חיפזון וזהירון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חיפזון וזהירון
חיפזון וזהירון
חיפזון וזהירון
סוגה סדרת טלוויזיה לילדים
יוצרים מאיה גוזלי
בימוי עופר שפריר
שחקנים יפעה מימון, רונה בקרמן, רמי ציון, מתן קליגר, שגיא לוי, שיפי אלוני, ארז שפריר, מיקי קם, אודי גוטשלק, מאיה גוזלי
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 70
הפקה
חברת הפקה הוצאת גוזלי
צלמים גרג סולומון
מוזיקה חיים גוזלי
אורך פרק 20 דקות
שידור
רשת שידור בישראל HOT VOD Young
תקופת שידור מקורית 20116 ביוני 2018 (כ־7 שנים)

חיפזון וזהירון היא סדרת טלוויזיה ישראלית לילדים, המבוססת על ספריה של מאיה גוזלי. הסדרה הופצה ב-HOT VOD Young החל משנת 2011, כאשר העונה השביעית והאחרונה עלתה ב-6 ביוני 2018.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה מככבים חיפזון וזהירון, שני חברים שונים זה מזה. זהירון הוא הזהיר והמחושב מבין השניים, וחברו חיפזון, נחפז וממהר. התנהגותם השונה מדגישה את הפזיזות והרשלנות אל מול הזהירות ושיקול הדעת.

במהלך הסדרה נפגשים חיפזון וזהירון עם חברים מיוחדים, עם צ'יקו השוטר, רמזוריקו, טופי, טישו ועוד חברים כולם ביחד בהומור וחן, יוצרים חיבור קסום בין עולם הדמיון והמציאות שבשכונה, ומעניקים חוויה מהנה של לימוד בדרך ייחודית ושמחה.

כל פרק בסדרה מסתיים בשיר מקורי בעל מוסר השכל הקשור לאותו הנושא בו עסק הפרק. כמו כן, כל עונה מתעסקת בנושא אחר:

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מאיה גוזלי: יוצרת הסדרה. נראית בתחילת כל פרק ורומזת מה יהיה באותו פרק.
 • חיפזון (יפעה מימון): תמרור כחול ועגול וחברו של זהירון, לא מקפיד על חוקי התנועה למרות אזהרותיו של זהירון.
 • זהירון (רונה בקרמן): תמרור אדום ומשולש וחברו של חיפזון, מקפיד על חוקי התנועה ומזהיר את חיפזון.
 • רמזוריקו (מתן קליגר): רמזור אשר ניצב בשכונה ואומר לכולם לחצות את הכביש בבטחה.
 • צ'יקו צ'קלקה (רמי ציון): השוטר של השכונה אשר שומר על חוק וסדר בדרכים, פוחד מיונים ומגדל ירקות.
 • טופי (שיפי אלוני): מוכרת בקיוסק של השכונה.
 • טישו (שגיא לוי): מנקה הרחובות המזמר שירים שונים ומטאטא את השכונה.
 • ד"ר פיקא (ארז שפריר) (עונות 1–6): רופא מקצועי בשכונה.
 • דנה (נגה מילשטיין) (עונות 1–3): חברה של חיפזון וזהירון.
 • בולי הדוור (דודי גזית): הדוור של השכונה.
 • מרתה (מיקי קם): הספרנית של השכונה.
 • פוני הספר (אודי גוטשלק): הספר של השכונה.
 • תיקה (טליה יהלומי): בת דודתו של צ'יקו השוטר. מדענית מפוזרת.
 • מר פינקס (תומר אופנר): סופר המגיע לשכונה לסיים את סיפרו.

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
1 1 מר רמזור
תקציר הפרק: רמזוריקו מנסה להשליט סדר בשכונה. חיפזון וזהירון משחקים במחבואים בגינה, כשלפתע זהירון מבחין כי חיפזון נעלם. חיפזון חוצה את הכביש כמעט באור אדום, רמזוריקו נבהל וכועס. החברים מוצאים את חיפזון ומגלים מה הוא מצא בגינה שגרם לו להתעכב.
