Devil May Cry

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Devil May Cry
סמליל הסדרה
סמליל הסדרה
כללי
סוגה פעולה-הרפתקה
פיתוח קאפקום
הוצאה לאור קאפקום
ארץ מקור יפן
דרישות תוכנה
מנוע משחק MT Framework
Unreal Engine 3
RE Engine
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות פלייסטיישן 2
פלייסטיישן 3
פלייסטיישן 4
פלייסטיישן 5
Xbox 360
Xbox One
Xbox Series X/S
Microsoft Windows
נינטנדו סוויץ'
אנדרואיד
iOS
www.devilmaycry.com

Devil May Cry היא סדרת משחקי פעולה-הרפתקה שמפותחת על ידי קאפקום. הסדרה מתמקדת בצייד השדים השכיר דנטה וההרפתקאות שלו כשהוא מסכל פלישות של שדים מהגיהנום לכדור הארץ. עד כה יצאו חמישה משחקים מרכזיים בסדרה בנוסף למשחק אתחול ולכמה משחקי מובייל.

המשחק הראשון בסדרה נוצר במקור על ידי הידקי קאמייה כאבטיפוס למשחק "Resident Evil 4", אבל כשהמשחק סטה מסוגת ההישרדות אימה של סדרת Resident Evil הוחלט להפוך אותו לסדרה חדשה בפני עצמה. הסדרה נחלה הצלחה ביקורתית וכלכלית ומכרה מעל 28 מיליון עותקים נכון ל-2022.[1] הצלחת הסדרה גררה עיבודים לסדרת אנימה, קומיקס, מאנגה ומרצ'נדייז.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

"Devil May Cry" היא סדרת משחקי פעולה-הרפתקה המוצגת בגרפיקת תלת-ממד בגוף שלישי. ברוב המשחקים השחקן מגלם את דנטה, צייד שדים שכיר שיוצא להרפתקאות במטרה לעצור פלישות מהגיהינום לכדור הארץ; ובמשחקי הסדרה העדכניים יותר השחקן מגלם גם את נירו, צייד שדים נוסף שעובד עם דנטה. המשחקים ידועים בסגנון הלחימה האקרובטי והתזזיתי שלהם שמשלב בין נשק קר לחם יחד עם כוחות-על ודורש תגובה מהירה מצד השחקן, שנלחם באויבים, תוקף אותם עם הנשקים שלו ומנסה להתחמק ממתקפות באמצעות תזוזה או מתקפות נגד. כמה ממשחקי הסדרה מציגים מערכת משחקיות שנקראת "סטייל", שמאפשרת לשחקן להחליף בין כמה סגנוני משחק במהירות כדי לאפשר לשחקן כמות עצומה של מהלכים שונים.

המשחקים מדרגים את ביצועי השחקן באמצעות מערכת ניקוד. הציונים הם אלפבתיים, כלומר הציון הנמוך ביותר הוא D, אחריו C, B ו-A, והגבוה ביותר הוא S. המשחקים החדשים יותר מאפשרים ציונים אפילו גבוהים יותר מ-S, שנקראים SS ו-SSS. כדי להעלות את הציון שלו, השחקן צריך לצרף רצפים ארוכים של מתקפות מגוונות מבלי להיפגע על ידי אויב. חזרה חוזרת ונשנית על אותן ההתקפות או פגיעה יורידו את ציון השחקן. המשחקים מחולקים ל"משימות", פרקים עלילתיים שמספרים את עלילת המשחקים, ובנוסף לציון שהשחקן מקבל בזמן אמת הוא מקבל גם דירוג ביצועים בסוף כל משימה.

