שיחת משתמש:נעם דובב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, נעם דובב, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
--אילילה - שיחה 14:03, 14 בספטמבר 2013 (IDT)

תודות :) נעם דובב - שיחה 14:09, 14 בספטמבר 2013 (IDT)

תוכן עניינים

מועדון השחמט[עריכת קוד מקור]

(הועבר מדף השיחה של הערך "אשדוד"):
נועם, לעניות דעתי, זה לא המקום לציין שמות שחקנים והישגים. זה דף כללי על העיר.

שים לב - בשום מקום בדף אשדוד לא מציינים שמות אנשים (למעט שמו של מעצב הסמל). תשקול לשכתב או לפתוח ערך נפרד ורחב על פעילות שחמט בעיר.

חד שמח Mr.Shoval - שיחה 15:07, 21 בספטמבר 2013 (IDT)

קיבלתי, תודה וחג שמח. נעם דובב - שיחה 23:57, 21 בספטמבר 2013 (IDT)
(תיקנתי הפעם, אולם לידיעתך:) בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Ldorfmanשיחה 00:59, 22 בספטמבר 2013 (IDT)
כל הזמן אני לומד כאן דברים חדשים. חן-חן. נעם דובב - שיחה 01:17, 22 בספטמבר 2013 (IDT)

דירוג השחמטאים הישראלים הבכירים במד כושר[עריכת קוד מקור]

נועם, הכנסת את הטבלה לערך על שחמטאים ישראלים. לדעתי צריך להעביר את הטבלה לערך שחמט בישראל. בערך על שחמטאי מספיק לציין שהוא "נמצא במקום # בין השחמטאים ישראלים (נכון ל-XX)". דוד א. - שיחה

דוד, תודה. קיבלתי ויישמתי את עצתך. נעם דובב - שיחה 00:00, 22 בספטמבר 2013 (IDT)

סיוע "טכני" לעבודתך.[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה. ראה עזרה:Gadget-HotCat. יתכן ויעזור לך בעבודתך הנאה כאן. Assayas שיחה 15:13, 24 בספטמבר 2013 (IDT)

מועדים לשמחה, אסיאס ותודה רבה על הטיפ והמחמאה. בהחלט עשוי להיות לי לעזר. נעם דובב - שיחה 18:51, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
בבקשה Assayas שיחה 18:37, 24 בספטמבר 2013 (IDT)

ערכים קצרים על תחרויות שחמט[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה
ראיתי שהעלית ערכים על תחרויות שחמט, האם תוכל להרחיב קצת יותר על התחרויות עצמן בערך. טבלה של תוצאות המשחקים היא חשובה אבל אני לא יודעת עד כמה היא יכולה לעמוד בפני עצמה כערך.•אור שפירא • כ' בתשרי ה'תשע"ד • 17:12, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
הכוונה היא לערכים: תחרות זמרינג באדן 1937, תחרות הייסטיגנס 1934-1935אור שפירא • כ' בתשרי ה'תשע"ד • 17:13, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
ערכים כאלה הם די חסרי ערך ולא עוזרים לקורא. יתכן שיש טעם בערך מרוכז עם נתונים סטטיסטיים בתחום השחמט. גילגמש שיחה 20:33, 24 בספטמבר 2013 (IDT)
אור, תודה על פנייתך. הרחבתי באופן ניכר את אחד הערכים תחרות זמרינג באדן 1937 (את מוזמנת להיווכח בעצמך), אותו בכוונתי להמשיך להרחיב ואף לשפר (בנוסף, Yoavd ציין בדף השיחה כי הוא מתכוון להרחיב בקרוב את הערך). את הערך השני טרם הספקתי להרחיב, אך אני מתעתד בקרוב לעשות כן.
הבחנתי בכך שהצבת את הערך הנ"ל כמועמד למחיקה. אשמח אם תשקלי זאת שוב, לאור גרסתו העדכנית המורחבת (יחסית) של הערך ולאור ארבעה נימוקים נוספים (כבדי משקל, לעניות דעתי) בדבר חשיבותו שכתבתי בדף השיחה של הערך - שיחה:תחרות זמרינג באדן 1937. נעם דובב - שיחה 05:17, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
גילגמש, מכבד את דעתך, אך חולק עליה לחלוטין. אין מדובר בנתונים סטטיסטיים וכל תחרות, חשובה מאוד כגון זו, עומדת בפני עצמה. מוזמן גם אתה לקרוא את הנימוקים המפורטים שכתבתי בדבר חשיבות הערך (והיותו בעל ערך) בדף השיחה שלו - שיחה:תחרות זמרינג באדן 1937 ואף להתרשם מגרסתו העדכנית - תחרות זמרינג באדן 1937. אשמח להתייחסותך. נעם דובב - שיחה 05:17, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
אני חושב שקודם יצירת ערכים מפורטים על תוצאות שנתיות יש ליצור ערך כללי על התחרות עצמה. ד"א, אתה מתכוון ליצור ערכים על כל התחרויות ? גיא - שיחה 13:56, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
אור, תודה על הסרת תבנית החשיבות. גיא, לא מדובר בתוצאות שנתיות, אני מניח שאתה מתכוון לטבלת התוצאות בסיום התחרות. אם כן, אני מבין (בדיעבד) שאתה צודק ועדיף שהייתי מעלה את הערך תחרות זמרינג באדן 1937 בגרסתו הנוכחית הנוכחית המורחבת. להבא, אפעל כך.
ולשאלתך, איני מתכוון ליצור ערכים על כל התחרויות (זה בלתי אפשרי, ישנן רבות מספור). אני מתמקד כרגע בתחרויות מרכזיות לפני מלחמת העולם השנייה. אחר כך, יש בכוונתי להעלות תחרויות על מהשנים האחרונות. נעם דובב - שיחה 14:08, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

שחמט[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לתחום השחמט בוויקיפדיה, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה,Botend - שיחה 05:59, 27 בספטמבר 2013 (IDT)

תודה רבה בוטנד, נחמד מאוד מצידך. בכלל זה משמח אותי, ובפרט כשזה בא מעורך מוערך מאוד בעיניי :) נעם דובב - שיחה 08:44, 27 בספטמבר 2013 (IDT)

שינוי שם ערך טל בר און[עריכת קוד מקור]

היי נועם. רק רציתי להעיר 2 דברים בעקבות שינוי שעשית. אחד - צריך לעדכן קישורים בויקינתונים. שתיים - בדרך כלל לפני שינוי שם צריך לשים תבנית {{{שינוי שם}}} ולהמתין שבוע לדיון בנושא. זה באופן כללי. במקרה של טל בראון כנראה שלא תהיה התנגדות. גיא - שיחה 09:38, 29 בספטמבר 2013 (IDT)

אהלן גיא. תודה רבה על הערותיך הבונות, להבא אנהג כמקובל (ובהזדמנות זאת, חן-חן על המלצתך בדבר אמינות עריכותיי). נעם דובב - שיחה 23:13, 29 בספטמבר 2013 (IDT)

פרקי "תחרויות בהן השתתף"[עריכת קוד מקור]

ראיתי את הפרקים האלה שהוספת בערכי שחמטאים. אני חושב שלא נכון לעשות את זה בצורה שכתבת. קודם כל, תבנית "ערך מורחב" נועדה למשהו אחר ושימוש בה כאן לא מתאים. ובנוסף, נראה לי שצריך לשים בפרקים האלה טבלאות, כמו בערך מיכאל בוטביניק#התמודדויות. אם כבר אתה כותב על "תחרויות בהן השתתף" מישהו, אז יש למנות את כולן ולא רק את אלה שיש עליהן ערך בעברית. ולא מספיק לתת רשימה של תחרויות, צריך גם לתת תוצאה ומקום ואולי מידע נוסף. גיא - שיחה 15:51, 30 בספטמבר 2013 (IDT)

היי גיא. בשל הנוחות אענה לך בנקודות:
* לא אני המצאתי את הרעיון, אלא הרחבתי יישום קיים בויקיפדיה עוד טרם זמני כאן (שבועיים) הנוגע להפנייה לערכים מורחבים בנושא לתחרויות שחמט, בדיוק באותו אופן.
* אשמח לדעת למה "ערך מורחב" לא נועד לכך, ולמה הוא כן הוא מיועד (והאם זה כלל ברור בויקיפדיה, או נתון לפרשנות).
* תוצאה שצבר השחמטאי (ורק אותו שחמטאי) בתחרות מסוימת הושארה בערך. לעניות דעתי, אין טעם לתת טבלאות של תחרויות בערך (כפי שעדיין קיים במספר ערכים לא מבוטל), משום שהטבלאות האלה חוזרות על עצמן (לעיתים באנגלית) בערכים של עוד משתתפי תחרויות, ובדיוק לשם כך, לטעמי, קיים ערך מורחב, בו מופיעה הטבלה (אותה הרחבתי, הוספתי מדינה ודגל) ומידע מורחב על התחרות.
* אי אפשר לרשום את כל התחרויות שהשחמטאי שיחק בהן: אין מיפוי שלם לגבי רוב השחקנים. בנוסף, חלק מהתחרויות זניחות, חלקן לא משמעותיות עבור אותו השחמטאי (למשל כאלה שהוא נכשל בהן, או לחילופין כאלה שהוא שיחק בגיל צעיר בו רמתו היתה נמוכה ועוד).
* אי אפשר להשוות, לדעתי, בין התמודדות מול מתחרה אחד, במסגרת דו-קרב, לבין התמודדות בתחרות רבת משתתפים, שם, כאמור, החזרה על טבלת התוצאות בערכים של כלל המשתתפים מיותרת.
כמו כן, אשמח להתייחסותך לגבי חשיבות תחרות הייסטיגנס 1934-1935.
כמו שכתוב בדף תבנית:הפניה לערך מורחב, תבנית ערך מורחב "נועדה להפנות את הקוראים לערכים מורחבים, כאשר בערך הראשי יש רק תקציר של הערך המורחב". דוגמאות לשימוש אפשר לראות למשל כאן.
עכשיו נשאלת השאלה - אז מה לכתוב ? אני חושב שאפשר לתת רשימה של תחרויות ותוצאות בצורה של טבלה. דוגמא מויקי רוסית - ru:Каспаров, Гарри Кимович#Турниры. לא חייבים לתת את כל התוצאות אבל אם כבר כותבים את הפרק אז צריך לתת נתונים. גיא - שיחה 18:30, 30 בספטמבר 2013 (IDT)

שחמטאים באולימפיאדות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

בוויקיפדיה "סתם" אולימפיאדה זה מושג שמיועד בראש ובראשונה למשחקים האולימפיים. לכן, תיקנתי את הקטגוריות בהתאם לשם הערך הראשי (אולימפיאדת השחמט) כדי למנוע הטעיה של הקוראים (שחמט אינו ענף אולימפי כידוע). קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:49, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

מבין את דבריך, אך אין כאן הטעיה. שחמט הוא סוג של ספורט ואולימפיאדת השחמט היא סוג של אולימפיאדה. זה לגמרי ברור, בעיניי, ששחמטאים משתתפים באולימפיאדת השחמט. היית יכול להוסיף הבהרה בפתיח של הקטגוריה. דוקא בשם בו שינית קיימת בעייתיות והיא הכפילות. למה הדבר דומה? לכתוב: נכים שהשתתפו באולימפיאדת הנכים. חבל. מציע לשנות את שם הקטגוריה שוב לשם טוב יותר: "שחמטאים אולימפיים", שיהווה תת- קטגוריה של "ספורטאים אולימפיים". מה דעתך? (היית שמח אם גם אתה היית שואל לדעתי, טרם השינוי). נעם דובב - שיחה 08:35, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
במקרים כאלה לא נהוג לדון על השינוי. ברוקולי צדק בשינוי שלו. לקורא המזדמן שאיננו שחמטאי הדבר בהחלט לא ברור. יתרה מכך, שחמט איננו ספורט אולימפי וקט' אלה שייכות אך ורק לאולימפיאדה. לכן, לא ניתן לבקל את הצעתך. גילגמש שיחה 08:42, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
תודה על ההבהרה. אני עדיין סבור, כפי שהסברתי, שישנה בעייתיות בשם החדש. נעם דובב - שיחה 08:48, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
אין בעיה עם שינוי לשם אחר, מתאים יותר, אך כזה שיהיה ברור שאין קשר בינו לבין האולימפיאדה ה"רגילה". כמו כן, שים בבקשה לב: לא מקשרים לחודשים בתאריכים. מקשרים אך ורק לתאריך מדויק. כמו למשל: ב4 באפריל אבל לא "באפריל". גילגמש שיחה 08:51, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
מקבל את דברייך. מה דעתך על השם: "משתתפי אולימפיאדת השחמט"? ולגבי החלק השני, ראיתי בערכים רבים קישורים לחודשים, ולכן גם אני קישרתי (לרוב), אך אני מקבל את דברייך ואפנים זאת, להבא. האם ניתן להגדיר בוט שיוריד קישורים אלה? נעם דובב - שיחה 08:59, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
לגבי חודשים - לא, כי לפעמים אלה קישורים רלוונטיים. למשל במשפט הבא: חודש אפריל הוא גשום במיוחד במדינת לה לה לנד. לגבי הקט' - יש בעיה כי יש אלפי שחמטאים. במקרים כאלה נוהגים לבנות עצי קט' לפי תחום עיסוק ולאום. ראה לדוגמה: קטגוריה:סופרים צרפתים. אחר כך "סופרים צרפתים" יקושרים ל"סופרים" ול"אנשים לפי מקצוע" ול"צרפתים" וכו'. ככה נבנה עץ עם ענפים רבים שלקורא המזדמן קל לגלוש בו. גילגמש שיחה 09:03, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
האפ ישנם מקרים נוספים בהם לא מתבצע קישור או שזה תלוי בהקשר המשפט? בהתאם לדבריך, ניתן ליצור תחת הקטגוריה שהצעתי, "משתתפי אולימפיאדת השחמט" תתי-קטגוריה בהתאם ללאום, כמו תת-קטגוריה שכבר בניתי, ששמה שוּנה ל-"ישראלים שהשתתפו באולימפיאדת השחמט". נעם דובב - שיחה 09:15, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
כן, יש מקרים רבים שבהם לא מתבצע קישור: מקשרים רק פעם אחת לערך מסוים ולא יותר מזה. כמו כן, לא מקשרים לערכים שלא צפויים להכתב. לגבי הקט' - אפשר לבנות קט' כללית של "משתתפי אולימפיאדת שחמט" שתיהיה קט' הגג של כל השחמטאים שהשתתפו באוליפיאדת שחמט. לקט' גג אפשר לקשר רק מהקטגוריות ולא נהוג לקשר מתוך הערכים אחרת הקטגוריה תוצף באלפי ערכים ותיהיה בלתי שמישה לחלוטין. גילגמש שיחה 09:19, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
קישור פעם אחת ורק לערכים שצפויים להיכתב - מכיר. שאלתי אם יש מילים או קטגוריות מילים נוספות שלא נהוג לקשר אליהן (אלא אם ההקשר מובהק) כמו במקרים של חודשים. לגבי הקט' - לזו היתה כוונתי, עשיתי כך בקטגוריות אחרות בעץ שבניתי, כמו לדוגמא קטגוריה:אלופים לאומיים בשחמט (משום מה הקישור לא עובד לי), שתחתיה בניתי תתי קטגוריות לפי מדינה, ומהערכים קישרתי כמובן לתתי-הקטגוריה. ושאלה אחרת: האם עודך סבור שהערך שיצרתי : תחרות זמרינג באדן 1937 הינו חסר-ערך? (כפי שהבעת דעתך מוקדם יותר בדף השיחה שלי) נעם דובב - שיחה 09:31, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
אני לא נזכר כרגע במשהו ספציפי שלא מקשרים אליו. לגבי הערך: הוא לא תקין. ראשית, לא מקשרים לוויקיפדיה בשפה זרה, שנית: לא מוסיפים כותרות כמו "מידע כללי". חוץ מזה, הערך עדיין קצר. הוא טוב יותר ממה שהיה, אבל עדיין לא ברור למה דווקא התחרות הזאת היא "החשובות שהתקיימו טרם פרוץ מלחמת העולם השנייה." צריך להרחיב את הערך כדי שחשיבות התחרות תיהיה ברורה. האם היו חידושים בתאוריית השחמט בתחרות? האם היה משחק מיוחד? צריך להרחיב על המשחקים האחרים בתחרות ולספק ניתוח משחק ממוסמך (יש איסור על מחקר מקורי אז אי אפשר ניתוח שלך). אם זה יכתב הערך באמת יהיה בעל חשיבות. כמו כן, לא כותבים "יש לציין" או "חשוב לציין" וכו. אם חשוב לציין דבר מה, פשוט כותבים וזהו זה. המילים "יש לציין" מיותרות. לגבי הקט' - חשוב לפעול בהתאם לשמות המקובלים. זה מה שהקורא רגיל לו מימים ימימה. ראה לדוגמה את קטגוריה:ספורטאים. זה עץ המבנה שצריך להיות גם בשחמטאים. אציין שזה המנהג גם בוויקיפדיות בשפות אחרות. גילגמש שיחה 09:41, 3 באוקטובר 2013 (IDT)
תודה, מקבל את הערותייך. הורדתי קישור לויקיפדיה באנגלית וגם את הכותרת: "מידע כללי". אשתדל בקרוב להרחיב את הערך, ולהבהיר יותר את חשיבותו. האם אתה יכול בבקשה לשנות את שם הקטגוריה: "שחמטאים שהשתתפו באולימפיאדת השחמט" ל-"שחמטאים באולימפיאדת השחמט", תחתיו אבנה תתי קטגוריות לפי לאום? אשמח לדעתך לערך אחר שכתבתי לאחרונה: עוזי גלר. נבצר מבינתי מדוע העמדת את הקטגוריה: "אלופי בריטניה בשחמט" למחיקה, התכוונתי לשייך לשם ערכים (האין זה ברור?!) נעם דובב - שיחה 09:55, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לגבי שינוי שם הקט': אני לא מתעסק עם הדברים האלה. ברוקולי בוודאי ידע לעשות את זה עם הכלי הטכני הזה שהוא השתמש בו. לגבי עוזי גלר - הערך טוב, אך קצר מאוד. לגבי הקט' שנמחקה - לא נהוג להשאיר קט' ריקה. הנחתי שיצרת בטעות ושכחת. אני מתנצל על הטרחה. כמו כן, אני מציע לך לעבוד בשיתוף פעולה עם משתמש:Yoavd. הוא משתמש ותיק שמבין היטב בנושא שחמט. הוא יוכל לסייע לך יותר ממני בתחום זה. גילגמש שיחה 10:09, 3 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום,

אי אפשר להשאיר הערות כמו "זמני" בתוך קט'. כל מה שמופיע במרחב הערכים זמין לקורא. לכן, אי אפשר להשאיר קט' ריקות, זמניות וכו'. אם אתה רוצה לעבוד על דף טיוטא זמני, יש לעשות את זה במרחב המשתמש. ראה בבקשה: ויקיפדיה:דף משנה. גילגמש שיחה 07:42, 5 באוקטובר 2013 (IDT)

תודה על הערתך. קיבלתי. נעם דובב - שיחה 12:48, 5 באוקטובר 2013 (IDT)

סבב הגרנד פרי בשחמט[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, הצעתי לאחד את הערך עם אלופי העולם בשחמט כדי ליצור ערך יותר בשר ויותר מעניין שיספר גם את הרקע מסביב לבחירת אלופי העולם. אשמח לשמוע את דעתך בשיחה:סבב הגרנד פרי בשחמט. בברכה, ערן - שיחה 07:08, 7 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום ערן, תודה על פנייתך. השבתי לך בשיחה הנ"ל. האם אפשר מבחינתך להסיר את התבנית? נעם דובב - שיחה 02:34, 10 באוקטובר 2013 (IDT)
הגבתי בדף ההשיחה והסרתי את התבנית. בברכה, ערן - שיחה 07:09, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

הודיני[עריכת קוד מקור]

למקרים כאלו בדיוק יש את התבנית {{פירוש נוסף}}, יש להשאיר את ההפניה לקוסם (הרי ברור שהוא מפורסם יותר) ולהשאיר בראש הדף הצעה לערך על תכנת השחמט וגם זאת רק לאחר שיכתב ערך כזה, בברכה, Nurick - שיחה 01:10, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

