים רבים של הקהילה - לא היה לזה אך ורע בתולדות "מפעיל נולד" - ולכן נמצאת לא ראוי לכהן כמפעיל והקהילה נשמה לרווחה, למרות שהיה צריך לחסום אותך מזמן לצמיתות, וזה הדבר שהיה משפר את רוח המיזם יחד עם חסימתו לצמיתות של נרו יאיר, חברך הטוב, שפועל באופן דומה לשלך), לכן לא היה צורך שאתנצל בפנייך. ממש לא כולם בריונים - ציינתי 4 אנשים שנהגו ונוהגים בבריונות כלפיי - אתה, נרו יאיר, ולהבדיל אלי וערן (על שאר הביוקרטים אמרתי שהם איבדו דרך ולא ראויים למנדט שקיבלו מהקהילה, אך הם לא נקטו בחסימות כנגדי, לכן איני רואה בהתנהלותם בריונות). מלבד זה, יש קומץ של עורכים שרודף אותי בחודשים האחרונים, בהובלתו של נרו יאיר, ועכשיו שוב שוב בשותפות להובלה שלך (לאחר שלא נבחרת למפעיל, הורדת את מסמכת ה"התמתנות" כביכול שעטית על עצמך בחודשים האחרונים) ועושה לי דה-לגיטימציה. וכן, אני בהחלט רואה עצמי כליברל. הבקשות שלי בדף המפעילים (שכמובן אתה מעוות במכוון את התמונה וסופר עריכות, הגהות, תיקוני תקלדות, הרחבות וכו') לא עסקו ב"קטטות ומריבות" אלא בגילויי בריונות ומעבר על כללי הקהילה כגון שלך ושל נרו יאיר ושאר הקומץ שהזכרתי, והיו מוצדקות מאין כמותן. נעם דובב - שיחה 16:41, 27 במאי 2019 (IDT)
בבקשה: בחצי השנה האחרונה ביקשת לחסום את: 1. יזהרברק; 2. איש גלילי; 3. גיברס; 4. חיים 7;5. Tomtom‏; 6. גנדלף; 7. נרו יאיר;8. ידידיה צבאן; 9. אלי גודין; 10. Eladti‏; 11. AddMore-II‏; 12. מיכאל צבאן (כל הבקשות הנ"ל נמצאות בדף שקישרתי אליו, למעט אדמור שהבקשה הייתה בדף שיחתו של ערן ובדף הבירורים וכן מיכאל שהבקשה הייתה בדף הבירורים) (חוץ ממני, כמובן) ואולי יש עוד. בממוצע אתה מעסיק את דף הבקשות ממפעילים כפעם בשבועיים. לא הורדתי שום מסכת התמתנות, ההתנהגות שלך עברה כל גבול (ואם אתה לא חושב שיש לך על מה להתנצל כלפיי בכל ההיסטוריה שלך במיזם – זה כנראה חלק מהבעיה), ואני – בשונה מעורכים ומפעילים אחרים – פשוט לא פוחד מההתקפות שלך, אם כי אבקש מהביורוקרטים שיטפלו בך אם תמשיך לחצות כאן עוד גבולות. [במאמר מוסגר: אתה מגלה כאן חוסר ידע בהיסטוריה של המיזם – היו בעבר התנגדויות גדולות מאלו במפעיל נולד, וחבל שאתה מדבר בלי לבדוק (ולמרות זאת לא אכתוב על דבריך "כרגיל, דברי הבל ורעות רוח" – אולי זו אחת הסיבות שאתה חסום כרגע ואנשים אחרים לא)] דגש — 17:11, 27 במאי 2019 (IDT)
כל האנשים שציינת היו ראויים לחסימה על פועלם. החשבון שלך על "פעם בשבועיים", כמו הדברים האחרים שאמרת - רחוק מאוד מהאמת. שנדבר על החסימות הרבות שלך?! כולל חסימה של שלושה חודשים שקוצרה באופן מתמיה?! החסימות שלי, הן, בניגוד לחסימות המוצדקות (והרחמניות, יש לציין) הרבות שלך שערורייתיות. לא אמרתי שלא היו התנגדויות גדולות יותר במפעיל נולד (אתה שוב מסלף את דבריי), אך לא היו התבטאויות על התנהגות תוקפנית וחמורה כל כך כשלך. הדברים שאמרו כשערים עורכים עליך מדברים בעד עצמם, והם מהווים אות קלון בעיניי על פעילותך כאן. ואכן, כפי שכתבתי, אין לי מה להתנצל כלפייך, נהפוך הוא - הייתי מאוד עדין ומבליג לעומת התוקפנות חסרת התקדים שהפגנת כלפיי. מעבר לזאת, אני רואה בדברייך כלפיי הטרדה, התרסה והתגרות, האשמות שווא מופרכות, המהוות המשך ישיר לתוקפנותך מולי. אבקש ממך לא להגיב כאן יותר, אינך רצוי פה. נעם דובב - שיחה 17:21, 27 במאי 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אולי תפסיקו? אני קורא רק חלקים מן הדיונים האלה, ודי בהם לעורר בי כאב לב. אני חושב שאני לא היחיד. תועלת לויקיפדיה אין כאן. אני פונה לכל מי שזה נוגע לו: אנא, תן לעבר להתרחק ובהמשך להפוך לעבר רחוק ואפילו להישכח; ותר על הצורך לומר את המילה האחרונה; אל תחזור עד לזרא על הטענה (הנכונה בעיניך) שלא התחלת ולא תקפת אלא (בקושי) התגוננת; אל תאסוף ציטוטים שמוכיחים זאת; הימנע מהכללות גדולות וממילים גבוהות מדי (לא אביא דוגמאות). תודה רבה! --א 158 - שיחה 17:52, 27 במאי 2019 (IDT)

היי, צר לי על כאב הלב שנגרם לך, באמת. אני מוכן להניח לעבר, כפי שהייתי מוכן לסלוח לדגש חזק לאחר שהתנצל על פגיעתו בי. העניין הוא שמה שהיה הוא מה שהווה, והעוולות החד-צדדיות ממשיכות להיערם וביתר שאת, כמו חסימת שווא זו, שהיא נשוא הדיון, והרדיפה אותי. עם זה איני מוכן להשלים, ואמשיך להילחם בכך. נעם דובב - שיחה 18:03, 27 במאי 2019 (IDT)
נעם, רק כדי שיהיה לך ברור: דברי ערן ואלדד אליך כאן הם קריאה אחרונה לסדר, שלאחריה כנראה לא יבואו עוד דברי התראה אלא חסימות ארוכות יותר ויותר, אולי אף עד כדי חסימה ללא הגבלת זמן (שחלק מהמבקרים שלך באתר כנראה מחכים לה בכיליון עיניים). אם זה מה שאתה בוחר שיקרה זו זכותך. לא תוכל לטעון שלא הוזהרת. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 19:43, 27 במאי 2019 (IDT)
יואב, קריאה לסדר אומרים למישהו שלא היה בסדר. אם הייתי חושב שהייתי לא בסדר, הייתי מודה בכך, ומשנה את התנהלותי ואף מתנצל. אני כופר בכך שלא הייתי בסדר. לא הובאה דוגמה אמיתית ורצינית אחת. הביוקרטים (והמפעילים) יכולים, כמובן, לחסום אותי כאוות נפשם, אך יהיו אלו חסימות שווא, וניצול סמכות לרעה כמו החסימה הנוכחית והקודמות, שדגל שחור מתנוסס מעליהן. אני לא בוחר שזה מה שיקרה, אם הם יעשו זאת זו תהיה בחירה שלהם. אני לא אכנע לניסיונות השתקה ולא אשתוק מול עוולות. כדי שלא תהיינה ספקות - אדבר במתינות. נעם דובב - שיחה 20:47, 27 במאי 2019 (IDT)
יואב ר., בהמשך לדברים לעיל - משום שאני מוכן ללמוד מטעויות ופתוח לדיאלוג ואף לשמיעת ביקורת (עניינית ובונה כמובן, מה שלצערי לא מצאתי עד כה בדיון זה) וסבור על סמך התנהלותך עד כה שאתה אדם הגון - האם אתה חושב שהייתי לא בסדר במשהו בהתנהלותי?! אם כן, אשמח אם תגיד במה (רצוי דוגמה קונקרטית עניינית) ותסביר. ייתכן שאשנה את דעתי בעקבות זאת. נעם דובב - שיחה 21:02, 27 במאי 2019 (IDT)
בהנחה שעקבתם - אותה שאלה מופנית לגארפילד, דוג'רית, BAswim, YuvalNehemia, Hayden Von Feldheim, Guycn2, Carpatianlynx, Israeli Homo Sapiens, Yoavd - האם לדעתכם נפל פגם בהתנהלותי? אם כן, אשמח לדוגמה והסבר. אני נכון לשמוע ביקורת בונה ועניינית, וללמוד מטעויות אם ביצעתי כאלה. נעם דובב - שיחה 22:01, 27 במאי 2019 (IDT)
נעם, אני חוזר על העצה שלי אליך מלפני מספר שבועות, תוריד את כמות השעות שאתה משקיע במיזם למשך חצי שנה. אתה תראה שאחרי כמה חודשים הכל יראה לך פחות "שערורייתי". אל תשכח שיש חיים מחוץ לוויקידפיה, ואני בטוח שאתה יודע איפה למצוא אותם. יורי - שיחה 22:33, 27 במאי 2019 (IDT)
נעם, מחזק אותך ותומך בך. אתה אוהב את ויקיפדיה ואוהב לערוך בויקיפדיה, אז תעשה את מה שבגללו הגעת לכאן. יש לנו ערכים על שחמטאיות ושחמטאים לכתוב. BAswim - שיחה 22:53, 27 במאי 2019 (IDT)
יורי וברק, תודה (וברק, מחמם את הלב, זה הדדי, מעבר לכך אני עורך בערכים בנושאים רבים, לא רק בענייני שחמטאיות ושחמטאים). מתכוון ליישם את עצותיכם. נעם דובב - שיחה 23:11, 27 במאי 2019 (IDT)
נועם דובב, יש פגם בהתנהגותך שאני מאמין שאתה לא שם לב לכך. אתה אוכל את הפיתיון שמאכילים אותך בו מתנגדך. אתה נכנס לריבים, מאשים רבים במיזוגניה, להט"בופוביה ועוד משהו שנגמר בפוביה, מבקש חסימות של רבים, לכן אתה נחסם ואם תמשיך כך יחסמו אותך לתקופה ארוכה יותר וחבל --Nirvadel - שיחה 23:19, 27 במאי 2019 (IDT)
תודה, ניר. לקחתי את דברייך לתשומת ליבי. נעם דובב - שיחה 23:23, 27 במאי 2019 (IDT)
נעם דובב - לפני כמה שעות הפניתי כמה בקשות אל המשתתפים בדיונים האלה. בין השאר, ביקשתי להימנע מהכללות גדולות וממילים גבוהות מדי. מצאתי כמה כאלה גם בדברים שכתבת מאז: עוולות, חסימת שווא, רדיפה, ניצול סמכות לרעה, דגל שחור, נסיונות השתקה... אני שמח שכתבת "אדבר במתינות": דיבור במתינות לא אמור לכלול מונחים כאלה. --א 158 - שיחה 00:03, 28 במאי 2019 (IDT)
לקחתי את דבריך לתשומת ליבי, אם כי דבריי אותם ציטטת הם תיאור אחד לאחד של המציאות, כפי שאני חווה אותה. נעם דובב - שיחה 00:31, 28 במאי 2019 (IDT)
קראתי שוב את דבריו של נועם בדיון על מפעילותו של דגש, והם באמת מצערים, ולא היו צריכים להיכתב. אולי לטובת הקהילה שלא רוצה לנבור בדפי ההסטוריה, ירכז נועם את דברי אלו שלטענתו משמיצים אותו ופוגעים בו, ואז כולנו נוכל להבין טוב יותר ממה נפגע בצורה כה חריפה ונוכל לשפוט בצורה יותר אוביקטיבית. כמי שמכיר צדדים אחרים לגמרי של נועם ונמצא באינטרקציה אחרת איתו, אני מאמין שמה שפגע בו הוא משמעותי. בכל מקרה בשורות מעלה חוזר נועם וכותב שהוא לקח את כל הדברים לתשומת לבו ומקבל את הביקורת שנכתבה עליו, וילמד מהטעויות שעשה - מה אפשר עוד לבקש ממנו?--‏Yoavd‏ • שיחה 07:52, 28 במאי 2019 (IDT)
Yoavd‏ - אתה מבקש מנעם לרכז את הדברים שפגעו בו, וזה בדיוק ההיפך ממה שאני מבקש. יש לנו כבר כמה אוספים של התבטאויות בעייתיות מן העבר, ועוד אוסף אחד רק יפריע לנו. המטרה לטווח ארוך, של כולנו, היא ויקיפדיה יותר טובה שתיכתב באוירה יותר נעימה. התקשורת בתוך הקהילה נועדה לשרת את המטרה הזאת. גם בחילוקי דיעות - עוד לא הסכמנו מה זה "ויקיפדיה יותר טובה" - אפשר לדון באוירה יותר נעימה. מישהו חכם לימד אותי פעם שהמשמעות של התקשורת היא התגובה שאתה מקבל: התגובות שהמשתתפים בויכוחים האלה קבלו זה מזה רק הרחיקו אותנו מן המטרה, ונראה לי שגם לא עזרו להם אישית.--א 158 - שיחה 11:23, 28 במאי 2019 (IDT)
מצטרף לדבריו הנכוחים של א 158. שמחתי לקרוא שנועם לקח את הדברים שנאמרו לתשומת לבו וילמד מהטעויות, וכן - שימתן את התבטאויותיו ויתרכז במרחב הערכים. לדעתי, לא כדאי להמשיך להעלות באוב דיונים מהעבר, ועדיף לפתוח דף חדש. אלדדשיחה 12:49, 28 במאי 2019 (IDT)