2 2 זוהי סכנה
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון נפגשים בגינה. חיפזון רוצה לשחק בכדור. הוא בוחר לשחק על שפת הכביש. זהירון מנסה לשכנע אותו להישאר ולשחק איתו במקום בטוח, אך חיפזון עוזב את הגינה. מה קורה כאשר צ'יקו השוטר תופס את חיפזון משחק סמוך לכביש?
3 3 קסדה
תקציר הפרק: היום זהו יום הולדתו של חיפזון. הוא יורד לחצר, ולצערו, אף אחד מחבריו אינו זוכר את יום הולדתו. חיפזון שב הביתה ומגלה אופניים חדשים שקנו לו הוריו במתנה. הוא רוכב עליהם ללא קסדה וזהירון כועס מאוד. מה קרה לחיפזון? ומדוע היד שלו חבושה?
4 4 הולך רגל
תקציר הפרק: זהירון אומר לחיפזון שהוא עגלגל ולא יציב ולכן אינו יכול לקבל סיבוב על הקורקינט שלו. חיפזון נעלב ומחליט שהוא גלגל. טישו רוצה לקנות מכונית ומתעניין בחיפזון הגלגל. צ'יקו השוטר מסביר לכולם מהו הולך רגל ומהו כלי תחבורה.
5 5 מחזירי אור
תקציר הפרק: זהירון עונד מחזירי אור ומגיע לחצר. חיפזון מבחין במחזירי האור וחושב כי הם נועדו ליופי ולקישוט. הוא מנסה להשיג לעצמו כאלו. במפגש קסום עם הגחליליות הוא מבין כי מחזירי האור נועדו להציל חיים ולהאיר את הולך הרגל בשעות החשכה.
6 6 חידון זה"ב
תקציר הפרק: בשכונה נערך חידון בנושא זהירות בדרכים. כולם מתרגשים ומתכוננים לקראת החידון. זהירון וחיפזון מתמודדים זה מול זה. זהירון לומד ומשקיע ואילו חיפזון סומך על ידיעותיו.
7 7 לא למהר
תקציר הפרק: טופי מבקשת מחיפזון וזהירון להגיע מוקדם בבוקר לעזור לה בסידור החנות. זהירון מתעורר מוקדם מגיע בזמן. חיפזון מתעורר באיחור ומרוב לחץ הוא ממהר ועושה טעויות רבות בדרך אל החנות. צ'יקו השוטר מסביר לו שבכביש אסור להתנהג בפזיזות.
8 8 חגורת בטיחות
תקציר הפרק: חיפזון, זהירון ודנה משחקים במכונית שבגינה. חיפזון לא רוצה לחגור חגורת בטיחות ולא ממשיך במשחק. טישו מגיע לעבודה ללא חגורה והמכנסיים נופלים לו כל הזמן. חיפזון פוגש בגינה חגורת בטיחות קסומה ומבטיח לה שהוא יחגור אותה בכל נסיעה.
9 9 דנה ילדה זה"ב
תקציר הפרק: זהירון כועס מאוד כי חיפזון איבד לו את הגולות והוא טוען שחיפזון חסר אחריות. דנה, חברתם הטובה, מסבירה לשניים בדרך מיוחדת ומהנה על האחריות הגדולה שמחכה לה בבוקר. חיפזון וזהירון מסייעים לדנה במשמרות הזה''ב וזוכים למחמאה מצ'יקו השוטר.
10 10 ויכוח מלוח
תקציר הפרק: רמזוריקו מתקלקל וכל החברים בשכונה באים לעזרתו. חיפזון המבוהל מחפש את צ'יקו השוטר שדווקא היום בחופשה. העניינים מתחילים להסתבך כשזהירון נופל לבור שטישו מצא במדרכה. מה בלע רמזוריקו שגרם לו לכזה קלקול?

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
11 1 חברות
תקציר הפרק: חיפזון היום ממש לא חברי. מבלי לשים לב הוא פוגע בחברו זהירון, שנעלב ממנו מאוד. טישו חולה וכל החברים בשכונה נרתמים לעזרתו ומרעיפים עליו אהבה. כשחיפזון רואה את החברות בין כולם, הוא מבין כי חברו נעלב והוא ממהר להתנצל.
12 2 חשיפה לשמש
תקציר הפרק: היום זהו יום חם במיוחד וכל החברים בשכונה מחפשים דרך לחמוק מהשמש החמה. צ'יקו נוסע לים להחליף את חברו המציל וכולם מצטרפים אליו. חיפזון לא שומר על הכללים ומקבל מכת שמש קלה.
