ויקיפדיה:מפגשים/מרתון עריכה לדפי עזרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מרתון עריכה לדפי עזרה מטרת המרתון היא לשפר את דפי העזרה, הן מבחינת ניסוח, והן מבחינה טכנית, כדי שיוכלו לסייע למשתמש האקראי להבין אותם אינטואיטיבית. כיום ברבים מדפי העזרה, המידע הקיים נכתב מנקודת מבט של מי שמבין את הנושא. משתמשים חדשים אשר נתקלים לראשונה בדף העזרה מתקשים לקלוט וליישם בהצלחה את הרשום בו. לפיכך אנו רוצים להנגיש את דפי העזרה על ידי כתיבת מנקודת המבט של מי שלא נפגש עדיין עם ויקיפדיה מעודו.
המפגש יתקיים במשרדי עמותת ויקימדיה ישראל בתל אביב - רחוב קרליבך 7, קומה שנייה.
ראו - דרכי הגעה למשרדי העמותה.

שימו לב - המרתון נדחה למועד מאוחר יותר, פרטים נוספים ימסרו בהמשך

מטרות המרתון[עריכת קוד מקור]

המרתון נועד לסייע לעורכים החדשים ולחונכי החממה שמדריכים אותם
  • סיוע לעורכים חדשים בצעדיהם הראשונים בויקיפדיה
  • סיוע לחונכי החממה

רשימת דפי עזרה של ויקיפדיה למרתון העריכה[עריכת קוד מקור]

דפי העזרה מרוכזים בקטגוריה:ויקיפדיה - עזרה. אתם מוזמנים להוסיף לרשימה דפי עזרה שאתם חושבים שיש לשפר. ניתן להוסיף דפי עזרה גם אם אתם לא יכולים להגיע למפגש.
מומלץ להוסיף ליד כל קישור הסבר קצר על העריכה הנדרשת. במידה ויש צורך בהסבר ארוך יותר מומלץ לכתוב אותו בדף השיחה של דף העזרה ולקשר אותו לכאן.

דפי עזרה בשימוש תדיר[עריכת קוד מקור]

דפי עזרה בשימוש תדיר - לבדיקה

רשימה זו מרכזת דפי עזרה הרלוונטיים לעורכים חדשים שהיו להם צפיות מרובות בחודשים האחרונים.
מומלץ לבדוק את מצב הדפים ולציין אם יש מקום לשיפור.
בנוסף, אם יש דף עזרה שציפיתם למצוא פה והוא לא נמצא - זה כנראה סימן שהוא לא מספיק גלוי וזמין. מומלץ לצרף אותו לרשימה למעלה ולכתוב לידו "הנגשה - קישור למקומות בולטים יותר".

רשימת דפי עזרה של ויקיטקסט למרתון העריכה[עריכת קוד מקור]

תמונות וצילומי מסך[עריכת קוד מקור]

צילומי מסך יכולים לסייע להבנה של הקורא בדפי העזרה. ניתן להפיק צילומי מסך בקלות באמצעות כלי החיתוך ללכידת צילומי מסך.
לנוחיותכם ניתן לרכז את כל צילומי המסך בוויקישיתוף בקטגוריה Category:Information material - Screenshots

כאן ניתן לרכז בקשות לצילומי מסך עבור דפי העזרה:

משתתפים[עריכת קוד מקור]

נא לציין אם תוכלו להביא איתכם מחשב נייד.

  1. מביאה מחשב נייד Chenspec-WMIL - שיחה 09:59, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
  2. אביא מחשב נייד ואנחה את המפגש. --Yoavd - שיחה 21:51, 14 בספטמבר 2014 (IDT)

החזרי נסיעות[עריכת קוד מקור]

עמותת ויקימדיה ישראל תאשר החזרי נסיעות עבור דלק (בחישוב של 1.4 ש"ח לקילומטר על פי מפות גוגל) ותחבורה ציבורית למפגש זה.
לקבלת ההחזר יש להגיש את הקבלות יחד עם הטופס שנמצא באתר העמותה. Chenspec-WMIL - שיחה 17:33, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

תיאומי טרמפים[עריכת קוד מקור]

שאלות ובקשות שונות[עריכת קוד מקור]

בקשות מעורכים חדשים[עריכת קוד מקור]

בקשות בנוגע לדפי העזרה

חלק זה מיועד לעורכים חדשים המעוניינים לבקש שיפורים בדפי עזרה או להעלות רעיונות שיכולים לעזור לקדם את הנושא.
אתם מוזמנים להשמיע את קולכם בתור קהל היעד של דפי העזרה ולספר מה אתם חושבים שיכול להקל על ההשתלבות שלכם ושל עורכים חדשים אחרים בוויקיפדיה.

1[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. אני עורך חדש מאוד, פחות מחודשיים, אבל משתדל להיות פעיל. אשמח מאוד להציע לכם משהו שלטעמי יכול לעזור לקליטת עורכים חדשים, מנסיוני האישי הטרי.

