שיחת תבנית:זירת האוקיינוס השקט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

על סמך מה נקבעו דווקא קרבות אלה??? אפוא הקרב הימי על גוודלקנל, הקרב על גוודלקנל, קרב ים האלמוגים, קרב ים הפיליפינים, קרב אוקינאווה, קרב איוו ג'ימה, הקרב על אנגאור, הקרב על גואם (1944), הקרב על טיניאן, הקרב על סאיפאן, המערכה על הפיליפינים? בקיצור, שמתי תבנית עריכה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ב' באב ה'תשס"ח • 14:58, 3 באוגוסט 2008 (IDT)

הקרבות בגוודלקנל הם חלק מהמערכה על גוודלקנל שהיא בעצמה חלק קטן מהמערכה על איי שלמה שמופיעה בתבנית, קרב ים האלמוגים הוא חלק מהמערכה על גינאה החדשה שהיא חלק מהזירה הדרום מערבית של האוקיינוס השקט, קרב ים הפיליפינים הוא חלק מהמערכה על איי מריאנה ופלאו שמופיעים בתבנית, קרב אוקינאווה וקרב איוו ג'ימה הם חלק מהמערכה על איי וולקנו וריוקיו שמופיעים בתבנית, הקרב על אנגאור, סאיפאן, טיניאן וגואם (1944) גם הם חלק מהמערכה על איי מריאנה ופלאו שמופיעים בתבנית, המערכה על הפיליפינים היא חלק מהזירה הדרום מערבית של האוקיינוס השקט. אתה מוכן בבקשה להסיר את תבנית העריכה? ניר - שיחה 18:11, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אבל זאת בדיוק הנקודה. אתה מערבב פה קרבות בודדים כגון מידווי ופרל הארבור עם מערכות שלמות. צריך להגדיר מה מטרת התבנית קודם כל, ואח"כ לבודד ולהגדיר אלו מערכות או קרבות יכללו. אולי לעשות תבנית קבוצות בכלל. שורה אחת תהיה מערכות עיקריים ושורה שניה קרבות עיקריים ומפורסמים. את השורה על איוו ג'ימה או מידווי למשל צריך לראות בנפרד גם אם הם חלק ממערכה כוללת יותר היות שאלו קרבות מפורסמים ביותר. גם היית אולי שם שורה למבצעים מיוחדים כגון הפשיטה של דוליטל או הפצצת הירושימה. שם התבנית צריך להיות תבנית:זירת האוקיינוס השקט במלחמת העולם השניה. בתבניות מסוג זה רצוי לפתוח בדיון קודם הכנתן, עקב המורכבות הגדולה שלהן. אני מזמן לכאן גם את גילגמש. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 20:39, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
א. אני לא המצאתי את הגלגל אני בסך הכל תרגמתי את התבניות מאנגלית, אם אתה מסתכל על מערכה כמו שהיא, כקבוצה של קרבות, אז אתה רואה שאין פה בעיה של ערבוב.
ב. אני לא חושב שקרבות מפורסמים הולכים לאיבוד בתוך התבנית, שהיא בסה"כ כלי עזר ויזואלי.
ג. המבצעים המיוחדים לא מקופחים גם הם, כל אחד בתבנית המתאימה לו. ניר - שיחה 20:49, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
התבנית שלך פגומה מסיבות רבות.
  1. ראשית, אינך מבחין בין אירוע בודד כגון קרב מידווי למערכה שלמה (כמו למשל מה שהיה עם גוודלקנל
  2. לא יצרת תבנית לזירות, אלא לקרבות ומערכות. הזירות מחולקות בצורה גאוגרפיה וכרונולוגית. למשל: זירת דרום מערב האוקיינוס השקט, זירת מרכז האוקיינוס השקט. קרב בודד או אפילו מערכה שלמה לא יכולים להיות "זירה" כי קרב (או מערכה המורכבת מכמה קרבות, זה לא משנה לצורך העניין) מתרחש בזירה מסוימת.
