אבינו (סרט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אבינו
כרזת אבינו
כרזת הסרט
בימוי מני יעיש
הופק בידי Transfax
תסריט מני יעיש
עריכה שירה ארד
שחקנים ראשיים מוריס כהן
רותם זיסמן כהן
אלון דהן
חיים זנאתי
הרצל טובי
דורון בן דוד
צילום רם שוויקי
מדינה ישראלישראל  ישראל
הקרנת בכורה 2016
משך הקרנה 105 דקות
שפת הסרט עברית
הכנסות 128,405 צופים
דף הסרט ב-IMDb

אבינואנגלית: The Bouncer) הוא סרט פשע ישראלי משנת 2016, בכתיבתו ובבימויו של מני יעיש, עם מוריס כהן, רותם זיסמן כהן ואלון דהן בתפקידים הראשיים. העלילה היא על זוג נשוי שרוצה להביא ילד לעולם. הגבר רוצה להיות אב ומבקש את עזרת אבינו שבשמיים ומכאן שם הסרט.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עובדיה (מוריס כהן) הוא בעל חברה קטנה להובלות. להשלמת הפרנסה הוא עובד כשומר במועדון הלילה "שמיים" המנוהל על ידי מיקי מכלוף (חיים זנאתי) ואחיו ויקטור (ויקטור מימון) וחזי (יעקב זדה דניאל).

עובדיה נשוי לרחל (רותם זיסמן כהן) העובדת כקופאית. היא מנסים חמש שנים להיכנס להריון אך למרות טיפולי הפוריות הם לא מצליחים למרות פניה לרב ותפילות לאבינו שבשמיים.

למועדון שמיים מגיעים מידי לילה העבריין שלום רוזנטל (אלון דהן) ויד ימינו רמי (הרצל טובי). שלום עוסק בחלוקת סמים, הלוואות בשוק האפור, סחר ברכוש גנוב ועוד. בשירותים במועדון מוכר עוזרו, רומנו (דורון בן דוד), סמים לכל מי שרוצה.

שלום מבחין בכושרו האלים של עובדיה לסלק מתפרעים במועדון. הוא מנסה לרתום אותו לשרותו כגובה חובות ומבטיח לו משכורת בסכום עתק אבל עובדיה מסרב.

כישלונות טיפולי הפוריות מובילים למתח בן שני בני הזוג. עובדיה מחליט להמשיך את הטיפולים במרפאה פרטית שם מבטיחה לו הרופאה (יעל הדר) הצלחה. עובדיה זקוק לכסף כדי לממן את הטיפולים ואז הוא נשבר ומסכים לעבוד בשביל שלום.

עובדיה הוא לא אלים מטבעו אך נאלץ כעת לפעול באלימות קשה נגד אנשים שחייבים כסף לשלום. לאט לאט הוא נכנס לעולם הפשע. כאשר הוא מתבקש "לכסח את הצורה" לנהג מונית מבוגר (אברהם סלקטר) הוא מרחם עליו ומשחרר אותו בהוראה ש"ייעלם".

רחל נכנסת להריון ועובדיה נתון כבר לחסדיו של שלום הכופה עליו באיומים את רצונו. שלום רוצה להשתלט באלימות על המועדון של האחים מכלוף. הוא פוקד על עובדיה להשאיר את דלת המועדון האחורית פתוחה לאחר יציאת הבליינים, כדי שיוכל לחדור למועדון ולחסל את כל האחים מכלוף.

עובדיה נמצא במשבר איום, מצד אחד אינו רוצה לבגוד במעבידיו ומצד שני רוצה לסיים את ההריון של אשתו. ההחלטה שלו מובילה לסוף טרגי.

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוריס כהן זכה בפרס אופיר לשחקן הראשי הטוב ביותר ובפרס השחקן הראשי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, שירה ארד זכתה בפרס אופיר לעריכה הטובה ביותר.

כן היה הסרט מועמד לעוד עשרה פרסי אופיר.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן תפקיד
מוריס כהן עובדיה
רותם זיסמן כהן רחל
אלון דהן שלום רוזנטל
חיים זנאתי מיקי מכלוף
הרצל טובי זוהרה מזרחי
דורון בן דוד רומנו
אברהם סלקטר נהג מונית
יעקב זדה דניאל חזי מכלוף
יעל הדר רופאה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]