13 3 יצירתיות
תקציר הפרק: זהירון מקבל מכתב ובו מבשרים לו שהוא משתתף בתחרות היצירה במוזיאון הגדול. כל חבריו לשכונה נרתמים למשימה ואוספים עבורו חפצים איתם יוכל ליצור. חיפזון מרגיש קצת לבד, ומגלה מי מקלקל לצ'יקו את הירקות בגינה.
14 4 צחצוח שינים
תקציר הפרק: חיפזון לא מקפיד לצחצח את השיניים, ופליק ופלאק החיידקים מתחילים להזיק לשיניו. לחיפזון מתחילה לכאוב השן והוא מבקר במרפאת שיניים שם הוא מקבל טיפול מד"ר בינה, שמסבירה לו את חשיבות צחצוח השיניים.
15 5 ספורט
תקציר הפרק: טופי מקבלת הודעה על תחרות ספורט בין השכונות, כשהשכונה שתזכה תקבל פרס שווה - טיסה בכדור פורח. כל החברים בשכונה מתאמנים ומשפרים את הכושר הגופני, ורק חיפזון משתעמם מהאימונים ובוחר לנוח.
16 6 לאכול בריא
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון עורכים פיקניק בגינה. זהירון מביא אוכל בריא, ואילו חברו, חיפזון, דואג להצטייד בחטיפים וממתקים. לחיפזון כואבת הבטן וד"ר פיקא מסביר לו על חשיבות המזון שאנו אוכלים.
17 7 צחוק בריא
תקציר הפרק: ד"ר פיקא רוצה להסריט את השכונה בה הוא גר כדי לשלוח את הסרט לבנו שגר בחו''ל. כשהוא מתחיל להסריט, הוא מגלה שכולם לחוצים, כועסים ולא ממש נחמדים. ד''ר פיקא מסביר לחבריו עד כמה הכעס מזיק לבריאות, ובעזרת רעיון נפלא, חוזרת השכונה להיות שמחה.
18 8 סבלנות
תקציר הפרק: טופי מכינה פיצה טעימה לכל החברים בשכונה, אך לחיפזון אין סבלנות לחכות. הוא מגיע לגן הירק של צ'יקו וגם שם הוא מגלה חוסר סבלנות, שגורם לו להרוס את השלט שצ'יקו הכין. טישו מגלה גם הוא חוסר סבלנות, ולוקח בטעות חבילה שלא מיועדת לו.
19 9 קופת חיסכון
תקציר הפרק: זהירון חוסך את דמי הכיס שלו וחולם לקנות מסוק. חיפזון, לעומתו, מבזבז את דמי הכיס שהוא מקבל לטובת קניית ממתקים בחנות של טופי. כשהוא מגלה את קופת החיסכון של זהירון הוא מתמלא קנאה, ושותל מטבע בגינת הירק של צ'יקו בתקווה שיצמח לו עץ של מטבעות.
20 10 שינה
תקציר הפרק: חיפזון לא ממש עייף, ונרדם בשעה מאוחרת. כאשר הוא מתעורר בבוקר הוא חסר אנרגיה ועייף במיוחד, דבר שגורם לו לתקלות רבות בשכונה. בעזרת חברו זהירון הוא לומד זמזום מיוחד שיעזור לו להירדם מיד, ולקום בבוקר ערני וחיוני.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
21 1 הקן המשפחתי
תקציר הפרק: טופי אופה עוגה לכבוד יום המשפחה, וחיפזון וזהירון מגלים באדנית הפרחים של צ'יקו קן עם יונה וגוזלים. צ'יקו בורח מהביתן, וכולם מטפלים באהבה בגוזלים. מה קורה כשהם מגלים שהקן ריק? לטופי יש רעיון איך לשמח את חבריה העצובים.
22 2 הדוד יובב מהמושב
תקציר הפרק: יובב, הדוד של זהירון שגר במושב, מקבל הזמנה לחופשה במתנה, אך הוא לא יכול לצאת וליהנות כי אין מי שיטפל בחיות המשק שלו. כל החברים בשכונה נוסעים למושב ונרתמים לעזרתו של דוד יובב.
