תמר איש-שלום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

תמר איש-שלום (נולדה ב-6 בינואר 1981) היא עיתונאית, קריינית, אשת רדיו וטלוויזיה ישראלית. מגישה את מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

איש-שלום נולדה, גדלה והתחנכה בשכונת בית הכרם שבירושלים. אמה היא ד"ר לביוכימיה ומרצה באוניברסיטה, ואביה מנהל בכיר במשרד התעשייה והמסחר. בילדותה התגוררה איש-שלום בארצות הברית במסגרת שליחותו של אביה למשך כשלוש שנים.

החלה את דרכה העיתונאית עוד כילדה, כמגישה וככתבת לילדים ולנוער. היה זה בערוץ הראשון, בין היתר בתוכניות "זאפ לראשון" ו"פינג פונג", ובערוץ 2, בתוכנית "צו פיוס".

בנעוריה השתתפה בתוכנית "גוונים" לקידום פלורליזם יהודי בישראל, וכן בתוכנית למנהיגות צעירה ישראל-גרמניה של קרן ברטלסמן.

בשנת 1999 התגייסה לצה"ל, ואת שירותה הצבאי עשתה ככתבת לענייני משטרה בגלי צה"ל, שם סיקרה בין היתר אירועים בתקופת האינתיפאדה השנייה. גם לאחר שחרורה מן השירות הצבאי בשנת 2001 המשיכה לעבוד בגלי צה"ל כאזרחית עובדת צה"ל עד שנת 2004, בשנים אלו שימשה בין היתר ככתבת הכנסת, כמגישת "24 - היום שהיה", וכעורכת יומני הבוקר של התחנה.

בשנת 2004 החלה לעבוד בערוץ 10, שם הגישה את תוכנית הבוקר של הערוץ, ובמקביל הגישה מבזקי חדשות בטלוויזיה וברדיו. בין היתר שימשה גם כמגישה-מחליפה בתוכנית "חמש עם רפי רשף".

בשנת 2007 עזבה איש-שלום את ערוץ 10 לטובת לימודי תואר שני בלונדון. במקביל עבדה אז עבור חברת החדשות של ערוץ 2 ככתבת באירופה וככתבת למשימות מיוחדות. כך סיקרה בין היתר את מתקפת הטרור במומבאי, את רעידת האדמה באיטליה, ואת ועידת דרבן השנייה. במהלך מסיבת עיתונאים בה השתתפה עם נשיא איראן מחמוד אחמדינז'אד בכנס האו"ם, אף השיב הנשיא האיראני לשאלה שהציגה לו.

עם שובה מבריטניה, השתלבה בחברת החדשות בתפקידי הגשה ובכתבות מגזין ל"מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2" וליאור פרידמן החליפה בתפקיד כתב באירופה.

ביולי 2008 זכתה בפרס בני ברית על סדרת כתבות דוקומנטריות שערכה על יהדות ארצות הברית עבור ערוץ 10-"רומן אמריקני - מבט אחר על יהדות ארצות הברית".

בשנת 2010 הועלתה תוכנית אקטואליה בהגשתה, "אולפן לילה", שהופקה על ידי "חברת החדשות" עבור הזכיינית רשת. כמו כן, מאותה שנה הגישה מעת לעת, במסגרת "חברת החדשות", את התוכניות "שש עם", "תוכנית חיסכון", "סדר עולמי" ו"מהדורה ראשונה".

במרץ 2011 עזבה איש-שלום את ערוץ 2 ושבה לערוץ 10. לאחר פרישתה של מיקי חיימוביץ' מהגשת מהדורת החדשות המרכזית של חדשות 10 נתמנתה למגישת המהדורה. ב-13 ביוני 2011 הגישה את המהדורה לראשונה. בתחילה הגישה את המהדורה לסירוגין עם יעקב אילון.

בסוף אפריל 2012, עם התפטרותו של יעקב אילון מתפקיד מגיש המהדורה, החלה איש-שלום להגיש את המהדורה ארבע פעמים בשבוע מתוך חמש. ביום הנוסף בשבוע הגיש את המהדורה גיא זהר, עד שטלי מורנו החליפה אותו בספטמבר 2013, עם תחילת שידורי המהדורה מירושלים.

השכלה וחיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

איש-שלום בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתאולוגיה מאוניברסיטת קינגס קולג' שבלונדון, אותו סיימה בהצטיינות יתרה.

נשואה לעיתונאי ועורך חדשות החוץ של ערוץ 10 נדב איל, ולזוג בת ובן. מתגוררת עם משפחתה בגבעתיים.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אמירה לם, הלו יעקב, מוסף "שבעה ימים" של ידיעות אחרונות, עמ' 32–38, 10 ביוני 2011.
  • אמירה לם, אלייך, תמר, מוסף "שבעה ימים" של ידיעות אחרונות, עמ' 42–48, 29 בנובמבר 2013.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]