היי נעם היקר. השבוע כמעט שלא היה לי פנאי לערוך, וממילא רק עכשיו אני יכול להגיב לתיוג.
קודם כל, כל הכבוד על עצם הנכונות לקבל ביקורת, ועוד על תיוג משתמשים אחרים שיעשו זאת, ולא פחות מכך, על הסגנון המאופק והמעולה שבו אתה משתמש עכשיו.
למרות זאת, אני כרגע פחות בעניין של העברת ביקורת, ויותר בעניין של התמקדות מעשית רלוונטית, לכן אשתף אותך בשני טיפים שאני מרגיש שהם עוזרים לי להימנע ממצבי קיצון. קודם כל, ויקיפדיה מורכבת ממגוון רחב של משתמשים ודעות, מה שיוצר אוטומטית חילוקי דעות. לכן, כמו בכביש ובחיים עצמם, חשוב להיות חכם לא פחות מלהיות צודק. לא תמיד הטובים מנצחים ולא תמיד הצודקים מנצחים. ממילא, גם כשאני נתקל בדברים מקוממים, אני מנסה לחשוב האם מלבד הצדק, כדאי לחשוב על כיוונים נוספים שיכולים לשפר את ההתמודדות עמם, לצד הבעת דעתי שלי. דבר נוסף, הוא שכשאני נתקל בתגובה שמערבת חלק ענייני וחלק שהוא מעט פחות כזה, אשתדל להתמקד בזה הראשון, ולנסות ולהחליק את השני. פעמים רבות המטרה של ההתגרויות היא גם להסיט את הדיון למקומות אחרים, ואני מעדיף שלא לתת לצד השני את הפריבילגיה הזו. למרות שלא תמיד זה מצליח קריצה, אני שואף להותיר את מי שמחפש להתגרות לבד בזירה, ואם זה ממש קשה לו, שיחפש לעצמו פרטנר אחר ממני.
כך או כך, ראיתי שאתה אכן מיישם בשטח, במודע או שלא במודע, את הדברים האלו, ולכן יכול להיות שהם מיותרים. אז המשך בתרומתך החשובה למיזם, אוהב אותך. ישראל - שיחה 02:40, 31 במאי 2019 (IDT)

ב-27 במאי ביקשתי כאן כמה בקשות. מאז עברו, לפחות מנקודת ראותי, עם או בלי קשר לבקשות שלי, כמעט שבועיים שקטים יחסית. עיון בדברים האחרונים שנכתבו בדף הבירורים, מביא אותי לחזור על הבקשות האלה. בעיקר מצאתי שם הרבה הכללות גדולות ומילים גבוהות מדי. אני פונה שוב לכל מי שזה נוגע לו: אנא, תן לעבר להתרחק ובהמשך להפוך לעבר רחוק ואפילו להישכח; ותר על הצורך לומר את המילה האחרונה; אל תחזור עד לזרא על הטענה (הנכונה בעיניך) שלא התחלת ולא תקפת אלא (בקושי) התגוננת; אל תאסוף ציטוטים שמוכיחים זאת; הימנע מהכללות גדולות וממילים גבוהות מדי. --א 158 - שיחה 15:58, 10 ביוני 2019 (IDT)

כתבתי ב"בירורים", והחלטתי להעביר לכאן[עריכת קוד מקור]

נעם שלום.

דברי מתייחסים לתגובתך האחרונה (בזמן כתיבת הדברים...) ב"בירורים", בה אמרת לעורך אחר ש"דבריו אינם ראויים להתייחסות". כתבתי תגובה זו שם, אך לפני שמירתה, החלטתי שעדיף לכתוב אותה כאן ולא שם, אז הנה, מכאן ומטה, דברי כפי שנכתבו (ולא נשמרו) בדף הבירורים:

המנהג להגיב באופן שנראה אובססיבי על כל דבר שנאמר בדיון לא מועיל. אם דברי מישהו "לא ראויים להתייחסות", אל תתייחס. תגובתך האחרונה בדיון הזה מיותרת, וכמוה חלק לא מבוטל מתגובותיך האחרות, בדיון זה ובדיונים אחרים. אנא אל תראה בדברי ניסיון ל"סתימת פיות", אבל יועיל אם בסיימך לכתוב תגובה בדיון זה ובדיונים אחרים, ו_לפני_ לחיצת "פרסום השינויים", בדוק (א) אם הדברים מועילים לדיון, ו(ב) אם הדברים כבר נאמרו בדיון הזה (וכמה פעמים נאמרו), ונסה להתאפק. אני מצאתי למועיל להבדיל בין כתיבת תגובה לפרסום תגובה, ולא אחת ולא שתיים כתבתי תגובות ארוכות ומלומדות, ובכך באתי על סיפוקי, כשאחר כך ויתרתי על פרסום הדברים (בכתבי דברים אלו, זה עדיין פיפטי פיפטי אם אפרסמם...). כשמישהו כותב דבר מה "מרתיח", כתיבת תגובה שמסבירה למה הוא טועה ואתה צודק זה דחף טבעי ודבר מועיל. פרסום התגובה, לעומת זאת, פעמים רבות אינו מועיל לאיש. במקרה כזה, כתיבת התגובה מספקת חלק מהצורך, ועל החלק השני (כלומר הפרסום) אפשר לוותר. זה דחף אנושי מקובל לומר את המילה האחרונה, אבל בדרך הטבע, בכל דיון זה מתאפשר רק לאדם אחד, ואין הכרח שאתה תהיה האדם הזה בכל דיון ודיון. בברכה - קיפודנחש 02:00, 30 במאי 2019 (IDT)

כלי שימושי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,
האם אתה מכיר את הכלי שמוצג כאן? הוא יכול להיות שימושי מאוד עבורך. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 18:08, 31 במאי 2019 (IDT)

תודה רבה, שמזן, נראה קישור מועיל מאוד. אלדדשיחה 08:16, 1 ביוני 2019 (IDT)
הרצתי את הכלי הזה, ונמצא קישור ל"אסיה קייט דילון", שזה ערך מוזר (ומעניין) כשלעצמו. אלדדשיחה 08:20, 1 ביוני 2019 (IDT)

רזאן א-נג'אר[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "רזאן א-נג'אר" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוד שי - שיחה 05:26, 1 ביוני 2019 (IDT)

דארין טאטור[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "דארין טאטור" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,

שים לב שוויקיפדיה היא מיזם שיתופי, והנחת תבנית:בעבודה על ערך פוגעת ביכולתם של ויקיפדים אחרים לערוך אותו. לפיכך רצוי להשתמש בתבנית זו זמן קצר ככל האפשר, בעת עבודה אינטנסיבית על הערך. הכוונה לעשות שינויים קלים פה ושם בערך אינה מצדיקה תבנית זו, ובוודאי אין להשתמש בה כאשר במשך יותר משבוע אינך נוגע בערך. הנחת תבנית:בעבודה על ערך, כשאין כוונה ממשית לעבוד עליו, עלולה להיחשב כעבירת התנהגות שמטרתה הרחקת ויקיפדים אחרים מהערך. דוד שי - שיחה 18:41, 1 ביוני 2019 (IDT)

הסרתי את התבניות מהערך הנ"ל, כמו גם מהערך רזאן א-נג'אר. דברי התוספת שלך לתבנית ב"עבודה מתמשכת" לא ראויים בעיניי. מובן שהתכוונתי לעבוד על הערך כששמתי את תבנית העבודה, ואכן עשיתי זאת. אני מתפלא שאתה בא בתלונות, ואף ברמזים מאיימים אליי, כאשר התבנית בסך הכל שבועיים מונחת, ואילו בערכים אחרים על ידי עורכים אחרים, התבנית מונחת במשך חודשים ואף שנים. נעם דובב - שיחה 18:44, 1 ביוני 2019 (IDT)
תודה שהסרת את התבניות. דוד שי - שיחה 18:56, 1 ביוני 2019 (IDT)

שים לב בבקשה[עריכת קוד מקור]

שלום.