מצטער על הטרחה, ותודה על ההבהרה. נעם דובב - שיחה 01:13, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות רקות ועוד על קטגוריות[עריכת קוד מקור]

יצרת את קטגוריה:נציגי הונגריה באולימפיאדת השחמט ששנשראה ריקה. לא נהוג ליצור קטגוריות ריקות ולכן תוסיף לשם את הערכים שנראה לך. באם הקטגוריה נוצרה בטעות או שכרגע היא מיותרת, אתה יכול לבקש את מחיקת בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
אני רואה שאתה יוצר קטגוריות רבות, אני רק רוצה לציין בפניך שאם אתה יוצר שתי קטגוריות שבהן אותם ערכים (סתם דוגמא אם לא הערכים על אלופי צ'כיה הם גם נציגי צ'כיה האולימפיאדה אז אחת הקטגוריות מיותרת). כמו כן קטגוריות בהן יש ערך אחד או שניים הם בדרך כלל קטגוריות מיותרות. המטרה של קטגוריה היא לרכז ערכים משותפים אך עם בכל קטגוריה של שחמטים במדינה יש ערכים בודדים, עדיף להשאיר את כל השחמטאים בקטגוריה אחת. לשיקולך האם יש צורך בכך (אולי ליצור קטגוריה רק למדינות בהם שחמטאים רבים ולא לכל מדינה שיש לה שחמטאי או שניים). לתשומת לבך, יונה בנדלאק - שיחה 09:00, 9 באוקטובר 2013 (IDT)

בוגרי אוניברסיטאות[עריכת קוד מקור]

ראה נא דיון שפתחתי בשיחת קטגוריה:בוגרי אוניברסיטאות. ‏DGtal‏ 12:30, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

תודה, השבתי לך בדיון שם. נעם דובב - שיחה 13:17, 10 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריות אלופים לאומיים לפי מקצוע[עריכת קוד מקור]

יצרת קטגוריות כדוגמת קטגוריה:אלופות ישראל בטניס, שלדעתי מיותרת. נעזוב רגע את השאלה האם זו קטגוריה מיותרת או לא. בכל מקרה, את הטניסאיות שהוספת לקטגוריה, לא היה צריך להסיר מהקטגוריה קטגוריה:טניסאיות ישראליות. אלא להשאיר את הקטלוג הכפול (זה אחד המקרים שבו הקטלוג הכפול תקין ואף מומלץ). תיקנתי את זה לטניסאיות, אשמח עם תתקן את זה לכל הספורטאים ששינית. תודה מראש, יונה בנדלאק - שיחה 11:45, 11 באוקטובר 2013 (IDT)

עוד משהו, הנשים שזכו באליפות מדינתן הן אלופות מדינה לנשים בשחמט או אלופות מדינה בשחמט (ל)נשים? וכן בשחמט סניורים או סניורים בשחמט? מה לדעתך צריך להיות שם הקטגוריות כי יצרת שמות קטגוריות בשני הצורות? יונה בנדלאק - שיחה 09:37, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
היי יונה, אענה לך בערב באופן מרוכז על ענייני הקטגוריות (יש לי הרבה מה לכתוב בנושא). בינתיים אומר שחבל שעל פי רוב אתה מוחק ומשנה קטגוריות שיצרתי בטרם אתה מתייעץ איתי. איני מסכים עם חלק גדול מהשינויים שאתה עושה - חלקם הלא מבוטל מיותרים וחלקם האחר שגויים בעיניי, ויש המאלצים אותי לעבודה מיותרת. אשמח לעבודה בשיתוף פעולה. נעם דובב - שיחה 09:50, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
כפי שאולי שמת לב, הפסקתי. אשמח לשמוע את דעתך הנרחבת (אני ממתין כבר מיום שישי אבל אין לי בעיה להמתין עוד קצת). יונה בנדלאק - שיחה 11:09, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
אענה לך, בשם הנוחיות, בנקודות:
 1. הפסקת מאוחר, מדי לצערי (אך עדיף מאשר אף פעם). בכל אופן, מברך על השינוי. הגישה שלך עד עתה כלפיי היתה התנשאות וחוסר כבוד (בעיניי). מקווה שגם נקודה זו בתהליך שינוי. אני מודה לך על אורך-הרוח שאתה מפגין בהמתנה לתגובתי במשך יום וחצי. לידיעתך, אני עושה עוד (הרבה) דברים ביום-יום בכלל, ובסוף שבוע בפרט, ולמיטב זכרוני, איני עובד אצלך. זאת ועוד: דיונים (מתישים) כגון אלה, על אף חשיבותם, באים, בהכרח, על חשבון עריכת ערכים מצידי, פעילות בה אני מנסה להתמקד מיום התחלת פעילותי בויקיפדיה (לפני פחות מחודש).
 2. רבי אמנים לנשים -> רבי אמנים נשים - השינוי שגוי. תואר WGM מתורגם בעברית לתואר רב אמן לנשים רב אמן#תוארי רב-אמן נוספים וזאת כדי להבדיל מתואר רב אמן (כללי), בו אוחזים לרוב גברים). "רבי אמנים נשים" הן נשים שאוחזות בתואר רב אמן (כללי), לא לזאת כיוונתי, אלא למחזיקות בתואר רב-אמן לנשים. השינוי שעשית גורם לנתונים בקטגוריה להיות לא נכונים. אבקשך לבטל את השינוי שעשית.
 3. אלופים לאומיים בספורט - איני מבין מדוע ביטלת את הקטגוריה, אף על פי שהיו בה ערכים. התחלתי עם אלופים לאומיים בשחמט, והתכוונתי בהמשך לשייך אלופים לאומיים בתחומי ספורט נוספים. פעולה זו לוקחת זמן.
 4. לא נימקת מדוע קטגוריה כגון קטגוריה:אלופות ישראל בטניס מיותרת לדעתך, רק זרקת הכרזה. לא אוכל להתייחס לכך ברצינות. עוד כתבת שאת הטניסאיות שהוספתי לקטגוריה, לא היה צריך להסיר מהקטגוריה קטגוריה:טניסאיות ישראליות. גם כאן, לצערי, לא סיפקת הסבר, אלא בחרת לכתוב דברים סתומים: "זה אחד המקרים שבו הקטלוג הכפול תקין ואף מומלץ". האם זו מדיניות? האם התקבלה החלטה בנושא? האם זו פרשנות להחלטה או דעה שלך? לא כתבת. מובן שלא אשנה את כל הספורטאים ששיניתי (אף שהדבר ישמח אותך) לאחר שינוי שהוא מוטעה בעיניי, ושלא הובאה לו כל הצדקה (הדבר אף גובל בעזות-מצח בעיניי). נהפוך הוא: עד אשר לא תביא ראייה התומכת בדברייך, אני מצפה ממך לא לעשות את השינוי (שוב, באופן חד-צדדי), ומשכבר עשית לתקן אותו חזרה.
 5. לגבי הנשים והסניורים בנקודה האחרונה שלך, אבקש שתיתן קישור לקטגוריות הרלוונטיות.
 6. קטגוריות ריקות - השארתי בודדות לזמן קצר, ולאחר בניית המיפוי (הנרחב למדי שעשיתי) שייכתי לקטגוריות. ברוב הקטגוריות שבניתי יש מספר ערכים (לעיתים רב), ועם הזמן (לאחר השלמת המיפוי) יתווספו ערכים נוספים.
 7. יש חפיפה חלקית בין קטגוריות שיצרתי, כגון נציגי צ'כיה באולימפיאדת השחמט ובין אלופי צ'כיה בשחמט, אך בהחלט לא זהות.
 8. דף השיחה שלי אינו המקום המתאים בעיניי לדון בעניינים אלה, אלא בדפי השיחה של הקטגוריות הרלוונטיות, כפי שעשית (באופן חריג) בשיחת קטגוריה:שחמטאים ישראלים. אני סבור שיש מקום לשמוע דעות נוספות, ולפחות בחלק מהמקרים, לעניות דעתי, העניין בשינויים / מחיקות חורג משנינו בלבד.
 9. אבקשך לא לערוך את דף המשתמש שלי (במיוחד אחרי שינוי שגוי שערכת, באופן חד-צדדי, כמו במקרה זה). תודה, נעם דובב - שיחה 19:03, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
לפני שאני מתחיל לענות לך רק הערה אחת. למה משמשות הקטגוריות? בוויקיפדיה הקטגוריות משמשות כדי לאחד ערכים שיש ביניהם נושא משותף כך ניתן להיכנס לטקגוריה ולראות את כל הערכים הקשורים. ברגע שאתה מאחד תחת קטגוריה הרבה מאוד ערכים שאין להם ממש קשר אלא רק כי הם נולדו באותה שנה או למדו באותה אוניברסיטה, הקטגוריה לא תועיל ולכן מיותרת. לחילופין, נניח שיש 50 ערכים על שחמטאים, אין טעם להפריד אותם לשחמטאים לפי מדינה שבכל מדינה יהיו 2-3 שחמטאים כי זה רק מסרבל את הקטלוג. עדיף לפתוח קטגוריות רק למדינות בהם יש 3 שחמטאים ויותר. לאחר שהסברתי את המטרה של הקטגוריות, אפשר להתחיל לענות לטענותיך:
 1. אני שמח שאתה סוף סוף עונה. אינך עובד אצלי ואני איני עובד אצלך (עוד נגיע לזה). אתה טוען שהצורה בה אתה עובד היא הנכונה וטוען שאני גורם לך לעבודה נוספת, זאת אמירה דו-צדדית. כי אם הצורה בא אתה עושה את הקטגוריות לא טובה אז אתה גורם לעבודה כפולה. אם הרגשת שאני מתנשא מעליך, צר לי על תחושתך זו אך לא התנשאתי, להיפך, פניתי אליך בדף שיחתך והסברתי את דברי, תוך אי-תגובה ממך.
 2. אכן לא ידעתי שכך שתואר מתורגם, אני אשנה זאת. אך לא מדובר על ביטול שינוי אלא אל יצירה מחדש של הקטגוריות והחזרת הערכים לשם (אעשה זאת עתה).
 3. אלופים לאומיים, השם של הקטגוריה לא נכון. למה לא להסתפק באלופים לאומיים? לא יצרתי קטגוריה חדשה כי אני לא משוכנע שזה נחוץ. בכל מקרה, אין לי בעיה שתיצור קטגוריה מחדש ולאחד שם את כל האלופים הלאומיים.
 4. לא נימקתי כי אני גם לא בטוח שזה לגמרי מיותר (גם לא מחקתי שום קטגוריה כזו). בנוגע לקטלוג כפול, הכוונה היא שבקטגוריה ובקטגוריה משנה שלה נמצא אותו הערך. כאן ברגע שיש פחות מ-10 ערכים על טניסאיות ישראליות ומתוכן 4 מועברות לאלופות ישראל אז נשארים שני ערכים בקטגורית הטניסאיות ולכן מגיעים למצב של קטגוריות לא יעילות, לכן עדיף להשאירם בקטגוריה ובקטגורית המשנה. יש מקרים כאלו במיון בעלי חיים וגם במקצועות כמו למשל פרנצ'סקו טולדו שמשוייך גם לקטגוריה של כדורגלנים איטלקיים וגם לשוערים איטלקיים. ואתה יכול להמשיך לטעון שאני פועל בעזות מצח, אם זה עושה לך טוב. אך טענה זו אינה תורמת. ועוד משהו, אני לא עובד אצלך, אם אתה לא מתכוון לשנות, גם אני לא מתכוון לשנות. כרגע אין צורך לשנות כלום עד שתהיה הסכמה ואז נראה איך משנה ומה.
 5. אני מתכוון למשל לקטגוריה:אלופי עולם לסניורים בשחמט‏ האם זה לא צריך להיות קטגוריה:אלופי עולם בשחמט‏ לסניורים? ובנוגע לנשים. מצד אחד יצרת קטגוריה:אלופות ברית המועצות לנשים בשחמט ומצד שני יצרת את קטגוריה:אלופות ישראל בשחמט לנשים, אז תחליט אלו אלופות ב"שחמט לנשים" או אלופות לנשים בשחמט?
 6. אני מקווה שיהיו הרבה ערכים בקטגוריות כי כרגע זה לא נראה כך.
 7. האומנם? האם לא כל אלופי צ'כיה ייצגו את צ'כיה באולימפיאדה? ואם יש בודדים חריגים, האם זה מצדיק את שתי הקטגוריות?
 8. דף שיחתך הוא המקום המתאים יש לי בעיה עם כל הקטגוריות שאתה יוצר לא עם מקרה בדיד אלא על הכל, ולכן כאן זה המקום לשאול אותך למה עשית את זה ושתסביר למה. אם זה ממש מפריע לך, תעביר את זה לאן שבא לך. (ועוד עקיצה שלך, למה לא, הרי אני הוא המתנשא)
 9. מקובל עלי. לא אערוך את דף המשתמש שלך. יונה בנדלאק - שיחה 19:59, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
 1. חסוך ממני, בבקשה, את ההסבר שלך לגבי הקטגוריות. אני מבין טוב מאוד למה הן משמשות, ואני פועל בהתאם לכך. התנשאות, כבר אמרתי?!
 2. "אני שמח שאתה סוף סוף עונה" - אמירה שחוטאת לאמת ומקוממת. העמסת אותי בעבודה (כמעט לגבי כל דבר שאני מבצע, שקשור בקטגוריות, יש לך מה להעיר / לשאול / למחוק / לשנות [שתי האפשרויות האחרונות פעמים רבות באופן שגוי - מה שמייצר לי עוד עבודה מיותרת, ואגיע לכך בהמשך]). נראה כאילו אתה "עוקב" אחריי בצורה אובססיבית. תחילה, כפי שהודית קודם לא שאלת אותי, פשוט שינית/מחקת, וכאמור באופן חד-צדדי ומוטעה, לא פעם ולא פעמיים. בכך ייצרת אנטגוניזם, מלבד עבודה רבה כפולה ומיותרת מצידי, לתיקון הנזקים שגרמת. רק אחרי מספר שינויים / מחיקות חד-צדדיות שלא במקומם, טרחת לפנות אליי. וגם כשפנית הפגנת חוסר כבוד. יומיים (בסופ"ש) לקח לי לענות לכל הנקודות שהפגזת אותי בהם וכבר האצת בי, לאחר שכתבתי לך שאענה לך בהרחבה, הגבת בצורה מעוררת חוסר נוחות, בסגנון לא מכובד - "אני ממתין כבר מיום שישי אבל אין לי בעיה להמתין עוד קצת". וגם עכשיו לאחר, שכתבתי לך שאני עושה עוד אי-אילו דברים בויקיפדיה עצמה ומחוצה לה, אתה כותב לי: "אני שמח שאתה סוף-סוף עונה". לתחושתי זו חוצפה. הגדלת לעשות כשפתחת היום עוד פסקה בדף המשתמש שלי, תוך האצה בי לענות לך על המגילה מאתמול בשמונה. עוד פעם הפגנת חוסר סבלנות משווע, העמסת יתר, ושוב מתן תחושה כאילו אני עובד אצלך. וכתבת שאתה עדיין ממתין לתגובתי, לאחר שכתבת לי תשובה עוד כתבת עכשיו: "לא התנשאתי, להיפך, פניתי אליך בדף שיחתך והסברתי את דברי, תוך אי-תגובה ממך". הסברת מאוחר מדי, לאחר פעולה חד צדדית ומוטעית מצידך, וללא אורך-רוח מינימלי לתגובתי.
 3. כתבת במקום אחד שאתה מומחה בתחום השחמט. לעניות דעתי, דרגת רב-אמן לנשים (שם הקטגוריה שיצרתי) היא דרגה ידועה למי שמצוי בתחום (בלי קשר לתרגום מהביטוי האנגלי), זה דבר ממש בסיסי. ואם לא ידעת אותו, יכולת לקרוא בערך רב אמן, אליו הפניתי אותך בתגובתי הקודמת. אמרת שתתקן את מה שעשית לאלתר, אך לדאבון ליבי לא עשית זאת. לא מספיק שתיקנת פעולות נכונות, לא עמדת במילתך וגרמת לי לעבודה כפולה של שינוי ומחיקה - בכמה רמות: מחיקת הקטגוריה המוטעית שיצרת, יצירת הקטגוריה הנכונה שמחקת לי מחדש, שיוך השחמטאיות לקטגוריה הנכונה וביטול שיוכן לקטגוריה המוטעית, שינוי דף המשתמש שלי לגרסה הנכונה בטרם שיבשת גם אותו. אני רואה את פעילותך זו בחומרה.
 4. כתבת: "אלופים לאומיים, השם של הקטגוריה לא נכון. למה לא להסתפק באלופים לאומיים?" חזרת פעמיים על הביטוי "אלופים לאומיים" וסתרת את עצמך. מניח שהיתה לך תקלדה, אך איני מבין למה התכוונת. כתבת: "בכל מקרה, אין לי בעיה שתיצור קטגוריה מחדש ולאחד שם את כל האלופים הלאומיים". שוב אתה מייצר לי עבודה כפולה - אני יצרתי את הקטגוריה, ושייכתי אליה ואתה מחקת. עכשיו פתאום אין לך בעיה שאני אצור אותה מחדש. תודה רבה, באמת. אני מצפה ממך לעשות זאת, ולא לייצר לי עבודה כפולה, פעם נוספת, בשל טעות נוספת שלך.
 5. בנוגע לקטלוג הכפול, כמו לגבי הטניסאיות, אשקול את הצעתך בהמשך.
 6. לגבי הסניורים / סניוריות - אתה צודק. אך בינתיים, בניגוד להערכתי הראשונית, לא אוכל למלא את הקטגוריות הללו, ולכן אמחק אותם בקרוב. לגבי מיקום המילה "נשים" ו"שחמט" במשפט - אתה צודק, צריכה להיות אחידות - אדאג לכך בקרוב.
 7. כתבת: "אני מקווה שיהיו הרבה ערכים בקטגוריות כי כרגע זה לא נראה כך". גם כאן, אתה מפגין חוסר סבלנות משווע. כמו שאמרתי לך קודם, השלמת המיפוי דורשת זמן לא מבוטל. במקום להשלים אותה, אני עסוק בלענות לך, ולעשות עבודה נוספת שאתה מייצר לי.
 8. לגבי אלופים לאומיים בשחמט ונציגי אולימפיאדה של אותה מדינה (צ'כיה ניתנה כדוגמא) - אם כל האלופים השתתפו באולימפיאדה, איני חושב שצריך לוותר על אחת הקטגוריות. נכון יותר, לדעתי, להפוך את קטגורית: "נציגי <שם המדינה> באולימפיאדות השחמט" לתת-קטגוריית של "אלופי <<שם המדינה>> בשחמט".
 9. קיבלתי את דברייך, אתה מוזמן לכתוב לי בדף השיחה, כאוות נפשך (רק גלה בבקשה "מעט" סבלנות לזמן התגובה שלי).
 10. שמח שמקובל עלייך לא לערוך את דף השיחה שלי. מה שהפריע לי שביצעת טעות בעריכה, וגם כאן יצרת עבודה מיותרת. נעם דובב - שיחה 19:58, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
בגלל שאנו מסכימים ברוב הנקודות אני מוותר על הנקודות. רק כמה הערות, ההסבר על הקטגוריות היה כי יש כאלו שחושבים שמטרת הקטגוריות הוא לרכז תחת מכנה משותף כלשהו ולא שמטרתם היא לאפשר חיפוש של ערכים קשורים ולכן הסברתי מה הרציונל של הקטגוריות. שנית,אני לא "מומחה" לשחמט אלא שחמטאי חובבן, מכיר את החוקים ויודע לשחק טוב (יחסית לחובבן לא למקצוען), אף פעם לא התעמקתי בדרגות ולכן חשבתי ש"רב אומן נשים" זו הדרגה ולא שזו דרגת "רב אמן" לנשים. אני שמח שלא נותרה בינינו מחלוקת וזה נוגע רק לסדר פעולות. אני חושב שעדיף קודם לכתוב את הערכים של השחמטאים שכולם יהיו בקטגוריה אחת ורק לאחר שתהיה מסה רצינית של שחמטאים יש טעם לחלק לקטגוריות משנה לפי מדינות ולמלא אותן, אתה פועל הפוך אבל כל עוד אתה בטוח שיהיו הרבה שחמטאים - אין לי התנגדות, להפך תמשיך כך. אם בעתיד יתברר כי זה לא המצב, נדון האם יש צורך בחלוקה כזו או לא.
מה שאתה רואה כהתנשאות היא מבחינתי עזרה לוויקיפד חשב שלא בקיא בכל הכללים. המטרה היא להסביר ולא חלילה להתנשא, העבודה המיותרת בדף המשתמש שלך היא בדיוק לחיצה על כפתור (ביטול העריכה שלי) שלא כמו העבודה על הקטגוריות שם אין אפשרות ביטול אלא יצירה מחדש אם כי שימוש בכלי cat-a-lot שהציעו לך למעלה מקל מאוד (שינוי הקטגוריה בסעיף הבא נעשה במספר שניות בודדות בזכות כלי זה). יונה בנדלאק - שיחה 16:08, 15 באוקטובר 2013 (IDT)