23 3 סבתא מרתה
תקציר הפרק: צ'יקו מארגן את יום המחנה השכונתי, וכולם מתלהבים ומתכוננים בהתרגשות. מרתה רוצה להשתתף גם היא בחוויה, אך חיפזון וזהירון מסבירים לה שהיא סבתא, והפעילות יכולה להיות קצת קשה עבורה. אך אל דאגה! מרתה מכינה להם הפתעה יוצאת דופן... היכונו.
24 4 שכן חדש
תקציר הפרק: שכן חדש מגיע לשכונה, וכולם מקבלים את פניו בברכה ומעניקים לו שי קטן. זהירון עורך לשכן היכרות עם השכונה, וחיפזון קצת חושש שהוא תפס את מקומו, אך מיד מגלה שהוא טעה ומקבל את השכן בברכה.
25 5 אין כמו אמא
תקציר הפרק: אמא של חיפזון כועסת עליו, וחיפזון מחליט לחפש אמא אחרת. מהר מאוד, בעזרת חבריו הטובים, הוא מבין שאין כמו אמא בעולם, ואמא יש רק אחת. טישו זוכה לביקור מרגש ומפתיע.
26 6 חיית מחמד
תקציר הפרק: חיפזון קצת מאוכזב מהצב ומהדג שלו, כי הם משעממים אותו. כשהוא יורד לחצר ומוצא כלב, הוא שמח מאוד על המציאה, עד שזהירון מסביר לו שחיית מחמד היא חלק מהמשפחה וצריך למהר ולהחזיר את הכלב האובד לבעליו.
27 7 שבת המלכה
תקציר הפרק: טופי אופה חלות נפלאות לשבת. חיפזון לא יכול להתאפק ונוגס בחלת השבת. הוא מסתתר ופוגש את מלכת השבת, שמסבירה לו כי את השבת מקבלים בחיוך. בזכות עזרתו של רמזוריקו, חוזר החיוך לפניו של חיפזון.
28 8 אחי הכי
תקציר הפרק: דנה ואחיה עידו מתווכחים, ועידו נעלב ובורח. לאחר שחיפזון וזהירון מסבירים לדנה שאין כמו אהבת אחים, דנה דואגת לעידו ומחפשת אותו יחד עם כל החברים בשכונה.
29 9 אבא סבבה
תקציר הפרק: צ'יקו, השוטר השכונתי, הוא אבא עסוק מאוד. הבן שלו מעט כועס כשאין להם מספיק זמן לשחק ביחד, עד שהוא מגיע לשכונה ומגלה שאבא צ'יקו הוא שוטר אלוף ואמיץ.
30 10 חתונה בשכונה
תקציר הפרק: טישו מרגיש מוזר מאוד בזמן האחרון כשהוא רואה את טופי. הוא מסמיק, וליבו פועם חזק חזק. חיפזון וזהירון מגלים כי האהבה בין השניים פורחת, וטישו מביע את אהבתו בפני טופי ומציע לה להתחתן איתו.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
31 1 פסח
תקציר הפרק: כולם מתכוננים לערב ''ליל הסדר'' אותו יחגגו בספריה של מרתה. צ'יקו נותן הוראות לטישו, וטישו מתלונן שהוא מרגיש כמו עבד במצריים. חיפזון וזהירון מבקשים מצ'יקו שירמוז להם איפה הוא החביא את האפיקומן, אך צ'יקו מסרב. מי לדעתכם לבסוף מצא את האפיקומן?
32 2 שבועות
תקציר הפרק: הדוד יובב מזמין את כל חברי השכונה לחגיגת ביכורים אצלו במושב. כולם מכינים טנא מקושט, מרתה אופה לחם מקמח שהכינה בעצמה, וטישו מכין זר חגיגי לטופי. אך מה גדולה ההפתעה כשהוא רוצה להגיש לטופי את הזר הנפלא.
33 3 חנוכה
תקציר הפרק: לכבוד חג החנוכה, הכינו עבורכם בשכונה של חיפזון וזהירון פרק חדש וחגיגי במיוחד, מלא בניסים ונפלאות! הסביבון היקר של צ'יקו נעלם, לטופי לא נותרה טיפה של שמן לטיגון הלביבות, טישו מתרגש לקראת החג, והרמזור מתמלא באור.