ראה נא עריכה זו (אותה שחזרתי). השתדל בבקשה להיות זהיר יותר. אינך בוט, ואינך צריך לבצע עריכות כאילו היית כזה. במקרה הזה, החלפת סימן מינוס בקו מפריד בעזרת צ'קטי ("קו מפריד בטווח מספרים"). אין זה מפתיע, בהתחשב בערך בו בוצעה ההחלפה, שלא מדובר ב"טווח מספרים" אלא בפעולה חשבונית, סימן המינוס היה במקומו, והחלפתו בקו מפריד הייתה נזק. גם ההחלפה "כנראה ש" ב"נראה ש" הייתה מזיקה - כאן משום שהאות שין בראש המילה אינה שי"ן השימוש ("כנראה שרצה בננה"), אלא האות הראשונה של במילה שתיים, ועריכתך הותירה משפט עילג ופגום. אין ערך בכניסה לערכים אקראיים, הפעלת צ'קטי ושמירה, בלי בקרה. אם דבר כזה היה רצוי, יכולנו לעשות זאת בלי להיעזר בעורכים. בעריכות כאלו אתה מעורר את הרושם כאילו אתה מפעיל את צ'קטי ל"צבירת עריכות", בלי הבקרה המתבקשת. תקוותי שאין זה כך, ועריכה זו היא היוצא מן הכלל ולא הכלל, אבל חשוב שתקפיד בעריכותיך, ולא תיצור רושם כזה.

לא כל שינוי שצ'קטי עושה או מציע נכון, ועליך לבצע השוואה בין גרסאות ולבחון את ההבדלים בעין ביקורתית, ולזכור שכשצ'קטי מבצע החלפה שגויה - הטעות היא עליך ולא עליו: אתה הוא שלחצת "שמירה ופרסום". בברכה - קיפודנחש 03:45, 10 ביוני 2019 (IDT)

שלום. צודק לגבי העריכה הספציפית. לקחתי לתשומת לבי. כל שאר המלל בתגובה שלך ממש מיותר בעיניי. נעם דובב - שיחה 10:01, 10 ביוני 2019 (IDT)
זה קצת פסיב-אגרסיב לכנות את דברי "שאר המלל", אבל כנראה יש צורך לומר זאת באופן בוטה יותר: זו לא עריכתך הראשונה בה נתקלתי, שנראית כעריכת בוט שבוצעה ללא תשומת לב, והערך אחריה לא יותר טוב, ולפעמים יותר גרוע, מאשר לפניה. הסיבה ל"מלל הנוסף" בדברי לא בא כדי להצביע על עריכה אחת מסוימת, אלא על דפוס חוזר בעריכותיך, שטוב יהיה אם ייפסק. תודה על תשומת הלב - קיפודנחש 20:57, 10 ביוני 2019 (IDT)
"פאסיב אגרסיב" זה מה שאתה רואה מהרהורי ליבך. התבטאתי מאוד בעדינות, אך משום שאתה ממשיך בבוטות ביתר שאת, אומר זאת (במתינות מירבית): העריכה מהסוג עליה הצבעת היא אחוז אפסי מכלל עריכותיי, והאמירה "דפוס חוזר בעריכותיי" חוטאת לאמת (וזו לשון המעטה), כמו דברים נוספים אותם כתבת, תוך שאתה מייחס לי שוב מהרהורי ליבך. אני משוכנע שלו אחפש שגיאות בעריכותייך אמצא אחוז גבוה הרבה יותר (אך אין לי עניין לעשות זאת). בניגוד מוחלט לדברייך ההזויים, המופרכים והמקומיים בעיניי, זה אינו ערך אקראי שבחרתי, אין לי צורך בצבירת העריכה הבודדת הזו - צברתי מעל 110,000 עריכות בפחות שש שנים בהם אני פעיל, ואני מוביל בפער גדול בעריכות בוויקיפדיה מתחילת השנה, ובנוסף אני מתקן בעצמי הרבה שגיאות של אחרים בהגהה ובעריכה (גם באופן עצמאי וללא עזרת הצ'קטי). מבקש ממך לא להגיב עוד בדף שיחתי. נעם דובב - שיחה 21:07, 10 ביוני 2019 (IDT)
לא אוכל לכבד את בקשתך. דף שיחתך אינו שלך - הוא מיועד לעורכים אחרים שיש להם עניין אליך, ואינך יכול "לסגור את הדף" גם אם נכתבים כאן דברים שאינם לרוחך. בהחלט אודה לך אם תתקן שגיאות בעריכותי (אאל"ט הודיתי לך על תיקונים כאלו בעבר, וגם אם לא, ללא ספק הודיתי לעורכים אחרים שתיקנו שגיאות שלי) - למעשה ישמח אותי אם אתה, או כל אחד אחר דווקא כן יחפשו בכוונה שגיאות בעריכותי ויתקנו אותן. הסיבה שכתבתי את הדברים היא שנתקלתי בעריכות שגויות אחרות שלך שבוצעו בצ'קטי או ב"תיקון הקלדות בקליק" (לא במעקב אחריך, אלא משום שהעריכות היו בדפים שנמצאים ברשימת המעקב שלי), ומשום כך פניתי אליך. נכון שלא מדובר בעשרות, אלא במקרים בודדים, ואולי "דפוס חוזר" זו הגזמה, אבל שוב - לא מדובר בעריכה בודדת. אין לי כוונה או רצון לריב אתך או להציק לך - בסך הכל ביקשתי שתשתדל להקפיד יותר כשאתה משתמש בכלים אוטומטיים לביצוע עריכות, תקפיד תמיד לבצע "הצגת שינויים" לפני שמירה, ותסתכל על השינויים שצ'קטי ביצע בעין ביקורתית. בעריכה ממנה החל הדיון הזה צ'קטי עשה שלושה שינויים - שלושתם גרועים, ומכאן המסקנה שלפחות בעריכה הזאת, לא כך נהגת, ועיקר פנייתי היה לבקש שתקפיד יותר. בברכה, ובתקווה שלא תראה בדברי הצקה והטרדה - קיפודנחש 00:11, 13 ביוני 2019 (IDT)
לא טענתי שדף השיחה הוא שלי, ולא ביקשתי לסגור אותו. עם זאת, הוא חלון הראווה שלי. אין בו מקום לקנטור / התנגחות / תוקפנות כנגדי (ולצערי מספר עורכים בחרו לעשות כך). כך ראיתי את דבריך, מטיפי המוסר והמחנכים, והמייחסים לי כוונות שווא, וכפי שהודית בתגובתך האחרונה "אולי מוגזמים". לאור תגובה זו שהייתה ראויה בסך הכל בעיניי (אף על פי שכמובן שהמילה "אולי" הייתה מיותרת בה), אני מניח כוונה טובה (ולא מוחק את דברייך, ומתייחס אליהם). כפי שכתבתי לך ברישא של דבריי בתגובה הראשונה לקחתי את דברייך לתשומת ליבי. אני עדיין בדעה שראוי היה להסתפק במשפט הראשון שלך "ראה נא עריכה זו (אותה שחזרתי). השתדל בבקשה להיות זהיר יותר", ושאר הדברים שלך בתגובה הראשונה ובשנייה היו מיותרים, חוטאים לאמת ומקוממים. נעם דובב - שיחה 00:44, 13 ביוני 2019 (IDT)

מנחם מנדל פוטרפס[עריכת קוד מקור]

שלום. מי:הבדל/25700310 מי:הבדל/25700313 מי:הבדל/25700337

לא ברור לי הקשר שלו לארצות הברית. תוכל בבקשה לעזור לי? דגש — 17:52, 12 ביוני 2019 (IDT)

נראה שהסתמכתי על אינדיקציה שגויה. הסרתי את הקטגוריות הרלוונטיות. נעם דובב - שיחה 21:37, 12 ביוני 2019 (IDT)

אורך דף התקלדות[עריכת קוד מקור]

ייבאת 300k, נא לא לייבא יותר מ30k כדי לאפשר עריכה מניידים. תודה רבה על כל תרומותיך. Uziel302 - שיחה 19:57, 12 ביוני 2019 (IDT)

אוקיי, קיבלתי. תודה רבה גם לך Face-smile.svg. נעם דובב - שיחה 21:29, 12 ביוני 2019 (IDT)

נעם, בוא נעצור כאן...[עריכת קוד מקור]

מספיק עם האשמות ב"השחתה", "השחתה", "השחתה". אתה חושב כך, הוא סבור שזה אחרת. לא מדובר כאן בהשחתה. יש צורך לשנות את השיח, כדי לשנות את האווירה בקהילה. יש ביניכם חילוקי דעות, אבל אף אחד לא מעוניין להשחית. אלדדשיחה 19:57, 13 ביוני 2019 (IDT)

אלדד, עכשיו אי אפשר להשתמש גם במילה "השחתה" וגם עליה יש צנזורה?! זה עונה בעיניי באופן ברור להגדרה המקובלת של המונח בוויקיפדיה. זה ממש לא חילוקי דעות וזו ממש לא הפעם הראשונה שחיים 7 פועל בדרך הזו. למה שאני שחזרתי בגרסה היציבה, "פרמדיקית" היה תמיכה ברוב המקורות (וזו הייתה הגרסה היציבה), ואילו ל"מטפלת רפואית" אין אסמכתא אף לא במקור אחד. באותה מידה היה יכול לכתוב "מאלפת קרוקודילים". זו פשוט הונאה של הקורא, בעיניי. מעניין שלאחר הודעתך זו פרסמת ברוח דומה, אך שונה אצל חיים, ובו ביקשת ממנו להיות המבוגר האחראי. וכתבת שהוא עורך מכובד בקהילה. הו, העיוורון. אזכיר (וכל הדברים שאני אומר הם באחריות ומתועדים) שחיים משחית ערכים באופן סדרתי, תוך פתיחה והמשך במלחמות עריכה ונגד גרסה יציבה (כפי שעשה בערך "פרשת רזאן א-נז'אר" ובעשרות ערכים נוספים בהן רוקן את הקטגוריות, לבקשת אלי גודין שחזרתי זאת, ובערך הראשון שהזכרתי Dovno שחזר לגרסה יציבה, כפי שאני עשיתי, בטרם חיים חזר שוב על פעולתו), מאיים, מוציא דיבה, תוקף אותי אד-הומינם זמן רב, מוחק הודעות בדף שיחתו, פותח בבירורי שווא ובבקשות חסימות שווא סדרתיות במקביל, ועושה דה-לגיטיציה. לכל הדברים הללו יש ראיות בויקיפדיה:בירורים (כבר ארבעה פרקים ועשרות עבירות מתועדות של חיים). מזה אתה, יחד עם שאר הביוקרטים והמפעילים כמובן מתעלם, ובכך מכשיר את המשך פעילותו באותם דפוסים, במקום לחסום אותו לצמיתות (נזקו בעניי לא נופל מזה של נדנד, שנחסם לצמיתות). איך אפשר להניח כוונה טובה אחרי מכלול שכזה? אז, מצטער, זו השחתה בעיניי וחיים לא עורך מכובד בעיניי, והסימטריה שאתה עורך בינינו מעליבה ומקוממת ביותר, בעיניי. ולמרות כל הדברים הללו, איני מעוניין להיחסם שוב, והכוח מצוי בידיך - אם אתה לא מרשה לומר את המילה (כפי שאלי גודין אסר עליי לאמור מילים מסוימות, אף שהן הייטיבו לתאר את המצב וחסם אותי בגינם) - לא אומר אותה. נעם דובב - שיחה 23:39, 13 ביוני 2019 (IDT)