שחמט בהתכתבות[עריכת קוד מקור]

אם השם של התחרות היא שחמט בהתכתבות. הקטגוריה לא צליחה להיות קטגוריה:רבי אמנים בשחמט בהתכתבות ולא קטגוריה:רבי אמנים בשחמט בכתב? בנוסף, אשמח אם תגיב על מה שעניתי לך, יש שם כמה שאלות שמופנות אליך (סעיפים 3, 4, 5 ו-7). יונה בנדלאק - שיחה 13:12, 14 באוקטובר 2013 (IDT)

אתה מעלה כאן נקודה מעניינת. חשבתי עליה עכשיו שוב. למרות שבויקיפדיה מופיעה לרוב הצורה: "שחמט בכתב" (אתה יכול לראות מופעים לא-מעטים של ביטוי זה במנוע החיפוש הפנימי), לדעתי הצורה הנכונה יותר (אף שהיא ארוכה מעט יותר), הבהירה גם למי שאינו מהתחום, היא "שחמט בהתכתבות". בנוסף, כדאי לשמור על אחידות. אתה מעוניין לשנות את שם הקטגוריה או שאתה מעדיף שאני אעשה זאת?! ולגבי החלק השני של המשפט שלך - הוא לדעתי ממש מיותר (בשל חוסר הסבלנות, חוסר הכבוד, והנדנוד שהוא מפגין ולא בפעם הראשונה, וגם לא השניה. אני רואה שכתבת לי, אתה לא צריך שוב ושוב להאיץ בי. במיוחד שאני צריך לענות ל"מגילה" שכתבת לי אך אתמול בערב, דבר הדורש ממני זמן ואנרגיה מרובים. כבר כתבתי לך זאת, מקווה שלא אדרש שוב לעניין זה), אך בכל זאת עניתי לך בהרחבה למעלה בדף זה. יש שם מספר נקודות שמופנות אליך :) מציע שתאחד את פניותייך אליי ותתאזר בסבלנות. נעם דובב - שיחה 20:16, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
אני השנה את הקטגוריה אבל זה יהיה רק מחר. ואני מתאזר בסבלנות, כל עוד אתה לא עושה משהו שקשור לנקודות אלו לפני שאתה מתייחס עליהם - יש לי סבלנות Face-smile.svg. יונה בנדלאק - שיחה 23:16, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
מברך על הגישה החדשה, מקווה שתזכור להתמיד בה Face-smile.svg. האם קראת את תגובתי הנוספת, הנרחבת למעלה?! נעם דובב - שיחה 23:56, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
שיניתי את הקטגוריות. זו לא גישה חדשה אלא אופן ההתנהגות כאשר יש דו שיח בין הצדדים, לצערי קיבלת עלי רושם מוטעה ואני מקווה שיישתנה בעתיד. בכל מקרה, אם תצטרך עזרה במשהו אתה תמיד מוזמן לפנות אלי. יונה בנדלאק - שיחה 16:11, 15 באוקטובר 2013 (IDT)

הצבעתך לגבי הערך רחוב ויה דולורוזה[עריכת קוד מקור]

Emblem-WikiVote.svg

תודה לך על השתתפותך בהצבעה שבדף ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:רחוב ויה דולורוזה. לפי בדיקתי הצבעתך לא תיספר במנין ההצבעות, מכיוון שעליך לעמוד בדרישות להשתתפות בהצבעה: ותק של 30 ימים ו-100 עריכות במרחבי התוכן ב-90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה. אף שהצבעתך לא תיספר, דבריך לא נמחקו, כי אם הועברו מפרק ההצבעה לפרק הצבעת המשתתפים ללא זכות הצבעה.

באפשרותך לבדוק האם יש לך זכות הצבעה באמצעות תוסף (גאדג'ט) בהעדפות. בלשונית "גאדג'טים", תחת הפסקה "שונות", יש לבחור באפשרות "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" (הוראות נוספות).

אם מבדיקתך עולה כי בעת פתיחת ההצבעה כן הייתה לך זכות הצבעה, באפשרותך לפנות אלי כדי שאבדוק את הנושא שנית.

בברכה, דגיג - שיחה 13:25, 16 באוקטובר 2013 (IDT)

בלי בגץ ובלי בצלם[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

כשיש טקסט קיים כלשהו ואתה מוסיף לו פרט מסוים והפרט שהוספת משוחזר, אל תחזיר אותו בבקשה. דבר כזה נקרא "מלחמת עריכה". הגרסה הקיימת ברגע נתון היא "גרסה יציבה" (בתנאי שהיא התקיימה פרק זמן סביר). לכן, במקרה הזה ניהלת מלחמת עריכה עם בן נחום. לגבי הטענה שלך להעדר נימוק זה לא נכון - הוא נימק וטען שזה לא קשור. במקרה כזה (גם אם לא היה מנמק) אסור לך להחזיר את העריכה שלך. עליך לפנות לדף שיחת הערך ולהמנע משחזור. השחזור הדדי נחשב לפעולה כוחנית ופסולה. מלחמת עריכה היא גרועה עד כדי כך שפעמים רבות חוסמים בגינה. גילגמש שיחה 02:52, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום גילגמש,
תודה על ההבהרה. לא ידעתי. אמנע מכך בעתיד. "לא קשור" - זה "נימוק" לא מנומק בעיניי. למה לא קשור?! פניתי לויקיפד בדף השיחה שלו, עם נימוקים התומכים בדעתי, ולא נעניתי. מבין שהייתי צריך לנהוג אחרת. נעם דובב - שיחה 07:24, 22 באוקטובר 2013 (IDT)
לא יודע כמה זמן חלף בין הפנייה שלך להעדר התגובה שלו. בהתחשב בכך שאנחנו לא נמצאים פה 24-7 נהוג להמתין זמן מה (לעתים גם כמה ימים או שבוע) לתשובה. תקציר העריכה לא אמור לשמש כ"נימוק מנומק" אלא כשמו כן הוא: תקציר העריכה. אין גם אפשרות לכתוב יותר מכמה מילים בתקציר - הממשק לא מאפשר את זה. דיון עורכים בדף שיחה ולא בתקציר. אם הוא לא משיב לפניה שלך, יש לך מספר אפשרויות. אתה יכול להניח שהוא מסכים עם העמדה שלך ולהחזיר את התוכן שלך (פעם אחת) וזה יהיה כבר שתי עריכות מצדך. אם אתה לא רואה שחזור נוסף סימן שאכן שינה את דעתו. האופציה הטובה יותר היא פניה בדף שיחת הערך. תלוי כמובן גם מה חשיבות השינוי. במקרה זה היה שינוי קל ולא משמעותי של פרק "ראו גם" שהוא בלאו הכי פרק בעל חשיבות פחותה. אני לא היתי מתעקש. האמת היא שאני מסכים עם ההסרה, אבל לא הסרתי בעצמי כי בעיני זה שולי. אם יש מישהו שחושב שזה קשור, שישאר - למה לי להכנס למאבק על דבר פעוט ושולי בעיני ואולי אני בכלל טועה ולא מבין משהו והשני כן מבין. אם השינוי היה מהותי יותר יתכן שכן היתי פועל. פעמים רבות ויתור בעניין פעוט עדיף על מאבק, אפילו צודק, שיגרום לקבלת הגרסה שלך אבל בסופו של דבר יגרום לך עוגמת נפש. שמתי לב שאתה גם כותב בלהט רב בדיוני חשיבות והצבעות מחיקה. בשביל מה לך? אל תקח ללב. אז ימחק או לא ימחק ערך זוטר על דבר מה פעוט? כתוב את דעתך. התקבלה - טוב ויפה. לא התקבלה? לא נורא... עבור הלאה. יש עוד מיליון דברים שאפשר לעשות. גילגמש שיחה 07:34, 22 באוקטובר 2013 (IDT)
מקבל את דברייך במלואם. תודה על ההערות וההארות. יום טוב. נעם דובב - שיחה 07:41, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

קטגוריה user SQL-4[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הוספת את הקטגוריה הזו ידנית. רק שתדע שאתה יכול להוסיף תיבת כישורי שפה גם לשפות תכנות על ידי הקוד: {{תיבת כישורי שפה|שפה=SQL|רמה=4|ערך=SQL|כיווניות=rtl|טקסט=משתמש זה מסוגל לתרום ברמה קרובה לשפת אם של [[SQL]].}} קוד זה יוסיף את שימך אוטומטית לקטגוריות המתאימות. יונה בנדלאק - שיחה 08:08, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום יונה, מעריך את פנייתך. תודה על דברייך וגם על טיפולך בענייני הקטגוריות האחרונות הנוגעות לשחמט. יום טוב. נעם דובב - שיחה 08:16, 22 באוקטובר 2013 (IDT)

אבבא[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

נתקלתי במקרה בעריכתך בערך אבבא וביטלתי אותה משום שלדעתי אין לה מקום, ובמיוחד לא בפתיח של הערך. לפי מיטב הבנתי השיר לא זכה לפרסום משום ששמו פלינדרומי, והלהקה לא בחרה שם במטרה ליצור פלינדרום. בסה"כ מדובר בקוריוזים, ולא במידע אנציקלופדי במיוחד.

בכל מקרה, כיף מאוד לראות את השתלבותך איתנו והמשך בתרומתך הברוכה. מקווה שנאים השכנים בעיניך. Face-smile.svg Botend - שיחה 22:59, 23 באוקטובר 2013 (IDT)

היי Botend,
שמח על פנייתך אליי. יחסי לדברייך הוא דו-ערכי. מחד גיסא, אתה נוהג בי מידה של כבוד בעצם הפנייה אליי וההסבר ומסייג את דברייך ב"לדעתי" ו-"למיטב הבנתי", ומאידך גיסא, אף על פי שאינך בטוח בצדקתך מחקת את עריכתי. אם אינך בטוח (ומילות הנימוס לא היו רק בשם הנימוס) מדוע אתה לא מנהל עמי דיון (כאן או בדף הערך עצמו) כדי שאוכל לשכנע אותך שיש מקום לדברים אלו?! תמהני (הפנייה אלי פוסטמורטם נותנת תחושה של לצאת ידי חובה, או לחילופין התנשאות, אף על פי שברור לי שלא זאת היתה הכוונה המודעת שלך).
בדף שלך משתמש:Botend/מיזם_פאראלימפי כתבת: "...ומתוך השקפה כי לא צריך להיות הבדל רעיוני בין המשחקים האולימפיים לפאראלימפיים התחלתי לכתוב את הערכים אודות המדינות במשחקים הפאראלימפיים". אני מסיר בפניך את הכובע על מיזם חשוב זה, יש בכך, בעיניי, אמירה חברתית מהמעלה הראשונה. בצד הדברים האלה, אתה מקדם, כדברייך, השקפה (שאפשר לכנות אותה גם אג'נדה) מסוימת. אפשר להתווכח עם דברייך (למשל על ידי העלאת הנימוק שמאגר הספורטאים הנכים מצומצם הרבה יותר ממאגר הספורטאים ה"רגילים" ולכן אין להשוות בין ההישגים), ודרך פעולתך לקדם את האג'נדה (המקום שניתן על ידך למשחקים והשחקנים הפאראלימפיים גדול לאין שיעור מזה שיש באנציקלופדיות מסורתיות. האם יש מקום לקידום אג'נדות פרטיות בויקיפדיה ((איני יודע אם התייעצת בנושא עם הקהילה)) וכו').
אף אני מקדם אג'נדות אישיות בויקיפדיה. אחת מהן, היא שפלינדרום אינו קוריוז (איני כותב בערך עצמו, מטעמים אתיים - שני קישורים חיצוניים בערך קשורים בי). בעיניי לפלינדרום יש ערך בפני עצמו (אם כי ערכו פחות לאין שיעור מהמשחקים הפאראלימפי. לדאבון ליבי, איני מרגיש שבתחום זה אוכל לתרום), מעבר לשעשוע לשוני. ולעצם העניין, לדעתי, היה מקום לעריכתי (ודוקא כאן גישתך שמרנית, ומזלזלת קמעה - "בסה"כ מדובר בקוריוזים, ולא במידע אנציקלופדי במיוחד" - הפוכה מזו שאתה מפגין בתחום שקרוב לליבך). לשם הנוחות אעזר בנקודות, להלן:
 1. Logo ABBA.svg - זהו הלוגו של הלהקה, המופיע בערך אבבא. שים לב שה-B הראשונה הפוכה. אין הדבר מקרי, וברור שהדבר משחק על הפלינדרומיות שבשם, ומוסיף לו נדבך של סימטריה צורנית.
 2. בערך השיר הנדון בויקיפדיה האנגלית, מצויינים בפתיח הדברים שכתבתי ואף בהרחבה יתרה, תוך הדגשה עד כמה הדבר נדיר. בויקיפדיה העברית לא קיים, נכון לעכשיו, ערך לשיר. לכן, לכתוב את הדברים בפתיח, אך בתמצות ובסוגריים, כפי שעשיתי, נראה לי איזון נכון ובמקומו.
האם שכנעתי אותך בדבריי?! סביר להניח, באופו אפריורי, שלא. מדוע?! משום שאם היית חושב באמת שאתה יכול להשתכנע היית פונה אליי, כאמור, לפני שאתה מוחק את עריכתי. ובכל זאת, אשמח לדעת האם חידשתי לך בדבריי, והאם אתה רואה בהם ערך (תרתי משמע). אם אתה עדיין איתן בדעתך (קרוב לוודאי), האם לאור דבריי אתה סבור שיש מקום לאזכור הדברים בגוף הערך?
תודה על קבלת הפנים הנעימה והמחמיאה. כן, נאים (רוב) השכנים בעיניי, אך מספר נוהגים כאן (כמו היד הקלה על לחצן המחיקה) - לא, ובכל זאת אשב "איתכם". מעריך את תרומתך הרבה לויקיפדיה. תודה, נעם דובב - שיחה 01:22, 24 באוקטובר 2013 (IDT)
חלילה לא הייתה לי כוונה לפגוע או לזלזל בתרומתך, ואם כך התפרשו דבריי - הרי שאני מתנצל.
פלינדרום מכוון כמובן שאינו קוריוז, אך כוונתי הייתה שלהבנתי דווקא כאן בחירת השם הן של הלהקה (שהרי מדובר בראשי תיבות של חבריה) והן של שם השיר לא הייתה במטרה ליצור פלינדרום, כך שכנראה אכן מדובר בפיקנטריה נחמדה שניתן לכתוב בגוף הערך אך לדעתי לא בפתיח.
איני חובב של הלהקה, וערך זה אינו קרוב לליבי. ביטלתי את עריכתי, והחזרתי את הדברים אך אשמח אם תעביר אותם למקום רלוונטי בערך, או לחילופין - אם דבריי לא שכנעו אותך - תפתח דיון בנושא בדף השיחה שיוכלו החברים להביע דעתם. בנוגע למיזם הפאראלימפי - לא דנתי עם הקהילה בטרם פתחתי את המיזם הזה, אך בשנתיים שהוא פעיל לא נתקלתי בהתנגדות אליו. אני תמיד מוכן לשמוע ביקורת והערות בונות. Botend - שיחה 01:51, 24 באוקטובר 2013 (IDT)
מעריך מאוד את דברייך ופעולתך המעידה, לתחושתי, על גדלות נפש. ראשי התיבות של חברי הלהקה הם גם באותה מידה, BABA או ABAB. כאמור, יש גם את עניין הלוגו (וזאת, בלי לדבר על SOS עצמו). "ת'כלס", קיבלתי את הצעתך ההגיונית והעברתי את המידע הנ"ל לגוף הערך. מתוך סקרנות, אם אינך חובב של הלהקה והערך אינו קרוב לליבך, איך נתקלת בעריכתי?! לגבי המיזם הפאראלימפי - קח בחשבון שלבקר אותו זה ממש לא פוליטקלי קורקט (קיימת כמובן גם האפשרות שכל מי שנתקל בו תמך ללא סייג). לילה טוב, נעם דובב - שיחה 02:19, 24 באוקטובר 2013 (IDT)

ציון פלינדרומים[עריכת קוד מקור]

שלום נועם, אני מבקש ממך להפסיק לציין את העובדה שמילה מסוימת היא פלינדרום בערכים שבהם הדבר אינו רלוונטי. ויקיפדיה אינה מקום ריכוז של פרטי טריוויה, ומעבר לכך, הערכים עוסקים במהות ולא במילים שמתארות אותם. אולי, ואני בספק גדול, זה רלוונטי בערך אבבא, אבל זה בהחלט לא רלוונטי בערכים אחרים. תודה ושבוע טוב, Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • כ"ג בחשוון ה'תשע"ד • 00:02, 27 באוקטובר 2013 (IDT)

שלום Kulystab, צר לי, אך אני חולק על דעתך. בעיניי, המידע הנ"ל הוא רלוונטי ובעל ערך. מדוע אתה סבור כי דעתך טובה משלי, דבר המקנה לך זכות לבטל את עריכותיי, ועוד לבקש ממני בקשות בעניין?! תמהני. אני מבקש ממך לקיים דיון בנושא בטרם ביצוע פעולות אלו או לחילופין, אבקשך להחזיר את עריכותיי אלו. ושמי אינו "נועם", אלא נעם דובב - שיחה 00:12, 27 באוקטובר 2013 (IDT)
פתחתי ברגל שמאל, אז אני מבקש קודם כול להתנצל על עניין שיבוש השם; לא שמתי לב. אין לי כל בעיה לדון בכך ולהזמין משתתפים נוספים לדיון. גם אינני סבור שדעתי טובה משלך, ואני לא בא להוכיח אותך. אני כן מבקש שתתחשב בכך שאני משתמש מנוסה יותר ממך. בכל זאת, אחזור על בקשתי שלא תמשיך בעריכות מסוג זה עד למיצוי הדיון, כדי שאם נחליט שאין מקום לציון הפלינדרומים, תיחסך מאיתנו מלאכת הביטול.
ולענייננו, אני מבין מדוע יש מקום לציין פלינדרומיות בשמות אם יש לכך משמעות מעבר לציון העובדה גרידא. למשל, נדיב אבידן בעצמו עסק בשעשועי מילים ואת תשבציו בידיעות אחרונות ליווה סמליל זכויות היוצרים. אתה יכול בבקשה להסביר מדוע אתה חושב שיש מקום בערכים על מונחים אחרים לציון היותם של מושאיהם פלינדרומים רק בשל היותם פלינדרומים?
אסביר לך את דעתי. אנחנו כותבים אנציקלופדיה, וחומר הגלם שלנו הוא מילים. לכן לא נכתוב בהגדרה בערך מיטה, שמיטה היא מונח המתאר רהיט המיועד לשינה. גם בנושא הפלינדרומיות, המילה "וו" היא פלינדרום, לא מושא הערך וו. חוץ מזה, מדובר בפרט טריוויה ולא במידע בעל חשיבות אנציקלופדית. כשם שאין צורך לציין בערך על מדינה X שהיא המדינה ה-116 בעולם במספר חתני הנובל שיצאו ממנה. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • כ"ג בחשוון ה'תשע"ד • 00:56, 27 באוקטובר 2013 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום נעם דובב.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, --אילילה - שיחה 00:12, 2 בנובמבר 2013 (IST)

אילילה, תודה. נעם דובב - שיחה 23:17, 2 בנובמבר 2013 (IST)
אני אמנם הענקתי את ההרשאה, אך תודה מגיעה לאריה ענבר שהמליץ עליך. --אילילה - שיחה 09:29, 3 בנובמבר 2013 (IST)
אריה, תודה :) נעם דובב - שיחה 14:20, 3 בנובמבר 2013 (IST)

