דיסנילנד (הונג קונג)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פארקים ואתרי נופש של חברת וולט דיסני
לוגו הפארק
Hong Kong Disneyland by Denn.jpg
דיסנילנד הונג קונג
מיקום מפרץ פניז, לאנטאו, הונג קונג
תאריך הפתיחה 12 בספטמבר 2005
אתר נופש אתר הנופש דיסנילנד הונג קונג
תמה ממלכת הקסם
מפעיל פארקי השעשועים הבינלאומיים הונג קונג
אתר רשמי

דיסנילנד הונג קונגסינית מסורתית: 香港迪士尼樂園, בסינית מפושטת: 香港迪士尼乐园) הוא אחד מפארקי השעשועים המנוהל על ידי חברת פארקי השעשועים הבינלאומיים הונג קונג הנמצאת בבעלות חברת וולט דיסני ובבעלות ממשלת הונג קונג.

הפארק הוא הפארק החמישי בעולם מסוג ממלכת הקסם. הפארק נבנה על אזורי ים שיובשו ונפתח לקהל ב-12 בספטמבר 2005.

הקמת הפארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-23 בספטמבר 2004 הושלמה הקמת טירת היפהפייה הנרדמת ובטקס שנערך במקום הוצב הצריח הגבוה ביותר בטירה. בטקס נכחו מנהלי הפארק וראשי ממשלת הונג קונג.

שלב הבנייה השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב הבנייה השני כולל בניית מספר מתקנים חדשים בארץ המחר. כמו כן תיתכן בניית ארץ נוספת - ארץ המערב הפרוע או עיר ההנפשה של מיקי.

מבנה הפארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכניסה לפארק

בפארק ארבעה "אזורים" בדומה לפארקים אחרים מסוג ממלכת הקסם: הרחוב הראשי של ארצות הברית, ארץ ההרפתקאות, ארץ הפנטזיה וארץ המחר. חסרה בפארק ארץ המערב הפרוע מאחר שהמתכננים חשבו שתמה זו תהיה לא פופולרית לתושבי דרום מזרח אסיה.

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקורת רבה הוטחה נגד הפארק בשל המספר הקטן יחסית של מתקנים ביום הפתיחה של הפארק (22 מתקנים ביחס לפארקים אחרים כגון דיסנילנד פריז בו 44 מתקנים, טוקיו ופלורידה בהם 45 מתקנים ודיסנילנד בקליפורניה בה 65 מתקנים). ביקורת נוספת התייחסה להיעדרם של מתקנים פופולריים כגון הטירה המכושפת ורכבת הר הרעם הגדול.

ביום הפתיחה הגיעו לפארק כ-29,000 מבקרים והעמידה בתורים למתקנים הגיעה למספר שעות לכל מתקן. הצפיפות בפארק הייתה רבה, והושמעה ביקורת בעיתונות על ההחלטה של החברה לקבוע מספר מבקרים מקסימלי של 30,000 - לאור הצפיפות הרבה וגודלו של הפארק רבים סבורים שמספר המבקרים המקסימלי צריך להיות נמוך הרבה יותר.

ביקורת נוספת דנה במקום יצור המזכרות הנמכרות בפארק - הפארק מייצר את מזכרותיו בסין ולא במפעלים מקומיים.

מספר מבקרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-24 בנובמבר 2005 הודיעה חברת וולט דיסני כי בפארק ביקרו למעלה ממיליון מבקרים בשני חודשי הפעלת הפארק הראשונים.הפרסום בוצע בתגובה לפרסומים אחרים שאמרו שמספר המבקרים בפארק נמוך מהמצופה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הארצות השונות בפארקי דיסני

הרחוב הראשי של ארצות הבריתארץ הפנטזיהארץ המחרארץ המערב הפרועארץ ההרפתקאותכיכר ניו אורלינסכיכר החירותעיר ההנפשה של מיקיארץ החיות הקטנות

קואורדינטות: 22°18′48″N 114°02′36″E / 22.31333°N 114.04333°E / 22.31333; 114.04333