34 4 ראש השנה
תקציר הפרק: צ'יקו מנסה לתקוע בשופר וכשטישו שומע את קול השופר, הוא חושש ומדמיין כי יצור מפחיד הגיע לשכונה. מרתה מספרת לחיפזון וזהירון שבראש השנה נמדדים המעשים הטובים של האדם, וחיפזון וזהירון מנסים לאסוף כמה שיותר מעשים טובים עד לבוא החג.
35 5 סוכות
תקציר הפרק: צ'יקו וכל החברים בשכונה בונים סוכה שכונתית. חיפזון וזהירון מתכננים לישון בסוכה ואליהם מצטרפים טישו וטופי. צ'יקו בוחר ללכת לישון בביתו, אך בלילה החברים זוכים לביקור מפתיע בסוכה.
36 6 ל"ג בעומר
תקציר הפרק: ריח של משהו שרוף עולה מהחנות של טופי, מה שמזכיר לכל החברים להתחיל להתכונן להכנת מדורת ל''ג בעומר. חיפזון וזהירון מתארגנים להקמת המדורה, אך חיפזון עצוב מאוד כי הוא לא מצליח לאסוף קרשים. חבר מיוחד מעודד אותו, ולבסוף כולם נהנים מערב נעים סביב המדורה.
37 7 פורים
תקציר הפרק: לכבוד חג פורים הכינו בשכונה הצגה, ''סיפור המגילה''. כולם היו מרוצים מהתפקיד שקיבלו, מלבד חיפזון שקיבל את תפקיד המן הרשע. אך סוף טוב הכל טוב, חיפזון חזר לחייך וההצגה הייתה משעשעת ומצחיקה!
38 8 יום העצמאות
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון רוצים לצייר את דגל המדינה. חיפזון מגלה שהדגל מורכב ממשולש ורוצה לשלב בתוכו גם עיגול. צ'יקו מציע להם לדמיין כיצד יראה הדגל ואם ירצו אין זו אגדה. טישו מספר על עלייתו לארץ ומרגש את חבריו, שמכינים עבורו הפתעה מקורית במיוחד.
39 9 יום ירושלים
תקציר הפרק: טופי יוצאת לטיול לירושלים, טישו מצפה שתשוב ומקווה שלא תישאר לכודה בין חומות העיר העתיקה. חיפזון מגלה בספריה תמונה של הכותל ומחליט לבנות ''קיר קסמים'' כזה גם בשכונה.
40 10 ט"ו בשבט
תקציר הפרק: כל החברים בשכונה מפתיעים את הדוד יובב ובאים למושב לשתול אצלו עצים. חיפזון מגלה כי השתיל שלו הוא הקטן ביותר, הוא מתאכזב ולא משתתף בנטיעה. הדוד יובב מסביר לו כי מהשתיל הקטן יגדל עץ גדול וחזק.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
41 1 אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו!
תקציר הפרק: מספרה חדשה נפתחת בשכונה. פוני, ספר נחמד, מגיע לשכונה, אך אינו מתקבל בברכה. תושבי השכונה ממהרים לשפוט אותו לשלילה על פי מראהו השונה והתנהגותו המוזרה. תוך כדי בירור הם מגלים, שמה שהם חשבו על שכנם החדש, אינו תואם כלל למי שהוא באמת.
42 2 לשקר אין רגליים!
תקציר הפרק: חיפזון ממתין לפוני במספרה, משחק עם המספריים היקרים של פוני, ושובר אותם בלי כוונה. הוא נלחץ ובורח מהמספרה ביחד עם המספריים השבורים. כשפוני מגיע למספרה, ומגלה שהמספריים האהובים שלו נעלמו, הוא מערב את צ'יקו השוטר, וכל החברים בשכונה נחקרים.
43 3 אין דבר העומד בפני הרצון!
תקציר הפרק: השעון שטופי קיבלה מסבתא שלה נפל ונשבר. טישו מנסה לתקן את השעון, ולשמח את טופי. חיפזון מנסה להתקבל לחוג תיאטרון, ולא מצליח. זהירון אומר לו שלא יוותר על רצונו להיות שחקן, ושאם הוא מאוד מאוד רוצה, הוא צריך לעשות הכל כדי להצליח.
44 4 איזהו גיבור? הכובש את יצרו!