יחד עם זאת, כמובן שנחוצה תבנית לזירות האקויינוס השקט במלחמת העולם השנייה. הצרה היא שכרגע אין אפילו ערך אחד על זירה כלשהי בחזית זו, כך שאין מה לעשות עם זה כרגע. באשר לטענתך שתרגמת את זה מהשכנים האנגלים: לא כל מה שמופיע אצלם צריך להופיע גם אצלנו. במקרה זה, הם טעו. גילגמש שיחה 21:01, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
גילגמש, דווקא את הבעיה השניה ניתן לפתור בקלות יחסית ע"י שינוי שם התבנית ל"מערכות וקרבות עיקריים בזירת האוקיינוס השקט". אני אוהב את הרעיון של תבנית זו אך צריך לארגן בצורה מושכלת כפי שהערתי לעיל. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 21:04, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אני חייב לחלוק על גילגמש בנושא הזה, שכנינו יצרו מערכת (מצוינת ושימושית מאד לדעתי) של תבניות שמסדרות בצורה סכמתית וכרונולוגית את כל העימותים במלחמה באסיה ובאוקיינוס השקט בפרט ובמלחמת העולם השניה בכלל. אני חושב שאם נעברת את התבניות שלהם נקל על משתמשים רבים לדמות איך התנהלה המלחמה ונעודד הכחלת ערכים רבים בזירות שכרגע ריקות מערכים.
חגי אם נאמץ את עצתך "נאבד" את כל הקרבות הקטנים, שהחשיבות של חלקם ותרומתם להתפתחות תורת הלוחמה המודרנית עולות לעיתים על קרבות גדולים ומפורסמים. ניר - שיחה 21:14, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אם אתה רוצה ליצור סדרת תבניות מסוג זירה --> מערכה --> קרבות, יש על מה לדבר. אבל לזרוק כאן רק את התבנית הזו זה לא לעניין. הצג כאן בפנינו את הסכמה הזו, מהכלל אל הפרט, ומה יהיה בכל תבנית, ונדון בה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 21:19, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
זו היתה כוונתי, כשיכתבו הערכים שמתאימים לתבניות ויהיה להן שימוש אני אשלים את העבודה. אם אתה רוצה לבדוק איך זה נראה בעין אני מוכן לתרגם גם את השאר עכשיו. ניר - שיחה 21:24, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
כן, אני רוצה. ושגם גילגמש ואחרים יראו. לא צריך להכין תבנית, רק הראה לנו את המבנה הכולל. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 21:56, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
פה en:Pacific War למטה יש פירוט יפה של כמעט כל הקרבות בסדר כרונולוגי, אך אין פה חלוקה לפי זירות. ניר - שיחה 22:05, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא צריך את כל המגילה הזו. תן לי סכמה איך אתה רואה את מערכת התבניות אצלנו. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 22:20, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
לוקחים את המגילה הזו של כל הקרבות ומחלקים למערכות, כל מערכה כזו מקבלת תבנית, לוקחים את הזירות של המלחמה ויוצרים לכל אחת מהן תבנית שמכילה את התבניות הקודמות של המערכות, יוצרים תבנית למלחמה ולתוכה מכניסים את כל הזירות. ניר - שיחה 22:28, 3 באוגוסט 2008 (IDT)