משחקי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Devil May Cry
ערך מורחב – Devil May Cry (משחק וידאו)
המשחק הראשון בסדרה. יצא ב-23 באוגוסט 2001. המשחק מציג לראשונה את דנטה ואת המשחקיות המהירה של הסדרה. במשחק, דנטה חובר לאישה מסתורית בשם טריש כדי לעצור את מונדוס, מלך השדים שמאיים לפלוש לכדור הארץ.[2]
 • Devil May Cry 2: המשחק השני בסדרה. יצא ב-28 בינואר 2003. המשחק מתמקד בדנטה בעודו מתמודד כנגד איש עסקים מרושע בשם אריוס. בנוסף לדנטה המשחק מציג דמות חדשה לשחקן - לוסיה. המשחק מציג לראשונה את האפשרות להחליף נשקים בזמן אמת.
 • Devil May Cry 3: Dante's Awakening: המשחק השלישי בסדרה. יצא ב-17 בפברואר 2005. המשחק, שמהווה פריקוול לשאר הסדרה, מתמקד בדנטה בעודו מתמודד עם סכסוך כנגד אחיו התאום ורג'יל. המשחק הציג לראשונה את מערכת ה"סטייל" המוכרת של הסדרה שמאפשת לשחקן להחליף בין מספר סגנונות משחק.[3] ב-24 בינואר 2004 יצאה מהדורה מורחבת של המשחק המאפשרת לשחקן לשחק בתור ורג'יל.
 • Devil May Cry 4: המשחק הרביעי בסדרה. יצא ב-31 בינואר 2008. משחק זה מציג פרוטגוניסט חדש, נירו, בנוסף לדנטה שחוזר כדמות שחקן נוספת.עלילת המשחק מתמקדת בסכסוך בין נירו, אביר בצבא דתי שנקרא "מסדר החרב", לבין דנטה, שרואה במסדר החרב כת מסוכנת שיש להשמיד. נירו מציג סט מהלכים חדש ושונה מזה של דנטה, שמאפשר לשחקן למשוך אליו אויבים מרחוק באמצעות יד מפלצתית ו"להטעין" את מתקפותיו הבאות של השחקן. כדנטה, השחקן יכול להחליף בין סגנונות המשחק בזמן אמת.[4] גרסה מורחבת של המשחק יצאה ב-23 ביוני 2015, המאפשרת לשחקן לשחק בתור ורג'יל בנוסף לדמויות מהמשחקים הקודמים, טריש וליידי.
 • DmC: Devil May Cry: משחק נפרד המהווה אתחול לסדרה שיצא לשוק ב-15 בינואר 2013. בניגוד לשאר משחקי הסדרה, משחק זה פותח על ידי Ninja Theory.[5] המשחק מתמקד בגרסאות חדשות של דנטה וורג'יל כשהם נלחמים נגד השטן העריץ מונדוס.
 • Devil May Cry 5: המשחק החמישי בסדרה וההמשך ל-"Devil May Cry 4". יצא לשוק ב-8 במרץ 2019.[6][7] עלילת המשחק מתמקדת בדנטה ונירו כשהם חוברים לאדם מסתורי בשם V כדי לעצור עוצמתי שנקרא יוריזן. המשחק מחליף את היד המפלצתית של נירו מ-"Devil May Cry 4" במבחר של ידיים פרוסתטית רובוטית הניתנות להחלפה, כשכל אחת מהן מאפשרת מהלכים אחרים. המשחק מאפשר גם לשחק בתור V, שמפקד מרחוק על שלושה יצורים כדי להילחם. גרסה מורחבת שמאפשרת לשחק בתור ורג'יל יצאה ב-10 בנובמבר 2020.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ CAPCOM | Game Series Sales
 2. ^ Devil May Cry Instruction Booklet. Capcom. 2001.
 3. ^ "List of styles in Devil May Cry 3". devilmaycry.org. אורכב מ-המקור ב-17 בספטמבר 2007. נבדק ב-3 באפריל 2007. {{cite web}}: (עזרה)
 4. ^ "Official English language DMC4 site from Capcom Japan". אורכב מ-המקור ב-24 בינואר 2007. נבדק ב-31 בינואר 2007. {{cite web}}: (עזרה)
 5. ^ TGspot, ביקורת משחק: DMC: Devil May Cry- השדים בוכים בלילה, באתר TGspot, ‏2013-02-07
 6. ^ שמואל מקונן, ביקורת: Devil May Cry 5 - ה-Jackpot של Capcom, באתר Vgames.co.il, ‏2019-03-20
 7. ^ כהן, אביתר (2019-04-02). "להרוג שדים ולצחוק: Devil May Cry 5". Ynet. נבדק ב-2023-05-21.