זצ"ל בערך צבי זוהר (חוקר יהדות)[עריכת קוד מקור]

היי, שבוע טוב!
עיינתי בדף של הוועד להוצאת כתביו של הרב עוזיאל ומסתבר שהשם הרשמי של הוועד כולל את המילה זצ"ל, אז אני לא חושב שצריך להוריד אותה במקרה הזה (אם כי כמובן שבהקשרים אנציקלופדיים אחרים היא מיותרת). דומה הדבר לשגיאת כתיב או לשימוש בכתיב מלא/חסר שאינו מקובל בוויקיפדיה אך ננקט בשם של ארגון, גם אז לא היינו מתקנים לסטנדרטים שלנו. בהצלחה בהמשך העבודה המרשימה שאתה עושה בוויקיפדיה בתחום הקטגוריות. ראוי להערצה ממש. יםשיחה • ד' בתמוז ה'תשע"ט • 23:05, 6 ביולי 2019 (IDT)

היי ושבוע טוב Face-smile.svg אתה צודק. תודה על התיקון ועל הפרגון, מעריך מאוד את פועלך. נעם דובב - שיחה 23:07, 6 ביולי 2019 (IDT)

קטגוריה:נולדים במאה XXX[עריכת קוד מקור]

שים לב, יש כבר קטגוריות כמו קטגוריה:ילידי המאה ה-19. תסתכל בקטגוריה:נולדים לפי מאה. אלא אם כן אתה רוצה לשנות את כל השמות. גיא - פתרון למחיקה 09:13, 14 ביולי 2019 (IDT)

ובנוסף, למה צריך קטגוריה:אמריקאים שנפטרו לפי מאה וגם קטגוריה:נפטרים אמריקאים לפי מאה ? גיא - פתרון למחיקה 09:24, 14 ביולי 2019 (IDT)

רפאל קמחי[עריכת קוד מקור]

הקטגוריה הייתה "אדומה" כאשר ביטלתי (לא שחזרתי). לכן גם לא כתבתי בתקציר העריכה, כי סברתי שזו טעות. --Assayas - שיחה 19:28, 18 ביולי 2019 (IDT)

אני מבין, שייכתי אליה ערכים באותה עת, אך טרם יצרתי אותה. נעם דובב - שיחה 19:30, 18 ביולי 2019 (IDT)

סליחה[עריכת קוד מקור]

בטעות. אמא של גולן - שיחה 12:06, 19 ביולי 2019 (IDT)

ערך: תרגיל טייגר[עריכת קוד מקור]

שלום רב נעם דובב. חן חן על תשומת הלב לעניין הערך :-) Shmulik30 - שיחה 14:23, 25 ביולי 2019 (IDT)

כוכב לכותב![עריכת קוד מקור]

Feather Barnstar Hires.png כוכב הכותבים
לכבוד נעם דובב,

ברצוני לכתוב לך תודה רבה שעזרת לי לתקן קישורים ולהוסיף עוד קצת מידע על "ראובן בן חורין". זה מאוד חשוב. סתיו Staviki - שיחה 23:58, 29 ביולי 2019 (IDT)

טיוטה:אודליה פרידמן[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ראיתי שהעברת לטיוטה את הערך שכתב הטרול אברהם במחזה. בטרם החזרתו למרחב הערכים כדאי לוודא בו כל מילה ולצרף מקורות שתומכים בכך. אמירושיחה 12:28, 30 ביולי 2019 (IDT)

שלום אמירו, מסכים איתך. יבוצע. נעם דובב - שיחה 12:39, 30 ביולי 2019 (IDT)

ליצנות ביהדות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ונעים להכיר. תודה על השיפוץ שעשית בכף הקלע. אני רואה שניגשת גם לליצנות ביהדות. אשמח אם תוכל לראות אם הערות השוליים מדויקות בסגנונן. אני עדיין לא יודעת איך עושים זאת נכון לגמרי (אבל אלמד עם הזמן). תודה! פנטין - שיחה 09:25, 9 באוגוסט 2019 (IDT)

סקריפט החלפות[עריכת קוד מקור]

שים לב כי בערך יומני השואה החליף הסקריפט בהפעלתך את הסטורי של אווה בהיסטורי של אווה. נא שים לב. (שימנשמע?) מה, אין? 08:41, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

אני משתמש חדש יש לי חומר ערוך אך איני יודע להכניסו לויקיפדיה האם תוכל לשלוח לי מייל ואעבירנו לך להכניסו.

תבנית קצרמר[עריכת קוד מקור]

לערך שכתבתי (סרט הודי נהדר (שיר)) הוספת תבנית קצרמר.

אני מתכנן לכתוב על עוד שירים, ומה לעשות - לרבים מהם אין מספיק תוכן בשביל למלא מאמר שלם (אינני יודע אם יש הגדרה כמותית לקצרמרים) וגם הם יהיו קצרמרים.

אני תוהה אם מבחינת התורה שבעל פה של ויקיפדיה יש עם זה איזו בעייה: כשמישהו כתב בקצרה על נושא שראוי להרחבה - תבנית קצרמר מהווה כנראה כרטיס צהוב, ונזיפה מנומסת. מה הדין במקרה של נושא שאין מה להרחיב עליו? האם זה אומר שאולי הנושא אינו ראוי אם זה כל מה שיש לכתוב, או שזה בסך הכל בא לציין שמדובר במאמרונצ'יק? גרי רשף - שיחה 14:17, 14 באוגוסט 2019 (IDT)

איתמר בן אבי[עריכת קוד מקור]

שלום.ראה בבקשה מה קרה בטבלה מצד שמאל ותקן. תודה מראש. 129.69.140.138 14:00, 17 באוגוסט 2019 (IDT)

אלינור פ' הלין[עריכת קוד מקור]

הי, בתקציר העריכה כתבת הסרת תבנית מדען, אבל הסרת את תבנית ה"בעבודה". האם אתה עדיין עובד על זה? אמא של גולן - שיחה 09:43, 25 באוגוסט 2019 (IDT)

היי, צודקת. לא, כבר לא עובד על זה. שימי לב שהערך שויך לויקינתונים חדש, אך כבר קיים ויקינתונים קודם. נעם דובב - שיחה 09:45, 25 באוגוסט 2019 (IDT)

קט' של יהודים[עריכת קוד מקור]

א. אנא דאג למרווחים בין העברות הערכים. העברה של חמישים, שישים או יותר ערכים בפעולה אחת מעמיסה על דף השינויים האחרונים, ומונעת מהמנטרים לצפות בהשחתות, שנדחקות אחורה. כדאי להעביר עשרים ערכים, לחכות דקה, ורק אז לשוב ולהעביר.
ב. שים לב לדיון שיחת קטגוריה:זמרים יהודים ישראלים ואנא אל תרחיב אותו לקטגוריות נוספות לפני סיומו של דיון החשיבות. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:04, 29 באוגוסט 2019 (IDT)

א. לא ידעתי. מקבל, למרות שזה מאריך מאוד את זמן העבודה שלי.
ב. כבר הרחבתי מעבר לזה. מעבר לכך, יש מבהיר חשיבות בדיון (אגסי). נעם דובב - שיחה 19:15, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
בקטגוריות לא די במבהיר חשיבות, נדרש רוב של תומכים. אל תמשיך ביצירת קטגוריות כאלה עד למיצוי הדיון והשגת רוב התומך בגישתך. דוד שי - שיחה 19:24, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
לא ידעתי, מקבל. מוזמן להביע את עמדתך בדיון. נעם דובב - שיחה 19:28, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
א. מי כמוני יודע שזה מאריך מאוד את זמן העבודה... אני פונה אליך בעקבות פניה של מישהו אליי בעבר בדיוק בנושא הזה. מעריך את העובדה שקיבלת את בקשתי.
ב. תודה על ההסכמה שלא להמשיך ליצור קטגוריות חדשות מסוג זה עד למיצוי הדיון. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:32, 29 באוגוסט 2019 (IDT)
א. יש ליצור הפניה לדיון הראשון.
ב. אוקיי, אך זו לא העברה אוטומטית, יש צורך למפות קודם את הערכים הרלוונטיים. נעם דובב - שיחה 20:57, 29 באוגוסט 2019 (IDT)

בבקשה[עריכת קוד מקור]

אשמח מאוד באם במקום למחוק הפניות ולהחליפם בתבנית "מחיקה מהירה" תבקש את מחיקתם בצורה רגילה בוק:במ, שאז ניתן למוחקם בקלות באמצעות הפיצ'ר המתאים. מה שאתה עושה מטריח את המפעילים להתחיל לחטט בהיסטוריית השינויים בשביל להבין למה צריך למחוק את הדף. בתודה מראש! אגב, עלה בדעתך לארכב אולי את הדף הזה? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 22:25, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

א. מקבל את דבריך. ב. חשבתי על כך, וכנראה אעשה את זה מתישהו בעתיד. נעם דובב - שיחה 22:28, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

חד-קרן (כלכלה)[עריכת קוד מקור]

בעקבות הערך Monday.com גיליתי שחסר לנו חד-קרן (כלכלה) אז תירגמתי באופן בסיסי. מוזמן להציץ. Uziel302 - שיחה 19:29, 4 בספטמבר 2019 (IDT)

דלפין דה ויגאן[עריכת קוד מקור]

אתה מתכנן לעבוד על הערך? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 03:15, 6 בספטמבר 2019 (IDT)

ברור, אחרת לא הייתי שם תבנית בעבודה עליו. נעם דובב - שיחה 07:42, 6 בספטמבר 2019 (IDT)
נראה שהעבודה אינה נמשכת, בינתיים הסרתי את התבנית. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ב בטבת ה'תש"ף • 11:56, 9 בינואר 2020 (IST)
בחודשים האחרונים הוספת לערך רק משפטים בודדים, ולדעתי תבנית בעבודה מיועדת לעבודה "צפופה" יותר (ראה: תב:בעבודה#הוראות שימוש). מסיר שוב. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ז באדר ה'תש"ף • 14:39, 23 במרץ 2020 (IST)

שיחה:איל רוזובסקי[עריכת קוד מקור]

שלום. החזרתי את דף השיחה למרחב השיחה – שים לב שהעברת יחד עם הערך את דף השיחה שלו למרחב שיחת טיוטה, למרות שהוא מכיל דיונים מ־2012, 2014 וגם 2016. במרה כזה יש לשים לב בעת העברה לבטל את הסימון מהאפשרות "העברה גם של דף השיחה". דגש חזק - שיחה 17:45, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