ביכורים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה. אין ספק, שמים לב לפעילות האינטנסיבית שלך כאן בזמן האחרון.
רציתי להזמין אותך להשתתף בפרויקט "ויקיפדיה:ביכורים", המארח פעם בחודש ויקיפדים בשנה הראשונה לפעילותם, ונותן להם במה להציג את עצמם. נשמח מאוד אם תרצה להשתתף ולכתוב כמה מילים, למשל על תחומים בהם אתה תורם בוויקיפדיה, על צעדיך הראשונים וחוויית ההתאקלמות כאן ואולי הערות על כך, תכנוניך להמשך, אולי נושא שהיית רוצה לקדם בוויקי ולשתף את הקהילה לגביו — הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים. אפשר להסתכל בדף הפרויקט ולקבל השראה מוויקיפדים קודמים שהשתתפו.
אם מתאים לך, תוכל לכתוב טיוטה בדף משתמש:נעם דובב/ביכורים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה.
אז מה דעתך?...
תודה, Ravit - שיחה 23:21, 9 בנובמבר 2013 (IST)

שלום רוית, תודה על הפנייה והמחמאה. שמח שמצאת אותי ראוי. בלי קשר לכך, מעריך מאוד את פועלך בויקיפדיה. פרויקט ביכורים חביב למדי, בעיניי. האם אוכל להשתתף בפרויקט בחודשים הקרובים (אני פחות מחודשיים כאן)?! סבורני שבמהלך תקופה זו אוכל להתגבש ולתרום יותר לפרויקט המבורך. נעם דובב - שיחה 00:22, 10 בנובמבר 2013 (IST)
בכיף, מתי שתרצה, תעדכן אותי Face-smile.svg. Ravit - שיחה 14:06, 10 בנובמבר 2013 (IST)

מסתדר?[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

אתה מסתדר עם העריכה בוויקיפדיה? היו לך קצת קשיים בהתחלה. עכשיו הכל ברור לך? אם יש לך שאלות, אז אתה מוזמן לשאול. יש לנו גם מדורים רבים לייעוץ והכוונה אולי ראית אותם. לוח מודעות להפניית ויקיפדים לדיון, דלפק ייעוץ לשאולות טכניות, מזנון לקביעת מדיניות והערות כלליות, ייעוץ לשוני לשאלות תעתיק ותרגום וכיוצא באלה. יש גם המון מדריכים ודפי עזרה טכניים. את ההצבעות אני רואה שגילית כבר :) גילגמש שיחה 11:30, 10 בנובמבר 2013 (IST)

היי גילגמש. סליחה על השיהוי בתגובה. מעריך את דאגתך / עזרתך. דווקא לא חשתי קושי בעריכה בהתחלה. להרגשתי, אני אני מסתדר בסדר גמור :) נחשפתי לייעוץ והכוונה ואף התרחבתי לתחומי פעילות נוספים. בעניין הצבעות המחיקה - כן, זו דמוקרטיה בהתגלמותה, ולכן אני חש צורך להצביע (למרות שאני בדעה כי מנגנון המחיקה דורש שיפור, ואם יורשה לי ידך שלך, לתחושתי, קלה, לעיתים על לחצן המחיקה). תודה, ושבוע טוב. נעם דובב - שיחה 16:35, 17 בנובמבר 2013 (IST)
ככה זה בדמוקרטיה :) יש המחמירים ויש המקלים - אני בין המחמירים. לא רק בהצבעות מחיקה, גם בדרישות איכות, שהן לרוב גבוהות למדי. בכל אופן, אני שמח שאתה מסתדר. האם גילית את מדור הערכים המומלצים? יש שם דיונים מעניינים מאוד וגם הצבעה בסופם (ללא נימוקים או נימוקים קצרים בלבד). גילגמש שיחה

אליפות העולם בשחמט[עריכת קוד מקור]

האם הצלחת למצוא מקור לקרן הפרסים? אני לא מצאתי מקור מוסמך לכך.... --Yoavd - שיחה 15:08, 17 בנובמבר 2013 (IST)

כן, למשל כאן (בפסקה Prize fund & venue). נעם דובב - שיחה 16:15, 17 בנובמבר 2013 (IST)
תודה לשניכם על הערך. נועם: אם מתרגמים לעברית, רצוי להוסיף לפרטים [Direction "rtl"], כדי שהם יופיעו צמודים לימין. כמו כן, אין לבלבל בין "אירוע" ובין Round, ולא לרשום בתור "אירוע" "סיבוב 1", "סיבוב 2" וכן הלאה. כמו כן, לדעתי חלק מהמידע שהסרת היה אינפורמטיבי וראוי, כמו סוג הפתיחה, מספר המסעים והתוצאה. ניתן לתרגם את הכותרות עצמן, בלי להסיר את המידע. (נדמלי שזה לא בדיוק "מסעים" אלא "תנועות" - לא ידוע לי מה המונח הנכון בעברית). יתכן שבאמת כדאי להסיר פרטים שחוזרים על עצמם, כמו תאריך האירוע (להבדיל מתאריך המשחק) ומד הכושר של השחקנים. קיפודנחש 00:58, 22 בנובמבר 2013 (IST)

הוספת קטגוריה לקטעים בפורטל[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהוספת קטגוריות לפורטל:שחמט/הידעת?/7. זה לא נהוג, מוסיפים קטגוריות רק לערכים ולקטגוריות (ישנם קטגוריות מיוחדות לתבניות אבל זה כבר סיפור אחר). נא המנע מזה בעתיד, יונה ב. - שיחה 19:19, 21 בנובמבר 2013 (IST)

לא ידעתי, אך אדע להבא. תודה על הערתך. נעם דובב - שיחה 23:56, 21 בנובמבר 2013 (IST)

אביטל בורוחובסקי[עריכת קוד מקור]

קיימים 2 משפטים שיכולים להיות שימושיים, בניכוי קטעי ההבל:

שמו של אמו הוא אלינה והיא מהנדסת בנינם, לעומתה, אביו של אביטל בורוחובסקי הוא טכנאי מחשבים ושמו הוא גיל.

הוא אלוף הארץ בשחמט עד גיל 14 ואלוף אירופה הפתוחה עד גיל 11.

בהצלחה. ‏Lionster‏ • שיחה 07:48, 4 בדצמבר 2013 (IST)

תודה (באיחור רב), Lionster. הערך הוקם. נעם דובב - שיחה 11:38, 7 ביוני 2015 (IDT)

קירה רדינסקי[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. בבקשה אל תסיר בעצמך תבניות חשיבות מעל ערכים שכתבת. השאר זאת לאחרים. תבנית החשיבות בערך ספציפי זה תוסר מחר, כשיסתיים שבוע הדיון. Lostam - שיחה 23:31, 4 בדצמבר 2013 (IST)

ערב טוב גם לך. קיבלתי, תודה. נעם דובב - שיחה 23:48, 4 בדצמבר 2013 (IST)

שיאן פלינדרומים[עריכת קוד מקור]

שלום, אני הוא המשתמש שהזכיר אותך בערך "פלינדרום". אני מדבר מכאן מפני שאיני יכול לדבר איתך באימייל, פייסבוק, או אתרים אחרים. אתה יכול לייעץ לי שיטה למציאת משפטים פלינדרומיים, או להמצאת סיפור פלינרומי? בינתיים בניתי לעצמי טבלה של מילים פלינרומיים אחד לשני, כמו אלף-פלא, נטש-שטן, דלי-ילד, נקז-זקן ועוד, שמתארת כל מילים בתור הסוג שלה: שם-עצם מוחשי, אנשים, תואר, פועל, מקום, זמן ועוד. בכל מקרה, תוכל לייעץ לי מספר שיטות? Fr.dror - שיחה 08:57, 18 באוקטובר 2014 (IDT)

שלום דרור. תודה על הפנייה והאזכור בערך "פלינדרום". מתרשם מאוד מפועלך בויקיפדיה. אתה יכול למצוא אותי בפייסבוק בקישור הזה - https://www.facebook.com/noam.dovev. אשמח לשוחח בנושא. נעם דובב - שיחה 20:33, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אנסטסיה וולר[עריכת קוד מקור]

נועם שלום. כמו שאתה זוכר, היה לנו ויכוח נוקב לגבי הערך הנ"ל. אני חייב לפרגן ולציין לטובה ומכל הלב, שזה אחד הערכים היפים ביותר בוויקיפיה, אחד המושקעים והמרשימים בעיניי וגם המלמדים ביותר. אני גם רואה כיצד אתה מעדכן את ערכי השחמטאים, כולל חייהם הפרטיים למשל ואני באופן אישי נהנה מכך. אולם, הישגים יפים של ילדים בספורט בין ילדים, אינם הישגים שצריך להתמקד בהם או להתפאר בהם, אלא אם כן הם הושגו בתחרות בין מבוגרים וכן, אם היה להישגים אלו המשך דומה וראוי כבוגרים (ילד פלא). "אליפות עולם לילדות" זה ממש שום דבר, זה נחמד וזהו. ישחקו הנערים לפנינו וכאן ישחקו הילדות לפנינו. מד הכושר של וולר כניראה הגיע לשיא שאינו משביע רצון, ברמה העולמית והארצית (ביננו, הלוואי עליי ועל כולנו). מד הכושר שלה, הולך ויורד וכך גם הישגיה וכניראה כך גם המוטיבציה שלה ושל הסביבה שלה. לכן, אם יקרה השינוי והיא תחזור ותפרוץ, אני זה שאבקש ממך את חידושו של הערך. אני עובד שנים רבות עם ילדות וילדים תחרותיים ועם בוגרות ובוגרים תחרותיים. אני מגיע לכנסים וסמינרים שמדברים בדיוק על זה, על איך להוביל ילדים בכלל וילדות בפרט להצלחה בבגרותם. שוב אנו רואים עוד נסיון של ילדים מקסימים שהובלו במסלול הלא נכון, ילדים שאולצו לפרוץ קדימה ולקחת את התהילה ולא עמדו במשימה, כי הם בסך הכל רק ילדים. זהו כמובן כישלון ידוע מראש של המערכת, של מאמניה ושל משפחתה אבל לא שלה ממש לא. הנתונים היבשים מספרים, בשחייה תחרותית למשל, על פחות מעשרה אחוזים של ילדות שהיו "כוכבות" בילדותן, הממשיכות וזוכות להישגים נאים גם בבגרותן ועוד פחות, הזוכות בהישגים דומים. אני מבקש ממך, בכל לשון של בקשה, את מחיקת הערך. BAswim - שיחה 11:17, 4 בנובמבר 2014 (IST)

BAswim - בשנה וחצי האחרונה אנסטסיה עלתה בכ-150 נקודות דירוג, השג לא מבוטל. לא נראה שהיא דורכת במקום או נסוגה. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:29, 6 ביוני 2015 (IDT)
אתה כל כל טועה. יש לה ירידה כללית בכל הפרמטרים. התקדמות מזערית לילדה בגיל 12, שנמצאת בגיל ההתבגרות, אוו החלה מאוד מוקדם. כל הילדים מתקדמים ובמיוחד בגיל ההתבגרות, שלב ה- s. לצערי הרבה היא מתקדמת בקצב איטי מלווה בירידות. אפילו בישראל היא כבר אינה מדורגת במקום ראשון לגילה (שניה). מקום 51 לגילה באירופה וכו'. הערך מיועד למחיקה. זה היה כל כך צפוי. אינה ראויה לערך. חבל בכלל שנכתב. בשנה הבאה אעלה אותו להצבעת מחיקה כי אז המדדים יהיו הרבה יותר ברורים. BAswim - שיחה 13:10, 6 ביוני 2015 (IDT)
יהיה מעניין לראות מי צודק יותר בטווח של שנה מהיום. אני מבין שאתה מתמחה בשחייה, ולא הייתי מחווה את דעתי לגבי כישורי שחיין זה או אחר כי מלבד ילדי ששחו בבני הרצליה ועקבתי אחרי התקדמותם, ובתי שהיתה טריאתלטית מהטובות בבנות הנוער אין לי מידע נוסף. לעומת זאת בשחמט אני עוקב אחרי רבים בארץ, והערכתי היא כי הסיכויים הסטטיסטיים שלי לצדוק משופרים משלך. נחיה ונראה. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:25, 7 ביוני 2015 (IDT)
BAswim, מצטער על התגובה המאוחרת. תודה על המחמאות על הערך. אני סבור שהתקדמותה של אנסטסיה וולר (שאכן פחותה מזו של רונית לויטן, שצעירה ממנה בשנה וזכתה השנה באליפות הארץ עד גיל 12, בהקדימה את אנסטסיה) אינה רלוונטית לדיון, שמוצה לדעתי בדף השיחה בערך (בתמצית: לדעתי אנסטסיה ראויה לערך על הישגה באליפות אירופה עד גיל 10 על ההד התקשורתי והמדיני שנלווה לו). אני מסכים עם Yoavd שצריך לבחון את ההתקדמות לאורך זמן, ולדעתי אם תתמיד אנסטסיה היא תגיע בעוד מספר שנים לנבחרת ישראל לנשים. ימים יגידו.
אחד הנימוקים שהעלית בדף השיחה נגד הערך היה שאין ערך לישי עוליאל. והנה, גם לו קיים ערך על הישג דומה בתחרות בינלאומית לנוער (ולא ראיתי אותך או אחרים מלינים על כך). בנוסף, ביקשת ממני למחוק את הערך - אין לי סמכות לכך (ואני גם לא זה שהקמתי אותו). נעם דובב - שיחה 11:13, 7 ביוני 2015 (IDT)
עדכון: כיום אנסטסיה בת ה-13 מדורגת שנייה בארץ עד גיל 16 לבנות (אחרי רונית לויטן בת ה-12), אך אינה מדורגת בין 100 הראשונות עד גיל 13 בעולם לבנות. אפשר כעת לומר בסבירות גבוהה מאוד, שהישגה באליפות אירופה ב-2010 הוא חד-פעמי. הלוואי, כמובן, שאתבדה. נעם דובב - שיחה 20:43, 16 באפריל 2016 (IDT)

בורוחובסקי[עריכת קוד מקור]

על מה אתה מסתמך? זה חשוב, כי אם יש סימוכין, אשנה את שם הערך. אבל השם היהודי נגזר מ"ברוך", ולכן הוא בדרך כלל בורוכובסקי. ביקורת - שיחה 00:44, 5 בנובמבר 2014 (IST)

אתר האיגוד הישראלי לשחמט, "מבחן גוגל" (וכן אני פשוט יודע). נעם דובב - שיחה 00:51, 5 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצע. מצויין. לילה טוב. ביקורת - שיחה 01:02, 5 בנובמבר 2014 (IST)
תודה, גם לך :) נעם דובב - שיחה 01:13, 5 בנובמבר 2014 (IST)

שחמטאית סוזאן פולגאר[עריכת קוד מקור]

היי נעם. עקב ספקות, בדיוק בררתי עם Yoavd לגבי התואר 'רב אמן לנשים', והבנתי שהיא אכן זכתה בתואר הזה. לתשומת ליבך, למקרה שתשקול להחזיר את הקטגוריה. תודה. דוג'רית - שיחה 01:38, 20 במאי 2015 (IDT)

היי דוג'רית. סוזאן פולגאר, כמו שחמטאיות אחרות אותן קטלגת בקטגוריה זו, אכן זכו בתואר רב אמן לנשים. אין על כך ויכוח. אך זו לא הנקודה הרלוונטית לדיון. משום שסוזאן פולגאר כמו האחרות, זכו לאחר מכן בתואר "רב אמן" הבכיר יותר - תחתיו הן כבר מקוטלגות - אין צורך לקטלג אותן תחת התואר "רב אמן לנשים". לשחמטאי/ת נהוג להתייחס בדרגה הבכירה יותר שהשיג/ה. נעם דובב - שיחה 09:19, 20 במאי 2015 (IDT)
OK דוג'רית - שיחה 17:29, 20 במאי 2015 (IDT)
זו בדיוק היתה גם תשובתי לשואלת. בנוסף פרטתי לה את השנים, כך שתראה כמה שנים לקח לה להשיג רב אמן לגברים...--‏Yoavd‏ • שיחה 08:26, 6 ביוני 2015 (IDT)

Invitation to Medical Translation[עריכת קוד מקור]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

אליפות אירופה בשחמט 2015[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על הערך שבנית. הוספתי קטגוריה מתאימה לתחרות וכן קישור חיצוני לאתר התחרות. תמיד מומלץ להוסיף קישור כזה. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:25, 6 ביוני 2015 (IDT)

תודה, Yoavd. התכוונתי לשים קישור לאתר התחרות, אך הקדמת אותי :-) (אני ממשיך לפתח את הערך). לגבי הקטגוריה, התלבטתי לגבי הקמתה - משום שאין בה עוד ערכים כרגע, פרט לערך זה. נעם דובב - שיחה 11:42, 7 ביוני 2015 (IDT)

Bots[עריכת קוד מקור]

I apologize for sending this message in English.

You are receiving this message because a technical change may affect a bot, gadget, or user script you have been using. The breaking change involves API calls. This change has been planned for two years. The WMF will start making this change on 30 June 2015. A partial list of affected bots can be seen here: https://lists.wikimedia.org/pipermail/wikitech-l/2015-June/081931.html This includes all bots that are using pywikibot compat. Some of these bots have already been fixed. However, if you write user scripts or operate a bot that uses the API, then you should check your code, to make sure that it will not break.

What, exactly, is breaking? The "default continuation mode" for action=query requests to api.php will be changing to be easier for new coders to use correctly. To find out whether your script or bot may be affected, then search the source code (including any frameworks or libraries) for the string "query-continue". If that is not present, then the script or bot is not affected. In a few cases, the code will be present but not used. In that case, the script or bot will continue working.

This change will be part of 1.26wmf12. It will be deployed to test wikis (including mediawiki.org) on 30 June, to non-Wikipedias (such as Wiktionary) on 1 July, and to all Wikipedias on 2 July 2015.

If your bot or script is receiving the warning about this upcoming change (as seen at https://www.mediawiki.org/w/api.php?action=query&list=allpages ), it's time to fix your code!

Either of the above solutions may be tested immediately, you'll know it works because you stop seeing the warning.

Do you need help with your own bot or script? Ask questions in e-mail on the mediawiki-api or wikitech-l mailing lists. Volunteers at m:Tech or w:en:WP:Village pump (technical) or w:en:Wikipedia:Bot owners' noticeboard may also be able to help you.