  • התבנית {{ברוך בואך}} מאוד עזרה לי, אבל גיליתי אותה באיחור רב ובמקרה (רק כששאלתי אם קיים משהו כזה). הייתי שמח מאוד אם היא הייתה מונחת בדף השיחה של כל משתמש חדש ברגע יצרת החשבון (כמו שראיתי באחת הויקיפדיות) או ברגע יצירת דף חדש בכל המרחבים (כולל טיוטה פרטית, כמו שראיתי בויקיפדיה אחרת). לדברי חן, זה לא נעשה כדי לא להגיד "ברוכם הבאים" למשחיתים. זה נראה לי מוזר, כי מי שרוצה להשחית לא יתחרט כשיראה את זה, וגם לא ילמד שם דברים שיתנו לו עוד רעיונות. אבל אם זאת ההחלטה, אשמח אם תהיה דרך רשמית להניח תבנית כזאת לכל עורך חדש שהוא לא משחית, ונראה לי שזה הרוב. למשל, דף מיוחד שיכלול עורכים חדשים (נגיד, עד שבוע) כדי שעורכים ותיקים (במינוי או בהתנדבות) יוכלו לעבור על הרשימה, לבדוק תרומות ולהניח את התבנית לחברה הטובים. לדעתי, עבודת עורכים חדשים באמצעות ניחושים מגדילה את מספר הטעויות שנעשו מחוסר ידע ושצריך אחר כך לתקן ולשחזר.
  • כתוצה מקריאה של {{ברוך בואך}} בחרתי לעצמי כ-150 דפים שצריך לקרוא כדי לדעת לערוך בויקיפדיה. עד עכשיו קראתי כ-110. זה המון מידע, שחלק גדול מתוכו כלל לא חשוב לעורכים חדשים, אלא רק למתקדמים יותר. ברוב הדפים אפשר למצוא פסקה או שניים חשובה להם, וכל השאר לא. אני אשמח אם אפשר יהיה ליצור דף אחד ענק (למרות חוקי הויקיפדיה על גודל הדפים) שבו ירוכזו הדברים החשובים לעורכים החדשים מכל הדפים הללו. נגיד, עם הגבלה של לא יותר משורה (או 3 שורות) לדף. כך נקבל מסמך ענק שיהיה מספיק לעורך חדש לקרוא אותו כדי שיוכל לעבוד ולא יעשה שטויות מחוסר ידיעה (כמו, למשל, להתחיל לערוך ערכים חדשים במרחב הערכים. או לא לתקן פעמיים את אותו תיקון. או תיוג והזחה. ויש עוד מלא טעויות שאפשר לעשות, ועשיתי את רובם רק מחוסר ידע.)
  • הייתי שמח אם הייתה קיימת רשימה של ערכים "אשמח לעזרה" (במרחב המשתמש, כמובן, ולא במרחב הערכים כי הם לא מוכנים), שכל אחד יוכל להוסיף לתוכה ערך שכתב אך מרגיש כי עדיין לא בשל לפרסום, ועורכים יוכלו כשמשעמם להם לעבור על הרשימה הזאת, ואם יש משהו שיצוד את עיניהם - לעזור בכתיבה. עכשיו עורך צריך להודיע למי שהוא מכיר שהוא זקוק לעזרה, וחבל, כי אולי יש אחרים שבקיאים בנושא.

תודה, (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 16:16, 10 באוקטובר 2014 (IDT))

שלום IKhitron. בנוגע לתבנית של ברוך בואך וריכוז הדברים החשובים לעורכים חדשים, אני חושבת שYoavd ידע לענות יותר טוב ממני.
בנוגע לקבלת עזרה בכתיבה - לשאלות נקודתיות ניתן לפנות לדלפק הייעוץ ולקבלת ליווי וסיוע מחונך ניתן לפנות לחממה. אפשרויות יעוץ נוספות מופיעות בויקיפדיה:ייעוץ.
מקווה שעזרתי ובהצלחה! Chenspec-WMIL - שיחה 06:53, 12 באוקטובר 2014 (IDT)
שלום, Chenspec-WMIL, כנראה לא הבנת אותי. אם יש שאלה, אפשר לשאול. אני מדבר לרוב על הדברים שבן אדם לא יכול לשאול כי הוא לא יכול לנחש. תסכימי איתי, שלפנות לדלפק יעוץ ולשאול "האם יש צורך לשים : או ; בהזחה" זה לא ריאלי, כי אם השואל יודע משהו על כלל ההזחה, הוא יוכל לברר את השאר. מדובר על אלו שלא יכולים "לנחש" שכלל כזה קיים. וכך גם עם שאר הכללים. בכבוד רב, (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 13:26, 12 באוקטובר 2014 (IDT))
שלום לך, אני חושב בדיוק כמוך, שראוי שכל משתמש חדש יקבל באופן אוטומטי את הברכה האמורה. מנסיוני רוב מוחלט של המשחיתים עושים זאת מכתובת IP ולא טורחים להירשם עם שם משתמש, למרות שגם ראיתי דוגמאות ספורות כאלו. לכן יש בזה גם מעין "מחווה" שבוודאי תשמח כותב חדש שרק נרשם, ובנוסף גם תסייע לו להבין דברים רבים. אם תכתוב לי במייל מדף המשתמש שלי, נוכל להתכתב ישירות ואף לשוחח. אני מקווה לעשות משהו ברוח שהצעת אבל יותר דומה לעזרה בתוכנות מודרניות שמשתמשות בגוגל או בכלי דומה כדי לאתר את העזרה הרלבנטית. בכל מקרה אשמח לשתף פעולה אתך ולסייע לשפר את המצב הנוכחי. --Yoavd - שיחה 11:12, 12 באוקטובר 2014 (IDT)
תודה על התמיכה, Yoavd, אעשה כך בהקדם. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 13:26, 12 באוקטובר 2014 (IDT))