תקציר הפרק: זהירון מראה לחיפזון ספר שהוא קורא, בו יש מנהיג חכם, רגיש ויפה. בעיני חיפזון, מנהיג צריך להיות חזק, שולט וגיבור. בינתיים בחצר, מגיע ילד גדול, שהורס לחיפזון את המבצר שהוא בנה. איך יגיב חיפזון, וכיצד יצליח לשלוט בעצמו בכדי להישאר מנהיג בעיני חבריו?
45 5 תפסת מרובה לא תפסת!
תקציר הפרק: צ'יקו מקבל הודעה מהמפקח מוריס על קיום תחרות בין השכונות על התואר ''פרח השכונה''. צ'יקו נחוש בדעתו לזכות, והוא מחליט להכין הכל בכוחות עצמו. כשחבריו רואים שהוא עמוס, הם מציעים את עזרתם, אך צ'יקו נחוש בדעתו לעשות הכל לבד. האם הוא יצליח במשימתו?
46 6 מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך!
תקציר הפרק: זהירון מתכנן לקיים בגינה מפגש עם כמה חברים לרגל סיום קריאת סדרת ספרים. במפגש תערוך החבורה מסיבת חטיפים, וכולם יספרו על ספרים שקראו. זהירון לא מזמין את חיפזון למפגש, מאחר שהוא יודע שהוא אינו אוהב לקרוא ספרים. כשחיפזון מגלה שלא הוזמן הוא נעלב מאוד.
47 7 דברי חכמים בנחת נשמעים!
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון מתכננים לבנות דגם של תיבת נח לתחרות. זהירון לחוץ וחסר סבלנות, ולכן כשהוא מסביר לחיפזון כיצד לבנות את התיבה, חיפזון לא מבין דבר. צ'יקו נתקל במטאטא של טישו, נופל ונחבל. מרוב כעס והתלהמות, הוא לא נותן לטישו אפשרות להסביר מה קרה.
48 8 סוף מעשה במחשבה תחילה!
תקציר הפרק: צ'יקו מקבל כרטיסים לתערוכה, ומציע לחיפזון וזהירון להצטרף אליו. זהירון מסכים, אבל חיפזון מעדיף להישאר בשכונה, ונותן את ההזמנה שלו לטישו. טישו מתארגן לתערוכה, ודוחה החלפת נורה לרמזור. כשהם חוזרים מהתערוכה, מבינים חיפזון וטישו שלא חשבו מספיק לפני שפעלו.
49 9 יגעת ומצאת תאמין!
תקציר הפרק: פוני שוקל לעזוב את השכונה, מאחר שאין לו מספיק עבודה. טופי מציעה לו לפרסם את המספרה. כל החברים מתוסכלים שאין להם תחנת אוטובוס בשכונה, ולכן צ'יקו נחוש להשיג אישור, ולהקים תחנה. האם צ'יקו יצליח במשימה, והאם פוני יצליח למלא את המספרה בלקוחות?
50 10 איזהו עשיר? השמח בחלקו!
תקציר הפרק: מריו, חברו העשיר של טישו, מגיע מארגנטינה לביקור בשכונה. חיפזון וזהירון מגלים שטישו קצת מתבייש בעבודתו הפשוטה, ולכן הוא לחוץ מהמפגש. כשמריו מגיע ומתרברב ופוגע בחברים, טישו מסביר לו שלהיות שלם עם עצמך ועם מה שיש לך, זהו העושר האמיתי, ולא רק כסף וזהב.

עונה שישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
51 1 צוללת צהובה
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון מוצאים דף בגינה ובו שרטוט מוזר. הם מחליטים שמישהו בשכונה בונה צוללת. האם זהו צ'יקו? או אולי טישו הוא זה שמסתיר מהם משהו לגבי הצוללת הסודית? או אולי זו בכלל תיקה, האורחת החדשה והמשונה שהגיעה לשכונה?
52 2 טיסה נעימה
תקציר הפרק: צ'יקו השתתף בהגרלה, וזכה בכרטיסי טיסה בשמי הארץ עבור כל החברים בשכונה. כולם שמחים ונרגשים, פרט לחיפזון שחושש לטוס. תיקה מספרת לחיפזון וזהירון על הדרך הארוכה שעשו ממציאים רבים עד שהצליחו להטיס את המטוס.
