חדר מצב (תוכנית טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חדר מצב
סוגה אקטואליה עריכת הנתון בוויקינתונים
יוצרים חדשות עשר
ערוץ עשר
מנחים תמר איש שלום (1 בנובמבר - 2 בנובמבר 2017)
טלי מורנו (7 בנובמבר - 12 בנובמבר 2017)
משתתפים כתבי ופרשני חדשות עשר
ארץ מקור ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות עברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 7 עריכת הנתון בוויקינתונים
תוכנית מקור המהדורה המרכזית
הפקה
חברת הפקה חדשות עשר
אתר צילומים האולפן החדש, ירושלים
אורך פרק 27-30 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ עשר
תקופת שידור מקורית 1 בנובמבר 201712 בנובמבר 2017
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חדר מצב (עד ה-2 בנובמבר 2017 נקראה "חדר החדשות") הייתה תוכנית מקדימה למהדורת החדשות של ערוץ עשר, המסכמת את אירועי היום עם פרשני וכתבי חדשות עשר. התוכנית עלתה לשידור ב-1 בנובמבר 2017 עם חניכת אפיק 14 וירדה ב-12 בנובמבר 2017 בעקבות הפסקת אישור שידור התוכנית מצד הרשות השנייה.

רקע לעליית התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות פיצול ערוץ 2 והמעבר לאפיק 14, בערוץ עשר רצו לקבל נתוני מדרוג גבוהים וניצלו את המצב שקשת ורשת לא יכולים לשדר מהדורת חדשות מוקדמת. ברשות השנייה, שהתנגדו בעבר לבקשת חדשות עשר להאריך את המהדורה, נתנו אישור לשידור התוכנית (שבהמשך פורסם שהיה מדובר באישור שבוקש כל יום). בערוץ רצו שהתוכנית תוגש על ידי מגישות המהדורה ואז תקבל הקשר ישיר למהדורה מה שיגרום לצופים להמשיך לצפות במהדורה המרכזית של הערוץ.

מבנה התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית החדשה הובלה על ידי מגישות המהדורה (תמר איש שלום וטלי מורנו). בתוכנית השתתפו פרשני וכתבי חדשות עשר, מרואיינים ואורחים. התוכנית כללה את פינת "עוד בחדשות" (שבהמשך עברה למהדורה המרכזית) ועיסוק בסוגיות של אקטואליה, שרובם לא היו חלק מהמהדורה המרכזית.

שידור ורייטינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית עלתה לאוויר ב-1 בנובמבר 2017 וזכתה לנתון מדורג של 8.1%[1], והמהדורה של הערוץ לנתון גבוהה של 10.7%[2]. התוכנית השנייה כבר ירדה ל-6.6%[3] אבל המהדורה המרכזית נשארה יציבה עם נתון של 9.9%. התוכנית השלישית ירדה משעותית מבחינת נתוני המדורג ל-4.9% ולמרות זאת המהדורה המרכזית עדיין מניבה נתונים גבוהים. התוכנית ירדה גם בתוכנית הרביעית, וגם המהדורה המרכזית נחלשה. התוכנית האחרונה רשמה נתון נמוך יחסית לנתון הפרק הראשון, כשהגיעה ל-5.1% בתוכנית האחרונה[4].

מספר פרקים פרק בכורה פרק סיום ממוצע רייטינג
תאריך רייטינג תאריך רייטינג
7 1 בנובמבר 2017 8.1% 12 בנובמבר 2017 5.1% 5.8%

ממוצע התוכנית היה נמוך, אך ממוצע שקיבלה המהדורה המרכזית בימים ששודרה התוכנית עומד על 9.7%.

הורדת התוכנית מהאוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-13 בנובמבר 2017 פורסם לראשונה ב"וואלה ברנז'ה"[5] שהתוכנית תרד מהאוויר פחות משבועיים לאחר עלייתה לשידור. הסיבה, מחלוקות של ערוץ עשר עם הרשות השנייה על אופי התוכנית.

בערוץ עשר וחדשות עשר החליטו להוריד את התוכנית מהאוויר, בשל הדרישה של הרשות השנייה ליוצר תכנים שונים מהמהדורה המרכזית. ב-1 בנובמבר 2017 פורסם שהרשות השנייה אישרה לערוץ עשר לשדר את התוכנית[6]. מה שהתגלה שהאישור הוא חד פעמי שניתן מדי יום, זאת בשל סירובה של הרשות השנייה לאשר את הארכת המהדורה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]