ובאותו עניין: העברת ערך של משתמש חדש לטיוטה – מן הראוי שתיידע אותו בדף שיחתו על ההעברה ועל מיקום הדף החדש. הוא לא בהכרח יודע לשים לב ליומן ההעברות וסביר להניח שהוא לא יבין להיכן נעלם כל מה שכתב. דגש חזק - שיחה 17:52, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
שלום. אוקיי, מקבל. נעם דובב - שיחה 18:08, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית אצל אנה הנטלי[עריכת קוד מקור]

היי, כשהוספת את תב:מוזיקאי שם נוצרה שגיאה פרמטרית כי לא היה מה לשאוב מויקינתונים, אין כמעט נתונים שאפשר להוסיף לתבנית, נכנסתי גם לאתר שלה שמופיע שם ולא כתוב מתי היא נולדה ואין ערך באנגלית. אם אתה רוצה להציב תבנית בבקשה חפש מידע נוסף ועדכן בתבנית או בויקינתונים בבקשה, אחרת התבנית לא מוצגת ויש שגיאה פרמטרית... Shinaimm - שיחה 19:48, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

אהלן[עריכת קוד מקור]

לאורך תקופה ארוכה אנוכי שם לב לתוספות שלך בערכים השונים. מודה לך על התיקונים והתוספות מקרב לב. המשך ערב נהדר. בברכה, Hello513 - שיחה 22:17, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

היי, Hello513. מחמם את הלב. תודה על התוגבה המרגשת. אף אני מעריך את תרומותיך הרבות והטובות. יישר כוח! נעם דובב - שיחה 17:15, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

ביטול עריכה שלך[עריכת קוד מקור]

לאחרונה ביצעת בערך גיליונית זיכרון - תביב 1960 ארבעה תיקונים במסגרתם החלפת את המונח הבולאי הנכון "גיליוניות" במונח הלא מתאים "גיליונות". המונח "גיליוניות" נועד לציין פריטים מסוג "גיליונית זיכרון" להבדיל מהמילה "גיליונות" המצביעה על "גיליון בולים". שחזרתי את ארבעת העריכות שלך, אולם אם התיקון בוצע בעקבות איתור ממוחשב אנא תקן את החיפוש על מנת למנוע ביצוע חוזר של עריכות דומות בעתיד ללא התייחסות לעולם התוכן המקצועי בו עוסק הערך. תודה. RimerMoshe - שיחה 07:59, 24 בספטמבר 2019 (IDT)

דיווח על תקלדות[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לדיווח על תקלדות בוויקיפדיה, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה,--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ט 15:25, 24 בספטמבר 2019 (IDT)

תודה, שלום1234321 נחמד מצידך Face-smile.svg. נעם דובב - שיחה 17:13, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

הוספת קטגוריה:מתמודדים עם מגבלה נפשית לערך גרטה טונברי[עריכת קוד מקור]

תוכל להסביר מדוע הוספת אותה לקטגוריה זו? נילס אנדרסן - שיחה 16:35, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

בגוף הערך נכתב: "בדצמבר 2018 תיארה את עצמה כסובלת מתסמונת אספרגר, הפרעה טורדנית-כפייתית ואילמות סלקטיבית". נעם דובב - שיחה 17:13, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
הבנתי, תודה רבה! :) נילס אנדרסן - שיחה 18:57, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

הגהה בפסק טלי איסקוב[עריכת קוד מקור]

לנועם דובב שלום, למדתי מתיקוניך - תודה. לא הבנתי את השינויים לגבי הורדת נקודות בסוף הערות השוליים. לדוגמא,בשורה 8 המסומן בסימן - ** סעיף 3: "אין פוגעים בקנינו של אדם".לא נראה שונה מהמסומן בסימן +. גם ב"קריאה" לא הבחנתי בהבדלים בין "לפני" ל"אחרי".Gery.shachar - שיחה 20:54, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

עדכון תאריכי לידה בשחקנים[עריכת קוד מקור]

עסקת הרבה בתאריכי לידה ופטירי ואני יודע שהנושא קרוב ללבך. אני מבצע עכשיו השלמות ומתחיל בתבנית:אישיות משחק.

ראה את petscan:11519893. בכל אלה אין תאריך לידה והם ישראלים. רק 68 ערכים נותרו... תוכל לעבור עליהם ולעדכן את תאריך הלידה? לפעמים הוא ממש רשום בערך, כמו ברחל שור ורק צריך לעדכן בוויקינתונים וכבר יגיע לתבנית. גם אם יש רק שנה זה בסדר. אם מסיבה כלשהי אתה חושש לעדכן בוויקינתונים, עדכן בתבנית ואני כבר אעלה בסקריפט את המידע לוויקינתונים. כשתגמור נעשה כך עם נפטרים ונעבור לתבניות ענק אחרות. לוקח? בורה בורה - שיחה 21:23, 27 בספטמבר 2019 (IDT)

אלי ברקוביץ'-גרוס[עריכת קוד מקור]

תודה על הניסוח בערך (וכן על התיקון המהיר באדון מועד כתקח). אבי גדור - שיחה 21:23, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

תוקפנות[עריכת קוד מקור]

שלום.

בתגובה לדבריך במזנון. לא רציתי לכתוב זאת שם כי זה לא שייך לדיון.

צר לי שראית בדברי "תוקפנות". לא כתבתי בדיון הזה ולו דבר אחד שנתפס על ידי כתוקפנות כלפיך, או כתקיפתך. בסך הכל ניסיתי למקד את הדיון, ולצמצם אותו למיגדור סוג מסוים של קטגוריות ולא לדיון על מיגדור קטגוריות באופן כללי. קל לי לתאר לעצמי שיש לך סיבות טובות לחוש מותקף, משום שנתקלתי לא אחת בתוקפנות כלפיך מעל דפי ויקיפדיה, ונדמה לי שפעם או פעמיים גם הערתי לתוקפנים. יחד עם זאת, תהיה זו טעות לראות כל ביקורת על כל מעשה שעשית כ"תוקפנות", וספציפית, זו טעות לראות בדברי בדיון במזנון תוקפנות.

לגבי העקיצה הקטנה לגבי "לא נקי משגיאות": ראה בבקשה את ההיסטוריה של מכונת חישוב. שים לב ששחזרתי אותך פעמיים - בשני המקרים נתת לצ'קטי להחליף סימן מינוס בקו מפריד, בלי לשים לב שמדובר באמת בסימן מינוס, כחלק מפעולה חשבונית (לא מאד מפתיע בערך ששמו "מכונת חישוב"). אחרי הפעם הראשונה ששגית ושחזרתי אותך, קיוויתי שתראה את השחזור ברשימת המעקב, ותלמד ממנו לשים לב לטעות הלא מאד נפוצה של צ'קטי (אולי תתפלא לשמוע, אבל קרה לי יותר מפעם אחת ששחזרתי עורכים ששגו ב"תיקון תקלדה בקליק" או בעריכת צ'קטי, והעורכים אותם שחזרתי הודו לי עם השחזור). אחרי שחזרת על העריכה הזו שוב (לא כ"חזרה על עריכה", אלא בהפעלה לא זהירה נוספת של צ'קטי על אותו ערך), חשבתי שהרווחת את העקיצה ביושר. קיפודנחש 03:35, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כבר אין צורך להעביר פסקאות[עריכת קוד מקור]

שיניתי את הגדרת הסקריפט כך שיעבוד בכל הרשימות. Uziel302 - שיחה 22:30, 9 באוקטובר 2019 (IDT)

Uziel302, מה זאת אומרת? שאין מגבלה על גודל העברה ואפשר להעביר מאות ערכים לבדיקה בכל פעם? נעם דובב - שיחה 23:21, 9 באוקטובר 2019 (IDT)
אין צורך טכני להעביר ממקום למקום, הכפתורים מופיעים בכל הרשימות. אם זה לא עובד לך, נסה רענון עמוק ואם גם זה לא עוזר, מחק את עוגיות האתר. Uziel302 - שיחה 08:21, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
מעולה, כל הכבוד. עובד, ומשפר את התהליך. תודה. נעם דובב - שיחה 08:41, 10 באוקטובר 2019 (IDT)

דליה דנון[עריכת קוד מקור]

לא מחקתי את הערך. הערך דיבר אך ורק על משפחתה, וכותבת הערך אמרה שהיא תשנה את זה אחרי החג (ביום שלישי). הוא הועבר למרחב הערכים כשהוא עוד לא היה מוכן, ולכן הסרתי את בקשת הבהרת החשיבות והחזרתי את הערך למרחב המשתמש. נילס אנדרסן - שיחה 17:10, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

הוא קיים כאן. נילס אנדרסן - שיחה 17:11, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
אני יודע שהוא הועבר למרחב המשתמש, התכוונתי לזה שהוא הוסר ממרחב הערכים. אין זה משנה איך היה כאשר נוצר במרחב המשתמש, כאשר העברת אותו הוא כבר היה בשל למרחב הערכים לאחר שנערך משמעותית על ידי. ליוצרת הערך אין בעלות על הערך, אף אני ערכתי אותו, ואני מתנגד כאמור להעברה זו. נעם דובב - שיחה 17:24, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מסכים בכלל. חתכת את הפסקה הראשונה לשני פסקאות שונות, כך שחלק מהמידע היה בתחילת הערך (לפני הטבלאות) וחלק בסופו. כך למשל כתוב שהיא בת של אדם שעשה כל מני דברים, והשורה הבאה מציינת את מותו של שי. בסוף הערך אני יכולתי למצוא שאותו שי הוא בעלה... מלבד הטורים, כבר היה עדיף הפסקה כיצד שהיא נראתה בהתחלה. אני לא חשבתי שיש לה חשיבות כי לא היה כתוב כמעט מילה עליה אלא רק על בעלה (שקודם נכתב שנפטר ורק בסוף הערך צויין כי השם "שי" זה הוא)/ילדיה/אביה, ולכן תהיתי האם בכלל יש לה חשיבות. יוצרת הערך הבהירה שהיא תעבוד עליו בעוד מספר ימים, ועד אז הוא לא בשל למרחב הערכים, אבל דיון על חשיבותה לא רלוונטי עד שהוא יהיה עליה ולא על אנשים אחרים שחיו סביבה... המשך הדיון (כדי שיהיה גם רלוונטי וקל לעקוב אחריו) ימשיך ברשותך בדף השיחה של הערך ולא כאן :) רק רציתי להבהיר את הנקודה. חג שמח נילס אנדרסן - שיחה 17:36, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

הפרדה מגדרית של קטגוריות[עריכת קוד מקור]

מדוע יש בכך צורך? אני מתנגד לכך. סתם פיצול מעיק. האם ניהלת על דיון או שמא אלה הכללים? ניב - שיחה 17:50, 22 באוקטובר 2019 (IDT)

