לדלג לתוכן

אייס (אתר אינטרנט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


שגיאות פרמטריות בתבנית:חברה מסחרית

שימוש בפרמטרים מיושנים [ אנשי מפתח ]

אייס
ICE
סמליל האתר
נתונים כלליים
מייסדים יובל סיגלר
תקופת הפעילות 1999, ישראלישראל ישראל – הווה
חברת אם עצמאי (1999–2009)
קו-מנחה אייס בע"מ (2009–2019)
יו קלע בע"מ (2019)
משרד ראשי המקצוע 9, תל אביב, ישראל
בעלות לאון עג'מי
אנשי מפתח עורך ראשי: ניצן כהן
 
www.ice.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
סמליל האתר מהקמתו עד ל-2002
סמליל האתר מ-2002 ועד לסוף מרץ 2018

ice (בעבר: "אייס") הוא פורטל חדשות ואקטואליה ישראלי. החל מנובמבר 2019, האתר מופעל על ידי חברת יו קלע בע"מ שבבעלות לאון עג'מי. ICE הם ראשי התיבות של "Information, Communication, Entertainment", שבשנת 2020, עם שינוי אופי האתר, שונו ל-"Information, Communication, Economic".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 1999 נוסד אתר "אייס" על ידי מו"ל מגזין "התקשורת" יובל סיגלר,[1] האתר הוקם כגרסה המקוונת של עיתון הפקס "נמר של נייר" שסיגלר הוציא לאור החל מ-1991, והיה לאתר הראשון בישראל שעוסק בתחום השיווק והפרסום. שם האתר היה ראשי התיבות של תחומי סיקורו הראשונים "Information, Communication, Entertainment".

עם הקמתו, האתר הפעיל חומת תשלום. מרבית התכנים והשירותים שהוצעו במסגרת האתר, סופקו רק עבור מנויים. האפשרויות לפרסום מודעות בלוחות הדרושים ומחפשי העבודה ובאינדקס החברות סופקו בחינם. בינואר 2001 מכרה חברת אייס לחברת "קו מנחה" מחצית ממניות חברת דינטרנט, שעסקה בהפצת העיתון המשפטי "פקסדין", והפעילה אתר בעל שם זהה.

במרץ 2002 האתר החליף את מראהו ושינה את מודל ההכנסות. תכניו נפתחו לציבור הרחב, והכתבות שהופיעו ב"חדר החדשות המרכזי" (שכונה "אייס ניוז") הוצעו באופן חינמי. במקביל, הושקו קטגוריית "מינויים" המכילה מאגר מינויי מנהלים בחברות גדולות בישראל ופינת "אייס פלוס" שאליה מוזגו אינדקס החברות (שנותר חינמי), לוח דרושים (שהפרסום בו נעשה כרוך בתשלום), מנוע חיפוש לאיתור קמפיינים שעלו לאוויר לאורך השנים וכן פירוט בנושא אירועים מהתחום. בפברואר 2006 בית משפט השלום בתל אביב פסק כי על "אייס" לפצות צלם שיצירתו הועתקה ממנו בלא רשותו.[2]

קבוצת קו מנחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד 2009 פעל אתר "אייס" כגרסה המקוונת של העיתון היומי שיצר סיגלר, שנשלח באמצעות הפקס. בנובמבר אותה השנה מכר סיגלר את האתר לקבוצת "קו מנחה". לאחר הרכישה, "אייס" התמזג עם אתר שיווק והפרסום של "ביזפורטל" שהושק באוגוסט 2006 בשיתוף יפעת בקרת פרסום. לאחר המיזוג, הופעלה באתר לראשונה מערכת טוקבקים.

במאי 2010 האתר החל לתת במה לבלוגים שעסקו בנושאים כלליים, מעבר לתחומי סיקורו. באותה שנה, האתר עמד מאחורי קמפיין שיווקי תחת הסיסמה "שונאים פרסומות? צפרו!" שעלה לרגל השקת האתר המחודש, שהיה ללא פרסומות. ביולי 2013 מוזג בלוג הטכנולוגיה "140" באתר "אייס" והחל לפעול בו כערוץ הדיגיטל. האתר הפעיל ערוץ וידאו בשם "אייס TV", במשותף עם אתר flix, תפוז אנשים ובשילוב כתבות מתוך אתר ביזפורטל.

באפריל 2015 האתר שדרג את המעטפת העיצובית הישנה, והושק ערוץ התוכן "אייס ספיישל" שהכיל בתוכו ארבעה מדורים: "אייסופ"ש", "סטטוס בזוגיות", "על חשבון אייס" ו-"under40", שהפך בהמשך לאחת הפינות הקבועות של הפורטל, המציגה צעירים ישראלים פורצי דרך עד גיל 40 מכל התחומים.

במרץ 2018 האתר השיק אריזה גרפית חדשה, ובמסגרתה הוחלף הלוגו. לראשונה מאז הקמתו, האתר חולק לשלושה חלקים: כותרת ראשית, רצועת ימנית ובה חדשות, טורי דעה וכתבות וידאו ורצועה שמאלית ובה נתוני רייטינג וכלים נוספים. במסגרת העיצוב מחדש, נחנכה גרסת מובייל.[3]

חברת יו קלע[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנובמבר 2019 מכרה קו מנחה את האתר לחברת "יו קלע" בבעלותו של לאון עג'מי.[1][4] במהלך אותה השנה פרשו חלק מאנשי הצוות הוותיקים, בהם אלכסנדר כץ, לאחר ששימש במשך עשור כעורך הראשי של האתר.[1]

בראשית 2021, מונה העיתונאי ניר קיפניס לתפקיד העורך הראשי. פחות מחודש לאחר המינוי, פרש במפתיע מתפקידו ויהודה לוינגר מונה להחליפו.[5] החל מאותה תקופה, ולצד הסיקור השוטף, האתר החל להפעיל מילון כלכלי ואנציקלופדיה עסקית. מאותה שנה הצטרפו לאתר כמה פובליציסטים קבועים, כגון ירון זליכה, מתן חודורוב ויריב אופנהיימר. עם הכותבים האורחים באתר לאורך השנים נמנים סיון כהן, יצחק בריק, עמירם לוין, רונית תירוש, אמיר חצרוני, יהודה שפר ויאיר נתניהו.[6]

באוגוסט 2023 הודיע לוינגר כי יעזוב את תפקידו. במקומו מונה לעורך הראשי הפרשן הכלכלי של האתר ניצן כהן.

לאייס שיתופי פעולה עם יפעת מחקרי מדיה, יפעת בקרת פרסום ו-vigo מקבוצת יפעת, בעלת השליטה בקבוצת קו מנחה, שבבעלותה היה האתר בעבר.

140[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמליל הבלוג "140"

אתר 140 היה בלוג אשר עסק בסיקור תחומי האינטרנט, מדיה וטכנולוגיה. הבלוג הוקם באוגוסט 2009 על ידי העיתונאית מעיין כהן, בשותפות שווה עם אתר האינטרנט נענע10, וקיבל את שמו בהשראת מגבלת התווים של הגבלת התווים של הרשת החברתית טוויטר.

בינואר 2010 רכשה "קו מנחה" את חלקה של "נענע10" באתר תמורת כ-145 אלף שקל והחלה לאחסן את האתר בשרתיה. באוגוסט 2010 רכשה "קו מנחה" את חלקה של מעיין כהן באתר והגיעה לבעלות מלאה. לאחר השלמת העסקה, כהן פרשה מניהול הבלוג. ביולי 2013 הבלוג נסגר ושולב במדור הדיגיטל של "אייס".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]