Are you using someone else's gadgets or user scripts? Most scripts are not affected. To find out if a script you use needs to be updated, then post a note at the discussion page for the gadget or the talk page of the user who originally made the script. Whatamidoing (WMF) (talk) 22:03, 17 ביוני 2015 (IDT)

ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

אתה מכיר את מדור הערכים המומלצים שלנו? גילגמש שיחה 21:52, 27 ביוני 2015 (IDT)

היי גילגמש. מכיר. נעם דובב - שיחה 21:59, 27 ביוני 2015 (IDT)
לא ראיתי אותך שם אף פעם :)
אשמח אם תקח חלק בדיונים ובהצבעות. יש כל הזמן ערכים רבים בנושאים שונים, אולי ערך כלשהו ימצא חן בעיניך ותרצה להוסיף ביקורת עמיתים או להצביע בעד המלצתו או לחלופין בעד הסרת המלצתו. כמו כן, אם אתה נתקל בערך מעניין שעומד בקריטריונים, אתה תמיד יכול להוסיף אותו לרשימת ההמתנה. גילגמש שיחה 22:02, 27 ביוני 2015 (IDT)
תודה על הפניית תשומת הלב והאכפתיות. אשתדל לקפוץ לביקור במדור זה בקרוב. נעם דובב - שיחה 22:38, 5 ביולי 2015 (IDT)

מדהים[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראיתי את מה שעשית בערך על תחרות השחמט שאתה כותב עם התבנית של המשחק. זה ממש מצוין. מה דעתך לכתוב ערך מומלץ על משחק שחמט היסטורי חשוב? למשל ערך על משחק אליפות? גילגמש שיחה 07:58, 3 ביולי 2015 (IDT)

אני לא בטוח שערך על משחק בודד יקבל חשיבות בויקיפדיה העברית. אבל אם אתה מתכוון לתחרות מלאה על אליפות העולם יש את אליפות העולם בשחמט 2014 ואת קטגוריה:אליפויות עולם בשחמט. אני חושב שזה אפשרי אולי בשיתוף פעולה עם Yoavd שכתב את הערכים על אליפות העולם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:51, 5 ביולי 2015 (IDT)
למה לא? אם יש שם תוכן של ממש וניתוח המסעים זה נראה לי ראוי ביותר. יש הרי ספרי ניתוח אפשר להשתמש בהם כמקורות. גילגמש שיחה 22:42, 5 ביולי 2015 (IDT)
מסכים עם גילגמש. רעיון טוב למדי. גם בויקיפדיה באנגלית נמצא לכך מקום [1]. אעשה מאמץ בעניין. נעם דובב - שיחה 22:47, 5 ביולי 2015 (IDT)
מצוין. ועשה שימוש באנימציה המדהימה הזאת. זה ממש יפה. גילגמש שיחה 22:52, 5 ביולי 2015 (IDT)
אם גם בויקיאנגלית מצאו מקום לפחות מ-20 משחקים אז גם אצלנו אין ממש מקום למשחק בודד. כמובן שיש כמה משחקים בודדים (עשרות בודדות) שזכאים לערך עצמאי אך אולי יהיה יותר מידע וקל יותר ליצור ערך מומלץ על תחרות אליפות עולם, זו דעתי. כמובן שניתן גם וגם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:47, 6 ביולי 2015 (IDT)
כמובן, ניתן גם וגם. גילגמש שיחה 10:01, 6 ביולי 2015 (IDT)

קטגוריה:אלופים פאראלימפיים ישראלים[עריכת קוד מקור]

היי נעם

אפשר לשאול למה להסיר? Botend - שיחה 00:13, 9 ביולי 2015 (IDT)

אהלן. הוסר בשוגג, ותוקן. סליחה ותודה. נעם דובב - שיחה 00:17, 9 ביולי 2015 (IDT)
תודה! Botend - שיחה 00:20, 9 ביולי 2015 (IDT)

SHA-3[עריכת קוד מקור]

ומה עם קרדיט לזה שבזכותו ראית בפייסבוק שהתקן פורסם החודש? Im-yahoo.svg תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 09:12, 13 באוגוסט 2015 (IDT)

ננה דזאגנידזה[עריכת קוד מקור]

היי,
שמתי לב שהסרת מהערך הנ"ל את התבנית "קצרמר:גאורגיה". הייתה סיבה? אלדדשיחה 13:08, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

היי, לכל דבר בחיים ישנה סיבה. :-) קטלגתי את הערך ל"קצרמר:שחמט", שנראה לי עדיף. נעם דובב - שיחה 13:12, 6 בספטמבר 2015 (IDT)
כן, ודאי, רק רציתי לדעת מהי :) אבל, לטעמי, כדאי להוסיף גם קצרמר:גאורגיה - בכל הערכים שהשמטת את התבנית מהם. בסך הכול אנחנו מקלים על הקורא בכך שאנחנו מאפשרים למצוא את הערך בקטגוריות שונות. אלדדשיחה 13:16, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

השתתפות בהצבעות[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

ראיתי שאתה משתתף בהצבעה והדבר אסור על עורכים בתשלום. אבקשך למחוק את הצבעתך. בברכה. ליש - שיחה 17:46, 26 בפברואר 2016 (IST)
שלום אריה, לא ידעתי. תודה על הערתך. הסרתי את הצבעתי. נעם דובב - שיחה 20:02, 26 בפברואר 2016 (IST)

תחרות כתיבת ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, נראה לי שלפי תקנון התחרות "משתתפים בתחרות רק ערכים המופיעים ברשימת הערכים לתחרות", אינך יכול להוסיף שמות לתחרות הנוכחית בשלב הזה. ביקורת - שיחה 16:52, 9 במרץ 2016 (IST)

היי. תודה. צודק, לא שמתי לב שעבר התאריך. תוקן. נעם דובב - שיחה 13:33, 11 במרץ 2016 (IST)

קישורים לערכי שנים[עריכת קוד מקור]

שלום, ותודה על תרומותיך.

לגבי עריכה זו: יש לי אי נחת ממנהג הקהילה להוסיף קישורים לא מועילים לערכי שנים. במקרה הזה, גם אם נעזוב לרגע את הוויכוח על נחיצות הקישור, הרי שעדיף בערך מסוג זה לא לקשר ל-1999, אלא ל1999 בספורט (וכמובן, אם ביום מן הימים יהיה ערך כזה, אז 1999 בשחמט אפילו יותר מתאים): כמובן שבחירתו של הוגו צ'אווס לנשיאות ונצואלה, ורעידת אדמה בקולומביה הם אירועים חשובים מאד, אבל הקשר שלהם לתחרות העל טאטא סטיל ב-2013 מפוקפק... (הדוגמה שנתתי לא מאד מוצלחת, משום שב1999 בספורט אין פסקת שחמט, אבל תמיד אפשר לקוות, ואולי מתישהו "מישהו" (רמז דק) יוסיף פסקאות שחמט לערכי "שנה בספורט". תודה - קיפודנחש 17:23, 18 במרץ 2016 (IST)

דרוג השחמטאים[עריכת קוד מקור]

מי השחמטאי שנפטר? BAswim - שיחה 10:57, 13 באפריל 2016 (IDT)

זבולון (לאוניד) גופשטיין. תודה על יצירת הערכים אלון גרינפלד וגד רכליס. נעם דובב - שיחה 12:37, 13 באפריל 2016 (IDT)
עצוב. BAswim - שיחה 15:00, 13 באפריל 2016 (IDT)

זבולון (לאוניד) גופשטיין‏[עריכת קוד מקור]

ערך לזכרו. יצאתי לכמה שעות לאמן וראיתי שכבר הרחבת כל כך יפה את הערך. כל הכבוד ותודה. BAswim - שיחה 20:07, 13 באפריל 2016 (IDT)

בשמחה. תודה לך. נעם דובב - שיחה 20:29, 16 באפריל 2016 (IDT)
הוספתי כמה משחקים שלו. מקווה שמקובל עליך. --‏Yoavd‏ • שיחה 18:41, 26 באפריל 2016 (IDT)
היי יואב. בוודאי שמקובל. זה משדרג את הערך. תודה. ההתלבטות היחידה שלי היא בנוגע לכותרת, שמעט מסורבלת לטעמי. מציע לשנות ל"משחקים נבחרים" או ל"נצחונות נבחרים". נעם דובב - שיחה 00:03, 27 באפריל 2016 (IDT)

דיון בנושא הוספת לינק מאתר מסוים לערך שחמטאי בויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

שלום

אשמח אם תוכל להביע דעתך בקישור [2]. תודה --‏Yoavd‏ • שיחה 12:29, 20 באפריל 2016 (IDT)

הוספת קטגוריה:קצרמר שחמט באמצעות HotCat[עריכת קוד מקור]

לפני חצי שנה הוספת בערכים את הקטגוריה קצרמר שחמט. יצרתי היום את הקצרמר שחמט ולכן מעכשיו אתה יכול וצריך להשתמש ב-{{קצרמר|שחמט}}. בנוגע לערכים שכבר שמת בהם קטגוריית קצרמר בצורה ישירה, אני אבדוק אם צריך לשנותם ידנית או שאפשר לעשות זאת על ידי בוט. לידיעתך, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 20 באפריל 2016 (IDT)

תודה לך. אפעל בהתאם. נעם דובב - שיחה 16:12, 20 באפריל 2016 (IDT)

אורתודוקסים לוד[עריכת קוד מקור]

שלום, הכתיב החדש, אותו הגדרת כ"הכתיב הנכון" סותר את הכתיב שקיים באתר ההתאחדות הרשמי. מה המקור שלך? ‏DGtal‏ - שיחה 12:36, 22 באפריל 2016 (IDT)

היי. לא בדקתי מקור. "אורתודוקסים" היא מילה שכך נכתבת בעברית. יתרה מכך, אתה יכול לראות ערכים אחרים שמכילים את המילה / השורש נכתבים כך. מספר דוגמאות: אורתודוקסי, אורתודוקסים, אורתודוקסיה מודרנית, יהדות אורתודוקסית, יהדות אורתודוקסית בתל אביב, נצרות אורתודוקסית, הכנסייה האורתודוקסית הסרבית וכו'. מעבר לכך, גם בגוף הערך עצמו נכתב "אורתודוקסים" והטיות נוספות ב-ק'. נעם דובב - שיחה 14:42, 22 באפריל 2016 (IDT)
צורת הכתיב התקנית לא כל כך רלוונטית במקרה הזה (אין לי במקרה הספציפית הזה מושג ירוק מדוע ק ולא כ או להיפך). אם יש תאגיד שקורא לעצמו בצורה אחת אנחנו בדרך כלל מכבדים את זה גם אם הצורה לא נחשבת תקנית. ‏DGtal‏ - שיחה 00:46, 24 באפריל 2016 (IDT)

ציון נוישטל[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
הצעתי בדף השיחה של הערך לתקן את שמו, או לשנות אותו לחלוטין (במקרה שהשם נוישטאטל/נוישטאטדל לא מתאים). מה דעתך? ראיתי שתיקנת את הערך, אבל השם נשאר עדיין כפי שהיה בעבר (שגוי). אלדדשיחה 01:55, 23 באפריל 2016 (IDT)

היי אלדד. כפי שהגבתי לך בדף השיחה (ויואב דותן הסכים עימי) אני בעד לשנות את שם הערך לשיטת ברגר. יש צורך להיעזר במפעילים לשם כך, משום שהדף כבר קיים ומפנה לציון נוישטל. עדיין לדעתי כדאי להזכיר גם את השם הנוכחי בגוף הערך, אך מציע, בהזדמנות זאת (למרות שכמובן אין חובה), לברר מהו התעתיק הנכון.נעם דובב - שיחה 03:31, 23 באפריל 2016 (IDT)
אכן, קראתי את הערתך-תגובתך בדף השיחה בזמנה, ומשלא נעשה דבר בהמשך, פשוט שכחתי. אני בספק אם נמצא תעתיק מסוים, מקובל, לשם Neustadtl בעברית. בעצם, בדקתי עכשיו בגוגל, ומסתבר שהכתיב הרווח בעברית (ולמעשה, אם אינני טועה, גם היחיד) הוא נוישטטל. אפשר יהיה, כמובן, גם לתעתק את השם ל"נוישטאטל" בגוף הערך. אטפל עכשיו בהעברת השם. אלדדשיחה 10:19, 23 באפריל 2016 (IDT)
תודה, ערכתי את הערך. עוד אחזור אליו בעתיד על מנת להרחיבו, אני מקווה. נעם דובב - שיחה 08:14, 24 באפריל 2016 (IDT)
תודה רבה. אלדדשיחה 11:36, 25 באפריל 2016 (IDT)

אולגה וסילייב[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מבקשת להזכיר כי נרשמת לתחרות יוצרות ערך . התחרות מסתיימת ב- 20.5.16 תודה וכל טוב, מיכל לסטר - שיחה 11:31, 25 באפריל 2016 (IDT)

עדה יונת[עריכת קוד מקור]

לשם מה אותה מעתיק אותה ושכמותה לקטגוריה:מדעניות כשהיא כבר נמצאת שם? בורה בורה - שיחה 10:09, 13 במאי 2016 (IDT)

אני מבצע העברה קבוצתית מקטגוריות שונות. איני בודק אחת-אחת מי כבר נמצאת בקבוצה. אם יש מדענית שכבר נמצאת בקבוצה - לא קרה דבר. נעם דובב - שיחה 10:12, 13 במאי 2016 (IDT)
כן קרה דבר. אתה עושה עבודה לא יסודית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:22, 13 במאי 2016 (IDT)
מתנצל. שגיתי. למדתי את הלקח. נעם דובב - שיחה 20:56, 16 במאי 2016 (IDT)

הסרה מקטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום רב. שים לב שבמקרים רבים הסרת מדעניות מהקטגוריות המקצועיות הספציפיות במקביל להכנסה לקטגוריית מדעניות. אני מבקש שתתקן את זה. נרו יאירשיחה • ה' באייר ה'תשע"ו • 10:13, 13 במאי 2016 (IDT)

שלום. כוונתי היא לבנות תמונת ראי של הקטגוריות המקצועיות של הגברים המדענים לאלה של הנשים המדעניות (לדוגמה: ביולוגים ישראלים - ביולוגיות ישראליות) אך זה תהליך שיקח מעט זמן. נעם דובב - שיחה 10:19, 13 במאי 2016 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה -נעם, אני מבקשת שתפסיק להסיר קטגוריות מקצועיות מערכי מדעניות. קטגוריה:מדעניות היא בנוסף לקטגוריה המקצועית. אתה פועל לא נכון. אני מבקשת שתתקן את בפעולות שעשית. בנוסף רק מי שפועלת כמדענית יש להוסיפה לקטגוריה, לאה נס היא פעילת ציבור, אין כל מידע בערך שלה על פעילותה כמדענית, גם אם היא עשתה דוקטורט. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:22, 13 במאי 2016 (IDT)
לגבי תמונת הראי, אני ממליצה שתבדוק את הנושא לפני שאתה עושה שינוי כזה גדול. ובכל מקרה, אין להסיר קטגוריה מקצועית, לפני שהנושא סגור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:23, 13 במאי 2016 (IDT)
דוגמה נוספת רודיקה רדיאן-גורדון, היא לא מדענית. אתה גורם לזילות הקטגוריה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:30, 13 במאי 2016 (IDT)
מסכים עם נרו יאיר וחנה. אנא בצע שחזור גורף. בורה בורה - שיחה 10:31, 13 במאי 2016 (IDT)
כנ"ל אביבה מולר-לנצט, היא לא מדענית. עשית פעולות שגויות רבות, התחלתי לתקן אבל זאת עבודה רבה. אני מבקשת שתבדוק כל ערך שנגעת בו בקשר לנושא זה. תחזיר קטגוריות מקצועיות שהוסרו, ותוודא שאמנם מדובר במדענית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:46, 13 במאי 2016 (IDT)

דרמתי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם,

הכתיב "דרמתי" אינו שגוי, זה מה שאומר המילון עליו: "כתיב מלא תקני: דרמתי", אך לא אשחזר את תיקונך, כי גם "דרמטי" תקני והנושא אינו כל כך דרמתי... בברכה. ליש - שיחה 10:55, 13 במאי 2016 (IDT)
שלום, ליש. מקבל את דברייך. במקור שאני הסתמכתי עליו, כתוב שרק הצורה "דרמטי" תקנית. תודה על הערתך.נעם דובב - שיחה 14:40, 13 במאי 2016 (IDT)

קטגוריה[עריכת קוד מקור]

שלום. אנא הסברך באשר לשינוי הקטגוריה בערך שרון רוסטורף-זמיר‏, הרי מדובר בזמרת של מוסיקה קלאסית גם כן. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 20:46, 16 במאי 2016 (IDT)

שלום ותודה על הערתך. זו הייתה טעות והיא תוקנה. נעם דובב - שיחה 20:55, 16 במאי 2016 (IDT)

זמרות[עריכת קוד מקור]

ברשותך, הוספתי בינוויקי לקטגוריה וקטגוריות הבת דרך ויקינתונים. בברכה, ‏DGtal‏ - שיחה 23:55, 17 במאי 2016 (IDT)

אטיוד - העמותה לקידום ענף השחמט בגוש דן[עריכת קוד מקור]

מה מידת ההשפעה של עמותה זו? בורה בורה - שיחה 22:36, 20 במאי 2016 (IDT)

השפעה גדולה בתחום הנוער. עם זאת, הערך נראה פרסומי ובנוסף מכיל שגיאות כתיב. נעם דובב - שיחה 22:42, 20 במאי 2016 (IDT)

הפרדה מגדרית[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה עוסק במרץ בפיצול קטגוריות לפי מגדר. האם התקבלה החלטה גורפת בעניין זה? דוד שי - שיחה 19:38, 21 במאי 2016 (IDT)

לא ידוע לי על כך, אך הדבר קיים זמן רב בקטגוריות שונות (שאני לא יצרתי), כגון (רשימה חלקית): כדורסלניות, כדורגלניות, טניסאיות, דוגמניות, חברות כנסת, רבניות וכו'. לאחרונה גם עברה הצבעה לגבי מדעניות. האם צריך להעביר את הנושא להצבעה? בעיניי אין הבדל בין קטגוריות אלו לקטגוריות אותן יצרתי. נעם דובב - שיחה 19:53, 21 במאי 2016 (IDT)
בחלק מהקטגוריות שהזכרת, כגון כדורסלניות, ההפרדה קיימת בטבע - יש הפרדה בין כדורסל נשים לכדורסל גברים. אין הפרדה טבעית כזו בין חברי הכנסת, ואני לא רוצה שנגיע למצב שבו יש קטגוריה:ביולוגיות - בחקר הביולוגיה אין הבדל בין חוקר לחוקרת. אינני רואה בהצבעה לגבי מדעניות תקדים מספק. נראה לי שלפני כל הפרדה מגדרית שאינה משקפת הפרדה ברורה בטבע ראוי לקיים הצבעה, או להעלות להצבעה בפרלמנט החלטה גורפת (שאתנגד לה) לפיצול כל קטגוריית אישים לקטגוריה נפרדת לנשים. דוד שי - שיחה 20:10, 21 במאי 2016 (IDT)
אוקיי, אפעל כך להבא, בינתיים עצרתי את פעילותי בנושא. החלתי ליצור הצבעת מחיקה על הקטגוריות החדשות שיצרתי בהן הפרדה, אך בתור יוזם ההצבעה אני אמור לנמק מדוע אני בעד מחיקה ולהצביע בהתאם וזה כמובן לא מתאים לעמדתי בנושא. אשמח להנחייתך איך להמשיך מכאן. לגבי הדוגמא שהבאת, קטגוריה:ביולוגים מוכלת בקטגוריה:מדענים ואם הוסכם ליצור קטגוריה:מדעניות איני רואה סיבה מדוע לא ליצור תת-קטגוריה של ביולוגיות בדיוק באותו יחס. אתה כותב: "בחקר הביולוגיה אין הבדל בין חוקר לחוקרת". את אותו משפט אפשר לומר גם לגבי מדענים ככלל, פרט לעובדה שישנן מלגות ופרסים ייחודיים רק למדעניות (אך מדעניות, כאמור, מכילות את הביולוגיות). מלבד זאת באקדמיה ככלל, יש הרבה פחות נשים במשרות בכירות (אני מניח שכך גם הדבר במקרה הביולוגיות, אף על פי שלא בדקתי). ומכאן, שנשים הן קבוצת מיעוט (כמו, להבדיל, להט"בים, שלהם יש קטגוריות בכל תחום אפשרי כמעט). נעם דובב - שיחה 20:39, 21 במאי 2016 (IDT)
אני לא מרגיש צורך בהצבעות מחיקה לקטגוריות שפתחת, רק רציתי לבלום את המשך המגמה ללא החלטה מפורשת. מי שירגיש צורך למחוק, שיפתח הצבעה. דוד שי - שיחה 21:33, 21 במאי 2016 (IDT)
שלום. גם לעניות דעתי הפרדה מגדרית זו צורמת. אינני יודע כיצד פותחים את הנושא להצבעת מחיקה?... בכבוד רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:46, 22 במאי 2016 (IDT)
שלום שלום. אוקיי. היכנס לקטגוריה הרלוונטית והוסף את התבנית "הצבעת מחיקה" (אך במקום מרכאות רשום משני הצדדים סוגריים מסולסלים), אח"כ לחץ על תצוגה מקדימה. ערוך את העמוד בקישור שבו ייכתב כי מתבצעת הצבעת מחיקה ואז חזור לעמוד הקטגוריה ושמור את הדף. נעם דובב - שיחה 08:19, 22 במאי 2016 (IDT)
עדכון: על אחת הקטגוריות, קטגוריה:סופרות ישראליות, הונחה תבנית חשיבות. נעם דובב - שיחה 22:03, 22 במאי 2016 (IDT)

נורית צור[עריכת קוד מקור]

על פי הנהלים יש להבהיר חשיבות לפני יצירה חוזרת, לכן נמחק הערך. בריאן - שיחה 10:55, 25 במאי 2016 (IDT)

אוקיי. לא הכרתי את הנהלים. אפשר להעלות את הערך שוב עם הבהרה? נעם דובב - שיחה 18:50, 25 במאי 2016 (IDT)