היו עשרות דיונים בנושא, וזו הפרקטיקה המקובלת. בעיניך זה פיצול מעיק, אך כל הדיונים מצד עורכים שסברו כמותך לבטל זאת, לא צלחו. בעיניי זה מעשיר ותורם מבחינות רבות, ולכן אמשיך בכך. נעם דובב - שיחה 18:56, 22 באוקטובר 2019 (IDT)
אוקיי אבל אני מבקש שלא תפצל את הקטגוריות של חברי הסנאט האמריקאי. לדוגמה, הקטגוריה חברי הסנאט של ארצות הברית מאיווה מורכבת לצערי רק משני הסנאטורים המכהנים בה, ג'וני ארנסט וצ'אק גראסלי, ואם תפצל אז יהא ערך אחד בכל קטגוריה. אוי לנו אם הקטגוריות האלה יפוצלו. ניב - שיחה 14:18, 25 באוקטובר 2019 (IDT)
נ.ב- יש מדינות שלא שלחו אף לא אישה אחת לסנאט, כמו ניו ג'רזי ו-ויומינג. ניב - שיחה 14:18, 25 באוקטובר 2019 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

ראיתי שביצעת קידוד קישורים בערכים חדשים שכתבתי. כשאני משתמש במחשב נייח אני משתמש בבוקמרקלט. כשאני בנייד אני לא משתמש כי הבנתי שאין אפשרות כזו. האם ידוע לך שאפשר להשתמש מהנייד? Nirvadel - שיחה 16:00, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

היי, לא ידוע לי. מציע לשאול במזנון / ייעוץ. נעם דובב - שיחה 16:48, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
שאלתי, חשבתי שאולי לך ידוע יותר כי אתה מתעסק עם קידודים. אם כבר, למה חשוב לבצע קידוד בעצם? --Nirvadel - שיחה 17:00, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
הבנתי. קידוד קישורים הופך כתובת בלתי קריאה, ארוכה ומסורבלת לקריאה וקצרה. אם רוצים לשתף את ה-URL-ים האלו יהיו ממשקים ויעדים שזה יצור עבורם בעיות. זה גם חוסך ביטים. זה נכנס יחסית לאחרונה לצ'קטי. אני עושה בזה שימוש רק במחשב נייח. נעם דובב - שיחה 17:08, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

עזרה[עריכת קוד מקור]

היי, תוכל בבקשה לקשר את הדף פמליקאו לדף באנגלית F.C. Famalicão? קישרתי בטעות לדף הפירושונים Famalicão ואני לא יודע כיצד לשנות זאת. Alex 121 Alex - שיחה 00:20, 27 באוקטובר 2019 (IDT)

היי. טופל. נעם דובב - שיחה 00:31, 27 באוקטובר 2019 (IDT)

אמנות ושפה[עריכת קוד מקור]

הי נועם, ראיתי שהסרת קטגוריות בעמוד של אמנות ושפה .אומנות ושפה היא קבוצת אמנים מאנגליה, אמריקה ואוסטרליה ,שנולדה בין השנים 1939-1945. לצורך הענין ,הקטגוריות שהסרת הכרחיות לדרוג העמוד. איזה פתרון אתה מציע לדרוג מחדש של העמוד, בברכה, --Philippe49730 - שיחה 17:15, 28 באוקטובר 2019 (IST)

קטגוריה:שנים בבריטניה[עריכת קוד מקור]

כבר קיימת קטגוריה:שנים בממלכה המאוחדת. גיא - פתרון למחיקה 19:27, 28 באוקטובר 2019 (IST)

תודה, העברתי לשם. נעם דובב - שיחה 23:22, 28 באוקטובר 2019 (IST)

בריטים שנולדו בשנת...[עריכת קוד מקור]

נעם שלום. עד עכשיו העברת בערכים שברשימת המעקב שלי מקטגוריה "ילידי..." ל"בריטים שנולדו בשנת..." שלושה אישים שהם לא בריטים - שני אירים (כרוואל או'דלאג ושון למס) ואיסלנדי אחד (ביארני בנדיקטסון (ראש ממשלת איסלנד ה-27)). שיחזרתי. שים לב. Itaygur - שיחה 23:16, 28 באוקטובר 2019 (IST)

שלום איתי, תודה על תשומת הלב. אשים לב גם אני. נעם דובב - שיחה 23:22, 28 באוקטובר 2019 (IST)

נחסמת[עריכת קוד מקור]

לאחר קריאת דבריך בויקיפדיה:מפעיל נולד ובויקיפדיה:בקשות ממפעילים, שהייתה בהם התלהמות רבה שאינה ראויה, ולאחר שפנייה אישית שלי אליך לשנות את התנהלותך לא הועילה, חסמתי אותך ליום. לדעתי אינך מתאים לפעילות במיזם שיתופי, וראוי להרחיק אותך לצמיתות מפעילות כאן. דוד שי - שיחה 18:08, 2 בנובמבר 2019 (IST)

לא התלהמתי, התגוננתי מפני תוקפנות, איומים והתנכלות סדרתית מפחידה מצד גארפילד בצ'ט פרטי. יתרה מזו, ביצעתי את בקשתו של ערן בדף המפעילים (החזרתי את דברי קיפודנחש) ואת זו של גארפילד (שכתב לי שלאחר שאחזיר את הדברים אמחוק את הדיון שהוא פתח). גם התייחסתי לדברייך המאיימים (בהם כתבת שחסימתי לצמיתות קרובה מאוד), וכתבתי שאצא בקרוב לחופשה. אציין שאין לי כל עניין בוויכוחים, ואני משתדל מאוד להימנע מהם, אך איני יכול להישאר אדיש לתוקפנות חוזרת ונשנית, איומים ושקרים שמוטחים בי באופן סדרתי. נעם דובב - שיחה 18:15, 2 בנובמבר 2019 (IST)
מבקש את התערבות ערן כדי לשחרר את חסימתי ולמחוק את בקשתו ההזויה, המקוממת והמופרכת של גארפילד מדף המפעילים. נעם דובב - שיחה 18:16, 2 בנובמבר 2019 (IST)

מבקש שלא תפריע למלחמה בטרול החסום יוסימגים[עריכת קוד מקור]

אני עושה זאת במשך זמן רב, לפי כללי הטיפול בחסומים. אם תמשיך בזה אשקול פתיחת דיון בבירורים לגביך ואני מציע שתשקול את זה היטב. נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תש"ף • 14:00, 4 בנובמבר 2019 (IST)

אל תאיים, כפי שאתה נוהג לעשות חדשות לבקריפ. לא ראיתי שהשניים הנ"ל חסומים. מעבר לכך, אלו עריכות טובות, והחזרתי לגרסה יציבה. יש לציין שכתוקף וכמסית נגדי תחת כל עץ רענן, אינך רצוי פה וזה נאמר לך. כמו כן, מחקת הודעה שכתבתי אצלך, אז קל וחומר. נעם דובב - שיחה 14:02, 4 בנובמבר 2019 (IST)
אני מטפל במשך שנים בטרול החסום והתמחיתי בזיהוי שמות המשתמש שלו. במסגרת זו אני משחזר את העריכות, ואין צורך לחסום כל אחת מהן בנפרד. אני עושה זאת בתיאום עם מפעילים רבים ובירוקרטים, מבקש שוב שלא תתערב. נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תש"ף • 14:06, 4 בנובמבר 2019 (IST)
מבקש לראות אסמכתה למה שאתה כותב. אתה כותב בתקציר העריכה "חסום", אך אותם משתמשים עליהם אתה מצביע אינם חסומים נכון לעכשיו, ובינתיים אתה מבטל עריכות טובות. נעם דובב - שיחה 14:23, 4 בנובמבר 2019 (IST)
הוא חסום בשמות משתמש רבים, והמדיניות היא כידוע שחסום הוא חסום, ולכן מבטלים עריכות שלו, לא משנה אם הן טובות או רעות. אין צורך או הצדקה לחסום כל אחד ממאות (או יותר) שמות המשתמש שלו. נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תש"ף • 14:29, 4 בנובמבר 2019 (IST)
נעם, כדאי שתפסיק. לנרו ולך מחלוקת בנושאים מסוימים, אך בנושא הזה פועל נרו על פי המדיניות. ניטור השחתות היא פעולה חשובה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:32, 4 בנובמבר 2019 (IST)
שמזן, אבקשך שלא תגיד לי מה לעשות. אתה טועה טעות מרה, לנרו ולי אין מחלוקות בנושאים מסוימים, כפי שהגדרת זאת. נרו תוקף אותי באופן סדרתי ואובססיבי, תוך הסתה פרועה, בריונות ושקרים במצח נחושה מיום תחילת פעילותי כאן (וגם הפעם בתחילת דבריו איים, כהרגלו, בבירור) והמפעילים (ואתה ביניהם) והביוקרטים שותקים (במקרה הטוב, ובמקרה הרע: מצדיקים את פעולתו ויש לי ראיות לכך) ובכך נותנים לו רוח גבית. ולעצם העניין, טרם קיבלתי ראיה לכך שפעל על פי הנהלים ושמדובר בהשחתה (הוא כתב בתקציר העריכה "חסום" אך המשתמשים שביצעו את העריכה אינם חסומים, הוא כותב שפיתח מיומנות לזהות חסומים ולא הציג מי הסמיך אותו לכך, ועוד). אם אקבל כזאת, אקבל את העניין. נעם דובב - שיחה 15:51, 4 בנובמבר 2019 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

למה אתה מעדיף להניח בערכים באופן עקבי תבנית ערך יתום ולא מחפש להם אבא במקום? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 18:19, 6 בנובמבר 2019 (IST)

זה לא מדויק. אני מניח ערך יתום כדי לסמן לכל העורכים שיש למצוא להם אבא, שזה חשוב בפני עצמו. לעיתים אני מאמץ בעצמי ערכים, אך לפעמים במסגרת הזמן שאני מקדיש למיזם אני מעדיף להתרכז בנושאים אחרים. נעם דובב - שיחה 18:24, 6 בנובמבר 2019 (IST)
אוקיי, הבנתי. המשך ערב נפלא! התו השמיניהבה נשוחחתובנות 19:09, 6 בנובמבר 2019 (IST)
תודה, גם לך Face-smile.svg. נעם דובב - שיחה 19:10, 6 בנובמבר 2019 (IST)

כדי שלא תבזבז מזמנך[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה מוסיף פרטים למשה שמחון. שים לב שזה ילד שמשחק כדורגל, הערך ימחק בקרוב, חבל על העבודה הברוכה שלך Nirvadel - שיחה 11:10, 11 בנובמבר 2019 (IST)

כן, אני מבין. הוא הוצג באופן מטעה כשחקן בוגר, לכן התייחסתי אליו. נעם דובב - שיחה 11:36, 11 בנובמבר 2019 (IST)

שיחזור[עריכת קוד מקור]

שלום, שמתי לב שאתה הרבה עוסק בשחזורי דפים, הורידו את הערך שיצרתי אדריאן אורסצ'ה, יש לו חשיבות אנציקלופדית מכמה סיבות והוא אישיות תקשורתית ידועה בגרמניה, אם אתה יכול לעזור אשמח.