ללא קשר, התבנית הנוכחית לא טובה. אי אפשר לערבב קרבות בודדים ומערכות שלמות. כרגע אין בה טעם. גילגמש שיחה 21:58, 3 באוגוסט 2008 (IDT)

אפשר לפרק את המערכה לקרבות שלה אבל אז תקבל מגילה. ניר - שיחה 22:00, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אתה לא מבין את כוונתי. אסביר שוב. אי אפשר לשים את קרב גוודלקנל שהוא למעשה מערכה יחד עם קרב פרל הרבור בתבנית אחת. גילגמש שיחה 22:06, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא רואה בעיה שקרב פרל הארבור שאפשר להסתכל עליו כמערכה של קרב אחד, יופיע יחד עם המערכה על איי שלמה מכיוון שהם 2 מתוך 7 עימותים נפרדים בזירת האוקיינוס השקט. ניר - שיחה 22:16, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
גילגמש, קרא מה שכתבתי לעיל להפיכה לתבנית קבוצות. פרל הארבור יהיה תחת "קרבות מפורסמים". חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ג' באב ה'תשס"ח • 22:18, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
אין מערכות של קרב אחד. למערכה של קרב אחד קוראים בפשטות "קרב". לגבי קרבות "מפורסמים" - לא טוב. כל קרב גדול בחזית זו הוא "מפורסם" בהגדרה. יש פה עשרות קרבות, אין טעם להוסיף את כולם לתבנית. צריך לעשות תבניות רבות כל אחת לזירה ספציפית. גילגמש שיחה 22:50, 3 באוגוסט 2008 (IDT)

מבנה חדש לתבנית[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על המבנה החדש של התבנית? ניר - שיחה 14:55, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

עכשיו זה הפך ללא שמיש מרב הקישורים שתקעת שם. לא צריך להסחף מקיצוניות אחת לקיצוניות השנייה. גילגמש שיחה 14:59, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
איך לדעתך צריכה להראות התבנית? ניר - שיחה 15:22, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
קודם כל העבר אותה לתבנית קבוצות. ראה את תבנית:ירחי צדק כדוגמה. אחר כך צמצם את הערכים לפי המתווה לעיל. בסיום יהיה על מה לדון. כרגע זה אכן לא שמיש. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ד' באב ה'תשס"ח • 20:11, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
לפני שמדברים על העיצוב צריך לסכם על התוכן. מה צריך להכלל בתוך התבנית? גילגמש טוען שיש יותר מדי קישורים. ניר - שיחה 22:13, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
אולי עדיף שתהיה תבנית לכל מערכה עם הקרבות שלה ולא תבנית גדולה. ערן - שיחה 22:17, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
לדעתי אם מסדרים זו בצורה מושכלת לא תהיה בעיית גודל. מן הסתם אין לא יותר משש-שבע מערכות עיקריות ובכל אחת עד 10 קרבות עיקריים. לכן בתבנית קבוצות זה יכנס בפחות מ-10 שורות. אני לא המומחה בעניין מלחמות אלה כך שאני לא בדיוק יודע מה לנפות, אבל אפשר למשל לעבור על הערכים באנגלית ולתת מינימום של 20,000 לוחמים בכל צד כדי להכליל את הערך. אם זה קצת מדי, להעלות את הרף. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ד' באב ה'תשס"ח • 22:21, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
לכל מערכה תהיה תבנית, ראה תבנית:המערכה על איי מריאנה ופלאו. השאלה איך מרכיבים תבנית לזירות ולמערכות שיש בתוכן מערכות נוספות? אני לא חושב שאפשר ל"העלים" חלק מהקרבות, גם קרבות קטנים חשובים ומלאים בפרטים מעניינים. ניר - שיחה 22:26, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא בטוח שניתן להרכיב את "תבנית התבניות" של החזית הפסיפית במלחמת העולם השנייה. היו בה עשרות רבות של קרבות חשובים. גילגמש שיחה 23:11, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
אם כך אז נמחוק את התבנית הזו. מה בעניין תבנית המערכה באיי שלמה שכוללת בתוכה 3 תתי מערכות? ניר - שיחה 23:42, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא יודע לאיזו תבנית אתה מתכוון. תן לינק בבקשה. גילגמש שיחה 00:06, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
עוד לא יצרתי את התבנית אבל אתה יכול להסתכל לדוגמא על התבנית הזו, על החלק של המערכה על איי שלמה שכוללת 3 תתי מערכות נרחבות בנוסף ל-15 קרבות. ניר - שיחה 03:41, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
אני מעדיף להסתכל על המוצר המוגמר. כעקרון, 18 פריטים זה מספר שיכול להתקיים בתבנית אחת, אבל כל מקרה לגופו. צריך לראות איך זה יוצא מבחינה גרפית, איזה תמונות אפשר להוסיף לזה ועוד. גילגמש שיחה 07:07, 5 באוגוסט 2008 (IDT)