אופס, אנכרוניזם, בתקופות מסויימות בעבר ראשה ייצגה רק אבן ראשה[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, פתחתי דיון בויקיפדיה:ייעוץ לשוני#גולדה מאיר הייתה ראשת ממשלת ישראל?, ראה שם. רק עכשיו אני רואה שממש בימים אלו אתה פועל להחדרת התחדיש המוזר של האקדמיה, אז קבל את התנצלותי, וראה את הדיון. המשך יום נהדר. ביקורת - שיחה 19:53, 25 במאי 2016 (IDT)

שלום, ביקורת. מעריך ומודה לך על פנייתך, הסבת תשומת ליבי והתנצלותך. עניתי לך בדיון עצמו. ערב טוב, נעם דובב - שיחה 20:41, 25 במאי 2016 (IDT)
ביקורת, אבקש את התייחסותך לטיעונים שהעליתי בדיון (במיוחד למבחן גוגל, שהבאתי את תוצאותיו היום). נעם דובב - שיחה 13:06, 27 במאי 2016 (IDT)
נעם שלום, אני לא ממש בקיא בחומר, מחכה לראות מה יענו ויטענו אחרים ואחר כך אגבש עמדה, זה נושא חשוב וכל החלטה שתתקבל תהיה מקובלת עלי, אגב - אחד התיקונים שלי עסק באשה שכיהנה בראשות ישיבה (אני כתבתי את הערך), התואר ראשת ישיבה הוא ממש חריג. לא כן? ביקורת - שיחה 14:45, 27 במאי 2016 (IDT)

המהפכה הצרפתית[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע באיזה כלי (אוטומטי?) אתה משתמש, אבל מלבד שינוי "אסיפה" ל"אספה", הפכת את "אדריכל" ל"אדרהיה יכול" ו"היכל" ל"ההיה יכול" ועוד אילו באגים דומים. AddMore-III - שיחה 09:53, 27 במאי 2016 (IDT)

 • ההגהה שיפרה הרבה דברים, הרבה מעבר ל"אספה", אך אני מסכים איתך שגם גרמה לשגיאות לא צפויות, שלצערי לא תפסתי. אני משתמש בכלי אוטומטי של ויקיפדיה, שניסיתי ליעל את עבודתו (אך בהצלחה חלקית מאוד, מסתבר). מצטער על העניין. תיקנתי ואף בדקתי. שאפו על תרומתך לערך זה ובכלל. בברכה, נעם דובב - שיחה 10:47, 27 במאי 2016 (IDT)

תקציר עריכה ברור[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
אני מציע, במקרה שאתה מתקן שגיאת לשון, שתכתוב את התיקון באופן ברור בתקציר העריכה, כך שהדבר יהיה שקוף גם לבאים אחריך, ועורכים אחרים יוכלו לתקן גם בעתיד. למשל, תקציר בנוסח הבא: אבחנה => הבחנה. תודה מראש, אלדדשיחה 20:46, 2 ביוני 2016 (IDT)

למשל, בדקות האחרונות תיקנתי מספר ערכים. אז לא כתבתי "תיקון שם" או "שם משובש", אלא: ארזרום => ארזורום. באופן הזה יש סיכוי שאחרים יוכלו לתקן את השם השגוי גם בעתיד, כשייתקלו בו. אלדדשיחה 20:49, 2 ביוני 2016 (IDT)
היי אלדד. מקובל, קיבלתי את הערתך ואשתדל ליישמה. נעם דובב - שיחה 20:55, 2 ביוני 2016 (IDT)

מה ההבדל בין "למרות" ו-"אף על פי"?[עריכת קוד מקור]

בערך מלחמת העצמאות של ארגנטינה החלפת את כל המופעים של "למרות" ב-"אף על פי". מה בדיוק הבעייה ב"למרות"? גרי רשף - שיחה 21:13, 4 ביוני 2016 (IDT)

ההמלצה של ויקיפדיה היא להשתמש ב"אף על פי ש" במקום "למרות ש". נעם דובב - שיחה 21:15, 4 ביוני 2016 (IDT)
גרי, במקרה ראיתי את השאלה שלך כאן, ואת תשובתו של נעם. ראשית, אציין שאני משתמש ב"למרות ש", למרות שזה מנוגד, לכאורה, לכללי האקדמיה. אני רואה בכך ביטוי שעבר שינוי, מבחינת השימוש הנרחב בו בציבור. אבל ספציפית לשאלתך, הסיבה שממליצים להשתמש ב"אף על פי" במקום ב"למרות" היא שעל פי העברית התקנית, אחרי "למרות" יבוא [רק] שם עצם; אחרי "אף על פי" יבוא ש- + פועל. למרות התנגדותו, הוא נבחר להנהלה. אף על פי שהתנגד, בחרו בו להנהלה. אלדדשיחה 21:32, 4 ביוני 2016 (IDT)
אלדד - תודה רבה על ההסבר, החכמתי. גרי רשף - שיחה 20:51, 7 ביוני 2016 (IDT)

שימוש זהיר בסקריפט ההחלפות[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, בעריכה האחרונה שלך בערך המהפכה הצרפתית נוצר המשפט הבא "הוכרזו הקרקעות כ"טובינלאומיים" (biens nationaux)"... Face-smile.svg, טעות לעולם חוזרת, אבל כדאי לבדוק שינויים לפני שמירה בעת שימוש בסקריפט, וגם סתם כך. ביקורת - שיחה 00:23, 6 ביוני 2016 (IDT)

היי ביקורת. צודק, איישם זאת בעתיד. נעם דובב - שיחה 08:30, 6 ביוני 2016 (IDT)

הערת שוליים[עריכת קוד מקור]

ממתי שמים הערת שוליים אחרי נקודה ופסיק? Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ' בסיוון ה'תשע"ו 23:49, 25 ביוני 2016 (IDT)

ממתי משאירים הודעה לא נעימה בעמוד שיחת המשתמש ללא אמירת שלום וללא קישור רלוונטי?נעם דובב - שיחה 07:24, 26 ביוני 2016 (IDT)
Meni yuzevich, יש מדיניות (אולי אפילו החלטת פרלמנט. לא זוכר) שאפשר לפני ואפשר אחרי, ובלבד שתהיה אחידות בכל הערך. יזהר ברקשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ו • 22:13, 4 ביולי 2016 (IDT)
נעם ממתי שמבטלים עריכה שלי בנושא (ואני אפילו לא זוכר איפה זה היה...). תודה יזהר ברק. לילה טוב לשניכם‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ט בסיוון ה'תשע"ו 22:15, 4 ביולי 2016 (IDT)
היי, מני. בהמשך לדבריו הנכונים של יזהר (תודה!) יש כלי אוטומטי (בשם צ'קטי) שמסייע ליצור, בין היתר, אחידות בין הערות שוליים, ובו השתמשתי (לא זכור לי שביטלתי ספיציפית עריכה שלך). לילה טוב. נעם דובב - שיחה 23:04, 4 ביולי 2016 (IDT)

קטגוריות לפי מגדר[עריכת קוד מקור]

ראיתי עכשיו שאתה מפצל קטגוריות לפי מגדר, כגון "שרי משפטים בישראל" ו"שרות משפטים בישראל" וכן ב"פעילים פוליטיים ישראליים" ו"פעילות פוליטיות ישראליות". זה שינוי נרחב, ואני תוהה - למה הוא נחוץ? אני מבין שבמקצועות כגון ספורט, דוגמנות או שירה יש השפעה ברורה של המגדר ויש צורך להפריד, אבל במקצועות כמו משפטים, פוליטיקה, מדע, ספרות - למה? זה שינוי כללי נרחב במיוחד ואני מבקש שתפתח דיון בויקיפדיה:מזנון בנושא לפני שתמשיך הלאה. ‏ MathKnight (שיחה) 14:45, 9 ביולי 2016 (IDT)

תחרות העל בבילבאו 2016[עריכת קוד מקור]

תודה על הערותיך בערך! יישמתי אותן בערך תחרות העל בבילבאו 2015. אתה מוזמן לעיין. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:21, 26 ביולי 2016 (IDT)

בשמחה. חן-חן לך על המשוב. נראה טוב, ביצעתי עוד מספר עריכות בשני הערכים, כמו גם בתחרות העל בבילבאו 2011. בנוסף, יצרתי קטגוריה המאגדת את ערכים אלה: תחרות העל בבילבאו נעם דובב - שיחה 08:45, 28 ביולי 2016 (IDT)
תודה על ההערות בערך תחרות העל בבילבאו 2015 - האם בדקת את המיקום בדירוג העולמי נכון לאותו תאריך? --‏Yoavd‏ • שיחה 11:02, 28 ביולי 2016 (IDT)
בבקשה. בוודאי. נעם דובב - שיחה 14:23, 28 ביולי 2016 (IDT)

אורי וידיסלבסקי[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אורי וידיסלבסקי" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 15:46, 10 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום Daniel. העניין טופל. תודה. נעם דובב - שיחה 07:03, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

נופר סיני[עריכת קוד מקור]

לבקשתך הערך המחוק

נופר סיני ילידת 1975, כתבת בתחום הצרכנות הפיננסית והתקשורת, כותבת לידיעות אחרונות

בגיל 32 הספיקה סיני לככב כחושפת התחקירים הצרכניים המובילים בתחום התקשורת הסלולארית והצרכנות כשהיא מובילה קו כתיבתי המאופיין בהומור מושחז.

סיני החלה את דרכה ברשת מקומוני שוקן משם המשיכה לעיתון הארץ ובמשך מספר שנים שימשה ככתבת הצרכנות של theMarker, (מוסף הכלכלה של עיתון הארץ, בשנת 2007 זכתה סיני בתואר כתבת מצטיינת על פועלה במשך השנה במקביל לפינה אישית שהנחתה בתוכנית התחקירים "המשמר האזרחי" בערוץ 2.

בחודשים האחרונים משמשת סיני כתבת הצרכנות של ידיעות אחרונות, וכן ככתבת התקשורת של מוסף הכלכלה בידיעות אחרונות

קישורים לפעילותה של נופר סיני: http://www.keshet-tv.com/CivilGuard/lobbyvideo.aspx

http://themarker.captain.co.il/captain/pages/ShArtCaptain.jhtml?contrassID=11&subContrassID=0&itemNo=560959

http://www.cfb.co.il/SmarTrade/Ext/Section/Articles/ExtSecArticle_Print/1,1733,,00.html?articleId=400564

http://heshev.co.il/press_education.htm

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%95%D7%A7_%D7%A8%D7%91_%D7%A9%D7%9B%D7%91%D7%AA%D7%99


קישור לכרטיס נופר סיני ברשת החברתית דה מרקר קפה http://cafe.themarker.com/view.php?u=14980&DPSLogout=true

בברכה, אילי - שיחה 08:41, 14 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה, אילי. היה לי לעזר. נעם דובב - שיחה 07:04, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

יעל חנין[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יעל חנין" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 12:57, 16 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום Daniel. העניין טופל. תודה. נעם דובב - שיחה 07:02, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

קטגוריות[עריכת קוד מקור]

עשית בלאגן בקטגוריות, העברת לקטגוריות לא קיימות, למשל בפיית' קיפייגון, אסבל קיפרופ נא לתקן, תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:37, 20 באוגוסט 2016 (IDT)

לא ברור למה אין תגובה. תיקנתי בשני הערכים המצוינים, יש לתקן את הנזק גם בשאר. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:48, 21 באוגוסט 2016 (IDT)

קו מפריד בין מספריים[עריכת קוד מקור]

ההחלפה האוטומטית המבוצעת למשל בקרוליינה פנתרס ובגולדן סטייט ווריורס שגויה בחלק המקרים, יש להימנע מביצועה בלי בדיקה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 12:34, 24 באוגוסט 2016 (IDT)

צודק, לוקח לתשומת ליבי. נעם דובב - שיחה 13:51, 24 באוגוסט 2016 (IDT)

עפרי אילני[עריכת קוד מקור]

מצאתי לנכון לעדכן אותך שבכוונתי לפתוח בהצבעת מחיקה. יוניון ג'ק - שיחה 12:00, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה על העדכון, מעריך את פנייתך. עם זאת, משום שהערך נמצא בעבודה ובתהליך התרחבות מתמשך, אשמח אם תוכל לחכות עם העניין ימים ספורים, שלאחריהם תבחן שוב אם אין חשיבות בעינייך לערך. נעם דובב - שיחה 12:05, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
אם סיימת לערוך את הערך, אנא הסר את תבנית העבודה שהנחת. יוניון ג'ק - שיחה 20:33, 28 באוגוסט 2016 (IDT)
עדיין לא סיימתי. כשאסיים, כמובן שאעשה זאת. זה צפוי כאמור לקרות בימים הקרובים. נעם דובב - שיחה 21:25, 28 באוגוסט 2016 (IDT)
שים לב - עבר כמעט חודש שלם, ותבנית "בעבודה" עדיין לא הוסרה. יוניון ג'ק - שיחה 01:32, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
צודק, לצערי זנחתי את עדכון הערך. תודה על התזכורת. ליתר דיוק עברו כשלושה שבועות. היום שבתי לערוך את הערך. למרות שיש לי עדיין מה להוסיף לערך, אתה "מוזמן" לאור הזמן שחלף, אם חשקה נפשך, להעמיד את הערך למחיקה. נעם דובב - שיחה 08:54, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא אעמיד את הערך למחיקה, כל עוד יש עליו תבנית "בעבודה". יוניון ג'ק - שיחה 13:01, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
מעריך זאת, אך לידיעתך - הערך הועלה להצבעת מחיקה על ידי ויקיפד אחר. נעם דובב - שיחה 23:54, 20 בספטמבר 2016 (IDT)

פסקל ברקוביץ[עריכת קוד מקור]

נעם, עצם העובדה שלא ניתן קרדיט לערך, לא סותרת את העובדה שהכתבה הועתקה (השוותי) מהערך. (שימנשמע?) מה, אין? 12:50, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

היי, שי. איני מתווכח איתך על עצם ההעתקה, אלא מתמקד באחד הקריטריונים המחייבים להצבת תבנית ציטוט, שאומר שניתן קרדיט לויקיפדיה בכתבה. אין זה המצב במקרה זה. נעם דובב - שיחה 13:01, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
אזז צריך תבית הועתק Face-smile.svg. (שימנשמע?) מה, אין? 13:02, 27 באוגוסט 2016 (IDT)
זה כבר סיפור אחר Face-smile.svg נעם דובב - שיחה 13:22, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

אולימפיאדת השחמט 2016[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מניח שהבנת שרק התחלתי בהקמת הערך. אני מתכוון לתת סיקור של כל סיבוב, לאו דווקא של נבחרת ישראל וכן אוסיף את משחקי הצמרת. סבלנות....--‏Yoavd‏ • שיחה 11:23, 3 בספטמבר 2016 (IDT)

יקירי, אין לי בעיה שאתה עורך את הערך למרות שהוא בעבודה, אבל המשפט שמחקת מאוד רלבנטי. אין תקדים באולימפיאדה שמדינה מופיעה עם הרכב מוחלש. הבאתי את מד הכושר של ההרכב החזק שהיה אמור להיות לנו והמשפט בהחלט רלבנטי. נא לא למחוק אותו פעם נוספת. --‏Yoavd‏ • שיחה 21:32, 5 בספטמבר 2016 (IDT)

תבנית "בעבודה" בערך עפרי אילני[עריכת קוד מקור]

נעם דובב,

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "עפרי אילני" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,. 01iproject09 - שיחה 09:23, 19 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה על התזכורת. לאחר כשלושה שבועות שלא עדכנתי את הערך חזרתי לערוך אותו ואני מקווה להמשיך בכך בימים הקרובים. נעם דובב - שיחה 08:31, 20 בספטמבר 2016 (IDT)
המון תודה, מקווה שהערך ישרוד את הצבעת המחיקה שנפתחה כנגדו. הצבעתי כמובן. 01iproject09 - שיחה 20:43, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
מעריך את דברייך. נעם דובב - שיחה 00:19, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

הצבעה במקבץ מומלץ[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לבחור רק ערך אחד בכל קטגוריה. שחזרתי את הצבעתך כי הצבעת פעמיים באותה קט'. גילגמש שיחה 22:52, 10 בדצמבר 2016 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום נעם דובב!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך ובהתבסס על הופעת שמך ברשימת תחומי עניין, נראה שתרומתך ממרחב הידע שלך במגוון התחומים, עשויה להעלות את הרמה בוויקפדיה באותם תחומים.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

המיזם בעצם חופף את ויקיפדיה:תחומי עניין, אלא שמעלה יתירה יש בו: תיוג בעלי הידע בשעת אמת.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. אף ההצצה בויקיפדיה:תחומי עניין לא תמיד עוזרת, שכן בתחומים מסוימים יש רשימה גדולה ונרחבת, שחלקה בכלל מכיל ויקיפדים שאינם פעילים. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה,

קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 19:45, 9 בינואר 2017 (IST)

אביטל שטיין[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אביטל שטיין" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, שיר § שיח § 16:16, 19 בינואר 2017 (IST)

[עריכת קוד מקור]

שלום, הונחה תבנית חשיבות. האם תוכל להסביר מה התועלת בקטגוריה? --‏Yoavd‏ • שיחה 12:20, 23 בינואר 2017 (IST)

ניקוי פרמטרים ריקים[עריכת קוד מקור]

היי נועם. ראיתי שאתה מנקה פרמטרים ריקים שאינם בשימוש, אז קודם כל תודה על הכוונהFace-smile.svg. אך האמת היא שהוערתי בכך בכך בעבר על ידי Tomtom‏ (ואני מסכים איתו) הדבר מקשה על אותם אלה שרוצים לתרום במקומות שהשדה לא מלא. אודה לך אם תואיל לשחזר את כל עריכותיך במקומות אלה. eli - שיחה 13:12, 7 באפריל 2017 (IDT)

היי אלי, אני חצוי בדעתי לגבי הנושא. מחד, יש משהו בדבריך ובדבריו של Tomtom. מאידך, הבוט מציע אפשרות זאת, ומציין כי יש מקרים של פרמטרים ישנים ומיותרים. לאור זאת, אין לי כוונה לשחזר את עריכותיי (הרבות) בנושא זה. אין החלטה בעניין, וכאמור הבוט מציע מזאת. בנוסף, דעה שלך (שהוחלפה כדבריך) ושל עוד משתמש בלבד, אינן מספיקות. היה ראוי בעיניי, שלא היית משחזר את עריכתי (קל וחומר בטרם פנית אליי), מקיים על זה דיון ומשיג רוב לדעתך. נעם דובב - שיחה 22:20, 7 באפריל 2017 (IDT)
ערב טוב, נעם,
בלי לנקוט עמדה בעניין הדיון שלך לעיל עם אלי, אני רוצה להביא לידיעתך שעניין ניקוי הפרמטרים הריקים על ידי הגאדג'ט שנוי במחלוקת, ואם יותר לי להוסיף, כנראה מחלוקת קשה. ערן ועוד מספר ויקיפדים מתנגדים למחיקת השורה הזאת מן הגאדג'ט, ולעומתם, ויקיפדים רבים מתנגדים לקיומה, כי היא מביאה למחיקת פרמטרים ריקים. הנה קישור לדיון הסוער, יחסית, שהתנהל – בעצם, לתוצאה שלו, כי הדיון הזה הועבר מדף הבקשות ממפעילים, ששם התבקשנו למחוק את השורה הזאת מן הגאדג'ט. היות שערן מתנגד לכך, הסקריפט נשאר כפי שהוא, וממשיך להמליץ על ניקוי פרמטרים ריקים. להלן קישור לדיון:
ראה בבקשה את הגרסה הזאת מתוך דף הבקשות ממפעילים, למטה, במורד הדף - קישור לדף השיחה של הגאדג'ט. אלדדשיחה 22:30, 7 באפריל 2017 (IDT)
הדיון המדובר נמצא בדף תחת הכותרת "בקשות עריכת דף מוגן או הודעת מערכת". כאמור, נמנעה מחיקת השורה מן הגאדג'ט עקב התנגדותו הנחרצת של ערן. אלדדשיחה 22:36, 7 באפריל 2017 (IDT)
תודה, אלדד. קראתי את הדיון והתרשמתי שהנושא שנוי במחלוקת. אי לכך, אני מפסיק מעתה ואילך לנקות פרמטרים מתבניות. נעם דובב - שיחה 01:11, 9 באפריל 2017 (IDT)
נועם, תוכל בבקשה לשחזר את כל עריכותיך? eli - שיחה 01:46, 9 באפריל 2017 (IDT)
לא, אלי. איני מבין מדוע אתה מתעקש בעניין. כפי שכתבתי קודם לכן במענה לשאלתך זו - לא התקבלה החלטה לבטל את ניקוי הפרמטרים בבוט. נעם דובב - שיחה 01:51, 9 באפריל 2017 (IDT)
האמת, סומך על שיקול דעתךFace-smile.svg. לילה טוב. eli - שיחה 02:00, 9 באפריל 2017 (IDT)

רומיאו[עריכת קוד מקור]

שים לב: [[3]]

‏«kotz» «שיחה» 11:40, 11 באפריל 2017 (IDT)

פרופ עיד[עריכת קוד מקור]

שלום.