רשימת תפוצה "חדשופדיה"[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי להזמין אותך לצרף את עצמך לרשימת התפוצה של מיזם "חדשופדיה", (בקישור הזה) שמטרתו לתת תקציר של ידיעות חשובות בויקיפדיה (לערך המלא). הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 20:21, 21 בנובמבר 2019 (IST)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

אני מתנצל על תבנית האזהרה שהוצבה כאן. זו טעות שלי בגלל הסקריפט וכמובן שהתבנית לא הייתה מכוונת אליך. איתי פ.שיחה 15:03, 25 בנובמבר 2019 (IST)

היי, תיארתי לעצמי. הכל בסדר. נעם דובב - שיחה 15:04, 25 בנובמבר 2019 (IST)

קרין אייבשיץ-סגל[עריכת קוד מקור]

שלום. האם אתה עדיין עובד על הערך? הנחת עליו תבנית "בעבודה" לפני חודש אך מאז לא נראה שנעשתה עוד עבודה עליו. הערך במצבו הנוכחי ממש לא טוב - בקושי אפשר להגיד שהוא יותר מאולטרה-קצרמר. אפשר לסכם את כל פרק הביוגרפיה ב"התחילה לעבוד באינטל, פיתחה מספר מוצרים ומילאה תפקידים שונים", וערך על אישיות ללא ביוגרפיה מינימלית אינו סביר. אם אין מספיק נתונים כרגע בהחלט אפשר להחזיר את הערך לטיוטה (יוצר הערך העביר אותו למרחב הערכים בסה"כ יומיים לפני שהתחלת לנסות לשפר אותו). תודה, Dovno - שיחה 01:06, 28 בנובמבר 2019 (IST)

נראה שהעבודה אינה נמשכת, בינתיים הסרתי את התבנית. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ב בטבת ה'תש"ף • 11:56, 9 בינואר 2020 (IST)

Request for translation help[עריכת קוד מקור]

Hello,
This week is a Holodomor (הולודומור) commemoration week. I noticed that in the past you edited articles related to events of that period, and this is why I writing you this message. If you are no longer interested in the topic, please ignore my message.
I am currently looking for people who could be willing to translate into Hebrew articles about people who spread information about the famine in 1933, e.g. en:Alexander Wienerberger or en:Ewald Ammende? The latter one, an ethnic German, is also notable for defending rights of Jewish minorities in the pre-war Europe, which resulted in his conflicts with the Nazis.
P.S. I am not active on the Hebrew Wikipedia, but I created quite a lot of articles in the Russian, Ukrainian, English and German versions.
Thank you. --Dmitri Lytov - שיחה 19:43, 29 בנובמבר 2019 (IST)

כוכב איכותי![עריכת קוד מקור]

SVG Barnstar Hires.png כוכב איכותי
על הרחבת הערכים הקצרים! המלך הכחולשלח לי הודעה! 23:08, 30 בנובמבר 2019 (IST)

אכן[עריכת קוד מקור]

צדקת ממני. שאפו. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 14:29, 1 בדצמבר 2019 (IST)

הערך-לעתיד הועבר לטיוטה, להמשך העבודה עליו[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום נעם דובב,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "להבי טווסי" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:נעם דובב/‏להבי טווסי". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 01:32, 3 בדצמבר 2019 (IST)

אסביר משהו: אמנם הנחת תבנית "בעבודה" על הערך, אולם מדובר באולטרה-קצרמר שדינו היה להמחק בעת שיצר אותו המשתמש שיצר אותו. אין בעיה שתרחיב את הערך ואז תעבירו מדף הטיוטה למרחב הערכים. השארת הערך במצב בו היה, גם עם התבנית המעידה כי ברצונך להרחיבו, הייתה משדרת שהדבר מקובל לחלוטין וכך, היו קוראינו מתחילים להתקל בערכים קצרים כאלה למכביר. אני מניח שאתה מבין את כוונתי...
בהצלחה לך במלאכת ההרחבה של הערך הזה ויתר הקצרים שבחרת לעסוק בהם. אחזיק אצבעות לכך שאראה את הערך במהרה במרחב הערכים! Ldorfmanשיחה 01:36, 3 בדצמבר 2019 (IST)
זה נראה קצרמר סביר שמכסה את בקצרה את התפוצה, המזון ומעט תיאור פיזי. הוספתי לו שם מדעי, מקורות ותבנית מיון. ערן - שיחה 07:12, 3 בדצמבר 2019 (IST)

אודה לחוות דעתך (גירושים)[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב נעם,
בערך גירושים מופיעה כבר זמן רב פיסקה ריקה בכותרת "השפעת גירושים על הילדים" - כאשר יש בה רק תבנית:להשלים.
מידע שהוספתי שם זכה להתנגדות, אבל יחד איתו הוסר גם מידע שאני חושב שהוא לכשעצמו לא עלול לעורר התנגדות
אודה לעמדתך האם כדאי להכניס לפיסקה הנ"ל את הטקסט דלהלן - כדי שיהיה מהיכן להמשיך ולהרחיב אותה (כפי שאני מאמין ומקווה שייעשה):

מחקרים שבחנו את הסיבות להשפעה שלילית שעלולות להיווצר עקב הגירושין על הילדים מצאו מספר גורמי השפעה שיכולים להתקיים במקביל או בנפרד; יחסים הגרועים בין ההורים לפני הגירושין, האופן בו מתנהלים הליכי הגירושין עצמם, חיים בבית שיש בו רק הורה אחד ולחץ כלכלי[4].
תודה בן נחום - שיחה 08:44, 3 בדצמבר 2019 (IST)
בן נחום, כבר כתבו לך שלהשתמש ברב נבון בתור מקור זה רעיון רע. אם תרצה אשלח לך את העמודים הרלונטיים ממחקרה של רבין.david7031שיחה • ה' בכסלו ה'תש"ף • 12:04, 3 בדצמבר 2019 (IST)
היי david7031, בעבר התייעצתי אם לאזכר את המחקר של רבין (ונעניתי שלו, וכמובן כיבדתי את העצה) וכעת זו שאלה כלפי מחקרים אחרים.
האם אתה חושב שגם לאזכור המחקרים הנ"ל אין מקום כשלב ראשוני בדרך להרחבת הפיסקה? אם אתה סבור כך, אני אכבד את דעתך ולא אמשיך כלל להתעסק עם הערך הזה.
תודה על הצעתך לשלוח לי את החומר. כעת אני בודק מה מ"השילוח" -אותו אני כבר מכיר - מתאים לויקיפדיה, כשאסיים את זה אשמח מאוד לקרוא את המחקר של רבין במקור ובעיון. בן נחום - שיחה 12:10, 3 בדצמבר 2019 (IST)
התשובה מאוד פשוטה. כאשר אתה מצטט את הרב נבון, זה נחשב למאמר של הרב נבון. עכשיו שאל את עצמך האם הוא נחשב למומחה בתחום. אם כן, אז אפשר להשתמש בו כמקור, ווודאי שלא להשתמש במאמר שלו כמקור לדברי אחרים. הואיל והוא לא מומחה, וזה גם לא מאמר סקירה של ספרות מדעית, אלא מאמר עמדה, אז אין טעם לקשר אליו.david7031שיחה • ה' בכסלו ה'תש"ף • 12:14, 3 בדצמבר 2019 (IST)
OK בן נחום - שיחה 12:19, 3 בדצמבר 2019 (IST)

תחת השם, בשם[עריכת קוד מקור]

שלום נועם. אתה בטוח שלא משתמשים בביטוי "תחת השם" . כי "בשם" אינו תמיד ביטוי נרדף. אתן לך דוגמה:מסתתר תחת השם איציק. זה אי אפשר לשנות ל"מסתתר בשם איציק". "ארגון X נוסד בשם ... לא נשמע טוב. למה אי אפשר להגיד "תחת השם"?Ewan2 - שיחה 15:11, 3 בדצמבר 2019 (IST)

היי Ewan, זו המלצה שכלולה בצ'קטי, ולכן מתייג את ערן. אני מסכים עם ההמלצה ברוב המקרים. בכל מקרה כדאי להפעיל שיקול דעת. נעם דובב - שיחה 15:21, 3 בדצמבר 2019 (IST)

בקשה לעזרה[עריכת קוד מקור]

היי נועם דובב אני יהודה אמיר. תוכל לעזור לי להרחיב את הערכים שכתבתי?

אני דתי. נא לא להשאיר לי הודעות בשבת ובחגים.

כן, אעזור, כפי שעשיתי עד עכשיו Face-smile.svg נעם דובב - שיחה 15:44, 3 בדצמבר 2019 (IST)

תודיע לי שהרחבת את הערכים שכתבתי.

יש הרבה ערכים. ומתי תעזור לי להרחיב את הטיוטות שכתבתי ולהעביר אותן למרחב הערכים.

נועם ומתי תעזור.


ומתי תעזור. נועם.

נועם ומתי תעזור לי להרחיב את הטיוטות שכתבתי ולהעביר אותן למרחב הערכים.

שלום נעם דובב, תודה רבה על התיקונים בערך מבצע פלצור. אשתדל להבא להקפיד על כללי הכתיב המלא. שאלתי אליך היא, מה משמעות התיקונים שהוכנסו בקישורים. למשל במקום "ממוזער" נכתב עתה "thumb"? בגלל חוסר ניסיוני, כאשר שילבתי תמונה, העתקתי את קוד המקור מערך אחר שבו נכתב "ממוזער". ישנם עוד שינויים בקישורים אחרים. אשמח להסבר ממצה או להפניה למקום בו אוכל ללמוד זאת. ושוב תודה Amram Efrat - שיחה 12:27, 8 בדצמבר 2019 (IST)

שיחת קטגוריה:נולדים לפי מאה/אכלוס מלא/פלט2[עריכת קוד מקור]

חבל להתאמץ. ברגע שנתקן את הבוט ואריץ יבש, תהיה רשימה חדשה ואבקש ממך לבדוק אותה. בורה בורה - שיחה 21:34, 16 בדצמבר 2019 (IST)

