הורים וילדים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: פרסומי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
סמליל הירחון

המגזין "הורים וילדים" הינו ירחון בנושא הורות וילדים, המיועד להורים צעירים ומספק להם מידע וכתבות בתחומי ההריון והלידה, גידול תינוקות, חינוך הילדים, בריאות ותזונת המשפחה, יחסים בין הורים לילדיהם, זוגיות ועוד.

"הורים וילדים" הוא מגזין ההורות הראשון והוותיק בישראל. הגיליון הראשון שלו יצא בינואר 1988. את הרעיון להוצאת המגזין הגתה המוציאה לאור והעורכת הראשונה שלו, נריה בר, בעקבות לידת ילדיה. כאם צעירה, היא חיפשה מידע בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות בעיתונות דאז, ומשלא מצאה בהם את מבוקשה, החליטה להוציא לאור בעצמה מגזין שיעסוק בתחומים הללו ויספק מענה להורים צעירים כמותה.

"הורים וילדים" הוא המגזין הראשון שעסק בנושאים כמו: דיכאון אחרי לידה, הנקה, קשיי ההורות והתערערות הזוגיות לאחר הולדת הילדים. בעקבותיו החלו להופיע ירחוני הורות נוספים, כמו "להיות משפחה" ו"להיות הורים", כשמקביל החלו גם יתר העיתונים והמגזינים להקדיש לנושאי הורות, ילדים ומשפחה מדורים מיוחדים.

כותבים ומשתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"הורים וילדים" מיצב את עצמו כירחון מקצועי וככזה, נרתמו לכתוב בו במשך השנים אנשי מקצוע מתחומי רפואת המשפחה, גינקולוגיה, פסיכולוגיה וחינוך. בין היועצים המומחים שכתבו למגזין במשך השנים נמנו, בין היתר: הגינקולוגים פרופ' משה הוד וד"ר יואב פלד מבית החולים בילינסון, ד"ר נאוה וולפסון – מומחית להתפתחות הגיל הרך, אביטל יעקבי – פסיכולוגית מומחית לילדים ולמשפחה, ענבל קרקו – הדיאטנית הראשית של "שומרי משקל", הפסיכולוג ד"ר אלי שגיא ופרופ' שי אשכנזי, מנהל מח' ילדים במרכז הרפואי שניידר. בין כותבי המגזין במשך השנים נמנו: גליה אלוני-דגן, תמר מור-סלע, דנה פלג, תמר שליט-אבני, נירית צוק, בתיה שולמן, יעל-שחר שריד, סמדר פרגר וסמדר סולומון.

נריה בר, שימשה כמו"ל וכעורכת ראשית עד אוגוסט 2004.

באוגוסט 2004 נמכר המגזין לחברת SBC, שהתמחתה בהוצאה לאור של ירחוני נישה בתחומים שונים, כגון אוכל, עיצוב, ספורט, הורות וכדומה. בשנת 2008, עם פירוקה של SBC עקב קשיים כלכליים, עבר "הורים וילדים" לידיה של חברת "מוטו תקשורת". בספטמבר 2013 מוטו תקשורת פשטה רגל והמגזין הועבר למו"ל תכלת תקשורת, שממנו הוא מוצא כיום.

במאי 2010 אוחד "הורים וילדים" עם ירחון הורות נוסף של "מוטו תקשורת" - "להיות משפחה". את הירחון המאוחד עורכת נירה דישי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]