פתיחת הערך מבורכת ונחוצה. פניתי אל פרופ עיד במייל (המופיע באתר בה"ח הדסה) בתקווה למידע ותמונה. מעניין אם הוא יענה לי. יש לי עוד דרך להשיג אותו ונראה אם איאלץ להשתמש בה...

בכל מקרה, אשמח אם תאשר לי לגעת בערך (למרות תבנית בעבודה).

עדי.

שלום עדי. תודה על המשוב. האם פרופסור עיד ענה לך? הערך פתוח לעריכה. נעם דובב - שיחה 10:33, 10 במאי 2017 (IDT)

פרופ' אריה צבן - נשיא אוניברסיטת בר אילן הבא[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בערך אודות "אריה צבן" כדאי להוסיף גם את המידע הבא: http://www1.biu.ac.il/index.php?id=11595&pt=20&pid=4&level=1&cPath=4&type=1&news=2953 ישר כוח על כתיבת הערך. Meir138 - שיחה 22:52, 16 במאי 2017 (IDT)

מצטרף לברכות. יצרתי רשומת ויקינתונים עבורו, כולל קישור לויקישיתוף (יש לו קטגוריה שם). בהצלחה, ‏DGtal‏ - שיחה 01:38, 17 במאי 2017 (IDT)
רוב תודות, Meir138, DGtal. מעריך את תגובתכם. נעם דובב - שיחה 16:48, 24 במאי 2017 (IDT)

אבתיסאם מראענה[עריכת קוד מקור]

שלום. השינוי שניסית לבצע בתמונתה לא בוצע. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 08:19, 19 במאי 2017 (IDT)

שלום, רפאל גורי Rafael Guri. לא הבנתי את כוונתך. נתתי לתמונה בערך שם. נעם דובב - שיחה 16:45, 24 במאי 2017 (IDT)

הפניה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. אפנה את תשומת לבך להצבעה המתקיימת כעת בפרלמנט, במידה ואינך מודע לה. יואב ר. - שיחה 20:39, 20 במאי 2017 (IDT)

שלום יואב. יוזמה מבורכת! תודה על ההפניה. הצבעתי. שבוע טוב. נעם דובב - שיחה 20:42, 20 במאי 2017 (IDT)

קטגוריות הפמיניסטים[עריכת קוד מקור]

למה ביקשת מחיקה מהירה של קטגוריות הפמיניסטים? יוניון ג'ק - שיחה 21:33, 20 במאי 2017 (IDT)

כי אין שם ערכים. כל הערכים שם היו נשים שהועברו לפמיניסטיות. נעם דובב - שיחה 22:04, 20 במאי 2017 (IDT)
למה הועברו? יוניון ג'ק - שיחה 22:28, 20 במאי 2017 (IDT)
כי הן נשים פמיניסטיות ולא גברים פמיניסטים. נעם דובב - שיחה 22:30, 20 במאי 2017 (IDT)
האם ראית את הודעתו של דוד שי, שנמצאת כאן? יוניון ג'ק - שיחה 22:32, 20 במאי 2017 (IDT)
הודעה זו אינה רלוונטית כי שם מדובר על רוב נשי ופה מדובר על כלל נשי. נעם דובב - שיחה 22:34, 20 במאי 2017 (IDT)

ג'יהאד אל-סאנע[עריכת קוד מקור]

היי נעם,
העלית את שם הערך בכתיב ג`יהאד אל-סאנע, שאינו תקין מבחינת ויקיפדיה. צריך להחליף את הגרש בגרש הרגיל, כך שהשם יהיה "ג'יהאד אל-סאנע". בכתיב הנוכחי אין אפשרות להגיע לערך בוויקיפדיה, כי הגרש המיוחד ממקלדת סלולרית לא נמצא במקלדת המחשב הרגילה. לכן גם אנחנו נוהגים מאז ומתמיד להחליף כל גרש סלולרי בגרש הרגיל. אלדדשיחה 08:47, 21 במאי 2017 (IDT)

היי אלדד. תודה על הערתך, תיקנתי את השם. נעם דובב - שיחה 08:54, 21 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה. אלדדשיחה 08:56, 21 במאי 2017 (IDT)

קטגוריה:נפטרים לפי שנה[עריכת קוד מקור]

למה אתה עובד קשה? את כל אלה, ושאר השנים, אפשר להכניס אוטומטית בעזרת ויקינתונים או התבניות בערכים. דברתם על זה? בורה בורה - שיחה 06:30, 1 ביוני 2017 (IDT)

מתייג את משתמש:YoavR ומשתמש:Mikey641. בורה בורה - שיחה 06:31, 1 ביוני 2017 (IDT)
לא מכיר את האפשרות. אשמח לדעת איך עושים זאת. תודה נעם דובב - שיחה 08:12, 1 ביוני 2017 (IDT)
בעזרת תבנית, יישמנו משהו כזה בתבנית:ספר. ראה קטגוריה:ספרי שנות ה-2000 ובנותיה שמתאכלסת אוטומטית. אבל אני חושב שכאן צריך משהו יותר מתוחכם, על בסיס מידע מוויקינתונים. משתמש:יונה בנדלאק, מה אומר? בורה בורה - שיחה 09:19, 1 ביוני 2017 (IDT)
אפשרי אם התאריך נמצא בתבנית אז הקטלוג יהיה לפיו ואם לא אז לפי הנתון בוויקינתונים. זה לא משהו שאמור להיות קשה לביצוע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:46, 1 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק, אבל אני רוצה לתפוס גם ערכים כמו עלי שריעתי שאין בהם תבנית בכלל. בורה בורה - שיחה 10:02, 1 ביוני 2017 (IDT)
אולי ליצור יחידה יחודית לזה? איך עושים עכשיו עם המגדר? אם אין תבנית האם עדין הערך יופיע בקטגורית התחזוקה של חסרי המגדר בוויקינתונים? ערן יש לך רעיון? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:09, 1 ביוני 2017 (IDT)
המגדר אינו מושלם. אם אין תבנית פרמטרים כלשהי בערך או {{אין תמונה}} הוא לא מזהה את חוסר המגדר. צריך משהו משוכלל יותר. ואם יהיה משהו כזה, שיתפוס בהזדמנות גם את חסרי המגדר האחרים. בורה בורה - שיחה 10:22, 1 ביוני 2017 (IDT)

נעם, בנפרד מהתבניות - אפשר ללקט את השמות מויקינתונים בעזרת שאילתא שם ולהפעיל עליהם בוט שיכניס אותם לקטגוריות כאן. ראה שיחת משתמשת:Hanay/ארכיון35#חיו במאה השנייה לפני הספירה. יואב ר. - שיחה 13:56, 1 ביוני 2017 (IDT)

הנה למשל שאילתא על ישראלים שנפטרו ב-1960: [4]. אפשר לשנות את השנה שם לכל שנה אחרת. יואב ר. - שיחה 15:57, 1 ביוני 2017 (IDT)
שאילתה זה הרבה פחות טוב. היא מצלמת את המצב נכון ליום ההרצה ויום למחרת כבר הקטגוריה אינה מעודכנת. צריך משהו אוטומטי כמו שהצעתי. בורה בורה - שיחה 18:21, 1 ביוני 2017 (IDT)
אפשר להריץ שאילתה באופן קבוע. למשל ויקיפדיה:ערכים חדשים הוא תוצאה של שאילתה שמורצת פעמיים ביום. ערן - שיחה 21:16, 1 ביוני 2017 (IDT)
משתמש:ערן, אבל איך מעבירים את תוצאות השאילתה לקטגוריה קבועה במערכת? בורה בורה - שיחה 21:43, 1 ביוני 2017 (IDT)
למשל עם בוט. ערן - שיחה 00:15, 2 ביוני 2017 (IDT)

קטגוריה:נשוררות?[עריכת קוד מקור]

שלום. כמדומני נפלה טעות הקלדה. נשוררות? בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 16:02, 11 ביוני 2017 (IDT)

שלום, רפאל, היכן אתה רואה "נשוררות"? נעם דובב - שיחה 16:11, 11 ביוני 2017 (IDT)
שלום. החל מזלדה ומטה, ברשימת המעקב. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 16:13, 11 ביוני 2017 (IDT)
תודה, צודק. אכן תקלדה. תוקן. נעם דובב - שיחה 16:19, 11 ביוני 2017 (IDT)

למיס עמאר[עריכת קוד מקור]

שלום. כדאי אולי לסיים את עריכתך בערך זה ולהסיר את תבנית העבודה. כעת אבצע ברשותך כמה עריכות קטנטנות. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:48, 19 ביוני 2017 (IDT)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום נעם דובב, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:מוטי גוטמן, טיוטה:סבטלנה דמידוב.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

 • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
 • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
 • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
 • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
 • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 18:09, 23 ביוני 2017 (IDT)

שני הערכים נערכו והועברו למרחב הערכים. תודה. נעם דובב - שיחה 21:21, 24 ביוני 2017 (IDT)

החלפות אוטומטיות שגויות[עריכת קוד מקור]

בשעה האחרונה אתה מבצע החלפות אוטומטיות רבות ללא בקרה, וחלקן שגויות. למשל: במבצע צוק איתן החלפת בכתובת קישור את התו "-" שמופיע בכתובת הקישור במקף ארוך, ובכך הורס את הקישור (למרות שבתבנית {{דובר צה"ל}} הקישורים נשברו קודם לכן מסיבה אחרת). גם באיילת שקד ביצעת החלפה שגויה, כששינית את הפרמטר thumbtime ל"ממוזערtime". הראשון הוא פרמטר אוניברסלי לקבצי וידאו שטרם עוברת, השני פשוט לא קיים עדיין בתחביר ויקי. אנא הספק לעת עתה את העריכות האוטומטיות (אם אתה מפעיל בוט, עצור אותו) ועבור שנית על כל עריכותיך האחרונות וודא שלא ביצע החלפות אוטומטיות שגיאות, כגון אלה שהזכרתי פה. ‏MathKnight (שיחה) 22:29, 8 ביולי 2017 (IDT)

עיניים[עריכת קוד מקור]

למה העדפת את "עינים" על פני "עיניים"? ככל הידוע לי, זו שגיאה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 01:54, 9 ביולי 2017 (IDT)

רון מילוא[עריכת קוד מקור]

היי, האם סיימת את העבודה על הערך? אבנר - שיחה 12:34, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

עימאד יונס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "עימאד יונס" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 20:20, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

כנס פינגווין[עריכת קוד מקור]

היי נעם,

בהמשך להתכתבות שלנו בעבר לגבי כנס פינגווין, טרם העברת לי את כתובת המייל שלך על מנת לעדכן את פרטיך ולשמור לך כרטיס.

על מנת שאכן יהיה ניתן לשריין את הכרטיס החינמי שלך, אנא העבר לי עוד היום את כתובת הדוא"ל שלך (אפשר באמצעות שליחת מייל ישירות אלי).

תודה, Ranl-WMIL - שיחה 11:17, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

בוט החלפות[עריכת קוד מקור]

בוט ההחלפות "מתקן" צירופים כמו "ב4" ל-"ב-4". הבעיה היא שבשחמט דווקא האפשרות הראשונה היא הנכונה. עוזי ו. - שיחה 14:12, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

צודק, תודה נעם דובב - שיחה 20:25, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

קטגוריה:תחרויות שחמט לפי עשורים[עריכת קוד מקור]

מה בדיוק ניסית לעשות כי יש שם בעיה. ומה בדיוק זה משנה שיש תחרויות בשנות ה-30 ותחרויות לפי שנה בשנים האחרונות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:52, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

שחמטאים ישראלים צעירים[עריכת קוד מקור]

אני שמח לראות שאתה מתלהב ונהנה לכתוב על הצלחות של ילדים, נערים, ונוער ישראלי בשחמט, אותי באופן עקרוני זה ממש לא מרגש ולא משכנע. אינני עושה זאת לגבי שחיינים, אתלטים או כל ענף אחר שעליו אני כותב ערכים, אחרת מאות ערכים היו צריכים להיות כבר בתנור אבל מה לעשות וישנם מאות ערכים חשובים מהם שעדיין לא כתבתי (אלופי עולם, אלופים אולימפיים, אלופי ישראל לבוגרים וכו'). אצלי, אלופי אירופה לנוער לא זוכים לערך, בוודאי שלא אלופי אירופה לנערים בעקרון וזה בהחלט מקביל להישגים של הנוער הישראלי בשחמט. אני לא רואה בזה משהו פנומינלי כהגדרתך ולא משהו יחודי לישראל, להיפך אני רואה בזה כישלון ישראלי, אם אחוז המצליחים הולך ויורד עם הגיל באופן משמעותי ובאופן מעציב. ערכים על נוער, זה מקטין מהערכים של החשובים והראויים באמת לערך. על אף איכותו הגבוהה, אני מציע לך להוביל את המחיקה של הערך על אנסטסיה וולר. BAswim - שיחה 01:18, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

אני שמח בשמחתך :-) שחמט הוא ספורט יוצא דופן ובניגוד לענפי ספורט שהזכרת ילדים ונערים משחקים מול מבוגרים וצוברים הישגים בתחום "המבוגרים". פה קבור הכלב. העובדה היא שהשתכנעת בקיומו של חשיבות הערך אריאל ארנברג לאחר ששמת תבנית חשיבות על הערך. כל הערכים שכתבתי על שחמטאים בגיל הנוער עונים על הקריטריון שהזכרתי. בבקשה אל תדבר בהכללות, אמור לי איזה ערך לדעתך אינו עונה על הקריטריונים של ויקיפדיה, ואינו בעל חשיבות ונדון לגביו ספיציפית (מלבד הערך אנסטסיה וולר שנדון בנפרד ולא אני העליתי אותו). נעם דובב - שיחה 20:24, 24 בספטמבר 2017 (IDT)
מעולם לא העלתי תבנית חשיבות על הערכים שכתבת וגם לא ביקורת, אני בהחלט סומך על הידע שלך, רק על הערך של אנסטסיה וולר אני חולק עליך. על הערך של אביטל בורוחובסקי לא הסכמתי עם ההגדרה של ילד פלא, כי הוא לא ילד אלא נער. חסרים לנו ערכים רבים על אלופי ישראל ואלופות ישראל ועל שחקנים שחמט גדולים ערכים שעדיין לא נכתבו והיה אפשר לחכות עם הערכים האלה שנה שנתיים, זה לא היה מזיק ולא היה קורה דבר. דוגמא אישית: אני בכוונה לא כותב את הערך על רון פולונסקי בן ה-16 שזכה במדליות בפסטיבל האולימפי האירופי (זה כמו אליפות אירופה עד גיל 16 במספר ענפים, כי אין אליפות כזו רק מגיל 18) וכבר מדורג שני בישראל בבוגרים ומחכה שיזכה באליפות ישראל ואז הוא יראה ערך על עצמו. תתפלא, אבל גם בשחייה ילדים, נערים ונוער שוחים עם מבוגרים, באליפות ישראל בשחייה בנוסף למסגרות הגילאיות, ככה שזה ממש לא יחודי לשחמט. שלומית ניר, רבקה פרידלנדר ועדי ביכמן זכו בגיל 12 באליפות ישראל לבוגרים נטע יוסף, תמי מוניוז, הדר רובינשטיין היו אלופות ישראל בהיותן בנות 13 וכנ"ל אמיר גניאל שיאן ישראל לבוגרים בגיל 13. בברכה. BAswim - שיחה 23:03, 24 בספטמבר 2017 (IDT)
"מעולם לא העליתי תבנית חשיבות על הערכים שכתבת וגם לא ביקורת" - עשית את שניהם בימים אלו ממש לגבי הערך אריאל ארנברג. לגבי הערך אנסטסיה וולר אנהל איתך את הדיון כאמור בדף השיחה של הערך, ממילא פתחת שם את הדיון והוא מתנהל כבר שם, כך צריך. אין טעם לכפילות או לפיצול הדיון בעיניי. שוב אני מזכיר לך שלא אני פתחתי את הערך (לא חשבתי גם לעשות זאת), אך מרגע שעלה וזכה להצדקת חשיבות מצאתי באותה עת מקום לשפרו ולהרחיבו. דברים השתנו עקב שינוי הנסיבות.
אני חולק על דעתך במספר נקודות שאתה מעלה:
 1. מדוע צריך לחכות? אין טעם לחכות עם הערך אם הוא עובר את רף החשיבות (לצורך העניין, אמן בינלאומי בשחמט). בעיניי זו גילנות. אני יכול גם לטעון שאם שנים אין ערכים על אלופי ישראל מה הדחיפות להקימם עכשיו? אתה יכול לומר שהשתן יכול לעלות לנערים לראש אם נכתוב עליהם ערך. ייתכן, אבל לויקיפדיה אין מנדט בתחום זה. אתה בוחר לחכות עם הערך של רון פולונסקי? זכותך, ואני לא מבקר אותך על כך. אך אם אני או עורך אחר נעלה את הערך לא תוכל לטעון לחוסר חשיבות. מכאן שזה בסך הכל שאלה של עיתוי, שהיא זרה לאג'נדה של ויקיפדיה. נשמע כאילו אתה בא לחנך אותי. ועוד עניין - ייתכן ורון פולונסקי מכל מיני סיבות לא יזכה באליפות ישראל. ומה אז? יצא ש"סתם" קיפחת אותו. מה שמביא אותי לנקודות הבאות:
 2. הנקודה שהעלית לגבי תעדוף הכתיבה משונה בעיניי. חסר לך ערכים על אלופי ואלופות הארץ? אדרבה, שב וכתוב אותם. אל "תטיף" לאחרים שהם קודמים לערכים אחרים. לי מתאים יותר לקדם כרגע ערכים אלה. מדוע את מנסה להחיל את האג'נדה האישית שלך? (שתקן אותי אם אני טועה, אך אין לה כל גיבוי בהחלטות ויקיפדיה). אני עושה את התעדופים שלי לכתיבת ערכים, תודה.
 3. אתה נותן כדוגמה פעמים רבות את אליפות הארץ. רוב גדול של השחמטאים בישראל שיש עליהם ערך - לא זכו באליפות הארץ. זה יכול כמובן להוסיף חשיבות, אך לא ניתן לראות היום מצב שיזכה באליפות ישראל שחמטאי שעוד קודם לכן לא היה זכאי לערך ולו בשל דרגתו, שסביר מאוד להניח שתהיה של רב-אמן.
תודה על ההבהרה - אתה צודק לגבי הדמיון בין השחייה לשחמט מבחינת הישגי הנוער בקבוצת הבוגרים. אך זה עדיין ייחודי מול שאר ענפי הספורט, כמדומני. נעם דובב - שיחה 00:05, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
לגבי הערך אריאל ארנברג לא קראתי את הערך כמו שצריך והסרתי מיד את התבנית והתנצלתי על כך. אין כאן משהו אישי נגדך. אגב כתבתי שלושה ערכים על שחמטאים ישראלים ואני מקפיד לקרוא את היתר ולעזור בעריכה שלהם. BAswim - שיחה 00:11, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

ערן בוכבינדר[עריכת קוד מקור]

עדיין בעבודה? אמא של גולן - שיחה 12:52, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

כבר לא. לצערי, לא התפניתי לזה. הורדתי את התבנית. מוזמנת לערוך. נעם דובב - שיחה 13:27, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

גביע העולם בשחמט 2017[עריכת קוד מקור]