בורה בורה מה כולל תיקון הבוט ומה הצפי לכך? ומה מפריע לך אם בינתיים אני עושה (על הדרך, משולב בעריכות נוספות) את התיקונים ידנית? תודה על הפנייה לבדיקה, בינתיים כבר מצאתי מספר בעיות. נעם דובב - שיחה 16:40, 17 בדצמבר 2019 (IST)
התיקון יכלול הצבה אטומטית של הקטגוריה כפי שבקשת. הוא יהיה על סמך ויקינתונים כמו היום, אבל עדיין תדרש עבודה ידנית לעתים, בייחוד אם יש שתי אזרחויות. למשל יוחנן לינדנר הוא קטגוריה:ישראלים שנולדו ב-1922 או ילידי רפובליקת ויימאר ב-1922. ואם אין אזרחות בכלל, אז ישאר המבנה הקיים. ומה אם זו מדינה שאין עליה קטגוריה עדיין? שתהיה אחת אדומה ואתה כבר תפתח? אין לי שום בעיה אם אתה מתקן ידנית, נהפוך הוא! רק אין צורך לעדכן את דפי הפלט. ריצה חדשה תגלה מי לא תוקן עדיין ותעזור לך. אריץ עכשיו. יהיה לנו מה לדבג ביחד כשזה יהיה גמור. אני מחכה למשתמש:Kotz שיעזור לי כי יש שם בעיות שלא מובנות לי וייתכן שהן נובעות מתשתית הבוט. בורה בורה - שיחה 23:57, 17 בדצמבר 2019 (IST)
הרצתי. ראה שיחת קטגוריה:נולדים לפי מאה/אכלוס מלא/פלט. כאמור, רק לתקן, אין צורך בעדכון הדף. בורה בורה - שיחה 00:05, 18 בדצמבר 2019 (IST)

וק:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:דמויות בדיוניות לפי עיסוק מגדרי[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על הצבעתך,
עקב טעות, לא נוספה בגרסה המקורית של ההצבעה הקט' האם של הקט' הזו, קט:דמויות בדיוניות לפי מקצוע ומגדר. קט' זו מכילה רק את הקט' שתחתיה, המועמדת למחיקה, ועל כן מוצע למחוק גם אותה. למותר לציין שכל הנימוקים למחיקת הקט' הראשונה תקפים גם לגבי הקט' האם לענ"ד. הקט' האם נוספה לדף ההצבעה, ואני מיידע אותך כדי שתוכל לבחון מחדש את הצבעתך. בן עדריאלשיחה • י"ב בכסלו ה'תש"ף 23:28, 9 בדצמבר 2019 (IST)

ליעד מודריק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום נעם דובב,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ליעד מודריק" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ט בכסלו ה'תש"ף • 09:49, 17 בדצמבר 2019 (IST)

הסרתי את התבנית. נעם דובב - שיחה 16:40, 17 בדצמבר 2019 (IST)

תודה על התוספת והערה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, תודה על התוספת לערכים החדשים. הסרתי את תבנית ערך יתום מדפי הפירושונים שכן אין טעם לשים תבנית שנועדה לעודד קישור, לערך פירושון - שלפי המדיניות איננו מקשרים אליו. שבת שלום והמשך יום נעים. ביקורת - שיחה 14:02, 20 בדצמבר 2019 (IST)

שלום ביקורת. בחפץ לב. מקבל את הערתך. תודה על המשוב והאיחולים. סוף שבוע נעים גם לך. נעם דובב - שיחה 14:04, 20 בדצמבר 2019 (IST)

עומר עציון[עריכת קוד מקור]

{{נמחק}}

הי איתי פ.. שים לב, זו הפעם שנייה שאתה פונה אלי בעת האחרונה, כאשר אני לא הכתובת, באותו עניין. אני לא כתבתי את הערך, אלא הנחתי את תבנית המחיקה. נעם דובב - שיחה 21:35, 21 בדצמבר 2019 (IST)
צודק לחלוטין, שוב סליחה. בהזדמנות זו אציע לך להשתמש בסקריפט שמאפשר לך לשלוח בקשה לדף הבקשות ממפעילים ישירות מדף הערך שברצונך לבקש את מחיקתו. זאת במקום סימון הערך בעזרת תבנית מחיקה. פעולה זו מקלה על המפעילים שכן כך אנו לא צריכים להסתכל בהיסטורית הערך לפני מחיקתו. איתי פ.שיחה 23:14, 21 בדצמבר 2019 (IST)

תכנון אזורי וחקלאי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. תודה על העזרה, אבל הכנסת קישור של ויקיפדיה הצ'כית שזה לא בטוח שהוא מתאים בדיוק. פארוק - שיחה 12:57, 23 בדצמבר 2019 (IST)

מיל מי-6[עריכת קוד מקור]

היי. הערך מכיל מידע מהותי רב ומקיף בתיבת המידע. לשם כך היא קיימת. כמו כן הערך מקוטלג בתור קצרמר, הן בתחום "תעופה" והן בתחום "צבא". אי לכך הוספת תבנית השלמה היא מיותרת. הסרתי. שים לב בבקשה להבא, אם תיבת המידע אינה מכילה מידע מלא ומקיף, אזי יש הצדקה לתבנית השלמה. בברכה, ירונש שיחה 11:13, 25 בדצמבר 2019 (IST)

סימוכין לטענתך[עריכת קוד מקור]

אנא הבא סימוכין לטענתך שפסיק בא קודם "ש". התו השמיניהבה נשוחחתובנות 08:25, 29 בדצמבר 2019 (IST)

אפשר בבקשה הסבר להתעלמות? אם לא תגיב אאלץ לבטל את דבריך ולשלוח אותך לדון בדף השיחה שם. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:33, 30 בדצמבר 2019 (IST)

מפגש חורף[עריכת קוד מקור]

לאור בקשתך - נפתחה הצבעה מחודשת על מיקום מפגש החורף דרור - שיחה 16:21, 6 בינואר 2020 (IST)

בעבודה מתיישנת[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

הצבת תבנית "בעבודה" על הערכים "אליפות ישראל בשחמט 2018" ו-"אקו-פואטיקה" ולא ערכת אותם מזה זמן מה. אם העבודה על הערכים למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערכים. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערכים, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבניות תחזוקת ערכים מתאימות.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ב בטבת ה'תש"ף • 12:14, 9 בינואר 2020 (IST)

לקויות שמיעה ישראליות[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה לך על יצירת הקטגוריה ועל העברת הערכים לקטגוריה זו.
המונח "לקויי שמיעה" אינו בשימוש בקהילת החירשים וכבדי השמיעה. במקום זה הם משתמשים בביטוי "כו"ח" (כבדי שמיעה וחירשים), שבו נעשה שימוש רחב בקהילה, בדומה לשימוש במונח "להט"בים".
הצעתי לשנות את שם הקטגוריה ל"חירשים וכבדי שמיעה" וההצעה לא התקבלה. הנימוק שעלה בדיון היה "פרשנות אישית". כלומר, אי אפשר לדעת אם חבר קהילה מעדיף להגדיר את עצמו כ"כבד שמיעה" או כ"לקוי שמיעה", כמו עוזי כהן למשל, או להבדיל בטהובן וגויה. משום כך הושאר המונח הג'נרי. Chenspec כתבה שפנתה לארגון "בקול" והם לא ענו לה. עכשיו גם "בקול" מגדיר את עצמו ככבדי שמיעה ומתחרשים, ולא כלקויי שמיעה. אני מקווה ש-Idogranot, שכתב את הערכים על תמי אסולין ועל אחיה קמארה, יוכל לשפוך אור על ההגדרה. דוריאןDGW – Talk 11:24, 11 בינואר 2020 (IST)

תודה. אכן יש צדק בדבריך. בעבר היה נהוג לכנות את האנשים החירשים וכבדי השמיעה בשם כולל "לקויי שמיעה", אך בשנים האחרונות כמעט ואין שימוש במונח "לקוי שמיעה": האנשים החירשים אינם רואים את עצמם "לקויים". אנשים כמו תמי אסולין, או שירלי פינטו, או אסיה יוחנני עליהן יש ערכים בויקיפדיה בעברית, הן נשים חירשות, דוברות שפת הסימנים. בכדי למנוע פרשנות אישית, ניתן לקבוע כי שאנשים שנולדו חירשים והם דוברי שפת הסימנים, יוגדרו אנשים חירשים, ואילו אנשים שחלה להם ירידה בשמיעה עכ הגיל כמו עוזי כהן למשל, יוגדרו אנשים כבדי שמיעה. Idogranot - שיחה 16:17, 11 בינואר 2020 (IST)
נעם, אני מאוד מודה לך על הקטגוריה החדשה. משה שם טוב ואמנון דמתי הם חירשים ישראלים. אני סבור שמכיוון שהם שניים, ניתן להשאיר אותם בקטגוריית כבדי שמיעה ישראלים. מה דעתך? תודה שוב, דוריאןDGW – Talk 00:46, 12 בינואר 2020 (IST)
דוריאן ועידו, קיבלתי את דבריכם ושמחתי לסייע ביצירת קטגוריות מתאימות ושיוך ערכים אליהן. יצרתי גם קטגוריה קטגוריה:חירשים ישראלים ושייכתי אליה בנוסף למשה שם טוב ואמנון דמתי גם את איאד שלאבי. אני סבור שלקטגוריה יש פוטנציאל גדילה. נעם דובב - שיחה 01:05, 12 בינואר 2020 (IST)
תודה על יצירת הקטגוריה, מסכים שאכן יש לה פוטנציאל גדילה. Idogranot - שיחה

תאריך לידה[עריכת קוד מקור]

שלום שוב, נשואת הערך כתבה לי בפרטי את תאריך הלידה המלא שלה. האם זה קביל? דוריאןDGW – Talk 11:36, 11 בינואר 2020 (IST)

היי דוריאן, כן. אענה בהמשך לפנייתך הנוספת בעניין החשוב מאוד. נעם דובב - שיחה 13:58, 11 בינואר 2020 (IST)

חיים אפטר[עריכת קוד מקור]

לילה טוב נעם, מה דעתך על ערך על חיים אפטר?
לעניין זה ראה נא את הכתוב כאן: "אציין רק שאני מקווה ששחזור הערך לא יתפרש כתקדים לכך שכל יו"ר של אגודת החירשים זכאי בהכרח לערך". מתייג גם את Lostam. תודה, דוריאןDGW – Talk 22:37, 12 בינואר 2020 (IST)

ייתכן ויש לו חשיבות אם אכן ייסד את הפדרציה העולמית של החרשים. צריך מקור לכך (כמו גם לשאר הדברים שנכתבו בפוסט), וצריך לוודא שאכן מדובר על ארגון עולמי רציני שהוקם והמשיך לפעול לאורך תקופת זמן משמעותית. Lostam - שיחה 10:31, 13 בינואר 2020 (IST)
שלום Lostam, מקריאת הערך על הפדרציה באנגלית, זה נראה לי קצת כמו ברווז. אני יודע שהוא יסד את הארגון העולמי לחירשים יהודים (ארגון אחר), אך לא את הפדרציה. לפי עצתך אני יורד מהעניין, אלא אם לנעם תהיה דעה אחרת. Face-smile.svg דוריאןDGW – Talk 11:14, 13 בינואר 2020 (IST)

תיקון "לעתים" ל-"לעיתים" באופן שגוי[עריכת קוד מקור]

נעם שלום :) לאחרונה תיקנת ערך שכתבתי ושינית את המילה "לעתים" ל-"לעיתים" בכתיב מלא. אני מפנה אותך לדף ויקיפדיה:ייעוץ לשוני/ארכיון 15 שם מופיע כי לפי כללי הכתיב הנכונים יש לכתוב את המי