53 3 שכונה על גלגלים
תקציר הפרק: כמו בכל שנה, יש תחרות בשכונה, והפעם ''שכונה על גלגלים''. תיקה מספרת לחיפזון וזהירון על המצאת הגלגל, וכולם מתכוננים לקראת התחרות, וממציאים דברים שפועלים בעזרת גלגלים. זהירון בונה מכונית חדשנית, אך לא לוקח בחשבון את הדבר החשוב ביותר, שבעזרתו המכונית תיסע.
54 4 טלפון שבור
תקציר הפרק: מצליח לשמוע דבר. הוא מחליט שהטלפון של טופי התקלקל, ומחליט להפתיע אותה במכשיר חדש. בפעם הבאה כשהטלפון יצלצל, כולם כבר יבינו מי נמצא מעבר לקו.
55 5 כוכב נופל
תקציר הפרק: זהירון רואה כוכב נופל, ומחליט שהוא בר-מזל, ושמדובר במסר משמיים. הוא מחפש סימנים ורמזים נוספים בשכונה, וחיפזון מחליט להתל בו עם סימנים משלו. בינתיים בשכונה, טישו בונה חללית, איתה הוא רוצה להגיע לירח כדי להוכיח לטופי כמה הוא אוהב אותה.
56 6 שכונה סולארית
תקציר הפרק: קרני השמש שנכנסות לחדרו של חיפזון מציקות ומפריעות לו להמשיך לישון, ולכן חיפזון מחליט לשנות את מסלול זריחת השמש, ולמנוע ממנה להיכנס לחדרו. בינתיים, החברים בשכונה מקימים גינה סולארית. למחרת בבוקר, חיפזון מתעורר, מגלה שחדרו חשוך, ומתמלא דאגה.
57 7 מצלמה נסתרת
תקציר הפרק: חיפזון קיבל במתנה מצלמה חדשה. טישו רוצה להפתיע את טופי לכבוד יום הולדתה, וחיפזון וזהירון מציעים להכין לה אלבום תמונות! אבל, יש בעיה, טופי לא אוהבת להצטלם, אז מה יעשו החברים בשכונה? איך הם יצליחו לצלם את טופי למרות הכל, ולהכין לה אלבום תמונות?
58 8 זה השעון
תקציר הפרק: חיפזון אינו יודע לקרוא שעון, דבר שגורם לו להתבלבל, להקדים או לאחר ולא לחשב את הזמן שלו בצורה נכונה. חיפזון מגיע לגינה, ומוצא חפץ חשוד ומסקרן. ביחד עם טישו הם מנסים לברר מהו. טישו נותן לחיפזון מתנה יקרת ערך, שתוכל לעזור לו לנהל את הזמן שלו כראוי.
59 9 האור
תקציר הפרק: כולם נרגשים לקראת המסיבה הגדולה שתיערך הערב בשכונה, אך אף אחד מהחברים לא חשב שהמסיבה עלולה להיהרס בגלל הפסקת חשמל! מה גרם להפסקת החשמל? מה יעלה בגורלו של רמזוריקו שהפסיק לפעול? מה יהיה עם המסיבה המתוכננת? ומה יגידו החברים לאורחים שמוזמנים למסיבה?
60 10 דרוש עוזר
תקציר הפרק: תיקה מחפשת עוזר שיסייע לה במעבדה, ותולה שלט בגינה. חיפזון וזהירון מגלים את השלט, וכל אחד מהם חושב שהוא המתאים לתפקיד. תיקה מעודדת את שניהם, ואומרת שבכדי להיות מדען צריך להיות סקרן, לנסות ולדעת להתמודד גם עם כישלונות. במי תבחר תיקה לתפקיד העוזר?

עונה שביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
61 1 אדון פנקס 6 ביוני 2018
תקציר הפרק: חיפזון מוצא בגינה פנקס. הוא פותח אותו ומגלה שכתובה בו התחלה של סיפור מרתק. הוא משתף את חברו זהירון, ושניהם מבינים שהפנקס שייך לאדם מיוחד במינו. כשהם מגלים למי שייך הפנקס, הם שמחים ונרגשים ומציעים לאורח המיוחד להישאר בשכונה.
