לדלג לתוכן

Truck Simulator (סדרת משחקים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Truck Simulator
כללי
סוגה משחקי סימולציית כלי רכב
פיתוח SCS Software
הוצאה לאור SCS Software עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה SCS Software (בעבר THQ (אנ'))
סדרה הראשון:Hard Truck: 18 Wheels of Steel
31 באוגוסט 2002
האחרון: American Truck Simulator
2 בפברואר 2016
דרישות תוכנה
פלטפורמות PC (חלונות, MacOS, לינוקס)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Truck Simulator היא סדרת משחקים מז'אנר סימולציות ניהול ממוחשבות. נכון ל-2019, זוהי הסדרה החמישית הנמכרת ביותר בז'אנר, לאחר הסימס, RollerCoaster Tycoon, פלייט סימולטור ו-Simcity, עם למעלה מ-10 מיליון כותרים שנמכרו.

המשחק הוא בבסיסו חינוכי, ומטרתו היא הובלת פריטים במשאית סמי-טריילר על פי חוקי התנועה הנפוצים במקומות שונים, וניהול צי רכב של חברת הובלה גדולה. סדרת המשחקים מפותחת ומופצת מראשיתה ועד היום על ידי חברת SCS Software.

סדרת המשחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

18 גלגלי הפלדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – 18 גלגלי הפלדה

הסדרה הראשונה של SCS software, עם כ-8 כותרים, שכל אחד מהם עומד בפני עצמו.[1][2][3]

במשחק השחקן נוהג במשאית סמי-טריילר במקומות שונים בעולם תוך כדי ביצוע משימות מגוונות והובלת נגררים מסוגים שונים.

בכל משחק שהתווסף לסדרה נוספו אפשרויות חדשות, מקומות חדשים לנהוג בהם וכן משאיות מדגמים חדשים.

Bus Driver[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק (אנ') יצא במרץ 2007, והוא ספין אוף לסדרה הראשית.[4] הוא המשחק היחידי של SCS software שיצא גם ל-iOS.[5] המשחק מתרחש בעיר אמריקאית דמיונית, אך מספר תחנות אוטובוס בעיר זו קרויות על שם תחנות במטרופולין של לונדון.

כמו ב"18 גלגלי הפלדה", על הנהג/ת לציית לחוקי התנועה, אך בנוסף להימנע מבלימה פתאומית ומתאונות, ולהקפיד לאסוף נוסעים שמחכים בתחנת האוטובוס ולפתוח את הדלתות לאלו המבקשים לרדת.

בסך הכל ישנן 6 רמות וכ-36 מסלולי נסיעה. כדי לעלות לרמה הבאה יש להצליח לפחות ב -4 מסלולים. עם העלייה ברמה הדרכים נעשות יותר ארוכות ומונוטוניות, ויש לקבל ציון חיובי על מנת להצליח בנסיעה.

במשחק ישנם כ-17 דגמי אוטובוסים, רובם של חברות ידועות. דוגמאות לאחדים מן הדגמים הללו: פורד סדרה B (אנ'), נובה בוס (אנ'), סטרה (אנ'), רנו אגורה (אנ'), וולוו B7TL (אנ'), ג'ימיני 3 (אנ') ותמזה (אנ').

Euro Truck Simulator[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – Euro Truck Simulator

המשחק יצא באוגוסט 2008 ומאפשר לשחקנים לנסוע במדינות מערב אירופה וב-20 ערים (רובן ערי בירה), כאשר ניתן לבצע עבודות במסגרת חברת הובלות או כנהג עצמאי.[6]

זאת ועוד, הוספו מספר מדדים ופיצ'רים חדשים בתא הנהג ובנסיעה עצמה: מד דלק, מד טמפרטורה ואורות אזהרה. גם מספר סוגי המטען עלה בצורה משמעותית ליותר מ-60.

בפעם הראשונה בתולדות הסדרה, נכנסו ארבעה דגמי משאיות הקיימים במציאות (אך עם שמות שונים בשל זכויות יוצרים) - מרצדס אקטורז (אנ'), רנו מגנום (אנ'), סקאניה סדרה R (אנ') ו-וולוו FH16 (אנ').

למשחק יצאו ארבעה משחקי ספין-אוף: משחק אחד המדמה נהיגה בגרמניה, השני בבריטניה, השלישי באתגרי נסיעה והרביעי בנהיגה במשאית מחברת סקניה.

Euro Truck Simulator 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – Euro Truck Simulator 2

נקרא גם בקיצור ETS 2. המשחק יצא באוקטובר 2012, והוא למעשה המשחק המצליח ביותר בתולדות הסדרה, עם יותר מ-7 מיליון כותרים שנמכרו.[7] המשחק נתמך גם באוקולוס ריפט.

כמו Euro Truck Simulator הראשון, גם פה מדובר בסימולטור הובלות במרכז-מערב אירופה, עם כ-12 מדינות ו-71 ערים, אך עם שינויים מהותיים באופן ההתנהלות של המשחק, ביחס למשחקים הקודמים.

American Truck Simulator[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – American Truck Simulator

נקרא גם בקיצור ATS. המשחק יצא בפברואר 2016, ומתאר סימלטור הובלות בארצות הברית, כאשר רוב מאפייני המשחק הם זהים לאלו של Euro Truck Simulator 2.[8]

המשחק יצא עם שתי מדינות בלבד: קליפורניה עם 22 ערים,[9] ונבדה עם 10 ערים.[10] בהתחלה היחס בין המשחק למציאות היה של 1:35, אך השתנה אחרי מספר חודשים ל 1:20.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]