ישיבת ההסדר מעלה אפרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ישיבת ההסדר במעלה אפרים (מיסודה של עמותת "מרכז רוחני וקהילתי-אוצרות אפרים") היא ישיבת הסדר הממוקמת במעלה אפרים שבבקעת הירדן. הישיבה פועלת לחינוך לתורה ולמנהיגות דתית-לאומית. הישיבה דוגלת בהתיישבות ברחבי ארץ ישראל בכלל ובבקעת הירדן בפרט, ולכן קבעה את משכנה באזור זה של בקעת הירדן.

הישיבה הוקמה ב-1998 ביוזמת ראש המועצה דוד קופלוביץ' ובסיועו של מאיר ארביב. כיום עומד בראשה הרב מיכאל אהרונוב (בוגר ישיבת כרם ביבנה) שכיהן בעברו כר"מ בכיר בישיבה ומשמש גם כרב הגרעין התורני. ראש הישיבה הנוכחי, הרב אהרונוב, החליף את הרב ברוך גנות.

בישיבה לומדים כ-60 בחורי ישיבה ואברכים אשר לומדים גמרא, תנ"ך, הלכה ומקצועות קודש נוספים. הישיבה משמשת כמקור ומוקד תורני ביישוב ונותנת מענה רחב לאירועים המצריכים ליווי והדרכה תורניים (כגון הכנה לבר מצוות, שותפות לאזכרות, הדרכות חתנים וכלות וליווי אבלים).

הישיבה שמה לה לדגש את עניין השותפות והמעורבות ביישוב ובסביבה ולכן התלמידים פעילים ביישוב במועדוניות רווחה, בחונכויות אישיות, בעזרה לקשישים ושותפים באירועים שונים במהלך השנה. כמו כן, הישיבה מחנכת את תלמידיה לשירות משמעותי בצה"ל.