הוספתי את המשחקים האחרונים שהיו חסרים, וכן מספר הערות על שלוש עמדות שבהן ארוניאן היה יכול להגדיל את יתרונו (משחקים 1+4) והצגתי את העמדה הזכויה בה היה במשחק השני. היו עוד כמה עמדות זכויות במשחק זה, אבל כאן זה אמור להיות ברור לגמרי. נסה לבדוק מדוע הדיאגרמה הראשונה גדולה יותר. אני לא רואה שום הבדל....--‏Yoavd‏ • שיחה 16:39, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

נוסח בערך אודות תמר יסעור‎[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
אני לא יודע מדוע התעקשת להשאיר את הנוסח באותה שורה, אולם מצב בו שלוש שורות, אחת מתחת לשנייה, מתחילות באותן מילים בדיוק, אינו מצב מקובל אצלנו. הצעתי נוסח מסויים אך אם יש לך נוסח חלופי, אשמח אם תשנה את הדברים, כך שיכתבו בצורה שתמצא חן בעיניך, ובלבד שתהיה שונה מהשורות האחרות. המשפט, כפי שהוא מופיע כעת בערך הוא "ב-2001 מונתה לסמנכ"לית לקוחות ותכנון אסטרטגי במשרד הפרסום פוגל-אוגלבי ובשנים 2005–2007 כיהנה כמנכ"לית המשרד". מהנוסח הזה ברור (לפחות לדעתי) כי היא קודמה לתפקיד מנכ"לית המשרד לאחר ששימשה בתפקיד הקודם עד לאותו קידום. יש דרך אחרת להבין את הדברים? אם כן ואם לא, אודה לך על סיום מה שמסתמן כתחילתה של מלחמת עריכה, לטובת נוסח שיהיה מוסכם על שנינו. בברכת גמר חתימה טובה ושבוע טוב, Ldorfmanשיחה 21:48, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

תבנית:אין תמונה בערכי השחמטאים[עריכת קוד מקור]

אין בה צורך יותר. זה נכנס עתה אוטומטית כשאין תמונה. בוט יסיר אותה מכל הערכים כי אם יש אותה זה מונע כניסה אוטומטית של תמונה מוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 06:32, 1 באוקטובר 2017 (IDT)

מדליות לשחמטאים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:שחמטאי בורה בורה - שיחה 17:17, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

אליפויות אירופה בכדורסל[עריכת קוד מקור]

נעם, עריכות שעשית בהקשר ל"תבנית דגל" בערכים אלו אינם תואמות את דרישות התבנית. תבדוק איך זה נראה ותבנין שצריך לשחזר. דוד א. - שיחה 07:26, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

שינויים שעשית בערך AES[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אפשר בבקשה להחזיר לאחור את השינויים בהזחות של כל קטעי הקוד שנגעת בהם. זה היה בסדר גמור לפני שערכת, כעת הקוד מבולבל ולא קריא. זה לא טקסט רגיל שאתה יכול לבטל רווחים כפולים. יש להם מטרה, צריך אותם. תודה רבה.--יוסי א. - שיחה 10:44, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

שכחתי להודות לך על העריכות. אני שמח לקבל כל עזרה אפשרית. תודה. --יוסי א. - שיחה 11:07, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

קטגוריה: מנהלות ישראליות[עריכת קוד מקור]

שים לב, העברת שני גברים לקטגוריה זו. שנילי - שיחה 21:53, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

צודק. טעות. תודה על תשומת הלב והתיקון. נעם דובב - שיחה 23:40, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

תבנית עבודה[עריכת קוד מקור]

היי נעם. הסרתי כרגע את תבנית העבודה מהערך רבקה חוואלס ליכטנפלד וביצעתי עריכה קלה. לתשומת לבך. יום טוב! דוג'רית - שיחה 17:23, 25 באוקטובר 2017 (IDT)

היי דוג'רית. תודה, מעריך מאוד את פועלך. נעם דובב - שיחה 22:06, 25 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה רבה! SMirC-congrats.svg דוג'רית - שיחה 00:15, 26 באוקטובר 2017 (IDT)

בעבודה מתיישנת[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יהודית יובל רקנאטי" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוד שי - שיחה 06:14, 2 בנובמבר 2017 (IST)

טופל. תודה נעם דובב - שיחה 16:34, 16 בנובמבר 2017 (IST)

אנגלית והערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום נעם, ביטלתי בכמה עריכות הוספה של {{אנגלית}} לכותרת של הערות שוליים. התבנית לא מיועדת לכותרת של "הערות שוליים", בין היתר כיוון שהערות השוליים עשויות להשתנות ויכולים להוסיף הערות שוליים בשפות נוספות לאו דווקא אנגלית. ניתן בהחלט לציין את שפה הקישור/המקור בסמוך למקור. בברכה, ערן - שיחה 16:09, 11 בנובמבר 2017 (IST)

דוד אבידן?[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהוספת את דוד אבידן לערך Me Too. אם מישהי אחת או יותר תעיד שהוא הטריד אותה מינית, אני לא אפקפק לרגע, אבל עדיין לא ראיתי טענה כזו. אנא הוסף סימוכין מתאימים.

-- ‏גבי‏ • שיח 15:29, 16 בנובמבר 2017 (IST)

העלאת הצבעה מחודשת ערך ד"ר אהרן חולודנקו[עריכת קוד מקור]

אשמח לדעתך באשר לאפשרוץ להצביע מחדש על ערך אהרן חולודנקן. בתודה מראש ובברכת כל טוב! Zo1896 - שיחה 09:07, 22 בנובמבר 2017 (IST)

אנג'לה בורסוק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אנג'לה בורסוק" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,

(אפשר גם להחליף את התבנית בתבנית:בעבודה מתמשכת אם יש צורך בדבר...)

כנ"ל יערה בנבנישתי, אילנה דוד, אורן הוברמן, יעל וילה, טטיאנה זטולובסקיה, יעל חנין. בברכה, אוריאל, Orielno - שיחה 19:14, 23 בנובמבר 2017 (IST)

קטגוריה:חברות הכנסת[עריכת קוד מקור]

הי נעם, ראיתי שאתה מסיר ערכים מקטגוריה זאת, אשמח להבין למה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 21:31, 24 בנובמבר 2017 (IST)

היי חנה. תודה על הפניית תשומת הלב. הפכתי את הקטגוריה הזו לתת קטגוריה של קטגוריה:פעילות חברתיות ישראליות. תיקנתי את הטעות וכדי למנוע קטגור כפול הורדתי את חברות הכנסת מקטגוריית האם, פעילות חברתיות ישראליות. נעם דובב - שיחה 21:55, 24 בנובמבר 2017 (IST)
גם לי לא ברור. בקטגוריה חברות הכנסת אמורות להיות כל חברות הכנסת, במישרין. למה רחל כהן-כגן כן בשתיהן ועדי קול לא? חזרתישיחה 23:24, 24 בנובמבר 2017 (IST)
חזרתי מסכים. לגבי עדי קול זו הייתה טעות שתוקנה. נעם דובב - שיחה 10:19, 25 בנובמבר 2017 (IST)
אני מצטערת, אבל קטגוריה:חברות הכנסת היא חשובה . לא הבנתי את הפעולה שלך. אני מבקשת שתבטל את כל הסרת חברות הכנסת מהקטגוריה של חברות הכנסת. יש פעילות חברתיות ויש חברות כנסת, אני חושבת ששינוי כה מהותי צריך להיעשות אם בכלל, רק לאחר דיון. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 08:30, 25 בנובמבר 2017 (IST)
חנה, אכן לא הבנת. כל חברות הכנסת שהוסרו בטעות הוחזרו לקטגוריה הנ"ל. נעם דובב - שיחה 10:19, 25 בנובמבר 2017 (IST)
ולא הבנתי למה קטגוריה:חברות הכנסת נמצאת תחת קטגוריה:פעילות חברתיות ישראליות. חזרתישיחה 10:48, 25 בנובמבר 2017 (IST)
ראה דף השיח של קטגוריית האם. נעם דובב - שיחה 20:49, 25 בנובמבר 2017 (IST)
שמחה לשמוע שחזרו, אבל היום בבוקר החזרתי את שולמית אלוני, אז כדאי לבדוק אם הכל חזר. הכלי קאט א לוט, הוא כלי חזק. צריך להיזהר איתו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 11:12, 25 בנובמבר 2017 (IST)
מסכים, וכאמור מספיק לנהל מולי דיון בערוץ אחד ישיר. נעם דובב - שיחה 20:49, 25 בנובמבר 2017 (IST)

היי,[עריכת קוד מקור]

אין לי מושג מה קרה בדף "דארין טאטור". בכל אופן, אם אני שחזרתי, לא התכוונתי לבצע שחזור (אני כמה ימים בלי מחשב, אז אולי לחצתי בטעות על השורה הלא-נכונה, ממחשב שאני לא רגיל אליו). מצטער. אלדדשיחה 13:38, 26 בינואר 2018 (IST)

היי אלדד. הצטערותך מתקבלת, זה לא נורא. מעריך את תגובתך. נעם דובב - שיחה 13:45, 26 בינואר 2018 (IST)

עהד תמימי[עריכת קוד מקור]

שלום נעם. זה נושא אקטואלי ויש הרבה מה לערוך. עוד כמה זמן אתה מתכנן להשאיר את תבנית העבודה? נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 16:24, 28 בינואר 2018 (IST)

שלום נרו, הערך הועלה בצורה לא בשלה על ידי עורך אנונימי. אני מתכוון לעבות אותו במשך מספר ימים (עד סוף השבוע, לכל המאוחר) ואז אוריד את תבנית העריכה. נעם דובב - שיחה 16:29, 28 בינואר 2018 (IST)
זה נראה לי קצת יותר מדי עבור ערך שהוא גם אקטואלי וגם תחת דיון חשיבות, מבקש שתרכז מאמץ או שתוריד את התבנית. אם אתה חושש מהצבעת מחיקה, לדעתי לא תהיה, וגם אם תהיה לא יהיה רוב לתומכי המחיקה. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 16:44, 28 בינואר 2018 (IST)
החשיבות כבר הובהרה על ידי מספר גדול יחסית של עורכים (בעוד שמספיק, כידוע לך, אחד), כך שזה non-issue. עם זאת, אשתדל לרכז מאמץ ולסיים עד יום חמישי ואז אוריד את התבנית. נעם דובב - שיחה 16:50, 28 בינואר 2018 (IST)
נרו יאיר, הערך פתוח לעריכה. נעם דובב - שיחה 10:07, 30 בינואר 2018 (IST)
תודה. נרו יאירשיחה • י"ד בשבט ה'תשע"ח • 11:19, 30 בינואר 2018 (IST)
תבנית "בעבודה" עדיין מתנוססת בראש הערך. דוד שי - שיחה 05:52, 3 בפברואר 2018 (IST)
עבדתי שוב על הערך באינטנסיביות. שחררתי בשנית לאחר מכן. נעם דובב - שיחה 21:49, 4 בפברואר 2018 (IST)

עהד תמימי X2[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף "שיחה:עהד תמימי" שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה. עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, מי שלא דן בדף שיחה - ומשחזר עריכות של משתמשים רבים - כמדומני כ3 עורכים שונים הלילה - ובניגוד לקונצנזוס ברור בנוגע לחלק מעריכותיו - לא צריך להזהיר אחרים.Icewhiz - שיחה 13:34, 19 בפברואר 2018 (IST)

עהד תמימי 3[עריכת קוד מקור]

שחזרתי בערך של עהד תמימי על פי הרוב הנראה בדף השיחה. אני מקווה שזה מקובל עבורך. כדאי להבא לנסות לפעול באופן מוסכם ומשותף כדי שהדברים המופיעים בוק:במ לא ישנו על עצמם. אני מעדיף כמה שפחות שמפעילים או אחרים יצטרכו להתערב בענייני תוכן ולפשר בין משתמשים. במקרים רבים שאני אישית נתקל במקרים כאלו, אני משתדל לשחרר את עצמי מהעניין ושב אליו כעבור זמן, כשאני רגוע יותר. אתה משתמש מוערך מאוד בעיניי, והיה קצת קשה לי לעשות זאת. מאחל לכולנו המשך עריכה נעימה במרחב, והוקרתי בזאת עבורך עבור תרומותיך המועילות. קובץ על ידשיחה ♦ 17:11, 19 בפברואר 2018 (IST)

התנגשויות עריכה על הערך בילי גראהם[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:נועם דובב ! נראה לי שאנחנו עורכים בו זמנית את הערך וישנה התנגשות עריכה. אתה רוצה להמשיך לערוך את הערך עד הסוף? אם לא אודה לך על החזרת הגרסה כפי שאני ערכתי אותה. ! בברכה ! בתודה מראש ! Emgaz - שיחה 18:28, 4 במרץ 2018 (IST) משתמש:EMGAZ

תחרויות העל[עריכת קוד מקור]

שלום. יש פה ערך בשם זה, אך לא מצאתי באף מקום אחר סימוכין ש-4 תחרויות שמוזכרות בערך אכן קיבלו מעמד של "תחרות על". האם ידוע לך משהו בנושא? דוד א. - שיחה 13:40, 21 במרץ 2018 (IST)

קובי ריכטר[עריכת קוד מקור]

נעם שלום, צר לי אך שחזרתי עריכתך. ראה דף השיחה שם. אייל ההמ - שיחה 23:01, 31 במרץ 2018 (IDT)

טיפ[עריכת קוד מקור]

כאשר אתה רוצה לתייג את בעלי הידע, אל לך לטרוח ולהעתיק את הרשימה; פשוט כתוב {{בעלי ידע|לשון והגהה}} (תוצאה: בעלי הידע בלשון והגהה בעלי הידע בלשון והגהה), והם כבר יקבלו חיווי אוטומטית.
כעת שאלה: אתה בכוונה מעוניין שכל הטקסט בדף כאן יופיע מלוכסן? זה קצת מציק בעיניים (לפחות לחלק מהאורחים שלך). קובץ על ידשיחה ♦ 14:49, 11 באפריל 2018 (IDT)

קובץ על יד, תודה על הטיפ. אני מודע לזה, אך בשתי הקבוצות הרלוונטיות שתייגתי של בעלי הידע, אני חבר, ומן הסתם לא רציתי לתייג את עצמי וששמי יופיע (ועוד פעמיים). לגבי השאלה: לא שמתי לב. תודה. מה דרוש כדי לשנות את זה? נעם דובב - שיחה 10:14, 12 באפריל 2018 (IDT)

שחמטאים הם ספורטאים?[עריכת קוד מקור]

אנו עובדים על תבנית:פרופילי ספורטאים שמייצרת אוטומטית קישורים לאתרים מובילים בתחומי ספורט שונים. האם שחמטאים הם ספורטאים? כך לפחות לפי הקטלוג הנוכחי של תבנית:שחמטאי. במידה וכן, אפשר להוסיף כמובן את כרטיס הפיד"ה של השחקן. מה עוד?

מתייג חברים בתחום: משתמש:Yoavd, משתמש:דוד55, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הנדב הנכון. בורה בורה - שיחה 10:11, 12 באפריל 2018 (IDT)

רעיון מצוין. כן, שחמט נחשב ספורט ולכן שחמטאים הם ספורטאים. אני מציע להוסיף את הכרטיס באתר האיגוד הישראלי לשחמט (אם רלוונטי) ומשחקים של השחמטאי מאתר צ'סגיימס וכן דירוג עולמי. נעם דובב - שיחה 10:17, 12 באפריל 2018 (IDT)
תוכל לתת את הקישורים לדף הבית. אנו כבר נמצא את המזהה הנכון. בורה בורה - שיחה 10:21, 12 באפריל 2018 (IDT)
בבקשה: צ'סגיימס, האיגוד הישראלי לשחמט, דירוג בפיד"ה. נעם דובב - שיחה 10:46, 12 באפריל 2018 (IDT)
מזהים בהתאמה: P1665 צ'סגיימס, P3867 האיגוד הישראלי לשחמט, P1440 דירוג בפיד"ה. בורה בורה - שיחה 11:21, 12 באפריל 2018 (IDT)
הוסף. ראו בוריס גלפנד. ועכשיו בוט על השאר. בורה בורה - שיחה 08:02, 13 באפריל 2018 (IDT)
מעולה. תודה. נעם דובב - שיחה 08:55, 13 באפריל 2018 (IDT)
נעם, ראה את הרשימה שיחת תבנית:Allmusic/הסרה/דוגמאות. לאלה יש בערך קישור ידני לצ'סגיימס אבל לא הוזן מזהה בוויקינתונים ולכן תבנית:פרופילי ספורטאים לא מציגה את הקישור. יש להוסיף מזהה עם הקישור ואח"כ אפשר להסיר הקישור הידני מהערך. עדכן אותי בסיום. אנו כמעט לקראת הסוף! בורה בורה - שיחה 03:22, 14 באפריל 2018 (IDT)
גמרנו את הכל! תקן את 7 הערכים האלה ואנו מסודרים. בורה בורה - שיחה 05:04, 15 באפריל 2018 (IDT)

בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 07:17, 15 באפריל 2018 (IDT)

הפרעה לערך בעבודה[עריכת קוד מקור]

היה חשוב מאוד לתקוע צ'קטי באמצע שאני עובד, נכון? • דגש חזק (מלפנים בקרה וייעוץ)שיחה • ט"ו באייר ה'תשע"ח -ל' למט-מונים • 16:52, 30 באפריל 2018 (IDT)

הסרת קטגוריות[עריכת קוד מקור]

הקטגוריות של נפטרים לפי שנה נוספות אוטומטית על ידי בוט. אם תסיר אותן הן תחזורנה בריצה הבאה של הבוט. דבר עם מפעיל הבוט אם יש בעייה. ‏DGtal‏ - שיחה 11:11, 14 במאי 2018 (IDT)

הגבתי בדיון רלוונטי. תודה על הערתך. נעם דובב - שיחה 11:25, 14 במאי 2018 (IDT)

קטגוריה:אלופי הונגריה שחמט[עריכת קוד מקור]

אני חושב שצריך להיות קטגוריה:אלופי הונגריה בשחמט - כמו כל היתר. דוד א. - שיחה 20:32, 22 במאי 2018 (IDT)

צודק, תקלדה. טופל, תודה. נעם דובב - שיחה 20:46, 22 במאי 2018 (IDT)

ג'עפר פרח[עריכת קוד מקור]

היי, יצרת את הערך ג'עפר פרח והנחת תבנית {{בעבודה}}. הערך לא נערך מעל לשבוע. אשמח אם תסיר את התבנית. – אסף (Sokuya)שיחה 18:35, 1 ביוני 2018 (IDT)

קטגוריה:פעילי זכויות אדם[עריכת קוד מקור]

בטרם ההצבעה תוכל להיפתח, יש צורך באיסוף 5 חתימות. לפיכך, הסרתי את ההצבעה שלך, ואבקשך להוסיף חתימתך בעד פתיחת ההצבעה. יוניון ג'ק - שיחה 01:40, 13 ביוני 2018 (IDT)

היי יוניון ג'ק, קיבלתי ובינתיים כבר ההצבעה רצה. נעם דובב - שיחה 09:54, 17 ביוני 2018 (IDT)
הי נעם, שים לב, מלחמות העריכה שנכנסת אליהן אינן מקובלות. אתה מספיק ותיק לדעת שמה שאתה עשית לא מקובל, וצריך דיון בדף השיחה. כמו כן, אין להוסיף את הקטגוריה לפני שההצבעה עליה נגמרה. אמא של גולן - שיחה 09:10, 17 ביוני 2018 (IDT)
היי אמא של גולן, קיבלתי ולקחתי לתשומת ליבי (למרות שלא אני פתחתי במלחמת העריכה ולא הוספתי את הקטגוריה, אלא תת-קטגוריה שהייתה קיימת בטרם ההצבעה). נעם דובב - שיחה 09:54, 17 ביוני 2018 (IDT)

מחיקת דברי אחרים[עריכת קוד מקור]

זכותו של כל אחד להביע את דעתו בדפי שיחה. אם אתה סבור שהודעה שנכתבה נוגדת את כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, אתה יכול לפנות למי שכתב אותה שיסיר אותה, או למפעילים שיטפלו בעניין. בפרט הדבר אמור, כאשר מדובר בביקורת שמופנית כלפיך. בברכה, • דגש חזקשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ח • 01:01, 19 ביוני 2018 (IDT)