62 2 סיפור סינדרלה
תקציר הפרק: חיפזון פוגש בגינה אורחת בת גילו, מתוקה ונחמדה שהגיעה לביקור בשכונה, והוא מתאהב בפעם הראשונה בחייו. פנקס מספר לחיפזון וזהירון את סיפורה של סינדרלה, וחיפזון מרגיש כמו באגדה קסומה. טישו מוצא נעל במריצה שלו, ומקשר את סיפור סינדרלה לנעל שהוא מצא.
63 3 הרפתקה בשכונה
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון, אבירי השכונה, יוצאים לחפש מפתח נעלם, איתו יוכלו לשחרר את טופי הנסיכה, ביתו של המלך צ'יקו, הכלואה בטירה המכושפת של רמזוריקו, הדרקון הנורא. הם נתקלים בקשיים בדרך, בגלל טישו הליצן החמדן, שרוצה בעצמו לשחרר את הנסיכה, בכדי לזכות בשק זהב.
64 4 משל השועל והעורב
תקציר הפרק: טישו צובע את הספסל ומוטרד מכך שלא יספיק להגיע בזמן לצפות במשחק הכדורגל שהוא חיכה לו. כשצ'יקו מציע ללמד את טישו כיצד לצבוע, טישו חומק מהשטח, ומותיר את צ'יקו לבד. כשחיפזון וזהירון שומעים על כך, הם נזכרים במשל על השועל, העורב והגבינה.
65 5 איזה מתח
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון מגיעים לחדרו של פנקס אך הוא איננו. הם מוצאים פרטים מחשידים, שמעוררים בהם רצון להיות בלשים, ולחקור את היעלמותו הפתאומית של פנקס. העקבות החשודים מובילים לבסוף את חיפזון לפיצוח התעלומה, שלא ממש התאים למה שחשבו צמד הבלשים.
66 6 צ'יקו חוזה השכונה
תקציר הפרק: חיפזון וזהירון מגלים בין ספריו של פנקס, ספר עבה וגדול שעוסק בחייו של הרצל, חוזה המדינה. זהירון מגלה סקרנות, וחיפזון לא מבין מה כבר יכול לעניין בסיפור חיים של מישהו, עד אשר עולה במוחו רעיון לכתוב את סיפור חייו של צ'יקו השוטר האגדי היחיד והמיוחד.
67 7 סלנג
תקציר הפרק: רמזוריקו שב לשכונה לאחר ששהה מספר ימים בעיר הגדולה, בכדי להחליף חבר רמזור שהתקלקל, והחברים מגלים שצורת הדיבור שלו השתנתה. פנקס מסביר להם שרמזוריקו למד מילים מהסביבה בה הוא בילה - וזהו הסלנג. איך יעזרו החברים בשכונה לרמזוריקו לשוב ולדבר בשפה הרגילה?
68 8 גיבור מהתנ"ך
תקציר הפרק: זהירון מגלה בחדרו של פנקס את ספר התנ''ך. צ'יקו יוצא לטיול במדבר, ומחפש מקל שיעזור לו לבנות אוהל סיירים. כשהוא מוצא מקל, הוא מדמיין שזהו המטה של משה רבנו. הוא נרדם בתחנה, והופך בן רגע לגיבור תנ''ך, שמותיר את החברים בשכונה מוקסמים והמומים.
69 9 ג'יני
תקציר הפרק: טישו מוצא מנורה עתיקה, שמתוכה יוצא ''גיני'', שמודה לו על שחילץ אותו מהמנורה, וכאות הוקרה, מאפשר לטישו לבקש כל משאלה שעולה בליבו. טישו לא יודע מה לבקש, מאחר שהוא חושב על חבריו שזקוקים אף הם לעזרה מהג'יני. מה תהיה המשאלה שטישו יבקש?
70 10 סוף טוב
תקציר הפרק: פנקס לא מוצא סיום מוצלח לסיפור שהוא כותב, והוא נהיה לחוץ ומאוכזב. כשהוא יוצא להתאוורר בגינה, הוא מגלה שבין כל החלומות של חבריו לשכונה, מסתתרים רעיונות לכתיבה של סדרת ספרים שלמה. חיפזון שמח שסוף הסיפור הוא למעשה התחלה של כתיבת סיפור חדש.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]